Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2009 r.
21:54
Edytuj ten wpis

Jestem wdzięczny przypadkowym ludziom za to, że żyję

0 29 A A

W ich obronie stanęli przypadkowi świadkowie. To – być może – dzięki nim Sebastian przeżył. Razem ze swoją dziewczyną chce teraz wszystkim gorąco podziękować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mogło się to skończyć dla mnie tragicznie – mówi Sebastian. Mimo, że od zdarzenia upłynął tydzień, ma na twarzy ślady pobicia. Przyszedł do naszej redakcji, żeby podziękować wszystkim, którzy mu pomogli.

– To była sytuacja, w której ani ja, ani nikt inny na moim miejscu nie miałby żadnych szans – mówi Sebastian. – Uratowała mnie pomoc przypadkowych ludzi. Nie znam ich, nie miałem szansy z nimi porozmawiać, dlatego w taki sposób chciałbym wyrazić im swoją wdzięczność. Dziękuję Wam za to.

Przypomnijmy. W piątkowy wieczór Sebastian szedł ze swoją dziewczyną do znajomych. Na ulicy Dożynkowej w Lublinie podszedł do nich pijany mężczyzna. Zaczął szarpać Sebastiana za ramię, powtarzał: „Dostaniesz, bo dziś jest promocja”.

Za chwilę do napastnika dołączyła grupa 8 kolejnych. Zaczęli brutalnie bić Sebastiana. Przechodzący obok 17-letni Kacper, który próbował pomóc Sebastianowi, także został pobity. – Wyglądało to strasznie. Moja pierwsza myśl: zabiją ich – opowiada Marta, dziewczyna Sebastiana.

Marta uciekła i zatrzymała przejeżdżający samochód. Kierowca, pan Wojciech, wezwał policję. Po chwili zatrzymał się jeszcze jeden samochód. Jego właściciel włączył alarm. To wystraszyło napastników. Uciekli. Ale policja błyskawicznie zatrzymała 5 z nich. Dzięki panu Wojciechowi, który pobiegł za napastnikami i doprowadził do nich policję.

– Zachował się jak profesjonalny zwiadowca – twierdzą policjanci.

Udało nam się dotrzeć do Kacpra i pana Wojciecha, którzy pospieszyli Sebastianowi z pomocą. Żaden z nich nie czuje się bohaterem. – Nie zrobiłem nic specjalnego. To był naturalny odruch. Zawsze reaguję w takiej sytuacji, to nie był pierwszy raz – mówi pan Wojciech.

Kacper, który stanął w obronie Sebastiana, sam oberwał. Ale nie żałuje, że zareagował. – Już po wszystkim zastanawiałem się, czy jeszcze raz bym tak postąpił. I moja odpowiedź brzmi: tak. Być może kiedyś ja też będę potrzebował pomocy. I też znajdzie się ktoś, kto nie pozostanie obojętny – mówi Kacper.

Okazuje się, że przypadki spontanicznej pomocy zdarzają się coraz częściej. – Ludzie reagują, widząc że dzieje się coś złego – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. – Nie trzeba od razu łapać bandytów, bo to wręcz niebezpieczne, ale wystarczy anonimowo zadzwonić na policję. To nam niczym nie grozi, a może uratować czyjeś życie.

Sebastian i Marta przyznają, że od tamtego zdarzenia inaczej patrzą na świat. – Zostaliśmy napadnięci przypadkowo, dla czyjejś rozrywki. To mogło spotkać każdego i skończyć się tragicznie, gdyby nie reakcja ludzi – mówią.

Czterech napastników czeka w areszcie na proces. Grozi im do 12 lat więzienia.
Imiona niektórych osób zostały zmienione

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 23 listopada 2009 o 19:11
0
"policjanci" z 6 komisariatu uczcie sie. Bo jestescie najgorsi w calym miescie!
Avatar
~gosc~ / 23 listopada 2009 o 16:44
0
wali napisał:
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie, naprawdę warto było.



Bardzo fajnie. Brawo dla Ciebie, policjantów i dyżurnego też.

