Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2009 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Internauci piszą, co sądzą o podwyżkach cen biletów w komunikacji miejskiej

0 26 A A

Pomysł podwyżek cen biletów w autobusach rozpętał wśród naszych Internautów prawdziwą burzę. - Propozycje i ich uzasadnienie, przygotowane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie można uznać za kuriozalne - pisze Internauta pan Tomasz Dybalski, który od niedawna mieszka w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Tomasz przeanalizował trzy warianty podwyżek, jakie zaproponował ostatnio Zarząd Transportu Miejskiego. Oto kilka jego luźnych spostrzeżeń na ten temat:

Witam!
Mieszkam w Lublinie od niedawna, ale o lubelskiej komunikacji zdążyłem wyrobić sobie już złą opinię. Przesyłam list w sprawie planowanych podwyżek cen biletów. Porównuję trochę do Radomia, z racji, że stamtąd pochodzę:


Na początku ZTM pokazuje wzrost wynagrodzeń w latach 2006-2009. Warto się jednak zastanowić, jak ten wskaźnik wygląda wśród pasażerów komunikacji miejskiej. Bo czy ludzie, których dochód rósł najszybciej, są stałymi użytkownikami komunikacji publicznej? Tym wskaźnikiem ZTM pokazuje tylko, że Lublin jest miastem biednym i tylko z tego wynika, że podwyżki nie są wskazane. ZTM zresztą widzi to, co chce. Dlaczego nie porównuje wskaźników ekonomicznych do miast, w których komunikacja funkcjonuje dużo lepiej, na przykład do Radomia, czy Gdyni?

Po drugie, ZTM pokazuje, że przewoźnikom płaci MPK 5,96 złotego za każdy przejechany wozokilometr. Nie wiem, w jaki sposób stawka ta została wyliczona, ale wygląda na to, że wzięła się "z kosmosu”. Dla przykładu, w Radomiu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji płaci komunalnemu przewoźnikowi o ponad złotówkę taniej. Prywatny przewoźnik ITS Michalczewski za 4,97 złotego wozi radomian nowoczesnymi, klimatyzowanymi solarisami (obowiązują miejskie bilety).

Ponad 90 proc. radomskiego taboru autobusy niskopodłogowe, a prawie połowa została wyprodukowana po 2000 roku. Za bilet płaci się w Radomiu 2,10 złotego, przy czym obecna cena obowiązuje od początku 2009 roku i była to pierwsza podwyżka – o 30 groszy - od 8 lat. W 2008 roku w Radomiu koszty funkcjonowania wyniosły 45 milionów złotych, wpływy z biletów – trochę ponad 30 milionów. W Lublinie istnieją obawy, że przychód z biletów nie pokryje nawet połowy kosztów.

Cena, jaką musi płacić miast lubelskiemu MPK jest nieadekwatna również w stosunku do jakości świadczonych usług. My, pasażerowie musimy jeździć autobusami w większości starymi, brudnymi i niepunktualnymi. To, że wozy są zaniedbane widać gołym okiem. Lubelskie MPK ze względu na zły stan techniczny zaczyna kasować dwunastoletnie neoplany, które w Radomiu sprawują się świetnie (http://phototrans.eu/14,357870,0,Neoplan_N4020_2196.html, http://phototrans.eu/14,231907,0,Neoplan_N4020_2192.html).

Nadal wożą nas za to stare ikarusy, z których rekordzista ma 28 lat! (http://phototrans.eu/15,194221,99.html) Drogie są bilety okresowe, które nie obowiązują w autobusach prywatnych.

Dramatyczny stan lubelskiej komunikacji to wynik błędów popełnianych przez kilkanaście lat. Teraz, nie wiedzieć czemu, koszty nietrafionych decyzji, próbuje się przerzucić na pasażerów. Funkcje organizatora komunikacji i przewoźników rozdzielono dopiero niedawno (w Radomiu w 1993 roku), w porę nie zapanowano nad przerostem zatrudnienia w MPK, przez co prawie doprowadzono tę spółkę do upadku. Zamiast ogłaszać przetargi na obsługę linii, pompowano kasę w niewydolną miejską firmę.

Komunikacja miejska w Lublinie nadal zarządzana jest nieefektywnie. Zamiast zachęcać do korzystania z jej usług czyni się wręcz odwrotnie. Jeśli podwyżki wejdą w życie, liczba pasażerów spadnie na pewno.

