Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2009 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Kierowała autem nauki jazdy. Odpowie za śmierć dwóch osób

0 64 A A

To instruktor nauki jazdy – mimo zimowych warunków – pozwolił prowadzić kursantce auto na letnich oponach. Ale za spowodowanie śmiertelnego wypadku odpowiadają oboje. – Nie jestem winna. To jakaś farsa – żali się oskarżona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj pani Mirosława z Radzynia Podlaskiego przyjechała do lubelskiego biura posła Janusza Palikota. Spotkał się z nią jego asystent Łukasz Piłasiewicz.

– Jeżeli w prawie jest luka albo zły przepis, który powoduje, że odpowiedzialność spada na niedoświadczonego kursanta, to być może takie prawo należy zmienić? – zastanawia się Piłasiewicz.

Chodzi o wypadek sprzed dwóch lat. Pani Mirosława robiła kurs prawa jazdy w jednej z radzyńskich szkół jazdy. Zdała egzamin teoretyczny, ale przy pierwszym podejściu oblała część praktyczną. W listopadzie 2007 r. dokupiła dodatkowe lekcje.

– Trafiłam na pierwszy atak zimy. Spadło dużo śniegu. Wiał silny wiatr – opowiada pani Mirosława. W Rzeczycy (pow. bialski) straciła panowanie nad samochodem. Jej nissan micra zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z seicento. Pasażerka fiata zginęła na miejscu. Pasażerka nissana zmarła w szpitalu.

Prokuratura oskarżyła instruktora o umyślne naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bo dopuścił do jazdy samochodem bez zimowych opon. A także o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Ten drugi zarzut usłyszała także pani Mirosława.

Obojgu grozi do 8 lat więzienia. Sprawa toczy się przed sądem w Radzyniu. – Spowodowanie wypadku dotyczy każdego uczestnika ruchu drogowego, nawet pieszego – tłumaczy Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Nie ma żadnego przepisu, który wyłączałby z odpowiedzialności kursanta.

– Przecież wsiadając do samochodu, dopiero mam się nauczyć jeździć – oburza się pani Mirosława. – A polskie prawo traktuje mnie jak doświadczonego kierowcę.

– Z opinii biegłych wynika, że do nieszczęścia przyczynił się, zarówno instruktor, jak i kursantka. Ale która z tych osób w jakim stopniu, zdecyduje sąd – podkreśla Syk-Jankowska.

– Podczas ostatniej rozprawy usłyszałam, że sama powinnam sprawdzić stan samochodu, którym miałam jeździć – mówi mieszkanka Radzynia. – To farsa.

– Kursant nie powinien ponosić żadnej odpowiedzialności za tę sytuację – uważa Paweł Mazur, właściciel jednej z lubelskich szkół jazdy. – Instruktor jest w pełni odpowiedzialny za to, co dzieje się w samochodzie.

Zdaniem Mazura, odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy spoczywa wyłącznie na ośrodku szkolenia: Letnie opony w taką pogodę to zaniedbanie.

– Dlaczego ja mam płacić za nie swoje grzechy – pyta pani Mirka? Prosi o pomoc, kogo tylko się da.

– Musimy zapoznać się z tym materiałem i wyciągnąć wnioski – mówi asystent posła Palikota. Sam poseł był wczoraj w Warszawie.

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 22:26
0
Poza tym ta kobieta zapomina dodać,że kurs już ukończyła-tylko nie zdała egzaminu a to były dodatkowe godziny.Widziała jaka pogoda,mogła nie jechać,a tym bardziej,że jak twierdzi miała złe przeczucia.Zaniedbaniem ośrodka było brak opon zimowych ale w naszych przepisach nie ma nakazu używania ich.
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 11:22
0
MARKUS 46 napisał:

Ubytek w myśleniu to raczej masz ty a nie kursantka -jest kobietą wykrztałconą oraz ładną i inteligientną.

eeeee mi sie nie podoba
rozwiń
Avatar
MARKUS 46 / 10 listopada 2009 o 20:40
0
Wulkanizator napisał:
Ludzie!!!!!Czy wy macie trochę rozumku ???Opony zimowe nie zagwarantują że takich sytuacji nie będzie.Opony to nie Guuurruu że za nas będą kierować.A jeżeli ta pani chciała być kierowcą to musiała się liczyć ze wszystkimi warunkami jakie mogą wystąpić.Albo powinna mieć pretensje do lekarza że mimo ubytków w myśleniu dopuścił ją do starania się o uprawnienia kierowcy.

