Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2015 r.
20:47

Konflikt na WSPiA. Rektorzy odwołani, studenci strajkują

Autor: Zdjęcie autora toma
0 24 A A
Od lewej: dr Małgorzata Szreniawska,  dr Julita Agnieszka Rybczyńska
Od lewej: dr Małgorzata Szreniawska, dr Julita Agnieszka Rybczyńska

Strajk ostrzegawczy zapowiadają studenci Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Nie podoba im się sposób, w jaki zwolnione z pracy zostały rektor i prorektor uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rektor dr Julita Agnieszka Rybczyńska i prorektor ds. ogólnych dr Małgorzata Szreniawska zostały odwołane w czwartek. Kanclerz uczelni wręczyła im czteromiesięczne wypowiedzenia umów. Zwolniła je także z obowiązku świadczenia pracy.

– Z nieznanych nam przyczyn uznano, że nie powinnyśmy pełnić tych funkcji. O powody proszę pytać właściciela uczelni i pani kanclerz. Ja miałam wrażenie, że nasze dotychczasowe działania były przez nich akceptowane – mówi dr Rybczyńska.

– Nie podano nam powodów tej decyzji. Do czasu ich poznania nie chcę niczego komentować – ucina dr Małgorzata Szreniawska.

Z kanclerz Barbarą Zdrojewską i z właścicielem WSPiA prof. Makarym Krzysztofem Stasiakiem nie udało nam się we wtorek skontaktować. Podobny problem mieli studenci, którzy stanęli murem za zwolnionymi władzami uczelni.

– Odwołanie było niezgodne ze statutem uczelni. Jest w nim napisane wyraźnie, że właściciel szkoły może podając taką decyzję tylko po zasięgnięciu opinii senatu. A to nie miało miejsca – mówi Tomasz Pytka, przewodniczący samorządu studentów WSPiA, który zasiada także w uczelnianym senacie.

Podkreśla, że obie panie cieszyły się dużym uznaniem wśród studentów. – Od kiedy objęły stanowiska, w szkole działo się coraz lepiej. Wysłaliśmy pismo w tej sprawie do właściciela, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Dlatego chcemy ruszyć z akcją protestacyjną – zapowiada Pytka.
Na piątek studenci zapowiedzieli dwugodzinny protest ostrzegawczy przed i środku budynku szkoły. Od poniedziałku zamierzają rozpocząć strajk. Przestaną chodzić na zajęcia.

– Będzie to trwało aż do skutku. Jesteśmy studentami, ale też klientami uczelni. Płacimy za studia i nie liczenie się z naszym zdaniem nie jest fair – wyjaśnia.

Do czasu wyłonienia nowego rektora szkołą będzie zarządzać Barbara Zdrojewska, kanclerz uczelni.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji jest jedną z czterech prywatnych uczelni w Lublinie. Nadzór nad jej działalnością sprawuje założyciel oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 21:51
0
Rybczyńska wymagająca - być może; szkoda, że nie od siebie. Ostatecznie wyskoczyła z UMCS z hukiem, nie zrobiła habilitacji i szans na to, że zrobi, nie było żadnych... Tytan intelektu to raczej nie był. Powodów do protestów studenckich specjalnie nie widzę...
Avatar
Absolwent / 10 listopada 2015 o 07:17
0
Jak to jest fajnie wydawać opinie na temat ludzi, których nawet się nie zna.Jestem absolwentką, miałam zajęcia zarówno z Rybczyńską jak i Szreniawską-są niewymagające?! Myślę,że za komentarzami stoi pan wielmożny właściciel, albo konkurencja.
Avatar
guests / 6 listopada 2015 o 11:26
0

Wybór w Lublinie ogromny, miasto akademickie, uczelnie i państwowe i prywatne ... łódzka ośmiornica rozwaliła swoje wydziały w Polsce- działali nielegalnie jako AHE , dla niepoznaki wykupili WYSPĘ.. a lud ciemny idzie tam .. nie pojmę po co, są fajne uczelnie prywatne w Lublinie -WSEI, Korczak czy Wincentego Pola.. mają wieloletnią tradycję a nie tylko kasę na reklamę... jak studentów WYSPA olewa to pora się wynieść z takiej uczelni, idźcie tam gdzie Was będą szanować  :) i tylko tak ukarzecie pana właściciela ... 