Jak można zachęcić mieszkańców Lublina do jeżdżenia autobusami (czy też trolejbusami)? Przede wszystkim odpowiadając na ich potrzeby. Jako, że na komunikacji trochę się znam, wiem, że nie mogę wymagać bezpośrednich połączeń w każde miejsce. Ale boli mnie, że mieszkając na jednym z największych lubelskich osiedli nie mam dojazdu do dworca PKP, za to trzy z sześciu linii jadą w to samo miejsce.

Dlaczego na "26” notorycznie zamiast autobusów przegubowych kursują wozy krótkie, a pasażerowie się do nich nie mieszczą? Dlaczego popularne przystanki przy Muzycznej i UMCS-ie obowiązują tylko w jednym kierunku? Takich przykładów można podać mnóstwo. I wszystkie one zniechęcają do podróżowania komunikacją miejską.

Można wprowadzić takt w kursowaniu. To naprawdę pomaga, jeśli wiem, że autobusy na mojej linii kursują równo co pół godziny albo co kwadrans. Potrzebna jest rozbudowa infrastruktury drogowej, aby autobusy wreszcie wyjechały z korków.

Jeśli chodzi o same podwyżki – racjonalny jest tylko wariant biletu jednorazowego na 2,40 złotego. O tym, że taryfa tylko czasowa nie ma sensu, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. A wprowadzenie biletów czasowych obok jednorazowych nie zda egzaminu ze względu na zbyt wysokie proponowane ceny cza sówek. Podwyżkę jednak mogę zaakceptować tylko w jednym przypadku – jeśli ktoś obieca mi, że w najbliższym czasie zdecydowanie poprawi się jakość komunikacji w Lublinie. Jeśli nie, będą pierwszą osobą, która z niej zrezygnuje.


A Ty, co sądzisz na temat propozycji ZTM? Napisz do nas, a my postaramy się to opublikować w naszym portalu: alarm24@dziennikwschodni.pl