Ubytek w myśleniu to raczej masz ty a nie kursantka -jest kobietą wykrztałconą oraz ładną i inteligientną.
eligientną. rozwiń
Avatar
kobitka / 10 listopada 2009 o 15:44
0
Kierowca Bombowca napisał:
A ja taki nieuczesany


Chwytaj za grzebień.
Avatar
Kierowca Bombowca / 10 listopada 2009 o 15:37
0
Gość napisał:
Podrywaczka


A ja taki nieuczesany
Avatar
Gość / 10 listopada 2009 o 15:12
0
ali napisał:
moj post nie byl skierowany do Pana tylko do wczensiejszycn postow w ktorych forumowicze pisza, iz najwieksze wiesniaki w trzyliterowych rejestracjach to banda oszolomow ktora dostaje podniety jak widzi wiecej niz jeden pas jezdni, co mnie rzeczywiscie dotknelo, moze nie tyle to wiesniacctwo, co gburowate uogolnianie i kategoryzacja grup spolecznych na podstawie elementu ktorego nie uwzglednilaby zadna analiza[/quote]

To był mój post i podtrzymuję swoje zdanie. Zdanie, które zresztą sama potwierdzasz opisując środowy Radzyń

[quote name='ali' post='190118' date='7.11.2009, 17:39:30']pozdrawiam Pana, a dalsza dyskusje na ten temat moge toczyc z Panem prywatnie aby nie przelewac na publiczne forum, wszystkiego co mysle na ten temat, poza tym odbiega to od tematu glownego


Podrywaczka
rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2009 o 14:38
0
Ile tu wątków?
Avatar
ali / 7 listopada 2009 o 17:39
0
Kierowca Bombowca napisał:
No to jedziemy:
Rejestracja a nie rejstracja - ten czerwony wężyk, gdy wklepujesz to na klawiaturze nie sugeruje literówki, tylko błąd ortograficzny!



Spróbuję... nie kreskować "spróbuj" bo to ortograf pierwszej kategorii.


A szufladkować i posługiwać się stereotypami mi wolno. Pani z resztą też
Tylko wyraźnie podkreśliłem, że mój post był zupełnym przeciwieństwem tego, co mi Pani imputuje

Pozdrawiam Panią... ale proszę się nie obrażać za to, że 16 tysięczny Radzyń Podlaski to wieś. Zacytuję za Wikipedią:



Tak więc w 62% wielki Radzyń to po prostu wiocha, przykro mi.




moje bledy nie wynikaja z nieznajomosci ortografii drogi Panie tylko spontanicznosci i bycia wzrokowcem, przez co powielam czasem bledy, no i niestety nie mam tak jak Pan funkcji autokorekty na forum dlatego mi nie poprawia bledow na czerwowo tak jak Panu...

moj post nie byl skierowany do Pana tylko do wczensiejszycn postow w ktorych forumowicze pisza, iz najwieksze wiesniaki w trzyliterowych rejestracjach to banda oszolomow ktora dostaje podniety jak widzi wiecej niz jeden pas jezdni, co mnie rzeczywiscie dotknelo, moze nie tyle to wiesniacctwo, co gburowate uogolnianie i kategoryzacja grup spolecznych na podstawie elementu ktorego nie uwzglednilaby zadna analiza

ale ze skopiowaniem definicji "wsi" z wikipedii to juz Pan przesadzil i sie troszke pograzyl.. pochodzi ona bowiem chyba z lat 60tych i malo odnosi sie do wspolczesnej wsi, zapewne uczyl sie Pan kiedys na geografii, ze wplyw na to, czy dana miejscowosc ma miano miasta, wsi czy gminy, nie decydujac uzytki rolne ale liczba mieszkancow, ilosc szkol, urzedow, terytorium, sluzby spoleczne i socjalne.. a to czy w radzyniu 60% "wiesniakow" uprawia ziemniaki na polu polemizowalabym bo proponuje kiedys sie przejechac i na wlasne oczy zobaczyc jak wyglada ta "wies" prosze Pana, a nie byc tak zamknietym i ograniczonym do jednej wikipediowskiej definicji


i nie gniewam sie na Pana i nie chodzi tu o moj patriotyzm lokalny, tylko drazni mnie to tak jak ktos sie wywyzsza tylko dlatego ze mieszka w miescie ktorego 1/4 stanowia studenci tak na marginesie, a z butow tak naprawde wychodzi mu sloma

i tym prosze Pana sie roznia ludzie ze wsi i drobnomieszczuchy, ze nam nie brakuje krytyki i obiektywizmu a Wy (nie uogolniam, odnosi sie to do Pana) nosicie glowe tak wysoko, ze potykacie sie o najmniejszy kamyk na drodze.

pozdrawiam Pana, a dalsza dyskusje na ten temat moge toczyc z Panem prywatnie aby nie przelewac na publiczne forum, wszystkiego co mysle na ten temat, poza tym odbiega to od tematu glownego
latego mi nie poprawia bledow na czerwowo tak jak Panu...

moj post nie byl skierowany do Pana tylko do wczensiejszycn postow w ktorych forumowicze pisza, iz najwieksze wiesniaki w trzyliterowych rejestracjach to banda oszolomow ktora dostaje podniety jak widzi wiecej niz jeden pas jezdni, co mnie rzeczywiscie dotknelo, moze nie tyle to wiesniacctwo, co gburowate uogolnianie i kategoryzacja grup spolecznych na podstawie elementu ktorego nie uwzglednilaby zadna analiza

ale ze skopiowaniem definicji "wsi" z w... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 7 listopada 2009 o 15:26
0
ali napisał:
moj post nie byl skierowany do Ciebie, tylko do Pana wczesniej ale widocznie kierujesz sie w imie zasady "uderz w stol a nozyce sie odezwa"
literowki to nie "byki" ktore trzeba poprawiac ze slownikiem PWNu i mysle ze mimo ich pojawienia sie w tekscie post byl zrozumialy, ale jesli ma Pan problemy to proponuje wiecej czytac lektur, prasy, wtedy nie bedzie Pan zwracal uwagi na przestawienie dwoch literek
ale najbardziej zastanawiajace jest to, jak taka "madra" osoba przypisuje mieszkancow 17tys miasteczek miano mieszkancow wsi
proponuje zerknac w jakis slowniczek, ktorych zapewne ma Pan na swojej polce spora ilosc i dowiedziec sie jak brzmi definicja "wsi", wtedy mozemy podyskutowac na ten temat
a moj post odnosi sie ugolniania i przypisywania wszystkim jak leci po kolei etykietek sugerujac sie liczba literek na rejstracji, ktora tak naprawde o niczym nie swiadczy
i nie zgadzam sie z opinia ze lubelscy kierowcy na przykladzie swojego miasta doszli do perfekcji jazdy, tylko do przyzwyczajenia jezdzenia po wlasnych drogach, jestem pewna ze jesli ktos pierwszy raz wjezdza na slask czy do innego wiekszego miasta jakim jest lublin, nie czuje sie tak pewnie jak u siebie!!![/quote]

No to jedziemy:
Rejestracja a nie rejstracja - ten czerwony wężyk, gdy wklepujesz to na klawiaturze nie sugeruje literówki, tylko błąd ortograficzny!

sroboj sie cwaniaku przejechac


Spróbuję... nie kreskować "spróbuj" bo to ortograf pierwszej kategorii.


