Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 sierpnia 2011 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Konflikt w centrum Lublina: Kierowcy kontra przedszkole

0 8 A A
Przez dwa dni byłam chora, jak o tym usłyszałam – tak o budowie miejsc postojowych mówi Lidia Styka,
Przez dwa dni byłam chora, jak o tym usłyszałam – tak o budowie miejsc postojowych mówi Lidia Styka,

Rodzice i dyrekcja Przedszkola nr 18 w Lublinie protestują przeciwko budowie parkingu obok placu zabaw. Administrator terenu i urzędnicy uspokajają: spalin wcale nie przybędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Byłam w szoku, gdy zobaczyłam, co dzieje się przy naszym przedszkolu – zaalarmowała nas pani Anna. – Przy bramie wejściowej na plac zabaw i wzdłuż niego budowany jest parking. Parkujące tam samochody będą miały rury wydechowe tuż przy ogrodzeniu placu zabaw – opowiada mama 5-latka.

Wcześniej był tu wąski pasek zieleni i niewielki chodnik, którym zajmowało się przedszkole. – Teraz idąc na plac opiekunki będą musiały przechodzić przez parking. Proszę sobie wyobrazić grupę trzydziestu trzylatków biegających między samochodami. W dodatku, do sal na parterze przedszkola dobudowany jest taras z oknami balkonowymi, które latem są otwarte – kontynuuje oburzona mama. – Czy kogoś wzruszy sytuacja dzieci, którym ktoś chce podłączyć rury wydechowe prosto w buzie?

Sprawa bulwersuje też pracowników przedszkola. – Dwa dni byłam chora, jak o tym usłyszałam – mówi Lidia Styka, dyrektor placówki. – Dowiedziałam się od robotników i od razu napisałam do urzędów z prośbą o wstrzymanie tych prac. Parking buduje wspólnota mieszkaniowa z "dwunastki”. Oni od roku o to walczyli, ale ja się nie zgadzałam – opowiada.
Mieszkańcy bloku sąsiadującego z przedszkolem cieszą się, że prace pod blokiem wreszcie ruszyły. – Tutaj jest bardzo ciasno – mówi jeden z nich. – Ja tylko wynajmuję mieszkanie, ale dobrze, że będzie, gdzie parkować – cieszy się inny lokator.

Spółka AiZN "Dom”, która administruje budynkiem, twierdzi, że obawy przedszkola są przesadzone. Miejsc postojowych przy ogrodzeniu placu zabaw ma być niewiele. – To pas szerokości niecałych trzech metrów na odcinku kilkunastu metrów. Będzie mógł być wykorzystywany przez cztery do sześciu samochodów – mówi Leszek Jankowski, zarządca budynku przy ul. Lipowej 12. – Teren jest zarządzany przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który wyraził na to zgodę – dodaje.

Problemu nie widział też Wydział Architektury i Budownictwa. – Zdaję sobie sprawę, że to może być uciążliwe, ale te samochody nie będą tam przecież stały na włączonych silnikach – stwierdza Mirosław Hagemejer, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa lubelskiego Ratusza.

Według ZNK, skargi dyrekcji przedszkola nie przyniosą żadnego skutku. – To nie będzie miało wpływu na budowę – stwierdza Artur Cichoń, rzecznik ZNK.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
architekt / 3 sierpnia 2011 o 07:21
0
Krótka piłka:

"§ 19. 1. Odległość wydzielonych miejsc postojowych
od placu zabaw nie może być mniejsza niż:
1) 7 m — w przypadku 4 stanowisk włącznie,
2) 10 m — w przypadku 5 do 60 stanowisk włącznie,
3) 20 m — w przypadku większej liczby stanowisk"
Avatar
Piotr mieszkaniec / 2 sierpnia 2011 o 23:28
0
W jakim Pani była szoku ????????ten parking zawsze tam istniał .Przedszkole rok temu zrobiło słupki żeby tam samochody nie stawiano a przez tyle lat pani nie przeszkadzało że mieszkańcy parkowali tam samochody (wąski pasek zieleni i niewielki chodnik)a parking będzie za bramą a nie w bramie.A przedszkole ma dużo miejsca na swoim placu żeby wygospodarować miejsce rodzicom co przywożą dzieci i problemu też nie ma.I nie musieli by zastawiać innych mieszkańców bloków .A jeszcze jedna uwaga -jak się zwróci uwagę rodzicom przywożącym dzieci -żeby nie blokowali wyjazdu -to nikt by nie chciał słuchać ich odpowiedzi!!!!!!!-brak kultury.
W jakim Pani była szoku ????????ten parking zawsze tam istniał .Przedszkole rok temu zrobiło słupki żeby tam samochody nie stawiano a przez tyle lat pani nie przeszkadzało że mieszkańcy parkowali tam samochody (wąski pasek zieleni i niewielki chodnik)a parking będzie za bramą a nie w bramie.A przedszkole ma dużo miejsca na swoim placu żeby wygospodarować miejsce rodzicom co przywożą dzieci i problemu też nie ma.I nie musieli by zastawiać innych mieszkańców bloków .A jeszcze jedna uwaga -jak się zwróci uwagę rodzicom przywożącym dzieci -żeby ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2011 o 22:41
0
[quote name='hulajnoga' timestamp='1312316161' post='510273']
Byłam w szoku
Pani Anno.CZepia się pani parkingu,a nie ma papni pretensji do rodziców przywożących dzieciaki samochodem,ktre zatrzymują się pod przedszkolem.Zatrzymują się,później ruszają....Top narobi więcej szkody niż parking.
[/quote]

Czytac ze zrozumieniem to ma byc paking dla mieszkancow a nie rodzicow przywożących dzieciaki samochodem. Wjzad na kwartał ulic Lipowa-Okopowa-Chopina dozwolony jest tylko dla mieszkancow.
Avatar
hulajnoga / 2 sierpnia 2011 o 22:16
0
Byłam w szoku
Pani Anno.CZepia się pani parkingu,a nie ma papni pretensji do rodziców przywożących dzieciaki samochodem,ktre zatrzymują się pod przedszkolem.Zatrzymują się,później ruszają....Top narobi więcej szkody niż parking.
Zaznaczam,że nie mam samochodu ani też nie mieszkam w tej dzielnicy.Ale trzeba pogodzić się z faktami.Samochodów coraz więcej,miejsc parkingowych malutko.....
A gdyby tam budowano kościół to też by pani protestowała?Przecież koścół robi więcej szkody (zawodzenia modlitewne,gra organów przez całą niedzielę,bzdury opowiadane przez zewnętrzne megafony,pobudka poranna i zakłócanie spokoju przez dzwony) niż zaparkowany samochód
Byłam w szoku
Pani Anno.CZepia się pani parkingu,a nie ma papni pretensji do rodziców przywożących dzieciaki samochodem,ktre zatrzymują się pod przedszkolem.Zatrzymują się,później ruszają....Top narobi więcej szkody niż parking.
Zaznaczam,że nie mam samochodu ani też nie mieszkam w tej dzielnicy.Ale trzeba pogodzić się z faktami.Samochodów coraz więcej,miejsc parkingowych malutko.....
A gdyby tam budowano kościół to też by pani protestowała?Przecież koścół robi więcej szkody (zawodzenia modlitewne,gra organ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 2 sierpnia 2011 o 22:01
0
Mieszkam obok i widze co się dzieje. Wieczorem miejsc pod blokiem nie brakuje, w dzien natomiast pojawiaja sie pracownicy okolicznych firm i blokuja dostep dla mieszkancow na 8 godzin mimo ze z kazdej strony zarowno od chopina jak i od okopowej sa zakazy wjazdu z dopuszczeniem dla mieszkancow ktorych nikt nie przestrzega. Zamiast budowac nowe miejsca parkingowe ktorych i tak szybko zabraknie lepiej postawic szlaban na piloty tylko dla mieszkancow.
Avatar
Piotr / 2 sierpnia 2011 o 22:00
0
[quote name='Piotr' timestamp='1312314991' post='510264']
CO Ta Pani z Przedszkola grymasi-sama wie jak jest ciężko z parkingiem . przy lipowej. A jej samochody co parkują(rodzice co przywożą dzieci sami parkują na środku drogi i blokują wyjazd ludzi mieszkających w tych blokach i nikt na to nie patrzy? )Nawet jak w Plazie był parking nie płatny ciężko im było stanąć i zaprowadzić dzieci do przedszkola na piechotę tylko musieli tez podwozić pod same drzwi do przedszkola.Proponuje zamknąć to przedszkole i będzie spokój . A parking ok nowy.
[/quote]
[quote name='Piotr' timestamp='1312314991' post='510264']
CO Ta Pani z Przedszkola grymasi-sama wie jak jest ciężko z parkingiem . przy lipowej. A jej samochody co parkują(rodzice co przywożą dzieci sami parkują na środku drogi i blokują wyjazd ludzi mieszkających w tych blokach i nikt na to nie patrzy? )Nawet jak w Plazie był parking nie płatny ciężko im było stanąć i zaprowadzić dzieci do przedszkola na piechotę tylko musieli tez podwozić pod same drzwi do przedszkola.Proponuje zamknąć to przedszkole i będzie ... rozwiń
Avatar
Piotr / 2 sierpnia 2011 o 21:56
0
CO Ta Pani z Przedszkola grymasi-sama wie jak jest ciężko z parkingiem . przy lipowej. A jej samochody co parkują(rodzice co przywożą dzieci sami parkują na środku drogi i blokują wyjazd ludzi mieszkających w tych blokach i nikt na to nie patrzy? )Nawet jak w Plazie był parking nie płatny ciężko im było stanąć i zaprowadzić dzieci do przedszkola na piechotę tylko musieli tez podwozić pod same drzwi do przedszkola.Proponuje zamknąć to przedszkole i będzie spokój . A parking ok nowy.
Avatar
marcus72 / 2 sierpnia 2011 o 21:30
0
Nieco dalej są skwerki trawnika na których mogło by zaparkować ok 10 lub więcej samochodów
Tam nie można?
mówię o trawniku między przedszkolem a biblioteką KUL albo psi skwerek koło Lipowej 10
Avatar
architekt / 3 sierpnia 2011 o 07:21
0
Krótka piłka:

"§ 19. 1. Odległość wydzielonych miejsc postojowych
od placu zabaw nie może być mniejsza niż:
1) 7 m — w przypadku 4 stanowisk włącznie,
2) 10 m — w przypadku 5 do 60 stanowisk włącznie,
3) 20 m — w przypadku większej liczby stanowisk"
Avatar
Piotr mieszkaniec / 2 sierpnia 2011 o 23:28
0
W jakim Pani była szoku ????????ten parking zawsze tam istniał .Przedszkole rok temu zrobiło słupki żeby tam samochody nie stawiano a przez tyle lat pani nie przeszkadzało że mieszkańcy parkowali tam samochody (wąski pasek zieleni i niewielki chodnik)a parking będzie za bramą a nie w bramie.A przedszkole ma dużo miejsca na swoim placu żeby wygospodarować miejsce rodzicom co przywożą dzieci i problemu też nie ma.I nie musieli by zastawiać innych mieszkańców bloków .A jeszcze jedna uwaga -jak się zwróci uwagę rodzicom przywożącym dzieci -żeby nie blokowali wyjazdu -to nikt by nie chciał słuchać ich odpowiedzi!!!!!!!-brak kultury.
W jakim Pani była szoku ????????ten parking zawsze tam istniał .Przedszkole rok temu zrobiło słupki żeby tam samochody nie stawiano a przez tyle lat pani nie przeszkadzało że mieszkańcy parkowali tam samochody (wąski pasek zieleni i niewielki chodnik)a parking będzie za bramą a nie w bramie.A przedszkole ma dużo miejsca na swoim placu żeby wygospodarować miejsce rodzicom co przywożą dzieci i problemu też nie ma.I nie musieli by zastawiać innych mieszkańców bloków .A jeszcze jedna uwaga -jak się zwróci uwagę rodzicom przywożącym dzieci -żeby ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2011 o 22:41
0
[quote name='hulajnoga' timestamp='1312316161' post='510273']
Byłam w szoku
Pani Anno.CZepia się pani parkingu,a nie ma papni pretensji do rodziców przywożących dzieciaki samochodem,ktre zatrzymują się pod przedszkolem.Zatrzymują się,później ruszają....Top narobi więcej szkody niż parking.
[/quote]

