Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2016 r.
19:04

Kara dla PKS Zielona Góra może być łagodniejsza

Autor: Zdjęcie autora drs
0 6 A A
Autobus PKS Zielona Góra (fot. Archiwum)
Autobus PKS Zielona Góra (fot. Archiwum)

Z propozycją ugody wyszła do władz Lublina spółka PKS Zielona Góra, z którą miasto zerwało umowę na świadczenie kursów w komunikacji miejskiej. Ten rozwód w atmosferze skandalu odbył się w marcu, gdy przewoźnik nie był w stanie wykonać wielu kursów, bo ze względu na zły stan części jego autobusów ich dowody rejestracyjne zatrzymała policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po zerwaniu kontraktu Zarząd Transportu Miejskiego automatycznie naliczył spółce karę umowną w wysokości 1 mln zł. Firma takiej kary nie zapłaciła, a niedawno zaproponowała miastu zawarcie ugody.

– Musimy przeanalizować to, czy ugoda jest możliwa i czy tą drogą iść, czy się sądzić – mówi Grzegorz Malec, dyrektor ZTM. Dodaje, że trudne mogłoby się okazać obronienie w sądzie kary w wysokości 1 mln zł, bo sądy biorą pod uwagę również to, jak dużo czasu zostało do zakończenia umowy, a w tym przypadku zostało niewiele.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 r. o 11:37
0
Wojciech35 - skoro prywatna firma może zapewnić nowe autobusy za taką samą stawkę jak MPK, i tylko MPK ma problem i od lat nie kupiło żadnego nowego wozu, a do niedawna puszczało na trasy M11, które LATA TEMU miały zniknąć z ulic, to kto tu nie powinien świadczyć usług?
Avatar
Wojciech35 / 19 grudnia 2016 r. o 23:38
0
Nie jestem prawnikiem i nie znam się na przepisach, nie znam  też formy organizacyjno-prawnej MPK, ale to chyba lubelska spółka a skoro tak to dlaczego Miasto Lublin nie może kupić MPKowi  autobusów. Rzadko korzystam z komunikacji miejskiej, ale z tego co się orientuje to cena biletu autobusowego jest taka sama w lubelskim MPK jak i pozostałych spółkach, kupując bilet w kiosku nie mówię, że chcę bilet dla Irexu, MPK tylko mówię czy chcę ulgowy, zwykłuy itp.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 r. o 23:25
0
dla wojciecha 35- otoz jedyna firma która nie powinna świadczyć przewozów jest własnie mpk lublin- ta firma nie posiada właściwie taboru!!!- wszystkie piękne nowe autobusy i trolejbusy zostały zakupione przez miasto lublin i przekazane w użytkowanie mpk za DARMO. firma od lat nie zakupiła nowego pojazdu- od zakupu MB Conecto, Salarisow minęło już prawie 10 lat!! Ich ostatni nabytek to kilkunastoletni żółty przegubowy MB zakupiony z pks łódź. i to wszystko za stawkę za wozokilometr duzo wyższa niż firmy prywatne typu irex czy warbus (nowe fabrycznie autobusy w standardzie oczekiwanym przez ztm). mpk możne zaoferować rozpadające się jelcze 120 (gnioty), pamiętające lata 90' neoplany i wysokopodlogowe jelcze M11 (chociaż te chyba w końcu zniknęły po wejściu warbusa).
dla wojciecha 35- otoz jedyna firma która nie powinna świadczyć przewozów jest własnie mpk lublin- ta firma nie posiada właściwie taboru!!!- wszystkie piękne nowe autobusy i trolejbusy zostały zakupione przez miasto lublin i przekazane w użytkowanie mpk za DARMO. firma od lat nie zakupiła nowego pojazdu- od zakupu MB Conecto, Salarisow minęło już prawie 10 lat!! Ich ostatni nabytek to kilkunastoletni żółty przegubowy MB zakupiony z pks łódź. i to wszystko za stawkę za wozokilometr duzo wyższa niż firmy prywatne typu irex czy warbus (nowe fab... rozwiń
Avatar
Wojciech35 / 19 grudnia 2016 r. o 22:18
0
