Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 kwietnia 2011 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Kibic Avii Świdnik: Jestem niewinny, proszę mnie aresztować

0 56 A A
Sąd Okręgowy jeszcze raz będzie decydować, czy 18-letniego Jakub pozostanie w areszcie (Barłomiej Żu
Sąd Okręgowy jeszcze raz będzie decydować, czy 18-letniego Jakub pozostanie w areszcie (Barłomiej Żu

Ośmiu kibiców Avii Świdnik, podejrzanych o atakowanie funkcjonariuszy, wciąż szuka policja. Dziewiątego – 18-letniego Jakuba, rodzice sami zawieźli do komendy. Chcą, żeby jak najszybciej oczyścił się z zarzutów. Ale… nikt nie chciał go wczoraj przyjąć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
3 kwietnia Jakub znalazł się na dworcu PKP w Świdniku. Wraz z innymi sympatykami Avii chciał jechać do Chełma na mecz z tamtejszą Chełmianką. Na stację wjechał skład z kibicami Motoru. Zaczęło się od wyzwisk, a skończyło na obrzucaniu policjantów kamieniami przez pseudokibiców obu drużyn. Ci sympatyzujący Avii rozbiegli się po osiedlach.

Ponad godzinę później policjanci wylegitymowali Jakuba w centrum Świdnika. Wieczorem przyjechali po niego do domu. Chłopak usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów. Rodzice Jakuba są zrozpaczeni. Nie rozumieją, dlaczego ich syn został wrzucony do tego samego worka z tymi, którzy dopuścili się rękoczynów.

– Syn jest fanem Manchesteru i Avii. Wiele razy jeździł na mecze i nigdy nawet nie był legitymowany – mówi jego ojciec. – Na dworzec PKP przyjechał pięć minut przed odjazdem pociągu, bo wcześniej miał lekcje nauki jazdy.

Prokuratura wystąpiła o aresztowanie kibiców. Jednak sąd w Świdniku doszedł do wniosku, że nie można określić, co kto robił na dworcu. I zwolnił kibiców do domu. Prokuratura odwołała się i w czwartek Sąd Okręgowy zajął inne stanowisko. Uznał, że można im jednak zarzucić współudział w ataku na policjantów.

– Taki zarzut znajduje potwierdzenie w zgromadzonych dowodach – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

W piątek policjanci odebrali sądu decyzje o aresztowaniu 13 podejrzanych. Wszyscy, z wyjątkiem Jakuba, mieszkają powiecie w świdnickim. Do wczoraj zatrzymali czterech. Pozostali, wiedzieli kiedy sąd zadecyduje o ich losie i nie wrócili do domów. – Nie było ich w miejscach zamieszkania – potwierdza Tomasz Dejer ze świdnickiej policji.

Jakub się nie ukrywał. Ze spakowanym plecakiem i szczoteczką do zębów czekał od piątku na policjantów w swoim domu. Nie doczekał się, więc w poniedziałek jego rodzice skontaktowali się z policją w Bełżycach. Tam okazało się, że nie ma jeszcze odpowiednich dokumentów. We wtorek rano zawieźli go do Komendy Miejskiej w Lublinie, ale również zostali odesłani z kwitkiem.

– To było dla nas bardzo trudne, ale taka droga jest najlepszym rozwiązaniem – mówi ze łzami matka 18-letniego. – Żeby udowodnić, że się nie ukrywa, że chce jak najszybciej wyjaśnić całą sprawę.
Co na to policja? – Zgodnie z decyzją sądu powinien zgłosić się do aresztu śledczego, nie zaś na policję – uważa Arkadiusz Arciszewski z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie.

Wczoraj po południu, po tym jak zainteresowaliśmy się sprawą Jakuba, policjanci przyjechali jednak po niego do domu.

