Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2012 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Konflikt w lubelskim PiS. Kowalczyk i inni będą ukarani za odwołanie Tułajewa?

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 31 A A
Piotr Kowalczyk (PiS)
Piotr Kowalczyk (PiS)

Dziś szefowie PiS w naszym województwie zajmą się sprawą bratobójczej walki radnych miejskich swojej partii. Przyszłość przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kowalczyka zawisła na włosku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Większość radnych PiS odwołała w czwartek na sesji Rady Miasta szefa klubu i rzecznika prasowego partii Sylwestra Tułajewa. – Próbował rozgrywać swoje polityczne gierki naszymi rękami – tłumaczy Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta, były szef PiS w Lublinie i klubowy oponent Tułajewa.

Tułajew atakował prezydenta Krzysztofa Żuka z PO. Tymczasem Kowalczyk i część radnych PiS wspiera ekipę prezydenta z Platformy pod szyldem ponadpartyjnej współpracy dla rozwoju miasta i nie mieszania polityki do samorządu. Taka współpraca nie podoba się centrali partii. Oceniają, że Kowalczyk chce tworzyć w Radzie Miasta klub wspierania Żuka.

– Ktoś przejął klub PiS w lubelskiej radzie miasta tylko chwilowo. Przegraliśmy potyczkę, ale wojnę na pewno wygramy - stwierdza senator Grzegorz Czelej, tymczasowy szef PiS w Lublinie.

Dodaje, że jego głównym cele jest przygotowanie struktur partii do zwycięskich wyborów samorządowych. - Obowiązkiem członków PiS jest wspieranie linii partii. Nie może być tak, że mieszkańcy wybrali kogoś jako kandydata partii, a później te osoby popierają prezydenta z PO, prowadzą swoją politykę z domieszką własnych interesów - mówi Grzegorz Czelej. Tłumaczy, że chodzi o radnych, którzy mają posady w miejskich instytucjach (nazwisk nie podaje). - To może wpływać na ich decyzje - stwierdza.

O sytuacji w Radzie Miasta szefowie lubelskiego PiS mają porozmawiać dziś. Z nieoficjalnych rozmów wynika, że radnym, którzy odwołali Tułajewa grozi zawieszenie w partii. Również lubelska PO dzieli się na zwolenników Żuka i działaczy, których denerwuje jego niezależność od partii dzięki, której wygrał wybory.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adb / 11 września 2012 o 15:48
0
Pan Kowalczy wpływał tylko na poprawę wizerunku PiS w Lublinie, wykazując chęć rozmowy z każdym dla dobra miasta. Teraz widać, że lubelski PiS to pienicze i zależy im tylko na wojnach politycznych.
Avatar
Student / 10 września 2012 o 22:40
0
A ja się spytam - komu jeszcze przeszkadzała polityka kompromisu, a nie bezsensownej walki na większości i weta?

