Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Klub nie dla wszystkich. Wyprosili niepełnosprawną z imprezy

0 79 A A
Niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przypomina Malwina Skura
Niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przypomina Malwina Skura

Niepełnosprawna studentka została wyproszona z imprezy andrzejkowej w lubelskim klubie. – Usłyszałam, że nie mam zaproszenia. Ale miałam. To dyskryminacja – uważa dziewczyna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Malwina Skurak cierpi na skoliozę, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa. – Lekko utykam, ale chodzę i funkcjonuję normalnie – mówi. W piątkowy wieczór wraz z koleżankami wybrała się imprezę do jednego z klubów w centrum Lublina. By nie płacić za wejście zapisała się na listę na portalu społecznościowym Facebook (pierwsze 200 osób wchodzi za darmo). Tuż przed godz. 23 weszły do klubu, oddały kurtki i chciały rozpocząć zabawę. Wtedy do dziewczyn podszedł jeden z ochroniarzy. Kazał im opuścić lokal.

Przeczytaj cały list Malwiny Skurak

– Gdy spytałam dlaczego, powiedział, że szef kazał, bo nie mamy zaproszeń. Ale przecież byłam na liście, co zostało po-twierdzone przy wejściu do klubu – oburza się.

– Usłyszałyśmy, że musimy wyjść, bo zaszło nieporozumienie – relacjonuje Sylwia Wójtowicz, koleżanka Malwiny.

Dziewczyny wyszły. – Postałyśmy chwilę pod klubem i wtedy pojawił się pewien mężczyzna z niepełnosprawnością. Chciał wejść tylko po żonę, ale nawet na to mu nie pozwolili – opowiada pani Malwina. – Obserwując tę sytuację nabrałam podejrzeń, że selekcja polega na niewpuszczaniu osób z widoczną niepełnosprawnością. Choć nie usłyszałam tego wprost – dodaje.

Właściciel klubu nie chce komentować tej sytuacji. Na pytanie, czy w jego lokalu osoby niepełnosprawne nie są mile widziane, odpowiada krótko: – Miesiąc temu była u nas impreza dla głuchoniemych.

Malwina Skurak jest sekretarzem Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych "Alter Idem” UMCS. Jak mówi, taka sytuacja przydarzyła jej się nie po raz pierwszy. – W październiku z grupą znajomych z naszego stowarzyszenia wybraliśmy się do innego z lubelskich klubów. Była z nami koleżanka na wózku inwalidzkim.

Może chodzić, ale ma problemy z pokonywaniem dłuższych dystansów. Jako jedyna z całej grupy nie została wpuszczona do środka – opowiada pani Malwina. – Selekcjoner tłumaczył, że w klubie jest duży tłok, więc jeśli coś się jej stanie, to on będzie za to odpowiadał. Nie pomogły tłumaczenia, że wózek zostanie przed wejściem, a dziewczyna usiądzie w loży, którą wynajęliśmy, aby było bezpieczniej i bardziej komfortowo – dodaje.

Menadżer lokalu, w którym doszło do tej przykrej sytuacji, nie chciał udzielić nam komentarza.

Zdaniem Malwiny Skurak w obu przypadkach dopuszczono się dyskryminacji. – Bardzo mi zależy na tym, żeby to się zmieniło, bo niepełnosprawny ma takie same potrzeby i prawa, jak osoby zupełnie zdrowe – przekonuje.

Joanna Olszewska, pełnomocnik prezydenta Lublina do spraw osób niepełnosprawnych: – Mam nadzieję, że były inne podstawy takiego zachowania ochroniarzy. Ale jeśli faktycznie powodem była niepełnosprawność, to jest to wbrew wszelkim zasadom współżycia społecznego. Każdy ma prawo korzystać z życia tak, jak ma na to ochotę.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 7 lutego 2014 o 16:12
0

Malwina to bardzo miła i ładna dziewczyna. Oprócz tego, że ma paskudnego garba -to i tak jest bardzo super. Widziałem ją kilka razy i chciałbym się z nią ożenić ! Bardzo mi się podoba, ale nie wiem jak się z nią skontaktować i czy ma już faceta?

Avatar
zenek / 7 lutego 2014 o 10:37
0

Odkąd to wpisanie się na strone np na fb tego klubu  jest formą zaproszenia.Ponadto jak się chce wejść to trzeba zabulić.A tu cwaniary chciały na przysłowiowy krzywy r*j wejść do środka. Jest ponadto zasada,że jeśli jest jakiś klub gdzie panują faszystowskie zasady i " porządek" to się go omija szerokim łukiem i szuka bardziej normalnego,nie spelunkowego.

Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 21:52
0

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro.......

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 21:48
0

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

A co, jak nikt nie będzie przychodził? No jak to co? Lokal zbankrutuje. Logiczne chyba :D

Avatar
bywalec / 17 grudnia 2013 o 08:45
0

No dobra, moze i nie milo.

Ale jesli jestem wlascicielem lokalu, to ja ustalam zasady! Moge wyprosic kazdego, i kazdemu moge zafundowac kolejke, moge wpuscic kogos za free, albo kogos w ogole nie wpusic. To moj lokal, moja sprawa, moje decyzje. Nie rozumiem nagonki.

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

Avatar
joanna k. / 15 grudnia 2013 o 14:44
0

Ja bym chetnie poszla do klubu do ktorego chodza osoby z niepelnosprawnoscia ruchową-wtedy mam jasnosc ze to miejsce jest bezpieczne-ze wzgledu na urzadzenie tego miejsca i ochrone-wiem wtedy ze z duzym prawdopodobienstwem nic zlego mnie tam nie spotka,bo nawet słabsi fizycznie moga się tam czuc dobrze a kazy moze byc sobą.

Avatar
Rafał / 13 grudnia 2013 o 14:12
0

z tego co mi wiadomo było to " 68 "

znam Malwine osobiście

Avatar
idiotten / 11 grudnia 2013 o 13:43
0

Nie lubie zydow, czarnych, muzlumanow, lewicy, nie lubie redaktorow gs24.pl i ich niekompetencji tak, niepelnosprawnych tez nie lubie, gardze nimi, nigdy z nimi nie rozmawiam. Tak samo para olimpiada mnie smieszy. Gardze tym, ze jest to za publiczne pieniadze. Wkurza mnie tez fakt ze coraz wiecej czarnych chodzi po Szczecinie. Denerwuje mnie ze kosciol katolicki to zlodzieje i nic w spolnego nie maja z wiara. Sa to ludzie. I tego im nie odmawiam. I wiecie co? MAM DO TEGO PELNE PRAWO.


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)

rozwiń
Avatar
Wojtek / 11 grudnia 2013 o 11:06
0

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro............

Avatar
Łukasz / 8 grudnia 2013 o 22:47
0

Pretensje miej dziewczynko tylko do siebie. Skoro idziesz tam gdzie jest selekcja to licz się z tym, że Cię nie wpuszczą albo wyproszą. To, że utykasz nie stawia Cię wyżej nad pełnosprawnymi, zostałaś potraktowana na równi z innymi. Zmień klub i tyle.

Avatar
gość / 7 lutego 2014 o 16:12
0

Malwina to bardzo miła i ładna dziewczyna. Oprócz tego, że ma paskudnego garba -to i tak jest bardzo super. Widziałem ją kilka razy i chciałbym się z nią ożenić ! Bardzo mi się podoba, ale nie wiem jak się z nią skontaktować i czy ma już faceta?

Avatar
zenek / 7 lutego 2014 o 10:37
0

Odkąd to wpisanie się na strone np na fb tego klubu  jest formą zaproszenia.Ponadto jak się chce wejść to trzeba zabulić.A tu cwaniary chciały na przysłowiowy krzywy r*j wejść do środka. Jest ponadto zasada,że jeśli jest jakiś klub gdzie panują faszystowskie zasady i " porządek" to się go omija szerokim łukiem i szuka bardziej normalnego,nie spelunkowego.

Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 21:52
0

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro.......