Jutro Sąd Okręgowy jeszcze raz będzie decydować, czy pozostanie w areszcie. Poręcznie złożyła za niego dyrekcja szkoły, w której się uczy.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomekWAWA / 30 maja 2011 o 20:07
0
Szkoda że redakcja nie zadała sobie trudu by opisac bestialstwo z jakim działali policjanci. Jeden z kibiców został postrzelony z bardzo bliskiej odległości w twarz. Za coś takiego ten zwyrodnialec w mundurze powinien dostać z dziesięć lat odsiadki!!!! UWAGA ZDJ ĘCIE NIEZWYKLE DRASTYCZNE! http://i54.tinypic.com/34yb51h.jpg
czy to mogli zrobic stróże prawa? NIE! to zwykli bandyci
Avatar
Gość / 2 maja 2011 o 19:39
0
[quote name='koja' timestamp='1304357300' post='471729']
Dlaczego Sąd wydał taki środek zapobiegawczy w stosunku do młodych uczących się chłopców? Czy to nie jest pokazówka przed euro 2012? Dla tych ludzi to strata nauki, wyboru zawodu a w areszcie śledczym niczego dobrego nie uzyskają tym bardziej ,że nie wiadomo kto jest winny w tej całej sytuacji. Gdzie jest sprawiedliwość ???
[/quote]
Może dlatego by uniemożliwić im chuliganienie w czasie wolnym od nauki i od młodego szczyla nauczyć że nie wszystko im wolno? I właśnie tego nauczą się w areszcie śledczym ku swemu i reszty zdrowego społeczeństwa pożytkowi.
[quote name='koja' timestamp='1304357300' post='471729']
Dlaczego Sąd wydał taki środek zapobiegawczy w stosunku do młodych uczących się chłopców? Czy to nie jest pokazówka przed euro 2012? Dla tych ludzi to strata nauki, wyboru zawodu a w areszcie śledczym niczego dobrego nie uzyskają tym bardziej ,że nie wiadomo kto jest winny w tej całej sytuacji. Gdzie jest sprawiedliwość ???
[/quote]
Może dlatego by uniemożliwić im chuliganienie w czasie wolnym od nauki i od młodego szczyla nauczyć że nie wszys... rozwiń
Avatar
koja / 2 maja 2011 o 19:28
0
Dlaczego Sąd wydał taki środek zapobiegawczy w stosunku do młodych uczących się chłopców? Czy to nie jest pokazówka przed euro 2012? Dla tych ludzi to strata nauki, wyboru zawodu a w areszcie śledczym niczego dobrego nie uzyskają tym bardziej ,że nie wiadomo kto jest winny w tej całej sytuacji. Gdzie jest sprawiedliwość ???
Avatar
baja / 1 maja 2011 o 00:57
0
"Nosz ku.wa nie mogę, co za kretynka Rzucanie kamieniami w innych i w policjantów świadczy wg ciebie o dotychczas nie zrujnowanej psychice? "


Inteligentny Gościu a co z Twoją psychiką? Ponadto widziałeś, że rzucała konkretna osoba? czasy odpowiedzialności zbiorowej minęły, przynajmniej takie są założenia w demokratycznym kraju.
Avatar
asceptic / 30 kwietnia 2011 o 12:50
0
GDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ?!
Avatar
AVIA TO MY / 30 kwietnia 2011 o 12:48
0
~homo sapiens~ - Dobrze gadasz ziomek, ale nie pisz nic wiecej na tle publicznym. Kto ma wiedzieć ten wie jak było

A.C.A.B

*
Avatar
pozdro dla kumatych / 30 kwietnia 2011 o 10:07
0
To co niektórzy tu piszą to już naprawdę jest śmiech na sali, ogarnijcie się dla niektórych kibic to chuligan. Co do policji to już nawet nie chcę się wypowiadać... a netowi ludzi to już całkowita porażka zajmujcie się Sobą jak nie wiecie jak było to się na dany temat nie wypowiadajcie.Gazety wyborczej to już jest całkowicie porażka najpierw sprawdźcie temat z dwóch stron a nie tylko co policja opisze na kwp. Później piszcie a nie najpierw stawiacie chłopaków w Najgorszej stronie... pozdrowienia dla kumatych Trzymajcie się Chłopaki
Avatar
homo sapiens / 29 kwietnia 2011 o 17:58
0
[quote name='homo sapiens' timestamp='1304092596' post='470718']
Pkp przygotowała wagon i nie zabraniała nikomu do niego wejść - przecież napisałem baranie. Co do policji... czy jest taka podstawa prawna, czy jej nie ma - nie wiem, Ty jesteś tutaj mądry więc wiesz lepiej, dla mnie podstawą jest to co widziałem, a widziałem kordon policji pomiędzy pociągiem, a kibicami Avii stojącymi na parkingu przy stacji i strzelającymi do nich bez powodu, gdy Ci tylko chcieli ruszyć w stronę pociągu, aby do niego wejść.
[/quote]

