Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2009 r.
15:29
Edytuj ten wpis

Kolejni pijani kursanci próbowali zdać na prawo jazdy

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 13 A A

Rekord głupoty został pobity. Dziś w Lublinie aż dwóch kandydatów na kierowców podchodziło do egzaminu "po kilku głębszych”. To nie pierwsze takie przypadki w ciągu ostatnich kilku dni.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy zdający na "dwóch gazach” został zdemaskowany we wtorek rano. Alkomat wskazał u niego 1,34 promila.

– Kandydat przyznał się do spożywania alkoholu i od razu z wynikiem negatywnym opuścił WORD – opowiada Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Drugi amator alkoholu i kierownicy wpadł po południu. Jego wynik to 1,28 promila. Obaj zdołali samodzielnie przejechać plac manewrowy, ale na miasto z egzaminatorem już nie wyjechali.

– Zdający, który wpadł po południu nie zgadzał się z wynikiem badania naszym alkomatem, dlatego wezwaliśmy policję. Za swój czyn odpowie przed sądem – dodaje Artur Banaszkiewicz.

To nie pierwszy taki przypadek. W zeszłym tygodniu do egzaminu na prawo jazdy podszedł 33-letni mężczyzna. mimo, że miał 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, to plac zdał śpiewająco.

- Po tej pladze pijanych zdających chcemy wysłać do Ministerstwa Infrastruktury propozycję nowelizacji prawa, Chodzi o to by człowiek, który podchodzi do egzaminu na "dwóch gazach”, mógł ponownie zdawać na prawo jazdy po rocznej karencji – kończy dyrektor Artur Banaszkiewicz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szzym / 5 grudnia 2009 r. o 02:17
0
Witam serdecznie wszystkich , chciałbym rozwiać wasze wątpilwości co do karania za jazdę pod wpływem alkoholu, ponieważ to ja 1 grudnia nabroiłem w lubelskim wordzie i dostałem wyrok następujący: 8m-cy w zawieszeniu na 3 lata,grzywną, nadzór kuratora oraz zakaz poruszania się w ruchu lądowym pojazdami mechanicznymi na 2 lata. Uważam, że jest to dość surowa kara ale może jeśli ja będę przykładem to więcej osób się zastanowi zanim wsiądzie za kierownice
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 r. o 10:41
0
Ja napisał:
Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek.



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek. rozwiń
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 r. o 08:40
0
poprawiam... napisał:
DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii


Słuchaj jak masz tyle do powiedzenia na ten temat to nie pisz więcej ok? bo twoja wypowiedz wnosi tylko Chamstwo poprawiania innej osoby skupisz się na tym co nie istotne..
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 r. o 08:36
0
Gość napisał:
Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 20:08
0
Dopóki nie będzie konsekwencji za tego typu wykroczenia, chętnych do podjęcia ryzyka będzie więcej
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 20:06
0
Czy w tym kraju tylko po pijaku można zdać?
Avatar
miecio / 1 grudnia 2009 r. o 18:00
0
Trzyma ich od andrzejek.
Avatar
poprawiam... / 1 grudnia 2009 r. o 17:35
0
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić


DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 16:52
0
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić



Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.
Avatar
Ja / 1 grudnia 2009 r. o 16:40
0
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić
Avatar
szzym / 5 grudnia 2009 r. o 02:17
0
Witam serdecznie wszystkich , chciałbym rozwiać wasze wątpilwości co do karania za jazdę pod wpływem alkoholu, ponieważ to ja 1 grudnia nabroiłem w lubelskim wordzie i dostałem wyrok następujący: 8m-cy w zawieszeniu na 3 lata,grzywną, nadzór kuratora oraz zakaz poruszania się w ruchu lądowym pojazdami mechanicznymi na 2 lata. Uważam, że jest to dość surowa kara ale może jeśli ja będę przykładem to więcej osób się zastanowi zanim wsiądzie za kierownice
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 r. o 10:41
0
Ja napisał:
Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek.



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek. rozwiń
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 r. o 08:40
0
poprawiam... napisał:
DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii


Słuchaj jak masz tyle do powiedzenia na ten temat to nie pisz więcej ok? bo twoja wypowiedz wnosi tylko Chamstwo poprawiania innej osoby skupisz się na tym co nie istotne..
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 r. o 08:36
0
Gość napisał:
Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 20:08
0
Dopóki nie będzie konsekwencji za tego typu wykroczenia, chętnych do podjęcia ryzyka będzie więcej
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 20:06
0
Czy w tym kraju tylko po pijaku można zdać?
Avatar
miecio / 1 grudnia 2009 r. o 18:00
0
Trzyma ich od andrzejek.
Avatar
poprawiam... / 1 grudnia 2009 r. o 17:35
0
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić


DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 16:52
0
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić



Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.
Avatar
Ja / 1 grudnia 2009 r. o 16:40
0
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!