Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2013 r.
21:36
Edytuj ten wpis

Jak się zmieni plac Litewski? Wiemy jakie będą zmiany

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
Nie będzie rewolucji, jeśli chodzi o przebieg dróg dla pieszych. Przed zajmowanymi przez UMCS pałaca
Nie będzie rewolucji, jeśli chodzi o przebieg dróg dla pieszych. Przed zajmowanymi przez UMCS pałaca

Za miesiąc poznamy dwie koncepcje przebudowy pl. Litewskiego. Wiemy, jakie zmiany czekają
to miejsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea, które jest liderem konsorcjum mającego zaprojektować przebudowę tego miejsca.

Konsorcjum wygrało w ogłoszonym przez Ratusz postępowaniu mającym wyłonić projektanta. Dostanie blisko 400 tys. zł zapłaty. Za miesiąc ma pokazać dwie koncepcje, które trafią do konsultacji z mieszkańcami. Za pół roku przedstawi gotowy projekt i na jego podstawie do września 2014 r. plac ma być przebudowany.

Zielono nam

– Chcemy, żeby było jak najwięcej zieleni. Przed pałacami powinny zostać zachowane przestrzenie ogrodowe, które należy powiązać z pomnikami – mówi Ciepliński. Właśnie dlatego z osi łączącej gmach Wydziału Politologii UMCS i pomnik Unii Lubelskiej zniknąć ma stacja meteorologiczna. Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie trafi, wiadomo za to, że lokalizacja zostanie wybrana w porozumieniu z uczelnią, do której stacja należy.

W jak największym stopniu zachowane mają być rosnące już na placu drzewa. – Jeśli specjaliści zakwalifikują któreś z nich do wycinki, to oczywiście będziemy je wycinać, ale będziemy chcieli zastąpić je nowymi nasadzeniami. Nie powinny to być jednak młode sadzonki, ale duże drzewa.

Przed zajmowanymi przez UMCS pałacami mają się znaleźć zieleńce. Tak, by budynki zyskały oprawę i nie były już posadowione praktycznie na krawężniku jezdni.

Ogrodowa część placu ma być miejscem wypoczynku dla wszystkich grup wiekowych. Starsi będą mogli odpocząć na ławce, młodsi biwakować na trawnikach. Odpoczynek na trawie ma być możliwy wszędzie tam, gdzie nie będzie to w sposób oczywisty niestosowne. Powstać ma też psia toaleta: ogrodzona, z podajnikiem torebek na odchody i pojemnikami do ich wyrzucania. Toaleta dla ludzi będzie tu, gdzie jest, ale ma być zbudowana od nowa i również będzie podziemna. Niepełnosprawni dostaną się do niej windą.

Fontanna, fontanna, fontanna…

W nowej koncepcji możemy spodziewać się co najmniej trzech elementów wodnych. Mowa jest o kaskadzie, klasycznej fontannie i jeszcze jednej, bardziej zautomatyzowanej. – Nie należy się spodziewać fontanny, która gra, śpiewa i robi watę cukrową, bo nie jest ona głównym elementem placu – mówi Ciepliński. Niewykluczone, że czwarty, mniejszy akcent wodny znajdzie się na tyłach pomnika Unii Lubelskiej skomponowany np. z kwiecistym klombem.

Pomniki do korekty

Będą korekty ustawienia pomników (nie dotyczy to pomnika Unii Lubelskiej), zwłaszcza Konstytucji 3 Maja i Nieznanego Żołnierza. – Chcemy je połączyć – mówi Jacek Ciepliński. – To nie jest nowy pomysł, taka koncepcja istniała już przed wojną. Mógłby to być jeden organizm wyeksponowany na tle żywopłotu. Oczywiście będziemy wszystko to uzgadniać z organizacjami kombatanckimi i związanymi z ochroną miejsc pamięci narodowej. Teraz pomniki na placu są ustawione w patologiczny sposób, a przecież nie powinno się ich stawiać byle gdzie, tylko w przemyślanych, skomponowanych miejscach.

Spacer z górnej półki

Nie będzie rewolucji, jeśli chodzi o przebieg dróg dla pieszych. Nie czeka nas zatem powtórka z tego, co stało się na skwerze przy Centrum Kultury noszącym obecnie imię Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej plac na skos przecinała alejka służąca pieszym do przejścia od ul. Kołłątaja do Okopowej, teraz jest tu sieć prostopadłych chodników. – Nie będziemy budować wymysłów w poprzek przyzwyczajeń lublinian – zapewnia architekt.

Zamiast po spękanym, pofałdowanym asfalcie i chwiejących się płytach chodnikowych będziemy stąpać po wysokiej jakości kamiennych nawierzchniach. – Plac będzie wyłożony materiałami z najwyższej półki – deklaruje Ciepliński. Zapowiada różne rodzaje nawierzchni. W części frontowej, reprezentacyjnej znajdą się duże, kamienne płyty. Przebieg zamkniętej i zamienionej w deptak jezdni Krakowskiego Przedmieścia zostanie zaznaczony innym rodzajem nawierzchni, a wzdłuż jej boków znajdą się parkingi dla rowerów.

Dalsza część placu zostanie wyłożona kamiennym brukiem. Będzie gładki, bez wybrzuszeń i z takimi spoinami, które nie będą uciążliwe dla pań na szpilkach. Wykorzystana zostanie istniejąca kostka bazaltowa: ta, która już teraz jest na powierzchni i ta, która prawdopodobnie skryta jest pod asfaltem jezdni wzdłuż Poczty Głównej.

Gdzie na imprezę

Zgodnie z wymogami Urzędu Miasta w kilku punktach placu powstaną przyłącza dla organizacji imprez. W specjalnych studzienkach znajdą się zakończenia instalacji elektrycznych, wytypowane będą miejsca do montowania scen. Ma być ich kilka, tak by stworzyć miejsca zarówno dla dużych, jak i dla małych występów.

Teraz wystawy plenerowe instalowane są zazwyczaj na górnym poziomie placu, w okolicach Baobabu. Po zmianach mają trafić w miejsce zajmowane obecnie przez plac zabaw, którego nie zobaczymy już w obecnej formie. Atrakcje dla dzieci mają być rozproszone po całym obszarze. W miejscu ogródka jordanowskiego ma być przestrzeń dla wystaw, pokazów tańca, czy zajęć plastycznych pod gołym niebem.

Nie tylko Litewski

Architekci mają też zawrzeć w swym projekcie przebudowę pobliskiego pl. Krąpca. Mowa jest o miejscu na spotkania plenerowe, uporządkowaniu zieleni, m.in. poprzez nasadzenie szpalerów drzew. Miejsce to ma mieć charakter ogrodu pałacowego.

Czego na placu nie będzie

– Żałujemy bardzo, że nie udało się przekonać miasta do pomysłu na wykorzystanie ruin po cerkwi prawosławnej. Pozostały tu jej piwnice i z tego, co udało nam się znaleźć w Archiwum Państwowym mają około 5 m głębokości. Byłaby to wspaniała okazja, żeby zaistniał pod placem obiekt muzealny. Pomysł niestety został odrzucony – mówi Ciepliński. Koncepcja zakładała połączenie tych piwnic z… fontanną. Jej dno byłoby jednocześnie świetlikiem w stropie podziemnego muzeum.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MIERTO5P55P / 25 marca 2013 o 16:29
0
PLAC LITWESKI TO JAK WIELE MIEJSCE W LUBLINIE PORAŻKA I OLEWACTWO KOLEJNYCH PREZYDENTÓW I TFU RADNYCH!!LUBLIN JEST TAK BRZYDKI A SZCZEGÓLNIE WIDAĆ TO PO ZIMIE,ŻE SZOK!!!O GŁÓWNYCH ULICACH I CHODNIAKCH NIE WSPOMNE,BO U MOICH TEŚCIÓW W GIMINIE SIĘ RÓWNIEJSZE CHODNIK I DROGI BEZ DZIUR!!WSTYD I HAŃBA!!ALE NASI DECYDENCI I CI Z WAŁDZ MARSZAŁKOWSKICH(ZRESZTĄ SAMORZĄD W POLSCE JEST CHORY, LUBLIN TO SIEDZIBA: POWIATU, GMINY I WOJEWÓDZTWA??!!),STAROSTWA ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!!PO ZA LOTNISKIEM I CETRUM WYSTAWIENNICZYM PRZY DWORCOWEJ POZOSTAŁE PLANY I INWESTYCJE(PORONIONY STADION PRZY KROCHMALNEJ!!)TO PORAŻKA!, MIASTO JEST ŹLE ZARZĄDZANE I KAŻDY SZCZEBEL SAMORZĄDU RZEPKĘ SOBIE SKROBIE!!NAJBARDZIEJ PORAŻA BRUD ULIC, FASAD BUDYNKÓW, NIERÓWNE CHODNIKI I DZIURY NAWET NA DWUASMOWYCH ALEJACH, KTÓRE NIE TYLKO SĄ NIEBEZPIECZNE DLA KIEROWCÓW ALE I PIESZYCH!!WSTYD PANIE I PANOWIE URZĘDNICY!!
PLAC LITWESKI TO JAK WIELE MIEJSCE W LUBLINIE PORAŻKA I OLEWACTWO KOLEJNYCH PREZYDENTÓW I TFU RADNYCH!!LUBLIN JEST TAK BRZYDKI A SZCZEGÓLNIE WIDAĆ TO PO ZIMIE,ŻE SZOK!!!O GŁÓWNYCH ULICACH I CHODNIAKCH NIE WSPOMNE,BO U MOICH TEŚCIÓW W GIMINIE SIĘ RÓWNIEJSZE CHODNIK I DROGI BEZ DZIUR!!WSTYD I HAŃBA!!ALE NASI DECYDENCI I CI Z WAŁDZ MARSZAŁKOWSKICH(ZRESZTĄ SAMORZĄD W POLSCE JEST CHORY, LUBLIN TO SIEDZIBA: POWIATU, GMINY I WOJEWÓDZTWA??!!),STAROSTWA ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!!PO ZA LOTNISKIEM I CET... rozwiń
Avatar
blablabla / 25 marca 2013 o 14:40
0
[quote name='Patryk' timestamp='1364218265' post='749881']
"Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea" - pierwsze zdanie (czytaj ze zrozumieniem). Projekt "wpasował się" w wymagania, które "kolesie" pod niego przygotowali. A projekt o którym mowa był kilka razy prezentowany na dzienniku wschodnim, więc wiadomo jak będzie wyglądał.


Drogi ~blablabla~ to miasto nie stanie się zadupiem, skoro już nim jest. A to co miasto pokazało z tym konkursem jest niespotykane nigdzie indziej na świecie. Projekt w moim odczuciu jest conajmniej kiepski. Mam nadzieję że bardzo się mylę. Zobaczymy.
[/quote]


Kiepski to jest świat twojej wyobraźni, karmiony mentalnością Wścieklicy, więc porzuć wszelką nadzieję, co by tam nie powstało na pewno ci się nie spodoba.
[quote name='Patryk' timestamp='1364218265' post='749881']
"Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea" - pierwsze zdanie (czytaj ze zrozumieniem). Projekt "wpasował się" w wymagania, które "kolesie" pod niego przygotowali. A projekt o którym mowa był kilka razy prezentowany na dzienniku wschodnim, więc wiadomo jak będzie wyg... rozwiń
Avatar
Patryk / 25 marca 2013 o 14:31
0
[quote name='blablabla' timestamp='1364214404' post='749865']
Rzeczywiście projekt wyjątkowo beznadziejny, tylko gdzie można go zobaczyć bo nie widziałem, może dlatego że dopiero ma powstać za miesiąc.
Ale ogólnie to dno, koszmar, bezwstyd i wina Tuska!!!
[/quote]

"Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea" - pierwsze zdanie (czytaj ze zrozumieniem). Projekt "wpasował się" w wymagania, które "kolesie" pod niego przygotowali. A projekt o którym mowa był kilka razy prezentowany na dzienniku wschodnim, więc wiadomo jak będzie wyglądał.

Drogi ~blablabla~ to miasto nie stanie się zadupiem, skoro już nim jest. A to co miasto pokazało z tym konkursem jest niespotykane nigdzie indziej na świecie. Projekt w moim odczuciu jest conajmniej kiepski. Mam nadzieję że bardzo się mylę. Zobaczymy.
[quote name='blablabla' timestamp='1364214404' post='749865']
Rzeczywiście projekt wyjątkowo beznadziejny, tylko gdzie można go zobaczyć bo nie widziałem, może dlatego że dopiero ma powstać za miesiąc.
Ale ogólnie to dno, koszmar, bezwstyd i wina Tuska!!!
[/quote]

"Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea"... rozwiń
Avatar
blablabla / 25 marca 2013 o 13:46
0
[quote name='Patryk' timestamp='1364214301' post='749863']
No i wygrał "swojak". Brawwoooo, brawooo... takim sposobem to miasto zawsze będzie zadupiem.
[/quote]
Jeśli to miasto stanie się zadupiem to przez takich duuupków jak ty.
Avatar
Anna / 25 marca 2013 o 13:38
0
Ja to się zastanawiam jak rozwiążą problem korków i autobusów, które nie będą już mogły jeździć zamkniętą częścią krakowskiego przedmieścia to będzie istny koszmar!! W dodatku trawka do "biwakowania" brzmi pięknie tylko co w takim razie zrobią z gołębiami, które mącą spokój i estetykę placu litewskiego swoimi odchodami? Czyżby istniały plany wypłoszenia ptactwa tak jak w parku saskim?? Życzę powodzenia, szczególnie, że ludzie nie przestaną ich karmić niestety a nawet jakby próbować je płoszyć to gdzie się podzieją?? Będą szpeciły inne budynki Lublina
Ja to się zastanawiam jak rozwiążą problem korków i autobusów, które nie będą już mogły jeździć zamkniętą częścią krakowskiego przedmieścia to będzie istny koszmar!! W dodatku trawka do "biwakowania" brzmi pięknie tylko co w takim razie zrobią z gołębiami, które mącą spokój i estetykę placu litewskiego swoimi odchodami? Czyżby istniały plany wypłoszenia ptactwa tak jak w parku saskim?? Życzę powodzenia, szczególnie, że ludzie nie przestaną ich karmić niestety a nawet jakby próbować je płoszyć to gdzie się podzieją?? Będą sz... rozwiń
Avatar
blablabla / 25 marca 2013 o 13:26
0
Rzeczywiście projekt wyjątkowo beznadziejny, tylko gdzie można go zobaczyć bo nie widziałem, może dlatego że dopiero ma powstać za miesiąc.
Ale ogólnie to dno, koszmar, bezwstyd i wina Tuska!!!
Avatar
Patryk / 25 marca 2013 o 13:25
0
No i wygrał "swojak". Brawwoooo, brawooo... takim sposobem to miasto zawsze będzie zadupiem.
Avatar
f / 25 marca 2013 o 12:44
0
Projekt naprawdę przeciętny. Strasznie mi się nie podoba. Rozumiem, że ludzie nie chcą samego betonu, ale w tym projekcie nie ma żadnego polotu, nie widać kreatywności i czegoś fajnego. On po prostu jest.. Chociaż może właśnie to jest projekt na jaki zasługujemy, bo nas odzwierciedla, nasz zadupiasty Lublin, z nasza zadupiastą i przeciętną mentalnością Polski B. Najlepiej to nic ponad standard nie chcieć..
Skoro już robimy ten plac to powinien mieć coś ekstra a nie być kolejnym nie wyróżniającym się przeciętniakiem.

Wiem, że osoby z tego studio mocno agitowały na forach od czasu ogłoszenia wyników więc spodziewam się zaraz ostrych komentarzy.

Pozdrawiam
Projekt naprawdę przeciętny. Strasznie mi się nie podoba. Rozumiem, że ludzie nie chcą samego betonu, ale w tym projekcie nie ma żadnego polotu, nie widać kreatywności i czegoś fajnego. On po prostu jest.. Chociaż może właśnie to jest projekt na jaki zasługujemy, bo nas odzwierciedla, nasz zadupiasty Lublin, z nasza zadupiastą i przeciętną mentalnością Polski B. Najlepiej to nic ponad standard nie chcieć..
Skoro już robimy ten plac to powinien mieć coś ekstra a nie być kolejnym nie wyróżniającym się przeciętniakiem.

Wiem, ... rozwiń
Avatar
jajec / 25 marca 2013 o 12:20
0
co ty alek pracujesz dla pana Żuka? , a może to sam pan Żuk ma takie pseudo?
Avatar
MOBILARCH / 25 marca 2013 o 10:47
0
A ja się obawiam, czy 400 tyś. za projekt to nie za mało aby wyszło z placu wow! Poczekamy, zobaczymy. Większość pieniędzy pochłonie realizacja a co do komentarzy, że należy dosadzić parę drzewek i wymień uszkodzoną kostkę to ubolewam - tak się dzieje od kilku dekad. Prace są wyceniane na 30 000 000 pln.
Avatar
MIERTO5P55P / 25 marca 2013 o 16:29
0
PLAC LITWESKI TO JAK WIELE MIEJSCE W LUBLINIE PORAŻKA I OLEWACTWO KOLEJNYCH PREZYDENTÓW I TFU RADNYCH!!LUBLIN JEST TAK BRZYDKI A SZCZEGÓLNIE WIDAĆ TO PO ZIMIE,ŻE SZOK!!!O GŁÓWNYCH ULICACH I CHODNIAKCH NIE WSPOMNE,BO U MOICH TEŚCIÓW W GIMINIE SIĘ RÓWNIEJSZE CHODNIK I DROGI BEZ DZIUR!!WSTYD I HAŃBA!!ALE NASI DECYDENCI I CI Z WAŁDZ MARSZAŁKOWSKICH(ZRESZTĄ SAMORZĄD W POLSCE JEST CHORY, LUBLIN TO SIEDZIBA: POWIATU, GMINY I WOJEWÓDZTWA??!!),STAROSTWA ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!!PO ZA LOTNISKIEM I CETRUM WYSTAWIENNICZYM PRZY DWORCOWEJ POZOSTAŁE PLANY I INWESTYCJE(PORONIONY STADION PRZY KROCHMALNEJ!!)TO PORAŻKA!, MIASTO JEST ŹLE ZARZĄDZANE I KAŻDY SZCZEBEL SAMORZĄDU RZEPKĘ SOBIE SKROBIE!!NAJBARDZIEJ PORAŻA BRUD ULIC, FASAD BUDYNKÓW, NIERÓWNE CHODNIKI I DZIURY NAWET NA DWUASMOWYCH ALEJACH, KTÓRE NIE TYLKO SĄ NIEBEZPIECZNE DLA KIEROWCÓW ALE I PIESZYCH!!WSTYD PANIE I PANOWIE URZĘDNICY!!
PLAC LITWESKI TO JAK WIELE MIEJSCE W LUBLINIE PORAŻKA I OLEWACTWO KOLEJNYCH PREZYDENTÓW I TFU RADNYCH!!LUBLIN JEST TAK BRZYDKI A SZCZEGÓLNIE WIDAĆ TO PO ZIMIE,ŻE SZOK!!!O GŁÓWNYCH ULICACH I CHODNIAKCH NIE WSPOMNE,BO U MOICH TEŚCIÓW W GIMINIE SIĘ RÓWNIEJSZE CHODNIK I DROGI BEZ DZIUR!!WSTYD I HAŃBA!!ALE NASI DECYDENCI I CI Z WAŁDZ MARSZAŁKOWSKICH(ZRESZTĄ SAMORZĄD W POLSCE JEST CHORY, LUBLIN TO SIEDZIBA: POWIATU, GMINY I WOJEWÓDZTWA??!!),STAROSTWA ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!!PO ZA LOTNISKIEM I CET... rozwiń
Avatar
blablabla / 25 marca 2013 o 14:40
0
[quote name='Patryk' timestamp='1364218265' post='749881']
"Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea" - pierwsze zdanie (czytaj ze zrozumieniem). Projekt "wpasował się" w wymagania, które "kolesie" pod niego przygotowali. A projekt o którym mowa był kilka razy prezentowany na dzienniku wschodnim, więc wiadomo jak będzie wyglądał.


Drogi ~blablabla~ to miasto nie stanie się zadupiem, skoro już nim jest. A to co miasto pokazało z tym konkursem jest niespotykane nigdzie indziej na świecie. Projekt w moim odczuciu jest conajmniej kiepski. Mam nadzieję że bardzo się mylę. Zobaczymy.
[/quote]


Kiepski to jest świat twojej wyobraźni, karmiony mentalnością Wścieklicy, więc porzuć wszelką nadzieję, co by tam nie powstało na pewno ci się nie spodoba.
[quote name='Patryk' timestamp='1364218265' post='749881']
"Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea" - pierwsze zdanie (czytaj ze zrozumieniem). Projekt "wpasował się" w wymagania, które "kolesie" pod niego przygotowali. A projekt o którym mowa był kilka razy prezentowany na dzienniku wschodnim, więc wiadomo jak będzie wyg... rozwiń
Avatar
Patryk / 25 marca 2013 o 14:31
0
[quote name='blablabla' timestamp='1364214404' post='749865']
Rzeczywiście projekt wyjątkowo beznadziejny, tylko gdzie można go zobaczyć bo nie widziałem, może dlatego że dopiero ma powstać za miesiąc.
Ale ogólnie to dno, koszmar, bezwstyd i wina Tuska!!!
[/quote]

"Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea" - pierwsze zdanie (czytaj ze zrozumieniem). Projekt "wpasował się" w wymagania, które "kolesie" pod niego przygotowali. A projekt o którym mowa był kilka razy prezentowany na dzienniku wschodnim, więc wiadomo jak będzie wyglądał.

Drogi ~blablabla~ to miasto nie stanie się zadupiem, skoro już nim jest. A to co miasto pokazało z tym konkursem jest niespotykane nigdzie indziej na świecie. Projekt w moim odczuciu jest conajmniej kiepski. Mam nadzieję że bardzo się mylę. Zobaczymy.
[quote name='blablabla' timestamp='1364214404' post='749865']
Rzeczywiście projekt wyjątkowo beznadziejny, tylko gdzie można go zobaczyć bo nie widziałem, może dlatego że dopiero ma powstać za miesiąc.
Ale ogólnie to dno, koszmar, bezwstyd i wina Tuska!!!
[/quote]

"Nie mieliśmy problemu z wymaganiami stawianymi przez Urząd Miasta, bo są zbliżone do tego, co proponowaliśmy w ostatnim konkursie dotyczącym placu – mówi Jacek Ciepliński z biura architektonicznego Idea"... rozwiń
Avatar
blablabla / 25 marca 2013 o 13:46
0
[quote name='Patryk' timestamp='1364214301' post='749863']
No i wygrał "swojak". Brawwoooo, brawooo... takim sposobem to miasto zawsze będzie zadupiem.
[/quote]
Jeśli to miasto stanie się zadupiem to przez takich duuupków jak ty.
Avatar
Anna / 25 marca 2013 o 13:38
0
Ja to się zastanawiam jak rozwiążą problem korków i autobusów, które nie będą już mogły jeździć zamkniętą częścią krakowskiego przedmieścia to będzie istny koszmar!! W dodatku trawka do "biwakowania" brzmi pięknie tylko co w takim razie zrobią z gołębiami, które mącą spokój i estetykę placu litewskiego swoimi odchodami? Czyżby istniały plany wypłoszenia ptactwa tak jak w parku saskim?? Życzę powodzenia, szczególnie, że ludzie nie przestaną ich karmić niestety a nawet jakby próbować je płoszyć to gdzie się podzieją?? Będą szpeciły inne budynki Lublina
Ja to się zastanawiam jak rozwiążą problem korków i autobusów, które nie będą już mogły jeździć zamkniętą częścią krakowskiego przedmieścia to będzie istny koszmar!! W dodatku trawka do "biwakowania" brzmi pięknie tylko co w takim razie zrobią z gołębiami, które mącą spokój i estetykę placu litewskiego swoimi odchodami? Czyżby istniały plany wypłoszenia ptactwa tak jak w parku saskim?? Życzę powodzenia, szczególnie, że ludzie nie przestaną ich karmić niestety a nawet jakby próbować je płoszyć to gdzie się podzieją?? Będą sz... rozwiń
Avatar
blablabla / 25 marca 2013 o 13:26
0
Rzeczywiście projekt wyjątkowo beznadziejny, tylko gdzie można go zobaczyć bo nie widziałem, może dlatego że dopiero ma powstać za miesiąc.
Ale ogólnie to dno, koszmar, bezwstyd i wina Tuska!!!
Avatar
Patryk / 25 marca 2013 o 13:25
0
No i wygrał "swojak". Brawwoooo, brawooo... takim sposobem to miasto zawsze będzie zadupiem.
Avatar
f / 25 marca 2013 o 12:44
0
Projekt naprawdę przeciętny. Strasznie mi się nie podoba. Rozumiem, że ludzie nie chcą samego betonu, ale w tym projekcie nie ma żadnego polotu, nie widać kreatywności i czegoś fajnego. On po prostu jest.. Chociaż może właśnie to jest projekt na jaki zasługujemy, bo nas odzwierciedla, nasz zadupiasty Lublin, z nasza zadupiastą i przeciętną mentalnością Polski B. Najlepiej to nic ponad standard nie chcieć..
Skoro już robimy ten plac to powinien mieć coś ekstra a nie być kolejnym nie wyróżniającym się przeciętniakiem.

Wiem, że osoby z tego studio mocno agitowały na forach od czasu ogłoszenia wyników więc spodziewam się zaraz ostrych komentarzy.

Pozdrawiam
Projekt naprawdę przeciętny. Strasznie mi się nie podoba. Rozumiem, że ludzie nie chcą samego betonu, ale w tym projekcie nie ma żadnego polotu, nie widać kreatywności i czegoś fajnego. On po prostu jest.. Chociaż może właśnie to jest projekt na jaki zasługujemy, bo nas odzwierciedla, nasz zadupiasty Lublin, z nasza zadupiastą i przeciętną mentalnością Polski B. Najlepiej to nic ponad standard nie chcieć..
Skoro już robimy ten plac to powinien mieć coś ekstra a nie być kolejnym nie wyróżniającym się przeciętniakiem.

Wiem, ... rozwiń
Avatar
jajec / 25 marca 2013 o 12:20
0
co ty alek pracujesz dla pana Żuka? , a może to sam pan Żuk ma takie pseudo?
Avatar
MOBILARCH / 25 marca 2013 o 10:47
0
A ja się obawiam, czy 400 tyś. za projekt to nie za mało aby wyszło z placu wow! Poczekamy, zobaczymy. Większość pieniędzy pochłonie realizacja a co do komentarzy, że należy dosadzić parę drzewek i wymień uszkodzoną kostkę to ubolewam - tak się dzieje od kilku dekad. Prace są wyceniane na 30 000 000 pln.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 0

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 2

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 14 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 20 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!