Jeżeli Policja w Polsce będzie odnosiła się na takim poziomie do obywatela jak policjanci za granicą (w cywilizowanych krajach) to i obywatel bez wahania będzie sięgał po telefon. Nie należy kultury i szacunku mylić z brakiem zdecydowania.



Bardzo fajnie. Brawo dla Ciebie, policjantów i dyżurnego też.

Jeżeli Policja w Polsce będzie odnosiła się na takim poziomie do obywatela jak policjanci za granicą (w cywilizowanych krajach) to i obywatel bez wahania będzie sięgał po telefon. Nie należy kultury i szacunku mylić z brakiem zdecydowania. rozwiń
Avatar
wali / 23 listopada 2009 o 14:16
0
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie, naprawdę warto było.
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie,... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 13:27
0
Cwaniaki w kilku na jednego , pier... szczury. A przy uczciwj walcw 1 na jednego wpier.. by wyłapali momentalnie.
Avatar
BOLO / 23 listopada 2009 o 12:58
0
w ramach "PROMOCJI" tak dla przykładu jakieś 15 lat bezwzględnej odsiadki np. we Wronkch.
Avatar
Lukasz / 23 listopada 2009 o 12:32
0
Proponuję kontrolowany odstrzał dresów na "ich" ulicach typu Lubartowska czy podobne. Zastrzelić kilku, resztę pałą po łbie za to ich cwaniakowanie i ciągłe przechodzenie przez ulicę na czerwonym, picie pod sklepami. Żaden się pracy nie czepi, tylko środki z pomocy społecznej, złodziejka i tego typu dochody. Po co mamy do idiotów dopłacać i jeszcze z naszych podatków im rozrywkę fundować typu Motor - Koruptor Lublin. Nikt po nich nie będzie płakał
Avatar
laoni / 23 listopada 2009 o 12:03
0
Jak najbardziej Takim ludziom należy się szacunek, 100% BOHATER, a te mendy miejmy nadzieję, że trafią tam gdzie ich miejsce i oby codziennie w więzieniu mogli się wykazać swoją odwagą 1 do 8, MENDY - DLA TAKICH NIE MA ZAWIASÓW
Avatar
Jan / 23 listopada 2009 o 11:56
0
Gość napisał:
Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć?

mam nadzieje że przynajmniej Ci ulżyło
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 11:24
0
Jan napisał:
ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy!



Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć?



Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć? rozwiń
Avatar
Jan / 23 listopada 2009 o 10:49
0
~max~ napisał:
Pamiętaj, że tez możesz się kiedyś znaleźć w podobnej sytuacji. A wtedy może ci dupsko uratować jedynie "typowo wsiowy tok rozumowania"

ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy!

ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy! rozwiń
Avatar
Tomasz / 23 listopada 2009 o 19:11
0
"policjanci" z 6 komisariatu uczcie sie. Bo jestescie najgorsi w calym miescie!
Avatar
~gosc~ / 23 listopada 2009 o 16:44
0
wali napisał:
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie, naprawdę warto było.



Bardzo fajnie. Brawo dla Ciebie, policjantów i dyżurnego też.

Jeżeli Policja w Polsce będzie odnosiła się na takim poziomie do obywatela jak policjanci za granicą (w cywilizowanych krajach) to i obywatel bez wahania będzie sięgał po telefon. Nie należy kultury i szacunku mylić z brakiem zdecydowania.



Bardzo fajnie. Brawo dla Ciebie, policjantów i dyżurnego też.

