Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2008 r.
13:44
Edytuj ten wpis

Jak ominąć korki na Krochmalnej (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Dziś na rondzie, przy którym od wczoraj tworzą sie gigantyczne korki, spotkali się policjanci i miejscy urzędnicy. Debatowali jak usprawnić ruch.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Co ustalili dziś urzędnicy i lubelska drogówka? Będą dodatkowe oznaczenia w rejonie remontowanego mostu na Bystrzycy w ciągu ul. Krochmalnej. Miasto wytyczy też zalecane objazdy w stronę dworca i ul. Zemborzyckiej.

Dodatkowe, żółte strzałki pojawią się na nitce ul. Jana Pawła II prowadzącej w kierunku Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Poziome znaki mają sprawić, by kierowcy od razu zajmowali właściwy pas ruchu. Część oznaczeń wymalowano już minionej nocy, ale robotnicy przerwali prace, gdy asfalt namókł po opadach śniegu.

Drogówka chce też zmian na skrzyżowaniu starej Krochmalnej, nowej Krochmalnej i Diamentowej koło boisk piłkarskich. Teraz wyjeżdżający od strony cukrowni mają dwa pasy do jazdy prawo w stronę Czubów i jeden w kierunku Diamentowej. Policja chce, żeby skręt z Diamentowej był możliwy z dwóch pasów jezdni. Dzięki temu można by dwukrotnie zwiększyć przepustowość w tej relacji ruchu. Ratusz nie jest przekonany do tego pomysłu. Tłumaczy, że takie rozwiązanie sprawdziłoby się tylko pod warunkiem, że funkcjonariusze będą kierować tam ruchem.

Obowiązkowych objazdów nie będzie. Ale tzw. "zalecane” - aż dwa.

Pierwszy ma prowadzić kierowców jadących z Czubów do dalszych części ul. Diamentowej i Wrotkowskiej. Objazd będzie dość długi. Ma prowadzić od ronda przy stacji Jet przez Filaretów do os. Widok, a dalej przez Wyżynną, Janowską, Żeglarską i Zemborzycką. To długa trasa, ale przejazd nią może być krótszy. Znaki informujące o takim objeździe staną przed wjazdem na rondo przy stacji Jet z ul. Filaretów i Jana Pawła II. Objazd będzie dostępny tylko dla samochodów osobowych.

Drugi objazd ma stanowić alternatywną drogę dojazdu do Krochmalnej i odciążyć dolny odcinek ul. Nadbystrzyckiej. Poprowadzi od Zana przez Nadbystrzycką, Narutowicza, Piłsudskiego, Trasę Zieloną i Młyńską. Tablice informacyjne staną na Zana i będą sugerować kierowcom by w Nadbystrzycką skręcali w lewo, a nie w prawo.

Miasto ma też namawiać kierowców, by do Wrotkowskiej jeździli przez Kunickiego.



Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rysiek / 15 lutego 2008 o 11:23
0
Szanowni Państwo. Jest nas w narodzie zmotoryzowanych wyborców kupe milionów. Dlaczego musimy głosować, a to na lewicę , a to na prawicę. Oni nas mają gdzieś. Załóżmy partię zmotoryzowanych. Następne wybory są NASZE..........
Avatar
ja / 14 lutego 2008 o 18:37
0
To paranoja dzisiaj ok. 15.30 stałem w korku od Placu Wolności do skrzyżowania Narutowicza z głęboką. Na Piłsudskiego korek sięgał al. Zygmuntowskich Lipowa cła stała w korku w kierunku Piłsudskiego. Jka tak dalej będzie to będziemy mieli paraliż nie tylko Czubów ale połowy Lublina. To się w głowie nie mieści.
Avatar
Skalpel / 14 lutego 2008 o 18:25
0
w Nissanie sa wyprzedaze Navary ma naped 4x4.......A tak na serio to skandal ale cos przeciez to miasto to zascianek.Teraz tylko mysle na kogo tu zaglosowac w kolejnych wyborach ,moze ktos by sie podjal jakichs reform w tym miescie i........a kupie chyba ta Navare.
Avatar
Jarek / 14 lutego 2008 o 15:36
0
Ludzie kochani, co się dzieje w naszym mieście?
Ten remont ma trwać do listopada czyli 9 miesięcy PARANOJA!!!! Czym oni go bedą remontować? młotkiem i przecinakiem? Taki remont nie powinien trwać dłużej niż 2 miesiące. Co ciekawsze Pan Dyrektor z UM twierdzi ze wiosną rusza remont drugiej części i pewnie znowu 9 miesiecy. Pomijam juz fakt, że w przypadku remontu mostu na tak istotnej arterii jaką jest ulica krochmalna w tym miejscu, należało by zrobić dugi most tymczasowy obok remontowanego który by przejął część ruchu. Tak się robi na zabitej dechami wsi remontując mosty ale przecież nie w Lublinie, bo po co? Niech stoją w korkach, minie kilka miesięcy, przyzwyczają się! Nie wiem kto podejmuje w Urzędzie Miejskim takie decyzje ale świadczą o braku kompetencji tej osoby i kompletnej ignorancji. Trzymajcie nerwy na wodzy w tych korkach. Pozdrowionka!
Ludzie kochani, co się dzieje w naszym mieście?
Ten remont ma trwać do listopada czyli 9 miesięcy PARANOJA!!!! Czym oni go bedą remontować? młotkiem i przecinakiem? Taki remont nie powinien trwać dłużej niż 2 miesiące. Co ciekawsze Pan Dyrektor z UM twierdzi ze wiosną rusza remont drugiej części i pewnie znowu 9 miesiecy. Pomijam juz fakt, że w przypadku remontu mostu na tak istotnej arterii jaką jest ulica krochmalna w tym miejscu, należało by zrobić dugi most tymczasowy obok remontowanego który by przejął część ruchu.... rozwiń
Avatar
kierowca / 14 lutego 2008 o 14:19
0
a może by tak postawić most pontonowy
Avatar
kierowca / 14 lutego 2008 o 14:15
0
a może by tak postawić most pontonowy
Avatar
Rysiek / 15 lutego 2008 o 11:23
0
Szanowni Państwo. Jest nas w narodzie zmotoryzowanych wyborców kupe milionów. Dlaczego musimy głosować, a to na lewicę , a to na prawicę. Oni nas mają gdzieś. Załóżmy partię zmotoryzowanych. Następne wybory są NASZE..........
Avatar
ja / 14 lutego 2008 o 18:37
0
To paranoja dzisiaj ok. 15.30 stałem w korku od Placu Wolności do skrzyżowania Narutowicza z głęboką. Na Piłsudskiego korek sięgał al. Zygmuntowskich Lipowa cła stała w korku w kierunku Piłsudskiego. Jka tak dalej będzie to będziemy mieli paraliż nie tylko Czubów ale połowy Lublina. To się w głowie nie mieści.
Avatar
Skalpel / 14 lutego 2008 o 18:25
0
w Nissanie sa wyprzedaze Navary ma naped 4x4.......A tak na serio to skandal ale cos przeciez to miasto to zascianek.Teraz tylko mysle na kogo tu zaglosowac w kolejnych wyborach ,moze ktos by sie podjal jakichs reform w tym miescie i........a kupie chyba ta Navare.
Avatar
Jarek / 14 lutego 2008 o 15:36
0
Ludzie kochani, co się dzieje w naszym mieście?
Ten remont ma trwać do listopada czyli 9 miesięcy PARANOJA!!!! Czym oni go bedą remontować? młotkiem i przecinakiem? Taki remont nie powinien trwać dłużej niż 2 miesiące. Co ciekawsze Pan Dyrektor z UM twierdzi ze wiosną rusza remont drugiej części i pewnie znowu 9 miesiecy. Pomijam juz fakt, że w przypadku remontu mostu na tak istotnej arterii jaką jest ulica krochmalna w tym miejscu, należało by zrobić dugi most tymczasowy obok remontowanego który by przejął część ruchu. Tak się robi na zabitej dechami wsi remontując mosty ale przecież nie w Lublinie, bo po co? Niech stoją w korkach, minie kilka miesięcy, przyzwyczają się! Nie wiem kto podejmuje w Urzędzie Miejskim takie decyzje ale świadczą o braku kompetencji tej osoby i kompletnej ignorancji. Trzymajcie nerwy na wodzy w tych korkach. Pozdrowionka!
Ludzie kochani, co się dzieje w naszym mieście?
Ten remont ma trwać do listopada czyli 9 miesięcy PARANOJA!!!! Czym oni go bedą remontować? młotkiem i przecinakiem? Taki remont nie powinien trwać dłużej niż 2 miesiące. Co ciekawsze Pan Dyrektor z UM twierdzi ze wiosną rusza remont drugiej części i pewnie znowu 9 miesiecy. Pomijam juz fakt, że w przypadku remontu mostu na tak istotnej arterii jaką jest ulica krochmalna w tym miejscu, należało by zrobić dugi most tymczasowy obok remontowanego który by przejął część ruchu.... rozwiń
Avatar
kierowca / 14 lutego 2008 o 14:19
0
a może by tak postawić most pontonowy
Avatar
kierowca / 14 lutego 2008 o 14:15
0
a może by tak postawić most pontonowy
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 0 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 35 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 126 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!