Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Klub nie dla wszystkich. Wyprosili niepełnosprawną z imprezy

0 79 A A
Niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przypomina Malwina Skura
Niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przypomina Malwina Skura

Niepełnosprawna studentka została wyproszona z imprezy andrzejkowej w lubelskim klubie. – Usłyszałam, że nie mam zaproszenia. Ale miałam. To dyskryminacja – uważa dziewczyna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Malwina Skurak cierpi na skoliozę, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa. – Lekko utykam, ale chodzę i funkcjonuję normalnie – mówi. W piątkowy wieczór wraz z koleżankami wybrała się imprezę do jednego z klubów w centrum Lublina. By nie płacić za wejście zapisała się na listę na portalu społecznościowym Facebook (pierwsze 200 osób wchodzi za darmo). Tuż przed godz. 23 weszły do klubu, oddały kurtki i chciały rozpocząć zabawę. Wtedy do dziewczyn podszedł jeden z ochroniarzy. Kazał im opuścić lokal.

Przeczytaj cały list Malwiny Skurak

– Gdy spytałam dlaczego, powiedział, że szef kazał, bo nie mamy zaproszeń. Ale przecież byłam na liście, co zostało po-twierdzone przy wejściu do klubu – oburza się.

– Usłyszałyśmy, że musimy wyjść, bo zaszło nieporozumienie – relacjonuje Sylwia Wójtowicz, koleżanka Malwiny.

Dziewczyny wyszły. – Postałyśmy chwilę pod klubem i wtedy pojawił się pewien mężczyzna z niepełnosprawnością. Chciał wejść tylko po żonę, ale nawet na to mu nie pozwolili – opowiada pani Malwina. – Obserwując tę sytuację nabrałam podejrzeń, że selekcja polega na niewpuszczaniu osób z widoczną niepełnosprawnością. Choć nie usłyszałam tego wprost – dodaje.

Właściciel klubu nie chce komentować tej sytuacji. Na pytanie, czy w jego lokalu osoby niepełnosprawne nie są mile widziane, odpowiada krótko: – Miesiąc temu była u nas impreza dla głuchoniemych.

Malwina Skurak jest sekretarzem Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych "Alter Idem” UMCS. Jak mówi, taka sytuacja przydarzyła jej się nie po raz pierwszy. – W październiku z grupą znajomych z naszego stowarzyszenia wybraliśmy się do innego z lubelskich klubów. Była z nami koleżanka na wózku inwalidzkim.

Może chodzić, ale ma problemy z pokonywaniem dłuższych dystansów. Jako jedyna z całej grupy nie została wpuszczona do środka – opowiada pani Malwina. – Selekcjoner tłumaczył, że w klubie jest duży tłok, więc jeśli coś się jej stanie, to on będzie za to odpowiadał. Nie pomogły tłumaczenia, że wózek zostanie przed wejściem, a dziewczyna usiądzie w loży, którą wynajęliśmy, aby było bezpieczniej i bardziej komfortowo – dodaje.

Menadżer lokalu, w którym doszło do tej przykrej sytuacji, nie chciał udzielić nam komentarza.

Zdaniem Malwiny Skurak w obu przypadkach dopuszczono się dyskryminacji. – Bardzo mi zależy na tym, żeby to się zmieniło, bo niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przekonuje.

Joanna Olszewska, pełnomocnik prezydenta Lublina do spraw osób niepełnosprawnych: – Mam nadzieję, że były inne podstawy takiego zachowania ochroniarzy. Ale jeśli faktycznie powodem była niepełnosprawność, to jest to wbrew wszelkim zasadom współżycia społecznego. Każdy ma prawo korzystać z życia tak, jak ma na to ochotę.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 7 lutego 2014 r. o 16:12
0

Malwina to bardzo miła i ładna dziewczyna. Oprócz tego, że ma paskudnego garba -to i tak jest bardzo super. Widziałem ją kilka razy i chciałbym się z nią ożenić ! Bardzo mi się podoba, ale nie wiem jak się z nią skontaktować i czy ma już faceta?

