Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2009 r.
20:19
Edytuj ten wpis

IKEA w Lublinie: Radni zmienią plan zagospodarowania przy Spółdzielczości Pracy

Autor: Zdjęcie autora drs
0 11 A A

Miasto zmieni przeznaczenie części gruntów w rejonie al. Spółdzielczości Pracy i Nasutowskiej. Szwedzki koncern IKEA chce zbudować tu wielkie centrum handlowe, ale część terenów to strefa produkcji rolnej bez prawa zabudowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak mówi obecny plan zagospodarowania. By go zmienić trzeba najpierw zmienić stojące ponad planem studium. Radni zgodzili się na rozpoczęcie plac nad jego modyfikacją.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta miejscy radni zdecydowali również, że o 20 proc. wzrosną od stycznia ceny miejsc na cmentarzach na Majdanku i przy Białej. Będą za to korzystne stawki za groby pod pochówki urnowe. Choć opłaty są większe niż za zwykłe groby, to gwarantują miejsce nie na 20, ale na 100 lat.

Radni potwierdzili także zamiar likwidacji internatu szkół przy Magnoliowej. Powód? Opłakany stan budynku, który nie spełnia norm przeciwpożarowych. Właśnie dlatego mieszkańcy i podopieczni zostali stąd przeniesieni. Likwidacja internatu wymaga jeszcze zgody kuratora.

Ratusz opracuje plan zagospodarowania 184 ha między Willową, Poligonową, Sławinkowską i projektowaną Zelwerowicza. Powstają tam nowe osiedla, planu nie ma, co zdaniem urzędników powoduje chaos przestrzenny.

Nie ma zgody radnych na wydzierżawienie na 30 lat terenów nad zalewem z ośrodkiem Marina. O wystawienie ziemi na przetarg zabiega fundacja, która chce budować tu centrum żeglarstwa.

Radni zawrócili pomysł do prac w komisjach, bo chcą znać pomysł prezydenta na zagospodarowanie większej części nabrzeża niż tylko tej, którą interesuje się fundacja. Więcej o tym napiszemy w poniedziałek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mig / 20 grudnia 2009 r. o 10:20
Echo zagrało va banque i kupiło teren od WOJSKA za bezcen licząc na to, że uda im się przekonać radnych do zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie. A że trafili na dwóch panów w RM którzy tam organizowali sobie zawody i było im to nie w smak, to się sprawa ślimaczy - choć uważam, że propozycja przebudowy układu komunikacyjnego i stworzenie ogólnodostępnego, ponad 100 ha parku byłoby dobrym dealem za możliwość postawienia sklepu. W końcu to ludzie by zdecydowali, czy chcą tam robić zakupy czy nie

A z Ikeą to normalna kolej rzeczy - jest teren rolny w granicach administracyjnych miasta na którym ktoś chce zainwestować, stworzyć miejsca pracy i płacić potem podatki - to jeszcze się pytać "co ja z tego będę miał ?" ??? Jakie to lubelskie ... tyle inwestycji przez takie myślenie pozostało tylko na papierze.
Echo zagrało va banque i kupiło teren od WOJSKA za bezcen licząc na to, że uda im się przekonać radnych do zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie. A że trafili na dwóch panów w RM którzy tam organizowali sobie zawody i było im to nie w smak, to się sprawa ślimaczy - choć uważam, że propozycja przebudowy układu komunikacyjnego i stworzenie ogólnodostępnego, ponad 100 ha parku byłoby dobrym dealem za możliwość postawienia sklepu. W końcu to ludzie by zdecydowali, czy chcą tam robić zakupy czy nie

A z Ikeą t... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 r. o 11:53
@Nick, źle stawiasz pytanie, CBA powinno dokładnie prześwietlić sprawę blokowania inwestycji ECHO bo tam widać jakieś przekręty. To co się dzieje z IKEA to powinno być normą, tj. jest pole pod Lublinem, przychodzi inwestor z kasą do zostawienia w mieście , więc z pocałowaniem ręki powinno się mu to umożliwić, a zmiana przeznaczenia pola kartoflanego na działkę budowlaną powinna być tylko formalnością.

