Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2019 r.
21:20

Referendum w sprawie górek czechowskich. Jak głosowali lublinianie?

0 14 A A

Do godz. 21 lublinianie głosowali w pierwszym w historii miasta referendum. Odpowiadali na pytanie, co radni powinni zrobić w sprawie górek czechowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Około 30 hektarów chce zabudować firma deweloperska. W zamian za zgodę obiecuje urządzenie i przekazanie miastu parku na 75 hektarach. Przeciwko zabudowie są m.in. społecznicy i ekolodzy, którzy zachęcali go głosowania na „NIE”. Wyniki referendum jak i frekwencja (by referendum było ważne, do urn musiało pójść co najmniej 30 proc. uprawnionych, czyli ok. 78 tys. mieszkańców) powinny być znane w ciągu kilku godzin.

Przed dwoma lokalami wyborczymi, w Szkole Podstawowej nr 34 na Czechowie i w Centrum Kultury przy Peowiaków zapytaliśmy o to, jak głosowaliśmy.

e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 21:40
+32
Bo ludzie mają dość tego układu prezydencko-deweloperskiego w Lublinie. Wycinka drzew na Bronowicach bo deweloper, wycinka przy Kraśnickiej bo deweloper. I niech pan Żuk nie mówi że to jest rozwój miasta. Tu wcale nie chodziło o dobro Górek Czechowskich tylko o interes developera i możliwość zabetonowania kolejnego terenu pod przykrywką urządzenia parku. Dlatego głosowanie na NIE w tej sytuacji było w tej sytuacji było jedynym rozwiązaniem
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 21:28
+21
Mam nadzieję, że tak jak w sondzie - większość Lublinian nie dała się nabrać na bajki o owieczkach i juchasach :)
Avatar
GA - GA - Chwała Mieszkańcom / 7 kwietnia 2019 o 22:31
+16
Na szczęście świadomi Lublinianie nie dali się nabrać na "brainwashing", są mądrzejsi niż sie wydawało agencjom PR i Trolom internetowym.  Gdzie ONI TERAZ SĄ??? Górki wiecznie zielone!! Teraz jesteśmy w Lublinie świadomi Apolitycznego Ruchu MISZKAŃCOW. Ta sprawa była i jest apolityczna, ale mam nadzieję, że da do myślenia Prezydentowi Żukowi i Radnym go wspierającym. JAk Lublin dalej będzie betonowany, może odbije się to na  najbliższych wyborach i przyszłych samorządowych!!!! Podczas tej kampanii poznałem dziesiątki setki Lublinian, świadomych i bezinteresownych, madrych, usmiechniętych zwłaszcza na MARSZU!!!!  TO ONI powinny byc radnymi w mieście, nadzorującymi Prezydenta, a nie tzw. Wieczni RADNI ZWODOWI, którzy w Lublinie sa ciągle  od dziesiątek lat, a ich krewni, powinowaci, znajomi, pozatrudniani w instytucjach samorządowych! Lublin Potrzebuje ZMIANY!!!
Na szczęście świadomi Lublinianie nie dali się nabrać na "brainwashing", są mądrzejsi niż sie wydawało agencjom PR i Trolom internetowym.  Gdzie ONI TERAZ SĄ??? Górki wiecznie zielone!! Teraz jesteśmy w Lublinie świadomi Apolitycznego Ruchu MISZKAŃCOW. Ta sprawa była i jest apolityczna, ale mam nadzieję, że da do myślenia Prezydentowi Żukowi i Radnym go wspierającym. JAk Lublin dalej będzie betonowany, może odbije się to na  najbliższych wyborach i przyszłych samorządowych!!!! Podczas tej kampa... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 7 kwietnia 2019 o 21:39
+16
Jak można decydować co do czechowa, jak mieszka się na wrotkowie, felinie lub czubach.
   Już po wszystkim - płatne dewelo trolle - nie musicie już się produkować :)
Avatar
lbn / 7 kwietnia 2019 o 21:38
+13
owieczka niech się ortografii nauczy
 Już po wszystkim - płatne dewelo trolle - nie musicie już się produkować :)
Avatar
kilo / 7 kwietnia 2019 o 22:01
+12
Niech TBV zaplaci 50% kwoty roznicy miedzy wartoscia zakupu terenu a wartoscia po zmianie planu zagospodarowania. Mysle ze to zakonczy fikanie TBV bo ich nie stac by bylo na to. Kupowanie terenow po znajomosci. Moze juz czas skonczyc polityke ala Pani M od planow zagospodarowania np na Laurowej czyli wlazimy w cztery litery deweloperom. DEWELOPER MA SIE DOSTOSOWAC DO PLANU A NIE PLAN DO DEWELOPERA. A jezeli miasto ma zmienic plan to niech TBV zaplaci a nie mami parkiem. Prezez to moze przyzekac co najwyzej zonie skonczy z sekretarka...
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 21:25
+10
Oby ta proporcja utrzymała się w wynikach.... Zapewne nie będzie wymaganej liczby głosów , więc ten wynik to będzie tylko sondaż który można było zrobić za kwotę wielokrotnie niższą zatrudniając jakąś firmę badająca opinię publiczną zamiast wydawać na referendum 500 tys zł z naszej wspólnej miejskiej kasy, do której idą nasze podatki
Avatar
Cześć / 8 kwietnia 2019 o 06:57
+5
Teraz niech Dzioba odda podatnikom lubelskim te 500 tys. ktore usłużni mu radni spuscili w kiblu na to referendum - a radni KZ niech zwołają konferencję prasową na której poproszą lublinian o wybaczenie, i konczymy ten żenujący temat
Avatar
polski niewolnik / 8 kwietnia 2019 o 06:17
+5
A ja mając 40 lat pracy mam za 1500 zł żyć a tu przy korycie z naszych pieniędzy tyle płacą.
Avatar
Mamba wschodnia / 7 kwietnia 2019 o 22:03
+3
Chwała owadu. Zadłuzony Lublin bierze pożyczki na spłatę odsetek od zadłużenia. A tu taki niefart. Chybione referendum i kilkaset tys. w błoto. Chyba trzeba będzie podnieść ceny biltów MPK, wody lub wywozu śmieci.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 09:38
+1
Władza która stoi po stronie innej niż społeczeństwa- jest skończona.
Avatar
Jjjaco / 8 kwietnia 2019 o 08:50
-8
A ja mam nadzieję że ta łąka zniknie, mieszkamy w mieście które się musi rozwijać, a spółki które tu zarabiają wspierają wiele dziedzin kultury i sportu, jak to się komuś nie podoba niech się wyprowadzi na więc i juz
Avatar
Cześć / 8 kwietnia 2019 o 06:57
+5
Teraz niech Dzioba odda podatnikom lubelskim te 500 tys. ktore usłużni mu radni spuscili w kiblu na to referendum - a radni KZ niech zwołają konferencję prasową na której poproszą lublinian o wybaczenie, i konczymy ten żenujący temat
Avatar
polski niewolnik / 8 kwietnia 2019 o 06:17
+5
A ja mając 40 lat pracy mam za 1500 zł żyć a tu przy korycie z naszych pieniędzy tyle płacą.
Avatar
GA - GA - Chwała Mieszkańcom / 7 kwietnia 2019 o 22:31
+16
Na szczęście świadomi Lublinianie nie dali się nabrać na "brainwashing", są mądrzejsi niż sie wydawało agencjom PR i Trolom internetowym.  Gdzie ONI TERAZ SĄ??? Górki wiecznie zielone!! Teraz jesteśmy w Lublinie świadomi Apolitycznego Ruchu MISZKAŃCOW. Ta sprawa była i jest apolityczna, ale mam nadzieję, że da do myślenia Prezydentowi Żukowi i Radnym go wspierającym. JAk Lublin dalej będzie betonowany, może odbije się to na  najbliższych wyborach i przyszłych samorządowych!!!! Podczas tej kampanii poznałem dziesiątki setki Lublinian, świadomych i bezinteresownych, madrych, usmiechniętych zwłaszcza na MARSZU!!!!  TO ONI powinny byc radnymi w mieście, nadzorującymi Prezydenta, a nie tzw. Wieczni RADNI ZWODOWI, którzy w Lublinie sa ciągle  od dziesiątek lat, a ich krewni, powinowaci, znajomi, pozatrudniani w instytucjach samorządowych! Lublin Potrzebuje ZMIANY!!!
Na szczęście świadomi Lublinianie nie dali się nabrać na "brainwashing", są mądrzejsi niż sie wydawało agencjom PR i Trolom internetowym.  Gdzie ONI TERAZ SĄ??? Górki wiecznie zielone!! Teraz jesteśmy w Lublinie świadomi Apolitycznego Ruchu MISZKAŃCOW. Ta sprawa była i jest apolityczna, ale mam nadzieję, że da do myślenia Prezydentowi Żukowi i Radnym go wspierającym. JAk Lublin dalej będzie betonowany, może odbije się to na  najbliższych wyborach i przyszłych samorządowych!!!! Podczas tej kampa... rozwiń
Avatar
Mamba wschodnia / 7 kwietnia 2019 o 22:03
+3
Chwała owadu. Zadłuzony Lublin bierze pożyczki na spłatę odsetek od zadłużenia. A tu taki niefart. Chybione referendum i kilkaset tys. w błoto. Chyba trzeba będzie podnieść ceny biltów MPK, wody lub wywozu śmieci.
Avatar
kilo / 7 kwietnia 2019 o 22:01
+12
Niech TBV zaplaci 50% kwoty roznicy miedzy wartoscia zakupu terenu a wartoscia po zmianie planu zagospodarowania. Mysle ze to zakonczy fikanie TBV bo ich nie stac by bylo na to. Kupowanie terenow po znajomosci. Moze juz czas skonczyc polityke ala Pani M od planow zagospodarowania np na Laurowej czyli wlazimy w cztery litery deweloperom. DEWELOPER MA SIE DOSTOSOWAC DO PLANU A NIE PLAN DO DEWELOPERA. A jezeli miasto ma zmienic plan to niech TBV zaplaci a nie mami parkiem. Prezez to moze przyzekac co najwyzej zonie skonczy z sekretarka...
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 21:40
+32
Bo ludzie mają dość tego układu prezydencko-deweloperskiego w Lublinie. Wycinka drzew na Bronowicach bo deweloper, wycinka przy Kraśnickiej bo deweloper. I niech pan Żuk nie mówi że to jest rozwój miasta. Tu wcale nie chodziło o dobro Górek Czechowskich tylko o interes developera i możliwość zabetonowania kolejnego terenu pod przykrywką urządzenia parku. Dlatego głosowanie na NIE w tej sytuacji było w tej sytuacji było jedynym rozwiązaniem
Avatar
Mieszkaniec / 7 kwietnia 2019 o 21:39
+16
Jak można decydować co do czechowa, jak mieszka się na wrotkowie, felinie lub czubach.
   Już po wszystkim - płatne dewelo trolle - nie musicie już się produkować :)
Avatar
lbn / 7 kwietnia 2019 o 21:38
+13
owieczka niech się ortografii nauczy
 Już po wszystkim - płatne dewelo trolle - nie musicie już się produkować :)