Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 28 A A
Po nowej drodze pojedziemy maksymalnie z szybkością 70 km/h. Aleją Solidarności mogą jeździć nawet 4
Po nowej drodze pojedziemy maksymalnie z szybkością 70 km/h. Aleją Solidarności mogą jeździć nawet 4

Prawdopodobnie już w piątek skończą się kłopoty z dojazdem do Świdnika. Drogowcy mają puścić ruch nową aleją Solidarności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na tę drogę kierowcy czekali od dawna. – To, co działo się z dojazdem do Świdnika przez ostatnie dwa lata, można określić tylko jednym słowem: horror – mówi Jacek Kocoń, kierowca ze Świdnika. – Wszyscy czekają na nowy dojazd do miasta, wzdłuż lasu, bo każdy ma już dość korków. Każdy dzień zwłoki jest frustrujący – dodaje Kocoń.

Nowa droga jest prawie gotowa. W czwartek sprawdziliśmy: jedzie się nią jak po stole. Ma 2,5 kilometra długości. Zaczyna się na wysokości salonu Skody w Kalinówce przy S17, biegnie wzdłuż lasu i wpina się rondem w aleję Lotników Polskich w Świdniku.

– Rondo jest już gotowe. Kierowcy mogą z niego korzystać – mówi Radosław Brzózka, rzecznik Starostwa Powiatowego Świdnik, które na swoje barki wzięło koszt budowy tego ronda.

Robotnicy pracujący przy al. Solidarności mówią, że ruch będzie puszczony 1 grudnia. Na razie na wjazdach stoją plastikowe zapory. Nastroje studzi Krzysztof Zwolan z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Formalnie nie ma jeszcze technicznego odbioru drogi. To może potrwać nawet do połowy grudnia – zastrzega Zwolan. – Czy ruch zostanie puszczony jutro? To zależy od wykonawcy – dodaje.
– To niewykluczone – usłyszeliśmy w Budimeksie, który drogę zbudował.

– Niech chociaż otworzą ją w sobotę, kiedy będzie dzień otwarty na lotnisku w Świdniku. Będzie łatwiej dojechać – apeluje Kocoń.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dawid / 17 grudnia 2012 r. o 11:40
ile można czekac na odbiór?!?!?!?!?
Avatar
św / 2 grudnia 2012 r. o 12:06
ekrany miedzy jezdnią a lasem ? jakiś szalony projektant czy może legowisko żuka gnojarza w lesie.
Avatar
sewra / 1 grudnia 2012 r. o 22:04
A wie ktoś, kiedy w końcu otworzą tą nową trasę?
Avatar
mf / 1 grudnia 2012 r. o 20:59
Trasa niby gotowa, lotnisko niby też super bajer (chociaż nie da się normalnie dojechać), ale kiedy do jasnej cholery będzie do Świdnika jeździło MPK? Przecież Świdnik z Lublinem tworzą jeden miejski organizm, a te złodzieje z ratuszów nie potrafią się dogadać, żeby uruchomić NORMALNĄ CYWILIZOWANĄ komuniację!!!
Avatar
LBN / 1 grudnia 2012 r. o 09:58
Hamburgi i tyle LSW. Swoją drogą niezłą masz fnatazje na temat LU.
Avatar
niestety kierowca z LU / 1 grudnia 2012 r. o 04:07
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy Lxx), natomiast duzo dowcipow i docinek slyszalem o LU wiec nie przekrecaj faktow, moj szanowny adwersazu o wsiowych korzeniach bo jeszcze ktos w to uwierzy i mocno sie zdziwi gdy zderzy sie z rzeczywistoscia. LU w calej Polsce to synonim wsi i buractwa drogowego, nie bez znaczenia jest wytworzony nowy odruch pawlowa - LU wjezdza na skrzyzowanie - bez wzgledu na to czy ma pierwszenstwo czy nie kazdy go puszcza aby jak najszybciej sie ddalil i nie stwarzal zagrozenia. W Poznaniu czy Wroclawiu jak widza LU wjezdzajce na skrzyzowanie to potrafia zatrabic co oznacza wprost dla innych "uwaga LU, badzcie czujni", kierowcy LU znani sa z machania piesciami na innych, utrudnianie zmiany pasa innym, niepomagania innym jak wlacza awaryjne czy mistrzowskiemu wyprzedzaniu na 3 oraz co mnie zawsze smieszy najbardziej - wg LU kierowcy LU to najlepsi kierowcy w Polsce. Pytanie tylko dlaczego pierwsze dowcipy o "kierowcach w czapkach" zaczynaly sie od slow "Jedzie wiesniak z Lublina w czapce..." Nikt nie mowi "z Chelma", "Zamoscia" czy nawet "Swidnika", dlaczego?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy... rozwiń
Avatar
Nina / 30 listopada 2012 r. o 22:16
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

