Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2016 r.
10:08

Wujec w Lublinie: Podeptano wszelkie demokratyczne procedury

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
6 44 A A

Ludwika i Henryk Wujcowie zostali laureatami Nagrody im. profesora Zbigniewa Hołdy. W sobotę wieczorem w Centrum Spotkania Kultur odbyło się uroczyste wręczenie tego wyróżnienia. Laudację dotyczącą pary opozycjonistów wygłosił prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego i przewodniczący kapituły nagrody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uroczystość rozpoczęła się tuż po godz. 18. Sala Kameralna CSK była wypełniona po brzegi. Profesor Andrzej Rzepliński, przewodniczący kapituły nagrody oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego, którego kadencja kończy się w poniedziałek, przez obecnych na sali przywitany został owacjami na stojąco. Po wygłoszeniu laudacji głos zabrali laureaci. – To nagroda im. profesora Hołdy, myśmy Zbyszka poznali 25 lat temu, to był wspaniały człowiek – mówiła Ludwika Wujec.

– Nie zasłużyliśmy na tę nagrodę, ale przyjmujemy ją z wdzięcznością – mówił żartobliwie Henryk Wujec, legendarny opozycjonista z okresu PRL.

Prawa człowieka

Wujec w swoim przemówieniu dużo miejsca poświęcił bieżącym wydarzeniom. – Państwo oraz władze powinny kierować się prawami człowieka, jest to pewnego rodzaju świętość, która swoje źródło bierze z biblijnego „miłuj bliźniego swego”. Wierzyliśmy powszechnie i wierzymy, że ta zasada zostanie stopniowo przyjęta przez cały świat. Tymczasem 27 lat po odzyskaniu naszej wolności, po Jesieni Ludów, która przyniosła wolność wielu narodom, jesteśmy świadkami brutalnego naruszania świętej zasady poszanowania praw człowieka – powiedział Wujec i wspomniał o sytuacji w syryjskim Aleppo. – Łamie się tam podstawowe prawo, prawo do życia.

Deptanie demokracji

W dalszej części przemówienia działacz „Solidarności” w mocnych słowach odniósł się do sytuacji w Polsce. – W Sejmie RP (w piątek-red.) podeptano wszelkie demokratyczne procedury, po to, aby na siłę uchwalić prawo budżetowe, wcześniej pogwałcono konstytucję, trybunał konstytucyjny, prawo obywateli do organizowania zgromadzeń, prawo do informacji publicznej. Proces odbierania obywatelom przyrodzonych praw nasila się.

Po wystąpieniu laureatów ponownie na scenie pojawił się prof. Rzepliński. Wygłosił wykład pt. „Wolność człowieka i wolność osobista w judykatach Trybunału Konstytucyjnego”.

To było ostatnie jego publiczne wystąpienie podczas pełnienia funkcji prezesa TK. – W naszej konstytucji słowo wolność jest przez ustawodawcę użyta w 81 przypadkach. Choćby z tego względu można powiedzieć, że nasza ustawa ustaw jest przesycona wolnością.

Gdy uroczystość dobiegła końca, dziennikarzom udało się porozmawiać z prezesem Rzeplińskim nt. bieżących wydarzeń, Dopytywany o zamieszanie podczas piątkowego głosowania nad ustawą budżetową, Rzepliński odpowiedział – Poseł Szczerba napisał na kartce „Wolne Media” i co w tym złego? Jarosław Kaczyński przyszedł z iPadem i trzymał go dobre kilka minut, nikt mu tam ani kamieniem nie rzucał, ani wędką z góry nie ściągał. Poseł Szczerba powiedziałby, co miał powiedzieć, przyszedłby następny poseł i nic by się nie stało.

Utrudnienia dla dziennikarzy

Profesor Rzepliński odniósł się także do samych pomysłów ograniczeń dla pracowników mediów. – Kiedy dziennikarz chce zrobić relację, to nie będzie czytał dokumentu, który ma 150 stron lub więcej, chce się tego dowiedzieć od posła sprawozdawcy, bo zakładamy, że ten wszystko przeczytał i zrozumiał. Warto pytać projektodawców, posłów zarówno większości jak i mniejszości, co oni sami rozumieją poprzez te przepisy – mówił.