W przypadku ECHO sprawa śmierdzi z każdej strony, ECHO też kupiło ten grunt za bezcen, sama sprzedaż powinna zostać dokładnie prześwietlona, kto się na nią zgodził wiedząc, że wartość gruntu wzrośnie kilku-nastokrotnie jeżeli się zmieni tylko przeznaczenie gruntu z rekreacyjnego na budowlano-handlowy. itd.itd..

Ale w kolejnych wyborach i tak ci sami radni zostaną wybrani...
@Nick, źle stawiasz pytanie, CBA powinno dokładnie prześwietlić sprawę blokowania inwestycji ECHO bo tam widać jakieś przekręty. To co się dzieje z IKEA to powinno być normą, tj. jest pole pod Lublinem, przychodzi inwestor z kasą do zostawienia w mieście , więc z pocałowaniem ręki powinno się mu to umożliwić, a zmiana przeznaczenia pola kartoflanego na działkę budowlaną powinna być tylko formalnością.

W przypadku ECHO sprawa śmierdzi z każdej strony, ECHO też kupiło ten grunt za bezcen, sama sprzedaż powinna zostać dokładnie prz... rozwiń
Avatar
Archimiłopaciarkowski / 19 grudnia 2009 r. o 11:18
Ale jest różnica między kolejnym spożywczakiem a centrum handlowym jakie chce wybudować IKEA.W obecnym czasie kupa ludzi jeździ na wycieczki do warszawy aby coś kupić w IKEI,do Oszołomów do innego miasta nikt specjalnie się nie wybiera.Lepiej chyba aby ci obywatele zostawiali kasę tam gdzie zostaną z niej podatki.A pro po co nam da to ustawa obliguje ją do modernizacji ruchu komunikacyjnego w okolicy inwestycji tak aby nie został on pogorszony.
Avatar
Il / 19 grudnia 2009 r. o 09:23
W takim razie nalezy zmienic radnych aby nam nie mieszali bo dosyc tych pomylek i nieprzemyslanych propozycij
Avatar
Nick / 19 grudnia 2009 r. o 09:03
No właśnie szanowni forumowicze. Ciekaw jestem co IKEA zapoponowała takiego miastu ,ze ci bez wachania chcą zgodzić się na zmiane przeznaczenia terenu przy Nasutowskiej. Echo chciało wybudować wielkie wielopoziomowe skrzyżowanie Solidarności - Ducha - Sikorskiego - Północna a nawet dać wdadium 60 mln zł gdyby inwestycja nie doszła do skutku w zamian za zmiane przeznaczenia kilku hektarów gruntu przy Poligonowej. Tu powinno właśnie zainteresowac się całą sprawą CBA bo śmierdzi tu jakimś przekrętem na wiele kilometrów. Nic nie mam do IKEI bo to nawet ciekawy market z nietypowymi mebelkami i innymi ciekawymi sprzetami ale to co się dzieje w sali nr 1 Ratusza to zaczyna mnie mierzić. Dobrze że w 2010 sa wybory to napewno żaden z tych kmiotków nie dostanie mojego głosu na ponowną reelekcje.
No właśnie szanowni forumowicze. Ciekaw jestem co IKEA zapoponowała takiego miastu ,ze ci bez wachania chcą zgodzić się na zmiane przeznaczenia terenu przy Nasutowskiej. Echo chciało wybudować wielkie wielopoziomowe skrzyżowanie Solidarności - Ducha - Sikorskiego - Północna a nawet dać wdadium 60 mln zł gdyby inwestycja nie doszła do skutku w zamian za zmiane przeznaczenia kilku hektarów gruntu przy Poligonowej. Tu powinno właśnie zainteresowac się całą sprawą CBA bo śmierdzi tu jakimś przekrętem na wiele kilometrów. Nic nie mam do IKEI bo t... rozwiń
Avatar
antycross / 19 grudnia 2009 r. o 08:38
a co na to znany radny z Szerokiego- może by tam tor wsadzić
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 23:10
Mexx napisał:
A co w zamian za uchwałę otrzyma Lublin (poza marketem)?

