Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2020 r.
19:00

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
256 97 A A

4 000 podpisów przynieśli do Ratusza kibice żużla popierający budowę stadionu w rejonie ul. Ciepłej i Krochmalnej. Boją się, że jeśli obiekt tam nie powstanie, to żużel zniknie z Lublina. Przeciwna budowie jest Rada Dzielnicy Za Cukrownią, która obawia się hałasu, kurzu i zalewania posesji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Będziemy pana prezydenta wspierali w każdy możliwy sposób – zapewniali kibice, którzy przyszli na dzisiejsze posiedzenie Rady Miasta, żeby wręczyć petycję prezydentowi Lublina. Krzysztof Żuk już w grudniu zapowiedział, że obiekt dla żużlowców powstanie na gruntach po klubie jeździeckim. Wcześniej planował inną lokalizację: w miejscu stadionu przy Al. Zygmuntowskich. Zrezygnował z niej, tłumacząc to problemami ze znalezieniem zastępczego miejsca rozgrywek na czas przebudowy. Żuk ogłosił, że zbuduje obiekt w nowym miejscu, w pobliżu ul. Krochmalnej i Ciepłej, w dzielnicy Za Cukrownią. Koszty szacowane są wstępnie na 180 mln zł.

Rada dzielnicy opowiedziała się przeciw budowie. – Jest zbyt kosztowna, co w sytuacji rosnącego zadłużenia miasta nie jest przemyślanym działaniem – czytamy w stanowisku rady, która obawia się podniesienia poziomu wód gruntowych, hałasu i kurzu.  Łagodniej wypowiada się na Facebooku przewodnicząca zarządu dzielnicy. – Ważne jest, aby stadion był odpowiednio wyciszony a hałas nie zakłócał odpoczynku – pisze Lidia Kasprzak-Chachaj. Liczy na to, że miasto zatroszczy się też o odwodnienie i estetykę okolicy. – Stadion będzie przyciągał tysiące ludzi, dlatego należy odpowiednio zadbać o tereny przyległe, aby nie kontrastowały z nowoczesną budowlą.

– Dla żużla w Lublinie budowa nowego stadionu to „być albo nie być” – stwierdzają działacze żużlowego Motoru w swym oficjalnym oświadczeniu. – Wskazanie przez prezydenta miasta nowej lokalizacji dla stadionu żużlowego było idealnym wyjściem z sytuacji, przyjętym nie tylko przez klub, ale też przez cały lubelski świat sportu z aprobatą – czytamy w oświadczeniu. Odpierają w nim twierdzenia, że mecze żużla są niszową rozrywką. – Karnety na sezon 2020 zostały wykupione w 7 sekund od otwarcia sprzedaży – przypominają działacze Speedway Lublin SA i twierdzą, że brak nowego stadionu może oznaczać koniec żużla w Lublinie.

Kibice postanowili wesprzeć nową lokalizacją, zbierając podpisy pod petycją. – Chcemy rodzinnej atmosfery na nowoczesnym obiekcie zbudowanym od podstaw, na terenie zapewniającym odpowiednią infrastrukturę. Lubelskie środowisko żużlowe już nie raz pokazało, jaka jest jego moc – stwierdzają autorzy petycji, którzy zaznaczają, że zbierają podpisy „w obliczu ataków ze strony innych grup społecznych chcących zablokować budowę”. Teren, na którym ma powstać stadion przez lata służył miłośnikom koni. Lubelski Klub Jeździecki musi się stąd wynieść ze względu na długi czynszowe wobec Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dzierżawiącego miejską działkę. Sąd orzekł już o eksmisji LKJ, klub zadeklarował dobrowolne opuszczenie działki do końca marca. Prezydent zapewnia, że na tym terenie zmieści się zarówno żużel, jak i jeździectwo.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 97

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2020 r. o 20:06
+48
Może Rydzyk by dołożył? Odkąd rządzi PiS, ten biznesmen w sutannie żyje jak pączek w maśle...
Avatar
. / 25 lutego 2020 r. o 19:29
+48
4000 podpisów, koszt budowy 200 000 000mln czyli robicie składkę 50000pln i macie stadion!!!!
 Mieszkasz w mieście w którym też mieszkają inni ludzie. Ja nie mam dzieci a do budowy szkół i ogólnie pojętej oświaty muszę się co roku dokładać i nikt mnie nie pyta o zdanie. Idać twoim tokiem myślenia, na nowe szkoły powinni się zrzucać tylko ci którzy ulokują tam swoje dzieci.
