Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2018 r.
16:32

Lublin: Kawałki gzymsu odpadły z kamienicy. Część deptaka wygrodzona

Autor: Zdjęcie autora drs
0 28 A A

Kawałki gzymsu spadły w sobotnie przedpołudnie z kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 15.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na szczęście nikt nie przechodził w tym czasie obok budynku i nikomu nic się nie stało. Ze względów bezpieczeństwa wygrodzono barierkami przyległą do kamienicy część deptaka. Teraz sprawą będzie się zajmował nadzór budowlany, który może nakazać właścicielowi budynku zabezpieczenie gzymsu.

W kamienicy nie jest teraz prowadzona żadna działalność. Wcześniej funkcjonowała tu restauracja Gościnne Piwinice, ale na jej drzwiach od dłuższego czasu wisi kartka z informacją, że lokal jest nieczynny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 17:44
To Lara Fabio nie widziała że ma poobrywane i przeciekające rynny ? Takie stare zacieki nikomu z właścicieli kamienicy nic nie mówiły ? Pewnie liczył się wyłącznie zysk jakie kamienica przynosiła ? Gzyms gzymsem ale gdyby to się zwaliło komuś na głowę ? Komplety brak wyobraźni mógł narazić kogoś na coś więcej niż administracyjne konsekwencje I jeszcze jedno - tym deptakiem każdego dnia powinno przechodzić kilkunastu strażników miejskich - i też tego nie zauważyli żeby zaalarmować zagrożenie przed czasem ? Panie Boże widzisz i czemu nie grzmisz- chciałoby się zapytać.
To Lara Fabio nie widziała że ma poobrywane i przeciekające rynny ? Takie stare zacieki nikomu z właścicieli kamienicy nic nie mówiły ? Pewnie liczył się wyłącznie zysk jakie kamienica przynosiła ? Gzyms gzymsem ale gdyby to się zwaliło komuś na głowę ? Komplety brak wyobraźni mógł narazić kogoś na coś więcej niż administracyjne konsekwencje I jeszcze jedno - tym deptakiem każdego dnia powinno przechodzić kilkunastu strażników miejskich - i też tego nie zauważyli żeby zaalarmować zagrożenie przed czasem ? Panie Boże widzisz i czemu nie grzmi... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 17:27
Aj waj na nowiutki bruk spadł stary gzyms który przed kilkoma laty w niechlujny sposób przyklejono do ściany. Poobrywane ,pozbawione konserwacji rynny dopełniły dzieła zniszczenia. Na zdjęciu widać zacieki które nikomu nie dały do myślenia że to tak może się skończyć ? A gdyby to komuś spadło na głowę to kto by za to odpowiadał ?
Avatar
Bleee / 24 grudnia 2018 r. o 11:05
Stan kamienic zarzadzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lublinie reprezentowana przez Siemińskiego oraz innych czynszówek miasta jest tragiczny. Wspólne ubikacje, sypiące się ściany, Lubartowska 25, Kowalska... To wszystko się posypie.
 Niejednokrotnie przy czynnym udziale tam zamieszkujących obywateli...
Avatar
aaaa / 23 grudnia 2018 r. o 18:31
Typowy przykład ruin na śródmieściu. Kamienice/ulice śródmieścia dosłownie się walą a jak nic z tym nie zrobili tak nic nie robią jak zwykle....typowa dziura ściany wschodniej.
Avatar
Opo / 24 grudnia 2018 r. o 11:08
Boli prawda oj mocno piecze skoro jako anonim w sieci próbujesz mieszać ludzi z błotem do gościa co jemu słoma z butów wystaje o ksywie" 
Ale ja nie neguję tego ze w Lublinie jest jeszcze duzo do wyremontwania i nie podoba mi sie ze Zuk większość kasy wydaje na kolejne autostrady po przedmieściach a srodmiescie zaniedbane...po prostu sprzeciwiam sie wnioskom typu "dziura wschodnia". Lublin to nie jest jakieś miasteczko typu Zamosc czy Rzeszów gdzie wystarczy cztery ulice na krzyż wyremontować i już "zadbane"...  W Lublinie jest duzo kamienic w kiepskim stanie, podobnie jak w Krakowie ( tak! Poza turystycznym starym miastem jest tam mnostwo zaniedbanych okolic), Lodzi, Bydgoszczy itp...zresztą nawet w tej rzekomo bogatej Warszawie pełno jest kamienic w ruinie...
Ale ja nie neguję tego ze w Lublinie jest jeszcze duzo do wyremontwania i nie podoba mi sie ze Zuk większość kasy wydaje na kolejne autostrady po przedmieściach a srodmiescie zaniedbane...po prostu sprzeciwiam sie wnioskom typu "dziura wschodnia". Lublin to nie jest jakieś miasteczko typu Zamosc czy Rzeszów gdzie wystarczy cztery ulice na krzyż wyremontować i już "zadbane"...  W Lublinie jest duzo kamienic w kiepskim stanie, podobnie jak w Krakowie ( tak! Poza turystycznym starym miastem jest tam mnostwo za... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 08:14
Kiedyś ponoć ta kamienica do jaśnie pana senatora z PiSu należała...