a za co Lublin ma coś otrzymywać? za to że trochę ziemi na obrzeżach Lublina jest w papierach jako 'ziemia rolnicza' a teraz stanie się 'działką budowlaną'? czy ktoś na tym coś straci? czy to generuje jakieś koszty?

im mniej takich ludzi jak Mexx tym lepiej dla rozwoju Lublina, zmniejszenia korupcji i innych patologii, które zawsze mają jedną odpowiedź do każdej sprawy, tj. 'a co ja z tego będę miał?'

a za co Lublin ma coś otrzymywać? za to że trochę ziemi na obrzeżach Lublina jest w papierach jako 'ziemia rolnicza' a teraz stanie się 'działką budowlaną'? czy ktoś na tym coś straci? czy to generuje jakieś koszty?

im mniej takich ludzi jak Mexx tym lepiej dla rozwoju Lublina, zmniejszenia korupcji i innych patologii, które zawsze mają jedną odpowiedź do każdej sprawy, tj. 'a co ja z tego będę miał?' rozwiń
Avatar
botanik / 18 grudnia 2009 r. o 22:24
bo na terenie gdzie ma stac IKEA nie ma górek a wiadomo że wszystkie górki w miescie należą do panów P i W(niedoścignionych mistrzów dwóch kółek)
Avatar
rupert / 18 grudnia 2009 r. o 21:59
No jakoś dla IKEI plany to mogą zmieniać a dla Echo Investment to sie kudre nie da???
Avatar
Mexx / 18 grudnia 2009 r. o 21:25
A co w zamian za uchwałę otrzyma Lublin (poza marketem)?
Avatar
mig / 20 grudnia 2009 r. o 10:20
Echo zagrało va banque i kupiło teren od WOJSKA za bezcen licząc na to, że uda im się przekonać radnych do zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie. A że trafili na dwóch panów w RM którzy tam organizowali sobie zawody i było im to nie w smak, to się sprawa ślimaczy - choć uważam, że propozycja przebudowy układu komunikacyjnego i stworzenie ogólnodostępnego, ponad 100 ha parku byłoby dobrym dealem za możliwość postawienia sklepu. W końcu to ludzie by zdecydowali, czy chcą tam robić zakupy czy nie

A z Ikeą to normalna kolej rzeczy - jest teren rolny w granicach administracyjnych miasta na którym ktoś chce zainwestować, stworzyć miejsca pracy i płacić potem podatki - to jeszcze się pytać "co ja z tego będę miał ?" ??? Jakie to lubelskie ... tyle inwestycji przez takie myślenie pozostało tylko na papierze.
Echo zagrało va banque i kupiło teren od WOJSKA za bezcen licząc na to, że uda im się przekonać radnych do zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie. A że trafili na dwóch panów w RM którzy tam organizowali sobie zawody i było im to nie w smak, to się sprawa ślimaczy - choć uważam, że propozycja przebudowy układu komunikacyjnego i stworzenie ogólnodostępnego, ponad 100 ha parku byłoby dobrym dealem za możliwość postawienia sklepu. W końcu to ludzie by zdecydowali, czy chcą tam robić zakupy czy nie

A z Ikeą t... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 r. o 11:53
@Nick, źle stawiasz pytanie, CBA powinno dokładnie prześwietlić sprawę blokowania inwestycji ECHO bo tam widać jakieś przekręty. To co się dzieje z IKEA to powinno być normą, tj. jest pole pod Lublinem, przychodzi inwestor z kasą do zostawienia w mieście , więc z pocałowaniem ręki powinno się mu to umożliwić, a zmiana przeznaczenia pola kartoflanego na działkę budowlaną powinna być tylko formalnością.

