Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2019 r.
21:32

Lublin: Sprzeciw wobec budowy hotelu. Inwestor musi się wstrzymać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
14 33 A A
Planowany na skwerze budynek miałby trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną
Planowany na skwerze budynek miałby trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną (fot. Maciej Kaczanowski)

Do punktu wyjścia wraca sprawa oprotestowanej przez sąsiadów budowy hotelu na zielonym terenie przy ul. Leszka Czarnego (obok stalowej kładki nad ul. Filaretów). Do inwestycji w tym miejscu dąży lubelska spółka MS Consulting Group. Uzyskane przez nią pozwolenie na budowę nagle stało się bezużyteczne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Inwestor nie może się zabierać za budowę, bo Urząd Miasta postanowił wznowić postępowanie, które w listopadzie zakończyło się wydaniem zgody na wzniesienie budynku.

Stało się tak na wniosek czterech kobiet przeciwnych zabudowie skweru. Zarzuciły one urzędowi, że nie uwzględnił ich, choć ich zdaniem powinien, w postępowaniu zakończonym wydaniem pozwolenia. Panie stwierdziły, że skoro zostały pominięte, nie mogły się odnieść do wniosku inwestora, a wybudowanie przez niego hotelu będzie mieć „nieodwracalne skutki” dla właścicieli pobliskich nieruchomości. Urzędnicy uznali, że takie zarzuty można potwierdzić wyłącznie wznawiając postępowanie.

Co miało powstać?

Zabudowę zielonego skweru na skraju os. Piastowskiego dopuszcza obowiązujący plan zagospodarowania terenu, czyli dokument określający możliwe sposoby wykorzystania poszczególnych nieruchomości. W dokumencie tym wyznaczono przy ul. Leszka Czarnego obszar usług komercyjnych bez możliwości wznoszenia dużych obiektów handlowo usługowych.

Planowany przez spółkę budynek miałby trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. W hotelu miałoby się znaleźć ok. 30 miejsc noclegowych, na parterze przewidziano miejsce na nieduży sklep spożywczy, a obok niego kawiarnię lub gabinety lekarskie. Zatwierdzony przez Urząd Miasta projekt przewidywał 9 miejsc postojowych w garażu i 17 na terenie nieruchomości.

Jest drugi protest

Hotel nie jest jednak jedynym powodem protestów wśród mieszkańców os. Piastowskiego. Wielu przeciwników ma też pomysł na budowę mieszkań w miejscu dawnej centrali telefonicznej zaadaptowanej na biurowiec.

Inwestycję mieszkaniową przewiduje w tym miejscu projekt nowego planu zagospodarowania przygotowany przez Urząd Miasta. Lokatorzy sąsiednich bloków twierdzą, że projekt należy zmienić, bo powstanie kolejnych mieszkań obciąży osiedlowe uliczki, którymi już teraz trudno przejechać i ciężko na nich zaparkować.

Ratusz zapowiedział już przygotowanie nowej wersji projektu, choć nie informuje jeszcze, jakie zmiany wprowadzi.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mnich / 19 maja 2019 o 23:15
+19
No bez jaj, nie można zostawić tego skrawka zieleni w spokoju, komu on przeszkadza? Litości dajmy trochę odetchnąć od tych ciągłych sadzeń kloców budowlanych - niech sobie będzie tutaj tej zieleni, naprawdę ładnie to wygląda bez zabudowania i dobrze że ludzie protestują, chwała im za to.
 Powiedz mi gdzie mają budować nowe hotele czy mieszkania? Bo jak czasem czytam komentarze, to można odnieść wrażenie, że dosłownie każda lokalizacja w mieście jest zła.
Avatar
PP / 19 maja 2019 o 21:50
+17
A czy 4 panie są stroną w sprawie? Mają działki po sąsiedzku?
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 21:58
+16
skwer na którym nie ma żadnego krzaka ani drzewa, służy jedynie czworonożnym srajtuchom
Avatar
Tak pytam / 19 maja 2019 o 22:49
+14
Kto zwróci właścicielowi działki pieniądze za jej kupno i opracowanie projektu dla budynku dopuszczonego prawem w tym miejscu? 4 panie czy Urząd Miasta Lublin?
Avatar
Ja / 20 maja 2019 o 05:28
+13
Proponuję wynieść się do Krakowa skoro Lublin taki ,,be".
Avatar
Nie / 20 maja 2019 o 06:56
+11
A po cholerę komukolwiek kolejnych hotel Na Paganiniego - masz Hiltona, na placu litewskim jest Grand Hotel a na Krakowskim Przedmieściu Hotel Europa, na Jana Pawła II jest hotel Piano, mam wymieniać dalej? Naprawdę potrzeba kolejnego hotelu? poważnie ktoś go chciał? ktoś go oczekiwał akurat tutaj? pytano kogoś o zdanie w tej kwestii? Bez przesady Lublin nie jest takim miejscem super atrakcyjnym dla zagranicznych gości, żeby nie wiadomo ilu się ich tutaj zjeżdżało, dużo bardziej atrakcyjny jest chociażby Kraków - prawdziwa stolica kultury, niesamowitego uroku, klimatu. W Lublinie to tylko centrum jest atrakcyjne, poza centrum to szału nie ma, spokojne miasto 9 względem wielkości. I jeszcze jedna rzecz a propos zabudowywania - zobacz jak ostatnimi laty deweloperzy cwaniaki wciskają ludziom bloki okna w okna, byle na maksa wykorzystać przestrzeń, a prywatność? mają ją w nosie, co więcej nie zawahają się wyciąć drzew i terenów zielonych - ktoś miał ładny widok na choćby skrawek zieleni - odbiorą mu to, bo ich interes jest przecież ważniejszy, inwestycja ciśnie trzeba ją zrealizować. Lublin na tle unijnych środków i nowoczesnych infrastruktur budownictwa dostał dzikiego oszołomienia - wycina co się da, a potem się dziwi skąd smog i jakość powietrza zła - jest tak dlatego, że ostatnimi 2-4 laty za dużo drzew zostało wyciętych, za dużo jest betonowania, odwalania inwestycji na modłę unijną, które przypominają swoją "nowoczesnością" i futuryzmem bardziej cmentarze niż miejsca użyteczności publicznej - smutne, szarobure bryłowate place, budynki, zabudowy mieszkalne, masz wrażanie jakbyś chodził po jednej wielkiej płycie grobowej( przykłady - CSK, plac Kaczyńskiego, plac Litewski). Inwestorzy chaotycznie rozbestwiają się z inwestycjami na złamanie karku dokonując zmian, które następują zbyt szybko i się ludzie nawet nacieszyć nie zdążą tym co mają. Może teraz czas zwolnić tempa z budowaniem kolejnych kloców tylko teraz wreszcie skupić się na drogach, bo zaniedbań jest tu znacznie więcej niż nam się wydaje - chociażby połatana ul. Zana, al. Racławickie( ale ani się ważyć wycinać drzewa pod buspasy - no way!), Lipowa( podobnie - żadnej kastracji drzew).
 Hahaha, co za idiota się tu naprodukował...Januszku, hoteli nie budują władze miasta, tylko prywatne firmy...wiec swoje porady o "zajęciu się drogami" to wiesz gdzie se mozesz wsadzic? :) kolejny specjalista co lepiej od inwestora wie czy się hotel opłaca haha 
 Hahaha, co za idiota się tu naprodukował...Januszku, hoteli nie budują władze miasta, tylko prywatne firmy...wiec swoje porady o "zajęciu się drogami" to wiesz gdzie se mozesz wsadzic? :) kolejny specjalista co lepiej od inwestora wie czy się hotel opłaca haha  rozwiń
Avatar
Mieszkaniec LSM / 19 maja 2019 o 21:55
+10
Mam pytanie: czy jest chociaż jeden mieszkaniec z osiedla Piastowskiego z którym rozmawiał jakikolwiek redaktor z tej "szmatławej" gazety?
Avatar
:) / 20 maja 2019 o 08:37
+9
mało że źle, to jeszcze na wszystkim się najlepiej znają i produkują darmowe ekspertyzy biznesowe wykazujące że nic się nie opłaca budować w tym mieśćie :)  jedyne co się opłąca to siedzieć całe życie u mamusi albo na komunałce :)
Avatar
Lubelak / 20 maja 2019 o 08:11
+9
Wszystko w tym Lublinie nieudacznikowm i ciamajdom życiowym źle ! Najechalo sie buractwa ze wsi do Lublina i blokują wszystko i wszystkich buraki !!!!
Avatar
emerytka, LSM / 19 maja 2019 o 21:46
+9
To bardzo ładne miejsce na okazały punktowiec, taki jak przy Pana Balcera. Nieźle urozmaiciłby okolicę. Wniósłby trochę nowoczesności w naszą stetryczałą dzielnicę.
Avatar
Tak do Nie: / 21 maja 2019 o 02:16
+1
Na takich jak ty to tylko szkoda klawiatury
Avatar
????????????? / 20 maja 2019 o 22:18
0
Zapisowione układy ,ciekawe kto i ile komu dał .
Avatar
Nie / 20 maja 2019 o 17:38
0
Dobra, juz się tak nie tłumacz...chlapnąłeś głupoty, to przepros i nie bredź wiecej :)
Avatar
Do Nie: / 20 maja 2019 o 16:33
+1
"Hahaha, co za idiota się tu naprodukował...Januszku, hoteli nie budują władze miasta, tylko prywatne firmy...wiec swoje porady o "zajęciu się drogami" to wiesz gdzie se mozesz wsadzic? :) kolejny specjalista co lepiej od inwestora wie czy się hotel opłaca haha" - ludzie, którzy już na starcie mówią o kimś, używając określenia idiota, na ogół są strasznie nieszczęśliwi, takich jak ty chyba nikt nie lubi i wszyscy się od takiego odwracają, o rodzinie nie wspominając, współczuję ci samotności i życiowego niepowodzenia, bo widać, że marnie z tobą człeku. I nie musisz mi przypominać gdzie sobie mogę wsadzić porady o zajęciu się drogami, bo wiem co masz na myśli, tak ciemny to nie jestem. A Januszkiem nie jestem, nie trafiłeś z imieniem, ponadto nie przypominam sobie byśmy przechodzili na ty. Kimkolwiek jesteś pajacu, nie zrobiłeś na mnie wrażenia tylko sam siebie pogrążyłeś, dziecinada to mało powiedziane.
"Hahaha, co za idiota się tu naprodukował...Januszku, hoteli nie budują władze miasta, tylko prywatne firmy...wiec swoje porady o "zajęciu się drogami" to wiesz gdzie se mozesz wsadzic? :) kolejny specjalista co lepiej od inwestora wie czy się hotel opłaca haha" - ludzie, którzy już na starcie mówią o kimś, używając określenia idiota, na ogół są strasznie nieszczęśliwi, takich jak ty chyba nikt nie lubi i wszyscy się od takiego odwracają, o rodzinie nie wspominając, współczuję ci samotności i życiowego niepowodzenia, bo w... rozwiń
Avatar
:( / 20 maja 2019 o 15:29
+3
Spory hotel lub apartamentowiec zmueściłby się tam, gdzie teraz jest ratuszowy parking. Byłoby bliziutko do Ratusza, który jednak straciłby parking.
 oj przydałoby się cały te syf z ratuszem zabudować, łącznie z wyburzeniem tych obleśnych prlowskich pawilonów niżej i zasłonić w ten sposób tą bieda-zabudowę dookoła :(
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 14:10
0
Spory hotel lub apartamentowiec zmueściłby się tam, gdzie teraz jest ratuszowy parking. Byłoby bliziutko do Ratusza, który jednak straciłby parking.
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 11:19
+1
najlepiej to nic nigdzie nie budować a potem narzekać że inne miasta się rozwijają a my stoimy
Avatar
ziggy / 20 maja 2019 o 11:14
0
mało że źle, to jeszcze na wszystkim się najlepiej znają i produkują darmowe ekspertyzy biznesowe wykazujące że nic się nie opłaca budować w tym mieśćie :)  jedyne co się opłąca to siedzieć całe życie u mamusi albo na komunałce :)
 +1
Avatar
Piastowskie / 20 maja 2019 o 11:13
+1
Jeśli stworzą wystarczającą liczbę miejsc parkingowych, nie mam nic przeciwko
Avatar