Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 sierpnia 2015 r.
10:07

Gry karciane, kino pod chmurką, a może targ? Imprezy w niedzielę

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik

Podpowiadamy gdzie można wybrać się w niedzielę w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

WYDARZENIE

CENTRALNY PLAC ZABAW

Boardmania – Festiwal Gier Planszowych i Karcianych, godz. 10, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Przez cały miesiąc w budynku Centrum Kultury, będzie można korzystać z ogromnej biblioteki gier z kolekcji Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”, a w kolejne weekendy odbywać się będą wydarzenia tematyczne, prelekcje, turnieje oraz konkursy z nagrodami. Pojawią się również czołowi polscy producenci i projektanci gier, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują swoje plany wydawnicze. Spotkanie w ramach inauguracji Centralnego Placu Zabaw poświęcone będzie głównie grom historycznym.

Twórczy recykling, godz. 15, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

W ramach proponowanych warsztatów uczestnicy wezmą udział w lekcji teoretycznej z zakresu ekologii i gospodarki odpadowej, przeprowadzą zbiórkę surowców wtórnych oraz będą uczestniczyć w praktycznych warsztatach sztuki recyklingowej, których efektem będą prace/modele przestrzenne wykonane z materiałów „bezużytecznych”. Efekt tej pracy pokazany zostanie w formie ekspozycji plenerowej.

Slackline, godz. 15, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Slacklinerzy chodzą, skaczą i wykonują wszelakie ewolucje na taśmie zawieszonej od 50cm nad ziemią do najwyższych partii górskich. Slackline Lublin to najbardziej dynamicznie rozwijająca się grupa w kraju. Jej członkowie to organizatorzy/koordynatorzy większości imprez o tej tematyce we wschodniej Polsce. Trenerzy, a zarazem założyciele grupy należą do czołówki slacklinerów w kraju.

Nowy Cyrk, godz. 16, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Warsztaty prowadzone przez doświadczonych instruktorów cyrkowców z Fundacji Sztukmistrze. W odróżnieniu od pracy prowadzącej do występowania na profesjonalnej scenie, chodzi tutaj o propagowanie takich cech i wartości jak systematyczna praca nad sobą, cierpliwość, skupienie, współpraca, pokonywanie własnych słabości i budowanie silnego charakteru w oparciu o wyznaczanie sobie celów i dążenie do ich realizacji.

Koncert Ayarise, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Koncerty pod hasłem „Dla ucha malucha” to nowatorska forma edukacji muzycznej.
W trakcie koncertu organizatorzy zadbają o przyjazną dla dzieci przestrzeń, by mogły przebywać blisko muzyków i obserwować co dzieje się na scenie, a także o odpowiedni poziom głośności – bezpieczny dla niemowlaków. Koncert przygotowany jest z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy z powodu rodzicielskich obowiązków nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Pomiędzy utworami wykonawcy opowiedzą dzieciom, skąd wzięła się muzyka reggae, jakie są jej charakterystyczne elementy, dźwięki i instrumenty.

SnuS, godz. 21.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Seans w klimacie muzyki ambient, drone, field recording, musique concrète, electroacoustic improvisation, space, NASA. W muzyce tej odnaleźć można zastygłe dźwięki zimnych ludów północy, instrumentalne mantry, rozciągłe pasaże, przestrzenne zaśpiewy, zgrzyty i chrobotania.

POZOSTAŁE          

Kulturalny Targ Biesiadny, godz. 10, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a

Główna ideą wydarzenia jest integracja mieszkańców przy weekendowych biesiadach na Kulturalnym Targu oferującym, poza kulinarnymi doznaniami, produkty wytwórców żywności (również wegetariańskiej, EKO i BIO) oraz wszelakie produkty twórczości i rękodzieła artystycznego. Kulturalny Targ Biesiadny to nowe miejsce na kulinarnej i artystycznej mapie Lublina, prezentacja i promocja twórców, projektantów, producentów i sprzedawców.

Wystawa zwierząt egzotycznych, godz. 15, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Czy wiedzieliście, że to w Lublinie powstał pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacji i opieki nad bezdomnymi zwierzętami egzotycznymi? To właśnie pracownicy i wolontariusze Lubelskiego Egzotarium powołali do życia w 2011r. Fundację Epicrates. Na Moście Kultury przedstawią swoich podopiecznych, ale przede wszystkim wyjaśnią, na czym polega właściwa opieka nad zwierzętami egzotycznymi.