Avatar
zenek / 7 lutego 2014 r. o 10:37
0

Odkąd to wpisanie się na strone np na fb tego klubu  jest formą zaproszenia.Ponadto jak się chce wejść to trzeba zabulić.A tu cwaniary chciały na przysłowiowy krzywy r*j wejść do środka. Jest ponadto zasada,że jeśli jest jakiś klub gdzie panują faszystowskie zasady i " porządek" to się go omija szerokim łukiem i szuka bardziej normalnego,nie spelunkowego.

Avatar
Gość / 6 lutego 2014 r. o 21:52
0

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro.......

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2014 r. o 21:48
0

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

A co, jak nikt nie będzie przychodził? No jak to co? Lokal zbankrutuje. Logiczne chyba :D

Avatar
bywalec / 17 grudnia 2013 r. o 08:45
0

No dobra, moze i nie milo.

Ale jesli jestem wlascicielem lokalu, to ja ustalam zasady! Moge wyprosic kazdego, i kazdemu moge zafundowac kolejke, moge wpuscic kogos za free, albo kogos w ogole nie wpusic. To moj lokal, moja sprawa, moje decyzje. Nie rozumiem nagonki.

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

Avatar
joanna k. / 15 grudnia 2013 r. o 14:44
0

Ja bym chetnie poszla do klubu do ktorego chodza osoby z niepelnosprawnoscia ruchową-wtedy mam jasnosc ze to miejsce jest bezpieczne-ze wzgledu na urzadzenie tego miejsca i ochrone-wiem wtedy ze z duzym prawdopodobienstwem nic zlego mnie tam nie spotka,bo nawet słabsi fizycznie moga się tam czuc dobrze a kazy moze byc sobą.

Avatar
Rafał / 13 grudnia 2013 r. o 14:12
0

z tego co mi wiadomo było to " 68 "

znam Malwine osobiście

Avatar
idiotten / 11 grudnia 2013 r. o 13:43
0

Nie lubie zydow, czarnych, muzlumanow, lewicy, nie lubie redaktorow gs24.pl i ich niekompetencji tak, niepelnosprawnych tez nie lubie, gardze nimi, nigdy z nimi nie rozmawiam. Tak samo para olimpiada mnie smieszy. Gardze tym, ze jest to za publiczne pieniadze. Wkurza mnie tez fakt ze coraz wiecej czarnych chodzi po Szczecinie. Denerwuje mnie ze kosciol katolicki to zlodzieje i nic w spolnego nie maja z wiara. Sa to ludzie. I tego im nie odmawiam. I wiecie co? MAM DO TEGO PELNE PRAWO.


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)

rozwiń
Avatar
Wojtek / 11 grudnia 2013 r. o 11:06
0

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro............

Avatar
Łukasz / 8 grudnia 2013 r. o 22:47
0

Pretensje miej dziewczynko tylko do siebie. Skoro idziesz tam gdzie jest selekcja to licz się z tym, że Cię nie wpuszczą albo wyproszą. To, że utykasz nie stawia Cię wyżej nad pełnosprawnymi, zostałaś potraktowana na równi z innymi. Zmień klub i tyle.

Avatar
gość / 7 lutego 2014 r. o 16:12
0

Malwina to bardzo miła i ładna dziewczyna. Oprócz tego, że ma paskudnego garba -to i tak jest bardzo super. Widziałem ją kilka razy i chciałbym się z nią ożenić ! Bardzo mi się podoba, ale nie wiem jak się z nią skontaktować i czy ma już faceta?