W przypadku ECHO sprawa śmierdzi z każdej strony, ECHO też kupiło ten grunt za bezcen, sama sprzedaż powinna zostać dokładnie prześwietlona, kto się na nią zgodził wiedząc, że wartość gruntu wzrośnie kilku-nastokrotnie jeżeli się zmieni tylko przeznaczenie gruntu z rekreacyjnego na budowlano-handlowy. itd.itd..

Ale w kolejnych wyborach i tak ci sami radni zostaną wybrani...
@Nick, źle stawiasz pytanie, CBA powinno dokładnie prześwietlić sprawę blokowania inwestycji ECHO bo tam widać jakieś przekręty. To co się dzieje z IKEA to powinno być normą, tj. jest pole pod Lublinem, przychodzi inwestor z kasą do zostawienia w mieście , więc z pocałowaniem ręki powinno się mu to umożliwić, a zmiana przeznaczenia pola kartoflanego na działkę budowlaną powinna być tylko formalnością.

W przypadku ECHO sprawa śmierdzi z każdej strony, ECHO też kupiło ten grunt za bezcen, sama sprzedaż powinna zostać dokładnie prz... rozwiń
Avatar
Archimiłopaciarkowski / 19 grudnia 2009 r. o 11:18
Ale jest różnica między kolejnym spożywczakiem a centrum handlowym jakie chce wybudować IKEA.W obecnym czasie kupa ludzi jeździ na wycieczki do warszawy aby coś kupić w IKEI,do Oszołomów do innego miasta nikt specjalnie się nie wybiera.Lepiej chyba aby ci obywatele zostawiali kasę tam gdzie zostaną z niej podatki.A pro po co nam da to ustawa obliguje ją do modernizacji ruchu komunikacyjnego w okolicy inwestycji tak aby nie został on pogorszony.
Avatar
Il / 19 grudnia 2009 r. o 09:23
W takim razie nalezy zmienic radnych aby nam nie mieszali bo dosyc tych pomylek i nieprzemyslanych propozycij
Avatar
Nick / 19 grudnia 2009 r. o 09:03
No właśnie szanowni forumowicze. Ciekaw jestem co IKEA zapoponowała takiego miastu ,ze ci bez wachania chcą zgodzić się na zmiane przeznaczenia terenu przy Nasutowskiej. Echo chciało wybudować wielkie wielopoziomowe skrzyżowanie Solidarności - Ducha - Sikorskiego - Północna a nawet dać wdadium 60 mln zł gdyby inwestycja nie doszła do skutku w zamian za zmiane przeznaczenia kilku hektarów gruntu przy Poligonowej. Tu powinno właśnie zainteresowac się całą sprawą CBA bo śmierdzi tu jakimś przekrętem na wiele kilometrów. Nic nie mam do IKEI bo to nawet ciekawy market z nietypowymi mebelkami i innymi ciekawymi sprzetami ale to co się dzieje w sali nr 1 Ratusza to zaczyna mnie mierzić. Dobrze że w 2010 sa wybory to napewno żaden z tych kmiotków nie dostanie mojego głosu na ponowną reelekcje.
No właśnie szanowni forumowicze. Ciekaw jestem co IKEA zapoponowała takiego miastu ,ze ci bez wachania chcą zgodzić się na zmiane przeznaczenia terenu przy Nasutowskiej. Echo chciało wybudować wielkie wielopoziomowe skrzyżowanie Solidarności - Ducha - Sikorskiego - Północna a nawet dać wdadium 60 mln zł gdyby inwestycja nie doszła do skutku w zamian za zmiane przeznaczenia kilku hektarów gruntu przy Poligonowej. Tu powinno właśnie zainteresowac się całą sprawą CBA bo śmierdzi tu jakimś przekrętem na wiele kilometrów. Nic nie mam do IKEI bo t... rozwiń
Avatar
antycross / 19 grudnia 2009 r. o 08:38
a co na to znany radny z Szerokiego- może by tam tor wsadzić
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 23:10
Mexx napisał:
A co w zamian za uchwałę otrzyma Lublin (poza marketem)?

