Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2008 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Isakowicz o Życińskim: On ma osobisty problem

0 9 A A

Abp Życiński ma problem z aktami bezpieki, a abp Wielgus odpowiada za kryzys w polskim Kościele - mówił dziś ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na UMCS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Autor kontrowersyjnej książki "Księża wobec bezpieki” przyjechał do Lublina promować swoją nową publikację: "Moje życie nielegalne”. - Staram się w niej wyjaśnić motywy, po co sięgnąłem po akta IPN - tłumaczy ks. Isakowicz-Zaleski.

Jego zdaniem, większość z teczek bezpieki - wbrew powszechnym opiniom - nie była fałszowana. - A metropolita lubelski, który często wspomina o ich rzekomym fałszowaniu, mówi jawną nieprawdę - zaznacza ksiądz. - Wielu lubelskich księży podkreśla, że jak abp Życiński głosi homilię, to nieważne od którego fragmentu Ewangelii wyjdzie, bo i tak dojdzie do tego, że akta bezpieki były fałszowane. To osobisty problem metropolity lubelskiego z tymi aktami.

Rzecznik abp. Życińskiego odpowiada, że to ks. Isakowicz-Zaleski nie ma racji. - Jego opinie są znane od dawna - mówi ks. Mieczysław Puzewicz. - Ale jako delegat w wielu komisjach ds. badania zawartości akt, mogę stanowczo stwierdzić, że bardzo dużo z nich było fałszowanych. Sam natknąłem się na wiele takich przypadków.

Isakowicz-Zaleski poruszył też temat nagrody, którą abp Stanisław Wielgus dostał na początku kwietnia od Towarzystwa Naukowego KUL za wybitne osiągnięcia naukowe.

- Uważam, że źle się stało - mówi duchowny. - Nie neguję zasług naukowych abp. Wielgusa. Ale w uzasadnieniu nagrody napisano wyraźnie, że jest ona przyznana za rok 2007. A w 2007 r. abp Wielgus popełnił szereg błędów. Uważam, że z powodu jego niezbyt szczerych wypowiedzi, doszło do kryzysu w polskim Kościele.


Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
siodemka / 18 lutego 2009 o 18:33
0
Ks.Isakowicz-Zalewski jedyny ksiądz,któremu ufam reszta to hipokryci i kłamcy sami niszczą autorytet Kościoła nagradzając taką kanalię Wielgusa o Wałęsie mówi,że jest już na amen zaplątany w swoje kłamstwa
Avatar
polak / 14 listopada 2008 o 21:05
0
Ks.Tischner mowil o trzech prawdach.
Rumuni zabili swojego Ojca Tatr,Niemcy ujawnili akta.
A Polacy w hurrrra patriotycznym uniesieniu pluja na wszystkich ktorzy sa ponad przecietnosc. Nie wszyscy pluja wylacznie ci ktorzy chca zaistniec. PoPierwsze ;Wiekszosc Wielkich Opluwaczy wyksztalcenie wyzsze skonczyla w czasach PRL.
Zdobyla wyzsze bo nie ukonczyla podstawowego.
Kazdego z nich mozna oskarzyc o kolaborancje.
W stanach wyzszej koniecznosci albo przedstawia sie wszystkie dokumenty alba sie je utajnia.
Tak stalo sie z katastrofa/wypadek,celowy sabotaz?/ w Giblartarze.
Nie cekajmy az umrze Wielki Inkwizytor i jego pomocnik /jakis pan? wilstain albo inaczej-nie polska pisownia.?
Ludzie w Polsce nie obowiazuja prawa,
To powinno byc sprawa pierszoplanowa.
Do jakiej Polski maja wrocic Polacy?
Ks.Tischner mowil o trzech prawdach.
Rumuni zabili swojego Ojca Tatr,Niemcy ujawnili akta.
A Polacy w hurrrra patriotycznym uniesieniu pluja na wszystkich ktorzy sa ponad przecietnosc. Nie wszyscy pluja wylacznie ci ktorzy chca zaistniec. PoPierwsze ;Wiekszosc Wielkich Opluwaczy wyksztalcenie wyzsze skonczyla w czasach PRL.
Zdobyla wyzsze bo nie ukonczyla podstawowego.
Kazdego z nich mozna oskarzyc o kolaborancje.
W stanach wyzszej koniecznosci albo przedstawia sie wszystkie dokumenty alba sie je utajnia.<... rozwiń
Avatar
xz / 14 listopada 2008 o 18:59
0
A może sam ks. Zaleski ma do ukrycia? Bo jego atakowanie innych jest podejrzane. Dlaczego Przyjechał na UMCS? Kto go zaprosił? A może sam był TW tylko nie zarejestrowanym nigdzie? byli przecież i tacy. Wałęsa też był internowany tylko w jakich warunkach i dla kamuflażu. A później wszystko wyszło na jaw i teraz sam się mota i wymotać się nie może bo cała prawda wyszła. Ks zaleski jakoś Wałęsy nie atakuje. Może na jednym wózku jadą?
Avatar
Lustro / 21 kwietnia 2008 o 21:12
0
kilos napisał:
Isakowiczowi tak latwo kogos oskarzac skoro nie ma na osobe papierow ? nie ladnie ksiezu, kazania glosic a nie oskarzac.


