Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 października 2016 r.
14:57

Kilkuset nauczycieli protestowało przed Urzędem Wojewódzkim. "Zalewa nas chaos"

75 128 A A

Zalewa nas chaos, Nie dla likwidacji gimnazjów, Domagamy się wynagrodzenia za pracę – a nie jałmużny – pod takimi hasłami nauczyciele i rodzice uczniów protestowali w poniedziałek przeciwko zaplanowanej przez PiS reformie oświaty.

Aktualizacja artykułu: 10 października 2016 r. 21:01
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Organizatorem pikiety, która odbyła się we wszystkich miastach wojewódzkich był Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jego członkowie uważają, że skutkiem reformy będzie obniżenie poziomu jakości edukacji i zaprzepaszczenie wypracowanych przez szkoły osiągnięć.

Co więcej – reforma według PiS pociągnie za sobą gigantyczne koszty dla samorządów oraz zwolnienia nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkolnej administracji oraz obsługi.

– Ta reforma to burzenie dla burzenia i koszmarny eksperyment na dzieciach – podkreślała jedna z nauczycielek. – W szkole jest wiele do zrobienia, ale zmiany należy wprowadzać w sposób przemyślany, przy współpracy rodziców, nauczycieli, ekspertów od dydaktyki, psychologów i pedagogów. „Dobra zmiana” tego nie gwarantuje. Wprowadza chaos, bałagan i walkę o miejsca w liceach dla zdublowanych roczników.

– Jeśli oświata ma działać to musi dawać poczucie stabilizacji dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Wysyłając dzieci do szkoły powinniśmy wiedzieć, kto, jak i czego będzie je uczyć, żeby móc zaplanować ich przyszłość – dodawał Adam Sosnowski, przewodniczący lubelskiego oddziału ZNP.

– Tymczasem za rok ma się zmienić wszystko, a my wiemy tylko tyle, że jest projekt ustawy.
W pikiecie wzięło udział ponad 300 nauczycieli (podkreślali, że przyszli tylko reprezentanci poszczególnych szkół, bo pozostali nauczyciele pracują) i 100 rodziców.

– Mam córkę w piątej klasie podstawówki i nie chcę żadnych zmian w edukacji – denerwowała się pani Katarzyna. - Dziecko wybrało już sobie gimnazjum. Wiedziało, co będzie je tam czekać. Teraz okazuje się, że ma zostać w starej szkole, a ja nawet nie wiem, czego będzie się tam uczyć. Boję się, że program będzie nastawiony tylko na naukę historii według PiS, a informatyka, matematyka i przedmioty przyrodnicze zostaną zepchnięte na dalszy plan.

W podobnym tonie mówią też nauczyciele. – Świat idzie do przodu. Nacisk powinien być kładziony na informatykę, fizykę, astronomię, a nasi uczniowie mają zajmować się naukami humanistycznymi – denerwuje się nauczycielka przyrody z jednej z lubelskich podstawówek i pyta: Jaką pracę znajdą po otrzymaniu takiej edukacji? Czy będą potrafili pchnąć po niej naszą ekonomię w stronę innowacji?

Do pikietujących wyszedł wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek. – Bardzo cieszę się z Państwa obecności, bo to świadczy jednoznacznie o tym, że żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju, w którym społeczeństwo obywatelskie dba o swoje interesy – mówił przekrzykując buczenie i gwizdy.

W petycji związkowców, którą wojewoda zobowiązał się przekazać pani premier, związkowcy domagają się wstrzymania „szkodliwej reformy systemu edukacji”. Podkreślają, że gimnazja, które mają być likwidowane stanowią źródło lokalnej dumy, osiągają znakomite efekty kształcenia, są żywym dowodem na zmianę cywilizacyjną i infrastrukturalną oraz ogniskującą życie i emocje lokalnych społeczności. Zamiast system burzyć nauczyciele chcą go „wspierać i racjonalnie doskonalić”.