a za co Lublin ma coś otrzymywać? za to że trochę ziemi na obrzeżach Lublina jest w papierach jako 'ziemia rolnicza' a teraz stanie się 'działką budowlaną'? czy ktoś na tym coś straci? czy to generuje jakieś koszty?

im mniej takich ludzi jak Mexx tym lepiej dla rozwoju Lublina, zmniejszenia korupcji i innych patologii, które zawsze mają jedną odpowiedź do każdej sprawy, tj. 'a co ja z tego będę miał?'

a za co Lublin ma coś otrzymywać? za to że trochę ziemi na obrzeżach Lublina jest w papierach jako 'ziemia rolnicza' a teraz stanie się 'działką budowlaną'? czy ktoś na tym coś straci? czy to generuje jakieś koszty?

im mniej takich ludzi jak Mexx tym lepiej dla rozwoju Lublina, zmniejszenia korupcji i innych patologii, które zawsze mają jedną odpowiedź do każdej sprawy, tj. 'a co ja z tego będę miał?' rozwiń
Avatar
botanik / 18 grudnia 2009 r. o 22:24
bo na terenie gdzie ma stac IKEA nie ma górek a wiadomo że wszystkie górki w miescie należą do panów P i W(niedoścignionych mistrzów dwóch kółek)
Avatar
rupert / 18 grudnia 2009 r. o 21:59
No jakoś dla IKEI plany to mogą zmieniać a dla Echo Investment to sie kudre nie da???
Avatar
Mexx / 18 grudnia 2009 r. o 21:25
A co w zamian za uchwałę otrzyma Lublin (poza marketem)?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Rozmowa z Pawłem Babiarzem, trenerem Huczwy Tyszowce

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca
zdjęcia
galeria

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca

Do tragicznego wypadku doszło w środę w powiecie bialskim. Nie udało się uratować życia mężczyzny.

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Ostra wymiana zdań między prezydentem Poznania a ministrem edukacji i nauki. O co poszło w sporze Jaśkowiak – Czarnek?

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę
29 września 2022, 17:00

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę

Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu
wideo
film

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu

Po ulicach Warszawy grasuje 204-konny elektryczny Volkswagen z literą "L" na dachu.

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Starsze małżeństwo uwierzyło oszustom i oddało im sporą gotówkę. Torbę z pieniędzmi wyrzucili przez okno.

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Tomasovia w nowy sezon weszła raczej średnio. Po czterech kolejkach miała na koncie siedem punktów. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Niebiesko-biali zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, pięć kolejnych meczów, w których zagrali na zero z tyłu i chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że są w gronie faworytów grupy drugiej.

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Do piątku trzeba było kupować bilety. Od soboty dwa parkingi położone w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta są bezpłatne. I tak pozostanie aż do wiosny.

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach
12 października 2022, 19:00

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach

Kolejny spektakl w ramach tegorocznych Konfrontacji Teatralnych lubelscy widzowie zobaczą 12 października o godz. 19. Tego dnia Centrum Kultury zaprosi na pokaz przedstawienia "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" powstałego w kooperacji Teatru Polskiego Bydgoszcz i Komuny Warszawa.

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?
galeria

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?

Jodku potasu nie można przyjmować profilaktycznie i na własną rękę! Nie pomoże zażywanie go profilaktycznie, gdy nie występuje narażenie na szkodliwe skutki promieniowania. Wręcz zaszkodzi.

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"
galeria

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"

Jeszcze jesienią ma się zacząć urządzanie dolnej części wąwozu na Czechowie, w którym planowany jest nowy park ciągnący się od ul. Północnej do ul. Kameralnej. Nie wszystkie propozycje architekta krajobrazu przypadły do gustu pobliskim mieszkańcom.