Jeżeli Policja w Polsce będzie odnosiła się na takim poziomie do obywatela jak policjanci za granicą (w cywilizowanych krajach) to i obywatel bez wahania będzie sięgał po telefon. Nie należy kultury i szacunku mylić z brakiem zdecydowania. rozwiń
Avatar
wali / 23 listopada 2009 o 14:16
0
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie, naprawdę warto było.
Kurczę, podbudował mnie ten tekst. Niedawno wróciłem z Irlandii. Podobało mi się tam, że ludzie sa bardziej wyczuleni na takie hocki-klocki i nie wahają się dzwonić po gliny. Niedawno sam byłem świadkiem jak dwóch gostków tarmisiło młodego chłopaka na Nałkowskich. Instynktownie złapałem za telefon i zadzwoniłem na policję. momentalnie pojswił się radiowóz nie wiem skąd. dopadki gnoi, rzucili ich na glebę, wezwali karetke do chłopaka, bo trzyamł się za głowę. A za 15 min. zadzwoniłdo mnie dyżurny i podziękował za pomoc. Kurczę, fajne uczucie,... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 13:27
0
Cwaniaki w kilku na jednego , pier... szczury. A przy uczciwj walcw 1 na jednego wpier.. by wyłapali momentalnie.
Avatar
BOLO / 23 listopada 2009 o 12:58
0
w ramach "PROMOCJI" tak dla przykładu jakieś 15 lat bezwzględnej odsiadki np. we Wronkch.
Avatar
Lukasz / 23 listopada 2009 o 12:32
0
Proponuję kontrolowany odstrzał dresów na "ich" ulicach typu Lubartowska czy podobne. Zastrzelić kilku, resztę pałą po łbie za to ich cwaniakowanie i ciągłe przechodzenie przez ulicę na czerwonym, picie pod sklepami. Żaden się pracy nie czepi, tylko środki z pomocy społecznej, złodziejka i tego typu dochody. Po co mamy do idiotów dopłacać i jeszcze z naszych podatków im rozrywkę fundować typu Motor - Koruptor Lublin. Nikt po nich nie będzie płakał
Avatar
laoni / 23 listopada 2009 o 12:03
0
Jak najbardziej Takim ludziom należy się szacunek, 100% BOHATER, a te mendy miejmy nadzieję, że trafią tam gdzie ich miejsce i oby codziennie w więzieniu mogli się wykazać swoją odwagą 1 do 8, MENDY - DLA TAKICH NIE MA ZAWIASÓW
Avatar
Jan / 23 listopada 2009 o 11:56
0
Gość napisał:
Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć?

mam nadzieje że przynajmniej Ci ulżyło
Avatar
Gość / 23 listopada 2009 o 11:24
0
Jan napisał:
ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy!



Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć?



Ty rozumiesz słowo pisane, czy jesteś mądry inaczej? Spytałem, czy znasz policję która byłaby skuteczna bez pomocy społeczeństwa. A ty wyjeżddżasz z jakimś wsiowym tokiem rozumowania.
To w dużej mierze od nas samych zależy, czy na ulicach będzie bezpiecznie. Czy to trudno pojąć? rozwiń
Avatar
Jan / 23 listopada 2009 o 10:49
0
~max~ napisał:
Pamiętaj, że tez możesz się kiedyś znaleźć w podobnej sytuacji. A wtedy może ci dupsko uratować jedynie "typowo wsiowy tok rozumowania"

ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy!

ale o co Ci gościu wogóle chodzi? normalny inaczej jesteś? przecież nigdzie nie napisałem że to źle że przypadkowi ludzie zareagowali pomocą, to bardzo dobrze. Pytałem tylko po co tworzyc jakieś dodatkowe służby obywatelskie jak to jakiś geniusz wymyślił skoro mamy odpowiednie służby do pilnowania porządku które są opłacane z moich i twoich i wszystkich nas pieniędzy! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku 0 0

To nie będzie klasyczna biografia Marszałka, ale opowieść o człowieku i jego życiowych wyborach. Historia pełna zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. Jesienią przyszłego roku do kin trafi film Michała Rosy „Piłsudski”.

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle 0 0

Kamil Stoch i spółka wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata rozgrywany na skoczni Adama Małysza. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.Dla Biało-Czerwonych było to czwarte w historii zwycięstwo zawodów drużynowych w Pucharze Świata

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie?
Historia
galeria

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie? 13 2

Model 3D cegielni, pieca Hoffmanowskiego i innych narzędzi i przyrządów używanych w cegielni, ponad 50 historii mówionych, leksykon 50 cegieł sygnowanych z terenów Lublina, w tym, modelowane w 3D, artykuły historyczne, lokalizacje cegielni na nałożonych mapach (archiwalnych i współczesnych). To tylko niektóre z elementów portalu, który właśnie został uruchomiony przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić 0 0

