Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2019 r.
15:13

Katarzyna Pikulska wytacza proces TVP. "Nieetyczne jest obrażanie ludzi, którzy pomagają"

Autor: Zdjęcie autora kp
149 35 A A
Katarzyna Pikulska na jednej z misji medycznych
Katarzyna Pikulska na jednej z misji medycznych (fot. archiwum prywatne )

- To jest walka z obrazą godności polskich medyków. Na pewno się nie poddamy, nie ma mowy o ugodzie – podkreśliła Katarzyna Pikulska po dzisiejszej pierwszej rozprawie w procesie przeciwko Telewizji Polskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lekarce zarzucano, że bierze udział w proteście rezydentów, a stać ją na luksusowe wakacje. W rzeczywistości były to misje medyczne. Pikulska domaga się przeprosin w głównym wydaniu „Wiadomości” i 30 tys. zł dla fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

- Chodzi o prawdę i o głośne słowo przepraszam – zaznaczyła Pikulska i tłumaczyła, że walczy nie tylko o godność lekarzy, ale też pielęgniarek, fizjoterapeutów, ratowników medycznych. – Nieetyczne jest obrażanie ludzi, którzy pomagają. Chcemy, żeby to się skończyło – podkreśliła Pikulska i dodała: Nie ma mowy o ugodzie. Jedyną opcją jest wyrok, na który będziemy spokojnie oczekiwać.

Katarzynę Pikulską wspierali m.in. lekarze, rezydenci, fizjoterapeuci i ratownicy medyczni, którzy zgromadzili się rano przed warszawskim sądem. Byli z nią także na sali sądowej.

Chodzi o materiały telewizji publicznej o proteście lekarzy rezydentów z jesieni 2017 roku, którzy domagali się wyższych zarobków. Katarzynie Pikulskiej, która była wówczas na rezydenturze w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie i aktywnie uczestniczyła w proteście, zarzucano, że jeździ na luksusowe wycieczki. Dowodem miały być zdjęcia z jej profilu na Facebooku z odległych zakątków świata. Tymczasem nie były to wcale zdjęcia z wakacji, ale z misji medycznych w miejscach, gdzie trudno o lekarza: w Tanzanii i Kurdystanie.

Pikulską od początku wspiera Naczelna Rada Lekarska, która finansuje proces. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 16 kwietnia.