Avatar
zenek / 7 lutego 2014 r. o 10:37
0

Odkąd to wpisanie się na strone np na fb tego klubu  jest formą zaproszenia.Ponadto jak się chce wejść to trzeba zabulić.A tu cwaniary chciały na przysłowiowy krzywy r*j wejść do środka. Jest ponadto zasada,że jeśli jest jakiś klub gdzie panują faszystowskie zasady i " porządek" to się go omija szerokim łukiem i szuka bardziej normalnego,nie spelunkowego.

Avatar
Gość / 6 lutego 2014 r. o 21:52
0

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro.......

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2014 r. o 21:48
0

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

A co, jak nikt nie będzie przychodził? No jak to co? Lokal zbankrutuje. Logiczne chyba :D

Avatar
bywalec / 17 grudnia 2013 r. o 08:45
0

No dobra, moze i nie milo.

Ale jesli jestem wlascicielem lokalu, to ja ustalam zasady! Moge wyprosic kazdego, i kazdemu moge zafundowac kolejke, moge wpuscic kogos za free, albo kogos w ogole nie wpusic. To moj lokal, moja sprawa, moje decyzje. Nie rozumiem nagonki.

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

Avatar
joanna k. / 15 grudnia 2013 r. o 14:44
0

Ja bym chetnie poszla do klubu do ktorego chodza osoby z niepelnosprawnoscia ruchową-wtedy mam jasnosc ze to miejsce jest bezpieczne-ze wzgledu na urzadzenie tego miejsca i ochrone-wiem wtedy ze z duzym prawdopodobienstwem nic zlego mnie tam nie spotka,bo nawet słabsi fizycznie moga się tam czuc dobrze a kazy moze byc sobą.

Avatar
Rafał / 13 grudnia 2013 r. o 14:12
0

z tego co mi wiadomo było to " 68 "

znam Malwine osobiście

Avatar
idiotten / 11 grudnia 2013 r. o 13:43
0

Nie lubie zydow, czarnych, muzlumanow, lewicy, nie lubie redaktorow gs24.pl i ich niekompetencji tak, niepelnosprawnych tez nie lubie, gardze nimi, nigdy z nimi nie rozmawiam. Tak samo para olimpiada mnie smieszy. Gardze tym, ze jest to za publiczne pieniadze. Wkurza mnie tez fakt ze coraz wiecej czarnych chodzi po Szczecinie. Denerwuje mnie ze kosciol katolicki to zlodzieje i nic w spolnego nie maja z wiara. Sa to ludzie. I tego im nie odmawiam. I wiecie co? MAM DO TEGO PELNE PRAWO.


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)

rozwiń
Avatar
Wojtek / 11 grudnia 2013 r. o 11:06
0

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro............

Avatar
Łukasz / 8 grudnia 2013 r. o 22:47
0

Pretensje miej dziewczynko tylko do siebie. Skoro idziesz tam gdzie jest selekcja to licz się z tym, że Cię nie wpuszczą albo wyproszą. To, że utykasz nie stawia Cię wyżej nad pełnosprawnymi, zostałaś potraktowana na równi z innymi. Zmień klub i tyle.

Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

165 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego 6 w woj. lubelskim. Zmarło 35 chorych

165 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego 6 w woj. lubelskim. Zmarło 35 chorych

165 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 35 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 6 zakażeń, zmarło 8 chorych

Euro 2020. Polska – Szwecja. Jak typują bukmacherzy?

Euro 2020. Polska – Szwecja. Jak typują bukmacherzy?

Tylko zwycięstwo sprawi, że wyjdziemy z grupy. Dziś o godzinie 18 mecz o wszystko.

Michał Soczyński stoczy walkę na słynnym stadionie Wembley

Michał Soczyński stoczy walkę na słynnym stadionie Wembley

Michał Soczyński pojawi się na słynnym Wembley podczas gali z udziałem Joe Joyce’a

Respiratory od „handlarza bronią” z Lublina. NIK prześwietlił sprawę

Respiratory od „handlarza bronią” z Lublina. NIK prześwietlił sprawę

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że przy zakupie przez rząd sprzętu medycznego od firmy E&K doszło do nieprawidłowości. Jeszcze w kwietniu NIK mówił o drobnych uchybieniach.

