Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 28 A A
Po nowej drodze pojedziemy maksymalnie z szybkością 70 km/h. Aleją Solidarności mogą jeździć nawet 4
Po nowej drodze pojedziemy maksymalnie z szybkością 70 km/h. Aleją Solidarności mogą jeździć nawet 4

Prawdopodobnie już w piątek skończą się kłopoty z dojazdem do Świdnika. Drogowcy mają puścić ruch nową aleją Solidarności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na tę drogę kierowcy czekali od dawna. – To, co działo się z dojazdem do Świdnika przez ostatnie dwa lata, można określić tylko jednym słowem: horror – mówi Jacek Kocoń, kierowca ze Świdnika. – Wszyscy czekają na nowy dojazd do miasta, wzdłuż lasu, bo każdy ma już dość korków. Każdy dzień zwłoki jest frustrujący – dodaje Kocoń.

Nowa droga jest prawie gotowa. W czwartek sprawdziliśmy: jedzie się nią jak po stole. Ma 2,5 kilometra długości. Zaczyna się na wysokości salonu Skody w Kalinówce przy S17, biegnie wzdłuż lasu i wpina się rondem w aleję Lotników Polskich w Świdniku.

– Rondo jest już gotowe. Kierowcy mogą z niego korzystać – mówi Radosław Brzózka, rzecznik Starostwa Powiatowego Świdnik, które na swoje barki wzięło koszt budowy tego ronda.

Robotnicy pracujący przy al. Solidarności mówią, że ruch będzie puszczony 1 grudnia. Na razie na wjazdach stoją plastikowe zapory. Nastroje studzi Krzysztof Zwolan z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Formalnie nie ma jeszcze technicznego odbioru drogi. To może potrwać nawet do połowy grudnia – zastrzega Zwolan. – Czy ruch zostanie puszczony jutro? To zależy od wykonawcy – dodaje.
– To niewykluczone – usłyszeliśmy w Budimeksie, który drogę zbudował.

– Niech chociaż otworzą ją w sobotę, kiedy będzie dzień otwarty na lotnisku w Świdniku. Będzie łatwiej dojechać – apeluje Kocoń.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dawid / 17 grudnia 2012 o 11:40
0
ile można czekac na odbiór?!?!?!?!?
Avatar
św / 2 grudnia 2012 o 12:06
0
ekrany miedzy jezdnią a lasem ? jakiś szalony projektant czy może legowisko żuka gnojarza w lesie.
Avatar
sewra / 1 grudnia 2012 o 22:04
0
A wie ktoś, kiedy w końcu otworzą tą nową trasę?
Avatar
mf / 1 grudnia 2012 o 20:59
0
Trasa niby gotowa, lotnisko niby też super bajer (chociaż nie da się normalnie dojechać), ale kiedy do jasnej cholery będzie do Świdnika jeździło MPK? Przecież Świdnik z Lublinem tworzą jeden miejski organizm, a te złodzieje z ratuszów nie potrafią się dogadać, żeby uruchomić NORMALNĄ CYWILIZOWANĄ komuniację!!!
Avatar
LBN / 1 grudnia 2012 o 09:58
0
Hamburgi i tyle LSW. Swoją drogą niezłą masz fnatazje na temat LU.
Avatar
niestety kierowca z LU / 1 grudnia 2012 o 04:07
0
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy Lxx), natomiast duzo dowcipow i docinek slyszalem o LU wiec nie przekrecaj faktow, moj szanowny adwersazu o wsiowych korzeniach bo jeszcze ktos w to uwierzy i mocno sie zdziwi gdy zderzy sie z rzeczywistoscia. LU w calej Polsce to synonim wsi i buractwa drogowego, nie bez znaczenia jest wytworzony nowy odruch pawlowa - LU wjezdza na skrzyzowanie - bez wzgledu na to czy ma pierwszenstwo czy nie kazdy go puszcza aby jak najszybciej sie ddalil i nie stwarzal zagrozenia. W Poznaniu czy Wroclawiu jak widza LU wjezdzajce na skrzyzowanie to potrafia zatrabic co oznacza wprost dla innych "uwaga LU, badzcie czujni", kierowcy LU znani sa z machania piesciami na innych, utrudnianie zmiany pasa innym, niepomagania innym jak wlacza awaryjne czy mistrzowskiemu wyprzedzaniu na 3 oraz co mnie zawsze smieszy najbardziej - wg LU kierowcy LU to najlepsi kierowcy w Polsce. Pytanie tylko dlaczego pierwsze dowcipy o "kierowcach w czapkach" zaczynaly sie od slow "Jedzie wiesniak z Lublina w czapce..." Nikt nie mowi "z Chelma", "Zamoscia" czy nawet "Swidnika", dlaczego?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy... rozwiń
Avatar
Nina / 30 listopada 2012 o 22:16
0
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