Czytac ze zrozumieniem to ma byc paking dla mieszkancow a nie rodzicow przywożących dzieciaki samochodem. Wjzad na kwartał ulic Lipowa-Okopowa-Chopina dozwolony jest tylko dla mieszkancow.
Avatar
hulajnoga / 2 sierpnia 2011 o 22:16
0
Byłam w szoku
Pani Anno.CZepia się pani parkingu,a nie ma papni pretensji do rodziców przywożących dzieciaki samochodem,ktre zatrzymują się pod przedszkolem.Zatrzymują się,później ruszają....Top narobi więcej szkody niż parking.
Zaznaczam,że nie mam samochodu ani też nie mieszkam w tej dzielnicy.Ale trzeba pogodzić się z faktami.Samochodów coraz więcej,miejsc parkingowych malutko.....
A gdyby tam budowano kościół to też by pani protestowała?Przecież koścół robi więcej szkody (zawodzenia modlitewne,gra organów przez całą niedzielę,bzdury opowiadane przez zewnętrzne megafony,pobudka poranna i zakłócanie spokoju przez dzwony) niż zaparkowany samochód
Byłam w szoku
Pani Anno.CZepia się pani parkingu,a nie ma papni pretensji do rodziców przywożących dzieciaki samochodem,ktre zatrzymują się pod przedszkolem.Zatrzymują się,później ruszają....Top narobi więcej szkody niż parking.
Zaznaczam,że nie mam samochodu ani też nie mieszkam w tej dzielnicy.Ale trzeba pogodzić się z faktami.Samochodów coraz więcej,miejsc parkingowych malutko.....
A gdyby tam budowano kościół to też by pani protestowała?Przecież koścół robi więcej szkody (zawodzenia modlitewne,gra organ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 2 sierpnia 2011 o 22:01
0
Mieszkam obok i widze co się dzieje. Wieczorem miejsc pod blokiem nie brakuje, w dzien natomiast pojawiaja sie pracownicy okolicznych firm i blokuja dostep dla mieszkancow na 8 godzin mimo ze z kazdej strony zarowno od chopina jak i od okopowej sa zakazy wjazdu z dopuszczeniem dla mieszkancow ktorych nikt nie przestrzega. Zamiast budowac nowe miejsca parkingowe ktorych i tak szybko zabraknie lepiej postawic szlaban na piloty tylko dla mieszkancow.
Avatar
Piotr / 2 sierpnia 2011 o 22:00
0
[quote name='Piotr' timestamp='1312314991' post='510264']
CO Ta Pani z Przedszkola grymasi-sama wie jak jest ciężko z parkingiem . przy lipowej. A jej samochody co parkują(rodzice co przywożą dzieci sami parkują na środku drogi i blokują wyjazd ludzi mieszkających w tych blokach i nikt na to nie patrzy? )Nawet jak w Plazie był parking nie płatny ciężko im było stanąć i zaprowadzić dzieci do przedszkola na piechotę tylko musieli tez podwozić pod same drzwi do przedszkola.Proponuje zamknąć to przedszkole i będzie spokój . A parking ok nowy.
[/quote]
[quote name='Piotr' timestamp='1312314991' post='510264']
CO Ta Pani z Przedszkola grymasi-sama wie jak jest ciężko z parkingiem . przy lipowej. A jej samochody co parkują(rodzice co przywożą dzieci sami parkują na środku drogi i blokują wyjazd ludzi mieszkających w tych blokach i nikt na to nie patrzy? )Nawet jak w Plazie był parking nie płatny ciężko im było stanąć i zaprowadzić dzieci do przedszkola na piechotę tylko musieli tez podwozić pod same drzwi do przedszkola.Proponuje zamknąć to przedszkole i będzie ... rozwiń
Avatar
Piotr / 2 sierpnia 2011 o 21:56
0
CO Ta Pani z Przedszkola grymasi-sama wie jak jest ciężko z parkingiem . przy lipowej. A jej samochody co parkują(rodzice co przywożą dzieci sami parkują na środku drogi i blokują wyjazd ludzi mieszkających w tych blokach i nikt na to nie patrzy? )Nawet jak w Plazie był parking nie płatny ciężko im było stanąć i zaprowadzić dzieci do przedszkola na piechotę tylko musieli tez podwozić pod same drzwi do przedszkola.Proponuje zamknąć to przedszkole i będzie spokój . A parking ok nowy.
Avatar
marcus72 / 2 sierpnia 2011 o 21:30
0
Nieco dalej są skwerki trawnika na których mogło by zaparkować ok 10 lub więcej samochodów
Tam nie można?
mówię o trawniku między przedszkolem a biblioteką KUL albo psi skwerek koło Lipowej 10
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!