Komentarze 128

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 18:42
+1
2 m-ce wakacji, 2x ferie świąteczne, 2 tygodnie ferie zimowe, inne święta z okazji dnia nauczyciela itp, tylko 18 godzin tygodniowo, podwyżki jedne z największych w budżetówce inne bonusy typu roczny urlop na "podreperowanie zdrowia", możliwość wcześniejszej emerytury, to wszystko dla przeciętnej pracującej osoby jest nieosiągalne i jeszcze im źle, jeszcze płaczą że tak źle
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 18:33
+1
Stado komuchów z ZNP, najpierw demonstrowali przeciw gimnazjom, teraz są za ich utrzymaniem, ot jak przewodniczący Broniarz zarządzi tak tłuszcza wychodzi. Tylko że sami nauczyciele twierdzą, że w gimnazja to nieudany eksperyment. Najgorsze że na naszych dzieciach.
Avatar
jjj / 10 października 2016 o 17:01
+1
Wraca normalność, czyli osiem lat podstawówki i cztery lata liceum. Trzeba się cieszyć, a nie protestować !!!
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 17:00
+1
Pytanie do Gustawa Holoubka : Dlaczego nie występował Pan w reklamach? Bo jestem aktorem i nie wypada. Kurtyna. Brawa na widowni.
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 16:53
+1
Jak się domagają większych płac to niech pracują po 8h dziennie :] nawet jak cos mają zrobić w domu to i tak 8h dziennie nie wyjdzie bo mam kilku znajomych nauczycieli. Jakby faktycznie przeliczyc im stawke godzinową to byłby jedną z lepiej zarabiających grup społecznych. Znajoma bierze 1900zł na rękę a ma w miesiącu 80h więc wychodzi jej prawie 24zł/h. Niewielu może się pochwalić taką godzinówką.
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 16:48
+1
gimbaza? stan umysłu :)
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 16:44
+1
Protest ZNP?Odpowiedź jest prosta.Gimnazjum się nie sprawdziło co jest faktem i widać po wynikach uczniów.
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 16:41
+1
Uważały się ? A co teraz niby inaczej jest ? Jeszcze gorzej nawet.
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 16:41
+1
SZKODA, ŻE NIE BYŁO ZADNYCH PROTESTÓW JAK OFE LIKWIDOWALI
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 16:39
+1
Gimnazja zostaną zlikwidowane-bardzo dobrze, ale największym błędem było ich stworzenie. Okazały się jedynie wylęgarnią patologii. nASTOLATKI UWAŻAŁ YSIĘ ZA DOROSŁYCH I WYRABIAŁY SKANDALICZNE RZECZY.
Avatar
XXX / 11 października 2016 o 13:50
0
"ja muszę zapierniczać 40 godzin tygodniowo, nie mam 4 miesięcy wolnego i nie narzekam w dupach im się poprzewracało. 20 godzin tygodniowo 4 miesiące w roku wolnego i jeszcze im mało. Podsumowując całość pracują na 1/4 etatu a zarobki mają za pólłtora. Mogą iść do Tesco za 1400 i nie będą strajkowali. Teoretyczne wszyscy nauczyciele mają wykształcenie wyższe tylko o podstawowym zapomnieli." Ty za to nie zapomniałeś bo pewnie masz tylko podstawowe. Nie masz zielonego pojęcia o pracy nauczyciela, a tłumaczenie tobie i tak nie ma sensu bo nie zrozumiesz. Zostaw pracę w Tesco i zostań nauczycielem jak to taka świetna praca. Nikt tobie nie zabrania.
"ja muszę zapierniczać 40 godzin tygodniowo, nie mam 4 miesięcy wolnego i nie narzekam w dupach im się poprzewracało. 20 godzin tygodniowo 4 miesiące w roku wolnego i jeszcze im mało. Podsumowując całość pracują na 1/4 etatu a zarobki mają za pólłtora. Mogą iść do Tesco za 1400 i nie będą strajkowali. Teoretyczne wszyscy nauczyciele mają wykształcenie wyższe tylko o podstawowym zapomnieli." Ty za to nie zapomniałeś bo pewnie masz tylko podstawowe. Nie masz zielonego pojęcia o pracy nauczyciela, a tłumaczenie tobie i tak nie ma sen... rozwiń
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 13:47
0
nie kilkuset tylko sto przydupasów kodziarza Broniarza
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 13:17
0
Do roboty lenie ! Sprawdzać klasówki ! Jak takich mamy nauczycieli to takie mamy społeczeństwo !
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 13:10
0
Podczas reformy oświaty w 1999 r. (wprowadzanie gimnazjów) niektórzy z znp podjeli nawet strajk głodowy !
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 13:08
0
H I P O K R Y Z J A i smieszność ZNP - Sławomir Broniarz z ZNP, w 1999 roku organizował strajk przeciwko tworzeniu gimnazjów. Ten sam Broniarz w 2016 organizuje strajk przeciwko LIKWIDACJI ? O co mu chodzi? Koryto?
Avatar
gość / 11 października 2016 o 12:52
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pislamizacja edukacji jeszcze przed nami.
Jesteś idiotą, ale o tym dobrze wiesz. Takich szkód w edykacji jakie robiła PO i mieli zamiar jeszcze zrobić to długo nikt w naszym kraju nie przebije. Chciano z polaków zrobić niewykwalifikowaną tanią wiłę roboczą dla tuzów z UE.
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 10:38
0
Pomysły PIs na tytanica
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 10:37
0
Pislamizacja edukacji jeszcze przed nami.
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 10:32
0
A ja chcę, żeby przedszkole trwało osiem lat. Dla dzieci nie jest dobrze, aby zmieniać grupę rówieśniczą zaledwie po 4 latach przedszkola!!! Uczmy w przedszkolu polskiego i historii, a kraj będzie szczęśliwszy!!! Taki jest sens reformy....
Avatar
Gość / 11 października 2016 o 09:45
0
Tylko system 8 SP + 4 LO to najlepszy system jaki był - rodzice chcą jego powrotu 70 %
Zobacz wszystkie komentarze 128

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.