Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2013 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Ile warte są projekty ośrodka żeglarskiego? MOSiR zażądał faktur

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Tak miała wyglądać marina nad Zalewem Zemborzyckim (Lubelskie Centrum Żeglarstwa)
Tak miała wyglądać marina nad Zalewem Zemborzyckim (Lubelskie Centrum Żeglarstwa)

Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarskie przekazuje miastu zlecone przez siebie projekty nowego ośrodka żeglarskiego, na którego budowę nie ma pieniędzy. A miasto sprawdza, ile warte są projekty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fundacja powstała w lutym 2009 r. Jej współzałożycielem był Artur Kawa, właściciel jednej z największych lubelskich firm. Przed władzami miasta zaczął roztaczać wizje nowoczesnego ośrodka w miejscu zdegradowanej Mariny.

Ośrodek miał powstać do końca października 2014 r. Taki termin znalazł się w umowie 30-letniej dzierżawy nieruchomości od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Umowa stanowiła też, że fundacja ma udokumentować wydatki na tę inwestycję ni mniejsze, niż 5 mln zł.

Przed wakacjami stało się jednak jasne, że fundacja LCŻ nie będzie w stanie zbudować mariny bez zewnętrznego wsparcia. Prezydent skierował wtedy do Rady Miasta projekt uchwały o przekazaniu na budowę 8 mln zł z miejskiej kasy, ale po fali krytyki wycofał się z tego pomysłu.

Niewiele później fundacja poprosiła o rozwiązanie umowy. Tyle, że nie jest to łatwe. Umowa stanowi, że jeśli 1 listopada 2014 r. ośrodek nie będzie gotowy, to Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji przysługiwać będzie od LCŻ 5 mln zł kary pomniejszonej o koszty, które fundacja poniosła na inwestycję lub jej przygotowanie.

Do tych kosztów mogą zaliczać się wydatki na opracowanie dokumentacji, którą Lubelskie Centrum Żeglarstwa przekazało już MOSiR-owi.

– Dostaliśmy jeden komplet dokumentacji i aktualnie analizujemy, czy jest to dokument, który może być podstawą do udzielenia pozwolenia na budowę – mówi Zdzisław Hołysz, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że fundacja wycenia tę dokumentację na milion.

– Poprosiliśmy o faktury potwierdzające wydatki poniesione przez Lubelskie Centrum Żeglarstwa – dodaje Hołysz.

Również nieoficjalnie wiadomo, że fundacja miałaby problemy z zapłaceniem kilkumilionowej kary za niewywiązanie się z umowy.

Prezes MOSiR przyznaje, że nie egzekwując kary narażałby się na zarzuty o niegospodarność, zaś w razie ewentualnego wystąpienia do sądu o wyegzekwowanie kary musiałby ponieść wstępne koszty zamrażając kwotę, która przydałaby się np. na inwestycje w ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2013 o 22:23
0

Może wreszcie dzięki dziennikarzom i opinii publicznej, ktoś poniesie konsekwencje podpisania takich dziwnych umów i wyciągania kasy z miasta. Gdyby nie gazety i larum radnych i dziennikarzy prezydent klepną by dodaję dla PRYWATNEJ fundacji – tylko dlatego że źle oszacowali koszty inwestycji- przecież nawet myślenie w ten sposób to skandal. Jeżeli zagwarantowali w umowie że wybudują ośrodek i będzie kosztowała budowa 5 milionów i po trzech latach okazuje się że brakuje im jeszcze 8 milinów – to znaczy że cały ten projekt przygotowali amatorzy bez pojęcia. MOSiR i Miasto winno wyegzekwować zapisy z umowy o karach ( czyli Stowarzyszenie wpłaca karę 5 milionów do kasy MOSIR, za nie wybudowanie zgodnie z umową Centrum Żeglarstwa) i może wreszcie wszyscy pseudo menadżerowie i kolesie nauczą się wreszcie odpowiedzialności a MOSiR ma wreszcie środki żeby zrobić porządek nad zalewem i szuka następnego inwestora. Dzięki temu do następnego przetargu nie Stana sztuczne twory i przekręci arze. TAKIE MAMY PRAWO I TAK TA DZIWNA SYTUACJA POWINNA ZOSTAĆ ROZWIĄZANA.

Zobaczycie mieszkańcy Lublina że na tym PRZEKRĘCIE jeszcze sporo głów poleci. Hehe. Do wyborów nie daleko.   