Czy zamiast wmawiać obecnemu Przewodniczącemu Rady Miasta reprezentowanie jedynie swojego interesu, p. Czelej przyznałby się do swojego interesu w usunięciu p. Kowalczyka z gry politycznej?
Avatar
Młody / 10 września 2012 o 22:28
0
Szczęka mi opadła, po raz kolejny i niestety nie jest to pozytywne zaskoczenie. Fundamentem rozwoju naszego miasta dotychczas była unikalna PONADPARTYJNA polityka, dzięki której zamiast bebrać się w piaskownicy, gdzie kilku chłopców krzyczy które logo jest ładniejsze, mieliśmy kilku polityków którzy potrafili przez chwilę nie myśleć o tym, tylko wziąć się za KONKRETY, takie jak infrastruktura drogowa, strefa ekonomiczna, oświata, promowanie Lublina na szczeblu nie tylko ogólnopolskim ale i światowym, oraz najważniejsze - działanie dla LUDZI, obywateli, mieszkańców, a nie dla awansu... pozostawiam bez dalszego komentarza.. czekam tylko na chwile zwątpienia gdy uświadomicie sobie czym różni się osoba reprezentacyjna od osoby przy korycie...
Szczęka mi opadła, po raz kolejny i niestety nie jest to pozytywne zaskoczenie. Fundamentem rozwoju naszego miasta dotychczas była unikalna PONADPARTYJNA polityka, dzięki której zamiast bebrać się w piaskownicy, gdzie kilku chłopców krzyczy które logo jest ładniejsze, mieliśmy kilku polityków którzy potrafili przez chwilę nie myśleć o tym, tylko wziąć się za KONKRETY, takie jak infrastruktura drogowa, strefa ekonomiczna, oświata, promowanie Lublina na szczeblu nie tylko ogólnopolskim ale i światowym, oraz najważniejsze - działanie dla LUDZI,... rozwiń
Avatar
Michał / 10 września 2012 o 21:56
0
Sylwester Tułajew prowadzi (a może prowadził? Oby!) niebezpieczna grę, w której nagrodą ma być wygrana jego "frakcji" a nie dobro naszego miasta. Widać, że nie może sobie darować tego, że Radni PiS poszli po rozum do głowy i odcieli się od jego kompromitującego działania na gruncie pseudo PR'owca Partii.
Panie Radny Tułajew, co Pan zrobił dla Miasta Lublin? Spotkał się Pan z entą delegacją z przedszkoli, gimniazjum i liceum? I co jeszcze? Tak na prawdę poza stosowaniem zasady "zrobić żeby się nie narobić a przy okazji pokazać się w mediach" NIC ale to NIC Pan nie zrobił dla (jak to Pan mówi na swoim facebooku) "dobra miasta i mieszkańców" !!!

Przykre jest też to, że poseł Michałkiewicz, mimo że już wielokrotnie pokazał nieudolność w sprawowaniu władzy w Lubelskiem PiSie to nadal jest jego prezezem. Brak przyjmowania deklaracji, kompletna ignorancja i zamkniecie na nie tylko mieszkańców ktorzy prosili o pomoc ale i (co gorsza) człoków partii PiS.

Najbardziej bawi mnie fakt, że na tym wszystkim najwiecej ugra senator Czelej. Penwie nie ogłosi wyborów nowych władz do czasu, aż sam na tym nie zyska wystarczającego kapitału "głosów" i wystąpień miedialnych, które pozwolą mu na ... no właśnie senatorze? Chce Pan być Posłem Europarlamentu czy Prezydentem Lublina ? hehehe
Sylwester Tułajew prowadzi (a może prowadził? Oby!) niebezpieczna grę, w której nagrodą ma być wygrana jego "frakcji" a nie dobro naszego miasta. Widać, że nie może sobie darować tego, że Radni PiS poszli po rozum do głowy i odcieli się od jego kompromitującego działania na gruncie pseudo PR'owca Partii.
Panie Radny Tułajew, co Pan zrobił dla Miasta Lublin? Spotkał się Pan z entą delegacją z przedszkoli, gimniazjum i liceum? I co jeszcze? Tak na prawdę poza stosowaniem zasady "zrobić żeby się nie narobić a przy o... rozwiń
Avatar
Anna / 10 września 2012 o 15:10
0
Ludzie! Na poziomie miast nie powinno być politykierstwa,tylko radni powinni kierować się dobrem miasta.Mierzi mnie gdy partie działają na szkodę swojej społeczności tylko dlatego,że centrala partii kręci nosem.Niech centrala rządzi na poziomie kraju,a da żyć i współpracować tym którzy chcą dobra swojego miasta.Cieszy mnie,że w Lublinie prezydent (PO) dogaduje się z Radą Miasta (przewaga PIS).A wszystko dla dobra Lublina.I tak powinno być!
Avatar
Makarena126 / 10 września 2012 o 14:49
0
[quote name='paula' timestamp='1347261650' post='672399']
Pana Piotra Kowalczyka wybraliśmy MY Wyborcy a nie partia Pis więc wara od niego wy głupie barany. Pozdrawiam.
[/quote]

