Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2013 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Jak Ursus reperuje nowe trolejbusy dla Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych ZTM przez konsorcjum firm Ursus i Bog
Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych ZTM przez konsorcjum firm Ursus i Bog

Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych Zarządowi Transportu Miejskiego przez konsorcjum firm Ursus i Bogdan. Przypomnijmy, że podczas poprzedniego odbioru w pojazdach wykryto mnóstwo usterek. Za zbyt wolne ich usuwanie dostawcy naliczona została kara 1,2 miliona zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W przypadku czterech pojazdów wykonawca wyeliminował wszystkie nieprawidłowości, usterki i braki stwierdzone w protokole z dnia 22 listopada – poinformowała wczoraj Justyna Góźdź z ZTM.

Nie ma jednak jasności, co z dwiema usterkami: brakiem izolacji rampy dla niepełnosprawnych oraz pojawianiem się na pulpicie kierowcy komunikatu o słabej izolacji układu wysokiego napięcia. W obu tych przypadkach ZTM nie wie, czy nieprawidłowości zostały usunięte. – Te dwie usterki wymagają jeszcze sprawdzenia przez zespół odbioru – dodaje Góźdź.

Gorzej z piątym trolejbusem. – Wykonawca zgłosił go do ponownego sprawdzenia, jednak komisja stwierdziła, że żadna z ujawnionych w protokole usterek nie została usunięta – stwierdza Justyna Góźdź.

– W przypadku piątego pojazdu na dzień dzisiejszy wykonawca nadal pracuje nad usunięciem nieprawidłowości. Czekamy na wskazanie kolejnego terminu, w którym komisja będzie mogła zweryfikować wyeliminowanie usterek, braków i nieprawidłowości.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sławek / 17 grudnia 2013 o 11:22
0

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod kogo była specyfikacja robiona. W przypadku tego przetargu wyraźnie widać że wygrała firma pod którą nie była specyfikacja przygotowywana.  I z tego cieszyć się trzeba bo to znaczy że jeszcze jest wolny rynek i konkurencja. Popieram, że usterki nalezy poprawić ale trzeba też zwrócić uwagę czy to co nazywane jest usterką to nie jest jedynie niezgodność, która nie ma wpływu zarówno na bezpieczeństwo jaki walory użytkowe tych pojazdów.

Ludzie zrozumcie, że jak nie będziemy popierać własnego przemysłu to na usługach i supermarketach daleko nie zajedziemy - zwłaszcza tutaj w Lublinie.

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod k... rozwiń

Avatar
warmiak / 15 grudnia 2013 o 10:32
0

tak to jest jak dyletanci biorą się za robotę, rzecznik lewandowski nie udziela informacji i odpowiedzi - to ja się pytam po co on jest??? prezesik mu wydał rozkaz i chłopina podkulił ogon - tylko żeby go w g nie pobrudził od ka kaowego

Avatar
Rumek / 13 grudnia 2013 o 20:47
0
czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?

No jakoś w każdym z poprzednich pojazdów rurki nie zasłaniają widoku,tylko u nich się nie da.

Avatar
Lelo / 12 grudnia 2013 o 22:14
0

Ursus nie powinien łapać pięciu srok za ogon i pozostać przy ciągnikach a nie pakować się w pseudoprodukcję autobusów.

Avatar
abc / 12 grudnia 2013 o 20:33
0

hmm w jednym z krótkich/mini Autosanów - pierwsze drzwi od wewnątrz i "ciepły guzik" zamontowany do góry nogami, he he he, pierdoła, ale ktoś to tak odebrał albo zamienił po odbiorze:P

Avatar
qwerty / 12 grudnia 2013 o 18:21
0

gdzie jest CBA ja sie pytam?

Avatar
Realista / 12 grudnia 2013 o 18:11
0

Sprawdzony Solaris był tylko 7000 zł droższy na sztuce i nie byłoby tego cyrku .

Ale wschodnia rasa próbuje trzymać ze sobą , a to tego skutki.

Ciekawe, e ten redaktorzyna pisze i publikuje tylko protokoly o jednej firmie, zapominajac o protokolach usterek chociazby solarisa, ktore ciagna sie jak papier toaletowy. sponsoring jaki czy co?

Avatar
ja@ / 12 grudnia 2013 o 17:38
0

Miasto kupuje prototypowy pojazd od firmy, która nigdy  trolebusów nie produkowała, bez zaplecza, technologii..., o której nie wiadomo, skąd sie wzięła i czy za rok czy dqwa jeszcze będzie istnieć. Juz na wstępie stwierdzono liczne usterki, a przecież to to ma słuzyc przez wiele lat. Ciekaw jestem, czy ktokolwie kto decydował o takim, a nie innym wyniku przetargu, kupiłny dla siebie na takiach warunkach np. samochód?

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

rozwiń
Avatar
tvn / 12 grudnia 2013 o 16:48
0

przekręt, przekręt, przekręt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ktk / 12 grudnia 2013 o 12:16
0

A to miejscowy Urząd Pracy szkoli inżynierów lubelskich z montażu autobusów, czy jak? Tak to jest, zmywaki i gładzie to jednak odmienne zagadnienie niż budowa i zabudowa pojazdów. Uczyć się niedojdy, a nie na łatwiznę wszystko kupić. Przy takiej postawie nikt Was nie będzie szanował i traktował poważnie. Szanujcie się więc chociaż odrobinę sami.

Avatar
Sławek / 17 grudnia 2013 o 11:22
0

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod kogo była specyfikacja robiona. W przypadku tego przetargu wyraźnie widać że wygrała firma pod którą nie była specyfikacja przygotowywana.  I z tego cieszyć się trzeba bo to znaczy że jeszcze jest wolny rynek i konkurencja. Popieram, że usterki nalezy poprawić ale trzeba też zwrócić uwagę czy to co nazywane jest usterką to nie jest jedynie niezgodność, która nie ma wpływu zarówno na bezpieczeństwo jaki walory użytkowe tych pojazdów.

Ludzie zrozumcie, że jak nie będziemy popierać własnego przemysłu to na usługach i supermarketach daleko nie zajedziemy - zwłaszcza tutaj w Lublinie.

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod k... rozwiń

Avatar
warmiak / 15 grudnia 2013 o 10:32
0

tak to jest jak dyletanci biorą się za robotę, rzecznik lewandowski nie udziela informacji i odpowiedzi - to ja się pytam po co on jest??? prezesik mu wydał rozkaz i chłopina podkulił ogon - tylko żeby go w g nie pobrudził od ka kaowego

Avatar
Rumek / 13 grudnia 2013 o 20:47
0
czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?

No jakoś w każdym z poprzednich pojazdów rurki nie zasłaniają widoku,tylko u nich się nie da.

Avatar
Lelo / 12 grudnia 2013 o 22:14
0

Ursus nie powinien łapać pięciu srok za ogon i pozostać przy ciągnikach a nie pakować się w pseudoprodukcję autobusów.

Avatar
abc / 12 grudnia 2013 o 20:33
0

hmm w jednym z krótkich/mini Autosanów - pierwsze drzwi od wewnątrz i "ciepły guzik" zamontowany do góry nogami, he he he, pierdoła, ale ktoś to tak odebrał albo zamienił po odbiorze:P

Avatar
qwerty / 12 grudnia 2013 o 18:21
0

gdzie jest CBA ja sie pytam?

Avatar
Realista / 12 grudnia 2013 o 18:11
0

Sprawdzony Solaris był tylko 7000 zł droższy na sztuce i nie byłoby tego cyrku .

Ale wschodnia rasa próbuje trzymać ze sobą , a to tego skutki.

Ciekawe, e ten redaktorzyna pisze i publikuje tylko protokoly o jednej firmie, zapominajac o protokolach usterek chociazby solarisa, ktore ciagna sie jak papier toaletowy. sponsoring jaki czy co?

Avatar
ja@ / 12 grudnia 2013 o 17:38
0

Miasto kupuje prototypowy pojazd od firmy, która nigdy  trolebusów nie produkowała, bez zaplecza, technologii..., o której nie wiadomo, skąd sie wzięła i czy za rok czy dqwa jeszcze będzie istnieć. Juz na wstępie stwierdzono liczne usterki, a przecież to to ma słuzyc przez wiele lat. Ciekaw jestem, czy ktokolwie kto decydował o takim, a nie innym wyniku przetargu, kupiłny dla siebie na takiach warunkach np. samochód?

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

rozwiń
Avatar
tvn / 12 grudnia 2013 o 16:48
0

przekręt, przekręt, przekręt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ktk / 12 grudnia 2013 o 12:16
0

A to miejscowy Urząd Pracy szkoli inżynierów lubelskich z montażu autobusów, czy jak? Tak to jest, zmywaki i gładzie to jednak odmienne zagadnienie niż budowa i zabudowa pojazdów. Uczyć się niedojdy, a nie na łatwiznę wszystko kupić. Przy takiej postawie nikt Was nie będzie szanował i traktował poważnie. Szanujcie się więc chociaż odrobinę sami.

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 4

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 124 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!