Jak nie ma jak są? Kolejny raz Polska jest enklawą na mapie Europy i świata bo tylko tu SB i WSI robiła to czego nie robiło STASI, GRU i KGB czy też StB.
Byliśmy i jesteśmy enklawą agentury bo pozwoliliśmy wmówić społeczeństwu, że Polskie komunistyczne służby specjalne jedyne co robiły to preparowały papiery. Jeżli choć jeden był spreparowany to powiedz bracie i siostro czemu agentura pozyskana po 1989 roku nie podlega ujawnieniu/SB zostało rozwiązane w 1990/ ?
Preparowali Boniemu - pamiętasz jak odsądzał od czci i wiary wraz z innymi "autorytetami" ekipę Macierewicza?
A co powiesz na niezłożenie oświadczenia przez byłego premiera i doradcy "S" - aktualnie wielkich eurodeputowanych.
Możnaby mnożyć przykłady.
Jako jeden z tych którym kiedyś na Narutowicza grożono wieloletnim kryminałem z kara śmierci włącznie za działalność "zmierzającą do wywołania niepokoi społecznych mających na celu obalenie panującego ustroju, oraz godzenie w sojusz z ZSRR" mogę powtórzyć tylko to co już było nie raz mówione - TW zostawał ten co chciał.
Cała reszta to zasłona dymna stworzona przez ludzi bez honoru i ambicji-karierowiczów, sprzedawczyków i "tanie pospolite dziwki - z przeproszeniem dziwek"

Znamiennym jest fakt, że tytuują byłego? TW a od czci i wiary odsądzają tego który jako jedyny przeciwdział powołaniu agenta na Metropolitę Warszawskiego.

To tyle.
Koniec .


Jak nie ma jak są? Kolejny raz Polska jest enklawą na mapie Europy i świata bo tylko tu SB i WSI robiła to czego nie robiło STASI, GRU i KGB czy też StB.
Byliśmy i jesteśmy enklawą agentury bo pozwoliliśmy wmówić społeczeństwu, że Polskie komunistyczne służby specjalne jedyne co robiły to preparowały papiery. Jeżli choć jeden był spreparowany to powiedz bracie i siostro czemu agentura pozyskana po 1989 roku nie podlega ujawnieniu/SB zostało rozwiązane w 1990/ ?
Preparowali Boniemu - pamiętasz jak odsądz... rozwiń
Avatar
alojzy / 21 kwietnia 2008 o 20:47
0
Zycińskiemu sie wydaje że jest mądry , a moim zdaniem to takie samo coś jak cały episkopat , hipokryci i bezwzględni cwaniacy mieszkający w pałacach ze słózbą ,a prowincjonalnych proboszczów nie stać nawet na paliwo do samochodu aby pojechać po zakupy. Ja ich się brzydzę.
Avatar
gone / 21 kwietnia 2008 o 19:36
0
..udez w stol,a nozyce same sie otworza.....Polski Kosciol jest maly,zeby przyznac sie do jakichkolwiek bledow.
Avatar
Komentator / 21 kwietnia 2008 o 19:35
0
Lustracja jest konieczna w tym celu aby nie przewdzili i byli na czele ludzie którzy w trudnych czasach się nie sprawdzili i poszli na haniebną współpracę
Avatar
kilos / 21 kwietnia 2008 o 18:57
0
Isakowiczowi tak latwo kogos oskarzac skoro nie ma na osobe papierow ? nie ladnie ksiezu, kazania glosic a nie oskarzac.
Avatar
obserwator / 21 kwietnia 2008 o 18:48
0
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Powinien troszeczkę zmniejszyć swoje zainteresowanie polowaniem "czarownice", chociaż to słowo akurat nie na miejscu. Wydaje mi sie, że kreowanie siebie na jedynego sprawiedliwego w całym kościele i porywanie sie na autorytety kościoła katolickiego w Polsce nie stawia ks. Tadeusza wśród osób pokornych i przebaczających jak nakazuje kościół - chyba ten nakaz dotyczy tylko malutkich. Nie bronię Abp Życińskiego czy abp Wielgusa , ale powinien zamknąć się na lata w celi jakiegoś zakonu i nabrać pokory i pozbyć dóbr doczesnych, których tak wiele posiada.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Powinien troszeczkę zmniejszyć swoje zainteresowanie polowaniem "czarownice", chociaż to słowo akurat nie na miejscu. Wydaje mi sie, że kreowanie siebie na jedynego sprawiedliwego w całym kościele i porywanie sie na autorytety kościoła katolickiego w Polsce nie stawia ks. Tadeusza wśród osób pokornych i przebaczających jak nakazuje kościół - chyba ten nakaz dotyczy tylko malutkich. Nie bronię Abp Życińskiego czy abp Wielgusa , ale powinien zamknąć się na lata w celi jakiegoś zakonu i nabrać pokory i po... rozwiń
Avatar
siodemka / 18 lutego 2009 o 18:33
0
Ks.Isakowicz-Zalewski jedyny ksiądz,któremu ufam reszta to hipokryci i kłamcy sami niszczą autorytet Kościoła nagradzając taką kanalię Wielgusa o Wałęsie mówi,że jest już na amen zaplątany w swoje kłamstwa
Avatar
polak / 14 listopada 2008 o 21:05
0
Ks.Tischner mowil o trzech prawdach.
Rumuni zabili swojego Ojca Tatr,Niemcy ujawnili akta.
A Polacy w hurrrra patriotycznym uniesieniu pluja na wszystkich ktorzy sa ponad przecietnosc. Nie wszyscy pluja wylacznie ci ktorzy chca zaistniec. PoPierwsze ;Wiekszosc Wielkich Opluwaczy wyksztalcenie wyzsze skonczyla w czasach PRL.
Zdobyla wyzsze bo nie ukonczyla podstawowego.
Kazdego z nich mozna oskarzyc o kolaborancje.
W stanach wyzszej koniecznosci albo przedstawia sie wszystkie dokumenty alba sie je utajnia.
Tak stalo sie z katastrofa/wypadek,celowy sabotaz?/ w Giblartarze.
Nie cekajmy az umrze Wielki Inkwizytor i jego pomocnik /jakis pan? wilstain albo inaczej-nie polska pisownia.?
Ludzie w Polsce nie obowiazuja prawa,
To powinno byc sprawa pierszoplanowa.
Do jakiej Polski maja wrocic Polacy?
Ks.Tischner mowil o trzech prawdach.
Rumuni zabili swojego Ojca Tatr,Niemcy ujawnili akta.
A Polacy w hurrrra patriotycznym uniesieniu pluja na wszystkich ktorzy sa ponad przecietnosc. Nie wszyscy pluja wylacznie ci ktorzy chca zaistniec. PoPierwsze ;Wiekszosc Wielkich Opluwaczy wyksztalcenie wyzsze skonczyla w czasach PRL.
Zdobyla wyzsze bo nie ukonczyla podstawowego.
Kazdego z nich mozna oskarzyc o kolaborancje.
W stanach wyzszej koniecznosci albo przedstawia sie wszystkie dokumenty alba sie je utajnia.<... rozwiń
Avatar
xz / 14 listopada 2008 o 18:59
0
A może sam ks. Zaleski ma do ukrycia? Bo jego atakowanie innych jest podejrzane. Dlaczego Przyjechał na UMCS? Kto go zaprosił? A może sam był TW tylko nie zarejestrowanym nigdzie? byli przecież i tacy. Wałęsa też był internowany tylko w jakich warunkach i dla kamuflażu. A później wszystko wyszło na jaw i teraz sam się mota i wymotać się nie może bo cała prawda wyszła. Ks zaleski jakoś Wałęsy nie atakuje. Może na jednym wózku jadą?
Avatar
Lustro / 21 kwietnia 2008 o 21:12
0
kilos napisał:
Isakowiczowi tak latwo kogos oskarzac skoro nie ma na osobe papierow ? nie ladnie ksiezu, kazania glosic a nie oskarzac.


