Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2009 r.
15:29
Edytuj ten wpis

Kolejni pijani kursanci próbowali zdać na prawo jazdy

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 13 A A

Rekord głupoty został pobity. Dziś w Lublinie aż dwóch kandydatów na kierowców podchodziło do egzaminu "po kilku głębszych”. To nie pierwsze takie przypadki w ciągu ostatnich kilku dni.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy zdający na "dwóch gazach” został zdemaskowany we wtorek rano. Alkomat wskazał u niego 1,34 promila.

– Kandydat przyznał się do spożywania alkoholu i od razu z wynikiem negatywnym opuścił WORD – opowiada Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Drugi amator alkoholu i kierownicy wpadł po południu. Jego wynik to 1,28 promila. Obaj zdołali samodzielnie przejechać plac manewrowy, ale na miasto z egzaminatorem już nie wyjechali.

– Zdający, który wpadł po południu nie zgadzał się z wynikiem badania naszym alkomatem, dlatego wezwaliśmy policję. Za swój czyn odpowie przed sądem – dodaje Artur Banaszkiewicz.

To nie pierwszy taki przypadek. W zeszłym tygodniu do egzaminu na prawo jazdy podszedł 33-letni mężczyzna. mimo, że miał 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, to plac zdał śpiewająco.

- Po tej pladze pijanych zdających chcemy wysłać do Ministerstwa Infrastruktury propozycję nowelizacji prawa, Chodzi o to by człowiek, który podchodzi do egzaminu na "dwóch gazach”, mógł ponownie zdawać na prawo jazdy po rocznej karencji – kończy dyrektor Artur Banaszkiewicz.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szzym / 5 grudnia 2009 o 02:17
0
Witam serdecznie wszystkich , chciałbym rozwiać wasze wątpilwości co do karania za jazdę pod wpływem alkoholu, ponieważ to ja 1 grudnia nabroiłem w lubelskim wordzie i dostałem wyrok następujący: 8m-cy w zawieszeniu na 3 lata,grzywną, nadzór kuratora oraz zakaz poruszania się w ruchu lądowym pojazdami mechanicznymi na 2 lata. Uważam, że jest to dość surowa kara ale może jeśli ja będę przykładem to więcej osób się zastanowi zanim wsiądzie za kierownice
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 10:41
0
Ja napisał:
Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek.



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek. rozwiń
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 o 08:40
0
poprawiam... napisał:
DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii


Słuchaj jak masz tyle do powiedzenia na ten temat to nie pisz więcej ok? bo twoja wypowiedz wnosi tylko Chamstwo poprawiania innej osoby skupisz się na tym co nie istotne..
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 o 08:36
0
Gość napisał:
Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 20:08
0
Dopóki nie będzie konsekwencji za tego typu wykroczenia, chętnych do podjęcia ryzyka będzie więcej
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 20:06
0
Czy w tym kraju tylko po pijaku można zdać?
Avatar
miecio / 1 grudnia 2009 o 18:00
0
Trzyma ich od andrzejek.
Avatar
poprawiam... / 1 grudnia 2009 o 17:35
0
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić


DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 16:52
0
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić



Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.
Avatar
Ja / 1 grudnia 2009 o 16:40
0
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić
Avatar
szzym / 5 grudnia 2009 o 02:17
0
Witam serdecznie wszystkich , chciałbym rozwiać wasze wątpilwości co do karania za jazdę pod wpływem alkoholu, ponieważ to ja 1 grudnia nabroiłem w lubelskim wordzie i dostałem wyrok następujący: 8m-cy w zawieszeniu na 3 lata,grzywną, nadzór kuratora oraz zakaz poruszania się w ruchu lądowym pojazdami mechanicznymi na 2 lata. Uważam, że jest to dość surowa kara ale może jeśli ja będę przykładem to więcej osób się zastanowi zanim wsiądzie za kierownice
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 10:41
0
Ja napisał:
Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek.



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek. rozwiń
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 o 08:40
0
poprawiam... napisał:
DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii


Słuchaj jak masz tyle do powiedzenia na ten temat to nie pisz więcej ok? bo twoja wypowiedz wnosi tylko Chamstwo poprawiania innej osoby skupisz się na tym co nie istotne..
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 o 08:36
0
Gość napisał:
Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 20:08
0
Dopóki nie będzie konsekwencji za tego typu wykroczenia, chętnych do podjęcia ryzyka będzie więcej
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 20:06
0
Czy w tym kraju tylko po pijaku można zdać?
Avatar
miecio / 1 grudnia 2009 o 18:00
0
Trzyma ich od andrzejek.
Avatar
poprawiam... / 1 grudnia 2009 o 17:35
0
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić


DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 16:52
0
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić



Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.
Avatar
Ja / 1 grudnia 2009 o 16:40
0
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Ławka Niepodległości stanie na pl. Litewskim

Lublin: Ławka Niepodległości stanie na pl. Litewskim 0 0

Symbole Na pl. Litewskim, naprzeciw wejścia do Wydziału Politologii UMCS stanie „Ławka Niepodległości”.

Węgierski heavy metal w Graffiti
18 listopada 2018, 18:00

Węgierski heavy metal w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 18 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert węgierskiej grupy patriotycznej Hungarica.

To będzie największa inwestycja w regionie w ciągu ostatnich lat. Tysiąc nowych etatów

To będzie największa inwestycja w regionie w ciągu ostatnich lat. Tysiąc nowych etatów 55 3

Tysiąc osób zatrudni w podlubelskich Niemcach firma pracująca dla przemysłu motoryzacyjnego. Swój zakład zamierza uruchomić w połowie przyszłego roku. Zaczęła już nabór pracowników, a docelowo może ich potrzebować nawet dwa tysiące. Kolejne setki miejsc pracy mają wkrótce powstać na terenie Lublina

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 8

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 50 3

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 8

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 20

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 69 0