Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2016 r.
11:02

Jakie związki miała prof. Starosławska z firmą farmaceutyczną? Sprawa w prokuraturze

0 31 A A
Niezależnie od działań prokuratury zarząd województwa rozpoczął procedurę zmierzającą do zwolnienia prof. Starosławskiej dyscyplinarnie.
Niezależnie od działań prokuratury zarząd województwa rozpoczął procedurę zmierzającą do zwolnienia prof. Starosławskiej dyscyplinarnie.

Współpraca ze szwajcarskim koncernem medycznym Roche jest powodem problemów byłej szefowej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Zarząd województwa zarzuca jej poświadczenie nieprawdy, za co grozi do trzech lat więzienia. Sprawą zajmą się śledczy z Białej Podlaskiej

Po raz pierwszy szefowa COZL miała poświadczyć nieprawdę w styczniu 2013 roku. Już wtedy była związana umową cywilnoprawną z późniejszym zwycięzcą przetargu. Przy okazji następnych postępowań kolejne niezgodne z prawdą oświadczenia – jak czytamy w zawiadomieniu – składała w sierpniu i październiku tego samego roku, a później 4 sierpnia 2014 r. i 24 sierpnia 2015 r. Tymczasem w lipcu 2015 r. miała podpisać umowę na prowadzenie badań. Kwoty, jakie zarobiła na pracy badawczej nie są znane.

 

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 marca 2016 r. o 23:04
0
Chryste, kiedy przestaniecie pisać, że to p.profesor ratowała ludzi??? Przeciez to nie ona!!! Do każdej konsultacji wołała swoich asystentów, a sama tylko się usmiechała i zbierała pochwały. To biały personel tam ciężko pracuje, a ją pacjent g... obchodzi, tylko polityka najwazniejsza. I jeszcze jej długi spłacać muszą bo swojakom ciężką kasę za poparcie z krwawicy personelu dawała
Avatar
Gość / 19 marca 2016 r. o 11:04
0
Do upadku COZL doprowadza ten, kto trzyma łapę na kontraktach. Gdy COZL będzie można kupić za 1 pln, kupiec natychmiast otrzyma kontrakty. Kto to kupi? Pytanie za 10 pkt. Ja się domyślam.
Avatar
tak tylko pytam... / 18 marca 2016 r. o 23:05
0

Podała, nie podała - ale lekarstwa, innymi sposobami niedostępne albo BARDZO DROGIE,nawet jeżeli nieco rozminęła się z prawem - BYŁY. Masz wybór - działać zgodnie z prawem i mieć mniej możliwości leczenia, w przypadku choroby nowotworowej - RATOWANIA ŻYCIA, albo - olać bzdurne przepisy - i RATOWAĆ. Co byś wybrał?

I co?

Tak bezinteresownie?? :D :D :D

Ja bym wybrał rozminięcie się z prawem i olanie bzdurnych przepisów oraz przytulenie konkretnej kaski!

A ty co byś wybrał? :P

I co?

Tak bezinteresownie?? :D :D :D

Ja bym wybrał rozminięcie się z prawem i olanie bzdurnych przepisów oraz przytulenie konkretnej kaski!

A ty co byś wybrał? :P

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2016 r. o 23:00
0

JAK PRZYTULIĆ 200 MILIONÓW ZA NIC - Przypomnijmy - 13 stycznia 2009 roku rząd PiechocinskiegoTuska przyjął uchwałę, zgodnie z którą do 2020 roku wybuduje pierwszą polską elektrownie atomową. W tym celu ówczesne władze powołały specjalne spółki wraz z zarządami i radami nadzorczymi oraz utworzyły stanowisko pełnomocnika rządu ds. budowy elektrowni atomowej. Po upływie 7 lat Tusk zwiał do Brukseli, platformiany rząd przepadł, na pensje i inne wydatki poszło ok. 200 mln zł, a elektrowni atomowej jak nie było, tak nie ma.

No i bardzo dobrze - bo na c h u j nam tyle prądu, skoro za pół roku Jedynie Słusznej Sile uda się wykończyć gospodarkę, tak jak zostały wykończone Trybunał Konstytucyjny, media publiczne, służba cywilna, niezależna prokuratura etc etc.

Nawet koniom nie przepuścili - choć komuna je oszczędziła...

