Przedstawiamy kilka propozycji kulturalnych na czwartek.
WYDARZENIE
Równowaga słowa, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Otwarte spotkania z młodymi przedstawicielami ukraińskiej mniejszości narodowej mieszkającymi w Lublinie, podczas których rozmawiać będziemy o możliwościach kreatywnej współpracy na rzecz poprawy dialogu polsko-ukraińskiego. Będą to spotkania o swobodnej formie, połączone z nauką języka ukraińskiego i polskiego, również potocznych zwrotów używanych na co dzień przez młodych ludzi, po jednej i drugiej stronie.
Koncert: Katarzyna Łopata Osiecką, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny
Projekt „Osiecką” zrodził się kilka lat temu w jednej ze studenckich kawalerek w Lublinie. Wszystko zaczęło się od Wojtka Klona i Kasi Łopaty, którzy skomponowali muzykę do poezji Agnieszki Osieckiej. Jej różnorodna stylistyka rozciąga się od gitarowych przesterów, przez ambitny pop, aż po miękkie nu-jazzowe brzmienia. Całość tworzą młodzi muzycy i jednocześnie przyjaciele, dzięki którym projekt jest szczery, intymny, a zarazem bezkompromisowy.
Rockoteka, godz. 21, Klub Graffiti, ul. Piłsudskiego 3, wstęp 5 zł.
W każdy czwartek TYLKO ROCK - najbardziej czadowe imprezy w mieście. Odwieczna Rockoteka w Graffiti to niepowtarzalna atmosfera wciąż żywego Rocka.
KINO
Kino Perła: „Drużyna”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny
Dokument o polskich siatkarzach próbujący odpowiedzieć na pytanie, jak z grupy indywidualistów stworzyć drużynę.
Splat!FilmFest: „Odgłosy”, godz. 21.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Młoda tancerka przyjeżdża do słynnej szkoły baletowej, w której jak się okazuje panuje tajemnicza, przerażająca atmosfera. Reżyser nazywany jest „włoskim Hitchcockiem” oraz „Viscontim przemocy” ze względu na malarski sposób przedstawiania aktów przemocy. Film przeraża i jednocześnie zachwyca wizualną oprawą i atmosferą a także niepokojącym, klimatycznym soundtrackiem, który jest aranżacją utworu Philipa Glassa.
WARSZTATY
Warsztaty etnograficzne, godz. 11, Muzeum Lubelskie w Lublinie, ul. Zamkowa 9
Zajęcia edukacyjne w formie warsztatów etnograficznych mają na celu rozwijanie u dzieci ciekawości i inspirowanie do poznawania życia mieszkańców dawnej wsi.
Freestyle Football, godz. 15, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Freestyle football to sztuka wykonywania ewolucji żonglersko-cyrkowych piłką nożną. Freestyle football wywodzi się z piłki nożnej i powstał na skutek udoskonalania i wymyślania nowych sztuczek piłkarskich. Dyscyplina ta daje dużo możliwości, łączy taniec, akrobatykę, a czasami nawet teatr. Podczas zajęć będzie można nauczyć się podstaw, historii dyscypliny, jak również nowych ewolucji. Prowadzący Rafał Kobylarczyk.
Warsztaty gitarowe, godz. 16, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego
Zajęcia nauki gry na gitarze dla początkujących i zaawansowanych gitarzystów. W programie gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna i basowa, techniki gry, budowa akordów i improwizacja. Organizatorzy proszą o zabranie własnej gitary.
Tai-Chi, godz. 17.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
W XII w. Zhang San-Feng stworzył styl walki, który miał przeciwstawić się dotychczasowym technikom. Podstawowym założeniem stało się ograniczenie użycia siły do neutralizacji ataku przeciwnika. Regularna praktyka Tai Chi korzystnie wpływa na nasz organizm, podnosi odporność, wzmacnia mięśnie i stawy. Poprawia funkcje wszystkich organów wewnętrznych, wpływając na zdrowie, ogólne samopoczucie i długość życia.