Po pierwsze fundacje nie są PRYWATNE - takie nie istnieją! Po drugie w tej fundacji większość w zarządzie mają przedstawiciele miasta wydelegowani przez Żuka! Nie miasto ani mosir włożył pieniądze w tą fundację a prywatny darczyńca! No to gdzie tu przekręt?

ze fundacje nie są PRYWATNE - takie nie istnieją! Po drugie w tej fundacji większość w zarządzie mają przedstawiciele miasta wydelegowani przez Żuka! Nie miasto ani mosir włożył pieniądze w tą fundację a prywatny darczyńca! No to gdzie tu przekręt?

rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2013 o 22:16
0

Do zainteresowanych.

Dlaczego MOSiR nie ogłosił przetargu analogicznie jak przy budowie lodowiska   http://www.kurierlubelski.pl/artykul/990237,lublin-hala-lodowa-mosir-nadal-bez-wykonawcy,id,t.html

Już chyba każdy zna odpowiedź. 

Jeden wieli przekręt z tym Centrum - na kilometr to czuć. Chcieli sobie Panowie zrobić dobrze ale nie wyszło i ciężko się z głupiej umowy wycofać . Cała sprawa trafiła do pismaków, a ci drążą temat i wiją bata oj będzie-poruta przy wyborach. A sam Pan Kawa to bogu ducha winny - tylko ciekawe kto go na taką minę wpuścił.

Przecież ogłosił! Fundacja LCZ go wygrała ale się nie udało pozyskać pieniędzy, miasto nie wsparło i projekt upadł.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2013 o 22:13
0

Poniżej tłumaczenia idioty który nie potrafi czytać ze zrozumieniem!!!!!( czy ktoś w tekstach powyżej miał uwagi do Pana KAWY???)) Oczywiście Fundacja Jest Winna temu że podpisała tak idiotyczną umowę- proszę Państwa !!!!Hehe IDIOT;-)

Oczywiscie fundacja jest winna ruiny obiektow mariny nad zalewem.Oczywiscie fundacja a wszczegolnosci pan Kawa przez 20 lat pobieral pozytki z obiektow mariny i nawet nie zadbal o poprawe drog i sciezek nad zalewem. Oczywiscie pan Kawa bral pieniadze przez 20 lat z organizacji wesel w obiektach mariny. Dokopac Kawie ze nie wlozyl 20 mln w budowe nowej mariny. 38 

Mylisz gościu Pana Kawę z Panem Augustyniakiem. To Augustyniak 20 lat nic nie robił... Mosir nie miał pomysłu i 20 lat temu i teraz. Fundacja  i to nie z Kawą na czele miała pomysł i zaproponowała, że można coś zrobić. Wygrała z Augustyniakiem. Pozyskała kasę z unii. Kawa włożył milion własnych pieniędzy. Zrobiono projekty ale okazało się że inwestycja będzie dużo droższa. Chłopaki się przeliczyli. Miasto nie pomogło. W ten sposób dalej nic się nie dzieje, Kawa stracił milion,a ludzie dalej nie mają ośrodka tylko baraki.
Pluj dalej jak nie wiesz o co chodzi!

Mylisz gościu Pana Kawę z Panem Augustyniakiem. To Augustyniak 20 lat nic nie robił... Mosir nie miał pomysłu i 20 lat temu i teraz. Fundacja  i to nie z Kawą na czele miała pomysł i zaproponowała, że można coś zrobić. Wygrała z Augustyniakiem. Pozyskała kasę z unii. Kawa włożył milion własnych pieniędzy. Zrobiono projekty ale okazało się że inwestycja będzie dużo droższa. Chłopaki się przeliczyli. Miasto nie pomogło. W ten sposób dalej nic się nie dzieje, Kawa stracił milion,a ludzie dalej nie mają ośrodka tylko baraki.
Pluj da... rozwiń

Avatar
Gość / 12 września 2013 o 17:53
0

Biedny pan Kawa. W ogóle nie zna się na boznesie i ktoś go wpuścił w kanał. Myślał chłopina, że weźmie w dzierżawę parę hektarów nad Zalewem i nic nie inwestując wybuduje sobie ośrodek żeglarski. A ja, dureń myślałem, że pana Kawę stać na zainwestowanie paru milionów aby stworzyć coś interesującego nad Zalewem, nad którym od 30 lat nic się nie dzieje. Po co się chłopina brał za coś co go przerasta ?