startując z list PiSu określił swoją drogę polityki i powinien ją realizować zgodnie z zamierzeniami partii, dla mnie jest niezrozumiałe dlaczego nie startował z PO albo PSL itp skoro zamierzał popierać polityke tych partii a nie tej na której liśce się znalazł. Dla mnie jako wyborcy pana K to jest zdrada i więcej nie oddam głosu na zdrajcę który mówi jedno a jak wygrywa robi coś przeciwnego.
[quote name='paula' timestamp='1347261650' post='672399']
Pana Piotra Kowalczyka wybraliśmy MY Wyborcy a nie partia Pis więc wara od niego wy głupie barany. Pozdrawiam.
[/quote]

startując z list PiSu określił swoją drogę polityki i powinien ją realizować zgodnie z zamierzeniami partii, dla mnie jest niezrozumiałe dlaczego nie startował z PO albo PSL itp skoro zamierzał popierać polityke tych partii a nie tej na której liśce się znalazł. Dla mnie jako wyborcy pana K to jest zdrada i więcej nie ... rozwiń
Avatar
Antek Tu152 / 10 września 2012 o 14:42
0
[quote name='antek' timestamp='1347257992' post='672366']
Ja znam tego Tego Tułajewa z osiedla, to chyba luźna rączka jest mega pedalis....o, a PIS na to nie pozwala.

[/quote]

Hi hi to laska z którą czasem bywa w teatrze jest dla picu, ale jaja i to w sztabie pisuaru, gdzie sie obrocisz to tylek trzeba pilnowac. Bierze zapewne przyklad ze swojego prezesa:PP
Avatar
JA / 10 września 2012 o 14:00
0
[quote name='Kaziuk z Konopielki' timestamp='1347276875' post='672500']
Kowalczyk był szefem kampanii PiS i Sprawki gdy wygrał Żuk jest mądrzejszy niż cała PO ...wiec niech odda legitymację PiS i zapisze się do PO i PO go poprze jako swojego członka.....chyba nie można być jednocześnie w PiS w PO i w Klubie Prezydenta....jak myślicie bo mi się tak wydaje ale ja mam tylko trzy klasy podstawówki.....
[/quote]
Ależ ta edukacja musiała być na wysokim poziomie.Nauczono poprawnie pisać i jeszcze myśleć.
[quote name='Kaziuk z Konopielki' timestamp='1347276875' post='672500']
Kowalczyk był szefem kampanii PiS i Sprawki gdy wygrał Żuk jest mądrzejszy niż cała PO ...wiec niech odda legitymację PiS i zapisze się do PO i PO go poprze jako swojego członka.....chyba nie można być jednocześnie w PiS w PO i w Klubie Prezydenta....jak myślicie bo mi się tak wydaje ale ja mam tylko trzy klasy podstawówki.....
[/quote]
Ależ ta edukacja musiała być na wysokim poziomie.Nauczono poprawnie pisać i jeszcze myśleć. rozwiń
Avatar
zdrojek / 10 września 2012 o 13:57
0
Pozbawią Kowalczyka członkostwa
Tak PiSS karze zdrajców
Avatar
Kaziuk z Konopielki / 10 września 2012 o 13:34
0
Kowalczyk był szefem kampanii PiS i Sprawki gdy wygrał Żuk jest mądrzejszy niż cała PO ...wiec niech odda legitymację PiS i zapisze się do PO i PO go poprze jako swojego członka.....chyba nie można być jednocześnie w PiS w PO i w Klubie Prezydenta....jak myślicie bo mi się tak wydaje ale ja mam tylko trzy klasy podstawówki.....
Avatar
adb / 11 września 2012 o 15:48
0
Pan Kowalczy wpływał tylko na poprawę wizerunku PiS w Lublinie, wykazując chęć rozmowy z każdym dla dobra miasta. Teraz widać, że lubelski PiS to pienicze i zależy im tylko na wojnach politycznych.
Avatar
Student / 10 września 2012 o 22:40
0
A ja się spytam - komu jeszcze przeszkadzała polityka kompromisu, a nie bezsensownej walki na większości i weta?