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2009 o 23:02
0
dojdzie do tego ze ludzie przestana jezdzic mpk i zaczna chodzic na piechote... juz duzo bardziej sie oplaca pojechac wlasnym samochodem do miasta - taniej i wygodniej... zamiast obnizac ceny biletow aby zachecic ludzi do przejazdu komunikacja miejska to skutecznie odstraszaja... sam bym pewnie jezdzil gdyby ceny biletow byly znacznie nizsze... jadac np w 4 osoby to czesto taniej wyjdzie przejazd taksowka niz mpk...
Avatar
xavvvvv / 27 listopada 2009 o 12:10
0
To kompletna porażka. I tak juz jezdze prywatna komunikacja bo jest taniej. Nie wypowiadam sie na temat biletów czasowych bo to kompletna paranoja. Z Lwowskiej do parku saskiego jezdzi sie autobusem jak nie ma korków 10-15 minut ale zdaza sie ze i 25 minut to co ja mam ryzykowac ze kasujac bilet 15 minutowy zdaże dojechac? ciekawe jak nie zdaze czy mpk bedzie zwracało za poprzedni bilet :-) bo musze w tej sytuacji skasowac drugi paranoja !!!!!
Jestem za jedyna podwyżka max 2,20 zł
a i tak w wakacje znowu podniosa cene. chyba na rower sie na wiosne przezuce.
To kompletna porażka. I tak juz jezdze prywatna komunikacja bo jest taniej. Nie wypowiadam sie na temat biletów czasowych bo to kompletna paranoja. Z Lwowskiej do parku saskiego jezdzi sie autobusem jak nie ma korków 10-15 minut ale zdaza sie ze i 25 minut to co ja mam ryzykowac ze kasujac bilet 15 minutowy zdaże dojechac? ciekawe jak nie zdaze czy mpk bedzie zwracało za poprzedni bilet :-) bo musze w tej sytuacji skasowac drugi paranoja !!!!!
Jestem za jedyna podwyżka max 2,20 zł
a i tak w wakacje znowu podni... rozwiń
Avatar
yet / 25 listopada 2009 o 20:33
0
po co powstal ZTM ABY ZROBIC PORZADEK Z CALA KOMUNIKACJA W LUBLINIE -CO ZROBIL NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie zliczona ilosc ulg .Jesli ktos takie ulgi przyznal TO NIECH ZA NIE PLACI .mnostwo jezdzacych na gape za to wszystko placimy my .Gdzie jest pan prezydent miasta lublin gdzie sa radni MIJA PRAWIE ROK -PORA ROZLICZYC Z DZIALALNOSCI ZTM .Zapchane autobusy to przeciez ZTM twierdzi ze wystarcza ich na liniach to ZTM nie chce ich dolozyc BO TRZEBA ZA TO ZAPLACIC .TO ZTM STWIERDZIL ZE W KOM PRYWATNEJ WYSTARCZY 4 PRZEGUBOWE AUTOBUSY NA 2010 ROK . Dlatego mamy to co mamy i jeszcze dlugo dlugo tak bedzie w tym miescie. NIKOMU TU NIE ZALEZY ZEBY NAM ZYLO SIE LEPIEJ .Taka przebudowa ulic jak kunickiego napewno poprawi punktualnosc autobusow ,i wiele jeszcze innych . a przeciez wystarczy zeby autobus byl umownie pojazdem uprzywilejowanym i miec obowiazek umozliwic mu wlaczenie sie do ruchu itp. POTEM MOZEMY ZACZYNAC ROZMOWE O PODWYZCE BILETOW.
po co powstal ZTM ABY ZROBIC PORZADEK Z CALA KOMUNIKACJA W LUBLINIE -CO ZROBIL NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie zliczona ilosc ulg .Jesli ktos takie ulgi przyznal TO NIECH ZA NIE PLACI .mnostwo jezdzacych na gape za to wszystko placimy my .Gdzie jest pan prezydent miasta lublin gdzie sa radni MIJA PRAWIE ROK -PORA ROZLICZYC Z DZIALALNOSCI ZTM .Zapchane autobusy to przeciez ZTM twierdzi ze wystarcza ich na liniach to ZTM nie chce ich dolozyc BO TRZEBA ZA TO ZAPLACIC .TO ZTM ... rozwiń
Avatar
Zibi / 25 listopada 2009 o 19:49
0
Mnie też szlag trafia, jak widzę plotkujące na przystanku obok kiosku panieneczki, które wskakują przednimi drzwiami i kupują bilet u kierowcy. Rozumiem to, jeśli ktoś wsiada tam, gdzie kiosku nie ma, lub gdy jest zamknięty. A czy ktoś zwrócił uwagę na kursowanie linii 31, szczególnie przy niesprzyjających warunkach pogodowych? Nie ma, nie ma, nie ma, nie ma - a potem całe stado na raz. A w godzinach szczytu zawsze są krótkie. Przegubowce jeżdżą po 8 rano, albo po 17. I nie ważcie się podnosić cen za takie usługi! I tak jest drogo, jak na najbiedniejszy region Europy (poza Albanią).
Mnie też szlag trafia, jak widzę plotkujące na przystanku obok kiosku panieneczki, które wskakują przednimi drzwiami i kupują bilet u kierowcy. Rozumiem to, jeśli ktoś wsiada tam, gdzie kiosku nie ma, lub gdy jest zamknięty. A czy ktoś zwrócił uwagę na kursowanie linii 31, szczególnie przy niesprzyjających warunkach pogodowych? Nie ma, nie ma, nie ma, nie ma - a potem całe stado na raz. A w godzinach szczytu zawsze są krótkie. Przegubowce jeżdżą po 8 rano, albo po 17. I nie ważcie się podnosić cen za takie usługi! I tak jest drogo, jak n... rozwiń
Avatar
Nick / 25 listopada 2009 o 19:36
0
pasażerka napisał:
Podwyżkę jednak mogę zaakceptować tylko w jednym przypadku – jeśli ktoś obieca mi, że w najbliższym czasie zdecydowanie poprawi się jakość komunikacji w Lublinie-dlaczego człowieku zgadzasz się niejako za mnie i resztę mieszkańców?????
Ja się na podwyżkę nie zgadzam.Uważam,że i tak mamy drogie bilety,a biorąc pod uwagę stan taboru mmiejskiego,"(NIE)punktualność pojazdów i brak bezpieczeństwa w pojazdach-stanowczo za drogie!!!!!!!