Do zainteresowanych.

Dlaczego MOSiR nie ogłosił przetargu analogicznie jak przy budowie lodowiska   http://www.kurierlubelski.pl/artykul/990237,lublin-hala-lodowa-mosir-nadal-bez-wykonawcy,id,t.html

Już chyba każdy zna odpowiedź. 

Jeden wieli przekręt z tym Centrum - na kilometr to czuć. Chcieli sobie Panowie zrobić dobrze ale nie wyszło i ciężko się z głupiej umowy wycofać . Cała sprawa trafiła do pismaków, a ci drążą temat i wiją bata oj będzie-poruta przy wyborach. A sam Pan Kawa to bogu ducha winny - tylko ciekawe kto go na taką minę wpuścił.

rozwiń
Avatar
bosss / 12 września 2013 o 14:54
0

Do zainteresowanych.

Dlaczego MOSiR nie ogłosił przetargu analogicznie jak przy budowie lodowiska   http://www.kurierlubelski.pl/artykul/990237,lublin-hala-lodowa-mosir-nadal-bez-wykonawcy,id,t.html

Już chyba każdy zna odpowiedź. 

Jeden wieli przekręt z tym Centrum - na kilometr to czuć. Chcieli sobie Panowie zrobić dobrze ale nie wyszło i ciężko się z głupiej umowy wycofać . Cała sprawa trafiła do pismaków, a ci drążą temat i wiją bata oj będzie-poruta przy wyborach. A sam Pan Kawa to bogu ducha winny - tylko ciekawe kto go na taką minę wpuścił.

Do zainteresowanych.

Dlaczego MOSiR nie ogłosił przetargu analogicznie jak przy budowie lodowiska   http://www.kurierlubelski.pl/artykul/990237,lublin-hala-lodowa-mosir-nadal-bez-wykonawcy,id,t.html

Już chyba każdy zna odpowiedź. 

Jeden wieli przekręt z tym Centrum - na kilometr to czuć. Chcieli sobie Panowie zrobić dobrze ale nie wyszło i ciężko się z głupiej umowy wycofać . Cała sprawa trafiła do pismaków, a ci drążą temat i wiją bata oj będzie-poruta przy wyborach. A sam Pan Kawa to bogu ducha win... rozwiń

Avatar
Marianna / 12 września 2013 o 14:36
0

Poniżej tłumaczenia idioty który nie potrafi czytać ze zrozumieniem!!!!!( czy ktoś w tekstach powyżej miał uwagi do Pana KAWY???)) Oczywiście Fundacja Jest Winna temu że podpisała tak idiotyczną umowę- proszę Państwa !!!!Hehe IDIOT;-)

Oczywiscie fundacja jest winna ruiny obiektow mariny nad zalewem.Oczywiscie fundacja a wszczegolnosci pan Kawa przez 20 lat pobieral pozytki z obiektow mariny i nawet nie zadbal o poprawe drog i sciezek nad zalewem. Oczywiscie pan Kawa bral pieniadze przez 20 lat z organizacji wesel w obiektach mariny. Dokopac Kawie ze nie wlozyl 20 mln w budowe nowej mariny. 38 

Poniżej tłumaczenia idioty który nie potrafi czytać ze zrozumieniem!!!!!( czy ktoś w tekstach powyżej miał uwagi do Pana KAWY???)) Oczywiście Fundacja Jest Winna temu że podpisała tak idiotyczną umowę- proszę Państwa !!!!Hehe IDIOT;-)

Oczywiscie fundacja jest winna ruiny obiektow mariny nad zalewem.Oczywiscie fundacja a wszczegolnosci pan Kawa przez 20 lat pobieral pozytki z obiektow mariny i nawet nie zadbal o poprawe drog i sciezek nad zalewem. Oczywiscie p... rozwiń

