Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2011 r.
18:03
Edytuj ten wpis

IPN lustruje na dziko? Europoseł zawiadamia prokuraturę

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A
Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie (Archiwum)
Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie (Archiwum)

Zawiadomienie do prokuratury o „dzikiej lustracji” w lubelskim oddziale IPN złożył wczoraj europoseł Mirosław Piotrowski. Podejrzewa, że lustrowanych mogło być w ten sposób kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób. W tym on.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O potencjalnych nieprawidłowościach w pionie lustracyjnym w lubelskim Instytucie głośno od kilku dni. Trwa wewnętrzne dochodzenie w sprawie dwóch pracownic, które miały na własną rękę przeszukiwać archiwa. Według naszych informacji, sprawa dotarła do centrali IPN, miała się nią zajmować rada instytutu. Szef lubelskiego oddziału nabrał wody w usta.

– Z uwagi na trwający sezon urlopowy na postawione pytania będziemy mogli odpowiedzieć w połowie przyszłego tygodnia – napisał nam Marcin Krzysztofik p. o. dyrektor IPN w Lublinie.

Tymczasem wczoraj zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie europoseł Mirosław Piotrowski (PiS). Twierdzi, że mogło dojść do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych.

– Dochodzą do mnie informacje, że jest podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na sprawdzaniu bez zachowania właściwych procedur osób publicznych przez pracowników lubelskiego IPN – mówi Piotrowski. – Zawiadamiam o tym, ponieważ jestem posłem do Parlamentu Europejskiego i historykiem, i powinienem zwracać uwagę na przestrzeganie prawa – tłumaczy.

Wśród osób „lustrowanych” ma być Piotrowski, który był już oficjalnie lustrowany jako eurodeputowany i jego prawnik Stanisław Estreich. – Doszły do mnie takie słuchy – przyznaje mec. Estreich. Dodaje, że już kilkakrotnie był oficjalnie lustrowany jako sędzia Trybunału Stanu i dziekan rady adwokackiej.

– Wpłynęło do nas zawiadomienie europosła i zostanie przekazane do właściwej prokuratury – informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Piotrowski ma na pieńku z ważnym pracownikiem lubelskiego IPN. Oskarżył o zniesławienie Sławomira Poleszaka, naczelnika Biura Edukacji, sprawa toczy się w Sądzie Rejonowym w Lublinie.

O co chodzi? Poleszak napisał bardzo krytyczną recenzję wydanej dwa lata temu książki Piotrowskiego „Narodowe Siły Zbrojne na Lubelszczyźnie 1944–1947”. Europoseł ocenia, że recenzja pełna jest nieprawdziwych informacji i miała na celu dyskredytację jego osoby.

Poleszak wycofał swój tekst przed publikacją, jednak europoseł twierdzi, że recenzja była rozpowszechniana. Wytoczył proces, powołując się na artykuł 212 kodeksu karnego, na mocy którego za zniesławienie grozi grzywna lub nawet więzienie. Piotrowskiego skrytykowało za to w liście otwartym ok. 160 naukowców.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan. / 5 sierpnia 2011 o 15:35
0
[quote name='Zainteresowana' timestamp='1312534364' post='511106']
W lubelskim IPN od lat dzieją się "dziwne" rzeczy, zginęły akta szefa wydziału IV T. Hawrota, wynoszono inne akta, które później znaleziono na śmietniku, a teraz ta dzika lustracja.
Redaktor pisze, że może to mieć związek ze sprawą sądową pomiędzy Piotrowskim i Poleszakiem, którą tak mocno zajmowała się Gazeta Wyborcza. Z tego, co wiem, to w lubelskim IPN pracuje wiele osób - sympatyków Wybiórczej, ale byłaby chryja, gdyby się okazało, że GW ma w tym jakiś udział....
[/quote]
IPN już dawno zatracił swój właściwy charakter a o misji jaką miał do spełnienia to już dawno zapomniano. Stał się instytucją "pracującą" na zamówienie określonych grup.Jednym ze zleceniodawców jest pewnie wycieruch, nie słusznie nazywany "gazetą". Ileż to miejsca ten brukowiec poświęcił już p. Profesorowi. Jak to taki np. resz(t)ka podniecał się byle czym, byle by tylko zaistnieć. Jestem pewien, ze tyle miejsca co p. Profesorowi gazecina nie poświęciła tragedii narodowej w Smoleńsku (bo po co?).Dzieje się tak, ponieważ w IPN pracują ubezwłasnowolnieni, użyteczni dranie a nie prawdziwi historycy, którym na sercu leży dociekanie prawdy. Podejrzewam, że i na nich ktoś może mieć haka i dlatego tak się zachowują.
[quote name='Zainteresowana' timestamp='1312534364' post='511106']
W lubelskim IPN od lat dzieją się "dziwne" rzeczy, zginęły akta szefa wydziału IV T. Hawrota, wynoszono inne akta, które później znaleziono na śmietniku, a teraz ta dzika lustracja.
Redaktor pisze, że może to mieć związek ze sprawą sądową pomiędzy Piotrowskim i Poleszakiem, którą tak mocno zajmowała się Gazeta Wyborcza. Z tego, co wiem, to w lubelskim IPN pracuje wiele osób - sympatyków Wybiórczej, ale byłaby chryja, gdyby się oka... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 12:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1312539965' post='511148']

A że ten dyrektor czy urzędnik MUSIAŁ zapisać się do partii, brać udział w szopkach przez jej "wodzów" wyczynianych, zjazdach itp... a jaka to różnica w porównaniu z obecnymi czasami? No, szczerze: że obecne inaczej się nazywają? W innej rzeczywistości politycznej się znajdują? Że nie milicją, a ekonomią za mordę naród trzymają? Co, jeszcze nie dotarło do was, jak niewielka jest różnica miedzy "wtedy" a "teraz"? Że zamiast "bezpieki" fiskus, bałagan w prawie, urzędnicza indolencja, teraz równie ludzi niszczą? Że zamiast Rosji - interesy wielkich korporacji nami rządzą? Co z tego, że w sklepach jest więcej towarów, że samochody, że kogoś tam stać na wyjazdy w "za granicę" na wakacje? Przecież 1/3 Polaków jest NIEDOŻYWIONA - co jasno wynikło z raportów o stanie zdrowia narodu - cichcem i ze wstydem przemycanym tu i ówdzie do prasy... bezrobocie, RZECZYWISTE bezrobocie, nie to "oficjalnie rejestrowane" sięga prawie 1/5 populacji czynnych zawodowo (a są obszary, w których sporo więcej), a choćby: GRUŹLICA, choroba nędzy i niedożywienia - wraca... Transport kolejowy, energetyka, gospodarka wodna są w rozsypce...
A wy się żrecie o jakiś tam IPN, raport, pomniki i temu podobne bzdety.
[quote name='Gość' timestamp='1312539965' post='511148']

