Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2009 r.
15:29
Edytuj ten wpis

Kolejni pijani kursanci próbowali zdać na prawo jazdy

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 13 A A

Rekord głupoty został pobity. Dziś w Lublinie aż dwóch kandydatów na kierowców podchodziło do egzaminu "po kilku głębszych”. To nie pierwsze takie przypadki w ciągu ostatnich kilku dni.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy zdający na "dwóch gazach” został zdemaskowany we wtorek rano. Alkomat wskazał u niego 1,34 promila.

– Kandydat przyznał się do spożywania alkoholu i od razu z wynikiem negatywnym opuścił WORD – opowiada Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Drugi amator alkoholu i kierownicy wpadł po południu. Jego wynik to 1,28 promila. Obaj zdołali samodzielnie przejechać plac manewrowy, ale na miasto z egzaminatorem już nie wyjechali.

– Zdający, który wpadł po południu nie zgadzał się z wynikiem badania naszym alkomatem, dlatego wezwaliśmy policję. Za swój czyn odpowie przed sądem – dodaje Artur Banaszkiewicz.

To nie pierwszy taki przypadek. W zeszłym tygodniu do egzaminu na prawo jazdy podszedł 33-letni mężczyzna. mimo, że miał 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, to plac zdał śpiewająco.

- Po tej pladze pijanych zdających chcemy wysłać do Ministerstwa Infrastruktury propozycję nowelizacji prawa, Chodzi o to by człowiek, który podchodzi do egzaminu na "dwóch gazach”, mógł ponownie zdawać na prawo jazdy po rocznej karencji – kończy dyrektor Artur Banaszkiewicz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szzym / 5 grudnia 2009 r. o 02:17
Witam serdecznie wszystkich , chciałbym rozwiać wasze wątpilwości co do karania za jazdę pod wpływem alkoholu, ponieważ to ja 1 grudnia nabroiłem w lubelskim wordzie i dostałem wyrok następujący: 8m-cy w zawieszeniu na 3 lata,grzywną, nadzór kuratora oraz zakaz poruszania się w ruchu lądowym pojazdami mechanicznymi na 2 lata. Uważam, że jest to dość surowa kara ale może jeśli ja będę przykładem to więcej osób się zastanowi zanim wsiądzie za kierownice
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 r. o 10:41
Ja napisał:
Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek.



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek. rozwiń
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 r. o 08:40
poprawiam... napisał:
DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii


Słuchaj jak masz tyle do powiedzenia na ten temat to nie pisz więcej ok? bo twoja wypowiedz wnosi tylko Chamstwo poprawiania innej osoby skupisz się na tym co nie istotne..
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 r. o 08:36
Gość napisał:
Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 20:08
Dopóki nie będzie konsekwencji za tego typu wykroczenia, chętnych do podjęcia ryzyka będzie więcej
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 20:06
Czy w tym kraju tylko po pijaku można zdać?
Avatar
miecio / 1 grudnia 2009 r. o 18:00
Trzyma ich od andrzejek.
Avatar
poprawiam... / 1 grudnia 2009 r. o 17:35
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić


DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 16:52
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić



Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.
Avatar
Ja / 1 grudnia 2009 r. o 16:40
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić
Avatar
szzym / 5 grudnia 2009 r. o 02:17
Witam serdecznie wszystkich , chciałbym rozwiać wasze wątpilwości co do karania za jazdę pod wpływem alkoholu, ponieważ to ja 1 grudnia nabroiłem w lubelskim wordzie i dostałem wyrok następujący: 8m-cy w zawieszeniu na 3 lata,grzywną, nadzór kuratora oraz zakaz poruszania się w ruchu lądowym pojazdami mechanicznymi na 2 lata. Uważam, że jest to dość surowa kara ale może jeśli ja będę przykładem to więcej osób się zastanowi zanim wsiądzie za kierownice
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 r. o 10:41
Ja napisał:
Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek.



Po własnym podwórku ale nie po placu i w dodatku na egzaminie bądź co bądź panstwowym.

Pewnie, może od razu dajmy prawo jadzy wszystkim nieudacznikom, pijakom, niedzielnym kierowcom i módlmy się aby nas jakiś nie stuknął w przyszłości i nie zabił przez przypadek. rozwiń
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 r. o 08:40
poprawiam... napisał:
DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii


Słuchaj jak masz tyle do powiedzenia na ten temat to nie pisz więcej ok? bo twoja wypowiedz wnosi tylko Chamstwo poprawiania innej osoby skupisz się na tym co nie istotne..
Avatar
Ja / 2 grudnia 2009 r. o 08:36
Gość napisał:
Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się


Właśnie mylisz się :
"Czyn zabroniony może być popełniony tylko w miejscu, gdzie odbywa się ruch drogowy, wodny lub powietrzny. Z tego względu nie jest sprawcą przestępstwa ten, kto będąc w stanie nietrzeźwości porusza się pojazdem na własnym podwórku, działce itp."

ps.że Plac manewrowy jest miejscem gdzie odbywa się rcuh drogowy?? Nie wydaję mi się rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 20:08
Dopóki nie będzie konsekwencji za tego typu wykroczenia, chętnych do podjęcia ryzyka będzie więcej
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 20:06
Czy w tym kraju tylko po pijaku można zdać?
Avatar
miecio / 1 grudnia 2009 r. o 18:00
Trzyma ich od andrzejek.
Avatar
poprawiam... / 1 grudnia 2009 r. o 17:35
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić


DUŻĄ różnicę zrobi, jak będziesz pilnował ortografii
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 r. o 16:52
Ja napisał:
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić



Przestępstwem jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, obojętnie czy na drodze publicznej czy niepublicznej.
Avatar
Ja / 1 grudnia 2009 r. o 16:40
Plan manewrowy nie jest dorogą publiczna.Ciekawe co im mogą zrobić? Jeździli po placu,nie wyjechali nawet metr za brame a to dóża różnica.Nie pouczam bynajmniej tych idiotów tylko jeżeli mamy respektować prawo to je respektujmy.Chyba,że się myle i popełnili przestepstwo będać pod wpływem alkoholu? to proszę mnie poprawić
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!