Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2009 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Jakiej chcesz podwyżki biletów MPK?

0 10 A A

10 grudnia gotowe mają być wyniki badań opinii publicznej, które mają dać odpowiedź, na który z trzech wariantów nowego cennika biletów zgadzają się pasażerowie komunikacji miejskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego badania przeprowadzi firma ARC Rynek i Opinia. Jej ankieterzy mają zadzwonić do 500 lublinian korzystających z komunikacji miejskiej. Badanie ruszy na początku grudnia.

Wszystkie trzy warianty, o które pytani będą pasażerowie, zakładają wzrost cen. ZTM tłumaczy, że potrzebuje 15 mln zł na to, by od stycznia przejąć władzę nad częścią komunikacji prywatnej. Kursy przejęliby przewoźnicy wybrani w drodze przetargu i w ich pojazdach obowiązywałyby te same ceny, co w wozach MPK.

Pierwszy z przetargów powinien być rozstrzygnięty 6 grudnia. ZTM zapowiada, że jeśli do tego czasu nie będzie mieć pewności, czy znajdą się pieniądze na zapłatę dla przewoźników, to unieważni ten i trzy kolejne oczekujące na rozstrzygnięcie przetargi. A to oznacza, że w prywatnych autobusach nadal obowiązywałyby niższe ceny ustalane przez samych przewoźników i nie można by w nich korzystać z miejskich biletów okresowych.

Co proponuje ZTM? Pierwszy wariant to podwyżka wszystkich cen: jednorazowy normalny po 2,40 zł, 30-dniowa sieciówka po 94 zł.

Drugi nie zmienia cen biletów okresowych, ale mówi że zamiast biletów jednorazowych będą czasowe: 15-, 30- i 60-minutowe po 2 zł, 3 zł i 5 zł. Z takim biletem można by się do woli przesiadać, ale nawet jadąc bez przesiadki trzeba by kasować kolejny bilet po upływie ważności pierwszego.

Trzeci wariant, mieszany, mówi że bilety czasowe we wspomnianych cenach będą dostępne obok biletów jednorazowych, które zdrożeją do 2,4 zł, w górę pójść mają też ceny okresowych: 30-dniowa sieciówka kosztowałaby 89 zł.

Wszystkie warianty zakładają, że bilet nocny zdrożeje do 5 zł, a do biletu u kierowcy trzeba będzie dopłacić
50 gr.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
annehsa / 3 grudnia 2009 o 22:41
0
rrrr napisał:
Najprościej przerzucić koszty na pasażerów. Bilet 15 minutowy w szczycie miejskim może okazać się najdroższym biletem na świecie (można przejechać np. dwa przystanki - np. z powodu kraksy itp.). Jeśli już ma się wprowadzić takie rozwiązanie to należałoby określić ile przystanków na danym bilecie czasowym ma pasażer zagwarantowany przejazd . Dlaczego ma on ponosić kosztyw przypadku zwiększonego natężenia ruchu, sytuacji szczególnych na trasie przejazdu. Takie podejście do problemu to absurd. MPK nie daje nic w zamian (opóźnienia i niezgodność z rozkładem jazdy, opłakany stan taboru transportowego). Najlepszym sposobem jest to rozwiązać i sprywatyzować.

Dobry pomysl z ustaleniem od ktorego do ktorego przystanku obowiazuje bilet czasowy ,ale jak udowodnisz na ktorym przystanku wsiadles?na skasowanym bilecie jest nr identyfikacyjny pojazdu i godzina, nie nr przystanku na ktorym wsiadles.