* oczywiście policja strzelała do kibiców nie odwrotnie, mój błąd.
[quote name='homo sapiens' timestamp='1304092596' post='470718']
Pkp przygotowała wagon i nie zabraniała nikomu do niego wejść - przecież napisałem baranie. Co do policji... czy jest taka podstawa prawna, czy jej nie ma - nie wiem, Ty jesteś tutaj mądry więc wiesz lepiej, dla mnie podstawą jest to co widziałem, a widziałem kordon policji pomiędzy pociągiem, a kibicami Avii stojącymi na parkingu przy stacji i strzelającymi do nich bez powodu, gdy Ci tylko chcieli ruszyć w stronę pociągu, aby do niego wejść.
... rozwiń
Avatar
homo sapiens / 29 kwietnia 2011 o 17:56
0
[quote name='jurgen' timestamp='1304006725' post='470288']
tak się zastanawiam i zachodzę w głowę... i jakoś nie przypominam sobie żadnego art. w kodeksie karnym który zabraniałby jeżdżenia pociągiem! prawo studiowałam już jakiś czas temu więc być może coś tam dodali:):)
reasumując wskażcie mi, WY znawcy materii, na jakiej podstawie prawnej PKP mogłaby zabronić potencjalnemu pasażerowi (kibicowi AVII czy MOTORU) podróży wybranym przez niego pociągiem? i idąc dalej wskażcie podstawę prawną uprawniającą POLICJĘ do zatrzymania kibiców AVII idących na pociąg?!!!!
[/quote]

Pkp przygotowała wagon i nie zabraniała nikomu do niego wejść - przecież napisałem baranie. Co do policji... czy jest taka podstawa prawna, czy jej nie ma - nie wiem, Ty jesteś tutaj mądry więc wiesz lepiej, dla mnie podstawą jest to co widziałem, a widziałem kordon policji pomiędzy pociągiem, a kibicami Avii stojącymi na parkingu przy stacji i strzelającymi do nich bez powodu, gdy Ci tylko chcieli ruszyć w stronę pociągu, aby do niego wejść.
[quote name='jurgen' timestamp='1304006725' post='470288']
tak się zastanawiam i zachodzę w głowę... i jakoś nie przypominam sobie żadnego art. w kodeksie karnym który zabraniałby jeżdżenia pociągiem! prawo studiowałam już jakiś czas temu więc być może coś tam dodali:):)
reasumując wskażcie mi, WY znawcy materii, na jakiej podstawie prawnej PKP mogłaby zabronić potencjalnemu pasażerowi (kibicowi AVII czy MOTORU) podróży wybranym przez niego pociągiem? i idąc dalej wskażcie podstawę prawną uprawniającą ... rozwiń
Avatar
ehe / 28 kwietnia 2011 o 21:42
0
[quote name='gość' timestamp='1304012229' post='470313']
ty od kiedy stacja pkp wschod to srodek miasta?a kamienie jak nie wiesz gdzie sa to popatrz na torytam je znajdziesz
[/quote]
"ty od kiedy stacja pkp wschod to srodek miasta?
a kamienie jak nie wiesz gdzie sa to popatrz na tory
tam je znajdziesz"
Widzisz gdybyś całe zdarzenie widział to byś wiedział, ze do pociągu tym bardziej torów nikt nie podszedł bo policja nie pozwoliła i wszyscy stali na parkingu. Więc dalej skąd te kamienie?
Avatar
tomekWAWA / 30 maja 2011 o 20:07
0
Szkoda że redakcja nie zadała sobie trudu by opisac bestialstwo z jakim działali policjanci. Jeden z kibiców został postrzelony z bardzo bliskiej odległości w twarz. Za coś takiego ten zwyrodnialec w mundurze powinien dostać z dziesięć lat odsiadki!!!! UWAGA ZDJ ĘCIE NIEZWYKLE DRASTYCZNE! http://i54.tinypic.com/34yb51h.jpg
czy to mogli zrobic stróże prawa? NIE! to zwykli bandyci
Avatar
Gość / 2 maja 2011 o 19:39
0
[quote name='koja' timestamp='1304357300' post='471729']
Dlaczego Sąd wydał taki środek zapobiegawczy w stosunku do młodych uczących się chłopców? Czy to nie jest pokazówka przed euro 2012? Dla tych ludzi to strata nauki, wyboru zawodu a w areszcie śledczym niczego dobrego nie uzyskają tym bardziej ,że nie wiadomo kto jest winny w tej całej sytuacji. Gdzie jest sprawiedliwość ???
[/quote]
Może dlatego by uniemożliwić im chuliganienie w czasie wolnym od nauki i od młodego szczyla nauczyć że nie wszystko im wolno? I właśnie tego nauczą się w areszcie śledczym ku swemu i reszty zdrowego społeczeństwa pożytkowi.
[quote name='koja' timestamp='1304357300' post='471729']
Dlaczego Sąd wydał taki środek zapobiegawczy w stosunku do młodych uczących się chłopców? Czy to nie jest pokazówka przed euro 2012? Dla tych ludzi to strata nauki, wyboru zawodu a w areszcie śledczym niczego dobrego nie uzyskają tym bardziej ,że nie wiadomo kto jest winny w tej całej sytuacji. Gdzie jest sprawiedliwość ???
[/quote]
Może dlatego by uniemożliwić im chuliganienie w czasie wolnym od nauki i od młodego szczyla nauczyć że nie wszys... rozwiń
Avatar
koja / 2 maja 2011 o 19:28
0
Dlaczego Sąd wydał taki środek zapobiegawczy w stosunku do młodych uczących się chłopców? Czy to nie jest pokazówka przed euro 2012? Dla tych ludzi to strata nauki, wyboru zawodu a w areszcie śledczym niczego dobrego nie uzyskają tym bardziej ,że nie wiadomo kto jest winny w tej całej sytuacji. Gdzie jest sprawiedliwość ???
Avatar
baja / 1 maja 2011 o 00:57
0
"Nosz ku.wa nie mogę, co za kretynka Rzucanie kamieniami w innych i w policjantów świadczy wg ciebie o dotychczas nie zrujnowanej psychice? "


Inteligentny Gościu a co z Twoją psychiką? Ponadto widziałeś, że rzucała konkretna osoba? czasy odpowiedzialności zbiorowej minęły, przynajmniej takie są założenia w demokratycznym kraju.
Avatar
asceptic / 30 kwietnia 2011 o 12:50
0
GDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ?!
Avatar
AVIA TO MY / 30 kwietnia 2011 o 12:48
0
~homo sapiens~ - Dobrze gadasz ziomek, ale nie pisz nic wiecej na tle publicznym. Kto ma wiedzieć ten wie jak było

A.C.A.B

*
Avatar
pozdro dla kumatych / 30 kwietnia 2011 o 10:07
0
To co niektórzy tu piszą to już naprawdę jest śmiech na sali, ogarnijcie się dla niektórych kibic to chuligan. Co do policji to już nawet nie chcę się wypowiadać... a netowi ludzi to już całkowita porażka zajmujcie się Sobą jak nie wiecie jak było to się na dany temat nie wypowiadajcie.Gazety wyborczej to już jest całkowicie porażka najpierw sprawdźcie temat z dwóch stron a nie tylko co policja opisze na kwp. Później piszcie a nie najpierw stawiacie chłopaków w Najgorszej stronie... pozdrowienia dla kumatych Trzymajcie się Chłopaki
Avatar
homo sapiens / 29 kwietnia 2011 o 17:58
0
[quote name='homo sapiens' timestamp='1304092596' post='470718']
Pkp przygotowała wagon i nie zabraniała nikomu do niego wejść - przecież napisałem baranie. Co do policji... czy jest taka podstawa prawna, czy jej nie ma - nie wiem, Ty jesteś tutaj mądry więc wiesz lepiej, dla mnie podstawą jest to co widziałem, a widziałem kordon policji pomiędzy pociągiem, a kibicami Avii stojącymi na parkingu przy stacji i strzelającymi do nich bez powodu, gdy Ci tylko chcieli ruszyć w stronę pociągu, aby do niego wejść.
[/quote]