A szufladkować i posługiwać się stereotypami mi wolno. Pani z resztą też
Tylko wyraźnie podkreśliłem, że mój post był zupełnym przeciwieństwem tego, co mi Pani imputuje

Pozdrawiam Panią... ale proszę się nie obrażać za to, że 16 tysięczny Radzyń Podlaski to wieś. Zacytuję za Wikipedią:

[quote name='wikipedia']Według danych z roku 2002 6, Radzyń Podlaski ma obszar 19,29 km², w tym:

* użytki rolne: 57%
* użytki leśne: 5%


Tak więc w 62% wielki Radzyń to po prostu wiocha, przykro mi.
rozwiń
Avatar
ali / 7 listopada 2009 o 10:27
0
Kierowca Bombowca napisał:
Głupiutka ali:
1. Post napisałem ja,
2. nikt nie bronił Pani go przeczytać... ale jak ktoś ze wsi i leniwy, to służę cytatem (z samego siebie):

3. podobno PWN szykuje promocję na Uniwersalny Słownik Języka Polskiego... gorąco polecam, bo tylu byków w krótkim poście już dawno nie widziałem.



moj post nie byl skierowany do Ciebie, tylko do Pana wczesniej ale widocznie kierujesz sie w imie zasady "uderz w stol a nozyce sie odezwa"
literowki to nie "byki" ktore trzeba poprawiac ze slownikiem PWNu i mysle ze mimo ich pojawienia sie w tekscie post byl zrozumialy, ale jesli ma Pan problemy to proponuje wiecej czytac lektur, prasy, wtedy nie bedzie Pan zwracal uwagi na przestawienie dwoch literek
ale najbardziej zastanawiajace jest to, jak taka "madra" osoba przypisuje mieszkancow 17tys miasteczek miano mieszkancow wsi
proponuje zerknac w jakis slowniczek, ktorych zapewne ma Pan na swojej polce spora ilosc i dowiedziec sie jak brzmi definicja "wsi", wtedy mozemy podyskutowac na ten temat
a moj post odnosi sie ugolniania i przypisywania wszystkim jak leci po kolei etykietek sugerujac sie liczba literek na rejstracji, ktora tak naprawde o niczym nie swiadczy
i nie zgadzam sie z opinia ze lubelscy kierowcy na przykladzie swojego miasta doszli do perfekcji jazdy, tylko do przyzwyczajenia jezdzenia po wlasnych drogach, jestem pewna ze jesli ktos pierwszy raz wjezdza na slask czy do innego wiekszego miasta jakim jest lublin, nie czuje sie tak pewnie jak u siebie!!!



moj post nie byl skierowany do Ciebie, tylko do Pana wczesniej ale widocznie kierujesz sie w imie zasady "uderz w stol a nozyce sie odezwa"
literowki to nie "byki" ktore trzeba poprawiac ze slownikiem PWNu i mysle ze mimo ich pojawienia sie w tekscie post byl zrozumialy, ale jesli ma Pan problemy to proponuje wiecej czytac lektur, prasy, wtedy nie bedzie Pan zwracal uwagi na przestawienie dwoch literek
ale najbardziej zastanawiajace jest to, jak taka "madra" osoba pr... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 22:26
0
Poza tym ta kobieta zapomina dodać,że kurs już ukończyła-tylko nie zdała egzaminu a to były dodatkowe godziny.Widziała jaka pogoda,mogła nie jechać,a tym bardziej,że jak twierdzi miała złe przeczucia.Zaniedbaniem ośrodka było brak opon zimowych ale w naszych przepisach nie ma nakazu używania ich.
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 11:22
0
MARKUS 46 napisał:

Ubytek w myśleniu to raczej masz ty a nie kursantka -jest kobietą wykrztałconą oraz ładną i inteligientną.

eeeee mi sie nie podoba
rozwiń
Avatar
MARKUS 46 / 10 listopada 2009 o 20:40
0
Wulkanizator napisał:
Ludzie!!!!!Czy wy macie trochę rozumku ???Opony zimowe nie zagwarantują że takich sytuacji nie będzie.Opony to nie Guuurruu że za nas będą kierować.A jeżeli ta pani chciała być kierowcą to musiała się liczyć ze wszystkimi warunkami jakie mogą wystąpić.Albo powinna mieć pretensje do lekarza że mimo ubytków w myśleniu dopuścił ją do starania się o uprawnienia kierowcy.