Koncert piosenki francuskiej, godz. 18, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie, wstęp wolny

Głosem, który wprowadzi słuchaczy w niezapomniany klimat tego miasta, będzie głos Ani Michałowskiej, która występuje na scenie już od przeszło 10 lat. Historia jej śpiewu zaczęła się od sukcesów na konkursach piosenki francuskiej. Towarzyszyć jej będą muzycy: gitarzyści Jakub Kotynia, Michał Lewartowicz oraz kontrabasista Bartłomiej Raban. Inspiracją dla nich jest Paryż lat 30. i 40. XX wieku, gdzie królował cygański gitarzysta Django Reinhardt tworzący styl zwany Gypsy Swing.

KINO

Poranki w Multikinie, godz. 10.30, Multikino, ul. Al. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.   

Kino Perła: „Dzień Świra”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Adaś Miauczyński, 49-letni rozwiedziony polonista, żyje w kręgu swoich natręctw, nie potrafiąc wyrwać się z nudy i rutyny dnia codziennego.

WARSZTATY

Sensoryka dla smyka, godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Istotą „brudnych warsztatów” jest stymulacja polisensoryczna (wielozmysłowa), czyli bazowanie na wszystkich zmysłach dziecka oraz wykorzystanie ich do poznawania świata podczas wspólnej zabawy.

Warsztaty kulinarne, godz. 17, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Poznaj Polskę od jej smakowitej strony. W trakcie wszystkich warsztatów będzie można nauczyć się i posmakować klasyków Lubelszczyzny i Podlasia, pyszności z Warmii, Mazowsza czy Małopolski. Uczestnicy będą eksperymentować, bawić się smakami, tradycyjnymi przepisami, by tworzyć nowe, pyszne potrawy.

Pozostałe informacje

W drugim meczu finału PLS 1. Ligi ChKS Chełm pokonał KKS Mickiewicza Kluczbork 3:0

ChKS Chełm po raz drugi lepszy od KKS Mickiewicza Kluczbork

W drugim meczu finału PLS 1. Ligi ChKS Chełm pokonał na wyjeździe KKS Mickiewicza Kluczbork 3:0. Do wygrania finałowej rywalizacji chełmianom brakuje już tylko jednego zwycięstwa

Julia Ostrowska zaliczyła dobry mecz

Dwie piłkarki Górnika Łęczna zagrały na Wyspach Owczych

Właśnie na dalekich Wyspach Owczych odbywają się mistrzostw Europy U-17. W kadrze powołanej przez Paulinę Kawalec znajdują się dwie zawodniczki na co dzień w Górniku Łęczna – Julia Ostrowska oraz dowołana w ostatniej chwili Wiktoria Skrzypczak.

Niezwykły koncert w Domu Kultury LSM – koncert dla „Szeli”
15 maja 2025, 19:00

Niezwykły koncert w Domu Kultury LSM – koncert dla „Szeli”

Jerzy "Szela" Stankiewicz był cenionym muzykiem, charyzmatycznym wokalistą i popularyzatorem bluesa, szczególnie aktywnym na lubelskiej scenie muzycznej. Zmarł zaledwie kilka dni po swoich 60. urodzinach, które świętował koncertem z zespołem Teksasy. Przyjaciele pamiętają o swoim kolędzie, dlatego 15 maja w DK LSM odbędzie się specjalny koncert – Tribute to Szela.

Matematyka - królowa nauk. Sprawdź w naszym quizie, czy zdałbyś egzamin

Matematyka - królowa nauk. Sprawdź w naszym quizie, czy zdałbyś egzamin

Już we wtorek uczniowie z całej Polski zmierzą się na egzaminie maturalnym z królową nauk - matematyką. A ty, pamiętasz jeszcze wzór na deltę? Sprawdź się w naszym quizie!

Punk rock z Lubelszczyzny
9 maja 2025, 19:00

Punk rock z Lubelszczyzny

Rzadko mamy okazję posłuchać na żywo punk rockowych składów pochodzących z Lubelszczyzny. Najbliższa ku temu okazja będzie w piątek (9 maja) maja, kiedy to w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt wystąpią: Patologia, Destruktor, Bliss oraz Dzieci z Mąki.

Kto zrobi najładniejsze zdjęcia z rzepakiem? SW-4 podjęły wyzwanie
z lotu ptaka
galeria

Kto zrobi najładniejsze zdjęcia z rzepakiem? SW-4 podjęły wyzwanie

Dzisiaj nad powiatem ryckim i puławskim latały trzy śmigłowce SW-4 "Puszczyk" z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Ich załogi wykonały kilka zdjęć malowniczego, wiosennego krajobrazu.

Adam Kuś może być zadowolony z występu na Bałkanach

Adam Kuś najlepszym góralem wyścigu Belgrad – Banjaluka

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla zawodników Monogo Lubelskie Perła Polski. W końcówce kwietnia nasz zespół wystartował w prestiżowym wyścigu Belgrad – Banjaluka. I chociaż w klasyfikacji generalnej próżno szukać zawodników Monogo na czołowych pozycjach, to jednak ten start można zaliczyć do udanych.

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK
Koncert
8 maja 2025, 19:00

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK

Jeszcze nie opadł kurz po sobotnim – jubileuszowym – koncercie Piotra Wojtasika, a już 8 maja w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się kolejne muzyczne wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Tego dnia wystąpi Marita Alban Juarez Quartet, w składzie którego występują najlepsi obecni polscy jazzmani młodego pokolenia jak np. Dominik Wania czy Andrzej Święs.

Pijany kierowca ciężarówki zakończył jazdę w rowie. Miał 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia

Pijany kierowca ciężarówki zakończył jazdę w rowie. Miał 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia

Cała sytuacja rozegrała się w sobotni wieczór w miejscowości Skorczyce (powiat kraśnicki), gdzie kierowca ciężarowego Volvo zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie. Jak się szybko okazało, 43-letni mieszkaniec gminy Urzędów był kompletnie pijany i nie miał prawa wsiadać za kierownicę – sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Absolwenci ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
matury 2025

Jak po egzaminie z polskiego? Puławscy maturzyści zadowoleni

O źródłach nadziei w trudnych czasach oraz wpływie błędnej oceny sytuacji na życie człowieka - pisali dzisiaj absolwenci szkół średnich, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego. O wrażenia i plany na przyszłość zapytaliśmy maturzystów z puławskich liceów.

Policja zatrzymała oszusta poszukiwanego ENA – wśród ofiar były piłkarz i polscy przedsiębiorcy

Policja zatrzymała oszusta poszukiwanego ENA – wśród ofiar były piłkarz i polscy przedsiębiorcy

58-latek był poszukiwany od 7 lat. Okradł m.in. brazylijskiego piłkarza na 5 mln dolarów, obiecując mu olbrzymie zyski. Na jego trop wpadli funkcjonariusze z Bełżyc.

Rekordowe zakupy sprzętu do szpitalnych oddziałów i poradni

Rekordowe zakupy sprzętu do szpitalnych oddziałów i poradni

Bialski szpital szykuje się do dużych zakupów nowego sprzętu, który trafi na blok operacyjny, do poradni i na wiele oddziałów. Skorzystają m.in. pacjenci z nowotworem.

43 nowych policjantów zasiliło lubelski garnizon

43 nowych policjantów zasiliło lubelski garnizon

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” - to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki. Wśród nich jest 33 mężczyzn i 10 kobiet.

Flaga Ukrainy znowu wisi na Urzędzie Miasta

Flaga Ukrainy znowu powiewa na ratuszu. Incydent badać będzie prokuratura

Flaga Ukrainy znowu powiewa na budynku ratusza w Białej Podlaskiej. Z kolei, policja przekazała w poniedziałek materiały dotyczące incydentu z udziałem Grzegorza Brauna do prokuratury.

Mamy ARKUSZE maturalne z języka polskiego. Co było na tegorocznym egzaminie?

Mamy ARKUSZE maturalne z języka polskiego. Co było na tegorocznym egzaminie?

Źródła nadziei w życiu lub wpływ błędnej oceny na życie człowieka - tak wyglądały tematy maturalnej rozprawki. Pytania zamknięte dotyczyły "Tanga" Sławomira Mrożka, "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze śmiercią", fragmentu "Dziadów" Mickiewicza oraz wierszy Jana Kochanowskiego i Zbigniewa Herberta.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Rolnictwo -> Maszyny rolnicze -> Sprzedam

Wyważanie dynamiczne wentylatorów-wałów maszyn inż. mechanik dojazd

Lublin

350,00 zł

Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

33,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

169,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

165,00 zł

Komunikaty