Avatar
AaAa / 23 grudnia 2018 r. o 22:32
Widzę dalej lamenty zdartej płyty pod nazwą partie polityczne. Mam pełne prawo wytykać zaniedbania polecam się przejść po tych ulicach i zobaczyć "setki ruder"/opuszczonych na własne oczy.  Nie przypominam sobie bym z osobą spamującą pod kilkoma nickami i wyzywająca ludzi od jakiś partii politycznych był na Ty. Pogrążasz się z każdym postem ukazując coraz większy poziom chamstwa oraz prób narzucenia kłamstw do stanu rzeczywistego.
 A ty wogle wiesz, że odpisujesz do paru osób, nie moge się pogrążać w przeciwieństwie do ciebie, bo to była moja pierwsza wypowiedź - chyba , że masz rozdwojenie jaźni a to przepraszam. Pokaż mi te setki kamienic znawco, Lublin to nie Łódź, tu może wszystkich bedzie ze sto, chyba że liczymy te w jakimś innym wirtualnym świecie.
 A ty wogle wiesz, że odpisujesz do paru osób, nie moge się pogrążać w przeciwieństwie do ciebie, bo to była moja pierwsza wypowiedź - chyba , że masz rozdwojenie jaźni a to przepraszam. Pokaż mi te setki kamienic znawco, Lublin to nie Łódź, tu może wszystkich bedzie ze sto, chyba że liczymy te w jakimś innym wirtualnym świecie. rozwiń
Avatar
Llb / 23 grudnia 2018 r. o 22:09
A może pisior Stanislawek wie coś o tej kamienicy,,,,,?
Avatar
aaaa / 23 grudnia 2018 r. o 21:52
Widzę dalej lamenty zdartej płyty pod nazwą partie polityczne. Mam pełne prawo wytykać zaniedbania polecam się przejść po tych ulicach i zobaczyć "setki ruder"/opuszczonych na własne oczy. Nie przypominam sobie bym z osobą spamującą pod kilkoma nickami i wyzywająca ludzi od jakiś partii politycznych był na Ty. Pogrążasz się z każdym postem ukazując coraz większy poziom chamstwa oraz prób narzucenia kłamstw do stanu rzeczywistego.
Avatar
polak cebulak / 27 grudnia 2018 r. o 13:15
Gość o kaywie aaaa to ma dziure wschodnią w mózgu jak ktoś przytomnie zauważył - typowy życiowy nieudacznik narzekający na wszystko wokół.
Avatar
polak cebulak / 27 grudnia 2018 r. o 13:15
Gość o kaywie aaaa to ma dziure wschodnią w mózgu jak ktoś przytomnie zauważył - typowy życiowy nieudacznik narzekający na wszystko wokół.
Avatar
Opo / 24 grudnia 2018 r. o 11:08
Boli prawda oj mocno piecze skoro jako anonim w sieci próbujesz mieszać ludzi z błotem do gościa co jemu słoma z butów wystaje o ksywie" 
Ale ja nie neguję tego ze w Lublinie jest jeszcze duzo do wyremontwania i nie podoba mi sie ze Zuk większość kasy wydaje na kolejne autostrady po przedmieściach a srodmiescie zaniedbane...po prostu sprzeciwiam sie wnioskom typu "dziura wschodnia". Lublin to nie jest jakieś miasteczko typu Zamosc czy Rzeszów gdzie wystarczy cztery ulice na krzyż wyremontować i już "zadbane"...  W Lublinie jest duzo kamienic w kiepskim stanie, podobnie jak w Krakowie ( tak! Poza turystycznym starym miastem jest tam mnostwo zaniedbanych okolic), Lodzi, Bydgoszczy itp...zresztą nawet w tej rzekomo bogatej Warszawie pełno jest kamienic w ruinie...
Ale ja nie neguję tego ze w Lublinie jest jeszcze duzo do wyremontwania i nie podoba mi sie ze Zuk większość kasy wydaje na kolejne autostrady po przedmieściach a srodmiescie zaniedbane...po prostu sprzeciwiam sie wnioskom typu "dziura wschodnia". Lublin to nie jest jakieś miasteczko typu Zamosc czy Rzeszów gdzie wystarczy cztery ulice na krzyż wyremontować i już "zadbane"...  W Lublinie jest duzo kamienic w kiepskim stanie, podobnie jak w Krakowie ( tak! Poza turystycznym starym miastem jest tam mnostwo za... rozwiń
Avatar
Bleee / 24 grudnia 2018 r. o 11:05
Stan kamienic zarzadzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lublinie reprezentowana przez Siemińskiego oraz innych czynszówek miasta jest tragiczny. Wspólne ubikacje, sypiące się ściany, Lubartowska 25, Kowalska... To wszystko się posypie.
 Niejednokrotnie przy czynnym udziale tam zamieszkujących obywateli...