A że ten dyrektor czy urzędnik MUSIAŁ zapisać się do partii, brać udział w szopkach przez jej "wodzów" wyczynianych, zjazdach itp... a jaka to różnica w porównaniu z obecnymi czasami? No, szczerze: że obecne inaczej się nazywają? W innej rzeczywistości politycznej się znajdują? Że nie milicją, a ekonomią za mordę naród trzymają? Co, jeszcze nie dotarło do was, jak niewielka jest różnica miedzy "wtedy" a "teraz"? Że zami... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 12:26
0
A czego się spodziewaliście? Nawet gdyby IPN nie było, to i tak kija zawsze szukać będą... tu jest walka na zęby i pazury o najlepsze miejsce przy żłobie...
Chcieliście? To sami macie... któż właśnie, jak nie PiS rozpętał histerię antykomunistyczną... a nawiedzeni zawzięcie wtórowali... wyszukując "zdrajców i wrogów narodu i ojczyzny" w każdej dziurze. Oczywiście w interesie tego narodu, jakże by inaczej... a tak naprawdę była i jest to walka o stołki, synekury i władzę. Czysty interes, nic osobistego...
Jestem w stanie zrozumieć, zaaprobować, kiedy ściga się rzeczywistych zbrodniarzy, którzy mordowali, więzili, współpracowali z Rosyjskimi komunistami czynnie w wprowadzaniu reżimu komunistycznego w Polsce.
Ale wyciąganie tego, że ktoś pracował jako np. dyrektor fabryki, czy urzędnik w jakimś tam komitecie - sięga absurdów, bo pracować musiał (jak i teraz) każdy, żeby z głodu nie zdechnąć...
poza tym pracować TRZEBA BYŁO, bo Polska po wojnie była w kompletnej ruinie (pokolenia powojenne nawet cienia wyobrażenie o tym nie ma), odbudowywać trzeba był praktycznie WSZYSTKO: infrastrukturę, szkolnictwo, lecznictwo... wszystko. I ktoś MUSIAŁ to zrobić, zarówno kopać rowy jak i projektować, ktoś musiał planować, kierować odbudową i kontrolować wykonanie... wy, nawiedzeni, pojęcia nie macie (albo CELOWO ZAPOMINACIE) jak GIGANTYCZNĄ pracę, jakim KOSZTEM Naród wykonał, aby odbudować Polskę po zniszczeniach wojennych!
a teraz jakże chętnie właśnie tym ludziom się wypomina, wyszukuje w aktach IPN: WYŚCIE KOMUNISTOM SŁUŻYLI. Kompletna BZDURA przecież!!!
A więc MACIE, CZEGO CHCIELIŚCIE, panie pośle. I tobie podobni, nie istotne z jakich ugrupowań, partii. Przyznam - absolutnie wam nie współczuję. Zasłużyliście z nawiązką. Bo dla polityki, nie dobra narodu - a własnych ambicji - rozbudziliście najniższe instynkty: zemstę, zawiść, pazerność.
A czego się spodziewaliście? Nawet gdyby IPN nie było, to i tak kija zawsze szukać będą... tu jest walka na zęby i pazury o najlepsze miejsce przy żłobie...
Chcieliście? To sami macie... któż właśnie, jak nie PiS rozpętał histerię antykomunistyczną... a nawiedzeni zawzięcie wtórowali... wyszukując "zdrajców i wrogów narodu i ojczyzny" w każdej dziurze. Oczywiście w interesie tego narodu, jakże by inaczej... a tak naprawdę była i jest to walka o stołki, synekury i władzę. Czysty interes, nic osobistego...
Jestem w stani... rozwiń
Avatar
Waldek / 5 sierpnia 2011 o 11:51
0
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wyrządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałaniu "dzikiej lustracji".

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a w rok zapomnimy o lustracji, tylko co wtedy wy pocznieta z "autorytetami"?
[/quote]

Jest dokładnie jak piszesz, a "prawicowy" poseł i jego adwokat przecież nie mają się co obawiać? Z tą praworządnością to jakaś ściema. Tym razem p. Piotrowski naśladuje innego europosła i "autoryteta", który już odszedł na łono Abrahama, ale lustracji bał się jak święconej wody.
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wyrządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałani... rozwiń
Avatar
Zainteresowana / 5 sierpnia 2011 o 10:52
0
W lubelskim IPN od lat dzieją się "dziwne" rzeczy, zginęły akta szefa wydziału IV T. Hawrota, wynoszono inne akta, które później znaleziono na śmietniku, a teraz ta dzika lustracja.
Redaktor pisze, że może to mieć związek ze sprawą sądową pomiędzy Piotrowskim i Poleszakiem, którą tak mocno zajmowała się Gazeta Wyborcza. Z tego, co wiem, to w lubelskim IPN pracuje wiele osób - sympatyków Wybiórczej, ale byłaby chryja, gdyby się okazało, że GW ma w tym jakiś udział....
Avatar
arabella / 5 sierpnia 2011 o 09:23
0
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się...

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby prawicowy europoseł postawił wniosek o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" .

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a w rok zapomnimy o lustracji, tylko co wtedy wy pocznieta z "autorytetami"?
[/quote]

Zlikwidować IPN, opublikowac arciwa w internecie i po sprawie
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się...

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby prawicowy europoseł postawił wniosek o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" .