Jak nie ma jak są? Kolejny raz Polska jest enklawą na mapie Europy i świata bo tylko tu SB i WSI robiła to czego nie robiło STASI, GRU i KGB czy też StB.
Byliśmy i jesteśmy enklawą agentury bo pozwoliliśmy wmówić społeczeństwu, że Polskie komunistyczne służby specjalne jedyne co robiły to preparowały papiery. Jeżli choć jeden był spreparowany to powiedz bracie i siostro czemu agentura pozyskana po 1989 roku nie podlega ujawnieniu/SB zostało rozwiązane w 1990/ ?
Preparowali Boniemu - pamiętasz jak odsądzał od czci i wiary wraz z innymi "autorytetami" ekipę Macierewicza?
A co powiesz na niezłożenie oświadczenia przez byłego premiera i doradcy "S" - aktualnie wielkich eurodeputowanych.
Możnaby mnożyć przykłady.
Jako jeden z tych którym kiedyś na Narutowicza grożono wieloletnim kryminałem z kara śmierci włącznie za działalność "zmierzającą do wywołania niepokoi społecznych mających na celu obalenie panującego ustroju, oraz godzenie w sojusz z ZSRR" mogę powtórzyć tylko to co już było nie raz mówione - TW zostawał ten co chciał.
Cała reszta to zasłona dymna stworzona przez ludzi bez honoru i ambicji-karierowiczów, sprzedawczyków i "tanie pospolite dziwki - z przeproszeniem dziwek"

Znamiennym jest fakt, że tytuują byłego? TW a od czci i wiary odsądzają tego który jako jedyny przeciwdział powołaniu agenta na Metropolitę Warszawskiego.

To tyle.
Koniec .


Jak nie ma jak są? Kolejny raz Polska jest enklawą na mapie Europy i świata bo tylko tu SB i WSI robiła to czego nie robiło STASI, GRU i KGB czy też StB.
Byliśmy i jesteśmy enklawą agentury bo pozwoliliśmy wmówić społeczeństwu, że Polskie komunistyczne służby specjalne jedyne co robiły to preparowały papiery. Jeżli choć jeden był spreparowany to powiedz bracie i siostro czemu agentura pozyskana po 1989 roku nie podlega ujawnieniu/SB zostało rozwiązane w 1990/ ?
Preparowali Boniemu - pamiętasz jak odsądz... rozwiń
Avatar
alojzy / 21 kwietnia 2008 o 20:47
0
Zycińskiemu sie wydaje że jest mądry , a moim zdaniem to takie samo coś jak cały episkopat , hipokryci i bezwzględni cwaniacy mieszkający w pałacach ze słózbą ,a prowincjonalnych proboszczów nie stać nawet na paliwo do samochodu aby pojechać po zakupy. Ja ich się brzydzę.
Avatar
gone / 21 kwietnia 2008 o 19:36
0
..udez w stol,a nozyce same sie otworza.....Polski Kosciol jest maly,zeby przyznac sie do jakichkolwiek bledow.
Avatar
Komentator / 21 kwietnia 2008 o 19:35
0
Lustracja jest konieczna w tym celu aby nie przewdzili i byli na czele ludzie którzy w trudnych czasach się nie sprawdzili i poszli na haniebną współpracę
Avatar
kilos / 21 kwietnia 2008 o 18:57
0
Isakowiczowi tak latwo kogos oskarzac skoro nie ma na osobe papierow ? nie ladnie ksiezu, kazania glosic a nie oskarzac.
Avatar
obserwator / 21 kwietnia 2008 o 18:48
0
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Powinien troszeczkę zmniejszyć swoje zainteresowanie polowaniem "czarownice", chociaż to słowo akurat nie na miejscu. Wydaje mi sie, że kreowanie siebie na jedynego sprawiedliwego w całym kościele i porywanie sie na autorytety kościoła katolickiego w Polsce nie stawia ks. Tadeusza wśród osób pokornych i przebaczających jak nakazuje kościół - chyba ten nakaz dotyczy tylko malutkich. Nie bronię Abp Życińskiego czy abp Wielgusa , ale powinien zamknąć się na lata w celi jakiegoś zakonu i nabrać pokory i pozbyć dóbr doczesnych, których tak wiele posiada.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Powinien troszeczkę zmniejszyć swoje zainteresowanie polowaniem "czarownice", chociaż to słowo akurat nie na miejscu. Wydaje mi sie, że kreowanie siebie na jedynego sprawiedliwego w całym kościele i porywanie sie na autorytety kościoła katolickiego w Polsce nie stawia ks. Tadeusza wśród osób pokornych i przebaczających jak nakazuje kościół - chyba ten nakaz dotyczy tylko malutkich. Nie bronię Abp Życińskiego czy abp Wielgusa , ale powinien zamknąć się na lata w celi jakiegoś zakonu i nabrać pokory i po... rozwiń