Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2009 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Jak na wiosnę zmieni się pl. Litewski

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Wiosną plac Litewski opanują brukarze. Krzywy asfalt przykryje kostka z granitu. Będzie więcej ławek. Historyczna zmiana czeka toaletę, znikną ustępy "na narciarza”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na roboty brukarskie Ratusz ogłosi już w marcu. To od nich zacznie się wielka operacja kosmetyczna. Plac będzie wyłożony drobną kostką granitową o wymiarach 4 cm na 6 cm.

- Będzie się po niej zdecydowanie lepiej chodziło niż po tej na Starym Mieście, bo tam jest kostka łupana, a tutaj będzie cięta - zapewnia Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. - Kostka nie będzie gładzona, dzięki czemu nie będzie śliska.

Miasto daje za wygraną w walce z dziką ścieżką biegnącą na skos koło stacji meteorologicznej wprost do przejścia dla pieszych przy Wydziale Politologii UMCS.

Wydeptaną ścieżkę zastąpi wąska, 1,5-metrowa alejka z tej samej kostki, co cały plac. Kostka sięgnie aż do murków fontanny, wokół której nie będzie już żwirku.

- Były z nim same problemy, ludzie wrzucali go do niecki zatykając urządzenia - tłumaczą urzędnicy.

Wymienione będą też płyty z piaskowca w pobliżu pomników. - Będą w tym samym kolorze, co teraz - wyjaśnia Marek Pukaluk z Wydziału Gospodarki Komunalnej.
Na placu stanie 30 nowych ławek. - Głównie w centralnej części, niedaleko fontanny, bo tam ludzie przesiadują najchętniej - dodaje. Ławki staną tak gęsto, że wręcz utworzą szpaler. Do wymiany pójdzie też całe ogrodzenie placu zabaw.

Zmienić może się też rozmiar klombów w górnej części placu. Magistrat chce nieco powiększyć "fortepiany” tak, by zaczynały się w jednej linii z kwietnikiem między pomnikiem Piłsudskiego, a pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Ale w tym przypadku potrzebna będzie jeszcze zgoda konserwatora zabytków.

Odnowiony ma być też szalet. - Trzeba położyć nową glazurę i odnowić sufit. Koniecznie trzeba też wymienić wielokrotnie przemalowywane drzwi - mówi Andrzej Siemczuk z Urzędu Miasta. - Na pewno wymienimy też toalety starego typu tzw. na narciarza (otwór w podłodze, bez muszli).

Baobab zyska łatwiejszy dostęp do wody, którą teraz dowozi mu beczkowóz. Ratusz chce odzyskać biegnącą w ziemi rurę, którą niegdyś oddał MOSiR-owi na potrzeby składanego lodowiska. Nowe przyłącze pozwoli zamontować przy topoli specjalny kran dostępny tylko dla ogrodników odpowiedzialnych za podlewanie Baobabu.

Wszystkie prace mają się zakończyć przez zaplanowanymi na lipiec obchodami 440 rocznicy zawarcia unii polsko-litewskiej. W takim kształcie plac ma dotrwać do głównej przebudowy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kapsel / 26 lutego 2009 o 15:56
0
A co z gołębiami? Póki co to nie chodnik tam jest problemem, tylko przez te ptaszyska się przejść nie da.
Avatar
zarys / 26 lutego 2009 o 13:46
0
Po to jest ten remont bo do porządnego przebudowania Placu Litewskiego upłynie jeszcze sporo czasu. Opracowanie wytycznych, protesty, rozpisanie konkursu, wyłonienie zwycięscy, protesty, znalezienie forsy, rozpisanie przetargu na projekt (kosztorys), rozpisanie przetargu na wykonanie, protesty/brak chętnych i na koniec wykonanie przebudowy co też może potrwać a w między czasie wybory co jak wiemy może trochę namieszać. Po za tym jak to w Polsce prowizorka jest najtrwalsza.
Avatar
Ciekawa / 26 lutego 2009 o 12:48
0
Pytanie po co to wszystko skoro Plac ma być całkowicie przebudowany, pomniki poprzenoszone, nowy deptak, toalety całkiem zlikwidowane(patrz poprzednie wydania Dziennika Wschodniego), nie szkoda naszych pieniędzy wyrzuconych w błoto? Nie rozumiem tego.
Avatar
Janek z działek / 26 lutego 2009 o 11:35
0
Napiszę krótko , będzie nijak, podobnie jak z pomnikiem Unii Lubelskiej , "Teatrem w budowie" , obwodnicą miasta , też w budowie , zagospodarowaniem górek czechowskich , parkiem im. jana Pawła II na Czubach i wielu podobnym nazwijmy to inwestycjom. O stadionie nie wspominając.
Takich to właśnie w mamy włodarzy w mieście , nieudacznicy z p.Wasilewskim na czele , i Jemu podobnym , aby samemu się dorobić .
Niestety , taka jest prawda o Naszym zaścianku.
Avatar
Kuba z Lublina / 26 lutego 2009 o 11:08
0
Jeszcze dodam, że nie ważne jest, że to Ci czy inni są przy władzy. To system jest zły.
Jeśli są uczciwi ludzie, którzy sumiennie każdy grosz by wydawali z głową... to od dawna prowadzą firmy, albo ciężko pracują by mimo tych podatków jakoś czegoś w życiu się dorobić.
Jedynym rozwiązaniem, poza obaleniem ustroju (co realne nie jest), jest dążenie do.. odebrania im pieniędzy. To one są przyczyną korupcji, nie urzędas jeden z drugim. Każdy wie, że do rządu socjalistycznego idzie się po to by sobie "dorobić" przy okazji redystrybucji podatków, czyli kraść.
Obniżając podatki, możemy zmniejszyć skalę tego zjawiska. Dodatkowo, powinny być sankcje karno-finansowe za błędy urzędników.
Jakby ktoś wiedział, że za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy groziło by mu więzienie i pozbawienie całego majątku, to by 3razy się zastanowił, 10razy skonsultował i na pewno rozsądniej by kasa została wydana.
A tak? To co im się zrobi? Jak się nie udowodni, że wziął jeden z drugim w łapę, to my, poszkodowani, możemy jedynie temu się przyglądać. Co jest paradoksalne i nie zrozumiałe, bo jak ktoś jest rabowany w biały dzień i widzi jak rabuś/oszust jego pieniądze/dobra materialne wyrzuca w błoto, to raczej bezczynnie nie stoi. Może więc i my powinniśmy coś zmienić? Jeśli nie na wiecach protestacyjnych i manifestacjach, to może przy okazji następnego głosowania - na tych co chcą to zmienić. Niestety w Polsce jest jedna tylko niesocjalistyczna partia - UPR..
Jeszcze dodam, że nie ważne jest, że to Ci czy inni są przy władzy. To system jest zły.
Jeśli są uczciwi ludzie, którzy sumiennie każdy grosz by wydawali z głową... to od dawna prowadzą firmy, albo ciężko pracują by mimo tych podatków jakoś czegoś w życiu się dorobić.
Jedynym rozwiązaniem, poza obaleniem ustroju (co realne nie jest), jest dążenie do.. odebrania im pieniędzy. To one są przyczyną korupcji, nie urzędas jeden z drugim. Każdy wie, że do rządu socjalistycznego idzie się po to by sobie "dorobić" przy okazji re... rozwiń
Avatar
Kuba z Lublina / 26 lutego 2009 o 10:57
0
Cenna uwaga, koleżanko.
Ale tak to jest. Żyjemy w socjaliźmie. Ustroju który polega na rabowaniu uczciwych obywateli z podatków, a potem wydawanie ich wedle widzi-mi-się urzędników. A wiadomo, że cudze pieniądze wydaje się łatwo i bezstresowo! Oczywistym jest również faktem, że dodatkowa motywacją przy wyrzucaniu publicznych pieniędzy w błoto (a raczej w kostkę), są zapewne już prywatne profity od firm budowlanych, czy też produkujących kostkę.
Sam słyszałem przechwałki pewnego właściciela firmy budowlanej, jak to załatwia sobie robotę. Wystarczy trochę posmarować i kryzys nie straszny. Smutne, ale prawdziwe.

Przecież nie do pomyślenia by było, oszczędzić trochę kasy. Po co? Jest to trzeba wydać! Taka to jest mentalność tego systemu..
Cenna uwaga, koleżanko.
Ale tak to jest. Żyjemy w socjaliźmie. Ustroju który polega na rabowaniu uczciwych obywateli z podatków, a potem wydawanie ich wedle widzi-mi-się urzędników. A wiadomo, że cudze pieniądze wydaje się łatwo i bezstresowo! Oczywistym jest również faktem, że dodatkowa motywacją przy wyrzucaniu publicznych pieniędzy w błoto (a raczej w kostkę), są zapewne już prywatne profity od firm budowlanych, czy też produkujących kostkę.
Sam słyszałem przechwałki pewnego właściciela firmy budowlanej, jak to załatwia s... rozwiń
Avatar
lubelanka / 26 lutego 2009 o 09:50
0
Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Wydaje się grube pieniądze na projekty zagospodarowania Placu Litewskiego, a teraz się pisze że kostka będzie układana. Pytam się po co ta kostka??? skoro znowu będzie zrywana Jeśli urzędasy chcą przebudować Plac Litewski to powinna być to gruntowna realizacja nie robienie czegoś dla samego robienia. To są nasze pieniądze wyrzucone w błoto. Ale jak zwykle wiadomo o co chodzi !!!
Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Wydaje się grube pieniądze na projekty zagospodarowania Placu Litewskiego, a teraz się pisze że kostka będzie układana. Pytam się po co ta kostka??? skoro znowu będzie zrywana Jeśli urzędasy chcą przebudować Plac Litewski to powinna być to gruntowna realizacja nie robienie czegoś dla samego robienia. To są nasze pieniądze wyrzucone w błoto. Ale jak zwykle wiadomo o co chodzi !!! rozwiń
Avatar
kapsel / 26 lutego 2009 o 15:56
0
A co z gołębiami? Póki co to nie chodnik tam jest problemem, tylko przez te ptaszyska się przejść nie da.
Avatar
zarys / 26 lutego 2009 o 13:46
0
Po to jest ten remont bo do porządnego przebudowania Placu Litewskiego upłynie jeszcze sporo czasu. Opracowanie wytycznych, protesty, rozpisanie konkursu, wyłonienie zwycięscy, protesty, znalezienie forsy, rozpisanie przetargu na projekt (kosztorys), rozpisanie przetargu na wykonanie, protesty/brak chętnych i na koniec wykonanie przebudowy co też może potrwać a w między czasie wybory co jak wiemy może trochę namieszać. Po za tym jak to w Polsce prowizorka jest najtrwalsza.
Avatar
Ciekawa / 26 lutego 2009 o 12:48
0
Pytanie po co to wszystko skoro Plac ma być całkowicie przebudowany, pomniki poprzenoszone, nowy deptak, toalety całkiem zlikwidowane(patrz poprzednie wydania Dziennika Wschodniego), nie szkoda naszych pieniędzy wyrzuconych w błoto? Nie rozumiem tego.
Avatar
Janek z działek / 26 lutego 2009 o 11:35
0
Napiszę krótko , będzie nijak, podobnie jak z pomnikiem Unii Lubelskiej , "Teatrem w budowie" , obwodnicą miasta , też w budowie , zagospodarowaniem górek czechowskich , parkiem im. jana Pawła II na Czubach i wielu podobnym nazwijmy to inwestycjom. O stadionie nie wspominając.
Takich to właśnie w mamy włodarzy w mieście , nieudacznicy z p.Wasilewskim na czele , i Jemu podobnym , aby samemu się dorobić .
Niestety , taka jest prawda o Naszym zaścianku.
Avatar
Kuba z Lublina / 26 lutego 2009 o 11:08
0
Jeszcze dodam, że nie ważne jest, że to Ci czy inni są przy władzy. To system jest zły.
Jeśli są uczciwi ludzie, którzy sumiennie każdy grosz by wydawali z głową... to od dawna prowadzą firmy, albo ciężko pracują by mimo tych podatków jakoś czegoś w życiu się dorobić.
Jedynym rozwiązaniem, poza obaleniem ustroju (co realne nie jest), jest dążenie do.. odebrania im pieniędzy. To one są przyczyną korupcji, nie urzędas jeden z drugim. Każdy wie, że do rządu socjalistycznego idzie się po to by sobie "dorobić" przy okazji redystrybucji podatków, czyli kraść.
Obniżając podatki, możemy zmniejszyć skalę tego zjawiska. Dodatkowo, powinny być sankcje karno-finansowe za błędy urzędników.
Jakby ktoś wiedział, że za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy groziło by mu więzienie i pozbawienie całego majątku, to by 3razy się zastanowił, 10razy skonsultował i na pewno rozsądniej by kasa została wydana.
A tak? To co im się zrobi? Jak się nie udowodni, że wziął jeden z drugim w łapę, to my, poszkodowani, możemy jedynie temu się przyglądać. Co jest paradoksalne i nie zrozumiałe, bo jak ktoś jest rabowany w biały dzień i widzi jak rabuś/oszust jego pieniądze/dobra materialne wyrzuca w błoto, to raczej bezczynnie nie stoi. Może więc i my powinniśmy coś zmienić? Jeśli nie na wiecach protestacyjnych i manifestacjach, to może przy okazji następnego głosowania - na tych co chcą to zmienić. Niestety w Polsce jest jedna tylko niesocjalistyczna partia - UPR..
Jeszcze dodam, że nie ważne jest, że to Ci czy inni są przy władzy. To system jest zły.
Jeśli są uczciwi ludzie, którzy sumiennie każdy grosz by wydawali z głową... to od dawna prowadzą firmy, albo ciężko pracują by mimo tych podatków jakoś czegoś w życiu się dorobić.
Jedynym rozwiązaniem, poza obaleniem ustroju (co realne nie jest), jest dążenie do.. odebrania im pieniędzy. To one są przyczyną korupcji, nie urzędas jeden z drugim. Każdy wie, że do rządu socjalistycznego idzie się po to by sobie "dorobić" przy okazji re... rozwiń
Avatar
Kuba z Lublina / 26 lutego 2009 o 10:57
0
Cenna uwaga, koleżanko.
Ale tak to jest. Żyjemy w socjaliźmie. Ustroju który polega na rabowaniu uczciwych obywateli z podatków, a potem wydawanie ich wedle widzi-mi-się urzędników. A wiadomo, że cudze pieniądze wydaje się łatwo i bezstresowo! Oczywistym jest również faktem, że dodatkowa motywacją przy wyrzucaniu publicznych pieniędzy w błoto (a raczej w kostkę), są zapewne już prywatne profity od firm budowlanych, czy też produkujących kostkę.
Sam słyszałem przechwałki pewnego właściciela firmy budowlanej, jak to załatwia sobie robotę. Wystarczy trochę posmarować i kryzys nie straszny. Smutne, ale prawdziwe.