Według profesora te sprawy powinny być uzgodnione z dziennikarzami. – Wszystko może być nowe, pod warunkiem, że zostanie to uzgodnione i przedyskutowane z dziennikarzami i nie będzie polegało na tym, że od nowa redakcje będą uzyskiwały akredytację. Jeżeli na tym miałyby polegać nowe zasady, mające usprawnić komunikację między parlamentarzystami a dziennikarzami, to nie byłoby żadne ułatwienie tylko utrudnienie.

Prezes TK powiedział także, że głos zabrany w tej sprawie przez Prezydenta Andrzeja Dudę jest niewystarczający. – Oczekiwałbym czegoś więcej. To jest jego godzina.

Prof. Andrzej Rzepliński: Oczekiwałbym na coś więcej niż oświadczenie pana prezydenta

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 18:04
+1
Może pan Wujec wymieni choćby jedną zasadę, która rzekomo została złamana w Sejmie. A co z blokadą mównicy? Czy to nie jest złamanie zasady! Czy nie ma pan Wujec skojarzeń ze szlacheckim warcholstwrm, które za nic miało dobro Rzeczypospolitej stawiając przed nim własne dobro? Nie? To bardzo szkoda. Nie wiem też, czego oczekuje p. Rzepliński. Od dawna tego nie wiem i chyba niewielu wie. Szkoda, że ten " obrońca demokracji " z równym zapałem nie protestował, gdy wybierano, wbrew Konstytucji, sędziego TK " na zapas ", by za wszelką cenę mieć dalej wpływ na rządy w Polsce, na przekór społeczeństwu pragnącemu zmian. To był początek nowej polsko - polskiej wojny i pan, panie Rzepliński osobiście za to odpowiada. Nie jestem bezkrytycznym wielbicielem PiS-u, ale umiem patrzeć, myśleć i wyciągać wnioski. I wiem, że to właśnie pan, że swą pychą, egoizmem i próżnością ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się w Sejmie i na warszawskich ulicach.
Może pan Wujec wymieni choćby jedną zasadę, która rzekomo została złamana w Sejmie. A co z blokadą mównicy? Czy to nie jest złamanie zasady! Czy nie ma pan Wujec skojarzeń ze szlacheckim warcholstwrm, które za nic miało dobro Rzeczypospolitej stawiając przed nim własne dobro? Nie? To bardzo szkoda. Nie wiem też, czego oczekuje p. Rzepliński. Od dawna tego nie wiem i chyba niewielu wie. Szkoda, że ten " obrońca demokracji " z równym zapałem nie protestował, gdy wybierano, wbrew Konstytucji, sędziego TK " na zapas &... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 16:22
+1
Dziwne, że Rzepliński i przeciwnicy paraliżowania tRYBUNAŁU kONST. UPRAWNIENIAMI sEJMU + prezydenckiej marionetki ustanowionymi dla ułatwiianioe jego prascy nie potępili odkrycia prezessimusa potrzeby analogicznej do marksistowskiej dyktatury legislacji prawa większości arytmetycznej do wykorzystywania prawa w celach sprzecznych z jego przeznaczeniem., Powinien wniolskować o odebranie dyplomów prawniczych Dudzie, Szydło, Piotrowiczowi, Ziobrze i reszcie kamaryli prezessimusa oraz jemu samemu za legislowanie pawulonowego prawa podobnie jak powinny być odebrane dyplomy lekarskie pracownikom pogotowia wykorzystującym swą wiedzę dla określania śmiertelnych dawedk Pawulonu dla swych pacjentów.
Dziwne, że Rzepliński i przeciwnicy paraliżowania tRYBUNAŁU kONST. UPRAWNIENIAMI sEJMU + prezydenckiej marionetki ustanowionymi dla ułatwiianioe jego prascy nie potępili odkrycia prezessimusa potrzeby analogicznej do marksistowskiej dyktatury legislacji prawa większości arytmetycznej do wykorzystywania prawa w celach sprzecznych z jego przeznaczeniem., Powinien wniolskować o odebranie dyplomów prawniczych Dudzie, Szydło, Piotrowiczowi, Ziobrze i reszcie kamaryli prezessimusa oraz jemu samemu za legislowanie pawulonowego prawa podobnie jak po... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:07
0
W wywiadzie z sierpnia 1989 roku ktoś powiedział: "Dla mnie Związek Radziecki jest w Polsce nieobecny." Czy miał rację? Dziś już wiemy, że nie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:01
0
O kim mowa? "komunistka, redaktor w gazecie syna innego komunisty Ozjasza Szechtera; córka działaczki Komunistycznej Partii Pracy , 1946-49 pracownik URZĘDU BEZPIECZEŃSTWA w Łódzi, szef Biura Kadr Radiokomitetu"
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 23:26
0
...niedomyta tłuszcza musi się dowartościować obrażając Pana Wujca! A nie lepiej byłoby poświęcić ten czas na umycie włosów, ogolenie się lub podgolenie, na wyczyszczenie paznokci i kilkukrotne umycie zębów? Zadbajcie o higienę osobistą abyście nie zasmradzali świata.... dajcie przykład własnym dzieciom!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:36
0
lajno , falszywiec on mowi o lamaniu demokracji , zaprzedany do bandy zlodzieji - niech PiS rozliczy dzialaczy solidaruchow [ Wujec , Frasymiuk , Walesa ] dziadu pod piec grzac stare dupsko a nie polityka we lbie
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 22:52
0
Rzepliński pod koniec prezesury TK sam łamał konstytucję.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 21:54
0
Rzeplińskisłusznie bronił TK przed pawulonowym stosowaniem prawa Sejmu przez kamarylę prezessimusa ale niepotrzebnie wdaje się w gloryfikację fałszywych autorytetów weteranów Gazety Wyborczej. W laudacji Wujców zachwycał się jak Wujec przywdziewał komżę ministranta w biłgorajskiej wsi a przyszła Wujcowa (Okrent)( z żydowskiej rodziny opcji komunistycznej chronila się przed zagładą za Uralem w mundurku pionierki. Jak na osiedlu Stegny Wujcowie we siatkach na zakupy rpod maskującą pietruszką rozprowadzali dziesiątki tysięcy ewgzemplarzy prasy podziemnej a w ich mieszkaniu i na klatce schodowej razem zgromadami SBków kłębili się konspiratorzy nie mieszczący się w mieszkaniu Kuroniów a ich nadmiar znajdował ujście do mieszkania Macierewicza. SBcy jechali z Wujcową do szkołym a po lekcjach odjeżdżali za nią do domu. Nic nie wspomniano o Józefie Światło vel Izaaku Fleischfarbie ani pułkowniku Kuklińskim. Za to Wujec wspomniał, że ma na piersi odznakę od Kaczyńskiego i krawat Mazowieckiego
Rzeplińskisłusznie bronił TK przed pawulonowym stosowaniem prawa Sejmu przez kamarylę prezessimusa ale niepotrzebnie wdaje się w gloryfikację fałszywych autorytetów weteranów Gazety Wyborczej. W laudacji Wujców zachwycał się jak Wujec przywdziewał komżę ministranta w biłgorajskiej wsi a przyszła Wujcowa (Okrent)( z żydowskiej rodziny opcji komunistycznej chronila się przed zagładą za Uralem w mundurku pionierki. Jak na osiedlu Stegny Wujcowie we siatkach na zakupy rpod maskującą pietruszką rozprowadzali dziesiątki tysięcy ewgzemplarzy prasy ... rozwiń
Avatar
gienia / 18 grudnia 2016 o 21:21
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wujec , to wy styropianowi oszuści sprzedaliście polski majątek narodowy za grosze obcemu kapitałowi i jeszcze śmiesz się pokazywać publicznie i mówić o demokracji !!! Zrobiliście z Polaków niewolników i wypędziliście za granicę 2 mln młodych ludzi . Kiedyś na ulicach obrywałem pałą do Zomo i wdychałem gaz. Teraz stanął bym po stronie Zomo i takich jak ty pałował
no właśnie, gdzie te moje 100 milonów, barany jedne
Avatar
hghgh / 18 grudnia 2016 o 21:20
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
heniu pochodzisz z biłgorajskich pól.coś zrobił dla tej biednej Polski?
nie miał czasu dbać o innych, zajęty był dbaniem o siebie jak wałęsa
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:07
0
W wywiadzie z sierpnia 1989 roku ktoś powiedział: "Dla mnie Związek Radziecki jest w Polsce nieobecny." Czy miał rację? Dziś już wiemy, że nie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:01
0
O kim mowa? "komunistka, redaktor w gazecie syna innego komunisty Ozjasza Szechtera; córka działaczki Komunistycznej Partii Pracy , 1946-49 pracownik URZĘDU BEZPIECZEŃSTWA w Łódzi, szef Biura Kadr Radiokomitetu"
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 23:26
0