Dobry pomysl z ustaleniem od ktorego do ktorego przystanku obowiazuje bilet czasowy ,ale jak udowodnisz na ktorym przystanku wsiadles?na skasowanym bilecie jest nr identyfikacyjny pojazdu i godzina, nie nr przystanku na ktorym wsiadles. rozwiń
Avatar
Gapowicz / 2 grudnia 2009 o 11:13
0
A ja jestem za rozsądną, udokumentowaną podwyżką - ALE:
- KIEROWCY BĘDĄ UBRANI W STRÓJ SŁUŻBOWY
- NIE BĘDĄ PALIĆ TYTONIU PODCZAS PROWADZENIA POJAZDU I NA PRZYSTANKACH, ZWŁASZCZA KOŃCOWYCH W POJEŹDZIE
- NIE BĘDĄ ROZMAWIAĆ PRZEZ KOMÓRKĘ PODCZAS JAZDY
- BĘDĄ OSTROŻNIEJ NAS WOZIĆ (ACH TE ZRYWY Z PRZYSTANKU I CUDOWNE HAMOWANIA TUŻ PRZED NIM)
- BEDĄ W SPOSÓB BARDZIEJ KULTURALNY Z NAMI ROZMAWIAĆ (ODPOWIADAĆ NA PYTANIA PODCZAS POSTOJU I SPRZEDAŻY BILETÓW)
- BĘDĄ JEDNAK MIELI DROBNE DO WYDANIA RESZTY DO WYSOKOŚCI 50 ZŁ.
- BĘDĄ NAS WPUSZCZAC DO ŚRODKA NA KOŃCOWYCH PRZYSTANKACH W DESZCZ I W ZIMIE
- NIE BĘDĄ WPUSZCZAĆ DO KABINY KOLEGÓW (W TYM ZMIENNIKÓW) I GADAĆ, GADAĆ CAŁĄ TRASĘ
- WYŁĄCZAĆ OGRZEWANIE GDY NA DWORZE JEST CIEPŁO
- NIE WPUSZCZAĆ DO POJAZDU OSÓB ODRAŻAJĄCYH SWYM WYGLĄDEM - PATRZ REGULAMIN - ZWŁASZCZA PIJANYCH
- BĘDĄ REAGOWAĆ NA WULGARNE (SŁOWNICTWO TYLKO NA K..., P..., CH...) "PASAŻERÓW"
- W WYJĄTKOWYCH WYPADKACH POCZEKAJĄ TROSZECZKĘ NA OSOBY STARSZE DOBIEGAJACE DO PRZYSTANKU
- BĘDĄ SPRAWDZAĆ BILETY _ JESZCZE NIGDY NIE WIDZIAŁEM TAKIEJ AKCJI - ZWŁASZCZA GDY WSIADA DUŻO MŁODZIEŻY. Z MOICH PODSŁUCHÓW WYNIKA ŻE NIE MAJA I NIE KASUJĄ BILETU.
- BĘDĄ DBALI O CZYSTOŚC W POJEŹDZIE - NA KOŃCOWYM POWINNI SPRAWDZIĆ STAN POJAZDU.
- BĘDĄ REAGOWAĆ NA INFORMACJĘ O ZEPSUTYM KASOWNIKU
- BEDĄ.... BEDĄ .... BĘDĄ ......

