Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2019 r.
6:31

Kierowcy przed meczami parkują gdzie popadnie, parking przy Arenie Lublin jest zamknięty

16 37 A A

– Samochody były zaparkowane dosłownie wszędzie: na trawnikach, chodnikach i drogach dla rowerów – pisze do nas zaniepokojony Czytelnik o sytuacji, którą zaobserwował w trakcie niedzielnego meczu Mistrzostw Świata do lat 20 na Arenie Lublin. Parking wokół stadionu jest… niedostępny dla kierowców

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas „małego mundialu” kibice mają do swojej dyspozycji cztery bezpłatne parkingi: pod galerią handlową Vivo (al. Unii Lubelskiej), obok Targu pod Zamkiem, na pl. Zamkowym oraz obok Aqua Lublin (Al. Zygmuntowskie). Stamtąd mogą dotrzeć na Arenę Lublin pieszo albo korzystając z komunikacji miejskiej (która jest bezpłatna za okazaniem ważnego biletu na mecz piłkarski).

Dlaczego w czasie turnieju nie można korzystać z parkingu pod Areną Lublin?

Paweł Gil, lubelski koordynator „małego mundialu”, powiedział nam, że rozwiązania transportowe są dokładnie takie same, jak przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Samochody nie mogą parkować przy samym obiekcie, bo wynika to ze względów bezpieczeństwa. Miejsca tam są zarezerwowane dla grup zorganizowanych, czyli autokarów z dziećmi.

Gil podkreśla również, że dzięki takiemu podejściu kibice szybko opuszczają Arenę Lublin. Jak mówi, 20 minut po meczu obiekt był już pusty.

Miasta-gospodarze otrzymują wytyczne od głównego organizatora turnieju, czyli FIFA, ale dokładne rozwiązania transportowe opracowuje lokalny komitet organizacyjny.

Nasz Czytelnik skarży się, że kierowcy nie korzystają z rozwiązań proponowanych przez organizatorów tylko jadą w okolice stadiony i tam parkują na chodnikach, trawnikach i ścieżkach dla rowerów.

– Idąc od Ronda Sportowców, musiałem kilka razy zejść z chodnika na trawę, gdyż po chodniku jechał prosto na mnie samochód.

Wszystko na oczach i za cichym przyzwoleniem policji i straży miejskiej – pisze Czytelnik.

Zabezpieczaniem imprezy zajmowała się policja. Jednak jeśli chodzi o kwestie związane z parkowaniem samochodów, to zostaliśmy odesłani do Straży Miejskiej.

Podczas niedzielnego meczu Senegal – Kolumbia pracowało 31 strażników, którzy stali na przypisanych im tzw. checkpointach. Wspierały ich także mobilne patrole. W tym samym czasie Straż Miejska zabezpieczała też lokale wyborcze oraz spotkanie żużlowców przy Alejach Zygmuntowskich.

- Byliśmy wszędzie tam, gdzie parkowały samochody. Mieliśmy do wykonania bardzo dużo zadań, działaliśmy też prewencyjnie przy ulicach: Stadionowej, Gazowej, Dworcowej i Nadłącznej. Po naszych interwencjach 40 kierowców musiało przeparkować samochody. Przy samej tylko ul. Stadionowej ujawniliśmy 11 wykroczeń, związanych z niewłaściwym parkowaniem – wylicza Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej.