Czy zamiast wmawiać obecnemu Przewodniczącemu Rady Miasta reprezentowanie jedynie swojego interesu, p. Czelej przyznałby się do swojego interesu w usunięciu p. Kowalczyka z gry politycznej?
Avatar
Młody / 10 września 2012 o 22:28
0
Szczęka mi opadła, po raz kolejny i niestety nie jest to pozytywne zaskoczenie. Fundamentem rozwoju naszego miasta dotychczas była unikalna PONADPARTYJNA polityka, dzięki której zamiast bebrać się w piaskownicy, gdzie kilku chłopców krzyczy które logo jest ładniejsze, mieliśmy kilku polityków którzy potrafili przez chwilę nie myśleć o tym, tylko wziąć się za KONKRETY, takie jak infrastruktura drogowa, strefa ekonomiczna, oświata, promowanie Lublina na szczeblu nie tylko ogólnopolskim ale i światowym, oraz najważniejsze - działanie dla LUDZI, obywateli, mieszkańców, a nie dla awansu... pozostawiam bez dalszego komentarza.. czekam tylko na chwile zwątpienia gdy uświadomicie sobie czym różni się osoba reprezentacyjna od osoby przy korycie...
Szczęka mi opadła, po raz kolejny i niestety nie jest to pozytywne zaskoczenie. Fundamentem rozwoju naszego miasta dotychczas była unikalna PONADPARTYJNA polityka, dzięki której zamiast bebrać się w piaskownicy, gdzie kilku chłopców krzyczy które logo jest ładniejsze, mieliśmy kilku polityków którzy potrafili przez chwilę nie myśleć o tym, tylko wziąć się za KONKRETY, takie jak infrastruktura drogowa, strefa ekonomiczna, oświata, promowanie Lublina na szczeblu nie tylko ogólnopolskim ale i światowym, oraz najważniejsze - działanie dla LUDZI,... rozwiń
Avatar
Michał / 10 września 2012 o 21:56
0
Sylwester Tułajew prowadzi (a może prowadził? Oby!) niebezpieczna grę, w której nagrodą ma być wygrana jego "frakcji" a nie dobro naszego miasta. Widać, że nie może sobie darować tego, że Radni PiS poszli po rozum do głowy i odcieli się od jego kompromitującego działania na gruncie pseudo PR'owca Partii.
Panie Radny Tułajew, co Pan zrobił dla Miasta Lublin? Spotkał się Pan z entą delegacją z przedszkoli, gimniazjum i liceum? I co jeszcze? Tak na prawdę poza stosowaniem zasady "zrobić żeby się nie narobić a przy okazji pokazać się w mediach" NIC ale to NIC Pan nie zrobił dla (jak to Pan mówi na swoim facebooku) "dobra miasta i mieszkańców" !!!

Przykre jest też to, że poseł Michałkiewicz, mimo że już wielokrotnie pokazał nieudolność w sprawowaniu władzy w Lubelskiem PiSie to nadal jest jego prezezem. Brak przyjmowania deklaracji, kompletna ignorancja i zamkniecie na nie tylko mieszkańców ktorzy prosili o pomoc ale i (co gorsza) człoków partii PiS.

Najbardziej bawi mnie fakt, że na tym wszystkim najwiecej ugra senator Czelej. Penwie nie ogłosi wyborów nowych władz do czasu, aż sam na tym nie zyska wystarczającego kapitału "głosów" i wystąpień miedialnych, które pozwolą mu na ... no właśnie senatorze? Chce Pan być Posłem Europarlamentu czy Prezydentem Lublina ? hehehe
Sylwester Tułajew prowadzi (a może prowadził? Oby!) niebezpieczna grę, w której nagrodą ma być wygrana jego "frakcji" a nie dobro naszego miasta. Widać, że nie może sobie darować tego, że Radni PiS poszli po rozum do głowy i odcieli się od jego kompromitującego działania na gruncie pseudo PR'owca Partii.
Panie Radny Tułajew, co Pan zrobił dla Miasta Lublin? Spotkał się Pan z entą delegacją z przedszkoli, gimniazjum i liceum? I co jeszcze? Tak na prawdę poza stosowaniem zasady "zrobić żeby się nie narobić a przy o... rozwiń
Avatar
Anna / 10 września 2012 o 15:10
0
Ludzie! Na poziomie miast nie powinno być politykierstwa,tylko radni powinni kierować się dobrem miasta.Mierzi mnie gdy partie działają na szkodę swojej społeczności tylko dlatego,że centrala partii kręci nosem.Niech centrala rządzi na poziomie kraju,a da żyć i współpracować tym którzy chcą dobra swojego miasta.Cieszy mnie,że w Lublinie prezydent (PO) dogaduje się z Radą Miasta (przewaga PIS).A wszystko dla dobra Lublina.I tak powinno być!
Avatar
Makarena126 / 10 września 2012 o 14:49
0
[quote name='paula' timestamp='1347261650' post='672399']
Pana Piotra Kowalczyka wybraliśmy MY Wyborcy a nie partia Pis więc wara od niego wy głupie barany. Pozdrawiam.
[/quote]

startując z list PiSu określił swoją drogę polityki i powinien ją realizować zgodnie z zamierzeniami partii, dla mnie jest niezrozumiałe dlaczego nie startował z PO albo PSL itp skoro zamierzał popierać polityke tych partii a nie tej na której liśce się znalazł. Dla mnie jako wyborcy pana K to jest zdrada i więcej nie oddam głosu na zdrajcę który mówi jedno a jak wygrywa robi coś przeciwnego.
[quote name='paula' timestamp='1347261650' post='672399']
Pana Piotra Kowalczyka wybraliśmy MY Wyborcy a nie partia Pis więc wara od niego wy głupie barany. Pozdrawiam.
[/quote]

startując z list PiSu określił swoją drogę polityki i powinien ją realizować zgodnie z zamierzeniami partii, dla mnie jest niezrozumiałe dlaczego nie startował z PO albo PSL itp skoro zamierzał popierać polityke tych partii a nie tej na której liśce się znalazł. Dla mnie jako wyborcy pana K to jest zdrada i więcej nie ... rozwiń
Avatar
Antek Tu152 / 10 września 2012 o 14:42
0
[quote name='antek' timestamp='1347257992' post='672366']
Ja znam tego Tego Tułajewa z osiedla, to chyba luźna rączka jest mega pedalis....o, a PIS na to nie pozwala.

[/quote]

Hi hi to laska z którą czasem bywa w teatrze jest dla picu, ale jaja i to w sztabie pisuaru, gdzie sie obrocisz to tylek trzeba pilnowac. Bierze zapewne przyklad ze swojego prezesa:PP
Avatar
JA / 10 września 2012 o 14:00
0
[quote name='Kaziuk z Konopielki' timestamp='1347276875' post='672500']
Kowalczyk był szefem kampanii PiS i Sprawki gdy wygrał Żuk jest mądrzejszy niż cała PO ...wiec niech odda legitymację PiS i zapisze się do PO i PO go poprze jako swojego członka.....chyba nie można być jednocześnie w PiS w PO i w Klubie Prezydenta....jak myślicie bo mi się tak wydaje ale ja mam tylko trzy klasy podstawówki.....
[/quote]
Ależ ta edukacja musiała być na wysokim poziomie.Nauczono poprawnie pisać i jeszcze myśleć.
[quote name='Kaziuk z Konopielki' timestamp='1347276875' post='672500']
Kowalczyk był szefem kampanii PiS i Sprawki gdy wygrał Żuk jest mądrzejszy niż cała PO ...wiec niech odda legitymację PiS i zapisze się do PO i PO go poprze jako swojego członka.....chyba nie można być jednocześnie w PiS w PO i w Klubie Prezydenta....jak myślicie bo mi się tak wydaje ale ja mam tylko trzy klasy podstawówki.....
[/quote]
Ależ ta edukacja musiała być na wysokim poziomie.Nauczono poprawnie pisać i jeszcze myśleć. rozwiń
Avatar
zdrojek / 10 września 2012 o 13:57
0
Pozbawią Kowalczyka członkostwa
Tak PiSS karze zdrajców
Avatar
Kaziuk z Konopielki / 10 września 2012 o 13:34
0
Kowalczyk był szefem kampanii PiS i Sprawki gdy wygrał Żuk jest mądrzejszy niż cała PO ...wiec niech odda legitymację PiS i zapisze się do PO i PO go poprze jako swojego członka.....chyba nie można być jednocześnie w PiS w PO i w Klubie Prezydenta....jak myślicie bo mi się tak wydaje ale ja mam tylko trzy klasy podstawówki.....
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.