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

Co uważasz o niewpuszczaniu osób, które nie mają ukończonych 18 lat? Właściciel lokalu może w tej sprawie zrobić co chce. Równie dobrze może skończyć imprezę o 23. To jego lokal i on decyduje, kto może tam przebywać, a kto nie. Najwyżej jego strata finansowa, ale zawsze - jego decyzja.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2014 o 21:48
0

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

A co, jak nikt nie będzie przychodził? No jak to co? Lokal zbankrutuje. Logiczne chyba :D

Avatar
bywalec / 17 grudnia 2013 o 08:45
0

No dobra, moze i nie milo.

Ale jesli jestem wlascicielem lokalu, to ja ustalam zasady! Moge wyprosic kazdego, i kazdemu moge zafundowac kolejke, moge wpuscic kogos za free, albo kogos w ogole nie wpusic. To moj lokal, moja sprawa, moje decyzje. Nie rozumiem nagonki.

O panie właścicielu,a jakt nikt nie będzie przychodził do tego twojego,to co wtedy !?

Avatar
joanna k. / 15 grudnia 2013 o 14:44
0

Ja bym chetnie poszla do klubu do ktorego chodza osoby z niepelnosprawnoscia ruchową-wtedy mam jasnosc ze to miejsce jest bezpieczne-ze wzgledu na urzadzenie tego miejsca i ochrone-wiem wtedy ze z duzym prawdopodobienstwem nic zlego mnie tam nie spotka,bo nawet słabsi fizycznie moga się tam czuc dobrze a kazy moze byc sobą.

Avatar
Rafał / 13 grudnia 2013 o 14:12
0

z tego co mi wiadomo było to " 68 "

znam Malwine osobiście

Avatar
idiotten / 11 grudnia 2013 o 13:43
0

Nie lubie zydow, czarnych, muzlumanow, lewicy, nie lubie redaktorow gs24.pl i ich niekompetencji tak, niepelnosprawnych tez nie lubie, gardze nimi, nigdy z nimi nie rozmawiam. Tak samo para olimpiada mnie smieszy. Gardze tym, ze jest to za publiczne pieniadze. Wkurza mnie tez fakt ze coraz wiecej czarnych chodzi po Szczecinie. Denerwuje mnie ze kosciol katolicki to zlodzieje i nic w spolnego nie maja z wiara. Sa to ludzie. I tego im nie odmawiam. I wiecie co? MAM DO TEGO PELNE PRAWO.


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)


wiesz co jestes ch/ejm   mam pełne prawo cie tak nazwać. CHETNIE NAPLUŁBYM CIE ROWNIEZ NA TWARZ, ZROBIE TO WIRTULANIE <TJU>zycze ci z całego serca, zebys spotkał w swoim zyciu wiele osób niepełnosprawnych a twoja córka /syn był lewicowcem,  czarnoskóry twoim sąsiadem a ks probosz odmówił ci sakaementów na stare lata. chciałbym usłyszeć jak sie czujesz. nie pozdrawiam pseudoprawczaku ( pewnie nawet nie wiesz co to prawica /lewica tylko korwinistą jestes)

rozwiń
Avatar
Wojtek / 11 grudnia 2013 o 11:06
0

Witam, zamknąc lokal i nałożyć karę w wys.100tys zł.na człowieka który podją taką decyzję i zakaz wykonywania takich imprez na 10 lat!.Na drugi raz sięgnie do tej pustej głowy po rozum!!!!!!!!!!!!!.Żenda że taka sytuacja zaistniała i wstyd dla Lublina,że tacy ludzie zarządzaja takimi imprezami.

Pozdro............

Avatar
Łukasz / 8 grudnia 2013 o 22:47
0

Pretensje miej dziewczynko tylko do siebie. Skoro idziesz tam gdzie jest selekcja to licz się z tym, że Cię nie wpuszczą albo wyproszą. To, że utykasz nie stawia Cię wyżej nad pełnosprawnymi, zostałaś potraktowana na równi z innymi. Zmień klub i tyle.

Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 5 4

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 12

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 324 40

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 14 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 29 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!