* oczywiście policja strzelała do kibiców nie odwrotnie, mój błąd.
[quote name='homo sapiens' timestamp='1304092596' post='470718']
Pkp przygotowała wagon i nie zabraniała nikomu do niego wejść - przecież napisałem baranie. Co do policji... czy jest taka podstawa prawna, czy jej nie ma - nie wiem, Ty jesteś tutaj mądry więc wiesz lepiej, dla mnie podstawą jest to co widziałem, a widziałem kordon policji pomiędzy pociągiem, a kibicami Avii stojącymi na parkingu przy stacji i strzelającymi do nich bez powodu, gdy Ci tylko chcieli ruszyć w stronę pociągu, aby do niego wejść.
... rozwiń
Avatar
homo sapiens / 29 kwietnia 2011 o 17:56
0
[quote name='jurgen' timestamp='1304006725' post='470288']
tak się zastanawiam i zachodzę w głowę... i jakoś nie przypominam sobie żadnego art. w kodeksie karnym który zabraniałby jeżdżenia pociągiem! prawo studiowałam już jakiś czas temu więc być może coś tam dodali:):)
reasumując wskażcie mi, WY znawcy materii, na jakiej podstawie prawnej PKP mogłaby zabronić potencjalnemu pasażerowi (kibicowi AVII czy MOTORU) podróży wybranym przez niego pociągiem? i idąc dalej wskażcie podstawę prawną uprawniającą POLICJĘ do zatrzymania kibiców AVII idących na pociąg?!!!!
[/quote]

Pkp przygotowała wagon i nie zabraniała nikomu do niego wejść - przecież napisałem baranie. Co do policji... czy jest taka podstawa prawna, czy jej nie ma - nie wiem, Ty jesteś tutaj mądry więc wiesz lepiej, dla mnie podstawą jest to co widziałem, a widziałem kordon policji pomiędzy pociągiem, a kibicami Avii stojącymi na parkingu przy stacji i strzelającymi do nich bez powodu, gdy Ci tylko chcieli ruszyć w stronę pociągu, aby do niego wejść.
[quote name='jurgen' timestamp='1304006725' post='470288']
tak się zastanawiam i zachodzę w głowę... i jakoś nie przypominam sobie żadnego art. w kodeksie karnym który zabraniałby jeżdżenia pociągiem! prawo studiowałam już jakiś czas temu więc być może coś tam dodali:):)
reasumując wskażcie mi, WY znawcy materii, na jakiej podstawie prawnej PKP mogłaby zabronić potencjalnemu pasażerowi (kibicowi AVII czy MOTORU) podróży wybranym przez niego pociągiem? i idąc dalej wskażcie podstawę prawną uprawniającą ... rozwiń
Avatar
ehe / 28 kwietnia 2011 o 21:42
0
[quote name='gość' timestamp='1304012229' post='470313']
ty od kiedy stacja pkp wschod to srodek miasta?a kamienie jak nie wiesz gdzie sa to popatrz na torytam je znajdziesz
[/quote]
"ty od kiedy stacja pkp wschod to srodek miasta?
a kamienie jak nie wiesz gdzie sa to popatrz na tory
tam je znajdziesz"
Widzisz gdybyś całe zdarzenie widział to byś wiedział, ze do pociągu tym bardziej torów nikt nie podszedł bo policja nie pozwoliła i wszyscy stali na parkingu. Więc dalej skąd te kamienie?