Avatar
ja / 12 września 2013 o 12:41
0
Oczywiscie fundacja jest winna ruiny obiektow mariny nad zalewem.Oczywiscie fundacja a wszczegolnosci pan Kawa przez 20 lat pobieral pozytki z obiektow mariny i nawet nie zadbal o poprawe drog i sciezek nad zalewem. Oczywiscie pan Kawa bral pieniadze przez 20 lat z organizacji wesel w obiektach mariny. Dokopac Kawie ze nie wlozyl 20 mln w budowe nowej mariny. 38
Avatar
Rumcajs / 12 września 2013 o 11:37
0

chcieli budować, a nie mieli za co. od początku wyglądało to na projekt pomyslany jako próba wyrwania od miasta atrakcyjnego terenu, za co miasto w dodatku samo by zapłaciło.

teraz fundacja już wycenia jakiś projekt za milion. idę o zakład, że w sumie owe "projekty" zostaną wycenione na 5 mln lub kwotę bliską temu. i sprawa zostanie załatwiona

słuszne są żądania ujawnienia osoby odpowiedizalnej za podpisanie umowyw takim ksztalcie.

Avatar
WuJo / 12 września 2013 o 10:06
0

To nie powinna być kara minus poniesione koszty. W takiej sytuacji poniesione koszty będą zapewne nie warte funta kłaków dla ewentualnej kontynuacji inwestycji. A za tak skonstruowaną umowę powinen odpowiedzieć ten co ją podpisał, zarówno dyscyplinarnie jak i finansowo. Przecież to kolejna idiotyczna umowa gdzie tylko miasto ponosi koszty a sztab radców prawnych ma sie coraz lepiej.

Avatar
Wały Mariny / 12 września 2013 o 09:50
0

Może wreszcie dzięki dziennikarzom i opinii publicznej, ktoś poniesie konsekwencje podpisania takich dziwnych umów i wyciągania kasy z miasta. Gdyby nie gazety i larum radnych i dziennikarzy prezydent klepną by dodaję dla PRYWATNEJ fundacji – tylko dlatego że źle oszacowali koszty inwestycji- przecież nawet myślenie w ten sposób to skandal. Jeżeli zagwarantowali w umowie że wybudują ośrodek i będzie kosztowała budowa 5 milionów i po trzech latach okazuje się że brakuje im jeszcze 8 milinów – to znaczy że cały ten projekt przygotowali amatorzy bez pojęcia. MOSiR i Miasto winno wyegzekwować zapisy z umowy o karach ( czyli Stowarzyszenie wpłaca karę 5 milionów do kasy MOSIR, za nie wybudowanie zgodnie z umową Centrum Żeglarstwa) i może wreszcie wszyscy pseudo menadżerowie i kolesie nauczą się wreszcie odpowiedzialności a MOSiR ma wreszcie środki żeby zrobić porządek nad zalewem i szuka następnego inwestora. Dzięki temu do następnego przetargu nie Stana sztuczne twory i przekręci arze. TAKIE MAMY PRAWO I TAK TA DZIWNA SYTUACJA POWINNA ZOSTAĆ ROZWIĄZANA.

Zobaczycie mieszkańcy Lublina że na tym PRZEKRĘCIE jeszcze sporo głów poleci. Hehe. Do wyborów nie daleko.   

Może wreszcie dzięki dziennikarzom i opinii publicznej, ktoś poniesie konsekwencje podpisania takich dziwnych umów i wyciągania kasy z miasta. Gdyby nie gazety i larum radnych i dziennikarzy prezydent klepną by dodaję dla PRYWATNEJ fundacji – tylko dlatego że źle oszacowali koszty inwestycji- przecież nawet myślenie w ten sposób to skandal. Jeżeli zagwarantowali w umowie że wybudują ośrodek i będzie kosztowała budowa 5 milionów i po trzech latach okazuje się że brakuje im jeszcze 8 milinów – to znaczy że cały ten projekt przygoto... rozwiń

Avatar
Gość / 12 września 2013 o 22:23
0

Może wreszcie dzięki dziennikarzom i opinii publicznej, ktoś poniesie konsekwencje podpisania takich dziwnych umów i wyciągania kasy z miasta. Gdyby nie gazety i larum radnych i dziennikarzy prezydent klepną by dodaję dla PRYWATNEJ fundacji – tylko dlatego że źle oszacowali koszty inwestycji- przecież nawet myślenie w ten sposób to skandal. Jeżeli zagwarantowali w umowie że wybudują ośrodek i będzie kosztowała budowa 5 milionów i po trzech latach okazuje się że brakuje im jeszcze 8 milinów – to znaczy że cały ten projekt przygotowali amatorzy bez pojęcia. MOSiR i Miasto winno wyegzekwować zapisy z umowy o karach ( czyli Stowarzyszenie wpłaca karę 5 milionów do kasy MOSIR, za nie wybudowanie zgodnie z umową Centrum Żeglarstwa) i może wreszcie wszyscy pseudo menadżerowie i kolesie nauczą się wreszcie odpowiedzialności a MOSiR ma wreszcie środki żeby zrobić porządek nad zalewem i szuka następnego inwestora. Dzięki temu do następnego przetargu nie Stana sztuczne twory i przekręci arze. TAKIE MAMY PRAWO I TAK TA DZIWNA SYTUACJA POWINNA ZOSTAĆ ROZWIĄZANA.

