Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2005 r.
22:18
Edytuj ten wpis

Jak pomnożyć majątek przez podział

0 0 A A

„Rodzice przed śmiercią podzielili i rozpisali notarialnie na naszą trójkę rodzeństwa cały majątek, z wyjątkiem wielkiej, atrakcyjnej, ponadhektarowej działki budowlanej tuż pod Lublinem, która jest dziś niewiele mniej warta od wszystkiego, co od nich dostaliśmy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Działkę tę odziedziczyliśmy w równych częściach, ale od kilku lat żadne z nas z niej nie korzysta, bo nie możemy się porozumieć co do jej podziału. Ja z bratem już dawno chcieliśmy się pobudować na swoich częściach, ale siostra, która jest z nami skłócona, robi nam na złość i na wydzielenie się nie godzi. „Mnie się nie spieszy” – mówi i nawet nie chce słyszeć o dzieleniu, choć dajemy jej pierwszeństwo w wyborze przypadającego jej kawałka gruntu. Czy jest legalny sposób, żeby ją do tego zmusić? Bo nie chcemy podpaść prokuratorowi, a aż nas ręce swędzą, żeby sprawę z nią załatwić tak, jak na to zasługuje...” – pyta Czytelnik z Lublina.
Sprawa wydaje się być dość prosta – w sytuacji gdy wszyscy współwłaściciele (współużytkownicy) nieruchomości nie potrafią się porozumieć, a rozdzielenia chcą ci, których udziały wynoszą co najmniej połowę, na ich wniosek rzecz rozstrzyga sąd w postępowaniu nieprocesowym. Dokonując rozstrzygnięcia sąd opiera się na ustaleniu, że rozdzielenie nieruchomości leży w interesie wszystkich, a nie tylko jednego lub kilku współwłaścicieli (współużytkowników).
Do podziału nieruchomości znacznie częściej dochodzi jednak „drogą pokojową”. Najbardziej typowa sytuacja: ktoś jest właścicielem sporej działki budowlanej lub rekreacyjnej, którą zamierza sprzedać możliwie korzystnie, więc dzieli ją na mniejsze. Dzięki takiemu zabiegowi ten sam areał osiąga na rynku nieruchomości przeważnie cenę wielokrotnie wyższą, niż gdyby był oferowany w całości. A gdy takiego podziału dokona się po uprzednim przekształceniu gruntu rolniczego na budowlany, to „przebitka” może być nawet kilkunastokrotna.
Zanim jednak – czy to w celu pomnożenia wartości majątku przez jego podział, czy wyodrębnienia należnej Ci części działki ze współwłasności – udasz się do wójta, burmistrza, geodety, notariusza czy do sądu, by sprawie nadać bieg, zorientuj się w podstawowych przynajmniej zasadach podziału. Dzięki temu łatwiej załatwisz sprawę i, być może, unikniesz rozczarowań.
Kto za to płaci
Podział nieruchomości dokonywany jest na wniosek i koszt zainteresowanej osoby. Jeśli na terenie, gdzie znajduje się nieruchomość, istnieje plan miejscowy, podział musi być z nim zgodny. Jeśli planu nie ma, podział nie może kolidować z przepisami odrębnymi lub decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Opinię na temat zgodność proponowanego podziału z planem miejscowym bądź odrębnymi przepisami wydaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Opinia ma formę postanowienia (przysługuje na nie zażalenie).
Zanim wpuścisz geodetę w buraki
...upewnij się, czy nie narażasz się na zbędny wydatek. Mianowicie sprawdź, czy pole, które chcesz podzielić na dwa kawałki, ma przynajmniej 60 arów. Jeśli nie ma, z podziału mogą być nici. Otóż powierzchnia pojedynczych nieruchomości rolnych i leśnych po podziale nie może wynosić mniej niż 30 arów. Wyjątek: celem podziału jest powiększenie sąsiedniej działki bądź regulacja granic między sąsiadującymi nieruchomościami.
Podziału nie można też przeprowadzić wówczas, gdyby w jego wyniku jedna z wyodrębnionych nieruchomości pozbawiona była dostępu do drogi publicznej. Przy czym nie chodzi tu o dostęp bezpośredni, a w ogóle dostęp, np. drogą służebną. Często się praktykuje jednoczesne dokonywanie podziału i ustalanie drogi koniecznej.
Pójdziemy z tym do wójta
Podział nieruchomości przeprowadza się w oparciu o decyzję wójta, burmistrza, prezydenta miasta, ewentualnie orzeczenie sądu. Decyzja czy orzeczenie są podstawą do dokonania wpisów w księdze wieczystej
i w katastrze nieruchomości.
Dokumenty, które dołącza się do wniosku o podział
1) akt własności lub inny dokument stwierdzający tytuł prawny do nieruchomości;
2) wypis i wyrys z katastru nieruchomości;
3) obowiązującą w dniu złożenia wniosku decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu;
4) wstępny projekt podziału (jeśli podział jest zależny od planu miejscowego);
5) protokół z przyjęcia granic nieruchomości;
6) wykaz zmian gruntowych;
7) wykaz synchronizacyjny, jeżeli oznaczenie działek gruntu w katastrze nieruchomości jest inne niż w księdze wieczystej;
8) mapę z projektem podziału.
Licz się z tym, że cię podliczą
Podzieliłeś działkę na mniejsze kawałki i zacierasz ręce, że zrobiłeś dobrzy interes, bo kupcy (jak w niektórych regionach nazywa się kontrahentów czy klientów) już dają Ci za nie dwa razy tyle niż jeszcze dwa tygodnie temu za to samo, ale w całości. No to się ciesz, ale wiedz, że gmina też może coś z tego miodu chcieć dla siebie. Konkretnie, jeśli się zorientuje, że w wyniku podziału wartość nieruchomości znacząco wzrosła, wójt, burmistrz albo prezydent miasta mogą zażądać od ciebie opłaty adiacenckiej. Czy to duże pieniądze? Mogą być spore – do 50 proc. różnicy wartości nieruchomości sprzed i po podziale. Stawkę procentową opłaty ustala rada gminy w formie uchwały.
Poradnik przygotował Władysław Styrczula
Ile zapłacisz notariuszowi
Maksymalne stawki, zależne
od wartości transakcji
• do 3 tys. zł: 100 zł
• od 3 do 10 tys. zł: od pierwszych 3 tys. – 100 zł,
od nadwyżki – 3 proc.
• od 10 do 30 tys. zł: od pierwszych 10 tys. – 310 zł, od nadwyżki – 2 proc.
• od 30 tys. do 60 tys. zł: od pierwszych 30 tys. – 710 zł, od nadwyżki – 1 proc.
• od 60 tys. do 1 mln zł: od pierwszych 60 tys. – 1010 zł, od nadwyżki – 0,5 proc.
Uwaga – to są stawki maksymalne. Jeśli potrafisz się targować, może być taniej – i to jest dobra wiadomość. Ale jest też zła: opłata jest obciążona 22-procentowym podatkiem VAT. Tak więc już przy najdrobniejszej transakcji notariusz może sobie zażyczyć 122 zł.

To nie koniec wydatków
Na opłacie za sporządzenie aktu notarialnego sprawa się nie kończy. Poniesiesz także dodatkowe koszty z tytułu m.in.:
• sporządzenia wypisów notarialnych – zazwyczaj 5 sztuk
• podatku od czynności cywilnoprawnych
• Założenia księgi wieczystej i wpisanie do niej swoich praw do nieruchomości

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zieleń w mieście. Dlaczego w Lublinie nie ma ogrodów deszczowych i lasów miejskich?
MAGAZYN

Zieleń w mieście. Dlaczego w Lublinie nie ma ogrodów deszczowych i lasów miejskich? 0 0

Rozmowa z dr hab. Ewą Trzaskowską z Instytutu Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Zawiadomiła prokuraturę. Twierdzi, że jest nękana. Boi się też o swoje dzieci

Zawiadomiła prokuraturę. Twierdzi, że jest nękana. Boi się też o swoje dzieci 0 1

Pani Hanna z gminy Łuków zawiadomiła prokuraturę w sprawie nękania przez pracowników jednej z lubelskich kancelarii, która zajmuje się dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych. O sprawie pisaliśmy w marcu.

Nowy pomnik w miejsce zburzonego? "Te internetowe konsultacje trudno nazwać społecznymi"

Nowy pomnik w miejsce zburzonego? "Te internetowe konsultacje trudno nazwać społecznymi" 0 19

Czy mieszkańcy popierają pomysł przekazania zielonego terenu u zbiegu Lubelskiej, Piłsudskiego i Centralnej na budowę pomnika mjra Mariana Bernaciaka? Prezydent zdecydował, że ogłosi w tej sprawie konsultacje społeczne. Zdaniem radnych PiS, sięganie po ankiety jest ostatnio nadużywane

Michał Oleksiejczuk w 44 sekundy znokautował Gadzhimurada Antigulova

Michał Oleksiejczuk w 44 sekundy znokautował Gadzhimurada Antigulova 0 2

To była jeden z najlepszych pojedynków podczas gali UFC w Petersburgu.

Bieg "Zielonych Sznurowadeł". "Zaczęło się od biegania, najczęściej po lesie i stadionie"

Bieg "Zielonych Sznurowadeł". "Zaczęło się od biegania, najczęściej po lesie i stadionie" 0 3

Rozmowa z Marylą Miłek, prezeską fundacji Bezmiar, która organizuje Bieg „Zielonych Sznurowadeł”, największą tego typu imprezę w powiecie puławskim i jedną z najbardziej znanych na Lubelszczyźnie.

Skwer niedaleko Plazy może nosić imię Zbigniewa Hołdy

Skwer niedaleko Plazy może nosić imię Zbigniewa Hołdy 0 3

Imię Zbigniewa Hołdy może otrzymać skwer położony między kamienicami ul. Lipowej naprzeciw Plazy.

Pogoda w poniedziałek. Możliwe przelotne opady deszczu i burze
film

Pogoda w poniedziałek. Możliwe przelotne opady deszczu i burze 0 1

Poniedziałek przyniesie nieco większe zachmurzenie, a także przelotne opady deszczu w regionach wschodnich i południowo-wschodnich. W drugiej części dnia na tych obszarach mogą wystąpić również burze. Przyniosą one większe opady deszczu nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy.

Gryf Gmina Zamość wciąż bez wiosennego przełamania

Gryf Gmina Zamość wciąż bez wiosennego przełamania 0 0

Gryf Gmina Zamość wiosną nie przypomina zespołu z rundy jesiennej. Podopieczni trenera Romana Blonki po zeszłotygodniowym remisie z Unią Hrubieszów tym razem ulegli walczącej o utrzymanie Sparcie Wożuczyn

Szpital otrzymał nowy sprzęt od WOŚP. To aparat USG do badania noworodków

Szpital otrzymał nowy sprzęt od WOŚP. To aparat USG do badania noworodków 0 8

Aparat USG od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił właśnie na Oddział Neonatologiczny bialskiego szpitala. Ponad 90 proc. sprzętu na tym oddziale pochodzi właśnie od WOŚP.

Możliwości na miarę studenta

Możliwości na miarę studenta 0

Czy studia to tylko nauka? Co robią studenci, żeby odetchnąć od wykładów i trudnych zaliczeń? W jaki sposób realizują swoje pasje? Możliwości na UMCS jest wiele.

Spotkanie z autorami bajek "Szaman z rzeki" w Kazimierzu
24 kwietnia 2019, 10:00

Spotkanie z autorami bajek "Szaman z rzeki" w Kazimierzu 0 0

W środę, 24 kwietnia o godz. 10 w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34) będzie miało miejsce spotkanie autorskie z Marią Dryhub i Andrzejem Stańskim, twórcami bajek pt. "Szaman z rzeki".

III Synod Archidiecezji Lubelskiej 2020. Metropolita powołał m.in. Komisję Przygotowawczą

III Synod Archidiecezji Lubelskiej 2020. Metropolita powołał m.in. Komisję Przygotowawczą 0 15

Rozpoczęły się już przygotowania do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, podczas uroczystej mszy świętej w archikatedrze, metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik ogłosił nominacje na członków Komisji Przygotowawczej, a także przedstawił skład Sekretariatu.

Puławy: Zaprojektują nowy skwer

Puławy: Zaprojektują nowy skwer 0 5

Skwer, który w tym roku powstanie pomiędzy ul. Sienkiewicza i al. Partyzantów w Puławach zaprojektuje puławska pracownia Landmark.

W Białej Podlaskiej łatają dziury w jezdniach

W Białej Podlaskiej łatają dziury w jezdniach 0 4

Łatają dziury na ulicach Białej Podlaskiej. Przetarg na te prace wygrało bialskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Opinie po meczu Chełmianka - Podlasie

Opinie po meczu Chełmianka - Podlasie 0 1

Obie drużyny potrzebowały punktów, ale trzy "oczka" zostały w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka w sobotę pokonała Podlasie 3:1. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.