Punktualność.... na pewno by się poprawiła, jakby na każdym przystanku popularniejszych linii do kierowcy nie ustawiała się 10-osobowa kolejka chórem śpiewająca "studencki proszę".... to tak swoją drogą

Punktualność.... na pewno by się poprawiła, jakby na każdym przystanku popularniejszych linii do kierowcy nie ustawiała się 10-osobowa kolejka chórem śpiewająca "studencki proszę".... to tak swoją drogą rozwiń
Avatar
pasażerka / 25 listopada 2009 o 14:12
0
Podwyżkę jednak mogę zaakceptować tylko w jednym przypadku – jeśli ktoś obieca mi, że w najbliższym czasie zdecydowanie poprawi się jakość komunikacji w Lublinie-dlaczego człowieku zgadzasz się niejako za mnie i resztę mieszkańców?????
Ja się na podwyżkę nie zgadzam.Uważam,że i tak mamy drogie bilety,a biorąc pod uwagę stan taboru mmiejskiego,"(NIE)punktualność pojazdów i brak bezpieczeństwa w pojazdach-stanowczo za drogie!!!!!!!
Avatar
-nnn- / 25 listopada 2009 o 13:43
0
milosnik km napisał:
widac ze sie nie znasz. przystanki muzyczna obowiazuja w obie strony. 1 w kierunku centrum jest przy ul strazackiej, 2 na narutoiwcza przy aptece a 3 na glebokiej zaraz za skrzyzowaniem
ja popieram bilety drozsze u kierowcy o 0,50 zl. skonczy sie wreszcie kolejka do kieowcy na przystankach. ile mozna stac az te tumany z kulu umcsu i innych uczelni kupia swoje bilety studenckie (dodam ze nigdy takich biletow nie bylo). ale coz student to glupie stworzenie wiec przyjechalo z jakiejs wsi zabitej dechami zeby sie doksztalcac. ale zamiast madrzec to glupieje jedno z drugim.
a tobie jak nie pasuje to wypad do radomia


widzisz, gdybyś był takim tumanem, jak ci studenci, skończył jakiekolwiek studia (i miał też może maturę) nie musiałbyś pracować w mpk i pisać głupot na forum.

dobra analiza autora listu. zawsze twierdziłem, że problem nie leży w cenie biletów, tylko rozbuchanym do granic przyzwoitości przeroście zatrudnienia w mpk, kolesiostwie i braku jakichkolwiek zdolności w zakresie zarządzania.

Wasilewski z PO w Pudło, cebularz na drogę i bilet w jedną stronę z Lublina, gdziekolwiek, byle dalej stąd


widzisz, gdybyś był takim tumanem, jak ci studenci, skończył jakiekolwiek studia (i miał też może maturę) nie musiałbyś pracować w mpk i pisać głupot na forum.

dobra analiza autora listu. zawsze twierdziłem, że problem nie leży w cenie biletów, tylko rozbuchanym do granic przyzwoitości przeroście zatrudnienia w mpk, kolesiostwie i braku jakichkolwiek zdolności w zakresie zarządzania.

Wasilewski z PO w Pudło, cebularz na drogę i bilet w jedną stronę z Lublina, gdziekolwiek, byle dalej stąd rozwiń
Avatar
hehehehe / 25 listopada 2009 o 13:32
0
oli napisał:
A Kaziowi już się posiwiało, tyle lat pracy w kontroli w MPK.

Hehehehehe może założy perukę jak jego kumpel Peruka
Avatar
Woland / 25 listopada 2009 o 13:20
0
milosnik km napisał:
widac ze sie nie znasz. przystanki muzyczna obowiazuja w obie strony. 1 w kierunku centrum jest przy ul strazackiej, 2 na narutoiwcza przy aptece a 3 na glebokiej zaraz za skrzyzowaniem
ja popieram bilety drozsze u kierowcy o 0,50 zl. skonczy sie wreszcie kolejka do kieowcy na przystankach. ile mozna stac az te tumany z kulu umcsu i innych uczelni kupia swoje bilety studenckie (dodam ze nigdy takich biletow nie bylo). ale coz student to glupie stworzenie wiec przyjechalo z jakiejs wsi zabitej dechami zeby sie doksztalcac. ale zamiast madrzec to glupieje jedno z drugim.
a tobie jak nie pasuje to wypad do radomia

Widać kompleksy cię męczą człowieku. Pewnie sam nigdy nie studiowałeś i studiować nie będziesz, co zresztą widać po kompletnym braku umiejętności pisania w języku polskim, to próbujesz sobie ulżyć obrażając studentów. Weź sobie lepiej łopatę i idź gdzieś popracować, a w wolnej chwili naucz się gramatyki.

