Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2008 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Isakowicz o Życińskim: On ma osobisty problem

0 9 A A

Abp Życiński ma problem z aktami bezpieki, a abp Wielgus odpowiada za kryzys w polskim Kościele - mówił dziś ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na UMCS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Autor kontrowersyjnej książki "Księża wobec bezpieki” przyjechał do Lublina promować swoją nową publikację: "Moje życie nielegalne”. - Staram się w niej wyjaśnić motywy, po co sięgnąłem po akta IPN - tłumaczy ks. Isakowicz-Zaleski.

Jego zdaniem, większość z teczek bezpieki - wbrew powszechnym opiniom - nie była fałszowana. - A metropolita lubelski, który często wspomina o ich rzekomym fałszowaniu, mówi jawną nieprawdę - zaznacza ksiądz. - Wielu lubelskich księży podkreśla, że jak abp Życiński głosi homilię, to nieważne od którego fragmentu Ewangelii wyjdzie, bo i tak dojdzie do tego, że akta bezpieki były fałszowane. To osobisty problem metropolity lubelskiego z tymi aktami.

Rzecznik abp. Życińskiego odpowiada, że to ks. Isakowicz-Zaleski nie ma racji. - Jego opinie są znane od dawna - mówi ks. Mieczysław Puzewicz. - Ale jako delegat w wielu komisjach ds. badania zawartości akt, mogę stanowczo stwierdzić, że bardzo dużo z nich było fałszowanych. Sam natknąłem się na wiele takich przypadków.

Isakowicz-Zaleski poruszył też temat nagrody, którą abp Stanisław Wielgus dostał na początku kwietnia od Towarzystwa Naukowego KUL za wybitne osiągnięcia naukowe.

- Uważam, że źle się stało - mówi duchowny. - Nie neguję zasług naukowych abp. Wielgusa. Ale w uzasadnieniu nagrody napisano wyraźnie, że jest ona przyznana za rok 2007. A w 2007 r. abp Wielgus popełnił szereg błędów. Uważam, że z powodu jego niezbyt szczerych wypowiedzi, doszło do kryzysu w polskim Kościele.


Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
siodemka / 18 lutego 2009 o 18:33
0
Ks.Isakowicz-Zalewski jedyny ksiądz,któremu ufam reszta to hipokryci i kłamcy sami niszczą autorytet Kościoła nagradzając taką kanalię Wielgusa o Wałęsie mówi,że jest już na amen zaplątany w swoje kłamstwa
Avatar
polak / 14 listopada 2008 o 21:05
0
Ks.Tischner mowil o trzech prawdach.
Rumuni zabili swojego Ojca Tatr,Niemcy ujawnili akta.
A Polacy w hurrrra patriotycznym uniesieniu pluja na wszystkich ktorzy sa ponad przecietnosc. Nie wszyscy pluja wylacznie ci ktorzy chca zaistniec. PoPierwsze ;Wiekszosc Wielkich Opluwaczy wyksztalcenie wyzsze skonczyla w czasach PRL.
Zdobyla wyzsze bo nie ukonczyla podstawowego.
Kazdego z nich mozna oskarzyc o kolaborancje.
W stanach wyzszej koniecznosci albo przedstawia sie wszystkie dokumenty alba sie je utajnia.
Tak stalo sie z katastrofa/wypadek,celowy sabotaz?/ w Giblartarze.
Nie cekajmy az umrze Wielki Inkwizytor i jego pomocnik /jakis pan? wilstain albo inaczej-nie polska pisownia.?
Ludzie w Polsce nie obowiazuja prawa,
To powinno byc sprawa pierszoplanowa.
Do jakiej Polski maja wrocic Polacy?
Ks.Tischner mowil o trzech prawdach.
Rumuni zabili swojego Ojca Tatr,Niemcy ujawnili akta.
A Polacy w hurrrra patriotycznym uniesieniu pluja na wszystkich ktorzy sa ponad przecietnosc. Nie wszyscy pluja wylacznie ci ktorzy chca zaistniec. PoPierwsze ;Wiekszosc Wielkich Opluwaczy wyksztalcenie wyzsze skonczyla w czasach PRL.
Zdobyla wyzsze bo nie ukonczyla podstawowego.
Kazdego z nich mozna oskarzyc o kolaborancje.
W stanach wyzszej koniecznosci albo przedstawia sie wszystkie dokumenty alba sie je utajnia.<... rozwiń
Avatar
xz / 14 listopada 2008 o 18:59
0
A może sam ks. Zaleski ma do ukrycia? Bo jego atakowanie innych jest podejrzane. Dlaczego Przyjechał na UMCS? Kto go zaprosił? A może sam był TW tylko nie zarejestrowanym nigdzie? byli przecież i tacy. Wałęsa też był internowany tylko w jakich warunkach i dla kamuflażu. A później wszystko wyszło na jaw i teraz sam się mota i wymotać się nie może bo cała prawda wyszła. Ks zaleski jakoś Wałęsy nie atakuje. Może na jednym wózku jadą?
Avatar
Lustro / 21 kwietnia 2008 o 21:12
0
kilos napisał:
Isakowiczowi tak latwo kogos oskarzac skoro nie ma na osobe papierow ? nie ladnie ksiezu, kazania glosic a nie oskarzac.