Ubytek w myśleniu to raczej masz ty a nie kursantka -jest kobietą wykrztałconą oraz ładną i inteligientną.
eligientną. rozwiń
Avatar
kobitka / 10 listopada 2009 o 15:44
0
Kierowca Bombowca napisał:
A ja taki nieuczesany


Chwytaj za grzebień.
Avatar
Kierowca Bombowca / 10 listopada 2009 o 15:37
0
Gość napisał:
Podrywaczka


A ja taki nieuczesany
Avatar
Gość / 10 listopada 2009 o 15:12
0
ali napisał:
moj post nie byl skierowany do Pana tylko do wczensiejszycn postow w ktorych forumowicze pisza, iz najwieksze wiesniaki w trzyliterowych rejestracjach to banda oszolomow ktora dostaje podniety jak widzi wiecej niz jeden pas jezdni, co mnie rzeczywiscie dotknelo, moze nie tyle to wiesniacctwo, co gburowate uogolnianie i kategoryzacja grup spolecznych na podstawie elementu ktorego nie uwzglednilaby zadna analiza[/quote]

To był mój post i podtrzymuję swoje zdanie. Zdanie, które zresztą sama potwierdzasz opisując środowy Radzyń

[quote name='ali' post='190118' date='7.11.2009, 17:39:30']pozdrawiam Pana, a dalsza dyskusje na ten temat moge toczyc z Panem prywatnie aby nie przelewac na publiczne forum, wszystkiego co mysle na ten temat, poza tym odbiega to od tematu glownego


Podrywaczka
rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2009 o 14:38
0
Ile tu wątków?
Avatar
ali / 7 listopada 2009 o 17:39
0
Kierowca Bombowca napisał:
No to jedziemy:
Rejestracja a nie rejstracja - ten czerwony wężyk, gdy wklepujesz to na klawiaturze nie sugeruje literówki, tylko błąd ortograficzny!



Spróbuję... nie kreskować "spróbuj" bo to ortograf pierwszej kategorii.


A szufladkować i posługiwać się stereotypami mi wolno. Pani z resztą też
Tylko wyraźnie podkreśliłem, że mój post był zupełnym przeciwieństwem tego, co mi Pani imputuje

Pozdrawiam Panią... ale proszę się nie obrażać za to, że 16 tysięczny Radzyń Podlaski to wieś. Zacytuję za Wikipedią:



Tak więc w 62% wielki Radzyń to po prostu wiocha, przykro mi.




moje bledy nie wynikaja z nieznajomosci ortografii drogi Panie tylko spontanicznosci i bycia wzrokowcem, przez co powielam czasem bledy, no i niestety nie mam tak jak Pan funkcji autokorekty na forum dlatego mi nie poprawia bledow na czerwowo tak jak Panu...

moj post nie byl skierowany do Pana tylko do wczensiejszycn postow w ktorych forumowicze pisza, iz najwieksze wiesniaki w trzyliterowych rejestracjach to banda oszolomow ktora dostaje podniety jak widzi wiecej niz jeden pas jezdni, co mnie rzeczywiscie dotknelo, moze nie tyle to wiesniacctwo, co gburowate uogolnianie i kategoryzacja grup spolecznych na podstawie elementu ktorego nie uwzglednilaby zadna analiza

ale ze skopiowaniem definicji "wsi" z wikipedii to juz Pan przesadzil i sie troszke pograzyl.. pochodzi ona bowiem chyba z lat 60tych i malo odnosi sie do wspolczesnej wsi, zapewne uczyl sie Pan kiedys na geografii, ze wplyw na to, czy dana miejscowosc ma miano miasta, wsi czy gminy, nie decydujac uzytki rolne ale liczba mieszkancow, ilosc szkol, urzedow, terytorium, sluzby spoleczne i socjalne.. a to czy w radzyniu 60% "wiesniakow" uprawia ziemniaki na polu polemizowalabym bo proponuje kiedys sie przejechac i na wlasne oczy zobaczyc jak wyglada ta "wies" prosze Pana, a nie byc tak zamknietym i ograniczonym do jednej wikipediowskiej definicji