Widać kompleksy cię męczą człowieku. Pewnie sam nigdy nie studiowałeś i studiować nie będziesz, co zresztą widać po kompletnym braku umiejętności pisania w języku polskim, to próbujesz sobie ulżyć obrażając studentów. Weź sobie lepiej łopatę i idź gdzieś popracować, a w wolnej chwili naucz się gramatyki. rozwiń
Avatar
oli / 25 listopada 2009 o 12:28
0
A Kaziowi już się posiwiało, tyle lat pracy w kontroli w MPK.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2009 o 23:02
0
dojdzie do tego ze ludzie przestana jezdzic mpk i zaczna chodzic na piechote... juz duzo bardziej sie oplaca pojechac wlasnym samochodem do miasta - taniej i wygodniej... zamiast obnizac ceny biletow aby zachecic ludzi do przejazdu komunikacja miejska to skutecznie odstraszaja... sam bym pewnie jezdzil gdyby ceny biletow byly znacznie nizsze... jadac np w 4 osoby to czesto taniej wyjdzie przejazd taksowka niz mpk...
Avatar
xavvvvv / 27 listopada 2009 o 12:10
0
To kompletna porażka. I tak juz jezdze prywatna komunikacja bo jest taniej. Nie wypowiadam sie na temat biletów czasowych bo to kompletna paranoja. Z Lwowskiej do parku saskiego jezdzi sie autobusem jak nie ma korków 10-15 minut ale zdaza sie ze i 25 minut to co ja mam ryzykowac ze kasujac bilet 15 minutowy zdaże dojechac? ciekawe jak nie zdaze czy mpk bedzie zwracało za poprzedni bilet :-) bo musze w tej sytuacji skasowac drugi paranoja !!!!!
Jestem za jedyna podwyżka max 2,20 zł
a i tak w wakacje znowu podniosa cene. chyba na rower sie na wiosne przezuce.
To kompletna porażka. I tak juz jezdze prywatna komunikacja bo jest taniej. Nie wypowiadam sie na temat biletów czasowych bo to kompletna paranoja. Z Lwowskiej do parku saskiego jezdzi sie autobusem jak nie ma korków 10-15 minut ale zdaza sie ze i 25 minut to co ja mam ryzykowac ze kasujac bilet 15 minutowy zdaże dojechac? ciekawe jak nie zdaze czy mpk bedzie zwracało za poprzedni bilet :-) bo musze w tej sytuacji skasowac drugi paranoja !!!!!
Jestem za jedyna podwyżka max 2,20 zł
a i tak w wakacje znowu podni... rozwiń
Avatar
yet / 25 listopada 2009 o 20:33
0
po co powstal ZTM ABY ZROBIC PORZADEK Z CALA KOMUNIKACJA W LUBLINIE -CO ZROBIL NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie zliczona ilosc ulg .Jesli ktos takie ulgi przyznal TO NIECH ZA NIE PLACI .mnostwo jezdzacych na gape za to wszystko placimy my .Gdzie jest pan prezydent miasta lublin gdzie sa radni MIJA PRAWIE ROK -PORA ROZLICZYC Z DZIALALNOSCI ZTM .Zapchane autobusy to przeciez ZTM twierdzi ze wystarcza ich na liniach to ZTM nie chce ich dolozyc BO TRZEBA ZA TO ZAPLACIC .TO ZTM STWIERDZIL ZE W KOM PRYWATNEJ WYSTARCZY 4 PRZEGUBOWE AUTOBUSY NA 2010 ROK . Dlatego mamy to co mamy i jeszcze dlugo dlugo tak bedzie w tym miescie. NIKOMU TU NIE ZALEZY ZEBY NAM ZYLO SIE LEPIEJ .Taka przebudowa ulic jak kunickiego napewno poprawi punktualnosc autobusow ,i wiele jeszcze innych . a przeciez wystarczy zeby autobus byl umownie pojazdem uprzywilejowanym i miec obowiazek umozliwic mu wlaczenie sie do ruchu itp. POTEM MOZEMY ZACZYNAC ROZMOWE O PODWYZCE BILETOW.
po co powstal ZTM ABY ZROBIC PORZADEK Z CALA KOMUNIKACJA W LUBLINIE -CO ZROBIL NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie zliczona ilosc ulg .Jesli ktos takie ulgi przyznal TO NIECH ZA NIE PLACI .mnostwo jezdzacych na gape za to wszystko placimy my .Gdzie jest pan prezydent miasta lublin gdzie sa radni MIJA PRAWIE ROK -PORA ROZLICZYC Z DZIALALNOSCI ZTM .Zapchane autobusy to przeciez ZTM twierdzi ze wystarcza ich na liniach to ZTM nie chce ich dolozyc BO TRZEBA ZA TO ZAPLACIC .TO ZTM ... rozwiń
Avatar
Zibi / 25 listopada 2009 o 19:49
0
Mnie też szlag trafia, jak widzę plotkujące na przystanku obok kiosku panieneczki, które wskakują przednimi drzwiami i kupują bilet u kierowcy. Rozumiem to, jeśli ktoś wsiada tam, gdzie kiosku nie ma, lub gdy jest zamknięty. A czy ktoś zwrócił uwagę na kursowanie linii 31, szczególnie przy niesprzyjających warunkach pogodowych? Nie ma, nie ma, nie ma, nie ma - a potem całe stado na raz. A w godzinach szczytu zawsze są krótkie. Przegubowce jeżdżą po 8 rano, albo po 17. I nie ważcie się podnosić cen za takie usługi! I tak jest drogo, jak na najbiedniejszy region Europy (poza Albanią).
Mnie też szlag trafia, jak widzę plotkujące na przystanku obok kiosku panieneczki, które wskakują przednimi drzwiami i kupują bilet u kierowcy. Rozumiem to, jeśli ktoś wsiada tam, gdzie kiosku nie ma, lub gdy jest zamknięty. A czy ktoś zwrócił uwagę na kursowanie linii 31, szczególnie przy niesprzyjających warunkach pogodowych? Nie ma, nie ma, nie ma, nie ma - a potem całe stado na raz. A w godzinach szczytu zawsze są krótkie. Przegubowce jeżdżą po 8 rano, albo po 17. I nie ważcie się podnosić cen za takie usługi! I tak jest drogo, jak n... rozwiń
Avatar
Nick / 25 listopada 2009 o 19:36
0
pasażerka napisał:
Podwyżkę jednak mogę zaakceptować tylko w jednym przypadku – jeśli ktoś obieca mi, że w najbliższym czasie zdecydowanie poprawi się jakość komunikacji w Lublinie-dlaczego człowieku zgadzasz się niejako za mnie i resztę mieszkańców?????
Ja się na podwyżkę nie zgadzam.Uważam,że i tak mamy drogie bilety,a biorąc pod uwagę stan taboru mmiejskiego,"(NIE)punktualność pojazdów i brak bezpieczeństwa w pojazdach-stanowczo za drogie!!!!!!!

