Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2010 r.
10:54
Edytuj ten wpis

Internautom projekt się nie podoba. "Nowy Litewski będzie betonową pustynią!"

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 7 A A

W czwartek jury wybrało projekt przebudowy placu Litewskiego. Na naszym forum zawrzało – To zamach na zieleń w centrum miasta. Na placu bez drzew ugotujemy się w lecie – ostrzegają Internauci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jury wybierało spośród 22 projektów. Uznało, że najlepszym projektem jest koncepcja pracowni SAO. Jednak decyzja nie była jednogłośna. Zwycięzcę wskazano stosunkiem głosów 4 do 3.

Kiedy opublikowaliśmy wizualizację "nowego" placu Litewskiego, na naszym forum internetowym zawrzało.

- Ten projekt zupełnie pozbawia plac Litewski swoistej intymności, przytulnego romantyzmu i harmonii z otoczeniem - pisze internauta Art.

Dodaje: - Nie dość, że Lublina nie stać na tak zbędne i kosztowne inwestycje, to jeszcze okazują się tak nietrafne.

Koncepcja SAO zakłada niemal całkowitą przebudowę placu. Znacznie ograniczono zieleń. W centralnej części zaprojektowano tarasy, prowadzące do podziemnych obiektów usługowych.

Na swoim miejscu został obelisk Unii Lubelskiej, pomnik Józefa Piłsudskiego i "baobab”.

- Jak pojawią się całe plansze, to można będzie ocenić dokładniej, bo na wizualizacjach nie wszystko można dostrzec – ocenia Internauta Qwerty.

- Wstępnie mogę powiedzieć, że projekt mi się podoba. Jest odważny, ciekawa jest linia, która rozcina cały plac na część wyższą i niższą.

- Całość kompletnie zmienia zastaną przestrzeń. Brakuje zdecydowanie mebli miejskich. Pozostawiona została duża przestrzeń na chociażby wystawy czasowe, ale nie pokazano jej przykładowej aranżacji. – dodaje Qwerty.

W ankiecie dostępnej na naszej stronie aż 42,5 proc. osób stwierdziło, że zwycięski projekt jest koszmarny.

Niewiele mniej Internautów uważa, że jest przecięty (38 proc.) Tylko jedna na dziesięć osób przyznaje, że koncepcja jej się podoba.

Najwięcej sprzeciwów budzi przytłoczona betonem zieleń. – Może zamiast wydawać grube miliony na wybudowanie betonowej pustyni, przeznaczmy większość tych pieniędzy na bardziej potrzebne inwestycje - apeluje internautka Ewa .

- Na placu zmieńmy nawierzchnię chodników, urządźmy klomby, zadbajmy o zieleń, o plac zabaw, a przede wszystkim o fontannę! – apeluje.

Twórca najlepszej pracy dostanie 50 tys. zł nagrody. Następnie Ratusz wspólnie z autorami zasiądzie do rozmów nad dokładnym projektem przebudowy. Projekt będzie musiał zaakceptować wojewódzki konserwator zabytków.


Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monika / 10 grudnia 2010 o 07:56
0
To jest obrzydliwe! Zniknie cały urok tego miejsca. Jak można było wybrać taki beznadziejny projekt??????????????!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jass / 5 listopada 2010 o 17:16
0
Jedyna nadzieja w wojewódzkim konserwatorze zabytków...
Avatar
Gość / 5 listopada 2010 o 15:44
0
[quote name='Jas' timestamp='1288967748' post='374581']
Lublin betonem stoi.. w lecie tam będzie jak na patelni. chyba że to ma byc drugi betonowy plac defilad..
[/quote]

Pomnik obecnej władzy!!!
Avatar
Jas / 5 listopada 2010 o 15:35
0
Lublin betonem stoi.. w lecie tam będzie jak na patelni. chyba że to ma byc drugi betonowy plac defilad..
Avatar
spartakus / 5 listopada 2010 o 15:13
0
Zgroza, u siebie w ogródkach maja zieleń ale mieszkańcom ostatni kawałek skwerku zabiorą......
Avatar
Saladyn / 5 listopada 2010 o 14:52
0
Pewnie ktos wzial kaske za zapewnienie miejsca do handlowania i gdzies ma opinie mieszkancow, oryginalny wyglad. W tej czesci lublina niewiele jest zieleni, a teraz ma zniknac calkiem?

Wezcie sobie ten beton i walnijcie sie nim porzadnie w leb.
Avatar
pin / 5 listopada 2010 o 13:29
0
Do ciężkiej cholery! Nie dośc, że wymyślili taki głupawy projekt to jeszcze jakieś lokale usługowe? A skąd te budy się tam wzięły? Jak były głosy aby zbudować taam podziemny parking to był wielki lament, a na lokale jest miejsce? Co zaz głupoty! Tam powinien być parking, już teraz nie ma gdzie auta zostawić a w ten sposób byłoby i łatwiej dla mieszkańców, a i miasto by zarobiło. Co więcej, schowany pod ziemią, w żaden sposób nie naruszałby harmonii tego miejsca. Jak już przebudowywać plac to od razu z parkingiem.
Avatar
Monika / 10 grudnia 2010 o 07:56
0
To jest obrzydliwe! Zniknie cały urok tego miejsca. Jak można było wybrać taki beznadziejny projekt??????????????!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jass / 5 listopada 2010 o 17:16
0
Jedyna nadzieja w wojewódzkim konserwatorze zabytków...
Avatar
Gość / 5 listopada 2010 o 15:44
0
[quote name='Jas' timestamp='1288967748' post='374581']
Lublin betonem stoi.. w lecie tam będzie jak na patelni. chyba że to ma byc drugi betonowy plac defilad..
[/quote]

Pomnik obecnej władzy!!!
Avatar
Jas / 5 listopada 2010 o 15:35
0
Lublin betonem stoi.. w lecie tam będzie jak na patelni. chyba że to ma byc drugi betonowy plac defilad..
Avatar
spartakus / 5 listopada 2010 o 15:13
0
Zgroza, u siebie w ogródkach maja zieleń ale mieszkańcom ostatni kawałek skwerku zabiorą......
Avatar
Saladyn / 5 listopada 2010 o 14:52
0
Pewnie ktos wzial kaske za zapewnienie miejsca do handlowania i gdzies ma opinie mieszkancow, oryginalny wyglad. W tej czesci lublina niewiele jest zieleni, a teraz ma zniknac calkiem?

Wezcie sobie ten beton i walnijcie sie nim porzadnie w leb.
Avatar
pin / 5 listopada 2010 o 13:29
0
Do ciężkiej cholery! Nie dośc, że wymyślili taki głupawy projekt to jeszcze jakieś lokale usługowe? A skąd te budy się tam wzięły? Jak były głosy aby zbudować taam podziemny parking to był wielki lament, a na lokale jest miejsce? Co zaz głupoty! Tam powinien być parking, już teraz nie ma gdzie auta zostawić a w ten sposób byłoby i łatwiej dla mieszkańców, a i miasto by zarobiło. Co więcej, schowany pod ziemią, w żaden sposób nie naruszałby harmonii tego miejsca. Jak już przebudowywać plac to od razu z parkingiem.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 0 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 20 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 14 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 499 45

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!