Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2015 r.
14:53

Karpiński i Hetman: nic nie zagraża koalicji PO i PSL w sejmiku

Autor: Zdjęcie autora toma
0 38 A A
Włodzimierz Karpiński i Krzysztof Hetman (fot. Dorota Awiorko)
Włodzimierz Karpiński i Krzysztof Hetman (fot. Dorota Awiorko)

Koalicja PO i PSL w sejmiku województwa jest stabilna i nic jej nie zagraża. Tak lubelscy liderzy obu ugrupowań komentują pogłoski dotyczące planu PiS na przejęcie władzy w regionie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wbrew złośliwym plotkom nadal jesteśmy i pracujemy razem. Umówiliśmy się na cztery lata i po obu stronach jest absolutna wola, aby tę umowę wypełnić do ostatniego dnia kadencji samorządu – mówi europoseł Krzysztof Hetman, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie. – Nie dziwimy się, ze takie głosy się pojawiają, dlatego chcemy pokazać, że nic się nie dzieje, pracujemy normalnie i chcemy zrealizować wszystko to, co sobie założyliśmy.

– Dzisiaj potwierdzamy tę współpracę, żeby przeciąć wszelkie spekulacje. Ta koalicja została zawarta nie dla apanaży i splendoru, a dla podnoszenia stopy życiowej mieszkańców województwa – wtóruje Hetmanowi poseł Włodzimierz Karpiński, przewodniczący Zarządu Regionu Lubelskiego PO.

Spekulacje dotyczące planów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przejęcia władzy w sejmikach zaczęły narastać po wygraniu przez tę partię wyborów parlamentarnych. Jeden ze scenariuszy zakładał doprowadzenie do przyspieszonych wyborów samorządowych. Inny mówił o nawiązaniu koalicji z PSL.

– Nikt do mnie nie dzwonił, ani nie zgłaszał się z żadną propozycją. Jeśli ktoś zadzwoni? Liczę na taki telefon, ponieważ kiedy utworzy się rząd PiS, w oczywisty sposób samorząd województwa będzie musiał podjąć taką współpracę. Ale rozmowy o tym, jak ona powinna przebiegać są rolą marszałka i całego zarządu – mówi europoseł Hetman. – Ja na pewno nie stoję tu po to z przewodniczącym Karpińskim, żebym jutro miał rozmawiać na temat koalicji w sejmiku z kolegami z PiS – dodaje.

Sonda: Kto według ciebie powinien rządzić w sejmiku województwa?

Liczba głosów: 328
39.94%
PSL z PO
34.45%
PO z PiS
25.61%
PSL z PiS

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 10:00
0
Niech żyje Stasio Misztal - Mistrz Drugiego Planu !
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 09:42
0
Chu... tam z Karpińskim.
Avatar
iga / 5 listopada 2015 o 09:35
0

A jaki plan utajonej afery macie? Co zrobiliscie, by Swidnik stanal na nogi, zaklady pracy, ktore wyburzono wg bzdurnego, absurdalnego hasla transformacja! Zaden, doslownie zaden zaklad czy fabryka nie wytrzymala tej transformacji. Byla to i jest dywersja Targowicy bis, czyli Magdalenki, a liderami byli i sa glownie przedstawiciele PO i PSL. Edukacja tez zostala zreformowana tak, by produkowac bezrozumne roboty. Lubelszzczyzna zasynela ze spawania, ale spawy od stolkow musza w koncu puscic.

Żal mi cię piszący te słowa ! A może tak by podać kto i jak" załatwił " nasze sztandarowe zakłady pracy !!! No i co zwiunzki  zawodowe ! Całe żeliwo to banda złodzieji, którzy dziś odgrywają patriotów szukając winnych !    A kto jak nie dzisiejsi ludzi z psiorów to rozwalał !   jako  komunistyczne ! To wy złodzieje a nie kto inny nas okradł ! a liszcze i inne gady to skąd z kosmosu ! Kto ich wsadził do trybunałów, likwidatorów i innych apanaży ! I co ! Teraz banda pyta !  skończone bydlaki !!!!