A co, dziwisz się, że trąbią jak jedziesz 40 km/h lewym pasem i pukasz się w czoło?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
... rozwiń
Avatar
swidniczanin / 30 listopada 2012 o 22:02
0
obniż pensje Burmistrza Jaksona, bo chyba nie zasłużył na takie wynagrodzenie z naszych podatków
[url="http://www.facebook.com/pages/Obniż-pensje-Burmistrza-Jaksona/445179568878979?ref=ts&fref=ts"]http://www.facebook....?ref=ts&fref=ts[/url]
Avatar
Roy / 30 listopada 2012 o 21:42
0
~hifuheiurfh~ ku[b]rcze smutne musisz mieć życie jeśli nie znasz nikogo miłego i uprzejmego... widocznie jesteś burakiem[/b]
Avatar
hmmm / 30 listopada 2012 o 21:32
0

[size=4]Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie[/size]



[size=5]O naiwności!!

Horror to się dopiero zacznie!
Już widzę tych wiejskich miszczów, co to tylko z a p i e r d a l a ć potrafią.[/size]..
Avatar
dawid / 17 grudnia 2012 o 11:40
0
ile można czekac na odbiór?!?!?!?!?
Avatar
św / 2 grudnia 2012 o 12:06
0
ekrany miedzy jezdnią a lasem ? jakiś szalony projektant czy może legowisko żuka gnojarza w lesie.
Avatar
sewra / 1 grudnia 2012 o 22:04
0
A wie ktoś, kiedy w końcu otworzą tą nową trasę?
Avatar
mf / 1 grudnia 2012 o 20:59
0
Trasa niby gotowa, lotnisko niby też super bajer (chociaż nie da się normalnie dojechać), ale kiedy do jasnej cholery będzie do Świdnika jeździło MPK? Przecież Świdnik z Lublinem tworzą jeden miejski organizm, a te złodzieje z ratuszów nie potrafią się dogadać, żeby uruchomić NORMALNĄ CYWILIZOWANĄ komuniację!!!
Avatar
LBN / 1 grudnia 2012 o 09:58
0
Hamburgi i tyle LSW. Swoją drogą niezłą masz fnatazje na temat LU.
Avatar
niestety kierowca z LU / 1 grudnia 2012 o 04:07
0
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy Lxx), natomiast duzo dowcipow i docinek slyszalem o LU wiec nie przekrecaj faktow, moj szanowny adwersazu o wsiowych korzeniach bo jeszcze ktos w to uwierzy i mocno sie zdziwi gdy zderzy sie z rzeczywistoscia. LU w calej Polsce to synonim wsi i buractwa drogowego, nie bez znaczenia jest wytworzony nowy odruch pawlowa - LU wjezdza na skrzyzowanie - bez wzgledu na to czy ma pierwszenstwo czy nie kazdy go puszcza aby jak najszybciej sie ddalil i nie stwarzal zagrozenia. W Poznaniu czy Wroclawiu jak widza LU wjezdzajce na skrzyzowanie to potrafia zatrabic co oznacza wprost dla innych "uwaga LU, badzcie czujni", kierowcy LU znani sa z machania piesciami na innych, utrudnianie zmiany pasa innym, niepomagania innym jak wlacza awaryjne czy mistrzowskiemu wyprzedzaniu na 3 oraz co mnie zawsze smieszy najbardziej - wg LU kierowcy LU to najlepsi kierowcy w Polsce. Pytanie tylko dlaczego pierwsze dowcipy o "kierowcach w czapkach" zaczynaly sie od slow "Jedzie wiesniak z Lublina w czapce..." Nikt nie mowi "z Chelma", "Zamoscia" czy nawet "Swidnika", dlaczego?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy... rozwiń
Avatar
Nina / 30 listopada 2012 o 22:16
0
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

