Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lublin

29 stycznia 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Inwestycje na Węglinie: Nowe bloki i przedłużenie ważnej ulicy

1 9 A A

Na Węglinie w Lublinie powstaje kolejne osiedle mieszkaniowe. Firma Budom postawi w sumie dziesięć budynków. Pierwszy ma być gotowy jesienią. To jedna z kilku inwestycji mieszkaniowych w tym rejonie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Osiedle powstanie między al. Jana Pawła II, a ul. Kryształową. Budowa pierwszego z bloków już się rozpoczęła. Mieszkańcy dostaną klucze w październiku. Kolejny blok ma być gotowy w połowie przyszłego roku. - W każdym z budynków będzie po 25 mieszkań - mówi Józef Krzysiak, z firmy Budom. - Docelowo zamierzamy postawić 10 bloków, w których znajdzie się ok. 350 lokali. Trudno powiedzieć, jak długo potrwa realizacja całego projektu. Tempo prac staramy się dostosować do popytu. Wybór nadal jest spory. W nowych blokach znajdziemy zarówno kawalerki o powierzchni 35 mkw, jak i ponad 70-metrowe mieszkania z czterema pokojami. Ceny mieszczą się w przedziale od 4500 do 4800 zł za mkw. Nowe bloki będą liczyły od czterech do ośmiu kondygnacji (przy al. Jana Pawła II). W każdym zaprojektowano podziemny parking. Deweloper zapowiada, że między budynkami powstaną również place zabaw i tereny zielone. Siłą rzeczy nie będą jednak one zbyt rozległe, bo wokół powstaje szereg nowych inwestycji. Jednocześnie brakuje dróg dojazdowych. Kluczową będzie przedłużenie ul. Kryształowej. Przebiegnie ona wzdłuż al. Jana Pawła II, w kierunku ul. Berylowej. Budową zajmie się kilku deweloperów, inwestujących w okolicy, m.in. Wikana i LUK. - Mamy już pozwolenie i wiosną rozpoczniemy prace przy nawierzchni - zapowiada Krzysiak. - Z kolei już w lutym zaczniemy budowę niezbędnego fragmentu sieci wodociągowej i sanitarnej. Obsłuży on kilka inwestycji.

Jest ulica - jest dom

Przedłużenie ul. Kryształowej pozwoli oddać do użytku budynek Sky House, który przy al. Jana Pawła II postawiła firma Wikana. Na dokończenie prac przy uzbrajaniu terenu czeka też firma LUK. Deweloper zakończył już prace budowlane przy swoim bloku, w rejonie ul. Kryształowej. Brakuje tylko wodociągu i kanalizacji. Tuż obok inwestuje firma ZIPIS - P&P "Development”. Spółka buduje Osiedle Pod Starym Lasem. W ramach pierwszego etapu powstaje jeden blok, a w nim 41 mieszkań i dwa lokale usługowe. Budynek będzie miał trzy piętra. Ceny mieszkań wynoszą od 4600 do 4900 zł za mkw. Budowa potrwa do listopada.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dgi / 30 stycznia 2014 r. o 21:36
0
Klego Brys, to jest Węglin! A dokładniej - Węglin południowy. Poręba kończy się przy Granitowej.
Avatar
szczery zenek / 30 stycznia 2014 r. o 11:55
0

młodzi uciekają z Lublina z powodu bezrobocia, Ci którzy tu pracują zazwyczaj zarabiają poniżej średniej krajowej a ci z reklamy sprzedają mieszkania po 4,5 tys z m2  haha, kto wam to kupi   :) Można znaleźć lepsze i tańsze mieszkania na rynku wtórnym, a bogaci wola mieszkac w domach. Dla kogo sa te mieszkania? dla biednych na pewno nie, bogaci nie będą zainteresowani . dziwny jest ten kraj, dziwne jest to miasto. Na Felinie budują, na Porebie budują, na jakiś Ponikwodach, Botanikach budują, kto to kupuje? nie wierze, ze ludzie kupują masowo mieszkania pod wynajem. Liczba studentów spadła. Już wybudowali na LSM 18 piętrowy "apartamentowiec". Połowa mieszkań nie sprzedanych, nie ma na nie chętnych( a lokalizacja całkiem niezła). Dlaczego na to brzydactwo z artykułu na peryferiach miasta maja być chętni; spuśćcie z ceny co najmniej 30% to wtedy pogadamy... :)

młodzi uciekają z Lublina z powodu bezrobocia, Ci którzy tu pracują zazwyczaj zarabiają poniżej średniej krajowej a ci z reklamy sprzedają mieszkania po 4,5 tys z m2  haha, kto wam to kupi   :) Można znaleźć lepsze i tańsze mieszkania na rynku wtórnym, a bogaci wola mieszkac w domach. Dla kogo sa te mieszkania? dla biednych na pewno nie, bogaci nie będą zainteresowani . dziwny jest ten kraj, dziwne jest to miasto. Na Felinie budują, na Porebie budują, na jakiś Ponikwodach, Botanikach budują, kto to kupuje? nie wierze, ze ludzie ... rozwiń

