Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2018 r.
6:42

Jak ma przebiegać droga S19 z Lublina do Lubartowa? Uwagi dotyczą wysiedlania mieszkańców

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
27 25 A A
Budowa tego fragmentu S19 ma ruszyć w 2020 roku i zakończyć się w 2024
Budowa tego fragmentu S19 ma ruszyć w 2020 roku i zakończyć się w 2024

Mieszkańcy i samorządowcy zgłaszają uwagi do przebiegu ekspresówki S19. Podkreślają, że wiadukt w Wandzinie zaplanowano niezgodnie z decyzją środowiskową, a w gminie Niemce widzą konieczność wysiedlenia 15-20 posesji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 20 listopada mieszkańcy gmin Niemce i Lubartów, a także miasta Lubartowa mogli zapoznawać się z proponowanymi rozwiązaniami projektowymi przyszłej ekspresówki S19 na odcinku Lublin–Lubartów. Każdy mógł zgłosić uwagi.

– W naszej gminie mieszkańcy zgłosili 28 uwag. Były to przeważnie sugestie dotyczące ustawienia dodatkowych ekranów dźwiękochłonnych lub wydłużenia czy zmiany przebiegu dróg serwisowych – mówi Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów.

Wczoraj ruszył cykl spotkań informacyjno-konsultacyjnych, które potrwają do jutra. Podczas tych spotkań projektanci z firmy Mosty-Katowice przedstawią proponowane rozwiązania. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Łucce, było skierowane do mieszkańców gminy Lubartów.

– Poza wspomnianymi sugestiami mieszkańców zwróciłem także uwagę na niezgodność projektu z decyzją środowiskową. Otóż w decyzji jest, aby ekspresówka w Wandzinie biegła pod torami kolejowymi, a projekt przewiduje, że przejdzie wiaduktem. Trzeba to zmienić – mówi wójt Kopyść. Radni z jego gminy postulowali z kolei zaprojektowanie dodatkowego węzła, także w Wandzinie.

Kolejne spotkanie już dziś o godz. 16 w Szkole Podstawowej w Niemcach. – Spodziewamy się około 300 osób – mówi Kamil Rarak, radny z gminy Niemce. – Na pewno zwrócimy uwagę na konieczność wysiedlenia mieszkańców ok. 15–20 posesji przy ulicy Szklarniowej. Po wybudowaniu S19 ci ludzie będą zamknięci w trójkącie – las, ekrany, szklarnie z intensywnymi opryskami. Będą narażeni na działanie ostrej chemii – zauważa radny.

Drugi ważny postulat dotyczy wydłużenia i poszerzenia drogi serwisowej w Jawidzu. – Jeżeli tak się nie stanie, to wszystkie ciężarówki do kopalni piasku i na wysypisko śmieci będą jechać przez Niemce. Mamy też uwagi dotyczące zmiany połączenia z Leonowem. Postulujemy, aby to ekspresówka poszła wiaduktem, a nie droga lokalna. Sporo jest także zastrzeżeń do zaproponowanych rozwiązań komunikacyjnych w Ciecierzynie – dodaje Kamil Rarak.