Jak nie ma jak są? Kolejny raz Polska jest enklawą na mapie Europy i świata bo tylko tu SB i WSI robiła to czego nie robiło STASI, GRU i KGB czy też StB.
Byliśmy i jesteśmy enklawą agentury bo pozwoliliśmy wmówić społeczeństwu, że Polskie komunistyczne służby specjalne jedyne co robiły to preparowały papiery. Jeżli choć jeden był spreparowany to powiedz bracie i siostro czemu agentura pozyskana po 1989 roku nie podlega ujawnieniu/SB zostało rozwiązane w 1990/ ?
Preparowali Boniemu - pamiętasz jak odsądzał od czci i wiary wraz z innymi "autorytetami" ekipę Macierewicza?
A co powiesz na niezłożenie oświadczenia przez byłego premiera i doradcy "S" - aktualnie wielkich eurodeputowanych.
Możnaby mnożyć przykłady.
Jako jeden z tych którym kiedyś na Narutowicza grożono wieloletnim kryminałem z kara śmierci włącznie za działalność "zmierzającą do wywołania niepokoi społecznych mających na celu obalenie panującego ustroju, oraz godzenie w sojusz z ZSRR" mogę powtórzyć tylko to co już było nie raz mówione - TW zostawał ten co chciał.
Cała reszta to zasłona dymna stworzona przez ludzi bez honoru i ambicji-karierowiczów, sprzedawczyków i "tanie pospolite dziwki - z przeproszeniem dziwek"

Znamiennym jest fakt, że tytuują byłego? TW a od czci i wiary odsądzają tego który jako jedyny przeciwdział powołaniu agenta na Metropolitę Warszawskiego.

To tyle.
Koniec .