Punktualność.... na pewno by się poprawiła, jakby na każdym przystanku popularniejszych linii do kierowcy nie ustawiała się 10-osobowa kolejka chórem śpiewająca "studencki proszę".... to tak swoją drogą

Punktualność.... na pewno by się poprawiła, jakby na każdym przystanku popularniejszych linii do kierowcy nie ustawiała się 10-osobowa kolejka chórem śpiewająca "studencki proszę".... to tak swoją drogą rozwiń
Avatar
pasażerka / 25 listopada 2009 o 14:12
0
Podwyżkę jednak mogę zaakceptować tylko w jednym przypadku – jeśli ktoś obieca mi, że w najbliższym czasie zdecydowanie poprawi się jakość komunikacji w Lublinie-dlaczego człowieku zgadzasz się niejako za mnie i resztę mieszkańców?????
Ja się na podwyżkę nie zgadzam.Uważam,że i tak mamy drogie bilety,a biorąc pod uwagę stan taboru mmiejskiego,"(NIE)punktualność pojazdów i brak bezpieczeństwa w pojazdach-stanowczo za drogie!!!!!!!
Avatar
-nnn- / 25 listopada 2009 o 13:43
0
milosnik km napisał:
widac ze sie nie znasz. przystanki muzyczna obowiazuja w obie strony. 1 w kierunku centrum jest przy ul strazackiej, 2 na narutoiwcza przy aptece a 3 na glebokiej zaraz za skrzyzowaniem
ja popieram bilety drozsze u kierowcy o 0,50 zl. skonczy sie wreszcie kolejka do kieowcy na przystankach. ile mozna stac az te tumany z kulu umcsu i innych uczelni kupia swoje bilety studenckie (dodam ze nigdy takich biletow nie bylo). ale coz student to glupie stworzenie wiec przyjechalo z jakiejs wsi zabitej dechami zeby sie doksztalcac. ale zamiast madrzec to glupieje jedno z drugim.
a tobie jak nie pasuje to wypad do radomia


widzisz, gdybyś był takim tumanem, jak ci studenci, skończył jakiekolwiek studia (i miał też może maturę) nie musiałbyś pracować w mpk i pisać głupot na forum.

dobra analiza autora listu. zawsze twierdziłem, że problem nie leży w cenie biletów, tylko rozbuchanym do granic przyzwoitości przeroście zatrudnienia w mpk, kolesiostwie i braku jakichkolwiek zdolności w zakresie zarządzania.

Wasilewski z PO w Pudło, cebularz na drogę i bilet w jedną stronę z Lublina, gdziekolwiek, byle dalej stąd


widzisz, gdybyś był takim tumanem, jak ci studenci, skończył jakiekolwiek studia (i miał też może maturę) nie musiałbyś pracować w mpk i pisać głupot na forum.

dobra analiza autora listu. zawsze twierdziłem, że problem nie leży w cenie biletów, tylko rozbuchanym do granic przyzwoitości przeroście zatrudnienia w mpk, kolesiostwie i braku jakichkolwiek zdolności w zakresie zarządzania.

Wasilewski z PO w Pudło, cebularz na drogę i bilet w jedną stronę z Lublina, gdziekolwiek, byle dalej stąd rozwiń
Avatar
hehehehe / 25 listopada 2009 o 13:32
0
oli napisał:
A Kaziowi już się posiwiało, tyle lat pracy w kontroli w MPK.

Hehehehehe może założy perukę jak jego kumpel Peruka
Avatar
Woland / 25 listopada 2009 o 13:20
0
milosnik km napisał:
widac ze sie nie znasz. przystanki muzyczna obowiazuja w obie strony. 1 w kierunku centrum jest przy ul strazackiej, 2 na narutoiwcza przy aptece a 3 na glebokiej zaraz za skrzyzowaniem
ja popieram bilety drozsze u kierowcy o 0,50 zl. skonczy sie wreszcie kolejka do kieowcy na przystankach. ile mozna stac az te tumany z kulu umcsu i innych uczelni kupia swoje bilety studenckie (dodam ze nigdy takich biletow nie bylo). ale coz student to glupie stworzenie wiec przyjechalo z jakiejs wsi zabitej dechami zeby sie doksztalcac. ale zamiast madrzec to glupieje jedno z drugim.
a tobie jak nie pasuje to wypad do radomia

Widać kompleksy cię męczą człowieku. Pewnie sam nigdy nie studiowałeś i studiować nie będziesz, co zresztą widać po kompletnym braku umiejętności pisania w języku polskim, to próbujesz sobie ulżyć obrażając studentów. Weź sobie lepiej łopatę i idź gdzieś popracować, a w wolnej chwili naucz się gramatyki.

Widać kompleksy cię męczą człowieku. Pewnie sam nigdy nie studiowałeś i studiować nie będziesz, co zresztą widać po kompletnym braku umiejętności pisania w języku polskim, to próbujesz sobie ulżyć obrażając studentów. Weź sobie lepiej łopatę i idź gdzieś popracować, a w wolnej chwili naucz się gramatyki. rozwiń
Avatar
oli / 25 listopada 2009 o 12:28
0
A Kaziowi już się posiwiało, tyle lat pracy w kontroli w MPK.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 0 0

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 3

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 1 6

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 45 45

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 68 67

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 13 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 32 9

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 5

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 5 4

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 2

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 8 15

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 7 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!