Otwórzta szeroko drzwi do ar... rozwiń
Avatar
Jacek / 5 sierpnia 2011 o 09:09
0
cóż, nie dziwota że znów coś jest nie tak,
lubelski ipnek słynny już był medialnie i nie tylko z wynoszenia,
zagubienia a teraz dziwnej gmeraniny,
tak to jest gdy obsada instytucji państwowej zależny od partyjnych koterii,
ale pewnie znów sprzątną pod dywan,
kogoś przeniosą, kogoś awansują, komuś dadzą premijkę,
może na bazie tego zrobią sobie jakiś program, ze trzy konferencje,
i wsie kolesie będą zadowolone, kaska leci.
Avatar
notowany / 5 sierpnia 2011 o 07:59
0
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałaniu "dzikiej lustracji".

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a w rok zapomnimy o lustracji, tylko co wtedy wy pocznieta z "autorytetami"?
[/quote]
Ja tam wiem swoje -kogo chce się połaskotać to się zamieszcza informacje,a kogo nie chce się łaskotać to nie pisze się nic.
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałani... rozwiń
Avatar
LustraTory / 5 sierpnia 2011 o 07:09
0
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałaniu "dzikiej lustracji".

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a w rok zapomnimy o lustracji, tylko co wtedy wy pocznieta z "autorytetami"?
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałaniu "dzikiej lustracji".

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a ... rozwiń
Avatar
Jan. / 5 sierpnia 2011 o 15:35
0
[quote name='Zainteresowana' timestamp='1312534364' post='511106']
W lubelskim IPN od lat dzieją się "dziwne" rzeczy, zginęły akta szefa wydziału IV T. Hawrota, wynoszono inne akta, które później znaleziono na śmietniku, a teraz ta dzika lustracja.
Redaktor pisze, że może to mieć związek ze sprawą sądową pomiędzy Piotrowskim i Poleszakiem, którą tak mocno zajmowała się Gazeta Wyborcza. Z tego, co wiem, to w lubelskim IPN pracuje wiele osób - sympatyków Wybiórczej, ale byłaby chryja, gdyby się okazało, że GW ma w tym jakiś udział....
[/quote]
IPN już dawno zatracił swój właściwy charakter a o misji jaką miał do spełnienia to już dawno zapomniano. Stał się instytucją "pracującą" na zamówienie określonych grup.Jednym ze zleceniodawców jest pewnie wycieruch, nie słusznie nazywany "gazetą". Ileż to miejsca ten brukowiec poświęcił już p. Profesorowi. Jak to taki np. resz(t)ka podniecał się byle czym, byle by tylko zaistnieć. Jestem pewien, ze tyle miejsca co p. Profesorowi gazecina nie poświęciła tragedii narodowej w Smoleńsku (bo po co?).Dzieje się tak, ponieważ w IPN pracują ubezwłasnowolnieni, użyteczni dranie a nie prawdziwi historycy, którym na sercu leży dociekanie prawdy. Podejrzewam, że i na nich ktoś może mieć haka i dlatego tak się zachowują.
[quote name='Zainteresowana' timestamp='1312534364' post='511106']
W lubelskim IPN od lat dzieją się "dziwne" rzeczy, zginęły akta szefa wydziału IV T. Hawrota, wynoszono inne akta, które później znaleziono na śmietniku, a teraz ta dzika lustracja.
Redaktor pisze, że może to mieć związek ze sprawą sądową pomiędzy Piotrowskim i Poleszakiem, którą tak mocno zajmowała się Gazeta Wyborcza. Z tego, co wiem, to w lubelskim IPN pracuje wiele osób - sympatyków Wybiórczej, ale byłaby chryja, gdyby się oka... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 12:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1312539965' post='511148']

A że ten dyrektor czy urzędnik MUSIAŁ zapisać się do partii, brać udział w szopkach przez jej "wodzów" wyczynianych, zjazdach itp... a jaka to różnica w porównaniu z obecnymi czasami? No, szczerze: że obecne inaczej się nazywają? W innej rzeczywistości politycznej się znajdują? Że nie milicją, a ekonomią za mordę naród trzymają? Co, jeszcze nie dotarło do was, jak niewielka jest różnica miedzy "wtedy" a "teraz"? Że zamiast "bezpieki" fiskus, bałagan w prawie, urzędnicza indolencja, teraz równie ludzi niszczą? Że zamiast Rosji - interesy wielkich korporacji nami rządzą? Co z tego, że w sklepach jest więcej towarów, że samochody, że kogoś tam stać na wyjazdy w "za granicę" na wakacje? Przecież 1/3 Polaków jest NIEDOŻYWIONA - co jasno wynikło z raportów o stanie zdrowia narodu - cichcem i ze wstydem przemycanym tu i ówdzie do prasy... bezrobocie, RZECZYWISTE bezrobocie, nie to "oficjalnie rejestrowane" sięga prawie 1/5 populacji czynnych zawodowo (a są obszary, w których sporo więcej), a choćby: GRUŹLICA, choroba nędzy i niedożywienia - wraca... Transport kolejowy, energetyka, gospodarka wodna są w rozsypce...
A wy się żrecie o jakiś tam IPN, raport, pomniki i temu podobne bzdety.
[quote name='Gość' timestamp='1312539965' post='511148']

A że ten dyrektor czy urzędnik MUSIAŁ zapisać się do partii, brać udział w szopkach przez jej "wodzów" wyczynianych, zjazdach itp... a jaka to różnica w porównaniu z obecnymi czasami? No, szczerze: że obecne inaczej się nazywają? W innej rzeczywistości politycznej się znajdują? Że nie milicją, a ekonomią za mordę naród trzymają? Co, jeszcze nie dotarło do was, jak niewielka jest różnica miedzy "wtedy" a "teraz"? Że zami... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 12:26
0
A czego się spodziewaliście? Nawet gdyby IPN nie było, to i tak kija zawsze szukać będą... tu jest walka na zęby i pazury o najlepsze miejsce przy żłobie...
Chcieliście? To sami macie... któż właśnie, jak nie PiS rozpętał histerię antykomunistyczną... a nawiedzeni zawzięcie wtórowali... wyszukując "zdrajców i wrogów narodu i ojczyzny" w każdej dziurze. Oczywiście w interesie tego narodu, jakże by inaczej... a tak naprawdę była i jest to walka o stołki, synekury i władzę. Czysty interes, nic osobistego...
Jestem w stanie zrozumieć, zaaprobować, kiedy ściga się rzeczywistych zbrodniarzy, którzy mordowali, więzili, współpracowali z Rosyjskimi komunistami czynnie w wprowadzaniu reżimu komunistycznego w Polsce.
Ale wyciąganie tego, że ktoś pracował jako np. dyrektor fabryki, czy urzędnik w jakimś tam komitecie - sięga absurdów, bo pracować musiał (jak i teraz) każdy, żeby z głodu nie zdechnąć...
poza tym pracować TRZEBA BYŁO, bo Polska po wojnie była w kompletnej ruinie (pokolenia powojenne nawet cienia wyobrażenie o tym nie ma), odbudowywać trzeba był praktycznie WSZYSTKO: infrastrukturę, szkolnictwo, lecznictwo... wszystko. I ktoś MUSIAŁ to zrobić, zarówno kopać rowy jak i projektować, ktoś musiał planować, kierować odbudową i kontrolować wykonanie... wy, nawiedzeni, pojęcia nie macie (albo CELOWO ZAPOMINACIE) jak GIGANTYCZNĄ pracę, jakim KOSZTEM Naród wykonał, aby odbudować Polskę po zniszczeniach wojennych!
a teraz jakże chętnie właśnie tym ludziom się wypomina, wyszukuje w aktach IPN: WYŚCIE KOMUNISTOM SŁUŻYLI. Kompletna BZDURA przecież!!!
A więc MACIE, CZEGO CHCIELIŚCIE, panie pośle. I tobie podobni, nie istotne z jakich ugrupowań, partii. Przyznam - absolutnie wam nie współczuję. Zasłużyliście z nawiązką. Bo dla polityki, nie dobra narodu - a własnych ambicji - rozbudziliście najniższe instynkty: zemstę, zawiść, pazerność.
A czego się spodziewaliście? Nawet gdyby IPN nie było, to i tak kija zawsze szukać będą... tu jest walka na zęby i pazury o najlepsze miejsce przy żłobie...
Chcieliście? To sami macie... któż właśnie, jak nie PiS rozpętał histerię antykomunistyczną... a nawiedzeni zawzięcie wtórowali... wyszukując "zdrajców i wrogów narodu i ojczyzny" w każdej dziurze. Oczywiście w interesie tego narodu, jakże by inaczej... a tak naprawdę była i jest to walka o stołki, synekury i władzę. Czysty interes, nic osobistego...
Jestem w stani... rozwiń
Avatar
Waldek / 5 sierpnia 2011 o 11:51
0
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wyrządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałaniu "dzikiej lustracji".