– To ostatni moment na wprowadzenie ewentualnych korekt. Przypomnijmy jednak, że przebieg drogi ekspresowej został zatwierdzony decyzją środowiskową i jest już niezmienny – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ostatnie spotkanie na temat S19 już jutro – o godz. 16 w Urzędzie Miasta Lubartów.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:25
+32
"Droga jest kompletnie niepotrzebna. Ta co jest zupełnie wystarcza. ". Gościu... ale bredzisz. Jakbyś się szmat nażarł..
Avatar
K / 5 dni temu o 08:36
+21
Najważniejsze to żeby w Wandzinie był dodatkowy węzeł. Bo w tej chwili można będzie zjechać z ekspresówki albo w Niemcach albo w środku Lubartowa.
Niemce od Wandzina dzieli 3 km - faktycznie drogi będziesz nadkładał... Może koło domu niech Ci węzeł wybudują...
Avatar
qwert / 5 dni temu o 07:25
+21
Droga jest kompletnie niepotrzebna. Ta co jest zupełnie wystarcza. Lepiej te pieniądze dac na co innego fabryke by wybudowali ludzie pracy nie mają a nie bizancjum!
Do fabryki też trzeba jakoś dojechać, zwłaszcza ciężkim transportem. No chyba, że chcesz produkwać powietrze.  Poza tym gmina fabryki nie wybuduje, bo nie może, a inwestora prywatnego trzba czymś zachęcić. Na pewno nie korkami. Słyszałeś kiedyś powiedzenie: "czas to pieniądz"? Drogi szybkiego ruchu i lotniska najlepiej przyciągają inwestorów.
Avatar
DrInz / 5 dni temu o 09:05
+12
żadnych dodatkowych węzłów, na ekspresówkach i tak są gęsto budowane, nie wiem po co w takich wioskach jak Niemce czy Lubartow aż po 2 węzły są planowane, to jest droga szybkiego ruchu a nie dojazdówka do każdej posesji po drodze!
Avatar
g / 5 dni temu o 16:49
+4
powinien byc zjazd z obwodnicy lubartowa w łucce w obecnym miejscu gdzie konczy sie obwodnica lubartowa, albo chwile dalej i zjazd powinien sie łaczyc ze skrzyzowaniem na serniki
Avatar
sss / 5 dni temu o 15:48
+4
Naucz się czytać, to będziesz wiedział, o czym piszę. Gdzie choćby słowemn wspomniałem o Lubartowie???
Węzeł w Wandzinie jest konieczny bo ruch lokalny Lubartów - Lublin jest bardzo duży. Przy braku węzła wszyscy z tej częsci Lubartowa, Łucki, Trzcińca dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce i stali w korku, bo nikt nie będzie wracał 6- 7 km do centrum Lubartowa. Brak tego węzła to ewidentny bubel !!!
 Dokładnie - nikt kto mieszka w Wandzinie, Łucce, Sernikach, Woli Senickiej czy w innych okoliznych miejscowościach ja i na poczatku Lubartowa nie będzie zjeżdzał w centrum Lubartowa i się cofał kilka czy kilkanaście kilometrów. Nikt też nie będzie zjedżał na węźle Niemce Wschód gdzieś w Jawidzu i później cofał się znowu do Niemiec. Wiecie jak będzie? Wszyscy ci ludzie będą zjeżdżać na węźle Niemce Południe czyli dalej będzie sznur samochodów przez Niemce. Tylko weź to wytłumacz takim mądralom jak na tym forum który wiedzą lepiej i będą musieli raptem przez dadatkowy węzeł przejechać kilkanaście sekund dłużej niż by tego węzła nie było.
 Dokładnie - nikt kto mieszka w Wandzinie, Łucce, Sernikach, Woli Senickiej czy w innych okoliznych miejscowościach ja i na poczatku Lubartowa nie będzie zjeżdzał w centrum Lubartowa i się cofał kilka czy kilkanaście kilometrów. Nikt też nie będzie zjedżał na węźle Niemce Wschód gdzieś w Jawidzu i później cofał się znowu do Niemiec. Wiecie jak będzie? Wszyscy ci ludzie będą zjeżdżać na węźle Niemce Południe czyli dalej będzie sznur samochodów przez Niemce. Tylko weź to wytłumacz takim mądralom jak na tym forum który wiedzą lep... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 23:15
+3
paradoksalnie budowa tej obwodnicy lubartowa spowoduje zwiększenie ruchu w samym mieście. Ktoś jadący od firleja, mając za punkt docelowy lucke, serniki, trzciniec, wandzin, rokitno, czy leczna przez rokitno, będzie musiał zjechać na którymś z dwóch węzłów przy lubartowie i jechać albo przez całe miasto albo przez połowę miasta. Uważam że powinien powstać węzeł na wysokości lucki i łączyć się że skrzyżowaniem w lucce na serniki poprzez dobudowana nowa drogę dojazdowa do tegoż skrzyżowania od odwodnicy. Jest dużo miejsca na nieuzytkach na wykonanie takiego węzła. Sytuacja będzie miała również miejsce w odwrotny sposób. Ktoś jadący z wymienionych wcześniej miejscowości będzie musiał jechać przez miasto jeśli będzie go interesowała podróż do firleja, kocka czy dalej, bo nigdzie wcześniej nie będzie możliwości wjechania na obwodnice. Dla mnie jest to sytuacja totalnie absurdalna, bo obwodnica ma pozwolić ominąć miasto
paradoksalnie budowa tej obwodnicy lubartowa spowoduje zwiększenie ruchu w samym mieście. Ktoś jadący od firleja, mając za punkt docelowy lucke, serniki, trzciniec, wandzin, rokitno, czy leczna przez rokitno, będzie musiał zjechać na którymś z dwóch węzłów przy lubartowie i jechać albo przez całe miasto albo przez połowę miasta. Uważam że powinien powstać węzeł na wysokości lucki i łączyć się że skrzyżowaniem w lucce na serniki poprzez dobudowana nowa drogę dojazdowa do tegoż skrzyżowania od odwodnicy. Jest dużo miejsca na nieuzytkach na wyk... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:59
+3
Do Białej Podlaskiej bez zmian. Hula wiatr i rękawów ostrzegawczych nikt nie zamontował. :-)
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:54
+2
Zbywa pieniędzy, dwa wiadukty przez tory? Wystarczyło zaplanować przebieg po zachodniej stronie Niemiec i trasa kosztowała by o wiele taniej
Avatar
Darek / 5 dni temu o 15:08
+2
Najważniejsze to żeby w Wandzinie był dodatkowy węzeł. Bo w tej chwili można będzie zjechać z ekspresówki albo w Niemcach albo w środku Lubartowa.
Niemce od Wandzina dzieli 3 km - faktycznie drogi będziesz nadkładał... Może koło domu niech Ci węzeł wybudują...
O czym ty człowieku piszesz? Pomiędzy węzłami Niemce i Lubartów jest prawie 15km bez możliwości wjazdu i zjazdu na ekspresówkę.
Naucz się czytać, to będziesz wiedział, o czym piszę. Gdzie choćby słowemn wspomniałem o Lubartowie???
 Węzeł w Wandzinie jest konieczny bo ruch lokalny Lubartów - Lublin jest bardzo duży. Przy braku węzła wszyscy z tej częsci Lubartowa, Łucki, Trzcińca dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce i stali w korku, bo nikt nie będzie wracał 6- 7 km do centrum Lubartowa. Brak tego węzła to ewidentny bubel !!!
 Węzeł w Wandzinie jest konieczny bo ruch lokalny Lubartów - Lublin jest bardzo duży. Przy braku węzła wszyscy z tej częsci Lubartowa, Łucki, Trzcińca dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce i stali w korku, bo nikt nie będzie wracał 6- 7 km do centrum Lubartowa. Brak tego węzła to ewidentny bubel !!! rozwiń
Avatar
As / 4 dni temu o 23:20
0
Węzeł w Wandzinie konieczny bo Wójt mieszka w Wandzinie.
Avatar
K / 4 dni temu o 14:17
0
paradoksalnie budowa tej obwodnicy lubartowa spowoduje zwiększenie ruchu w samym mieście. Ktoś jadący od firleja, mając za punkt docelowy lucke, serniki, trzciniec, wandzin, rokitno, czy leczna przez rokitno, będzie musiał zjechać na którymś z dwóch węzłów przy lubartowie i jechać albo przez całe miasto albo przez połowę miasta. Uważam że powinien powstać węzeł na wysokości lucki i łączyć się że skrzyżowaniem w lucce na serniki poprzez dobudowana nowa drogę dojazdowa do tegoż skrzyżowania od odwodnicy. Jest dużo miejsca na nieuzytkach na wykonanie takiego węzła. Sytuacja będzie miała również miejsce w odwrotny sposób. Ktoś jadący z wymienionych wcześniej miejscowości będzie musiał jechać przez miasto jeśli będzie go interesowała podróż do firleja, kocka czy dalej, bo nigdzie wcześniej nie będzie możliwości wjechania na obwodnice. Dla mnie jest to sytuacja totalnie absurdalna, bo obwodnica ma pozwolić ominąć miasto
Jak pisałem - z Wandzina do Niemiec jest 3 km. Faktycznie drogi trzeba nadłożyć, żeby w Niemcach na ekspresówkę wskoczyć. Ale jakby każdemu z Was zaproponować, żeby miał taki węzeł, albo ekspresówkę choćby pół kilometra od domu, to byście protestowali aż po Watykan. A Wandzin, Serniki, Trzciniec, czy Rokitno, to faktycznie takie metropolie, z takim ruchem docelowym, że zajeździ to i Lubartów i Niemce. Nawet nie wiecie, o czym piszecie. Jedźcie trochę do normalnych krajów i zobaczcie, jak tam wygląda kwestia gęstości zjazdów z autostrad i ekspresówek. U nas i tak jest za gęsto.
Jak pisałem - z Wandzina do Niemiec jest 3 km. Faktycznie drogi trzeba nadłożyć, żeby w Niemcach na ekspresówkę wskoczyć. Ale jakby każdemu z Was zaproponować, żeby miał taki węzeł, albo ekspresówkę choćby pół kilometra od domu, to byście protestowali aż po Watykan. A Wandzin, Serniki, Trzciniec, czy Rokitno, to faktycznie takie metropolie, z takim ruchem docelowym, że zajeździ to i Lubartów i Niemce. Nawet nie wiecie, o czym piszecie. Jedźcie trochę do normalnych krajów i zobaczcie, jak tam wygląda kwestia gęstości zjazdów z... rozwiń
Avatar
K / 4 dni temu o 14:13
0
Naucz się czytać, to będziesz wiedział, o czym piszę. Gdzie choćby słowemn wspomniałem o Lubartowie???
Węzeł w Wandzinie jest konieczny bo ruch lokalny Lubartów - Lublin jest bardzo duży. Przy braku węzła wszyscy z tej częsci Lubartowa, Łucki, Trzcińca dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce i stali w korku, bo nikt nie będzie wracał 6- 7 km do centrum Lubartowa. Brak tego węzła to ewidentny bubel !!!
Dokładnie - nikt kto mieszka w Wandzinie, Łucce, Sernikach, Woli Senickiej czy w innych okoliznych miejscowościach ja i na poczatku Lubartowa nie będzie zjeżdzał w centrum Lubartowa i się cofał kilka czy kilkanaście kilometrów. Nikt też nie będzie zjedżał na węźle Niemce Wschód gdzieś w Jawidzu i później cofał się znowu do Niemiec. Wiecie jak będzie? Wszyscy ci ludzie będą zjeżdżać na węźle Niemce Południe czyli dalej będzie sznur samochodów przez Niemce. Tylko weź to wytłumacz takim mądralom jak na tym forum który wiedzą lepiej i będą musieli raptem przez dadatkowy węzeł przejechać kilkanaście sekund dłużej niż by tego węzła nie było.
A ileż to samochodódw do tych wiosek będzie przejeżdżało przez Niemce? To pewnie znikomy procent, jeśli nie promil całego ruchu, jaki będzie się na ekspresówce odbywał. Faktycznie - dla kilkudziesięciu, czy nawet stu kilkudziesięciu aut na dobę (nie sądzę, by było ich więcej) węzeł jest niezbędny... Weźcie się puknijcie w głowy.
A ileż to samochodódw do tych wiosek będzie przejeżdżało przez Niemce? To pewnie znikomy procent, jeśli nie promil całego ruchu, jaki będzie się na ekspresówce odbywał. Faktycznie - dla kilkudziesięciu, czy nawet stu kilkudziesięciu aut na dobę (nie sądzę, by było ich więcej) węzeł jest niezbędny... Weźcie się puknijcie w głowy. rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:54
+2
Zbywa pieniędzy, dwa wiadukty przez tory? Wystarczyło zaplanować przebieg po zachodniej stronie Niemiec i trasa kosztowała by o wiele taniej
Avatar
Sk / 4 dni temu o 08:06
+1
Dla mnie to bez różnicy czy ta droga będzie czy nie. Jednak jak zobaczyłem na mapkę to zdziwiłem się. Dziwnie ktoś wymyślił, żeby szla raz z jednej strony obecnej drogi, później ją przecinają i szła z drugiej strony. Wg mnie droga iść cały czas z jednej strony bo będzie po prostu krótsza, a nie jak na mapie wydohdzi że trzeba będzie nadkladac niepotrzebnie drogi i oczywiście pójdzie więcej kasy z naszych podatków. Projektanci są mało zdecydowani, jak baby(bez obrażanie kobiet)
Avatar
Gość / 5 dni temu o 23:15
+3