No i bardzo dobrze - bo na c h u j nam tyle prądu, skoro za pół roku Jedynie Słusznej Sile uda się wykończyć gospodarkę, tak jak zostały wykończone Trybunał Konstytucyjny, media publiczne, służba cywilna, niezależna prokuratura etc etc.

Nawet koniom nie przepuścili - choć komuna je oszczędziła...

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2016 r. o 21:06
0
Ten COZL w rękach tej kobiety to była umierania!
Avatar
Ość / 18 marca 2016 r. o 18:08
0

Ja miałem do czynienia z Panią Profesor, PODAROWAŁA bliskiej mnie osobie dodatkowych ładnych parę lat w miarę dobrego życia pomagając swoją wiedzą, opieką, w walce z NIEULECZALNĄ, nie dającą się powstrzymać na czas dłuższy, o czym doskonale Ona, ja i ta osoba wiedzieliśmy - chorobą, acz nadzieja towarzyszyła nam do końca - i jestem Jej za to wdzięczny. A działo się to sporo lat temu, kiedy warunków leczenia, dostępu do aparatury, do bardzo specyficznych i drogich lekarstw, preparatów, wiedzy - nawet PORÓWNAĆ z obecnymi nie można... Nie twierdzę, że gdyby nie Ona - COZL w obecnej (czy lepszej) postaci by nie istniało, dostępu do specyficznych preparatów by nie było, ale NIEZAPRZECZALNIE Jej zasługą jest, że doprowadziła do jego utworzenia, rozbudowy, unowocześnienia i szerszego dostępu do wysoce specyficznych lekarstw. Oczywiście, mógł to zrobić ktoś inny, ale - dlaczego nikt taki się nie znalazł? Nie podjął walki z brakiem funduszy, oporem administracji i zwykłych ludzi o wybujałych ambicjach nie popartych WIEDZĄ, umiejętnościami i pracowitością? Zarzucacie, że łamała prawo "przetargów" - a ja się pytam was: co ważniejsze - prawo (nie mnie oceniać, na ile kulawe), czy ŻYCIE chorującego na straszną chorobę człowieka? Podejmiecie się wyboru? Wy pojęcia nie macie, co, przy ciągłym deficycie środków, lekarstw - oznacza dylemat: leczyć kogoś, kogo - według współczesnej wiedzy, wyleczyć nie jest możliwe, czy kogoś, kto rokuje nadzieje na wyzdrowienie? Bo dla mnie, KAŻDY sposób - o ile nie niesie zagrożenia dla życia innego człowieka - zdobycia, uzyskania drogich, rzadkich lekarstw, które niosą nadzieję (bo pewności NIGDY nie ma...) w takich przypadkach - JEST DOBRY i słuszny. Ale, widać - trzeba samemu przebyć drogę od rozpaczy do nadziei, aby to zrozumieć.

Zastanawia mnie jedno - jakoś nie słyszałem oficjalnych, stawianych przez władnych - zarzutów o niekompetencji Pani Profesor w dziedzinie medycyny... przy czym proszę pamiętać, że w przypadku m.in. nowotworów - PEWNOŚCI wyleczenia NIGDY nie ma...

Ja miałem do czynienia z Panią Profesor, PODAROWAŁA bliskiej mnie osobie dodatkowych ładnych parę lat w miarę dobrego życia pomagając swoją wiedzą, opieką, w walce z NIEULECZALNĄ, nie dającą się powstrzymać na czas dłuższy, o czym doskonale Ona, ja i ta osoba wiedzieliśmy - chorobą, acz nadzieja towarzyszyła nam do końca - i jestem Jej za to wdzięczny. A działo się to sporo lat temu, kiedy warunków leczenia, dostępu do aparatury, do bardzo specyficznych i drogich lekarstw, preparatów, wiedzy - nawet PORÓWNAĆ z obecnymi nie można... Nie tw... rozwiń

Avatar
Gość / 18 marca 2016 r. o 18:06
0
Pis na wodę i fotomonta. COZL muai upaśc, by ktoś go przejął za złotówkę. Kto dziś trzyma łapę na kontraktach, ten steruje i temma pomysła jak zarobić i jak na CoZl zbić taaaaaaaką kasę. Ale Dyrektorka nie chciała pójść na układ. I musi odejśc. Coś zawsze się zjadzie bo o duuuuuuużą kasę chodzi.
Avatar
Ość / 18 marca 2016 r. o 17:44
0

Człowieku zastanów się co ty bredzisz ! Przecież nikt nie zarzuca dyrektorce badania kretynie ! Mówi się jasno podała fałszywe oświadczenie ! Czy twój pusty łeb to rozumie ! Czy do pustaka coś trafia ! Obłudniku i fałszerzu czyichś słów !!!!!!

Podała, nie podała - ale lekarstwa, innymi sposobami niedostępne albo BARDZO DROGIE,nawet jeżeli nieco rozminęła się z prawem - BYŁY. Masz wybór - działać zgodnie z prawem i mieć mniej możliwości leczenia, w przypadku choroby nowotworowej - RATOWANIA ŻYCIA, albo - olać bzdurne przepisy - i RATOWAĆ. Co byś wybrał?

Podała, nie podała - ale lekarstwa, innymi sposobami niedostępne albo BARDZO DROGIE,nawet jeżeli nieco rozminęła się z prawem - BYŁY. Masz wybór - działać zgodnie z prawem i mieć mniej możliwości leczenia, w przypadku choroby nowotworowej - RATOWANIA ŻYCIA, albo - olać bzdurne przepisy - i RATOWAĆ. Co byś wybrał?

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2016 r. o 17:42
0
PATRzcie ile się kanalie muszą namęczyć aby zniszczyć COzL. Ale się opłaci, bo potem za samboliczną zlotówkę będą budynki, ktoś kupi, zatrudni kolesi a i kontrakty się nagle znajdą. Tylko byle wywalić Dyrektorkę i będzie z górki. Kaska jak marzenie..
Avatar
Ość / 18 marca 2016 r. o 17:37
0

Nie takie bicie piany skoro sprawa jest w prokuraturze.

Popierasz takie jawne złodziejstwo?

Proszę o JAWNE DOWODY złodziejstwa. Jeżeli nie masz - milcz.

Avatar
Gość / 20 marca 2016 r. o 23:04
0
Chryste, kiedy przestaniecie pisać, że to p.profesor ratowała ludzi??? Przeciez to nie ona!!! Do każdej konsultacji wołała swoich asystentów, a sama tylko się usmiechała i zbierała pochwały. To biały personel tam ciężko pracuje, a ją pacjent g... obchodzi, tylko polityka najwazniejsza. I jeszcze jej długi spłacać muszą bo swojakom ciężką kasę za poparcie z krwawicy personelu dawała
Avatar
Gość / 19 marca 2016 r. o 11:04
0
Do upadku COZL doprowadza ten, kto trzyma łapę na kontraktach. Gdy COZL będzie można kupić za 1 pln, kupiec natychmiast otrzyma kontrakty. Kto to kupi? Pytanie za 10 pkt. Ja się domyślam.
Avatar
tak tylko pytam... / 18 marca 2016 r. o 23:05
0

Podała, nie podała - ale lekarstwa, innymi sposobami niedostępne albo BARDZO DROGIE,nawet jeżeli nieco rozminęła się z prawem - BYŁY. Masz wybór - działać zgodnie z prawem i mieć mniej możliwości leczenia, w przypadku choroby nowotworowej - RATOWANIA ŻYCIA, albo - olać bzdurne przepisy - i RATOWAĆ. Co byś wybrał?

I co?

Tak bezinteresownie?? :D :D :D

Ja bym wybrał rozminięcie się z prawem i olanie bzdurnych przepisów oraz przytulenie konkretnej kaski!

A ty co byś wybrał? :P

I co?

Tak bezinteresownie?? :D :D :D

Ja bym wybrał rozminięcie się z prawem i olanie bzdurnych przepisów oraz przytulenie konkretnej kaski!

A ty co byś wybrał? :P

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2016 r. o 23:00
0

JAK PRZYTULIĆ 200 MILIONÓW ZA NIC - Przypomnijmy - 13 stycznia 2009 roku rząd PiechocinskiegoTuska przyjął uchwałę, zgodnie z którą do 2020 roku wybuduje pierwszą polską elektrownie atomową. W tym celu ówczesne władze powołały specjalne spółki wraz z zarządami i radami nadzorczymi oraz utworzyły stanowisko pełnomocnika rządu ds. budowy elektrowni atomowej. Po upływie 7 lat Tusk zwiał do Brukseli, platformiany rząd przepadł, na pensje i inne wydatki poszło ok. 200 mln zł, a elektrowni atomowej jak nie było, tak nie ma.