A co, dziwisz się, że trąbią jak jedziesz 40 km/h lewym pasem i pukasz się w czoło?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
... rozwiń
Avatar
swidniczanin / 30 listopada 2012 r. o 22:02
obniż pensje Burmistrza Jaksona, bo chyba nie zasłużył na takie wynagrodzenie z naszych podatków
[url="http://www.facebook.com/pages/Obniż-pensje-Burmistrza-Jaksona/445179568878979?ref=ts&fref=ts"]http://www.facebook....?ref=ts&fref=ts[/url]
Avatar
Roy / 30 listopada 2012 r. o 21:42
~hifuheiurfh~ ku[b]rcze smutne musisz mieć życie jeśli nie znasz nikogo miłego i uprzejmego... widocznie jesteś burakiem[/b]
Avatar
hmmm / 30 listopada 2012 r. o 21:32

[size=4]Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie[/size]



[size=5]O naiwności!!

Horror to się dopiero zacznie!
Już widzę tych wiejskich miszczów, co to tylko z a p i e r d a l a ć potrafią.[/size]..
Avatar
dawid / 17 grudnia 2012 r. o 11:40
ile można czekac na odbiór?!?!?!?!?
Avatar
św / 2 grudnia 2012 r. o 12:06
ekrany miedzy jezdnią a lasem ? jakiś szalony projektant czy może legowisko żuka gnojarza w lesie.
Avatar
sewra / 1 grudnia 2012 r. o 22:04
A wie ktoś, kiedy w końcu otworzą tą nową trasę?
Avatar
mf / 1 grudnia 2012 r. o 20:59
Trasa niby gotowa, lotnisko niby też super bajer (chociaż nie da się normalnie dojechać), ale kiedy do jasnej cholery będzie do Świdnika jeździło MPK? Przecież Świdnik z Lublinem tworzą jeden miejski organizm, a te złodzieje z ratuszów nie potrafią się dogadać, żeby uruchomić NORMALNĄ CYWILIZOWANĄ komuniację!!!
Avatar
LBN / 1 grudnia 2012 r. o 09:58
Hamburgi i tyle LSW. Swoją drogą niezłą masz fnatazje na temat LU.
Avatar
niestety kierowca z LU / 1 grudnia 2012 r. o 04:07
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy Lxx), natomiast duzo dowcipow i docinek slyszalem o LU wiec nie przekrecaj faktow, moj szanowny adwersazu o wsiowych korzeniach bo jeszcze ktos w to uwierzy i mocno sie zdziwi gdy zderzy sie z rzeczywistoscia. LU w calej Polsce to synonim wsi i buractwa drogowego, nie bez znaczenia jest wytworzony nowy odruch pawlowa - LU wjezdza na skrzyzowanie - bez wzgledu na to czy ma pierwszenstwo czy nie kazdy go puszcza aby jak najszybciej sie ddalil i nie stwarzal zagrozenia. W Poznaniu czy Wroclawiu jak widza LU wjezdzajce na skrzyzowanie to potrafia zatrabic co oznacza wprost dla innych "uwaga LU, badzcie czujni", kierowcy LU znani sa z machania piesciami na innych, utrudnianie zmiany pasa innym, niepomagania innym jak wlacza awaryjne czy mistrzowskiemu wyprzedzaniu na 3 oraz co mnie zawsze smieszy najbardziej - wg LU kierowcy LU to najlepsi kierowcy w Polsce. Pytanie tylko dlaczego pierwsze dowcipy o "kierowcach w czapkach" zaczynaly sie od slow "Jedzie wiesniak z Lublina w czapce..." Nikt nie mowi "z Chelma", "Zamoscia" czy nawet "Swidnika", dlaczego?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy... rozwiń
Avatar
Nina / 30 listopada 2012 r. o 22:16
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

A co, dziwisz się, że trąbią jak jedziesz 40 km/h lewym pasem i pukasz się w czoło?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
... rozwiń
Avatar
swidniczanin / 30 listopada 2012 r. o 22:02
obniż pensje Burmistrza Jaksona, bo chyba nie zasłużył na takie wynagrodzenie z naszych podatków
[url="http://www.facebook.com/pages/Obniż-pensje-Burmistrza-Jaksona/445179568878979?ref=ts&fref=ts"]http://www.facebook....?ref=ts&fref=ts[/url]
Avatar
Roy / 30 listopada 2012 r. o 21:42
~hifuheiurfh~ ku[b]rcze smutne musisz mieć życie jeśli nie znasz nikogo miłego i uprzejmego... widocznie jesteś burakiem[/b]
Avatar
hmmm / 30 listopada 2012 r. o 21:32

[size=4]Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie[/size]



[size=5]O naiwności!!

Horror to się dopiero zacznie!
Już widzę tych wiejskich miszczów, co to tylko z a p i e r d a l a ć potrafią.[/size]..
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

W weekend u siebie sezon zaczynają koszykarki z Lublina. Polski Cukier AZS UMCS zagra z KS Basket 25 sp. z o.o. Bydgoszcz. Drugi raz przed własną publicznością wystąpią także zawodnicy Startu. A dodatkowo kibice będą mogli już w piątek obejrzeć spotkanie siatkarzy LUK Lublin z Jastrzębskim Węglem.

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Na 10 lat właściciel sieci Biedronka wynajął od miasta lokal na parterze budynku Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice
galeria

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice

W Świdniku w miejscach ukrycia może się zmieścić prawie 700 osób. W Kraśniku znacznie więcej, a w Lublinie schrony pomieszczą 1 proc. mieszkańców. Teraz strażacy będą sprawdzać takie obiekty i inne miejsca jak piwnice bloków i garaże wielostanowiskowe.

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

DOFE to coroczna impreza, którą organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To czas, kiedy małe i duże przedsiębiorstwa, a także instytucje z całej Polski prezentują swoje funduszowe projekty. Tegoroczna – już dziewiąta – edycja święta Funduszy Europejskich zaplanowana została na 7-9 października 2022 r. W tym roku zapraszamy do Kraśnika.

ARiMR oferuje wsparcie  na działania proekologiczne

ARiMR oferuje wsparcie na działania proekologiczne

Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

„Za krokiem krok” to tytuł projektu realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. A wszystko dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie
galeria

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie

Dołożyć 6 mln zł, czy zrezygnować z 13,5? – przed takim dylematem stanęli radni gminy Hrubieszów. Wybrali tę pierwszą opcję. Dzięki temu jeszcze w październiku będzie mogła zostać podpisana umowa na budowę Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego.

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest
4 listopada 2022, 9:00
galeria

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest

W Lublinie odbędzie się nowy festiwal dla wielbicieli fantastyki i popkultury. StarFest powstał w wyniku inspiracji popularnym Falkonem, który ostatni raz odbył się w 2019 roku, i ma być jedną z największych imprez tematycznych w kraju. Pasjonaci mogą już rezerwować termin w kalendarzu: 4-6 listopada.

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor Lublin rozpoczyna walkę o fazę grupową. Aby się tam dostać musi przejść dwie rundy kwalifikacyjne. Pierwszym rywalem już w sobotę w hali Globus będzie Siofok KC (godz. 18).

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Od podpisania listu intencyjnego do zawarcia umowy minęły cztery lata. W przyszłym roku być może ruszy budowa, a po upływie kolejnego lub dwóch na działce u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Legionów w Zamościu ma szanse pojawić się nowoczesny biurowiec. To wspólna inwestycja miejskiej spółki i Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu Fabryka.

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Chcesz się przenieść do Zamościa? Nie ma sprawy. Pojawią się problemy na macierzystej uczelni? Pomożemy je rozwiązać. Akademia Zamojska zachęca studentów, by skorzystali z jej oferty, kusząc np. miejscem w akademiku nawet za... symboliczną złotówkę.

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Po ośmiu kolejkach można zaryzykować już chyba stwierdzenie, że o koronę króla strzelców w tym sezonie powalczą zawodnicy, którzy w poprzednich rozgrywkach także należeli do czołowych snajperów ligi. Na czele na razie jest Mariusz Chmielewski, ale tuż za nim znajdują się: Jakub Pryliński, Michał Zuber, czy Dominik Skiba

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Zaczęły się przygotowania do otwarcia lodowiska Icemania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to łyżwiarze wjadą tutaj pod koniec przyszłego tygodnia.

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta
galeria

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta