Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2010 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Husqvarna coraz dalej od Lublina

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 17 A A

Szanse na budowę fabryki kosiarek w Lublinie są jedynie iluzoryczne. Takie są nieoficjalne informacje, dotyczące inwestycji koncernu Husqvarna. Przegrywamy w konkurencji z Mielcem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szwedzki gigant chce zbudować w Polsce nową fabrykę. Zamierza stworzyć ponad 400 miejsc pracy. Koncern jest zainteresowany wyłącznie inwestowaniem w strefach ekonomicznych. Pod uwagę brane są Mielec i Lublin. Obie strefy należą do SSE Euro – Park. To na razie jedyne pewne informacje, dotyczące szwedzkiej inwestycji.

Decyzja o lokalizacji jeszcze nie zapadła. Z nieoficjalnych doniesień wynika jednak, że tracimy na rzecz Mielca.

- Dziś stawiałbym na Podkarpacie – mówi anonimowo jeden z przedstawicieli SSE Euro – Park. – Mielecka strefa oferuje lepsze warunki. Nie można jednak wykluczyć, że koncern ma w rękawie trzecią lokalizację.

Rozmowy trwają, dlatego żadna ze stron nie chce wypowiadać się oficjalnie. Polski oddział Husqvarny wstrzymuje się od komentarzy, czekając na oficjalny komunikat z centrali.

O planach szwedzkiego koncernu poinformował w listopadzie Janusz Palikot. Według posła umowa na budowę fabryki w Lublinie miała być podpisana lada dzień.

Urzędnicy magistratu rozpoczęli prace nad decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji. To jeden z pierwszych kroków do realizacji projektu. Ze wstępnych planów wynika, że zakład miałby powstać przy ul. Rataja. Cały kompleks zająłby ok. 100 tys. mkw. Husqvarna deklaruje, że budowę nowej fabryki rozpocznie w tym roku. Inwestycja pochłonie ok. 100 mln zł.

Decyzja o lokalizacji zapadnie do końca stycznia.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wiktorek / 8 stycznia 2010 r. o 22:48
Jesli przedstawiciele koncernu rozmawiali z Elusią Kolodziej Wnuk ( ona przecież mieni sie mamuśką tej nieudanej strefy) i posłuchali jej hi..hi.. cha..cha to trudno sie dziwic ze uciekli z Lublina do Mielca. Dobrzy obserwatorzy i wyciągnęli właściwe wnioski. Zrozumieli ze tutaj nie ma z kim pertraktować. Smutne ale prawdziwe.
Avatar
Andrzej / 8 stycznia 2010 r. o 14:31
Dlaczego Mielec?. Z tej prostej przyczyny że nikt nie chce się użerać z urzędasem ( im głupszy tym ważniejszy ) Dlatego że inwestor ma w du*** rozgrywki polityczne między lokalnymi działaczami i nie potrzebuje doradców do tego jakie osoby na jakie stanowiska ma zatrudnić. Części do maszyn to nie kwiatki że należy je przewieść w kilka godzin. Do stu kilometrów to można i łąką przejechać. Będąc inwestorem i mając w przyszłości jakąś współpracę z naszymi władzami to uciekł bym nie do Mielca a na Syberię aby jak najdalej od takiej obłudy.
Avatar
Bssa / 8 stycznia 2010 r. o 13:54
"Chonor" to ty masz Podałem jak się sprawa ma, ja nic na to nie poradzę. A o mój wyjazd to się nie martw. Ty też zdaje sie wyjechales sądząc po nicku? Te przywiązanie do ziemii skąd sie urodziło to mieli chłopy w średniowieczu.
Avatar
emigrant z wlkp / 8 stycznia 2010 r. o 12:04
Internauta BAS cieszy sie ze opuscil niewiem Lublin czy Lubelszczyzne jaki to madry analityk ktory podpowiada argumenty powstania fabryki ,dla mnie to czlowiek bez chonoru sra w swoje miejsce urodzenia tam zamiast kanarka zlapal wrone i jest mu dobrze .
Avatar
Bssa / 8 stycznia 2010 r. o 11:33
A ja nie dziwie sie, że w Mielcu chcą wybudować tę fabryke. Gdybym sam miał wybrać to wybrał bym rzecz jasna Mielec.


Mielec:

1. Blisko do A4
2. Blisko do lotniska
3. Uzbrojony teren

Lublin

1. Nie ma autostrady
2. Nie ma lotniska
3. Nie ma uzbrojonego terenu

Z czym do ludzi.

PS: A ja już dawno uciekłem z Lublina.
Avatar
załamany / 8 stycznia 2010 r. o 11:30
Nie dziw się, że lublinianie wszystko krytykują. Mają ku temu cholerne powody. Tutaj się nic nie dzieje nic się nie rozwija. Mi już nie chodzi o drogi obwodnice stadiony i lotniska bo wiem że tego nigdy nie będzie. Tu chodzi o sprawy podstawowe dla chociażby jako takiej egzystencji. Lublinianie musza jeździć po chodnikach bo ulice są tak zakorkowane. Niecały kilometr ul. Krańcowej będzie budowany prawie trzy lata!!! a to jest kropla w morzu potrzeb. Związek koszykówki proponuje naszemu miastu organizację mistrzostw europy a prezydentek to odrzuca!!! Inne miasta zabijały by się za taką imprezę a u nas się odrzuca!!!! Co to za miasto co to za władze!!! Czemu miałem tego pecha i urodziłem się w tym lubelskim koszmarze!!! Czy pójde za to do nieba?
Nie dziw się, że lublinianie wszystko krytykują. Mają ku temu cholerne powody. Tutaj się nic nie dzieje nic się nie rozwija. Mi już nie chodzi o drogi obwodnice stadiony i lotniska bo wiem że tego nigdy nie będzie. Tu chodzi o sprawy podstawowe dla chociażby jako takiej egzystencji. Lublinianie musza jeździć po chodnikach bo ulice są tak zakorkowane. Niecały kilometr ul. Krańcowej będzie budowany prawie trzy lata!!! a to jest kropla w morzu potrzeb. Związek koszykówki proponuje naszemu miastu organizację mistrzostw europy a prezy... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 8 stycznia 2010 r. o 11:01
To prawda Rzeszów powoli staje sie metropolią, a Lublin zasciankiem.Oni maja dobre drogi, lotnisko, obwodnice, dobre dojazdy, a my??? Nieudolność prezydenta Wasilewskiego. Głosowałem na niego i na PO jednak to był chyba błąd. Wyraznie widac ze od czasów Pruszkowskiego nic sie nie zmieniło w naszym miescie, zero ciekawych inwestycji. Jestem lokalnym patriota, mieszkam w Lublinie od urdozenia, ale jestem rowniez coraz blizej tego aby po studiach opuscic to miasto, tu nie ma przyszłosci, niestety ...
Avatar
~Jerzy~ / 8 stycznia 2010 r. o 10:20
A dlaczego ludzie mają podpowiadać wybitnym fachowcom jak mają działać? Dostali od wyborców mandat zaufania oparty na obietnicach przedwyborczych i z tego muszą być rozliczani, a za wpadki i nieudolność krytykowani. Biorą pieniądze za i odpowiedzialność za rządzenie. Dlaczego szukać teraz kumpli do udziału w klęsce? Jak jest dobrze to nikt nie zaprasza prostego obywatela do udziału w sukcesie, a jak żle to pomórzcie towarzysze rządzić Palikotowi. O, takiego wała! Niech się sam buja z tym pasztetem.







gosciu z wlkp napisał:
Jak czytam lubelskie forum to tylko krytyka i krytyka .Dlaczego sami nie podpowiecie ratuszowi i Palikotowi jak powinni dzialac.Smieszy mnie ze lublinianie ?chwala Rzeszow i podkarpacie jaka to metropolia,bo maja lepsze drogi ? to argument zaradnosci czy 80 procent POLITYKIERNI ze tam biegnie trasa np droga z Ukrainy przez Rzeszow .Wedlug rozsadku powinna byc najpierw od Ukrajny przez Lublin do Warszawy ale coz wielcy [PO] Polskiego grajdolka zadecydowali inaczej
rozwiń
Avatar
gosciu z wlkp / 8 stycznia 2010 r. o 09:50
Jak czytam lubelskie forum to tylko krytyka i krytyka .Dlaczego sami nie podpowiecie ratuszowi i Palikotowi jak powinni dzialac.Smieszy mnie ze lublinianie ?chwala Rzeszow i podkarpacie jaka to metropolia,bo maja lepsze drogi ? to argument zaradnosci czy 80 procent POLITYKIERNI ze tam biegnie trasa np droga z Ukrainy przez Rzeszow .Wedlug rozsadku powinna byc najpierw od Ukrajny przez Lublin do Warszawy ale coz wielcy [PO] Polskiego grajdolka zadecydowali inaczej
Avatar
KK / 8 stycznia 2010 r. o 09:11
Co w tym dziwnego , że Husqvarna wybiera Mielec - tam są normalne drogi, niebawem autostrada A4 w okolicach Rzeszowa,rozwinięte lotnisko w Jasionce, a Lublin - infrastrukturalna wyspa, w dodatku brudna, zaniedbana i biorąc pod uwagę obecny budżet bez szans na rozwój cywilizacyjny przez kolejne 12 mies. Zastanawiające jest jedno, dlaczego gdzie indziej się da, a u nas udaje się, że wszystko jest OK. Wystarczy zwrócić uwagę na wjazdy do miasta ( Kraśnicka, Warszawska) - na sam ich widok widać jak bardzo władzom zależy na wizerunku miasta, nie wspominając o brudzie i nieporządku usilnie podtrzymywanym przez zbetonowaną ekipę Wydziału Gospodarki Komunalnej. Jeszcze trochę i nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą tutaj nie zaglądnie - bo i po co ???????
Co w tym dziwnego , że Husqvarna wybiera Mielec - tam są normalne drogi, niebawem autostrada A4 w okolicach Rzeszowa,rozwinięte lotnisko w Jasionce, a Lublin - infrastrukturalna wyspa, w dodatku brudna, zaniedbana i biorąc pod uwagę obecny budżet bez szans na rozwój cywilizacyjny przez kolejne 12 mies. Zastanawiające jest jedno, dlaczego gdzie indziej się da, a u nas udaje się, że wszystko jest OK. Wystarczy zwrócić uwagę na wjazdy do miasta ( Kraśnicka, Warszawska) - na sam ich widok widać jak bardzo władzom zależy na wizerunku miasta, ... rozwiń
Avatar
wiktorek / 8 stycznia 2010 r. o 22:48
Jesli przedstawiciele koncernu rozmawiali z Elusią Kolodziej Wnuk ( ona przecież mieni sie mamuśką tej nieudanej strefy) i posłuchali jej hi..hi.. cha..cha to trudno sie dziwic ze uciekli z Lublina do Mielca. Dobrzy obserwatorzy i wyciągnęli właściwe wnioski. Zrozumieli ze tutaj nie ma z kim pertraktować. Smutne ale prawdziwe.
Avatar
Andrzej / 8 stycznia 2010 r. o 14:31
Dlaczego Mielec?. Z tej prostej przyczyny że nikt nie chce się użerać z urzędasem ( im głupszy tym ważniejszy ) Dlatego że inwestor ma w du*** rozgrywki polityczne między lokalnymi działaczami i nie potrzebuje doradców do tego jakie osoby na jakie stanowiska ma zatrudnić. Części do maszyn to nie kwiatki że należy je przewieść w kilka godzin. Do stu kilometrów to można i łąką przejechać. Będąc inwestorem i mając w przyszłości jakąś współpracę z naszymi władzami to uciekł bym nie do Mielca a na Syberię aby jak najdalej od takiej obłudy.
Avatar
Bssa / 8 stycznia 2010 r. o 13:54
"Chonor" to ty masz Podałem jak się sprawa ma, ja nic na to nie poradzę. A o mój wyjazd to się nie martw. Ty też zdaje sie wyjechales sądząc po nicku? Te przywiązanie do ziemii skąd sie urodziło to mieli chłopy w średniowieczu.
Avatar
emigrant z wlkp / 8 stycznia 2010 r. o 12:04
Internauta BAS cieszy sie ze opuscil niewiem Lublin czy Lubelszczyzne jaki to madry analityk ktory podpowiada argumenty powstania fabryki ,dla mnie to czlowiek bez chonoru sra w swoje miejsce urodzenia tam zamiast kanarka zlapal wrone i jest mu dobrze .
Avatar
Bssa / 8 stycznia 2010 r. o 11:33
A ja nie dziwie sie, że w Mielcu chcą wybudować tę fabryke. Gdybym sam miał wybrać to wybrał bym rzecz jasna Mielec.