Co to za ściema z tymi wszystkimi firmami przewozowymi. Przewozy na terenie miasta powinno świadczyć tylko lubelskie MPK. Ciekawe po co to wszystko. Jak cena biletu taka sama, a dla postronnych osób między autobusami MPK a innych przewoźników nie widać różnicy. Chyba tylko po to by kilku prezesów spółek mogło zarobić. A prywatni przewoźnicy jak chcą to niech jeżdża, ale po konkurencyjnych cenach i w konkurencyjnych godzinach tak jak np. było kiedyś autobus za 1zł. Najwyżej niech coś odpalają miastu za korzystanie z przystanków.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 r. o 21:06
0
CZYŻBY KLAN KAMIŃSKICH ŹLE NAPISAŁ UMOWĘ - TO JEŻ PODLEGA JURYSDYKCJI PROKURATORA
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 r. o 20:19
0
Po co więc ta bufonada!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 r. o 11:37
0
Wojciech35 - skoro prywatna firma może zapewnić nowe autobusy za taką samą stawkę jak MPK, i tylko MPK ma problem i od lat nie kupiło żadnego nowego wozu, a do niedawna puszczało na trasy M11, które LATA TEMU miały zniknąć z ulic, to kto tu nie powinien świadczyć usług?
Avatar
Wojciech35 / 19 grudnia 2016 r. o 23:38
0
Nie jestem prawnikiem i nie znam się na przepisach, nie znam  też formy organizacyjno-prawnej MPK, ale to chyba lubelska spółka a skoro tak to dlaczego Miasto Lublin nie może kupić MPKowi  autobusów. Rzadko korzystam z komunikacji miejskiej, ale z tego co się orientuje to cena biletu autobusowego jest taka sama w lubelskim MPK jak i pozostałych spółkach, kupując bilet w kiosku nie mówię, że chcę bilet dla Irexu, MPK tylko mówię czy chcę ulgowy, zwykłuy itp.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 r. o 23:25
0
dla wojciecha 35- otoz jedyna firma która nie powinna świadczyć przewozów jest własnie mpk lublin- ta firma nie posiada właściwie taboru!!!- wszystkie piękne nowe autobusy i trolejbusy zostały zakupione przez miasto lublin i przekazane w użytkowanie mpk za DARMO. firma od lat nie zakupiła nowego pojazdu- od zakupu MB Conecto, Salarisow minęło już prawie 10 lat!! Ich ostatni nabytek to kilkunastoletni żółty przegubowy MB zakupiony z pks łódź. i to wszystko za stawkę za wozokilometr duzo wyższa niż firmy prywatne typu irex czy warbus (nowe fabrycznie autobusy w standardzie oczekiwanym przez ztm). mpk możne zaoferować rozpadające się jelcze 120 (gnioty), pamiętające lata 90' neoplany i wysokopodlogowe jelcze M11 (chociaż te chyba w końcu zniknęły po wejściu warbusa).
dla wojciecha 35- otoz jedyna firma która nie powinna świadczyć przewozów jest własnie mpk lublin- ta firma nie posiada właściwie taboru!!!- wszystkie piękne nowe autobusy i trolejbusy zostały zakupione przez miasto lublin i przekazane w użytkowanie mpk za DARMO. firma od lat nie zakupiła nowego pojazdu- od zakupu MB Conecto, Salarisow minęło już prawie 10 lat!! Ich ostatni nabytek to kilkunastoletni żółty przegubowy MB zakupiony z pks łódź. i to wszystko za stawkę za wozokilometr duzo wyższa niż firmy prywatne typu irex czy warbus (nowe fab... rozwiń
Avatar
Wojciech35 / 19 grudnia 2016 r. o 22:18
0
Co to za ściema z tymi wszystkimi firmami przewozowymi. Przewozy na terenie miasta powinno świadczyć tylko lubelskie MPK. Ciekawe po co to wszystko. Jak cena biletu taka sama, a dla postronnych osób między autobusami MPK a innych przewoźników nie widać różnicy. Chyba tylko po to by kilku prezesów spółek mogło zarobić. A prywatni przewoźnicy jak chcą to niech jeżdża, ale po konkurencyjnych cenach i w konkurencyjnych godzinach tak jak np. było kiedyś autobus za 1zł. Najwyżej niech coś odpalają miastu za korzystanie z przystanków.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 r. o 21:06
0
CZYŻBY KLAN KAMIŃSKICH ŹLE NAPISAŁ UMOWĘ - TO JEŻ PODLEGA JURYSDYKCJI PROKURATORA
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 r. o 20:19
0
Po co więc ta bufonada!