Wybór w Lublinie ogromny, miasto akademickie, uczelnie i państwowe i prywatne ... łódzka ośmiornica rozwaliła swoje wydziały w Polsce- działali nielegalnie jako AHE , dla niepoznaki wykupili WYSPĘ.. a lud ciemny idzie tam .. nie pojmę po co, są fajne uczelnie prywatne w Lublinie -WSEI, Korczak czy Wincentego Pola.. mają wieloletnią tradycję a nie tylko kasę na reklamę... jak studentów WYSPA olewa to pora się wynieść z takiej uczelni, idźcie tam gdzie Was będą szanowa... rozwiń

Avatar
Absolwent WSPiA / 4 listopada 2015 o 20:04
0
Ukończyłem w 2004 roku WSPiA w Lublinie i to był poziom dość bardzo wysoki nie to co jest teraz. Wspaniali wykładowcy, którzy tworzyli tą uczelnię od podstaw z środowiska akademickiego Lublina dbali o tą uczelnię jak o swoje dziecko. Zmienił się właściciel przyszły nowe rządy dobrzy wykładowcy pouciekali z tej uczelni a pozostali inni mierni. Spotkałem się z opinią, że przyszła POLITYKA do WSPiA i trzeba było uciekać z tej uczelni jak najszybciej (problemy z wypłatami pieniędzy dla wykładowców za zajęcia przeprowadzone z studentami) lub innych zwalniali, wyrzucali w tym i pracowników administracji uczelni, którzy byli z tą uczelnią oraz CKMP od początku powstania. Nie pierwsza Pani dr zwolniona i nie ostatnia, zasób kadrowy na uczelni nie ucierpi przyjdą inni zapełnią powstałą lukę i będzie minimum kadrowe spełnione. Co do samych studentów roszczeniowych to proponuję zapoznać się z Art. 70. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa. Więc o co taki krzyk jak chcecie strajkować proszę bardzo lecz pewnie obecny właściciel wyrzuci pyskatych studentów na bruk paru mniej nic się nie stanie będą inni nowi studenci. Możecie jeszcze poskarżyć się do UOKiK o złamanie warunków umowy np. dotyczy to osób, którzy mieli za promotorów ww. Panie a nie mogą dokończyć pisania pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej.
Pamiętam jak dziś Pana mgr Wojciecha Kulika jak mawiał nam na zajęciach z Programowania "Panowie wy nie musicie kończyć studiów wyższych nie musicie być inżynierami". Co przeżyło się na informatyce ten wie co studiował było dużo stresu ale było warto i miło to wspominam dr Elżbietę i Marka Miłoszów, dr hab. Stanisław Skowron i innych nie wymienionych tutaj dali nam wycisk ale było warto. Uczelnia wyrobiła sobie markę lecz po takich artykułach to już nie będzie ta sama uczelnia. Poziom obecnych uczelni spada coraz niżej w naszym kraju.
Na koniec nasunęła mi się taka myśl a może nowy właściciel chce tą uczelnię zamknąć i wydusić z niej najwięcej ile się da ? 
Ukończyłem w 2004 roku WSPiA w Lublinie i to był poziom dość bardzo wysoki nie to co jest teraz. Wspaniali wykładowcy, którzy tworzyli tą uczelnię od podstaw z środowiska akademickiego Lublina dbali o tą uczelnię jak o swoje dziecko. Zmienił się właściciel przyszły nowe rządy dobrzy wykładowcy pouciekali z tej uczelni a pozostali inni mierni. Spotkałem się z opinią, że przyszła POLITYKA do WSPiA i trzeba było uciekać z tej uczelni jak najszybciej (problemy z wypłatami pieniędzy dla wykładowców za zajęcia przeprowadzone z studentami) lub... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 16:21
0
Dr Rybczyńska to świetny człowiek... Jako promotor bardzo dobrze nakierowała mnie na pisanie pracy licencjackiej, ponieważ miałam z tym nie lada problem. Wybrałam dość trudny temat, niełatwo było również skompletować literaturę, jednak z pomocą dr Rybczyńskiej udało mi się odnaleźć złoty środek i przełamać problemy z brakiem materiałów. Ze swojego "dzieła" jestem ogromnie dumna i cieszę się, że przebrnęłam przez tak trudny temat i zarazem obroniłam się na piątkę. WSPiA to bardzo dobra uczelnia ze świetnymi wykładowcami. Studia były czystą przyjemnością, a Erasmus na jaki wyjechałam był niezapomnianą przygodą, która zaowocowała mnóstwem kontaktów, dzięki którym bez problemu zdobyłam pracę w międzynarodowej firmie.
Dr Rybczyńska to świetny człowiek... Jako promotor bardzo dobrze nakierowała mnie na pisanie pracy licencjackiej, ponieważ miałam z tym nie lada problem. Wybrałam dość trudny temat, niełatwo było również skompletować literaturę, jednak z pomocą dr Rybczyńskiej udało mi się odnaleźć złoty środek i przełamać problemy z brakiem materiałów. Ze swojego "dzieła" jestem ogromnie dumna i cieszę się, że przebrnęłam przez tak trudny temat i zarazem obroniłam się na piątkę. WSPiA to bardzo dobra uczelnia ze świetnymi wykładowcami. Studia był... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 15:18
0

były lubiane bo były mało wymagające , uczelnia zeszła poziomem na psy

I tu się mylisz bo akurat były wymagające.