POLECAM TE UWAGI ZARZĄDOWI MPK
A ja jestem za rozsądną, udokumentowaną podwyżką - ALE:
- KIEROWCY BĘDĄ UBRANI W STRÓJ SŁUŻBOWY
- NIE BĘDĄ PALIĆ TYTONIU PODCZAS PROWADZENIA POJAZDU I NA PRZYSTANKACH, ZWŁASZCZA KOŃCOWYCH W POJEŹDZIE
- NIE BĘDĄ ROZMAWIAĆ PRZEZ KOMÓRKĘ PODCZAS JAZDY
- BĘDĄ OSTROŻNIEJ NAS WOZIĆ (ACH TE ZRYWY Z PRZYSTANKU I CUDOWNE HAMOWANIA TUŻ PRZED NIM)
- BEDĄ W SPOSÓB BARDZIEJ KULTURALNY Z NAMI ROZMAWIAĆ (ODPOWIADAĆ NA PYTANIA PODCZAS POSTOJU I SPRZEDAŻY BILETÓW)
- BĘDĄ JEDNAK MIELI DROBNE DO WYDANIA RESZTY DO WYSOKOŚCI 5... rozwiń
Avatar
rrrr / 26 listopada 2009 o 10:38
0
Najprościej przerzucić koszty na pasażerów. Bilet 15 minutowy w szczycie miejskim może okazać się najdroższym biletem na świecie (można przejechać np. dwa przystanki - np. z powodu kraksy itp.). Jeśli już ma się wprowadzić takie rozwiązanie to należałoby określić ile przystanków na danym bilecie czasowym ma pasażer zagwarantowany przejazd . Dlaczego ma on ponosić kosztyw przypadku zwiększonego natężenia ruchu, sytuacji szczególnych na trasie przejazdu. Takie podejście do problemu to absurd. MPK nie daje nic w zamian (opóźnienia i niezgodność z rozkładem jazdy, opłakany stan taboru transportowego). Najlepszym sposobem jest to rozwiązać i sprywatyzować.
Najprościej przerzucić koszty na pasażerów. Bilet 15 minutowy w szczycie miejskim może okazać się najdroższym biletem na świecie (można przejechać np. dwa przystanki - np. z powodu kraksy itp.). Jeśli już ma się wprowadzić takie rozwiązanie to należałoby określić ile przystanków na danym bilecie czasowym ma pasażer zagwarantowany przejazd . Dlaczego ma on ponosić kosztyw przypadku zwiększonego natężenia ruchu, sytuacji szczególnych na trasie przejazdu. Takie podejście do problemu to absurd. MPK nie daje nic w zamian (opóźnienia i niezgodnoś... rozwiń
Avatar
czesio / 26 listopada 2009 o 08:29
0
Nie bardzo rozumiem po co im 15 mln, czyżby z góry zakładali , że po przejściu pod ich rządy prywatni kierowcy będą mieli straty (uwzględniając nawet podwyżki biletów ) i trzeba będzie im dopłacać ? Jeśli tak , to wiadomo co trzeba zrobić, żeby MPK miało zyski na przyszłość a nie ciągle wyciągało rękę po kolejne dotacje ....
Avatar
WuJo / 26 listopada 2009 o 06:59
0
Ja widzę inną drogę, chyba niezbyt lubianą przez prywatnych przewoźników. Niech obsługują wydzielone linie i pokażą na ile są lepsi. Chyba wówczas wyjdzie szydło z worka. Nie jest sztuką chwalić się niższymi cenami w obecnej sytuacji, gdzie podkrada się pasażera MPK jeżdżąc przed autobusem komunalnym na najbardziej uczęszczanych liniach, w wybranych godzinach i dniach, nie honorując ulg dla pasażerów. Swoją drogą wygląda na to, że prywatni mają w ZTM jakby większe poważanie.
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 22:50
0
Większe korki będą na pewno, ale nie z powodu wyższych cen, tylko z tego powodu, że lubelska komunikacja jest zupełnie nieatrakcjyna dla większości mieszkańców. Nic dziwnego, że każdy, kto tylko może inwestuje w samochód, byle tylko nie czekać 30 min. na przystanku, bo w tym czasie mimo korków będzie już na miejscu i nie będzie się zastanawiał, czy autobus przyjedzie, czy nie, a jeśli przyjedzie, to akurat prywatny, więc jeśli kupił bilet okresowy, to i tak musi rzucić 1zl czy 1,50zl "do czapki".

Oprócz wyżej wymienionych, są jeszcze inne powody zniechęcejące do koryzstania z KM - nieprzejrzysty układ linii, niedostosowany do obecnych potrzeb (zbyt duża liczba linii, pokręcone trasay znacznie wydlużającye czas jazdy), nieskoordynowane rozkłady linii spełniających podobne funkcje, brak jednakowych końcówek minutowych ułatwiających zapamiętywanie rozkładu itd., można by jeszcze długo wymieniać...

Zatem proponuję zamiast mieszania z błotem ZTM-u odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie warto zapłacić trochę więcej, ale mieć w zamian nieco lepszą jakość? A włączenie prywaciarzy do sieci ZTM to podstawa, mam nadzieję, że obecne przetargi zostaną rozstrzygnięte, a dalszej perspektywie będą ogłaszane kolejne, tak aby chociaż na najważniejszych liniach poprawić częstotliwość.

Ale podkreślam - na te dodatkowe wozokm i kolejne brygady skądś trzeba wziąć pieniądze. Jeśli radni po raz kolejny popiszą się populizmem i nie zgodzą się ani na zwiększenie dofinansowania, ani na podwyżkę cen, to utwierdzą mnie w przekonaniu, że nie zależy im na KM. I za to należaloby ich rozliczyć za pomocą kartki do glosowania
Większe korki będą na pewno, ale nie z powodu wyższych cen, tylko z tego powodu, że lubelska komunikacja jest zupełnie nieatrakcjyna dla większości mieszkańców. Nic dziwnego, że każdy, kto tylko może inwestuje w samochód, byle tylko nie czekać 30 min. na przystanku, bo w tym czasie mimo korków będzie już na miejscu i nie będzie się zastanawiał, czy autobus przyjedzie, czy nie, a jeśli przyjedzie, to akurat prywatny, więc jeśli kupił bilet okresowy, to i tak musi rzucić 1zl czy 1,50zl "do czapki".