Avatar
Gość / 30 stycznia 2014 r. o 10:13
0

http://dolarek.ulinks.net   Zadbaj sam o siebie i zgarnij prawdziwe pieniądze$

Avatar
Gość / 30 stycznia 2014 r. o 10:09
0

http://dolarek.ulinks.net   Zadbaj sam o siebie i zgarnij prawdziwe pieniądze$

Avatar
Brys / 30 stycznia 2014 r. o 09:33
0

K'woli ścisłości to nie Węglin tylko Poręba

Avatar
węglin / 29 stycznia 2014 r. o 22:53
0

Wiadomo już, że chcesz kupić pod wynajem i dlatego zależy ci na zbiciu cen nieruchomości. Taka to "niezależność".

TAKIE CENY TO SOBIE MOŻECIE JUŻ POMARZYĆ!

MdM 4230zł/m2, a tak to 5% WKŁADU WŁASNEGO

WYŁUDZENIA NA KOSMICZNEJ CENIE GARAŻU LUB MIEJSCA POSTOJOWEGO TO PRZEŚWIETLI URZĄD SKARBOWY!

POŁ SKYHOUSE i PÓŁ METROPOLITANA STOI PUSTE! 

BO W MIEŚCIE GDZIE ZARABIA SIĘ NAJMNIEJ W POLSCE, CENA POWYŻEJ 4000zł/m2 TO NIEPOROZUMIENIE!

POCZYTAJCIE NIEZALEŻNY BLOG O NIERUCHOMOŚCIACH!

http://wdomachzbetonu.blogspot.com/

rozwiń
Avatar
tylko prawda / 29 stycznia 2014 r. o 21:31
0

TAKIE CENY TO SOBIE MOŻECIE JUŻ POMARZYĆ!

MdM 4230zł/m2, a tak to 5% WKŁADU WŁASNEGO

WYŁUDZENIA NA KOSMICZNEJ CENIE GARAŻU LUB MIEJSCA POSTOJOWEGO TO PRZEŚWIETLI URZĄD SKARBOWY!

POŁ SKYHOUSE i PÓŁ METROPOLITANA STOI PUSTE! 

BO W MIEŚCIE GDZIE ZARABIA SIĘ NAJMNIEJ W POLSCE, CENA POWYŻEJ 4000zł/m2 TO NIEPOROZUMIENIE!

POCZYTAJCIE NIEZALEŻNY BLOG O NIERUCHOMOŚCIACH!

http://wdomachzbetonu.blogspot.com/

TAKIE CENY TO SOBIE MOŻECIE JUŻ POMARZYĆ!

MdM 4230zł/m2, a tak to 5% WKŁADU WŁASNEGO

WYŁUDZENIA NA KOSMICZNEJ CENIE GARAŻU LUB MIEJSCA POSTOJOWEGO TO PRZEŚWIETLI URZĄD SKARBOWY!

POŁ SKYHOUSE i PÓŁ METROPOLITANA STOI PUSTE! 

BO W MIEŚCIE GDZIE ZARABIA SIĘ NAJMNIEJ W POLSCE, CENA POWYŻEJ 4000zł/m2 TO NIEPOROZUMIENIE!

POCZYTAJCIE NIEZALEŻNY BLOG O NIERUCHOMOŚCIACH!

http://wdomachzbetonu.blogspot.com/

rozwiń
Avatar
Piotrek / 29 stycznia 2014 r. o 21:01
0

Dlaczego nie ma informacji że jest to artykuł sponsorwany?????

Avatar
Piotrek / 29 stycznia 2014 r. o 21:01
0

Dlaczego nie ma informacji że jest to artykuł sponsorwany?????

Avatar
Dgi / 30 stycznia 2014 r. o 21:36
0
Klego Brys, to jest Węglin! A dokładniej - Węglin południowy. Poręba kończy się przy Granitowej.
Avatar
szczery zenek / 30 stycznia 2014 r. o 11:55
0

młodzi uciekają z Lublina z powodu bezrobocia, Ci którzy tu pracują zazwyczaj zarabiają poniżej średniej krajowej a ci z reklamy sprzedają mieszkania po 4,5 tys z m2  haha, kto wam to kupi   :) Można znaleźć lepsze i tańsze mieszkania na rynku wtórnym, a bogaci wola mieszkac w domach. Dla kogo sa te mieszkania? dla biednych na pewno nie, bogaci nie będą zainteresowani . dziwny jest ten kraj, dziwne jest to miasto. Na Felinie budują, na Porebie budują, na jakiś Ponikwodach, Botanikach budują, kto to kupuje? nie wierze, ze ludzie kupują masowo mieszkania pod wynajem. Liczba studentów spadła. Już wybudowali na LSM 18 piętrowy "apartamentowiec". Połowa mieszkań nie sprzedanych, nie ma na nie chętnych( a lokalizacja całkiem niezła). Dlaczego na to brzydactwo z artykułu na peryferiach miasta maja być chętni; spuśćcie z ceny co najmniej 30% to wtedy pogadamy... :)

młodzi uciekają z Lublina z powodu bezrobocia, Ci którzy tu pracują zazwyczaj zarabiają poniżej średniej krajowej a ci z reklamy sprzedają mieszkania po 4,5 tys z m2  haha, kto wam to kupi   :) Można znaleźć lepsze i tańsze mieszkania na rynku wtórnym, a bogaci wola mieszkac w domach. Dla kogo sa te mieszkania? dla biednych na pewno nie, bogaci nie będą zainteresowani . dziwny jest ten kraj, dziwne jest to miasto. Na Felinie budują, na Porebie budują, na jakiś Ponikwodach, Botanikach budują, kto to kupuje? nie wierze, ze ludzie ... rozwiń

Avatar
Gość / 30 stycznia 2014 r. o 10:13
0

http://dolarek.ulinks.net   Zadbaj sam o siebie i zgarnij prawdziwe pieniądze$

Avatar
Gość / 30 stycznia 2014 r. o 10:09
0

http://dolarek.ulinks.net   Zadbaj sam o siebie i zgarnij prawdziwe pieniądze$

Avatar
Brys / 30 stycznia 2014 r. o 09:33
0

K'woli ścisłości to nie Węglin tylko Poręba

Avatar
węglin / 29 stycznia 2014 r. o 22:53
0

Wiadomo już, że chcesz kupić pod wynajem i dlatego zależy ci na zbiciu cen nieruchomości. Taka to "niezależność".

TAKIE CENY TO SOBIE MOŻECIE JUŻ POMARZYĆ!

MdM 4230zł/m2, a tak to 5% WKŁADU WŁASNEGO

WYŁUDZENIA NA KOSMICZNEJ CENIE GARAŻU LUB MIEJSCA POSTOJOWEGO TO PRZEŚWIETLI URZĄD SKARBOWY!

POŁ SKYHOUSE i PÓŁ METROPOLITANA STOI PUSTE! 

BO W MIEŚCIE GDZIE ZARABIA SIĘ NAJMNIEJ W POLSCE, CENA POWYŻEJ 4000zł/m2 TO NIEPOROZUMIENIE!

POCZYTAJCIE NIEZALEŻNY BLOG O NIERUCHOMOŚCIACH!

http://wdomachzbetonu.blogspot.com/

rozwiń
Avatar
tylko prawda / 29 stycznia 2014 r. o 21:31
0

TAKIE CENY TO SOBIE MOŻECIE JUŻ POMARZYĆ!

MdM 4230zł/m2, a tak to 5% WKŁADU WŁASNEGO

WYŁUDZENIA NA KOSMICZNEJ CENIE GARAŻU LUB MIEJSCA POSTOJOWEGO TO PRZEŚWIETLI URZĄD SKARBOWY!

POŁ SKYHOUSE i PÓŁ METROPOLITANA STOI PUSTE! 

BO W MIEŚCIE GDZIE ZARABIA SIĘ NAJMNIEJ W POLSCE, CENA POWYŻEJ 4000zł/m2 TO NIEPOROZUMIENIE!

POCZYTAJCIE NIEZALEŻNY BLOG O NIERUCHOMOŚCIACH!

http://wdomachzbetonu.blogspot.com/

TAKIE CENY TO SOBIE MOŻECIE JUŻ POMARZYĆ!

MdM 4230zł/m2, a tak to 5% WKŁADU WŁASNEGO

WYŁUDZENIA NA KOSMICZNEJ CENIE GARAŻU LUB MIEJSCA POSTOJOWEGO TO PRZEŚWIETLI URZĄD SKARBOWY!

POŁ SKYHOUSE i PÓŁ METROPOLITANA STOI PUSTE! 

BO W MIEŚCIE GDZIE ZARABIA SIĘ NAJMNIEJ W POLSCE, CENA POWYŻEJ 4000zł/m2 TO NIEPOROZUMIENIE!

POCZYTAJCIE NIEZALEŻNY BLOG O NIERUCHOMOŚCIACH!

http://wdomachzbetonu.blogspot.com/

rozwiń
Avatar
Piotrek / 29 stycznia 2014 r. o 21:01
0

Dlaczego nie ma informacji że jest to artykuł sponsorwany?????

Avatar
Piotrek / 29 stycznia 2014 r. o 21:01
0

Dlaczego nie ma informacji że jest to artykuł sponsorwany?????