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a w rok zapomnimy o lustracji, tylko co wtedy wy pocznieta z "autorytetami"?
[/quote]

Jest dokładnie jak piszesz, a "prawicowy" poseł i jego adwokat przecież nie mają się co obawiać? Z tą praworządnością to jakaś ściema. Tym razem p. Piotrowski naśladuje innego europosła i "autoryteta", który już odszedł na łono Abrahama, ale lustracji bał się jak święconej wody.
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wyrządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałani... rozwiń
Avatar
Zainteresowana / 5 sierpnia 2011 o 10:52
0
W lubelskim IPN od lat dzieją się "dziwne" rzeczy, zginęły akta szefa wydziału IV T. Hawrota, wynoszono inne akta, które później znaleziono na śmietniku, a teraz ta dzika lustracja.
Redaktor pisze, że może to mieć związek ze sprawą sądową pomiędzy Piotrowskim i Poleszakiem, którą tak mocno zajmowała się Gazeta Wyborcza. Z tego, co wiem, to w lubelskim IPN pracuje wiele osób - sympatyków Wybiórczej, ale byłaby chryja, gdyby się okazało, że GW ma w tym jakiś udział....
Avatar
arabella / 5 sierpnia 2011 o 09:23
0
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się...

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby prawicowy europoseł postawił wniosek o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" .

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a w rok zapomnimy o lustracji, tylko co wtedy wy pocznieta z "autorytetami"?
[/quote]

Zlikwidować IPN, opublikowac arciwa w internecie i po sprawie
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się...

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby prawicowy europoseł postawił wniosek o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" .

Otwórzta szeroko drzwi do ar... rozwiń
Avatar
Jacek / 5 sierpnia 2011 o 09:09
0
cóż, nie dziwota że znów coś jest nie tak,
lubelski ipnek słynny już był medialnie i nie tylko z wynoszenia,
zagubienia a teraz dziwnej gmeraniny,
tak to jest gdy obsada instytucji państwowej zależny od partyjnych koterii,
ale pewnie znów sprzątną pod dywan,
kogoś przeniosą, kogoś awansują, komuś dadzą premijkę,
może na bazie tego zrobią sobie jakiś program, ze trzy konferencje,
i wsie kolesie będą zadowolone, kaska leci.
Avatar
notowany / 5 sierpnia 2011 o 07:59
0
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałaniu "dzikiej lustracji".

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a w rok zapomnimy o lustracji, tylko co wtedy wy pocznieta z "autorytetami"?
[/quote]
Ja tam wiem swoje -kogo chce się połaskotać to się zamieszcza informacje,a kogo nie chce się łaskotać to nie pisze się nic.
[quote name='LustraTory' timestamp='1312520971' post='511020']
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałani... rozwiń
Avatar
LustraTory / 5 sierpnia 2011 o 07:09
0
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałaniu "dzikiej lustracji".

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a w rok zapomnimy o lustracji, tylko co wtedy wy pocznieta z "autorytetami"?
Uderz w stól, a odezwie się... europoseł.

22 lata mieliście na odsunięcie z życia publicznego i politycznego wszystkich TW, KO i innych tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL, którzy sami tylko wiedzą jakie wurządzają szkody gospodarce naszego kraju.
Osobiście wolałbym żeby "prawicowy" europoseł stawiał wnioski o wyjaśnienie kto chronił i chroni TW "Docent" i TW "Karol" niźli przeciwdziałaniu "dzikiej lustracji".

Otwórzta szeroko drzwi do archiwów SB i WSI, a ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 2 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 49 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 20 14

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 1

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 19

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 130 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.