Oprócz wyżej wymienion... rozwiń
Avatar
mosquito / 25 listopada 2009 o 21:51
0
żadnej podwyżki nie chcę !!! To chyba oczywiste.
Avatar
PAZAŻER / 25 listopada 2009 o 20:32
0
Proste! zamiast drogim mpk już wolę swoim samochodem, albo na piechote... Jak zniechęcić klientów? - podnieść ceny. Skutecznie. brawo brawo brawo... Konkurs na najgorszy biznesplan otrzymuje mpk lublin ;]
Avatar
Krzysztof Jakubowski / 25 listopada 2009 o 20:15
0
Zapytanie 500 osób, które posiadają telefon stacjonarny nie jest miarodajnym określeniem tego, jakich biletów chcą Lublinianie.
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 19:43
0
Niech podnoszą ceny, to będą jeszcze większe korki !!! bo jak mam płacić 2x5pln do pracy i z powrotem to będzie lepiej swoim samochodem jechać!!!
Avatar
annehsa / 3 grudnia 2009 o 22:41
0
rrrr napisał:
Najprościej przerzucić koszty na pasażerów. Bilet 15 minutowy w szczycie miejskim może okazać się najdroższym biletem na świecie (można przejechać np. dwa przystanki - np. z powodu kraksy itp.). Jeśli już ma się wprowadzić takie rozwiązanie to należałoby określić ile przystanków na danym bilecie czasowym ma pasażer zagwarantowany przejazd . Dlaczego ma on ponosić kosztyw przypadku zwiększonego natężenia ruchu, sytuacji szczególnych na trasie przejazdu. Takie podejście do problemu to absurd. MPK nie daje nic w zamian (opóźnienia i niezgodność z rozkładem jazdy, opłakany stan taboru transportowego). Najlepszym sposobem jest to rozwiązać i sprywatyzować.

Dobry pomysl z ustaleniem od ktorego do ktorego przystanku obowiazuje bilet czasowy ,ale jak udowodnisz na ktorym przystanku wsiadles?na skasowanym bilecie jest nr identyfikacyjny pojazdu i godzina, nie nr przystanku na ktorym wsiadles.

Dobry pomysl z ustaleniem od ktorego do ktorego przystanku obowiazuje bilet czasowy ,ale jak udowodnisz na ktorym przystanku wsiadles?na skasowanym bilecie jest nr identyfikacyjny pojazdu i godzina, nie nr przystanku na ktorym wsiadles. rozwiń
Avatar
Gapowicz / 2 grudnia 2009 o 11:13
0
A ja jestem za rozsądną, udokumentowaną podwyżką - ALE:
- KIEROWCY BĘDĄ UBRANI W STRÓJ SŁUŻBOWY
- NIE BĘDĄ PALIĆ TYTONIU PODCZAS PROWADZENIA POJAZDU I NA PRZYSTANKACH, ZWŁASZCZA KOŃCOWYCH W POJEŹDZIE
- NIE BĘDĄ ROZMAWIAĆ PRZEZ KOMÓRKĘ PODCZAS JAZDY
- BĘDĄ OSTROŻNIEJ NAS WOZIĆ (ACH TE ZRYWY Z PRZYSTANKU I CUDOWNE HAMOWANIA TUŻ PRZED NIM)
- BEDĄ W SPOSÓB BARDZIEJ KULTURALNY Z NAMI ROZMAWIAĆ (ODPOWIADAĆ NA PYTANIA PODCZAS POSTOJU I SPRZEDAŻY BILETÓW)
- BĘDĄ JEDNAK MIELI DROBNE DO WYDANIA RESZTY DO WYSOKOŚCI 50 ZŁ.
- BĘDĄ NAS WPUSZCZAC DO ŚRODKA NA KOŃCOWYCH PRZYSTANKACH W DESZCZ I W ZIMIE
- NIE BĘDĄ WPUSZCZAĆ DO KABINY KOLEGÓW (W TYM ZMIENNIKÓW) I GADAĆ, GADAĆ CAŁĄ TRASĘ
- WYŁĄCZAĆ OGRZEWANIE GDY NA DWORZE JEST CIEPŁO
- NIE WPUSZCZAĆ DO POJAZDU OSÓB ODRAŻAJĄCYH SWYM WYGLĄDEM - PATRZ REGULAMIN - ZWŁASZCZA PIJANYCH
- BĘDĄ REAGOWAĆ NA WULGARNE (SŁOWNICTWO TYLKO NA K..., P..., CH...) "PASAŻERÓW"
- W WYJĄTKOWYCH WYPADKACH POCZEKAJĄ TROSZECZKĘ NA OSOBY STARSZE DOBIEGAJACE DO PRZYSTANKU
- BĘDĄ SPRAWDZAĆ BILETY _ JESZCZE NIGDY NIE WIDZIAŁEM TAKIEJ AKCJI - ZWŁASZCZA GDY WSIADA DUŻO MŁODZIEŻY. Z MOICH PODSŁUCHÓW WYNIKA ŻE NIE MAJA I NIE KASUJĄ BILETU.
- BĘDĄ DBALI O CZYSTOŚC W POJEŹDZIE - NA KOŃCOWYM POWINNI SPRAWDZIĆ STAN POJAZDU.
- BĘDĄ REAGOWAĆ NA INFORMACJĘ O ZEPSUTYM KASOWNIKU
- BEDĄ.... BEDĄ .... BĘDĄ ......