Zobaczycie mieszkańcy Lublina że na tym PRZEKRĘCIE jeszcze sporo głów poleci. Hehe. Do wyborów nie daleko.   

Po pierwsze fundacje nie są PRYWATNE - takie nie istnieją! Po drugie w tej fundacji większość w zarządzie mają przedstawiciele miasta wydelegowani przez Żuka! Nie miasto ani mosir włożył pieniądze w tą fundację a prywatny darczyńca! No to gdzie tu przekręt?

ze fundacje nie są PRYWATNE - takie nie istnieją! Po drugie w tej fundacji większość w zarządzie mają przedstawiciele miasta wydelegowani przez Żuka! Nie miasto ani mosir włożył pieniądze w tą fundację a prywatny darczyńca! No to gdzie tu przekręt?

rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2013 o 22:16
0

Do zainteresowanych.

Dlaczego MOSiR nie ogłosił przetargu analogicznie jak przy budowie lodowiska   http://www.kurierlubelski.pl/artykul/990237,lublin-hala-lodowa-mosir-nadal-bez-wykonawcy,id,t.html

Już chyba każdy zna odpowiedź. 

Jeden wieli przekręt z tym Centrum - na kilometr to czuć. Chcieli sobie Panowie zrobić dobrze ale nie wyszło i ciężko się z głupiej umowy wycofać . Cała sprawa trafiła do pismaków, a ci drążą temat i wiją bata oj będzie-poruta przy wyborach. A sam Pan Kawa to bogu ducha winny - tylko ciekawe kto go na taką minę wpuścił.

Przecież ogłosił! Fundacja LCZ go wygrała ale się nie udało pozyskać pieniędzy, miasto nie wsparło i projekt upadł.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2013 o 22:13
0

Poniżej tłumaczenia idioty który nie potrafi czytać ze zrozumieniem!!!!!( czy ktoś w tekstach powyżej miał uwagi do Pana KAWY???)) Oczywiście Fundacja Jest Winna temu że podpisała tak idiotyczną umowę- proszę Państwa !!!!Hehe IDIOT;-)

Oczywiscie fundacja jest winna ruiny obiektow mariny nad zalewem.Oczywiscie fundacja a wszczegolnosci pan Kawa przez 20 lat pobieral pozytki z obiektow mariny i nawet nie zadbal o poprawe drog i sciezek nad zalewem. Oczywiscie pan Kawa bral pieniadze przez 20 lat z organizacji wesel w obiektach mariny. Dokopac Kawie ze nie wlozyl 20 mln w budowe nowej mariny. 38 

Mylisz gościu Pana Kawę z Panem Augustyniakiem. To Augustyniak 20 lat nic nie robił... Mosir nie miał pomysłu i 20 lat temu i teraz. Fundacja  i to nie z Kawą na czele miała pomysł i zaproponowała, że można coś zrobić. Wygrała z Augustyniakiem. Pozyskała kasę z unii. Kawa włożył milion własnych pieniędzy. Zrobiono projekty ale okazało się że inwestycja będzie dużo droższa. Chłopaki się przeliczyli. Miasto nie pomogło. W ten sposób dalej nic się nie dzieje, Kawa stracił milion,a ludzie dalej nie mają ośrodka tylko baraki.
Pluj dalej jak nie wiesz o co chodzi!