Żal mi cię piszący te słowa ! A może tak by podać kto i jak" załatwił " nasze sztandarowe zakłady pracy !!! No i co zwiunzki  zawodowe ! Całe żeliwo to banda złodzieji, którzy dziś odgrywają patriotów szukając winnych !    A kto jak nie dzisiejsi ludzi z psiorów to rozwalał !   jako  komunistyczne ! To wy złodzieje a nie kto inny nas okradł ! a liszcze i inne gady to skąd z kosmosu ! Kto ich wsadził do trybunałów, likwidatorów i innych apanaży ! I co ! Teraz banda pyta !  skończone bydlaki ... rozwiń

Avatar
iga / 5 listopada 2015 o 09:34
0

A jaki plan utajonej afery macie? Co zrobiliscie, by Swidnik stanal na nogi, zaklady pracy, ktore wyburzono wg bzdurnego, absurdalnego hasla transformacja! Zaden, doslownie zaden zaklad czy fabryka nie wytrzymala tej transformacji. Byla to i jest dywersja Targowicy bis, czyli Magdalenki, a liderami byli i sa glownie przedstawiciele PO i PSL. Edukacja tez zostala zreformowana tak, by produkowac bezrozumne roboty. Lubelszzczyzna zasynela ze spawania, ale spawy od stolkow musza w koncu puscic.

Żal mi cię piszący te słowa ! A może tak by podać kto i jak" załatwił " nasze sztandarowe zakłady pracy !!! No i co zwiunzki  zawodowe ! Całe żeliwo to banda złodzieji, którzy dziś odgrywają patriotów szukając winnych !    A kto jak nie dzisiejsi ludzi z psiorów to rozwalał !   jako  komunistyczne ! To wy złodzieje a nie kto inny nas okradł ! a liszcze i inne gady to skąd z kosmosu ! Kto ich wsadził do trybunałów, likwidatorów i innych apanaży ! I co ! Teraz banda pyta !  skończone bydlaki !!!!

Żal mi cię piszący te słowa ! A może tak by podać kto i jak" załatwił " nasze sztandarowe zakłady pracy !!! No i co zwiunzki  zawodowe ! Całe żeliwo to banda złodzieji, którzy dziś odgrywają patriotów szukając winnych !    A kto jak nie dzisiejsi ludzi z psiorów to rozwalał !   jako  komunistyczne ! To wy złodzieje a nie kto inny nas okradł ! a liszcze i inne gady to skąd z kosmosu ! Kto ich wsadził do trybunałów, likwidatorów i innych apanaży ! I co ! Teraz banda pyta !  skończone bydlaki ... rozwiń

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:57
0
Szanowni Panowie, a czego dokonaliście do tej pory żeby podnieść stopę życiową mieszkańców województwa? Chętnie też usłyszymy jakie cele sobie założyliście. Prawda jest taka, że tego typu frazesy to dobre były przed wyborami, w trakcie kampanii, natomiast teraz przyszedł najwyższy czas aby rozliczyć Was ze wszystkich "wałów"jakich dokonaliście do tej pory. Kolesiostwo w PSL nie ma sobie równego na całym świecie. Żal mi Was, jak żebrzecie o koalicję. Marzenia ściętych głów.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:04
0
koryto was łączy.
Avatar
Alot56 / 5 listopada 2015 o 07:47
0

Qrwa Qrwie łba nie urwie

Najlepiej definiuje problem .

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 07:47
0
Apanaże i splendor.Żona Karpińskiego bez wykształcenia zasiada w Radzie Nadzorczej w Azotach.Gdzie Zegarek Nowaka ? Zachłanność Karpińskiego nie ma granic!!!!!!!. Będą zmiany w PO Lublin
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 06:55
0
Podnoszenie stopy zyciowej?zabrali pensje pielegniarkom z krasnickiej.ta koalicja zostanie wywieziona na taczkach przez mieszkancow..dosc juz biedy lublinian.ta kupa kamieni oferowanej nam przez karpinskiego podziekujemy.zdrajcy lubelszczyzny
Avatar
henryk / 5 listopada 2015 o 00:58
0

Hetman ma100procent  racji

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 10:00
0
Niech żyje Stasio Misztal - Mistrz Drugiego Planu !
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 09:42
0
Chu... tam z Karpińskim.
Avatar
iga / 5 listopada 2015 o 09:35
0

A jaki plan utajonej afery macie? Co zrobiliscie, by Swidnik stanal na nogi, zaklady pracy, ktore wyburzono wg bzdurnego, absurdalnego hasla transformacja! Zaden, doslownie zaden zaklad czy fabryka nie wytrzymala tej transformacji. Byla to i jest dywersja Targowicy bis, czyli Magdalenki, a liderami byli i sa glownie przedstawiciele PO i PSL. Edukacja tez zostala zreformowana tak, by produkowac bezrozumne roboty. Lubelszzczyzna zasynela ze spawania, ale spawy od stolkow musza w koncu puscic.