No i bardzo dobrze - bo na c h u j nam tyle prądu, skoro za pół roku Jedynie Słusznej Sile uda się wykończyć gospodarkę, tak jak zostały wykończone Trybunał Konstytucyjny, media publiczne, służba cywilna, niezależna prokuratura etc etc.

Nawet koniom nie przepuścili - choć komuna je oszczędziła...

No i bardzo dobrze - bo na c h u j nam tyle prądu, skoro za pół roku Jedynie Słusznej Sile uda się wykończyć gospodarkę, tak jak zostały wykończone Trybunał Konstytucyjny, media publiczne, służba cywilna, niezależna prokuratura etc etc.

Nawet koniom nie przepuścili - choć komuna je oszczędziła...

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2016 r. o 21:06
0
Ten COZL w rękach tej kobiety to była umierania!
Avatar
Ość / 18 marca 2016 r. o 18:08
0

Ja miałem do czynienia z Panią Profesor, PODAROWAŁA bliskiej mnie osobie dodatkowych ładnych parę lat w miarę dobrego życia pomagając swoją wiedzą, opieką, w walce z NIEULECZALNĄ, nie dającą się powstrzymać na czas dłuższy, o czym doskonale Ona, ja i ta osoba wiedzieliśmy - chorobą, acz nadzieja towarzyszyła nam do końca - i jestem Jej za to wdzięczny. A działo się to sporo lat temu, kiedy warunków leczenia, dostępu do aparatury, do bardzo specyficznych i drogich lekarstw, preparatów, wiedzy - nawet PORÓWNAĆ z obecnymi nie można... Nie twierdzę, że gdyby nie Ona - COZL w obecnej (czy lepszej) postaci by nie istniało, dostępu do specyficznych preparatów by nie było, ale NIEZAPRZECZALNIE Jej zasługą jest, że doprowadziła do jego utworzenia, rozbudowy, unowocześnienia i szerszego dostępu do wysoce specyficznych lekarstw. Oczywiście, mógł to zrobić ktoś inny, ale - dlaczego nikt taki się nie znalazł? Nie podjął walki z brakiem funduszy, oporem administracji i zwykłych ludzi o wybujałych ambicjach nie popartych WIEDZĄ, umiejętnościami i pracowitością? Zarzucacie, że łamała prawo "przetargów" - a ja się pytam was: co ważniejsze - prawo (nie mnie oceniać, na ile kulawe), czy ŻYCIE chorującego na straszną chorobę człowieka? Podejmiecie się wyboru? Wy pojęcia nie macie, co, przy ciągłym deficycie środków, lekarstw - oznacza dylemat: leczyć kogoś, kogo - według współczesnej wiedzy, wyleczyć nie jest możliwe, czy kogoś, kto rokuje nadzieje na wyzdrowienie? Bo dla mnie, KAŻDY sposób - o ile nie niesie zagrożenia dla życia innego człowieka - zdobycia, uzyskania drogich, rzadkich lekarstw, które niosą nadzieję (bo pewności NIGDY nie ma...) w takich przypadkach - JEST DOBRY i słuszny. Ale, widać - trzeba samemu przebyć drogę od rozpaczy do nadziei, aby to zrozumieć.

Zastanawia mnie jedno - jakoś nie słyszałem oficjalnych, stawianych przez władnych - zarzutów o niekompetencji Pani Profesor w dziedzinie medycyny... przy czym proszę pamiętać, że w przypadku m.in. nowotworów - PEWNOŚCI wyleczenia NIGDY nie ma...

Ja miałem do czynienia z Panią Profesor, PODAROWAŁA bliskiej mnie osobie dodatkowych ładnych parę lat w miarę dobrego życia pomagając swoją wiedzą, opieką, w walce z NIEULECZALNĄ, nie dającą się powstrzymać na czas dłuższy, o czym doskonale Ona, ja i ta osoba wiedzieliśmy - chorobą, acz nadzieja towarzyszyła nam do końca - i jestem Jej za to wdzięczny. A działo się to sporo lat temu, kiedy warunków leczenia, dostępu do aparatury, do bardzo specyficznych i drogich lekarstw, preparatów, wiedzy - nawet PORÓWNAĆ z obecnymi nie można... Nie tw... rozwiń

Avatar
Gość / 18 marca 2016 r. o 18:06
0
Pis na wodę i fotomonta. COZL muai upaśc, by ktoś go przejął za złotówkę. Kto dziś trzyma łapę na kontraktach, ten steruje i temma pomysła jak zarobić i jak na CoZl zbić taaaaaaaką kasę. Ale Dyrektorka nie chciała pójść na układ. I musi odejśc. Coś zawsze się zjadzie bo o duuuuuuużą kasę chodzi.
Avatar
Ość / 18 marca 2016 r. o 17:44
0

Człowieku zastanów się co ty bredzisz ! Przecież nikt nie zarzuca dyrektorce badania kretynie ! Mówi się jasno podała fałszywe oświadczenie ! Czy twój pusty łeb to rozumie ! Czy do pustaka coś trafia ! Obłudniku i fałszerzu czyichś słów !!!!!!

Podała, nie podała - ale lekarstwa, innymi sposobami niedostępne albo BARDZO DROGIE,nawet jeżeli nieco rozminęła się z prawem - BYŁY. Masz wybór - działać zgodnie z prawem i mieć mniej możliwości leczenia, w przypadku choroby nowotworowej - RATOWANIA ŻYCIA, albo - olać bzdurne przepisy - i RATOWAĆ. Co byś wybrał?

Podała, nie podała - ale lekarstwa, innymi sposobami niedostępne albo BARDZO DROGIE,nawet jeżeli nieco rozminęła się z prawem - BYŁY. Masz wybór - działać zgodnie z prawem i mieć mniej możliwości leczenia, w przypadku choroby nowotworowej - RATOWANIA ŻYCIA, albo - olać bzdurne przepisy - i RATOWAĆ. Co byś wybrał?

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2016 r. o 17:42
0
PATRzcie ile się kanalie muszą namęczyć aby zniszczyć COzL. Ale się opłaci, bo potem za samboliczną zlotówkę będą budynki, ktoś kupi, zatrudni kolesi a i kontrakty się nagle znajdą. Tylko byle wywalić Dyrektorkę i będzie z górki. Kaska jak marzenie..
Avatar
Ość / 18 marca 2016 r. o 17:37
0

Nie takie bicie piany skoro sprawa jest w prokuraturze.

Popierasz takie jawne złodziejstwo?

Proszę o JAWNE DOWODY złodziejstwa. Jeżeli nie masz - milcz.

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto movie: "Nadal kryję się z paleniem"
19 sierpnia 2020, 20:30

Miasto movie: "Nadal kryję się z paleniem"

"Nadal kryję się z paleniem" to tytuł filmu, który będzie można zobaczyć w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 7a) 19 sierpnia o godz. 20.30.

Lublin: Osiedle Botanik poczeka na wyrok. Deweloper chce zabudować teren pomiędzy blokami

Lublin: Osiedle Botanik poczeka na wyrok. Deweloper chce zabudować teren pomiędzy blokami

Dopiero w październiku może zostać rozstrzygnięty sądowy spór między deweloperem, który chce zabudować teren wśród bloków na os. Botanik a władzami miasta, które nie pozwoliły na tę inwestycję. Precedensowa w skali Lublina sprawa od miesięcy czeka na rozpatrzenie w warszawskim sądzie

Czwarte wzmocnienie Wisły Puławy

Czwarte wzmocnienie Wisły Puławy

Do tej pory do Puław przenosili się zawodnicy ofensywni. We wtorek Duma Powiśla pozyskała jednak nowego obrońcę – Lukasa Kubana. Czech ostatnio był zawodnikiem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn.

Dzieci również zmagają się z koronawirusem. "Cały czas uczymy się tej choroby"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Dzieci również zmagają się z koronawirusem. "Cały czas uczymy się tej choroby"

Dzieci teoretycznie miały być bezpieczne. Okazuje się, że też zmagają się z COVID-19. Pojawiają się u nich objawy, których lekarze się nie spodziewali. Mali pacjenci w szpitalu mierzą się też z samotnością i strachem.

Lublin: Młodzi Białorusini poparli swoich rodaków protestujących w ich ojczyźnie [zdjęcia]
galeria

Lublin: Młodzi Białorusini poparli swoich rodaków protestujących w ich ojczyźnie [zdjęcia]

Kilkudziesięciu młodych Białorusinów manifestowało we wtorek na pl. Litewskim w Lublinie w "Akcji solidarności z narodem białoruskim". Nie zgadzają się oni z wynikami niedzielnych wyborów prezydenckich i wspierają protestujących rodaków. - Jesteśmy tu, dlatego że wszyscy wiedzą, co się dzieje na Białorusi. To straszne - mówili uczestnicy zgromadzenia.