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 11:22
0
No dajcie spokój z tą "wybitnością" Rybczyńskiej... Owszem, miła jest w relacjach międzyludzkich. Ale żeby jakoś się wyróżniała w swoim fachu - to nie rozśmieszajcie mnie.
Avatar
Zośka / 4 listopada 2015 o 11:17
0

Bez przesady że za tymi osobami walczyli studenci. To one same walczyły o swoje stołki. Studenta interesuje tylko żeby zdać, dostać papierek i do widzenia. pa pa

Nie zgodzę się z Tobą. Zgoda na takie traktowanie ludzi to przyzwolenie na analogiczne postępowanie wobec Ciebie i Twoich bliskich.

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 10:01
0
Czytam komentarze i oczom nie wierzę. Nigdzie nie ma tak, ze właściciel to "bóg" (świadomie piszę z małej litery o takiej boskości) i może zrobić wszystko. Każda własność jest ograniczona np. przepisami ustaw, zasadami współżycia wspólnego, dobrem innych ludzi, itp. WSPA to szkoła wyższa, a nie zakład przetwórczy ociosywania i wygładzania skamienielin oderwanych grantem od macierzystego fundamentu. Rola założyciela, właściciela, władz uczelnianych, studentów jest uregulowana ustawowo. Oczywiście studenci mają wpływ na funkcjonowanie uczelni, co ogranicza zapędy "boskiego właściciela". Ten kto nie przestrzega prawa i w sposób chamski łamie reguły społeczne, słusznie powinien być potępiony. Przyzwolenie na chamstwo to zgoda na rozplenienie się tej zarazy. Brawo studenci, gdy nawet mają w proteście własny interes, bo obie Panie są niewymagającymi egzaminatorami i promotorami
Czytam komentarze i oczom nie wierzę. Nigdzie nie ma tak, ze właściciel to "bóg" (świadomie piszę z małej litery o takiej boskości) i może zrobić wszystko. Każda własność jest ograniczona np. przepisami ustaw, zasadami współżycia wspólnego, dobrem innych ludzi, itp. WSPA to szkoła wyższa, a nie zakład przetwórczy ociosywania i wygładzania skamienielin oderwanych grantem od macierzystego fundamentu. Rola założyciela, właściciela, władz uczelnianych, studentów jest uregulowana ustawowo. Oczywiście studenci mają wpływ na funkcjonowani... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 09:44
0
Tego chyba jeszcze nigdzie nie było,żeby studenci sobie wybierali władze uczelni lub o tym decydowali? Słusznie zauważono-"Jesteśmy studentami, ale też klientami..." Myślę,że przede wszystkim klientami!To,że płacicie za studia absolutnie nie wiąże się z tym,że możecie decydować kto i w jakim charakterze tam pracuje .Od tego jest właściciel.Powiem więcej-strajk na nic się nie zda-i tak czesne zapłacicie.Komu więcej krzywdy zrobicie?Wykładowcom? Właścicielowi? Jeśli zaś w ramach strajku nie zapłacicie-to nie ukończycie .Proste.
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 21:51
0
Rybczyńska wymagająca - być może; szkoda, że nie od siebie. Ostatecznie wyskoczyła z UMCS z hukiem, nie zrobiła habilitacji i szans na to, że zrobi, nie było żadnych... Tytan intelektu to raczej nie był. Powodów do protestów studenckich specjalnie nie widzę...
Avatar
Absolwent / 10 listopada 2015 o 07:17
0
Jak to jest fajnie wydawać opinie na temat ludzi, których nawet się nie zna.Jestem absolwentką, miałam zajęcia zarówno z Rybczyńską jak i Szreniawską-są niewymagające?! Myślę,że za komentarzami stoi pan wielmożny właściciel, albo konkurencja.
Avatar
guests / 6 listopada 2015 o 11:26
0

Wybór w Lublinie ogromny, miasto akademickie, uczelnie i państwowe i prywatne ... łódzka ośmiornica rozwaliła swoje wydziały w Polsce- działali nielegalnie jako AHE , dla niepoznaki wykupili WYSPĘ.. a lud ciemny idzie tam .. nie pojmę po co, są fajne uczelnie prywatne w Lublinie -WSEI, Korczak czy Wincentego Pola.. mają wieloletnią tradycję a nie tylko kasę na reklamę... jak studentów WYSPA olewa to pora się wynieść z takiej uczelni, idźcie tam gdzie Was będą szanować  :) i tylko tak ukarzecie pana właściciela ... 