Jak nie ma jak są? Kolejny raz Polska jest enklawą na mapie Europy i świata bo tylko tu SB i WSI robiła to czego nie robiło STASI, GRU i KGB czy też StB.
Byliśmy i jesteśmy enklawą agentury bo pozwoliliśmy wmówić społeczeństwu, że Polskie komunistyczne służby specjalne jedyne co robiły to preparowały papiery. Jeżli choć jeden był spreparowany to powiedz bracie i siostro czemu agentura pozyskana po 1989 roku nie podlega ujawnieniu/SB zostało rozwiązane w 1990/ ?
Preparowali Boniemu - pamiętasz jak odsądz... rozwiń
Avatar
alojzy / 21 kwietnia 2008 o 20:47
0
Zycińskiemu sie wydaje że jest mądry , a moim zdaniem to takie samo coś jak cały episkopat , hipokryci i bezwzględni cwaniacy mieszkający w pałacach ze słózbą ,a prowincjonalnych proboszczów nie stać nawet na paliwo do samochodu aby pojechać po zakupy. Ja ich się brzydzę.
Avatar
gone / 21 kwietnia 2008 o 19:36
0
..udez w stol,a nozyce same sie otworza.....Polski Kosciol jest maly,zeby przyznac sie do jakichkolwiek bledow.
Avatar
Komentator / 21 kwietnia 2008 o 19:35
0
Lustracja jest konieczna w tym celu aby nie przewdzili i byli na czele ludzie którzy w trudnych czasach się nie sprawdzili i poszli na haniebną współpracę
Avatar
kilos / 21 kwietnia 2008 o 18:57
0
Isakowiczowi tak latwo kogos oskarzac skoro nie ma na osobe papierow ? nie ladnie ksiezu, kazania glosic a nie oskarzac.
Avatar
obserwator / 21 kwietnia 2008 o 18:48
0
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Powinien troszeczkę zmniejszyć swoje zainteresowanie polowaniem "czarownice", chociaż to słowo akurat nie na miejscu. Wydaje mi sie, że kreowanie siebie na jedynego sprawiedliwego w całym kościele i porywanie sie na autorytety kościoła katolickiego w Polsce nie stawia ks. Tadeusza wśród osób pokornych i przebaczających jak nakazuje kościół - chyba ten nakaz dotyczy tylko malutkich. Nie bronię Abp Życińskiego czy abp Wielgusa , ale powinien zamknąć się na lata w celi jakiegoś zakonu i nabrać pokory i pozbyć dóbr doczesnych, których tak wiele posiada.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Powinien troszeczkę zmniejszyć swoje zainteresowanie polowaniem "czarownice", chociaż to słowo akurat nie na miejscu. Wydaje mi sie, że kreowanie siebie na jedynego sprawiedliwego w całym kościele i porywanie sie na autorytety kościoła katolickiego w Polsce nie stawia ks. Tadeusza wśród osób pokornych i przebaczających jak nakazuje kościół - chyba ten nakaz dotyczy tylko malutkich. Nie bronię Abp Życińskiego czy abp Wielgusa , ale powinien zamknąć się na lata w celi jakiegoś zakonu i nabrać pokory i po... rozwiń
Avatar
siodemka / 18 lutego 2009 o 18:33
0
Ks.Isakowicz-Zalewski jedyny ksiądz,któremu ufam reszta to hipokryci i kłamcy sami niszczą autorytet Kościoła nagradzając taką kanalię Wielgusa o Wałęsie mówi,że jest już na amen zaplątany w swoje kłamstwa
Avatar
polak / 14 listopada 2008 o 21:05
0
Ks.Tischner mowil o trzech prawdach.
Rumuni zabili swojego Ojca Tatr,Niemcy ujawnili akta.
A Polacy w hurrrra patriotycznym uniesieniu pluja na wszystkich ktorzy sa ponad przecietnosc. Nie wszyscy pluja wylacznie ci ktorzy chca zaistniec. PoPierwsze ;Wiekszosc Wielkich Opluwaczy wyksztalcenie wyzsze skonczyla w czasach PRL.
Zdobyla wyzsze bo nie ukonczyla podstawowego.
Kazdego z nich mozna oskarzyc o kolaborancje.
W stanach wyzszej koniecznosci albo przedstawia sie wszystkie dokumenty alba sie je utajnia.
Tak stalo sie z katastrofa/wypadek,celowy sabotaz?/ w Giblartarze.
Nie cekajmy az umrze Wielki Inkwizytor i jego pomocnik /jakis pan? wilstain albo inaczej-nie polska pisownia.?
Ludzie w Polsce nie obowiazuja prawa,
To powinno byc sprawa pierszoplanowa.
Do jakiej Polski maja wrocic Polacy?
Ks.Tischner mowil o trzech prawdach.
Rumuni zabili swojego Ojca Tatr,Niemcy ujawnili akta.
A Polacy w hurrrra patriotycznym uniesieniu pluja na wszystkich ktorzy sa ponad przecietnosc. Nie wszyscy pluja wylacznie ci ktorzy chca zaistniec. PoPierwsze ;Wiekszosc Wielkich Opluwaczy wyksztalcenie wyzsze skonczyla w czasach PRL.
Zdobyla wyzsze bo nie ukonczyla podstawowego.
Kazdego z nich mozna oskarzyc o kolaborancje.
W stanach wyzszej koniecznosci albo przedstawia sie wszystkie dokumenty alba sie je utajnia.<... rozwiń
Avatar
xz / 14 listopada 2008 o 18:59
0
A może sam ks. Zaleski ma do ukrycia? Bo jego atakowanie innych jest podejrzane. Dlaczego Przyjechał na UMCS? Kto go zaprosił? A może sam był TW tylko nie zarejestrowanym nigdzie? byli przecież i tacy. Wałęsa też był internowany tylko w jakich warunkach i dla kamuflażu. A później wszystko wyszło na jaw i teraz sam się mota i wymotać się nie może bo cała prawda wyszła. Ks zaleski jakoś Wałęsy nie atakuje. Może na jednym wózku jadą?
Avatar
Lustro / 21 kwietnia 2008 o 21:12
0
kilos napisał:
Isakowiczowi tak latwo kogos oskarzac skoro nie ma na osobe papierow ? nie ladnie ksiezu, kazania glosic a nie oskarzac.