Avatar
Jan / 25 lutego 2020 r. o 19:38
+47
niech zrobią zrzutkę na stadion a nie podpisy zbierają..
 Jesteś pewien, że Ty dorzucasz się do wszystkiego z czego korzystasz w tym mieście, człowieczku widzący jedynie koniec własnego nosa?
Avatar
Gość / 25 lutego 2020 r. o 19:36
+46
4 tyś i to tylko w tydzień, za miesiąc będzie 20 tyś
Avatar
EKOwariactwo / 25 lutego 2020 r. o 19:34
+45
Lubelscy ekologiści na Facebooku umieścili ankietę czy budować stadion żużlowy nad Bystrzycą. Otóż wynik jest następujący - 76% głosujących jest za budową stadionu! I to na profilu ekologistów! Głosów oddanych - 3 tysiące. Stawiam tezę, że tutaj na forum DW jest maksymalnie kilkunastu ekologistów, kółeczko wzajemnej adoracji stwarzające wrażenie, że jest ich dużo a gdy przychodzi do konkretów to otrzymują w wyborach samorządowych 700 głosów. ,Spróbójcie ekologiści odwrócić wyniki głosowania na swoim własnym profilu facebookowym... HAhahahahahah.... Oto link facebook.com/groups/LubelskiRuchMiejski/permalink/2559063567704175/
Lubelscy ekologiści na Facebooku umieścili ankietę czy budować stadion żużlowy nad Bystrzycą. Otóż wynik jest następujący - 76% głosujących jest za budową stadionu! I to na profilu ekologistów! Głosów oddanych - 3 tysiące. Stawiam tezę, że tutaj na forum DW jest maksymalnie kilkunastu ekologistów, kółeczko wzajemnej adoracji stwarzające wrażenie, że jest ich dużo a gdy przychodzi do konkretów to otrzymują w wyborach samorządowych 700 głosów. ,Spróbójcie ekologiści odwrócić wyniki głosowania na swoim własnym profilu facebookowym... HAhahah... rozwiń
Avatar
żużel to reklama dla miasta / 25 lutego 2020 r. o 19:33
+45
Walczyć o stadion, walczyć o rozwój Lublina i to co w tej chwili robi nam niezłą reklamę
Avatar
uwaga na opłacone komentarze / 25 lutego 2020 r. o 19:32
+44
pisowska farma trolli szczuje na kibiców żużla
Avatar
Gość / 25 lutego 2020 r. o 20:05
+43
Jestem za stadionem. Stary się sypie, potrzebny jest nowy, żeby kibice mogli oglądać mecze w cywilizowanych warunkach.
Avatar
Normalny Polak / 25 lutego 2020 r. o 19:21
+43
Ha, ha a podobno jest ich 50.000. Niech sobie budują za własne pieniądze. Dlaczego 400.000 ludzi ma wydać 180.000 .000 - 250.000.000 (bo nie wierze w te 180 na podmokłym gruncie, a co z infrastrukturą, parkingi, dojazdy?)  plus ok. 10 mln rocznie  na utrzymywanie tego hałaśliwego i smrodzącego sportu? Jak to mówi PO - KO nie lepiej za te 200 mln wydac na ONKOLOGIE lub nowoczesne wyposażenie szkół? POlskie szkoły prosze Państwa nie maja tablic wirtualnych ? Albo dofinansować ZTM? Albo program wymiany pieców węglowych???
 Nie jestem specjalnie za żużlem ale czy onkologii, szkół, ZTM nie powinien dofinansować rząd kaczyńskiego, dudy, morawieckiego???? Szkoda im??? Czy mają Polaków w d...?
ote>  Nie jestem specjalnie za żużlem ale czy onkologii, szkół, ZTM nie powinien dofinansować rząd kaczyńskiego, dudy, morawieckiego???? Szkoda im??? Czy mają Polaków w d...? rozwiń
Avatar
3x TAK / 25 lutego 2020 r. o 19:31
+42
TAK dla stadionu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 14:04
+3
A zbiera ktoś podpisy przeciwko budowie?