Mylisz gościu Pana Kawę z Panem Augustyniakiem. To Augustyniak 20 lat nic nie robił... Mosir nie miał pomysłu i 20 lat temu i teraz. Fundacja  i to nie z Kawą na czele miała pomysł i zaproponowała, że można coś zrobić. Wygrała z Augustyniakiem. Pozyskała kasę z unii. Kawa włożył milion własnych pieniędzy. Zrobiono projekty ale okazało się że inwestycja będzie dużo droższa. Chłopaki się przeliczyli. Miasto nie pomogło. W ten sposób dalej nic się nie dzieje, Kawa stracił milion,a ludzie dalej nie mają ośrodka tylko baraki.
Pluj da... rozwiń

Avatar
Gość / 12 września 2013 o 17:53
0

Biedny pan Kawa. W ogóle nie zna się na boznesie i ktoś go wpuścił w kanał. Myślał chłopina, że weźmie w dzierżawę parę hektarów nad Zalewem i nic nie inwestując wybuduje sobie ośrodek żeglarski. A ja, dureń myślałem, że pana Kawę stać na zainwestowanie paru milionów aby stworzyć coś interesującego nad Zalewem, nad którym od 30 lat nic się nie dzieje. Po co się chłopina brał za coś co go przerasta ?

Do zainteresowanych.

Dlaczego MOSiR nie ogłosił przetargu analogicznie jak przy budowie lodowiska   http://www.kurierlubelski.pl/artykul/990237,lublin-hala-lodowa-mosir-nadal-bez-wykonawcy,id,t.html

Już chyba każdy zna odpowiedź. 

Jeden wieli przekręt z tym Centrum - na kilometr to czuć. Chcieli sobie Panowie zrobić dobrze ale nie wyszło i ciężko się z głupiej umowy wycofać . Cała sprawa trafiła do pismaków, a ci drążą temat i wiją bata oj będzie-poruta przy wyborach. A sam Pan Kawa to bogu ducha winny - tylko ciekawe kto go na taką minę wpuścił.

rozwiń
Avatar
bosss / 12 września 2013 o 14:54
0

Do zainteresowanych.

Dlaczego MOSiR nie ogłosił przetargu analogicznie jak przy budowie lodowiska   http://www.kurierlubelski.pl/artykul/990237,lublin-hala-lodowa-mosir-nadal-bez-wykonawcy,id,t.html

Już chyba każdy zna odpowiedź. 

Jeden wieli przekręt z tym Centrum - na kilometr to czuć. Chcieli sobie Panowie zrobić dobrze ale nie wyszło i ciężko się z głupiej umowy wycofać . Cała sprawa trafiła do pismaków, a ci drążą temat i wiją bata oj będzie-poruta przy wyborach. A sam Pan Kawa to bogu ducha winny - tylko ciekawe kto go na taką minę wpuścił.

Do zainteresowanych.

Dlaczego MOSiR nie ogłosił przetargu analogicznie jak przy budowie lodowiska   http://www.kurierlubelski.pl/artykul/990237,lublin-hala-lodowa-mosir-nadal-bez-wykonawcy,id,t.html

Już chyba każdy zna odpowiedź. 

Jeden wieli przekręt z tym Centrum - na kilometr to czuć. Chcieli sobie Panowie zrobić dobrze ale nie wyszło i ciężko się z głupiej umowy wycofać . Cała sprawa trafiła do pismaków, a ci drążą temat i wiją bata oj będzie-poruta przy wyborach. A sam Pan Kawa to bogu ducha win... rozwiń

Avatar
Marianna / 12 września 2013 o 14:36
0

Poniżej tłumaczenia idioty który nie potrafi czytać ze zrozumieniem!!!!!( czy ktoś w tekstach powyżej miał uwagi do Pana KAWY???)) Oczywiście Fundacja Jest Winna temu że podpisała tak idiotyczną umowę- proszę Państwa !!!!Hehe IDIOT;-)

Oczywiscie fundacja jest winna ruiny obiektow mariny nad zalewem.Oczywiscie fundacja a wszczegolnosci pan Kawa przez 20 lat pobieral pozytki z obiektow mariny i nawet nie zadbal o poprawe drog i sciezek nad zalewem. Oczywiscie pan Kawa bral pieniadze przez 20 lat z organizacji wesel w obiektach mariny. Dokopac Kawie ze nie wlozyl 20 mln w budowe nowej mariny. 38 

Poniżej tłumaczenia idioty który nie potrafi czytać ze zrozumieniem!!!!!( czy ktoś w tekstach powyżej miał uwagi do Pana KAWY???)) Oczywiście Fundacja Jest Winna temu że podpisała tak idiotyczną umowę- proszę Państwa !!!!Hehe IDIOT;-)