Wybór w Lublinie ogromny, miasto akademickie, uczelnie i państwowe i prywatne ... łódzka ośmiornica rozwaliła swoje wydziały w Polsce- działali nielegalnie jako AHE , dla niepoznaki wykupili WYSPĘ.. a lud ciemny idzie tam .. nie pojmę po co, są fajne uczelnie prywatne w Lublinie -WSEI, Korczak czy Wincentego Pola.. mają wieloletnią tradycję a nie tylko kasę na reklamę... jak studentów WYSPA olewa to pora się wynieść z takiej uczelni, idźcie tam gdzie Was będą szanowa... rozwiń

Avatar
Absolwent WSPiA / 4 listopada 2015 o 20:04
0
Ukończyłem w 2004 roku WSPiA w Lublinie i to był poziom dość bardzo wysoki nie to co jest teraz. Wspaniali wykładowcy, którzy tworzyli tą uczelnię od podstaw z środowiska akademickiego Lublina dbali o tą uczelnię jak o swoje dziecko. Zmienił się właściciel przyszły nowe rządy dobrzy wykładowcy pouciekali z tej uczelni a pozostali inni mierni. Spotkałem się z opinią, że przyszła POLITYKA do WSPiA i trzeba było uciekać z tej uczelni jak najszybciej (problemy z wypłatami pieniędzy dla wykładowców za zajęcia przeprowadzone z studentami) lub innych zwalniali, wyrzucali w tym i pracowników administracji uczelni, którzy byli z tą uczelnią oraz CKMP od początku powstania. Nie pierwsza Pani dr zwolniona i nie ostatnia, zasób kadrowy na uczelni nie ucierpi przyjdą inni zapełnią powstałą lukę i będzie minimum kadrowe spełnione. Co do samych studentów roszczeniowych to proponuję zapoznać się z Art. 70. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa. Więc o co taki krzyk jak chcecie strajkować proszę bardzo lecz pewnie obecny właściciel wyrzuci pyskatych studentów na bruk paru mniej nic się nie stanie będą inni nowi studenci. Możecie jeszcze poskarżyć się do UOKiK o złamanie warunków umowy np. dotyczy to osób, którzy mieli za promotorów ww. Panie a nie mogą dokończyć pisania pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej.
Pamiętam jak dziś Pana mgr Wojciecha Kulika jak mawiał nam na zajęciach z Programowania "Panowie wy nie musicie kończyć studiów wyższych nie musicie być inżynierami". Co przeżyło się na informatyce ten wie co studiował było dużo stresu ale było warto i miło to wspominam dr Elżbietę i Marka Miłoszów, dr hab. Stanisław Skowron i innych nie wymienionych tutaj dali nam wycisk ale było warto. Uczelnia wyrobiła sobie markę lecz po takich artykułach to już nie będzie ta sama uczelnia. Poziom obecnych uczelni spada coraz niżej w naszym kraju.
Na koniec nasunęła mi się taka myśl a może nowy właściciel chce tą uczelnię zamknąć i wydusić z niej najwięcej ile się da ? 
Ukończyłem w 2004 roku WSPiA w Lublinie i to był poziom dość bardzo wysoki nie to co jest teraz. Wspaniali wykładowcy, którzy tworzyli tą uczelnię od podstaw z środowiska akademickiego Lublina dbali o tą uczelnię jak o swoje dziecko. Zmienił się właściciel przyszły nowe rządy dobrzy wykładowcy pouciekali z tej uczelni a pozostali inni mierni. Spotkałem się z opinią, że przyszła POLITYKA do WSPiA i trzeba było uciekać z tej uczelni jak najszybciej (problemy z wypłatami pieniędzy dla wykładowców za zajęcia przeprowadzone z studentami) lub... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 16:21
0
Dr Rybczyńska to świetny człowiek... Jako promotor bardzo dobrze nakierowała mnie na pisanie pracy licencjackiej, ponieważ miałam z tym nie lada problem. Wybrałam dość trudny temat, niełatwo było również skompletować literaturę, jednak z pomocą dr Rybczyńskiej udało mi się odnaleźć złoty środek i przełamać problemy z brakiem materiałów. Ze swojego "dzieła" jestem ogromnie dumna i cieszę się, że przebrnęłam przez tak trudny temat i zarazem obroniłam się na piątkę. WSPiA to bardzo dobra uczelnia ze świetnymi wykładowcami. Studia były czystą przyjemnością, a Erasmus na jaki wyjechałam był niezapomnianą przygodą, która zaowocowała mnóstwem kontaktów, dzięki którym bez problemu zdobyłam pracę w międzynarodowej firmie.
Dr Rybczyńska to świetny człowiek... Jako promotor bardzo dobrze nakierowała mnie na pisanie pracy licencjackiej, ponieważ miałam z tym nie lada problem. Wybrałam dość trudny temat, niełatwo było również skompletować literaturę, jednak z pomocą dr Rybczyńskiej udało mi się odnaleźć złoty środek i przełamać problemy z brakiem materiałów. Ze swojego "dzieła" jestem ogromnie dumna i cieszę się, że przebrnęłam przez tak trudny temat i zarazem obroniłam się na piątkę. WSPiA to bardzo dobra uczelnia ze świetnymi wykładowcami. Studia był... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 15:18
0