Mielec:

1. Blisko do A4
2. Blisko do lotniska
3. Uzbrojony teren

Lublin

1. Nie ma autostrady
2. Nie ma lotniska
3. Nie ma uzbrojonego terenu

Z czym do ludzi.

PS: A ja już dawno uciekłem z Lublina.
Avatar
załamany / 8 stycznia 2010 r. o 11:30
Nie dziw się, że lublinianie wszystko krytykują. Mają ku temu cholerne powody. Tutaj się nic nie dzieje nic się nie rozwija. Mi już nie chodzi o drogi obwodnice stadiony i lotniska bo wiem że tego nigdy nie będzie. Tu chodzi o sprawy podstawowe dla chociażby jako takiej egzystencji. Lublinianie musza jeździć po chodnikach bo ulice są tak zakorkowane. Niecały kilometr ul. Krańcowej będzie budowany prawie trzy lata!!! a to jest kropla w morzu potrzeb. Związek koszykówki proponuje naszemu miastu organizację mistrzostw europy a prezydentek to odrzuca!!! Inne miasta zabijały by się za taką imprezę a u nas się odrzuca!!!! Co to za miasto co to za władze!!! Czemu miałem tego pecha i urodziłem się w tym lubelskim koszmarze!!! Czy pójde za to do nieba?
Nie dziw się, że lublinianie wszystko krytykują. Mają ku temu cholerne powody. Tutaj się nic nie dzieje nic się nie rozwija. Mi już nie chodzi o drogi obwodnice stadiony i lotniska bo wiem że tego nigdy nie będzie. Tu chodzi o sprawy podstawowe dla chociażby jako takiej egzystencji. Lublinianie musza jeździć po chodnikach bo ulice są tak zakorkowane. Niecały kilometr ul. Krańcowej będzie budowany prawie trzy lata!!! a to jest kropla w morzu potrzeb. Związek koszykówki proponuje naszemu miastu organizację mistrzostw europy a prezy... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 8 stycznia 2010 r. o 11:01
To prawda Rzeszów powoli staje sie metropolią, a Lublin zasciankiem.Oni maja dobre drogi, lotnisko, obwodnice, dobre dojazdy, a my??? Nieudolność prezydenta Wasilewskiego. Głosowałem na niego i na PO jednak to był chyba błąd. Wyraznie widac ze od czasów Pruszkowskiego nic sie nie zmieniło w naszym miescie, zero ciekawych inwestycji. Jestem lokalnym patriota, mieszkam w Lublinie od urdozenia, ale jestem rowniez coraz blizej tego aby po studiach opuscic to miasto, tu nie ma przyszłosci, niestety ...
Avatar
~Jerzy~ / 8 stycznia 2010 r. o 10:20
A dlaczego ludzie mają podpowiadać wybitnym fachowcom jak mają działać? Dostali od wyborców mandat zaufania oparty na obietnicach przedwyborczych i z tego muszą być rozliczani, a za wpadki i nieudolność krytykowani. Biorą pieniądze za i odpowiedzialność za rządzenie. Dlaczego szukać teraz kumpli do udziału w klęsce? Jak jest dobrze to nikt nie zaprasza prostego obywatela do udziału w sukcesie, a jak żle to pomórzcie towarzysze rządzić Palikotowi. O, takiego wała! Niech się sam buja z tym pasztetem.







gosciu z wlkp napisał:
Jak czytam lubelskie forum to tylko krytyka i krytyka .Dlaczego sami nie podpowiecie ratuszowi i Palikotowi jak powinni dzialac.Smieszy mnie ze lublinianie ?chwala Rzeszow i podkarpacie jaka to metropolia,bo maja lepsze drogi ? to argument zaradnosci czy 80 procent POLITYKIERNI ze tam biegnie trasa np droga z Ukrainy przez Rzeszow .Wedlug rozsadku powinna byc najpierw od Ukrajny przez Lublin do Warszawy ale coz wielcy [PO] Polskiego grajdolka zadecydowali inaczej
rozwiń
Avatar
gosciu z wlkp / 8 stycznia 2010 r. o 09:50
Jak czytam lubelskie forum to tylko krytyka i krytyka .Dlaczego sami nie podpowiecie ratuszowi i Palikotowi jak powinni dzialac.Smieszy mnie ze lublinianie ?chwala Rzeszow i podkarpacie jaka to metropolia,bo maja lepsze drogi ? to argument zaradnosci czy 80 procent POLITYKIERNI ze tam biegnie trasa np droga z Ukrainy przez Rzeszow .Wedlug rozsadku powinna byc najpierw od Ukrajny przez Lublin do Warszawy ale coz wielcy [PO] Polskiego grajdolka zadecydowali inaczej
Avatar
KK / 8 stycznia 2010 r. o 09:11
Co w tym dziwnego , że Husqvarna wybiera Mielec - tam są normalne drogi, niebawem autostrada A4 w okolicach Rzeszowa,rozwinięte lotnisko w Jasionce, a Lublin - infrastrukturalna wyspa, w dodatku brudna, zaniedbana i biorąc pod uwagę obecny budżet bez szans na rozwój cywilizacyjny przez kolejne 12 mies. Zastanawiające jest jedno, dlaczego gdzie indziej się da, a u nas udaje się, że wszystko jest OK. Wystarczy zwrócić uwagę na wjazdy do miasta ( Kraśnicka, Warszawska) - na sam ich widok widać jak bardzo władzom zależy na wizerunku miasta, nie wspominając o brudzie i nieporządku usilnie podtrzymywanym przez zbetonowaną ekipę Wydziału Gospodarki Komunalnej. Jeszcze trochę i nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą tutaj nie zaglądnie - bo i po co ???????
Co w tym dziwnego , że Husqvarna wybiera Mielec - tam są normalne drogi, niebawem autostrada A4 w okolicach Rzeszowa,rozwinięte lotnisko w Jasionce, a Lublin - infrastrukturalna wyspa, w dodatku brudna, zaniedbana i biorąc pod uwagę obecny budżet bez szans na rozwój cywilizacyjny przez kolejne 12 mies. Zastanawiające jest jedno, dlaczego gdzie indziej się da, a u nas udaje się, że wszystko jest OK. Wystarczy zwrócić uwagę na wjazdy do miasta ( Kraśnicka, Warszawska) - na sam ich widok widać jak bardzo władzom zależy na wizerunku miasta, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!