Przecież nie do pomyślenia by było, oszczędzić trochę kasy. Po co? Jest to trzeba wydać! Taka to jest mentalność tego systemu..
Cenna uwaga, koleżanko.
Ale tak to jest. Żyjemy w socjaliźmie. Ustroju który polega na rabowaniu uczciwych obywateli z podatków, a potem wydawanie ich wedle widzi-mi-się urzędników. A wiadomo, że cudze pieniądze wydaje się łatwo i bezstresowo! Oczywistym jest również faktem, że dodatkowa motywacją przy wyrzucaniu publicznych pieniędzy w błoto (a raczej w kostkę), są zapewne już prywatne profity od firm budowlanych, czy też produkujących kostkę.
Sam słyszałem przechwałki pewnego właściciela firmy budowlanej, jak to załatwia s... rozwiń
Avatar
lubelanka / 26 lutego 2009 o 09:50
0
Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Wydaje się grube pieniądze na projekty zagospodarowania Placu Litewskiego, a teraz się pisze że kostka będzie układana. Pytam się po co ta kostka??? skoro znowu będzie zrywana Jeśli urzędasy chcą przebudować Plac Litewski to powinna być to gruntowna realizacja nie robienie czegoś dla samego robienia. To są nasze pieniądze wyrzucone w błoto. Ale jak zwykle wiadomo o co chodzi !!!
Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Wydaje się grube pieniądze na projekty zagospodarowania Placu Litewskiego, a teraz się pisze że kostka będzie układana. Pytam się po co ta kostka??? skoro znowu będzie zrywana Jeśli urzędasy chcą przebudować Plac Litewski to powinna być to gruntowna realizacja nie robienie czegoś dla samego robienia. To są nasze pieniądze wyrzucone w błoto. Ale jak zwykle wiadomo o co chodzi !!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 3 5

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 16 6

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 29 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 44 6

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!