paradoksalnie budowa tej obwodnicy lubartowa spowoduje zwiększenie ruchu w samym mieście. Ktoś jadący od firleja, mając za punkt docelowy lucke, serniki, trzciniec, wandzin, rokitno, czy leczna przez rokitno, będzie musiał zjechać na którymś z dwóch węzłów przy lubartowie i jechać albo przez całe miasto albo przez połowę miasta. Uważam że powinien powstać węzeł na wysokości lucki i łączyć się że skrzyżowaniem w lucce na serniki poprzez dobudowana nowa drogę dojazdowa do tegoż skrzyżowania od odwodnicy. Jest dużo miejsca na nieuzytkach na wykonanie takiego węzła. Sytuacja będzie miała również miejsce w odwrotny sposób. Ktoś jadący z wymienionych wcześniej miejscowości będzie musiał jechać przez miasto jeśli będzie go interesowała podróż do firleja, kocka czy dalej, bo nigdzie wcześniej nie będzie możliwości wjechania na obwodnice. Dla mnie jest to sytuacja totalnie absurdalna, bo obwodnica ma pozwolić ominąć miasto
paradoksalnie budowa tej obwodnicy lubartowa spowoduje zwiększenie ruchu w samym mieście. Ktoś jadący od firleja, mając za punkt docelowy lucke, serniki, trzciniec, wandzin, rokitno, czy leczna przez rokitno, będzie musiał zjechać na którymś z dwóch węzłów przy lubartowie i jechać albo przez całe miasto albo przez połowę miasta. Uważam że powinien powstać węzeł na wysokości lucki i łączyć się że skrzyżowaniem w lucce na serniki poprzez dobudowana nowa drogę dojazdowa do tegoż skrzyżowania od odwodnicy. Jest dużo miejsca na nieuzytkach na wyk... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 21:07
+1
Koszt budowy dodatkowego węzła to pewnie min. kilkanaście mln zł, ale co tam w Wandzinie ma być i już. Bo ludziska nie będą mieli jak jechać i dalej będzie przez Niemce. Ta ekspresówka jest dla ruchu tranzytowego, który trzeba zabrać z dróg lokalnych bardziej, a nie na dojazdy dla waćpanów. Podejrzewam, że aktualnie ruch tranzytowy stanowi min. 80% całego ruchu, wiec jak on zniknie to korki w Niemcach też będą śladowe.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 17:44
+1
Te wpisy to fantastyczna lektura przemyśleń i odkryć, które można opatrzyć tytułem " .. to, co my ze szwagrem oba wymyślili w sobotę przy flaszce, to jest panie najlepsze i już "
Avatar
g / 5 dni temu o 16:49
+4
powinien byc zjazd z obwodnicy lubartowa w łucce w obecnym miejscu gdzie konczy sie obwodnica lubartowa, albo chwile dalej i zjazd powinien sie łaczyc ze skrzyzowaniem na serniki
Avatar
sss / 5 dni temu o 15:48
+4
Naucz się czytać, to będziesz wiedział, o czym piszę. Gdzie choćby słowemn wspomniałem o Lubartowie???
Węzeł w Wandzinie jest konieczny bo ruch lokalny Lubartów - Lublin jest bardzo duży. Przy braku węzła wszyscy z tej częsci Lubartowa, Łucki, Trzcińca dalej będą jeździli do pracy w Lublinie przez Niemce i stali w korku, bo nikt nie będzie wracał 6- 7 km do centrum Lubartowa. Brak tego węzła to ewidentny bubel !!!
 Dokładnie - nikt kto mieszka w Wandzinie, Łucce, Sernikach, Woli Senickiej czy w innych okoliznych miejscowościach ja i na poczatku Lubartowa nie będzie zjeżdzał w centrum Lubartowa i się cofał kilka czy kilkanaście kilometrów. Nikt też nie będzie zjedżał na węźle Niemce Wschód gdzieś w Jawidzu i później cofał się znowu do Niemiec. Wiecie jak będzie? Wszyscy ci ludzie będą zjeżdżać na węźle Niemce Południe czyli dalej będzie sznur samochodów przez Niemce. Tylko weź to wytłumacz takim mądralom jak na tym forum który wiedzą lepiej i będą musieli raptem przez dadatkowy węzeł przejechać kilkanaście sekund dłużej niż by tego węzła nie było.
 Dokładnie - nikt kto mieszka w Wandzinie, Łucce, Sernikach, Woli Senickiej czy w innych okoliznych miejscowościach ja i na poczatku Lubartowa nie będzie zjeżdzał w centrum Lubartowa i się cofał kilka czy kilkanaście kilometrów. Nikt też nie będzie zjedżał na węźle Niemce Wschód gdzieś w Jawidzu i później cofał się znowu do Niemiec. Wiecie jak będzie? Wszyscy ci ludzie będą zjeżdżać na węźle Niemce Południe czyli dalej będzie sznur samochodów przez Niemce. Tylko weź to wytłumacz takim mądralom jak na tym forum który wiedzą lep... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2018 r. 0 0

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy 0 0

Rodzina z Cholewianki (gmina Kazimierz Dolny), której z czwartku na piątek spłonął dom potrzebuje pomocy.

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia
14 grudnia 2018, 14:00

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia 0 0

Dzieła Bazylego Albiczuka już po konserwacji. Muzeum pokaże je na wystawie. Otwarcie w piątek.

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej 0 0

Co roku mali pacjenci z radością wracają do szpitala. Na szczęście nie na leczenie, ale na spotkanie z Mikołajem i personelem Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. W piątek na dzieci czekały prezenty oraz uśmiechy lekarzy, pielęgniarek i kadry tego oddziału.

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa 4 0

Miłośnicy łyżew mogą z niego korzystać przez cały tydzień.

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego 19 28

Oświatowa „Solidarność” żąda odwołania Anny Zalewskiej ze stanowiska minister edukacji. Związkowcy tłumaczą, że trwające od dwóch lat rozmowy, to ze strony resortu „dialog pozorowany”. Nie wykluczają bardziej radykalnych form protestu, w tym strajku.

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach 7 9

Władze Puław liczą na rządowe wsparcie na rozwój tzw. elektromobilności. Chodzi o przygotowanie strategii, która ma ułatwić budowę m.in. stacji ładowania pojazdów elektrycznych, czy zakup ekologicznych, niskoemisyjnych samochodów.

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie 24 9

Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Czwartek w Lublinie o godz. 20.25.

Koncert Sehno w DDK Węglin
15 grudnia 2018, 19:00
film

Koncert Sehno w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Japoński duet Sehno wystąpi w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Koncert w ramach cyklu Peryferia odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 37 33

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 18

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 1

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 18 14

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.