POLECAM TE UWAGI ZARZĄDOWI MPK
A ja jestem za rozsądną, udokumentowaną podwyżką - ALE:
- KIEROWCY BĘDĄ UBRANI W STRÓJ SŁUŻBOWY
- NIE BĘDĄ PALIĆ TYTONIU PODCZAS PROWADZENIA POJAZDU I NA PRZYSTANKACH, ZWŁASZCZA KOŃCOWYCH W POJEŹDZIE
- NIE BĘDĄ ROZMAWIAĆ PRZEZ KOMÓRKĘ PODCZAS JAZDY
- BĘDĄ OSTROŻNIEJ NAS WOZIĆ (ACH TE ZRYWY Z PRZYSTANKU I CUDOWNE HAMOWANIA TUŻ PRZED NIM)
- BEDĄ W SPOSÓB BARDZIEJ KULTURALNY Z NAMI ROZMAWIAĆ (ODPOWIADAĆ NA PYTANIA PODCZAS POSTOJU I SPRZEDAŻY BILETÓW)
- BĘDĄ JEDNAK MIELI DROBNE DO WYDANIA RESZTY DO WYSOKOŚCI 5... rozwiń
Avatar
rrrr / 26 listopada 2009 o 10:38
0
Najprościej przerzucić koszty na pasażerów. Bilet 15 minutowy w szczycie miejskim może okazać się najdroższym biletem na świecie (można przejechać np. dwa przystanki - np. z powodu kraksy itp.). Jeśli już ma się wprowadzić takie rozwiązanie to należałoby określić ile przystanków na danym bilecie czasowym ma pasażer zagwarantowany przejazd . Dlaczego ma on ponosić kosztyw przypadku zwiększonego natężenia ruchu, sytuacji szczególnych na trasie przejazdu. Takie podejście do problemu to absurd. MPK nie daje nic w zamian (opóźnienia i niezgodność z rozkładem jazdy, opłakany stan taboru transportowego). Najlepszym sposobem jest to rozwiązać i sprywatyzować.
Najprościej przerzucić koszty na pasażerów. Bilet 15 minutowy w szczycie miejskim może okazać się najdroższym biletem na świecie (można przejechać np. dwa przystanki - np. z powodu kraksy itp.). Jeśli już ma się wprowadzić takie rozwiązanie to należałoby określić ile przystanków na danym bilecie czasowym ma pasażer zagwarantowany przejazd . Dlaczego ma on ponosić kosztyw przypadku zwiększonego natężenia ruchu, sytuacji szczególnych na trasie przejazdu. Takie podejście do problemu to absurd. MPK nie daje nic w zamian (opóźnienia i niezgodnoś... rozwiń
Avatar
czesio / 26 listopada 2009 o 08:29
0
Nie bardzo rozumiem po co im 15 mln, czyżby z góry zakładali , że po przejściu pod ich rządy prywatni kierowcy będą mieli straty (uwzględniając nawet podwyżki biletów ) i trzeba będzie im dopłacać ? Jeśli tak , to wiadomo co trzeba zrobić, żeby MPK miało zyski na przyszłość a nie ciągle wyciągało rękę po kolejne dotacje ....
Avatar
WuJo / 26 listopada 2009 o 06:59
0
Ja widzę inną drogę, chyba niezbyt lubianą przez prywatnych przewoźników. Niech obsługują wydzielone linie i pokażą na ile są lepsi. Chyba wówczas wyjdzie szydło z worka. Nie jest sztuką chwalić się niższymi cenami w obecnej sytuacji, gdzie podkrada się pasażera MPK jeżdżąc przed autobusem komunalnym na najbardziej uczęszczanych liniach, w wybranych godzinach i dniach, nie honorując ulg dla pasażerów. Swoją drogą wygląda na to, że prywatni mają w ZTM jakby większe poważanie.
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 22:50
0
Większe korki będą na pewno, ale nie z powodu wyższych cen, tylko z tego powodu, że lubelska komunikacja jest zupełnie nieatrakcjyna dla większości mieszkańców. Nic dziwnego, że każdy, kto tylko może inwestuje w samochód, byle tylko nie czekać 30 min. na przystanku, bo w tym czasie mimo korków będzie już na miejscu i nie będzie się zastanawiał, czy autobus przyjedzie, czy nie, a jeśli przyjedzie, to akurat prywatny, więc jeśli kupił bilet okresowy, to i tak musi rzucić 1zl czy 1,50zl "do czapki".

Oprócz wyżej wymienionych, są jeszcze inne powody zniechęcejące do koryzstania z KM - nieprzejrzysty układ linii, niedostosowany do obecnych potrzeb (zbyt duża liczba linii, pokręcone trasay znacznie wydlużającye czas jazdy), nieskoordynowane rozkłady linii spełniających podobne funkcje, brak jednakowych końcówek minutowych ułatwiających zapamiętywanie rozkładu itd., można by jeszcze długo wymieniać...

Zatem proponuję zamiast mieszania z błotem ZTM-u odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie warto zapłacić trochę więcej, ale mieć w zamian nieco lepszą jakość? A włączenie prywaciarzy do sieci ZTM to podstawa, mam nadzieję, że obecne przetargi zostaną rozstrzygnięte, a dalszej perspektywie będą ogłaszane kolejne, tak aby chociaż na najważniejszych liniach poprawić częstotliwość.

Ale podkreślam - na te dodatkowe wozokm i kolejne brygady skądś trzeba wziąć pieniądze. Jeśli radni po raz kolejny popiszą się populizmem i nie zgodzą się ani na zwiększenie dofinansowania, ani na podwyżkę cen, to utwierdzą mnie w przekonaniu, że nie zależy im na KM. I za to należaloby ich rozliczyć za pomocą kartki do glosowania
Większe korki będą na pewno, ale nie z powodu wyższych cen, tylko z tego powodu, że lubelska komunikacja jest zupełnie nieatrakcjyna dla większości mieszkańców. Nic dziwnego, że każdy, kto tylko może inwestuje w samochód, byle tylko nie czekać 30 min. na przystanku, bo w tym czasie mimo korków będzie już na miejscu i nie będzie się zastanawiał, czy autobus przyjedzie, czy nie, a jeśli przyjedzie, to akurat prywatny, więc jeśli kupił bilet okresowy, to i tak musi rzucić 1zl czy 1,50zl "do czapki".

Oprócz wyżej wymienion... rozwiń
Avatar
mosquito / 25 listopada 2009 o 21:51
0
żadnej podwyżki nie chcę !!! To chyba oczywiste.
Avatar
PAZAŻER / 25 listopada 2009 o 20:32
0
Proste! zamiast drogim mpk już wolę swoim samochodem, albo na piechote... Jak zniechęcić klientów? - podnieść ceny. Skutecznie. brawo brawo brawo... Konkurs na najgorszy biznesplan otrzymuje mpk lublin ;]
Avatar
Krzysztof Jakubowski / 25 listopada 2009 o 20:15
0
Zapytanie 500 osób, które posiadają telefon stacjonarny nie jest miarodajnym określeniem tego, jakich biletów chcą Lublinianie.
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 19:43
0
Niech podnoszą ceny, to będą jeszcze większe korki !!! bo jak mam płacić 2x5pln do pracy i z powrotem to będzie lepiej swoim samochodem jechać!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 0

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 4 3

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 1

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 0

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 85 47

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 38 15

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 1 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 10 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 71 35

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 65 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 5 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 3

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 4

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!