Avatar
do Helmuta-psychopaty / 26 lutego 2020 r. o 23:57
0
"Se to se mozesz starego spałowac kmiotku." - Ty pewnie za to nie masz nikogo do spałowania, bo żeś kompletna sierota, przyjaciół pewnie też mało masz, bo kto by chciał z taką osobą się zadawać, że też takiego cymbała jak ty ziemia musi nosić, naprawdę współczuję takiego wybryku natury. "Wolałbym jazde na recznym ,niz wkladac w gowno gachowi tak jak ty." - Co ty znowu z tymi gachami? Dostajesz za każdym razem podniecenia gdy to piszesz i wtedy dopiero możesz walić gruchę, ja już mówiłem mnie interesuje płeć piękna, za to ciebie interesują gachy jak widać i w gruncie rzeczy pewnie marzysz o wkładaniu w rurę wydechową( i nie mówię o żużlu). "Biedron bedzie z ciebie dumny." - Sorry nie ta opcja polityczna, za lewicą nie przepadam. "Moze stworzy dla takich jak ty program guma plus hahaha zebyscie hiva nie roznosili. Teraz sie nie dziwie ze tak bardzo lubisz konie" - Ty już roznosisz za to zarazę swoimi zgniłymi wpisami, raz jeszcze sugeruję poczytać je sobie na głos zanim się je umieści, ty niczego nie roznosisz, bo żeś sam chory ale pewnie o tym nie wiesz, o twojej chorobie świadczą twoje wpisy. "Teraz sie nie dziwie ze tak bardzo lubisz konie" - Konie lubię bo to piękne i szlachetne zwierzęta ale co o tym może wiedzieć ktoś dla kogo głośne buczenie motorów, swąd silników spalinowych to jedyne zainteresowania. Twój poziom jaki prezentujesz sięga co najwyżej rynsztoku, a twoje wpisy warte tyle co śmieci. Ale mimo wszystko zdrowia życzę, bo takim jak ty zdecydowanie warto, a nawet trzeba
"Se to se mozesz starego spałowac kmiotku." - Ty pewnie za to nie masz nikogo do spałowania, bo żeś kompletna sierota, przyjaciół pewnie też mało masz, bo kto by chciał z taką osobą się zadawać, że też takiego cymbała jak ty ziemia musi nosić, naprawdę współczuję takiego wybryku natury. "Wolałbym jazde na recznym ,niz wkladac w gowno gachowi tak jak ty." - Co ty znowu z tymi gachami? Dostajesz za każdym razem podniecenia gdy to piszesz i wtedy dopiero możesz walić gruchę, ja już mówiłem mnie interesuje płeć piękna, za to... rozwiń
Avatar
Helmut tüsk-szczerze / 26 lutego 2020 r. o 22:27
-2
"Jak chcesz spalic gume na zuzlu kretynie?" - może i nie da się spalić gumy na żużlu ale to nie powód by od razu od kretynów wyzywać ale cham i tak tego nie zrozumie, "pseudoheterowcu twoj gach tez jest hetero?" - weź znajdź se jakąś kobitę, bo widać, że jazda na ręcznym ci nie służy. "Jak lubicie z gachem smrod gowna to sobie sami wąchajcie a nie innych jeszcze chcecie w to wciągnąć" - stań sobie przed lustrem i przeczytaj sobie to zdanie na głos i zobacz jakie to żałosne ale imbecyl chyba nawet tego nie potrafi. "Nie da sie spalic gumy de-bi-lu na torze zuzlowym, ale taki ekspert jak ty pewnie to wie" - no i ile razy jeszcze napiszesz słowo de-bil? podnieca cię to jakoś czy jak. "Gume jedynie mozesz spalic w kakale swojego gacha jak wrzucisz drugi bieg I sie zasapiesz" - Ty za to musisz mieć kompletne problemy z potencją albo w gruncie rzeczy sam jesteś homoseksualny, bo po takim zdaniu jak widać rajcują cię kontakty chłop ze chłopem i ile razy jeszcze napiszesz słowo gach? To słowo też ci się podoba, na podstawie twojego wpisu sam zdradzasz swoją orientację, ty chyba nawet pierwszego biegu wrzucić nie potrafisz, o zasapaniu nie mówiąc. Daj Pan spokój.
 Se to se mozesz  starego spałowac kmiotku. Wolałbym jazde na recznym ,niz wkladac w gowno gachowi tak jak ty. Biedron bedzie z ciebie dumny. Moze stworzy dla takich jak ty program guma plus hahaha zebyscie hiva nie roznosili. Teraz sie nie dziwie ze tak bardzo lubisz konie :-)
 Se to se mozesz  starego spałowac kmiotku. Wolałbym jazde na recznym ,niz wkladac w gowno gachowi tak jak ty. Biedron bedzie z ciebie dumny. Moze stworzy dla takich jak ty program guma plus hahaha zebyscie hiva nie roznosili. Teraz sie nie dziwie ze tak bardzo lubisz konie :-) rozwiń
Avatar
Joanna mucha / 26 lutego 2020 r. o 22:20
-2
Żużel zresztą tak samo jak piłka nożna to sport dla nizin społecznych i życiowych nieudaczników.
 Ty za to jestes element elyty stara pewnie do dzisiaj ci nie powiedziala ktory zachlajmorda z meliny jest twoim starym,bo pewnie sama nie do konca wie
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 18:02
-1
Żużel zresztą tak samo jak piłka nożna to sport dla nizin społecznych i życiowych nieudaczników.
Avatar
do obleśnego hejtera / 26 lutego 2020 r. o 17:42
0
"Jak chcesz spalic gume na zuzlu kretynie?" - może i nie da się spalić gumy na żużlu ale to nie powód by od razu od kretynów wyzywać ale cham i tak tego nie zrozumie, "pseudoheterowcu twoj gach tez jest hetero?" - weź znajdź se jakąś kobitę, bo widać, że jazda na ręcznym ci nie służy. "Jak lubicie z gachem smrod gowna to sobie sami wąchajcie a nie innych jeszcze chcecie w to wciągnąć" - stań sobie przed lustrem i przeczytaj sobie to zdanie na głos i zobacz jakie to żałosne ale imbecyl chyba nawet tego nie potrafi. "Nie da sie spalic gumy de-bi-lu na torze zuzlowym, ale taki ekspert jak ty pewnie to wie" - no i ile razy jeszcze napiszesz słowo de-bil? podnieca cię to jakoś czy jak. "Gume jedynie mozesz spalic w kakale swojego gacha jak wrzucisz drugi bieg I sie zasapiesz" - Ty za to musisz mieć kompletne problemy z potencją albo w gruncie rzeczy sam jesteś homoseksualny, bo po takim zdaniu jak widać rajcują cię kontakty chłop ze chłopem i ile razy jeszcze napiszesz słowo gach? To słowo też ci się podoba, na podstawie twojego wpisu sam zdradzasz swoją orientację, ty chyba nawet pierwszego biegu wrzucić nie potrafisz, o zasapaniu nie mówiąc. Daj Pan spokój.
"Jak chcesz spalic gume na zuzlu kretynie?" - może i nie da się spalić gumy na żużlu ale to nie powód by od razu od kretynów wyzywać ale cham i tak tego nie zrozumie, "pseudoheterowcu twoj gach tez jest hetero?" - weź znajdź se jakąś kobitę, bo widać, że jazda na ręcznym ci nie służy. "Jak lubicie z gachem smrod gowna to sobie sami wąchajcie a nie innych jeszcze chcecie w to wciągnąć" - stań sobie przed lustrem i przeczytaj sobie to zdanie na głos i zobacz jakie to żałosne ale imbecyl chyba nawet tego nie potraf... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 10:38
0
Kto i po co napuszcza kibiców na innych mieszkańców? Pytanie retoryczne, dziwię się tylko, że oni tacy łatwowierni.
Avatar
tak / 26 lutego 2020 r. o 10:21
-1
PiS jest przeciwko stadionowi? Trolle z PISowskiej farmy wrzucają dziesiątki wpisów podszywających się pod przypadkowych mieszkańców i krytykujących budowę stadionu. O co chodzi?
 trolle pisowskie są przeciwko wszystkim inwestycjom Żuka i stadion nie jest tutaj żadnym wyjątkiem
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 10:20
-5
Jeśli w tym kraju można lekką ręką wydać 2 mld zł na propagandę kosztem onkologii, to myślę że tym bardziej można wydać ok 200 mln na stadion żużlowy dla mieszkańców, którzy jak widać chcą żeby powstał
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 10:18
-3
PiS jest przeciwko stadionowi? Trolle z PISowskiej farmy wrzucają dziesiątki wpisów podszywających się pod przypadkowych mieszkańców i krytykujących budowę stadionu. O co chodzi?