...niedomyta tłuszcza musi się dowartościować obrażając Pana Wujca! A nie lepiej byłoby poświęcić ten czas na umycie włosów, ogolenie się lub podgolenie, na wyczyszczenie paznokci i kilkukrotne umycie zębów? Zadbajcie o higienę osobistą abyście nie zasmradzali świata.... dajcie przykład własnym dzieciom!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:36
0
lajno , falszywiec on mowi o lamaniu demokracji , zaprzedany do bandy zlodzieji - niech PiS rozliczy dzialaczy solidaruchow [ Wujec , Frasymiuk , Walesa ] dziadu pod piec grzac stare dupsko a nie polityka we lbie
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 22:52
0
Rzepliński pod koniec prezesury TK sam łamał konstytucję.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 21:54
0
Rzeplińskisłusznie bronił TK przed pawulonowym stosowaniem prawa Sejmu przez kamarylę prezessimusa ale niepotrzebnie wdaje się w gloryfikację fałszywych autorytetów weteranów Gazety Wyborczej. W laudacji Wujców zachwycał się jak Wujec przywdziewał komżę ministranta w biłgorajskiej wsi a przyszła Wujcowa (Okrent)( z żydowskiej rodziny opcji komunistycznej chronila się przed zagładą za Uralem w mundurku pionierki. Jak na osiedlu Stegny Wujcowie we siatkach na zakupy rpod maskującą pietruszką rozprowadzali dziesiątki tysięcy ewgzemplarzy prasy podziemnej a w ich mieszkaniu i na klatce schodowej razem zgromadami SBków kłębili się konspiratorzy nie mieszczący się w mieszkaniu Kuroniów a ich nadmiar znajdował ujście do mieszkania Macierewicza. SBcy jechali z Wujcową do szkołym a po lekcjach odjeżdżali za nią do domu. Nic nie wspomniano o Józefie Światło vel Izaaku Fleischfarbie ani pułkowniku Kuklińskim. Za to Wujec wspomniał, że ma na piersi odznakę od Kaczyńskiego i krawat Mazowieckiego
Rzeplińskisłusznie bronił TK przed pawulonowym stosowaniem prawa Sejmu przez kamarylę prezessimusa ale niepotrzebnie wdaje się w gloryfikację fałszywych autorytetów weteranów Gazety Wyborczej. W laudacji Wujców zachwycał się jak Wujec przywdziewał komżę ministranta w biłgorajskiej wsi a przyszła Wujcowa (Okrent)( z żydowskiej rodziny opcji komunistycznej chronila się przed zagładą za Uralem w mundurku pionierki. Jak na osiedlu Stegny Wujcowie we siatkach na zakupy rpod maskującą pietruszką rozprowadzali dziesiątki tysięcy ewgzemplarzy prasy ... rozwiń
Avatar
gienia / 18 grudnia 2016 o 21:21
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wujec , to wy styropianowi oszuści sprzedaliście polski majątek narodowy za grosze obcemu kapitałowi i jeszcze śmiesz się pokazywać publicznie i mówić o demokracji !!! Zrobiliście z Polaków niewolników i wypędziliście za granicę 2 mln młodych ludzi . Kiedyś na ulicach obrywałem pałą do Zomo i wdychałem gaz. Teraz stanął bym po stronie Zomo i takich jak ty pałował
no właśnie, gdzie te moje 100 milonów, barany jedne
Avatar
hghgh / 18 grudnia 2016 o 21:20
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
heniu pochodzisz z biłgorajskich pól.coś zrobił dla tej biednej Polski?
nie miał czasu dbać o innych, zajęty był dbaniem o siebie jak wałęsa
Avatar
bbbbb / 18 grudnia 2016 o 21:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To zwykle łajno z pod Bilgoraja, slepak rozjechal ludzi na przejsciu, wymgslil i sponsorowal palikota , ambra,, to czlowiek zero, ludzie w Bilgoraju go nienawidzo, zwykly sprzedawczyk
widocznie on miał pomroczność jasną, bo to u solidaruchów z lat 80 ta choroba jest dziedziczna
Avatar
tellchar / 18 grudnia 2016 o 18:46
0
Piotrowicz i Kryże z PiSu też byli w PZPR. I co z tego wynika?
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 116 7

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 28 11

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 18 12

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 5

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!