Zupełnie nie układał się piłkarzom ze Świdnika sobotni mecz z Sokołem Sieniawa. Do przerwy goście byli lepsi i zasłużenie prowadzili 1:0. Zaraz po zmianie stron ekipa z Podkarpacia podwyższyła nawet swoje prowadzenie. Avia walczyła jednak do końca i zdołała wyszarpać jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 2:2

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa 0 0

Cenny punkt z Warszawy wywieźli podopieczni Tomasza Jasika. Juniorzy starsi Motoru zremisowali z Legią 2:2, chociaż dwa razy musieli gonić wynik. Bohaterem przyjezdnych był Kamil Kumoch. Były gracz „Wojskowych” zdobył dwa gole z rzutów karnych, w tym na wagę remisu w 89 minucie spotkania

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus
film

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus 0 0

Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus poinformowali o założeniu nowej partii politycznej.

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim 0 0

20 listopada o godzinie 19 na scenie Centrum Spotkania Kultur wystąpi Andrzej Sikorowski z Grupą pod Budą, która świętuje jubileusz 40-lecia istnienia.

"Neon Demon" w Miasto movie
21 listopada 2018, 19:00

"Neon Demon" w Miasto movie 0 0

W środę, 21 listopada o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Neon Demon.

Skra – Górnik 0:0. Nie sforsowali obrony beniaminka

Skra – Górnik 0:0. Nie sforsowali obrony beniaminka 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu pod wodzą trenera Franciszka Smudy Górnik Łęczna zremisował bezbramkowo z beniaminkiem rozgrywek Skrą Częstochowa

W Lublinie powstanie specjalne laboratorium. A Inspekcja Ochrony Środowiska zatrudni nowych pracowników

W Lublinie powstanie specjalne laboratorium. A Inspekcja Ochrony Środowiska zatrudni nowych pracowników 9 3

Od 1 stycznia Inspekcja Ochrony Środowiska będzie mogła prowadzić kontrole o każdej porze dnia i nocy, bez wcześniejszej zapowiedzi.

Orlęta Spomlek – Stal Kraśnik 3:2. W Radzyniu punktów nie gubią

Orlęta Spomlek – Stal Kraśnik 3:2. W Radzyniu punktów nie gubią 1 1

Piłkarze Rafała Borysiuka pokonali w sobotę Stal Kraśnik 3:2. Dzięki temu zakończyli rundę bez porażki u siebie. W roli gospodarza Orlęta Spomlek zaliczyły pięć zwycięstw i cztery remisy

Jak tanio podróżować po świecie? Opowiadali o tym autorzy bloga Busem Przez Świat
galeria

Jak tanio podróżować po świecie? Opowiadali o tym autorzy bloga Busem Przez Świat 0 0

Aleksandra i Karol Lewandowscy – autorzy projektu „Busem Przez Świat” 9 listopada odwiedzili Radzyń Podlaski w ramach 26. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Tym razem podróżnicy zabrali licznie zebranych słuchaczy w podróż do Kanady i na Alaskę, instruowali, jak podróżować tanio i nie dać się skonsumować niedźwiedziom.

Podlasie – Wisła Puławy 0:1. Znowu bez punktów u siebie

Podlasie – Wisła Puławy 0:1. Znowu bez punktów u siebie 2 0

Szósty mecz w Piszczacu i szósta porażka. Podlasie po dobrym meczu w Sandomierzu nie poszło za ciosem i w sobotę nie powiększyło swojego dorobku. Drużyna Przemysława Sałańskiego przegrała z Wisłą Puławy 0:1. A to oznacza, że kończy rok z zaledwie jednym „oczkiem” zdobytym u siebie.

Wiślanie – Motor 1:1. Nie wykorzystali szansy

Wiślanie – Motor 1:1. Nie wykorzystali szansy 12 25

Nie tak miało wyglądać zakończenie rundy jesiennej w wykonaniu Motoru. Piłkarze Roberta Góralczyka tylko zremisowali na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice 1:1. To trzeci z rzędu podział punktów żółto-biało-niebieskich. Efekt? Ekipa z Lublina zakończyła rok na piątym miejscu w tabeli ze stratą czterech „oczek” do Podhala Nowy Targ i Stali Rzeszów.

Puławska "Szóstka" świętowała Dzień Patrona [zdjęcia, wideo]
galeria