Jak dodaje, zainteresowanie niedzielnym meczem było zdecydowanie większe niż poprzednimi dwoma spotkaniami w czwartek i w piątek w ubiegłym tygodniu. Wtedy strażnicy nie dopatrzyli się żadnych wykroczeń.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zenek z Bronowic / 28 maja 2019 r. o 07:13
+15
Polska - to dziwny kraj ? Parking samochodowy - nie służy do parkowania pojazdów. A tu mamy przykład ciekawego rozwiązania - Zostaw samochód na Unii Lubelskiej i wal na stadion - pieszo lub komunikacją. Można było także zorganizować parkingi na Mełgiewskiej pod Castorama lub przy lotnisku w Świdniku. Oj drodzy ludzie myślenie ma kolosalną przyszłość !
Avatar
Sebka / 28 maja 2019 r. o 10:05
+13
Ta sama paranoja była w niedzielę na Zygmuntowskich. Godzina 15, więcej jak 3/4 parkingu przy MOSIR(również od strony ronda) wolne miejsca. Szlabany na wjeździe od Piłsudskigo i stacji paliw postawione razem z policyjnym kogutem. O co tu chodzi??? Po kiego h..... robiono te parkingi?
Avatar
gość / 28 maja 2019 r. o 07:50
+13
To nie nasi wina to wina UEFA jak klepie POkraczna klaka. Jeżeli UEFA zabuli PGE za zużytą energię elektryczną jaka POszła na oświetlenie Areny podczas Mundialu U-20 to OK. Wczoraj znów palono światło do 1.oo w nocy. Czy była 5 godz, dogrywka wczorajszego meczu.?
 A ci ludzie, którzy poprawiali murawę po meczu, mieli to robić po ciemku czy z latarką w ręku? Przecież nikt nie palił świateł dla zabawy, nikt też tam nie urządzał grilla. Pomyśl trochę...
Avatar
Kermit / 28 maja 2019 r. o 09:38
+11
No przecież parking nie po to wybudowano za publiczne pieniądze żeby na nim mieli tera ludzie parkować! Miasto inspiracji.
Avatar
Gość / 28 maja 2019 r. o 08:20
+11
W sumie ma to sens. Robi się wielki parking, który na co dzień stoi pusty, bo na stadionie nic się nie dzieje. A jak coś się dzieje to parking się zamyka... ze względów bezpieczeństwa. Uwielbiam ten kraj :)
Avatar
Gość / 28 maja 2019 r. o 07:47
+11
To fakt. Nie było żadnej informacji że parking nie będzie otwarty. Nie tylko ja się zdziwiłam, że nie można wjechać pod stadion. Pani że straży miejskiej, po tym.jak ja zapytałem gdzie można parkować powiedziala" może pod MTL" nie wspomniała o pozostałych 2 możliwościach. Ostatecznie znalazłam jakims cudem miejsce przy dworcu PKP. Problem.w tym że nikt nie nagłośnić tego że parking pod stadionem.nie funkcjonuje , jeśli by tak było.ludzie poradzili by sobie bez nerwów i staniubw gigantycznych korkach. Zła organizacja.
Avatar
Gość / 28 maja 2019 r. o 07:31
+11
A jak za 20 lat Lublin będzie organizatorem MŚ to Pan Paweł Gil na zamknięte parkingi przy stadionie odpowie ....Paweł Gil, lubelski koordynator „małego mundialu”, powiedział nam, że rozwiązania transportowe są dokładnie takie same, jak przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Europy......
Avatar
JanBezZiemi / 28 maja 2019 r. o 09:53
+10
w normalnych krajach taki stadion byłby częścią miejskiej zabudowy, stojąc przy chodniku/placu publicznym, jako jedna z ikon miasta....u nas projektuje się całkiem ładny obiekt, a następnie wyp...dala hektary betonu żeby znajomy Heniek Betoniarz mógł zrobić interes życia...
Avatar
?pytam czemu? / 28 maja 2019 r. o 09:51
+10
