Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2009 r.
21:54
Edytuj ten wpis

Jestem wdzięczny przypadkowym ludziom za to, że żyję

0 29 A A

W ich obronie stanęli przypadkowi świadkowie. To – być może – dzięki nim Sebastian przeżył. Razem ze swoją dziewczyną chce teraz wszystkim gorąco podziękować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mogło się to skończyć dla mnie tragicznie – mówi Sebastian. Mimo, że od zdarzenia upłynął tydzień, ma na twarzy ślady pobicia. Przyszedł do naszej redakcji, żeby podziękować wszystkim, którzy mu pomogli.

– To była sytuacja, w której ani ja, ani nikt inny na moim miejscu nie miałby żadnych szans – mówi Sebastian. – Uratowała mnie pomoc przypadkowych ludzi. Nie znam ich, nie miałem szansy z nimi porozmawiać, dlatego w taki sposób chciałbym wyrazić im swoją wdzięczność. Dziękuję Wam za to.

Przypomnijmy. W piątkowy wieczór Sebastian szedł ze swoją dziewczyną do znajomych. Na ulicy Dożynkowej w Lublinie podszedł do nich pijany mężczyzna. Zaczął szarpać Sebastiana za ramię, powtarzał: „Dostaniesz, bo dziś jest promocja”.

Za chwilę do napastnika dołączyła grupa 8 kolejnych. Zaczęli brutalnie bić Sebastiana. Przechodzący obok 17-letni Kacper, który próbował pomóc Sebastianowi, także został pobity. – Wyglądało to strasznie. Moja pierwsza myśl: zabiją ich – opowiada Marta, dziewczyna Sebastiana.

Marta uciekła i zatrzymała przejeżdżający samochód. Kierowca, pan Wojciech, wezwał policję. Po chwili zatrzymał się jeszcze jeden samochód. Jego właściciel włączył alarm. To wystraszyło napastników. Uciekli. Ale policja błyskawicznie zatrzymała 5 z nich. Dzięki panu Wojciechowi, który pobiegł za napastnikami i doprowadził do nich policję.

– Zachował się jak profesjonalny zwiadowca – twierdzą policjanci.

Udało nam się dotrzeć do Kacpra i pana Wojciecha, którzy pospieszyli Sebastianowi z pomocą. Żaden z nich nie czuje się bohaterem. – Nie zrobiłem nic specjalnego. To był naturalny odruch. Zawsze reaguję w takiej sytuacji, to nie był pierwszy raz – mówi pan Wojciech.

Kacper, który stanął w obronie Sebastiana, sam oberwał. Ale nie żałuje, że zareagował. – Już po wszystkim zastanawiałem się, czy jeszcze raz bym tak postąpił. I moja odpowiedź brzmi: tak. Być może kiedyś ja też będę potrzebował pomocy. I też znajdzie się ktoś, kto nie pozostanie obojętny – mówi Kacper.

Okazuje się, że przypadki spontanicznej pomocy zdarzają się coraz częściej. – Ludzie reagują, widząc że dzieje się coś złego – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. – Nie trzeba od razu łapać bandytów, bo to wręcz niebezpieczne, ale wystarczy anonimowo zadzwonić na policję. To nam niczym nie grozi, a może uratować czyjeś życie.

Sebastian i Marta przyznają, że od tamtego zdarzenia inaczej patrzą na świat. – Zostaliśmy napadnięci przypadkowo, dla czyjejś rozrywki. To mogło spotkać każdego i skończyć się tragicznie, gdyby nie reakcja ludzi – mówią.

Czterech napastników czeka w areszcie na proces. Grozi im do 12 lat więzienia.
Imiona niektórych osób zostały zmienione

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 23 listopada 2009 o 19:11
0
"policjanci" z 6 komisariatu uczcie sie. Bo jestescie najgorsi w calym miescie!
Avatar
~gosc~ / 23 listopada 2009 o 16:44
0
wali napisał:
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie, naprawdę warto było.



Bardzo fajnie. Brawo dla Ciebie, policjantów i dyżurnego też.

Jeżeli Policja w Polsce będzie odnosiła się na takim poziomie do obywatela jak policjanci za granicą (w cywilizowanych krajach) to i obywatel bez wahania będzie sięgał po telefon. Nie należy kultury i szacunku mylić z brakiem zdecydowania.



Bardzo fajnie. Brawo dla Ciebie, policjantów i dyżurnego też.

Jeżeli Policja w Polsce będzie odnosiła się na takim poziomie do obywatela jak policjanci za granicą (w cywilizowanych krajach) to i obywatel bez wahania będzie sięgał po telefon. Nie należy kultury i szacunku mylić z brakiem zdecydowania. rozwiń
Avatar
wali / 23 listopada 2009 o 14:16
0
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie, naprawdę warto było.
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie,... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 13:27
0
Cwaniaki w kilku na jednego , pier... szczury. A przy uczciwj walcw 1 na jednego wpier.. by wyłapali momentalnie.
Avatar
BOLO / 23 listopada 2009 o 12:58
0
w ramach "PROMOCJI" tak dla przykładu jakieś 15 lat bezwzględnej odsiadki np. we Wronkch.
Avatar
Lukasz / 23 listopada 2009 o 12:32
0
Proponuję kontrolowany odstrzał dresów na "ich" ulicach typu Lubartowska czy podobne. Zastrzelić kilku, resztę pałą po łbie za to ich cwaniakowanie i ciągłe przechodzenie przez ulicę na czerwonym, picie pod sklepami. Żaden się pracy nie czepi, tylko środki z pomocy społecznej, złodziejka i tego typu dochody. Po co mamy do idiotów dopłacać i jeszcze z naszych podatków im rozrywkę fundować typu Motor - Koruptor Lublin. Nikt po nich nie będzie płakał
Avatar
laoni / 23 listopada 2009 o 12:03
0
Jak najbardziej Takim ludziom należy się szacunek, 100% BOHATER, a te mendy miejmy nadzieję, że trafią tam gdzie ich miejsce i oby codziennie w więzieniu mogli się wykazać swoją odwagą 1 do 8, MENDY - DLA TAKICH NIE MA ZAWIASÓW
Avatar
Jan / 23 listopada 2009 o 11:56
0
Gość napisał:
Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć?

mam nadzieje że przynajmniej Ci ulżyło
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 11:24
0
Jan napisał:
ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy!



Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć?



Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć? rozwiń
Avatar
Jan / 23 listopada 2009 o 10:49
0
~max~ napisał:
Pamiętaj, że tez możesz się kiedyś znaleźć w podobnej sytuacji. A wtedy może ci dupsko uratować jedynie "typowo wsiowy tok rozumowania"

ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy!

ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy! rozwiń
Avatar
Tomasz / 23 listopada 2009 o 19:11
0
"policjanci" z 6 komisariatu uczcie sie. Bo jestescie najgorsi w calym miescie!
Avatar
~gosc~ / 23 listopada 2009 o 16:44
0
wali napisał:
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie, naprawdę warto było.



Bardzo fajnie. Brawo dla Ciebie, policjantów i dyżurnego też.

Jeżeli Policja w Polsce będzie odnosiła się na takim poziomie do obywatela jak policjanci za granicą (w cywilizowanych krajach) to i obywatel bez wahania będzie sięgał po telefon. Nie należy kultury i szacunku mylić z brakiem zdecydowania.



Bardzo fajnie. Brawo dla Ciebie, policjantów i dyżurnego też.

Jeżeli Policja w Polsce będzie odnosiła się na takim poziomie do obywatela jak policjanci za granicą (w cywilizowanych krajach) to i obywatel bez wahania będzie sięgał po telefon. Nie należy kultury i szacunku mylić z brakiem zdecydowania. rozwiń
Avatar
wali / 23 listopada 2009 o 14:16
0
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie, naprawdę warto było.
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie,... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 13:27
0
Cwaniaki w kilku na jednego , pier... szczury. A przy uczciwj walcw 1 na jednego wpier.. by wyłapali momentalnie.
Avatar
BOLO / 23 listopada 2009 o 12:58
0
w ramach "PROMOCJI" tak dla przykładu jakieś 15 lat bezwzględnej odsiadki np. we Wronkch.
Avatar
Lukasz / 23 listopada 2009 o 12:32
0
Proponuję kontrolowany odstrzał dresów na "ich" ulicach typu Lubartowska czy podobne. Zastrzelić kilku, resztę pałą po łbie za to ich cwaniakowanie i ciągłe przechodzenie przez ulicę na czerwonym, picie pod sklepami. Żaden się pracy nie czepi, tylko środki z pomocy społecznej, złodziejka i tego typu dochody. Po co mamy do idiotów dopłacać i jeszcze z naszych podatków im rozrywkę fundować typu Motor - Koruptor Lublin. Nikt po nich nie będzie płakał
Avatar
laoni / 23 listopada 2009 o 12:03
0
Jak najbardziej Takim ludziom należy się szacunek, 100% BOHATER, a te mendy miejmy nadzieję, że trafią tam gdzie ich miejsce i oby codziennie w więzieniu mogli się wykazać swoją odwagą 1 do 8, MENDY - DLA TAKICH NIE MA ZAWIASÓW
Avatar
Jan / 23 listopada 2009 o 11:56
0
Gość napisał:
Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć?

mam nadzieje że przynajmniej Ci ulżyło
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 11:24
0
Jan napisał:
ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy!



Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć?



Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć? rozwiń
Avatar
Jan / 23 listopada 2009 o 10:49
0
~max~ napisał:
Pamiętaj, że tez możesz się kiedyś znaleźć w podobnej sytuacji. A wtedy może ci dupsko uratować jedynie "typowo wsiowy tok rozumowania"

ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy!

ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 21 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 46 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 21

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 500 69

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?