Jak nie ma jak są? Kolejny raz Polska jest enklawą na mapie Europy i świata bo tylko tu SB i WSI robiła to czego nie robiło STASI, GRU i KGB czy też StB.
Byliśmy i jesteśmy enklawą agentury bo pozwoliliśmy wmówić społeczeństwu, że Polskie komunistyczne służby specjalne jedyne co robiły to preparowały papiery. Jeżli choć jeden był spreparowany to powiedz bracie i siostro czemu agentura pozyskana po 1989 roku nie podlega ujawnieniu/SB zostało rozwiązane w 1990/ ?
Preparowali Boniemu - pamiętasz jak odsądzał od czci i wiary wraz z innymi "autorytetami" ekipę Macierewicza?
A co powiesz na niezłożenie oświadczenia przez byłego premiera i doradcy "S" - aktualnie wielkich eurodeputowanych.
Możnaby mnożyć przykłady.
Jako jeden z tych którym kiedyś na Narutowicza grożono wieloletnim kryminałem z kara śmierci włącznie za działalność "zmierzającą do wywołania niepokoi społecznych mających na celu obalenie panującego ustroju, oraz godzenie w sojusz z ZSRR" mogę powtórzyć tylko to co już było nie raz mówione - TW zostawał ten co chciał.
Cała reszta to zasłona dymna stworzona przez ludzi bez honoru i ambicji-karierowiczów, sprzedawczyków i "tanie pospolite dziwki - z przeproszeniem dziwek"

Znamiennym jest fakt, że tytuują byłego? TW a od czci i wiary odsądzają tego który jako jedyny przeciwdział powołaniu agenta na Metropolitę Warszawskiego.

To tyle.
Koniec .


Jak nie ma jak są? Kolejny raz Polska jest enklawą na mapie Europy i świata bo tylko tu SB i WSI robiła to czego nie robiło STASI, GRU i KGB czy też StB.
Byliśmy i jesteśmy enklawą agentury bo pozwoliliśmy wmówić społeczeństwu, że Polskie komunistyczne służby specjalne jedyne co robiły to preparowały papiery. Jeżli choć jeden był spreparowany to powiedz bracie i siostro czemu agentura pozyskana po 1989 roku nie podlega ujawnieniu/SB zostało rozwiązane w 1990/ ?
Preparowali Boniemu - pamiętasz jak odsądz... rozwiń
Avatar
alojzy / 21 kwietnia 2008 o 20:47
0
Zycińskiemu sie wydaje że jest mądry , a moim zdaniem to takie samo coś jak cały episkopat , hipokryci i bezwzględni cwaniacy mieszkający w pałacach ze słózbą ,a prowincjonalnych proboszczów nie stać nawet na paliwo do samochodu aby pojechać po zakupy. Ja ich się brzydzę.
Avatar
gone / 21 kwietnia 2008 o 19:36
0
..udez w stol,a nozyce same sie otworza.....Polski Kosciol jest maly,zeby przyznac sie do jakichkolwiek bledow.
Avatar
Komentator / 21 kwietnia 2008 o 19:35
0
Lustracja jest konieczna w tym celu aby nie przewdzili i byli na czele ludzie którzy w trudnych czasach się nie sprawdzili i poszli na haniebną współpracę
Avatar
kilos / 21 kwietnia 2008 o 18:57
0
Isakowiczowi tak latwo kogos oskarzac skoro nie ma na osobe papierow ? nie ladnie ksiezu, kazania glosic a nie oskarzac.
Avatar
obserwator / 21 kwietnia 2008 o 18:48
0
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Powinien troszeczkę zmniejszyć swoje zainteresowanie polowaniem "czarownice", chociaż to słowo akurat nie na miejscu. Wydaje mi sie, że kreowanie siebie na jedynego sprawiedliwego w całym kościele i porywanie sie na autorytety kościoła katolickiego w Polsce nie stawia ks. Tadeusza wśród osób pokornych i przebaczających jak nakazuje kościół - chyba ten nakaz dotyczy tylko malutkich. Nie bronię Abp Życińskiego czy abp Wielgusa , ale powinien zamknąć się na lata w celi jakiegoś zakonu i nabrać pokory i pozbyć dóbr doczesnych, których tak wiele posiada.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Powinien troszeczkę zmniejszyć swoje zainteresowanie polowaniem "czarownice", chociaż to słowo akurat nie na miejscu. Wydaje mi sie, że kreowanie siebie na jedynego sprawiedliwego w całym kościele i porywanie sie na autorytety kościoła katolickiego w Polsce nie stawia ks. Tadeusza wśród osób pokornych i przebaczających jak nakazuje kościół - chyba ten nakaz dotyczy tylko malutkich. Nie bronię Abp Życińskiego czy abp Wielgusa , ale powinien zamknąć się na lata w celi jakiegoś zakonu i nabrać pokory i po... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 0 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 47 9

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 17 6

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 51 11

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 2

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 19 8

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 16 13

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 14 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 13

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 4

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 27 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 62 16

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta