Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2013 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Jak Ursus reperuje nowe trolejbusy dla Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych ZTM przez konsorcjum firm Ursus i Bog
Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych ZTM przez konsorcjum firm Ursus i Bog

Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych Zarządowi Transportu Miejskiego przez konsorcjum firm Ursus i Bogdan. Przypomnijmy, że podczas poprzedniego odbioru w pojazdach wykryto mnóstwo usterek. Za zbyt wolne ich usuwanie dostawcy naliczona została kara 1,2 miliona zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W przypadku czterech pojazdów wykonawca wyeliminował wszystkie nieprawidłowości, usterki i braki stwierdzone w protokole z dnia 22 listopada – poinformowała wczoraj Justyna Góźdź z ZTM.

Nie ma jednak jasności, co z dwiema usterkami: brakiem izolacji rampy dla niepełnosprawnych oraz pojawianiem się na pulpicie kierowcy komunikatu o słabej izolacji układu wysokiego napięcia. W obu tych przypadkach ZTM nie wie, czy nieprawidłowości zostały usunięte. – Te dwie usterki wymagają jeszcze sprawdzenia przez zespół odbioru – dodaje Góźdź.

Gorzej z piątym trolejbusem. – Wykonawca zgłosił go do ponownego sprawdzenia, jednak komisja stwierdziła, że żadna z ujawnionych w protokole usterek nie została usunięta – stwierdza Justyna Góźdź.

– W przypadku piątego pojazdu na dzień dzisiejszy wykonawca nadal pracuje nad usunięciem nieprawidłowości. Czekamy na wskazanie kolejnego terminu, w którym komisja będzie mogła zweryfikować wyeliminowanie usterek, braków i nieprawidłowości.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sławek / 17 grudnia 2013 o 11:22
0

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod kogo była specyfikacja robiona. W przypadku tego przetargu wyraźnie widać że wygrała firma pod którą nie była specyfikacja przygotowywana.  I z tego cieszyć się trzeba bo to znaczy że jeszcze jest wolny rynek i konkurencja. Popieram, że usterki nalezy poprawić ale trzeba też zwrócić uwagę czy to co nazywane jest usterką to nie jest jedynie niezgodność, która nie ma wpływu zarówno na bezpieczeństwo jaki walory użytkowe tych pojazdów.

Ludzie zrozumcie, że jak nie będziemy popierać własnego przemysłu to na usługach i supermarketach daleko nie zajedziemy - zwłaszcza tutaj w Lublinie.

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod k... rozwiń

Avatar
warmiak / 15 grudnia 2013 o 10:32
0

tak to jest jak dyletanci biorą się za robotę, rzecznik lewandowski nie udziela informacji i odpowiedzi - to ja się pytam po co on jest??? prezesik mu wydał rozkaz i chłopina podkulił ogon - tylko żeby go w g nie pobrudził od ka kaowego

Avatar
Rumek / 13 grudnia 2013 o 20:47
0
czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?

No jakoś w każdym z poprzednich pojazdów rurki nie zasłaniają widoku,tylko u nich się nie da.

Avatar
Lelo / 12 grudnia 2013 o 22:14
0

Ursus nie powinien łapać pięciu srok za ogon i pozostać przy ciągnikach a nie pakować się w pseudoprodukcję autobusów.

Avatar
abc / 12 grudnia 2013 o 20:33
0

hmm w jednym z krótkich/mini Autosanów - pierwsze drzwi od wewnątrz i "ciepły guzik" zamontowany do góry nogami, he he he, pierdoła, ale ktoś to tak odebrał albo zamienił po odbiorze:P

Avatar
qwerty / 12 grudnia 2013 o 18:21
0

gdzie jest CBA ja sie pytam?

Avatar
Realista / 12 grudnia 2013 o 18:11
0

Sprawdzony Solaris był tylko 7000 zł droższy na sztuce i nie byłoby tego cyrku .

Ale wschodnia rasa próbuje trzymać ze sobą , a to tego skutki.

Ciekawe, e ten redaktorzyna pisze i publikuje tylko protokoly o jednej firmie, zapominajac o protokolach usterek chociazby solarisa, ktore ciagna sie jak papier toaletowy. sponsoring jaki czy co?

Avatar
ja@ / 12 grudnia 2013 o 17:38
0

Miasto kupuje prototypowy pojazd od firmy, która nigdy  trolebusów nie produkowała, bez zaplecza, technologii..., o której nie wiadomo, skąd sie wzięła i czy za rok czy dqwa jeszcze będzie istnieć. Juz na wstępie stwierdzono liczne usterki, a przecież to to ma słuzyc przez wiele lat. Ciekaw jestem, czy ktokolwie kto decydował o takim, a nie innym wyniku przetargu, kupiłny dla siebie na takiach warunkach np. samochód?

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

rozwiń
Avatar
tvn / 12 grudnia 2013 o 16:48
0

przekręt, przekręt, przekręt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ktk / 12 grudnia 2013 o 12:16
0

A to miejscowy Urząd Pracy szkoli inżynierów lubelskich z montażu autobusów, czy jak? Tak to jest, zmywaki i gładzie to jednak odmienne zagadnienie niż budowa i zabudowa pojazdów. Uczyć się niedojdy, a nie na łatwiznę wszystko kupić. Przy takiej postawie nikt Was nie będzie szanował i traktował poważnie. Szanujcie się więc chociaż odrobinę sami.

Avatar
Sławek / 17 grudnia 2013 o 11:22
0

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod kogo była specyfikacja robiona. W przypadku tego przetargu wyraźnie widać że wygrała firma pod którą nie była specyfikacja przygotowywana.  I z tego cieszyć się trzeba bo to znaczy że jeszcze jest wolny rynek i konkurencja. Popieram, że usterki nalezy poprawić ale trzeba też zwrócić uwagę czy to co nazywane jest usterką to nie jest jedynie niezgodność, która nie ma wpływu zarówno na bezpieczeństwo jaki walory użytkowe tych pojazdów.

Ludzie zrozumcie, że jak nie będziemy popierać własnego przemysłu to na usługach i supermarketach daleko nie zajedziemy - zwłaszcza tutaj w Lublinie.

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod k... rozwiń

Avatar
warmiak / 15 grudnia 2013 o 10:32
0

tak to jest jak dyletanci biorą się za robotę, rzecznik lewandowski nie udziela informacji i odpowiedzi - to ja się pytam po co on jest??? prezesik mu wydał rozkaz i chłopina podkulił ogon - tylko żeby go w g nie pobrudził od ka kaowego

Avatar
Rumek / 13 grudnia 2013 o 20:47
0
czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?

No jakoś w każdym z poprzednich pojazdów rurki nie zasłaniają widoku,tylko u nich się nie da.

Avatar
Lelo / 12 grudnia 2013 o 22:14
0

Ursus nie powinien łapać pięciu srok za ogon i pozostać przy ciągnikach a nie pakować się w pseudoprodukcję autobusów.

Avatar
abc / 12 grudnia 2013 o 20:33
0

hmm w jednym z krótkich/mini Autosanów - pierwsze drzwi od wewnątrz i "ciepły guzik" zamontowany do góry nogami, he he he, pierdoła, ale ktoś to tak odebrał albo zamienił po odbiorze:P

Avatar
qwerty / 12 grudnia 2013 o 18:21
0

gdzie jest CBA ja sie pytam?

Avatar
Realista / 12 grudnia 2013 o 18:11
0

Sprawdzony Solaris był tylko 7000 zł droższy na sztuce i nie byłoby tego cyrku .

Ale wschodnia rasa próbuje trzymać ze sobą , a to tego skutki.

Ciekawe, e ten redaktorzyna pisze i publikuje tylko protokoly o jednej firmie, zapominajac o protokolach usterek chociazby solarisa, ktore ciagna sie jak papier toaletowy. sponsoring jaki czy co?

Avatar
ja@ / 12 grudnia 2013 o 17:38
0

Miasto kupuje prototypowy pojazd od firmy, która nigdy  trolebusów nie produkowała, bez zaplecza, technologii..., o której nie wiadomo, skąd sie wzięła i czy za rok czy dqwa jeszcze będzie istnieć. Juz na wstępie stwierdzono liczne usterki, a przecież to to ma słuzyc przez wiele lat. Ciekaw jestem, czy ktokolwie kto decydował o takim, a nie innym wyniku przetargu, kupiłny dla siebie na takiach warunkach np. samochód?

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

rozwiń
Avatar
tvn / 12 grudnia 2013 o 16:48
0

przekręt, przekręt, przekręt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ktk / 12 grudnia 2013 o 12:16
0

A to miejscowy Urząd Pracy szkoli inżynierów lubelskich z montażu autobusów, czy jak? Tak to jest, zmywaki i gładzie to jednak odmienne zagadnienie niż budowa i zabudowa pojazdów. Uczyć się niedojdy, a nie na łatwiznę wszystko kupić. Przy takiej postawie nikt Was nie będzie szanował i traktował poważnie. Szanujcie się więc chociaż odrobinę sami.

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę 7 0

W poniedziałek ruszą zapisy na feryjne zajęcia dla dzieci organizowane na zlecenie miasta. Na miejsca trzeba polować szybko, bo będzie obowiązywać zasada „kto pierwszy, ten lepszy”

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku 0 2

W ostatnim spotkaniu w 2019 roku zespół Puław przegrał w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem choć do przerwy miał trzy gole zaliczki

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie
galeria

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie 0 4

Jeszcze w niedzielę można wziąć udział w Festiwalu Bożego Narodzenia w centrum handlowym Vivo! w Lublinie. W godz. 11.00-18.00 dzieci poznają bajki o popularnym zielonym złośniku - Grinchu. Czekać na nich będzie ozdabianie choinki własnoręcznie wykonanymi zabawkami, wielki kalendarz adwentowy z ukrytymi niespodziankami, przygotowywanie świątecznych słodkości pod okiem mistrzów cukiernictwa, seans kinowy z przygodami Minionków oraz taneczne maty, na których trzeba się będzie wykazać sprytem, refleksem i sprawnością.

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo]
film

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo] 0 11

- Tym filmem chcieliśmy przypomnieć tragedię tego miejsca, zarazem podkreślić misję i zadanie, jakie sobie stawiamy - mówi Krzysztof Stanek z Państwowego Muzeum na Majdanku. Film "Pamiętam" powstał z okazji 75. rocznicy likwidacji byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Lublin.

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia] 0 0

W galerii handlowej Skende przy IKEA w Lublinie powstała choinka zbudowana z klocków Lego. "Drzewko" ma 5 metrów wysokości, a udekorowały je dzieci. Zabawa z klockami Lego będzie miała miejsce także w niedzielę. Na najmłodszych czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami. Wstęp jest bezpłatny

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator
galeria

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator 17 10

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szwoleżerów w Chełmie

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal!
film

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal! 0 0

Reprezentacja Polski zakończyła zawody drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal na pierwszym miejscu

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach
pilne
galeria

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach 93 59

Lublin jest częściowo bez prądu. Po godz. 18 doszło do dużej awarii energetycznej w mieście i w kilku miejscowościach poza nim

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia] 12 2

Wystawa psów rasowych odbywa się w ten weekend w Targach Lublin

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019
14 grudnia 2019, 8:00

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019 0 0

Jak co roku organizatorzy prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo zapraszają na lubelską odsłonę wystawy prezentującej najlepsze fotografie prasowe wyłonione w inicjatywie magazynu "Press". Ekspozycję będzie można podziwiać w Centrum Spotkania kultur w dniach 14 grudnia - 6 stycznia.

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19
galeria

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19 18 13

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie
15 grudnia 2019, 10:00

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie 0 2

15 grudnia o godz. 10 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się Świąteczny Kiermasz Produktów Lokalnych.

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia]
galeria

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia] 105 0

Świąteczny kiermasz, pokaz mody sylwestrowej, maraton zumby, pokazy sztuk walki i występy taneczne – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na imprezę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach. Piątkowe wydarzenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Radzyńskiej w Lublinie przyciągnęło wiele osób.

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy 0 1

Ukradł elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3 tys. zł. Sprawca włamania na terenie gminy Piaski (powiat świdnicki) został tymczasowo aresztowany.

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków 4 2

Ruszyły zapisy do nowego chełmskiego żłobka. Póki co miejsc jest sporo, bo w żłobku powstaną dwie grupy w atrakcyjnie i nowocześnie urządzonych salach, a wszystko za sprawą programu Maluch Plus, dzięki któremu placówka powstała.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!