Żal mi cię piszący te słowa ! A może tak by podać kto i jak" załatwił " nasze sztandarowe zakłady pracy !!! No i co zwiunzki  zawodowe ! Całe żeliwo to banda złodzieji, którzy dziś odgrywają patriotów szukając winnych !    A kto jak nie dzisiejsi ludzi z psiorów to rozwalał !   jako  komunistyczne ! To wy złodzieje a nie kto inny nas okradł ! a liszcze i inne gady to skąd z kosmosu ! Kto ich wsadził do trybunałów, likwidatorów i innych apanaży ! I co ! Teraz banda pyta !  skończone bydlaki !!!!

Żal mi cię piszący te słowa ! A może tak by podać kto i jak" załatwił " nasze sztandarowe zakłady pracy !!! No i co zwiunzki  zawodowe ! Całe żeliwo to banda złodzieji, którzy dziś odgrywają patriotów szukając winnych !    A kto jak nie dzisiejsi ludzi z psiorów to rozwalał !   jako  komunistyczne ! To wy złodzieje a nie kto inny nas okradł ! a liszcze i inne gady to skąd z kosmosu ! Kto ich wsadził do trybunałów, likwidatorów i innych apanaży ! I co ! Teraz banda pyta !  skończone bydlaki ... rozwiń

Avatar
iga / 5 listopada 2015 o 09:34
0

A jaki plan utajonej afery macie? Co zrobiliscie, by Swidnik stanal na nogi, zaklady pracy, ktore wyburzono wg bzdurnego, absurdalnego hasla transformacja! Zaden, doslownie zaden zaklad czy fabryka nie wytrzymala tej transformacji. Byla to i jest dywersja Targowicy bis, czyli Magdalenki, a liderami byli i sa glownie przedstawiciele PO i PSL. Edukacja tez zostala zreformowana tak, by produkowac bezrozumne roboty. Lubelszzczyzna zasynela ze spawania, ale spawy od stolkow musza w koncu puscic.

Żal mi cię piszący te słowa ! A może tak by podać kto i jak" załatwił " nasze sztandarowe zakłady pracy !!! No i co zwiunzki  zawodowe ! Całe żeliwo to banda złodzieji, którzy dziś odgrywają patriotów szukając winnych !    A kto jak nie dzisiejsi ludzi z psiorów to rozwalał !   jako  komunistyczne ! To wy złodzieje a nie kto inny nas okradł ! a liszcze i inne gady to skąd z kosmosu ! Kto ich wsadził do trybunałów, likwidatorów i innych apanaży ! I co ! Teraz banda pyta !  skończone bydlaki !!!!

Żal mi cię piszący te słowa ! A może tak by podać kto i jak" załatwił " nasze sztandarowe zakłady pracy !!! No i co zwiunzki  zawodowe ! Całe żeliwo to banda złodzieji, którzy dziś odgrywają patriotów szukając winnych !    A kto jak nie dzisiejsi ludzi z psiorów to rozwalał !   jako  komunistyczne ! To wy złodzieje a nie kto inny nas okradł ! a liszcze i inne gady to skąd z kosmosu ! Kto ich wsadził do trybunałów, likwidatorów i innych apanaży ! I co ! Teraz banda pyta !  skończone bydlaki ... rozwiń

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:57
0
Szanowni Panowie, a czego dokonaliście do tej pory żeby podnieść stopę życiową mieszkańców województwa? Chętnie też usłyszymy jakie cele sobie założyliście. Prawda jest taka, że tego typu frazesy to dobre były przed wyborami, w trakcie kampanii, natomiast teraz przyszedł najwyższy czas aby rozliczyć Was ze wszystkich "wałów"jakich dokonaliście do tej pory. Kolesiostwo w PSL nie ma sobie równego na całym świecie. Żal mi Was, jak żebrzecie o koalicję. Marzenia ściętych głów.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:04
0
koryto was łączy.
Avatar
Alot56 / 5 listopada 2015 o 07:47
0

Qrwa Qrwie łba nie urwie

Najlepiej definiuje problem .

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 07:47
0
Apanaże i splendor.Żona Karpińskiego bez wykształcenia zasiada w Radzie Nadzorczej w Azotach.Gdzie Zegarek Nowaka ? Zachłanność Karpińskiego nie ma granic!!!!!!!. Będą zmiany w PO Lublin
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 06:55
0
Podnoszenie stopy zyciowej?zabrali pensje pielegniarkom z krasnickiej.ta koalicja zostanie wywieziona na taczkach przez mieszkancow..dosc juz biedy lublinian.ta kupa kamieni oferowanej nam przez karpinskiego podziekujemy.zdrajcy lubelszczyzny
Avatar
henryk / 5 listopada 2015 o 00:58
0

Hetman ma100procent  racji

Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 2

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 4 7

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 6

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 15

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 30 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!