i nie gniewam sie na Pana i nie chodzi tu o moj patriotyzm lokalny, tylko drazni mnie to tak jak ktos sie wywyzsza tylko dlatego ze mieszka w miescie ktorego 1/4 stanowia studenci tak na marginesie, a z butow tak naprawde wychodzi mu sloma

i tym prosze Pana sie roznia ludzie ze wsi i drobnomieszczuchy, ze nam nie brakuje krytyki i obiektywizmu a Wy (nie uogolniam, odnosi sie to do Pana) nosicie glowe tak wysoko, ze potykacie sie o najmniejszy kamyk na drodze.

pozdrawiam Pana, a dalsza dyskusje na ten temat moge toczyc z Panem prywatnie aby nie przelewac na publiczne forum, wszystkiego co mysle na ten temat, poza tym odbiega to od tematu glownego
latego mi nie poprawia bledow na czerwowo tak jak Panu...

moj post nie byl skierowany do Pana tylko do wczensiejszycn postow w ktorych forumowicze pisza, iz najwieksze wiesniaki w trzyliterowych rejestracjach to banda oszolomow ktora dostaje podniety jak widzi wiecej niz jeden pas jezdni, co mnie rzeczywiscie dotknelo, moze nie tyle to wiesniacctwo, co gburowate uogolnianie i kategoryzacja grup spolecznych na podstawie elementu ktorego nie uwzglednilaby zadna analiza

ale ze skopiowaniem definicji "wsi" z w... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 7 listopada 2009 o 15:26
0
ali napisał:
moj post nie byl skierowany do Ciebie, tylko do Pana wczesniej ale widocznie kierujesz sie w imie zasady "uderz w stol a nozyce sie odezwa"
literowki to nie "byki" ktore trzeba poprawiac ze slownikiem PWNu i mysle ze mimo ich pojawienia sie w tekscie post byl zrozumialy, ale jesli ma Pan problemy to proponuje wiecej czytac lektur, prasy, wtedy nie bedzie Pan zwracal uwagi na przestawienie dwoch literek
ale najbardziej zastanawiajace jest to, jak taka "madra" osoba przypisuje mieszkancow 17tys miasteczek miano mieszkancow wsi
proponuje zerknac w jakis slowniczek, ktorych zapewne ma Pan na swojej polce spora ilosc i dowiedziec sie jak brzmi definicja "wsi", wtedy mozemy podyskutowac na ten temat
a moj post odnosi sie ugolniania i przypisywania wszystkim jak leci po kolei etykietek sugerujac sie liczba literek na rejstracji, ktora tak naprawde o niczym nie swiadczy
i nie zgadzam sie z opinia ze lubelscy kierowcy na przykladzie swojego miasta doszli do perfekcji jazdy, tylko do przyzwyczajenia jezdzenia po wlasnych drogach, jestem pewna ze jesli ktos pierwszy raz wjezdza na slask czy do innego wiekszego miasta jakim jest lublin, nie czuje sie tak pewnie jak u siebie!!![/quote]

No to jedziemy:
Rejestracja a nie rejstracja - ten czerwony wężyk, gdy wklepujesz to na klawiaturze nie sugeruje literówki, tylko błąd ortograficzny!

sroboj sie cwaniaku przejechac


Spróbuję... nie kreskować "spróbuj" bo to ortograf pierwszej kategorii.


A szufladkować i posługiwać się stereotypami mi wolno. Pani z resztą też
Tylko wyraźnie podkreśliłem, że mój post był zupełnym przeciwieństwem tego, co mi Pani imputuje

Pozdrawiam Panią... ale proszę się nie obrażać za to, że 16 tysięczny Radzyń Podlaski to wieś. Zacytuję za Wikipedią:

[quote name='wikipedia']Według danych z roku 2002 6, Radzyń Podlaski ma obszar 19,29 km², w tym:

* użytki rolne: 57%
* użytki leśne: 5%


Tak więc w 62% wielki Radzyń to po prostu wiocha, przykro mi.
rozwiń
Avatar
ali / 7 listopada 2009 o 10:27
0
Kierowca Bombowca napisał:
Głupiutka ali:
1. Post napisałem ja,
2. nikt nie bronił Pani go przeczytać... ale jak ktoś ze wsi i leniwy, to służę cytatem (z samego siebie):

3. podobno PWN szykuje promocję na Uniwersalny Słownik Języka Polskiego... gorąco polecam, bo tylu byków w krótkim poście już dawno nie widziałem.



moj post nie byl skierowany do Ciebie, tylko do Pana wczesniej ale widocznie kierujesz sie w imie zasady "uderz w stol a nozyce sie odezwa"
literowki to nie "byki" ktore trzeba poprawiac ze slownikiem PWNu i mysle ze mimo ich pojawienia sie w tekscie post byl zrozumialy, ale jesli ma Pan problemy to proponuje wiecej czytac lektur, prasy, wtedy nie bedzie Pan zwracal uwagi na przestawienie dwoch literek
ale najbardziej zastanawiajace jest to, jak taka "madra" osoba przypisuje mieszkancow 17tys miasteczek miano mieszkancow wsi
proponuje zerknac w jakis slowniczek, ktorych zapewne ma Pan na swojej polce spora ilosc i dowiedziec sie jak brzmi definicja "wsi", wtedy mozemy podyskutowac na ten temat
a moj post odnosi sie ugolniania i przypisywania wszystkim jak leci po kolei etykietek sugerujac sie liczba literek na rejstracji, ktora tak naprawde o niczym nie swiadczy
i nie zgadzam sie z opinia ze lubelscy kierowcy na przykladzie swojego miasta doszli do perfekcji jazdy, tylko do przyzwyczajenia jezdzenia po wlasnych drogach, jestem pewna ze jesli ktos pierwszy raz wjezdza na slask czy do innego wiekszego miasta jakim jest lublin, nie czuje sie tak pewnie jak u siebie!!!



moj post nie byl skierowany do Ciebie, tylko do Pana wczesniej ale widocznie kierujesz sie w imie zasady "uderz w stol a nozyce sie odezwa"
literowki to nie "byki" ktore trzeba poprawiac ze slownikiem PWNu i mysle ze mimo ich pojawienia sie w tekscie post byl zrozumialy, ale jesli ma Pan problemy to proponuje wiecej czytac lektur, prasy, wtedy nie bedzie Pan zwracal uwagi na przestawienie dwoch literek
ale najbardziej zastanawiajace jest to, jak taka "madra" osoba pr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 0 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 5 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 1

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 0

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 1

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 8 5

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 4

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 3

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej 5 0

Zespoły rozegrały mecze zaległe z pierwszej kolejki

Ból zęba nocą? W Puławach nie pomogą

Ból zęba nocą? W Puławach nie pomogą 22 11

Służba zdrowia Pacjenci z powiatu puławskiego, którzy przez kilka miesięcy w nagłych przypadkach musieli jeździć do dentysty do innych powiatów, mogą już korzystać z doraźnej pomocy stomatologicznej na miejscu. Udziela jej jednak tylko jedna przychodnia - w Kazimierzu Dolnym.

Tatran nad przepaścią. Czeka ich ciężka wiosna

Tatran nad przepaścią. Czeka ich ciężka wiosna 8 2

Na koncie Tatrana Kraśniczyn zaledwie pięć punktów i ostatnia lokata po rundzie jesiennej

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. 25-latek sprawcą kolizji

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. 25-latek sprawcą kolizji 2 0

25-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego będzie odpowiadać przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień. Wczoraj rano mężczyzna spowodował kolizję drogową w miejscowości Rudzienko (powiat lubartowski).

Firma przewozowa w nietypowy sposób upamiętniła 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Firma przewozowa w nietypowy sposób upamiętniła 100. rocznicę odzyskania niepodległości 0 2

Na nietypowy sposób upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości wpadła bialska firma przewozowa Kociuk Logistics.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!