masakra, to skoro naprawdę takie są przepisy na tego typu imprezach, to po jakoego wuja było dewastować te hektary wokół stadionu, robiąc w środku miasta gigantyczne betonowe klepisko, które przez 99% czasu? stoi puste? to ma być miasto według urzędasów??  stadion ogrodzony stalową siatką i otoczony betonowym placem manewrowym? czemy Bóg pokarał to miasto taki mi głąbami we władzach i urzędach...
Avatar
KIIBIC / 28 maja 2019 r. o 10:38
+9
A ja się spytam lubelaków,po jakiego wała jedziecie autem skoro macie darmowy przejazd transportem publicznym w obie strony?
Avatar
Gość / 3 czerwca 2019 r. o 09:37
+7
Tylko idiota mógł to wymyślić - parking przy stadionie zamknięty w czasie imprezy na stadionie! To po co go zbudowano? Mogła sobie trawka rosnąć...
Avatar
anka / 28 maja 2019 r. o 18:44
+4
Jakie autokary z dziećmi? Ten parking jest na czas bez meczy? A co ma do rzeczy kiedy parking opustoszeje? Co za kretynizm.
Avatar
odp. / 28 maja 2019 r. o 11:56
+3
ARENA tylko dla pieszych i eMek, tylko wtedy można się nachlać piwska na stadionie, bo tu ochrona żadna nie obowiązuje.
Avatar
An / 28 maja 2019 r. o 11:30
+7
Po 1 - zamknięty parking przy stadionie: ze względów bezpieczeństwa normalna procedura podczas turniejów organizowanych przez UEFA czy FIFA rangi ME i MŚ. Pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem podczas MŚ 2006 w Niemczech  - w Hanowerze. Nie dość, że parking przy stadionie nieczynny to jeszcze wyznaczona strefa o promieniu kilku km z zakazaem parkowania. Po 2 - oświetlony stadion: a czy ktoś z tutaj komentujących pomyślał, że ekipy telewizyjne z krajów, z których na naszym stadionie grają drużyny, przeprowadzają relacje, organizują przed i pomeczowe studia a np. Tahiti, Nową Zelandię czy Urugwaj dzieli od nas nie tylko duża odległość ale też kilka(-naście) stref czasowych. Mają przy latarkach prowadzić studio? A poza tym, jak ktoś wcześniaj wspomniał, pracują ekipy porządkowe i pielęgnujące murawę. Też mają przy latarkach pracować? Na czas trwania turnieju stadion został przekazany FIFA i ta organizacja ustala zasady co, gdzie i jak długo. I za to płaci.
 Nie tłumacz tego wąsatym wieśkom z Piździkowa Kolonii. U nich na okręgówce parkuję na polu za bramką i jest cacy.
 Nie tłumacz tego wąsatym wieśkom z Piździkowa Kolonii. U nich na okręgówce parkuję na polu za bramką i jest cacy. rozwiń
Avatar
maniak / 28 maja 2019 r. o 11:25
+5
Po 1 - zamknięty parking przy stadionie: ze względów bezpieczeństwa normalna procedura podczas turniejów organizowanych przez UEFA czy FIFA rangi ME i MŚ. Pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem podczas MŚ 2006 w Niemczech  - w Hanowerze. Nie dość, że parking przy stadionie nieczynny to jeszcze wyznaczona strefa o promieniu kilku km z zakazaem parkowania. Po 2 - oświetlony stadion: a czy ktoś z tutaj komentujących pomyślał, że ekipy telewizyjne z krajów, z których na naszym stadionie grają drużyny, przeprowadzają relacje, organizują przed i pomeczowe studia a np. Tahiti, Nową Zelandię czy Urugwaj dzieli od nas nie tylko duża odległość ale też kilka(-naście) stref czasowych. Mają przy latarkach prowadzić studio? A poza tym, jak ktoś wcześniaj wspomniał, pracują ekipy porządkowe i pielęgnujące murawę. Też mają przy latarkach pracować? Na czas trwania turnieju stadion został przekazany FIFA i ta organizacja ustala zasady co, gdzie i jak długo. I za to płaci.