Dziś Dzień Ojca. Sprawdź, jak możesz świętować z tatą
film

Dziś Dzień Ojca. Sprawdź, jak możesz świętować z tatą

23 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Ojca. Jest to okazja doskonała okazja, by podziękować za wszystko, co dla nas zrobili i by takie podziękowania przyjąć od swoich dzieciaków. Oto kilka podpowiedzi, jak spędzić ten wyjątkowy czas.

Broń na przemytników na granicy. Potężny skaner prześwietli każdą skrytkę

Broń na przemytników na granicy. Potężny skaner prześwietli każdą skrytkę

To ma być broń do walki z przemytnikami na lubelskiej granicy. Potężny skaner wykryje każdą skrytkę. Takie urządzenia pojawiły się właśnie na przejściach w Terespolu oraz Zosinie.

Gospodynie z Zagród częstowały Pierwszą Damę. Tym razem poza podium

Gospodynie z Zagród częstowały Pierwszą Damę. Tym razem poza podium

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Zagrodach w gminie Żyrzyn w ostatni weekend pokazały Pierwszej Damie tradycyjne wesele z ziemi puławskiej. To wszystko w ramach ogólnopolskiego finału konkursu o nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Euro 2020. Dziś mecz Polska - Szwecja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV, stream on-line

Euro 2020. Dziś mecz Polska - Szwecja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV, stream on-line

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2020 zmierzy się w Sankt Petersburgu ze Szwecją. Wynik tego spotkania zadecyduje o tym czy Biało-Czerwoni awansują do fazy pucharowej. Aby tak się stało zespół Paulo Sousy potrzebuje pierwszej od 30 lat wygranej nad ekipą Trzech Koron

Przez cały dzień upały, a do tego jeszcze burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW

Przez cały dzień upały, a do tego jeszcze burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega już nie tylko przed wysokimi temperaturami we wschodniej części Polski, ale również przed gwałtownymi burzami z gradem.

Na 5-latkę runął betonowy krzyż, dziecko w stanie krytycznym. Kto jest odpowiedzialny za stan nagrobków?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Na 5-latkę runął betonowy krzyż, dziecko w stanie krytycznym. Kto jest odpowiedzialny za stan nagrobków?

Wystarczyła chwila, by stary, betonowy nagrobek runął wprost na pięcioletnią Marysię. Dziewczynka trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Sprawę bada prokuratura.

"Dżentelmeni" w Kinie Perła
24 czerwca 2021, 21:00

"Dżentelmeni" w Kinie Perła

W najbliższy weekend w plenerowym Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. świetnie przyjęty przedostatni film Guya Ritchie'ego - "Dżentelmeni" w gwiazdorskiej obsadzie.

Kolejny szpital w Lubelskiem zamyka tymczasowo oddział pediatryczny

Kolejny szpital w Lubelskiem zamyka tymczasowo oddział pediatryczny

Szpital w Międzyrzecu Podlaskim tymczasowo zamknął swój oddział pediatryczny. Brakuje lekarzy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 czerwca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 czerwca 2021 roku

Malarstwo Ewy Senczawy w Hrubieszowie

Malarstwo Ewy Senczawy w Hrubieszowie

"DOM" – to tytuł pierwszej wystawy twórczości Ewy Senczawy prezentowanej w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia.

Lublin: Powracają utrudnienia na Drodze Męczenników Majdanka

Lublin: Powracają utrudnienia na Drodze Męczenników Majdanka

Od czwartku przez tydzień utrudniony będzie przejazd Drogą Męczenników Majdanka pod wiaduktem kolejowym. Robotnicy będą na nim montować osłony zapobiegające porażeniu prądem z sieci trolejbusowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!