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 10:13
Stan kamienic zarzadzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lublinie reprezentowana przez Siemińskiego oraz innych czynszówek miasta jest tragiczny. Wspólne ubikacje, sypiące się ściany, Lubartowska 25, Kowalska... To wszystko się posypie.
Avatar
aj waj / 24 grudnia 2018 r. o 09:35
Kiedyś ponoć ta kamienica do jaśnie pana senatora z PiSu należała...
 Jak obiecali, tak zrobili - Polska w ruinie.
Avatar
nie aaaa / 24 grudnia 2018 r. o 08:36
Piszesz z kilku nicków/rzucając to samo oszczerstwo myślisz że tego nie widać ? Sama Lubartowska od Ratusza w dół jest z 5-6 z samej góry gdzie są pęknięcia na wielkość pięści, zjeżdżając w dół w głębi podwórek jest multum opuszczonych ruder/zapuszczonych dosłownie pozabijanych dechami. Dalej Panu nie zamierzam tłumaczyć oczywistości. Polecam pójść do szkoły i zacząć się uczyć podstaw J. Polskiego bo jakie widzę byki to istny dramat gramatyczny. Wyzywanie osoby neutralnej politycznie od takich i owych to jest Pana pogrążanie ciągłe.
 Jakich, których nicków? Jakich błędów o czym Pan szabowny za przeproszeniem tutaj rozprawia?  Krótko i na temat czy szanowny Pan apolityczny nie-janusz neguje wyremontowanie  kilkudziesięciu kamienic w okresie 2005-2018 w obrębie starego miasta i ścisłego centrum? Prosze odpowiedzieć tak lub nie i nie silić sie już na swoje pięknie rozbudowane - wielokrotnie złożone zdania, napisane tak pięknym językiem bez żadnych błędów i literówek, że aż prof. Miodek oniemiał w ten wigilijny poranek i przyklęknał z wrażenia na jedno kolano. Jak wyjdzie z szoku rewelacji,które Pan nam tu opisuje to przyklęknie i na drugie.
 Jakich, których nicków? Jakich błędów o czym Pan szabowny za przeproszeniem tutaj rozprawia?  Krótko i na temat czy szanowny Pan apolityczny nie-janusz neguje wyremontowanie  kilkudziesięciu kamienic w okresie 2005-2018 w obrębie starego miasta i ścisłego centrum? Prosze odpowiedzieć tak lub nie i nie silić sie już na swoje pięknie rozbudowane - wielokrotnie złożone zdania, napisane tak pięknym językiem bez żadnych błędów i literówek, że aż prof. Miodek oniemiał w ten wigilijny poranek i przyklęknał z wrażenia na jedno kolan... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 08:14
Kiedyś ponoć ta kamienica do jaśnie pana senatora z PiSu należała...
Avatar
aaaa / 23 grudnia 2018 r. o 22:44
Piszesz z kilku nicków/rzucając to samo oszczerstwo myślisz że tego nie widać ? Sama Lubartowska od Ratusza w dół jest z 5-6 z samej góry gdzie są pęknięcia na wielkość pięści, zjeżdżając w dół w głębi podwórek jest multum opuszczonych ruder/zapuszczonych dosłownie pozabijanych dechami. Dalej Panu nie zamierzam tłumaczyć oczywistości. Polecam pójść do szkoły i zacząć się uczyć podstaw J. Polskiego bo jakie widzę byki to istny dramat gramatyczny. Wyzywanie osoby neutralnej politycznie od takich i owych to jest Pana pogrążanie ciągłe.
Avatar
AaAa / 23 grudnia 2018 r. o 22:32
Widzę dalej lamenty zdartej płyty pod nazwą partie polityczne. Mam pełne prawo wytykać zaniedbania polecam się przejść po tych ulicach i zobaczyć "setki ruder"/opuszczonych na własne oczy.  Nie przypominam sobie bym z osobą spamującą pod kilkoma nickami i wyzywająca ludzi od jakiś partii politycznych był na Ty. Pogrążasz się z każdym postem ukazując coraz większy poziom chamstwa oraz prób narzucenia kłamstw do stanu rzeczywistego.
 A ty wogle wiesz, że odpisujesz do paru osób, nie moge się pogrążać w przeciwieństwie do ciebie, bo to była moja pierwsza wypowiedź - chyba , że masz rozdwojenie jaźni a to przepraszam. Pokaż mi te setki kamienic znawco, Lublin to nie Łódź, tu może wszystkich bedzie ze sto, chyba że liczymy te w jakimś innym wirtualnym świecie.
 A ty wogle wiesz, że odpisujesz do paru osób, nie moge się pogrążać w przeciwieństwie do ciebie, bo to była moja pierwsza wypowiedź - chyba , że masz rozdwojenie jaźni a to przepraszam. Pokaż mi te setki kamienic znawco, Lublin to nie Łódź, tu może wszystkich bedzie ze sto, chyba że liczymy te w jakimś innym wirtualnym świecie. rozwiń
Avatar
Xxx / 23 grudnia 2018 r. o 22:16
To co z przodu od Krak. Przed. To pikuś w porównaniu ze stanem tych kamienic od strony podwórka czyli ul.zielonej....