e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 15:16
+37
Ta komunistyczna tvpis to wielki przekręt i głębokie bagno. Tylko mało inteligentni ludzie to oglądają.
Avatar
Adam z Lublina / 19 listopada 2019 o 16:09
+18
Wielkie brawa dla Pani doktor. Trzeba reagować na hejt i epatowanie pogardą, bo w przeciwnym razie wszyscy skończymy w jakimś szambie !
Avatar
wa / 19 listopada 2019 o 16:05
+15
Kto ogląda te bagno pisowskie Sam jad i oszustwa
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 15:57
+15
Popieram całym serduchem
Avatar
Fonsio / 19 listopada 2019 o 16:48
+10
Prosimy o fotkę z Las Vegas.
Avatar
CZYJE TO SŁOWA ? / 20 listopada 2019 o 08:26
+9
"Mustang zostaje w Vegas niestety... Ale jak dobrze pójdzie to jakieś cacko ściągnę w Nowym Roku".
Avatar
Gustaw / 19 listopada 2019 o 17:04
+9
polak i Patriota....Swoim pisaniem bez sensu, składu i z błędami ortograficznymi przynosisz wstyd Ojczyźnie
Avatar
_K_ / 19 listopada 2019 o 17:15
+6
Polska ma ważny problem z powagą potrzebujący się pochylić bo chamstwo i biało kołnierzykowe wykształciuchy chcą wbić brudne paluchy w oczy narodu.  Prokuratoria musi być trochę aktywniejsza bo to wszystko tylko ulica i zagranica. Narod musi tez stanac za plecami rządu i zacząć protestować za działania co to zmusza chamstwo do posluchu i uwagi nad tym wszystkim co my Polacy chcemy. Jak się nie podoba to niech jada w cholerę a rząd zadba o wiernych słowu bóg honor i Ojczyzna.  Sąd jak nasz Polski to pogoni ta niby to lekarke krazaca po kontynentach gdzie brud i smrod jest a nie kultura chrzescijansko katolicka!
Generalnie ciężko zgadnąć, o co ci chodzi, ale widać w tym bełkocie, że za nic masz ludzi, którzy się uczą, którzy coś wiedzą, a ty masz rączki nieskalane pracą. Mózg zresztą też nie wygląda na przemęczony. Tylko jak zachorujesz, to nie idź do lekarza, bo jeszcze ci zechcą wbić swoje "brudne paluchy w oczy", tylko zwróć się do swoich "bóg honor i Ojczyzna" i do swojej kultury chrześnijańsko-katolickiej. Tuman z ciebie, że aż dupsko ściska! Jesteś idealnym przykładem na to, że dostęp do Internetu powinien być udzielany po wykazaniu się jakimś IQ.
Generalnie ciężko zgadnąć, o co ci chodzi, ale widać w tym bełkocie, że za nic masz ludzi, którzy się uczą, którzy coś wiedzą, a ty masz rączki nieskalane pracą. Mózg zresztą też nie wygląda na przemęczony. Tylko jak zachorujesz, to nie idź do lekarza, bo jeszcze ci zechcą wbić swoje "brudne paluchy w oczy", tylko zwróć się do swoich "bóg honor i Ojczyzna" i do swojej kultury chrześnijańsko-katolickiej. Tuman z ciebie, że aż dupsko ściska! Jesteś idealnym przykładem na to, że dostęp do Internetu powinien by... rozwiń
Avatar
Działalność gosp. Rezydentki / 19 listopada 2019 o 19:17
+5
CZERWONY MUSTANG NAROWISTY ?
Avatar
Młody / 19 listopada 2019 o 18:56
+5
"Proste pytanie: za czyje pierniadze ta Pani jezdzi na zagraniczne "misje medyczne"? W Tanzanii i Kurdystanie utrudniony jest dostep do opieki medycznej? Otoz w Polsce rowniez; kolejki do specjalistow, w ktorych ludzie umieraja przed dostaniem sie do lekarza lub na badania. Duza ilosc ludzi w Polsce w ogole nie ma ubezpieczenia zdrowotnego a wiec za kazda wizyte u specjalisty czy badanie musi bulic grube pieniadze." Do autora komentarza powyżej: Co Cię obchodzi za czyje pieniądze jedzie na misje? Na pewno nie rządowe ani bezpośrednio Twoje. Chce ktoś pojechać i pomóc dzieciakom za darmo, a ktoś wyjeżdża z tekstem, że to w Polsce brakuje lekarzy oraz, że Polacy nie mają ubezpieczenia. Po pierwsze, są lekarze w Polsce, tylko nie chcą pracować z te pieniądze, jakie oferuje Państwo, które woli wydać pieniądze na głosy wyborców, zamiast w okresie rozwoju państwa wziąć się za uzdrawianie systemowych problemów. Nikt nie chce pracować za takie pensje jakie są oferowane w Polsce w wielu różnych zawodach. Nie wiem ile dokładnie zarabiają lekarze, ale gdyby pensja państwowa była taka dobra, nie przyjmowaliby prywatnie tylko walczyli o kontrakty między sobą z NFZ. A nie robią tego, bo Rząd woli dać Polakom parę groszy, a system opieki zdrowotnej niech się wali. Ktoś fajnie powiedział mi, że obecny rząd jest bardzo prorynkowy, chociaż każdy myśli, że idą w socjal. A to dlatego, że rozdają kasę, ok, ale w ogóle nie dbają o oferowane przez państwo świadczenia typu oświata, system zdrowotny, system emerytalny itp. Dostajesz człowieku parę groszy, cieszysz się i głosujesz, ale tak naprawdę jak przychodzi co do czego, to musisz korzystac z oferty sektora prywatnego, bo albo nie ma opcji, że się doczekasz, albo jakość usług publicznych jest bardzo niska. Po drugie, kto taki w Polsce nie ma ubezpieczenia? Wystarczy, że jedna osoba w rodzinie pracuje i ubezpiecza każdego członka rodziny, a jeśli nawet nie pracuje, ale jest zapisana do Urzędu Pracy, również jest ubezpieczona. Czyli jeśli ktoś nie siedzi w domu i nie został skreślony w Urzędzie Pracy za to, że kolejny raz odmówił i nie chciał skorzystać z.oferty pracy, to zawsze będzie ubezpieczony. Problem mają raczej osoby, które chcą pracować, są ubezpieczone, ale w ogóle nie mogą dostać się do specjalisty wtedy, gdy tego naprawdę potrzebują. Aje co to ma wspólnego z kimś, kto nie za Twoje czy rządowe pieniądze wyjeżdża komuś pomóc i jeszcze w publicznej TV jest obrażana na całą Polskę?