Motor Lublin ma nowego młodzieżowca

Motor Lublin ma nowego młodzieżowca

Ósmy transfer żółto-biało-niebieskich przed sezonem 2020/2021. Tym razem do zespołu trenera Mirosława Hajdy dołączył obrońca Michał Bogacz (Zagłębie Lubin).

Mimo pandemii mieszkania drożeją

Mimo pandemii mieszkania drożeją

Przez pierwsze trzy miesiące epidemii, używane mieszkania w dużych miastach znacznie podrożały. Przeciętnie o blisko 12 proc. w skali roku – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Bank Centralny. Deweloperzy też żądają za mieszkania wyraźnie wyższych stawek niż przed rokiem.

Rośnie liczba ognisk ASF. Dzika wypatrzą drony i żołnierze

Rośnie liczba ognisk ASF. Dzika wypatrzą drony i żołnierze

W kraju jest 47 ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF), z czego 31 w województwie lubelskim. W ciągu ostatnich dni pojawiło się sześć nowych

Teatr w Ogrodzie. "Pytamy widzów czy bajka ma być wesoła czy smutna"

Teatr w Ogrodzie. "Pytamy widzów czy bajka ma być wesoła czy smutna"

Rozmowa z Bogusławem Byrskim, aktorem lubelskiego Teatru Andersena, który już 15 lat tworzy autorskie spektakle

Wycinka 100-letniego pomnika przyrody. „Mnie tego drzewa jest szkoda najbardziej"
Alarm24
galeria

Wycinka 100-letniego pomnika przyrody. „Mnie tego drzewa jest szkoda najbardziej"

Wszystko było zgodnie z prawem, ale „złość i zażenowanie" pozostały. Jedna z mieszkanek gminy Wojciechów powiadomiła nas o piątkowej wycince ponad 100-letniego dębu, który był pomnikiem przyrody. Dyrektor szkoły w Łubkach wyjaśnia, dlaczego była to konieczność

Miał ponad 3 promile i siedział za kierownicą. Kobieta zabrała mu kluczyki

Miał ponad 3 promile i siedział za kierownicą. Kobieta zabrała mu kluczyki

- Wielkie brawa i szacunek od wszystkich policjantów naszej komendy. Takie zachowanie zasługuje na najwyższe uznanie i pochwałę - mówi aspirant Jolanta Babicz z krasnostawskiej komendy do 33-latki, która nie tylko wypatrzyła na drodze pijanego kierowcę, ale zabrała mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Potem wezwała policjantów.-

IV liga: Włodawianka kontra Huragan, Tomasovia i Opolanin liczą na kolejne zwycięstwa

IV liga: Włodawianka kontra Huragan, Tomasovia i Opolanin liczą na kolejne zwycięstwa

Intensywnego początku sezonu w IV lidze ciąg dalszy. Już w środę zostanie rozegrana trzecia seria gier. W grupie pierwszej bez wątpienia meczem kolejki będzie starcie we Włodawie. Tamtejsza Włodawianka zmierzy się z Huraganem Międzyrzec Podlaski (godz. 17).

Improwizacja w Próbie Cafe
16 sierpnia 2020, 19:00

Improwizacja w Próbie Cafe

W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 19 w Próbie Cafe (ul. Grodzka 5a) zostanie zaprezentowany spektakl improwizowany "Tryptak" w wykonaniu Impro Teatru Bezczelnego.

Lubelskie: Nowe zakażenia, zwiększa się liczba ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Nowe zakażenia, zwiększa się liczba ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Dzisiaj odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Do tej pory pozytywne wyniki badań wskazały infekcję wirusem SARS-CoV-2 u 1136 osób. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 11 sierpnia.

Koronawirus: Rosja, USA i Rumunia. Tam nie polecimy z Polski [pełna lista krajów]

Koronawirus: Rosja, USA i Rumunia. Tam nie polecimy z Polski [pełna lista krajów]

USA, Meksyk, Bośnia i Hercegowina, Rosja, Królestwa Arabii Saudyjskiej czy Rumunia. Między innymi do tych krajów nie będą wykonywane loty z Polski. Pełną listę opublikowano na stronie internetowej rządu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!