były lubiane bo były mało wymagające , uczelnia zeszła poziomem na psy

I tu się mylisz bo akurat były wymagające.

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 11:22
0
No dajcie spokój z tą "wybitnością" Rybczyńskiej... Owszem, miła jest w relacjach międzyludzkich. Ale żeby jakoś się wyróżniała w swoim fachu - to nie rozśmieszajcie mnie.
Avatar
Zośka / 4 listopada 2015 o 11:17
0

Bez przesady że za tymi osobami walczyli studenci. To one same walczyły o swoje stołki. Studenta interesuje tylko żeby zdać, dostać papierek i do widzenia. pa pa

Nie zgodzę się z Tobą. Zgoda na takie traktowanie ludzi to przyzwolenie na analogiczne postępowanie wobec Ciebie i Twoich bliskich.

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 10:01
0
Czytam komentarze i oczom nie wierzę. Nigdzie nie ma tak, ze właściciel to "bóg" (świadomie piszę z małej litery o takiej boskości) i może zrobić wszystko. Każda własność jest ograniczona np. przepisami ustaw, zasadami współżycia wspólnego, dobrem innych ludzi, itp. WSPA to szkoła wyższa, a nie zakład przetwórczy ociosywania i wygładzania skamienielin oderwanych grantem od macierzystego fundamentu. Rola założyciela, właściciela, władz uczelnianych, studentów jest uregulowana ustawowo. Oczywiście studenci mają wpływ na funkcjonowanie uczelni, co ogranicza zapędy "boskiego właściciela". Ten kto nie przestrzega prawa i w sposób chamski łamie reguły społeczne, słusznie powinien być potępiony. Przyzwolenie na chamstwo to zgoda na rozplenienie się tej zarazy. Brawo studenci, gdy nawet mają w proteście własny interes, bo obie Panie są niewymagającymi egzaminatorami i promotorami
Czytam komentarze i oczom nie wierzę. Nigdzie nie ma tak, ze właściciel to "bóg" (świadomie piszę z małej litery o takiej boskości) i może zrobić wszystko. Każda własność jest ograniczona np. przepisami ustaw, zasadami współżycia wspólnego, dobrem innych ludzi, itp. WSPA to szkoła wyższa, a nie zakład przetwórczy ociosywania i wygładzania skamienielin oderwanych grantem od macierzystego fundamentu. Rola założyciela, właściciela, władz uczelnianych, studentów jest uregulowana ustawowo. Oczywiście studenci mają wpływ na funkcjonowani... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 09:44
0
Tego chyba jeszcze nigdzie nie było,żeby studenci sobie wybierali władze uczelni lub o tym decydowali? Słusznie zauważono-"Jesteśmy studentami, ale też klientami..." Myślę,że przede wszystkim klientami!To,że płacicie za studia absolutnie nie wiąże się z tym,że możecie decydować kto i w jakim charakterze tam pracuje .Od tego jest właściciel.Powiem więcej-strajk na nic się nie zda-i tak czesne zapłacicie.Komu więcej krzywdy zrobicie?Wykładowcom? Właścicielowi? Jeśli zaś w ramach strajku nie zapłacicie-to nie ukończycie .Proste.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 0

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 0 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 2 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 16 15

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 21 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 16 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.