"Proste pytanie: za czyje pierniadze ta Pani jezdzi na zagraniczne "misje medyczne"? W Tanzanii i Kurdystanie utrudniony jest dostep do opieki medycznej? Otoz w Polsce rowniez; kolejki do specjalistow, w ktorych ludzie umieraja przed dostaniem sie do lekarza lub na badania. Duza ilosc ludzi w Polsce w ogole nie ma ubezpieczenia zdrowotnego a wiec za kazda wizyte u specjalisty czy badanie musi bulic grube pieniadze." Do autora komentarza powyżej: Co Cię obchodzi za czyje pieniądze jedzie na misje? Na pewno nie rządowe an... rozwiń
Avatar
_K_ / 20 listopada 2019 o 18:55
-2
Przeflancować ją na dwa lata w Bieszczady, niech tam leczy dzieci ta "misjonarka". Wykształciła się za nasze pieniądze, to ma psi obowiązek odpracować to w POLSCE. I to nie w gabinecie prywatnym, gdzie przytuli kasę. Tylko w państwowej przychodni !!!
Ile dałeś na jej wykształcenie? Nie znam kobitki, ale oddam ci to, co dałeś. Tylko pokaż dowody.
Avatar
pozyczka z ANNA CHROMA / 20 listopada 2019 o 17:44
-1
Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu Zaprosiłem cię do skontaktowania się z ANNA CHROMA I nie będziesz rozczarowany To tylko sugestia Mam pożyczkę w wysokości 130 000 Zl dzięki temu wspaniałemu człowiekowi Aby uzyskać więcej informacji Odpowiedz mi krótką wiadomością Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą annachroma1949@gmail.com skontaktuj się z moim adresem e-mail: teresazajac133@gmail.com Autorzy ANNA CHROMA Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów Potwierdzam to Jeśli nie potrzebujesz pożyczki Więc poinformuj swoją rodzinę i przyjaciół dziękuję
Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu Zaprosiłem cię do skontaktowania się z ANNA CHROMA I nie będziesz rozczarowany To tylko sugestia Mam pożyczkę w wysokości 130 000 Zl dzięki temu wspaniałemu człowiekowi Aby uzyskać więcej informacji Odpowiedz mi krótką wiadomością Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą annachroma1949@gmail.com skontaktuj się z moim adresem e-mail: teresazajac133@gmail.com Autorzy ANNA CHROMA Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów Potwierdzam to Jeśli nie potrz... rozwiń
Avatar
pozyczka z ANNA CHROMA / 20 listopada 2019 o 17:43
-1
czesc Na poczatku bylem troche pesymistyczny, poniewaz nie ufalem ofertom kredytowym w sieci. Ale po tym, jak mój przyjaciel otrzymal od nich pozyczke, moja ciekawosc popchnela mnie do kontaktu przez e-mail, a po zapytaniu ich o mój problem zaakceptowali i udzielili mi pozyczki w wysokosci 40 000 € z naprawde niskim oprocentowaniem z jego strony, a pieniadze dostalem 24 godziny pózniej bez protokolu na moim koncie. Ci, którzy potrzebuja pieniedzy w pospiechu, moga sie z nimi skontaktowac i bedziesz zadowolony maksymalnie 24 godziny, jesli zastosujesz sie do jego instrukcji. E-mail: annachroma1949@gmail.com
czesc Na poczatku bylem troche pesymistyczny, poniewaz nie ufalem ofertom kredytowym w sieci. Ale po tym, jak mój przyjaciel otrzymal od nich pozyczke, moja ciekawosc popchnela mnie do kontaktu przez e-mail, a po zapytaniu ich o mój problem zaakceptowali i udzielili mi pozyczki w wysokosci 40 000 € z naprawde niskim oprocentowaniem z jego strony, a pieniadze dostalem 24 godziny pózniej bez protokolu na moim koncie. Ci, którzy potrzebuja pieniedzy w pospiechu, moga sie z nimi skontaktowac i bedziesz zadowolony maksymalnie 24 godziny, jesli za... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 14:15
-1
Ciulu od sugerowania zajęcia się dziećmi w Bieszczadach zamiast w Tanzanii: dzieciom w Bieszczadach niech pomaga pis, na niego hurtem bezmózgo głosowali!
Avatar
x / 20 listopada 2019 o 10:41
0
Ten od przeflancowywania. Lecz się, może jeszcze nie za późno.
 A konkretne argumenty przeciwko temu, co napisałem? Dlaczego nie pojechała moknąć w Bieszczady, tylko suszyć tyłek do Tanzanii, przy okazji słitfocia ? MISJA? A to w Bieszczadach pomagać polskim dzieciom to już nie misja?
Avatar
śr mies pensja za 10 h "dyzuru" ? / 20 listopada 2019 o 08:33
+3
250 zł za godzinę "dyżuru" - mówicie, że to mało ?
Avatar
CZYJE TO SŁOWA ? / 20 listopada 2019 o 08:26
+9
"Mustang zostaje w Vegas niestety... Ale jak dobrze pójdzie to jakieś cacko ściągnę w Nowym Roku".
Avatar
Głos Rozsądku / 20 listopada 2019 o 07:27
-2
Każdy od obraźliwych wpisow niech walnie sie w pierś,porządnie przed przyjeciem komunii.
Avatar
Zbigniew hujdys-muzyk / 20 listopada 2019 o 07:16
-2
To banda nierobów,nadzwyczajna kasta,ludzi traktuja z pogarda,potrafia tylko strajkowac I pieniadzy sie domagac. Zlamanego grisza bym im nie dal ,jak im zle to niech jada za granice zobacza dopiero co to znaczy ciezka praca
Avatar
Czytać ludzie / 20 listopada 2019 o 06:23
-2
Matka Kurka ze szczegółami opisał tę Panią i jej parcie
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki narciarskie. Kubacki najlepszy z Polaków, dramat Żyły w drugiej serii
film

Skoki narciarskie. Kubacki najlepszy z Polaków, dramat Żyły w drugiej serii 0 0

W sobotę rozegrano pierwszy konkurs indywidualny w Niżnym Tagile. Po pierwszej serii kibice byli pełni radości bo Piotr Żyła plasował się na drugim miejscu z szansami na zwycięstwo. Niestety, drugi skok Polaka zepchnął go do trzeciej dziesiątki zawodów

Mobbing w sanepidzie? Zapowiadanej kontroli jeszcze nie było. "Nie chcemy niczego opóźniać"
Po naszej publikacji

Mobbing w sanepidzie? Zapowiadanej kontroli jeszcze nie było. "Nie chcemy niczego opóźniać" 6 2

Nadal nie rozpoczęła się wspólna kontrola wojewody i Głównego Inspektora Sanitarnego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Zapowiadana jeszcze na październik, miała dotyczyć zarzutów pracowników wobec szefowej stacji

Walczą o życie młodego jeża. "Maluch musiał długo czekać na pomoc"

Walczą o życie młodego jeża. "Maluch musiał długo czekać na pomoc" 0 3

Waży zaledwie 330 gram a jego wyniszczone ciałko prawie nie reaguje na bodźce – opisują stan zdrowia małego jeża członkowie Stowarzyszenia Leśne Pogotowie, którzy prowadzą Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich (powiat lubelski). Trwa walka o życie zwierzęcia.

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów
Z OSTATNIEJ CHWILI

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów 0 0

Do potrącenia mężczyzny doszło na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem. W miejscu wypadku – w Leonowie występują utrudnienia w ruchu.

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:26

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:26 0 0

Niezwykle ciężką batalię mają za sobą szczypiorniści z Puław. Podopieczni trenera Michała Skórskiego wygrali w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem różnicą jednego trafienia

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 28 7

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 30 13

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 7

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 9

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 31 22

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 11

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 19 8

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!