A co, dziwisz się, że trąbią jak jedziesz 40 km/h lewym pasem i pukasz się w czoło?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
... rozwiń
Avatar
swidniczanin / 30 listopada 2012 o 22:02
0
obniż pensje Burmistrza Jaksona, bo chyba nie zasłużył na takie wynagrodzenie z naszych podatków
[url="http://www.facebook.com/pages/Obniż-pensje-Burmistrza-Jaksona/445179568878979?ref=ts&fref=ts"]http://www.facebook....?ref=ts&fref=ts[/url]
Avatar
Roy / 30 listopada 2012 o 21:42
0
~hifuheiurfh~ ku[b]rcze smutne musisz mieć życie jeśli nie znasz nikogo miłego i uprzejmego... widocznie jesteś burakiem[/b]
Avatar
hmmm / 30 listopada 2012 o 21:32
0

[size=4]Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie[/size]



[size=5]O naiwności!!

Horror to się dopiero zacznie!
Już widzę tych wiejskich miszczów, co to tylko z a p i e r d a l a ć potrafią.[/size]..
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020 0 0

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku?

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku? 17 18

Zapowiadany przez prezydenta remont ul. Zana nie został uwzględniony w tegorocznym planie zamówień Zarządu Dróg i Mostów. Nie ma tam również wzmianki o remoncie ul. Herberta, ani też o obiecanym poszerzeniu ul. Gęsiej i Jantarowej. Czy doczekamy się tego w bieżącym roku? Ratusz odpowiada wymijająco

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent 14 14

W niedzielną noc stacja pomiarowa przy ul. Obywatelskiej w Lublinie zanotowała, że po raz kolejny przekroczone zostały normy smogowe w Lublinie. Około godz. 21 wskazywały one 186 µg/m3.

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi?

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi? 2 3

Byli miejską ciepłownią, teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie ma się także stać elektrownią. Wszystko za sprawą dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chełmska ciepłownia znalazła się wśród 41 firm w kraju, które dostały dofinansowania na projekty rozwojowe i ekologiczne.

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie
11 marca 2020, 19:00

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie 0 0

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka) zaprasza na wyjątkowy koncert trio Pańta / Konrad / Kostov. Artyści będą promować płytę "Roots" 11 marca o godz. 19.

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti
11 marca 2020, 20:00

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti 0 0

11 marca o godz. 20 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) z nowym programem wystąpi stand-uper Błażej Krajewski.

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020 9 10

Do użytku oddane zostaną kolejne odcinki drogi S17 Lublin-Warszawa, trwa budowa S19 w kierunku Rzeszowa, ogłoszony ma być również przetarg na budowę obwodnicy Chełma. Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił plany na 2020 rok.

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom 0 1

Ekipy z czołówki zaczynają tracić punkty, więc „czerwono-czarni” powinni to wykorzystać

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat 61 22

W wieku 46 lat zmarł Grzegorz Jędrejek, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Urodzony w Puławach sędzia zmarł w niedzielę rano

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty 73 9

PKS Zamość zakończył działalność. Po ogłoszeniu upadłości spółka zawiesiła wykonywanie kursów na kilkunastu trasach

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt!
film

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt! 0 0

W sobotę Dawid Kubacki zwyciężył konkurs pucharu świata w Titisee-Neustadt, a w niedzielę zdołał powtórzyć swój sukces. Dzięki tej wygranej przedłużył fantastyczna passę - po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni 0 9

17 stycznia pracownicy Bogdanki otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki roczne. Niektórych dodatek może wynieść nawet 2 tys. zł.

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3 0 0

W meczu 18. kolejki LUK Politechnika Lublin przegrała 2:3 z KPS Siedlce. Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka, po której beniaminek stracił pozycję wicelidera

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane?
film

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane? 17 4

Tysiące leków dla pacjentów po przeszczepach nie trafia do potrzebujących. Trudno dostępne preparaty zalegają od kilku miesięcy w magazynach jednej z warszawskich aptek. Placówka została zamknięta w wyniku zmian w prawie farmaceutycznym a leki zamiast do chorych, trafią prawdopodobnie do utylizacji.