Po 1 - zamknięty parking przy stadionie: ze względów bezpieczeństwa normalna procedura podczas turniejów organizowanych przez UEFA czy FIFA rangi ME i MŚ. Pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem podczas MŚ 2006 w Niemczech  - w Hanowerze. Nie dość, że parking przy stadionie nieczynny to jeszcze wyznaczona strefa o promieniu kilku km z zakazaem parkowania. Po 2 - oświetlony stadion: a czy ktoś z tutaj komentujących pomyślał, że ekipy telewizyjne z krajów, z których na naszym stadionie grają drużyny, przeprowadzają relacje, organizuj... rozwiń
Avatar
ja / 28 maja 2019 r. o 11:23
0
Ten debil co wymyślił zamknięcie tego parkingu to niech sam zapier.. spod tarasów zamkowych piechotą na stadion z 7-letnim dzieckiem. Mając na uwadze powyższe, sam również zaparkowalem na chodniku bliżej stadionu.
Co chwila z Unii Lubelskiej spod Tarasów miałeś bezpłątny autobus, który odwoził po meczu z powrotem na parking. Logiczne jest, że w czasie takich imprez parking stadionowy nie działa, ale bydło w samochodach jakby mogło to by na linii bramkowej zaparkowało.
Powiedz wszystkim na czym polega ta "logika" zamykania parkingów przed meczem...?  że "elita" nie musi się tłoczyć z motłochem...? To, że tak się robiło wcześniej czy gdzieś indziej to nie jest logika...  Może ty lubisz jak cię ruchają w d... ale ludzie płacą podatki, zapłacili za bilety przyjeźdzają z okolic i nie dość że stoją w korkach to dowiadują śie po przyjeździe że parking jest zamknięty (zero wcześniejszej inforamcji) i muszą kombinować nie znając miasta więc czują się wyruchani...!!!
  Pominę twoją dziwną fascynację seksem analnym, dodam tylko, że informacji o organizacji ruchu w tym rejoniebyło wystarczająco. Wystarczy chcieć ją znaleźć, a nie wpakowac dup..ę w pasata i pognać pod same bramki wejsciowe.
  Pominę twoją dziwną fascynację seksem analnym, dodam tylko, że informacji o organizacji ruchu w tym rejoniebyło wystarczająco. Wystarczy chcieć ją znaleźć, a nie wpakowac dup..ę w pasata i pognać pod same bramki wejsciowe. rozwiń
Avatar
Herszt / 28 maja 2019 r. o 10:41
+6
masakra, to skoro naprawdę takie są przepisy na tego typu imprezach, to po jakoego wuja było dewastować te hektary wokół stadionu, robiąc w środku miasta gigantyczne betonowe klepisko, które przez 99% czasu? stoi puste? to ma być miasto według urzędasów??  stadion ogrodzony stalową siatką i otoczony betonowym placem manewrowym? czemy Bóg pokarał to miasto taki mi głąbami we władzach i urzędach...
 To nie Bóg tylko wyborcy.
Avatar
KIIBIC / 28 maja 2019 r. o 10:38
+9
A ja się spytam lubelaków,po jakiego wała jedziecie autem skoro macie darmowy przejazd transportem publicznym w obie strony?
Avatar
Sebka / 28 maja 2019 r. o 10:05
+13
Ta sama paranoja była w niedzielę na Zygmuntowskich. Godzina 15, więcej jak 3/4 parkingu przy MOSIR(również od strony ronda) wolne miejsca. Szlabany na wjeździe od Piłsudskigo i stacji paliw postawione razem z policyjnym kogutem. O co tu chodzi??? Po kiego h..... robiono te parkingi?
Avatar
JanBezZiemi / 28 maja 2019 r. o 09:53
+10
w normalnych krajach taki stadion byłby częścią miejskiej zabudowy, stojąc przy chodniku/placu publicznym, jako jedna z ikon miasta....u nas projektuje się całkiem ładny obiekt, a następnie wyp...dala hektary betonu żeby znajomy Heniek Betoniarz mógł zrobić interes życia...