Oczywiscie fundacja jest winna ruiny obiektow mariny nad zalewem.Oczywiscie fundacja a wszczegolnosci pan Kawa przez 20 lat pobieral pozytki z obiektow mariny i nawet nie zadbal o poprawe drog i sciezek nad zalewem. Oczywiscie p... rozwiń

Avatar
ja / 12 września 2013 o 12:41
0
Oczywiscie fundacja jest winna ruiny obiektow mariny nad zalewem.Oczywiscie fundacja a wszczegolnosci pan Kawa przez 20 lat pobieral pozytki z obiektow mariny i nawet nie zadbal o poprawe drog i sciezek nad zalewem. Oczywiscie pan Kawa bral pieniadze przez 20 lat z organizacji wesel w obiektach mariny. Dokopac Kawie ze nie wlozyl 20 mln w budowe nowej mariny. 38
Avatar
Rumcajs / 12 września 2013 o 11:37
0

chcieli budować, a nie mieli za co. od początku wyglądało to na projekt pomyslany jako próba wyrwania od miasta atrakcyjnego terenu, za co miasto w dodatku samo by zapłaciło.

teraz fundacja już wycenia jakiś projekt za milion. idę o zakład, że w sumie owe "projekty" zostaną wycenione na 5 mln lub kwotę bliską temu. i sprawa zostanie załatwiona

słuszne są żądania ujawnienia osoby odpowiedizalnej za podpisanie umowyw takim ksztalcie.

Avatar
WuJo / 12 września 2013 o 10:06
0

To nie powinna być kara minus poniesione koszty. W takiej sytuacji poniesione koszty będą zapewne nie warte funta kłaków dla ewentualnej kontynuacji inwestycji. A za tak skonstruowaną umowę powinen odpowiedzieć ten co ją podpisał, zarówno dyscyplinarnie jak i finansowo. Przecież to kolejna idiotyczna umowa gdzie tylko miasto ponosi koszty a sztab radców prawnych ma sie coraz lepiej.

Avatar
Wały Mariny / 12 września 2013 o 09:50
0

Może wreszcie dzięki dziennikarzom i opinii publicznej, ktoś poniesie konsekwencje podpisania takich dziwnych umów i wyciągania kasy z miasta. Gdyby nie gazety i larum radnych i dziennikarzy prezydent klepną by dodaję dla PRYWATNEJ fundacji – tylko dlatego że źle oszacowali koszty inwestycji- przecież nawet myślenie w ten sposób to skandal. Jeżeli zagwarantowali w umowie że wybudują ośrodek i będzie kosztowała budowa 5 milionów i po trzech latach okazuje się że brakuje im jeszcze 8 milinów – to znaczy że cały ten projekt przygotowali amatorzy bez pojęcia. MOSiR i Miasto winno wyegzekwować zapisy z umowy o karach ( czyli Stowarzyszenie wpłaca karę 5 milionów do kasy MOSIR, za nie wybudowanie zgodnie z umową Centrum Żeglarstwa) i może wreszcie wszyscy pseudo menadżerowie i kolesie nauczą się wreszcie odpowiedzialności a MOSiR ma wreszcie środki żeby zrobić porządek nad zalewem i szuka następnego inwestora. Dzięki temu do następnego przetargu nie Stana sztuczne twory i przekręci arze. TAKIE MAMY PRAWO I TAK TA DZIWNA SYTUACJA POWINNA ZOSTAĆ ROZWIĄZANA.

Zobaczycie mieszkańcy Lublina że na tym PRZEKRĘCIE jeszcze sporo głów poleci. Hehe. Do wyborów nie daleko.   

Może wreszcie dzięki dziennikarzom i opinii publicznej, ktoś poniesie konsekwencje podpisania takich dziwnych umów i wyciągania kasy z miasta. Gdyby nie gazety i larum radnych i dziennikarzy prezydent klepną by dodaję dla PRYWATNEJ fundacji – tylko dlatego że źle oszacowali koszty inwestycji- przecież nawet myślenie w ten sposób to skandal. Jeżeli zagwarantowali w umowie że wybudują ośrodek i będzie kosztowała budowa 5 milionów i po trzech latach okazuje się że brakuje im jeszcze 8 milinów – to znaczy że cały ten projekt przygoto... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 6

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 6

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 3

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 2

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.