Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 stycznia 2012 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Konkurs na Podzamcze: 120 tys. wygrali architekci z Gliwic

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 11 A A
Zwycięski projekt zakłada, że al. Tysiąclecia zostanie przykryta płytą. Miasto nie musi realizować t
Zwycięski projekt zakłada, że al. Tysiąclecia zostanie przykryta płytą. Miasto nie musi realizować t

Architekci z Gliwic wygrali ogłoszony przez władze Lublina konkurs na koncepcję przebudowy Podzamcza. Wykorzystując tę pracę miasto ma w rok przygotować plan zagospodarowania terenu, a później szukać inwestora. Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od dziś w Trybunale Koronnym na Starym Mieście można oglądać 45 koncepcji, z których sąd konkursowy wybrał te zwycięskie. Pierwsze miejsce zdobyła gliwicka pracownia PA Nova SA. Dostanie za to 120 tys. zł.

– Ta praca dobrze domyka przestrzeń pl. Zamkowego – podkreśla Lech Kłosiewicz, przewodniczący sądu.

Co ciekawe, w koncepcji nie ma słowa o dworcu przesiadkowym PKS. Architekci zakładają przykrycie części al. Tysiąclecia płytą, na której byłyby nowe budynki. Jest to jednak mało realne, by Lublin się na to zdecydował ze względu na koszty.

– Mamy jeszcze ważniejsze priorytety, jak tunel pod al. Racławickimi i wiadukt nad Głęboką. I to je będziemy w pierwszej kolejności realizować – wyjaśnia Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta.

– Pierwsza koncepcja sprawia najlepsze wrażenie. To głównie na niej będziemy bazować, tworząc plan zagospodarowania. Co nie oznacza, że nie będziemy korzystać z innych, nagrodzonych prac – zapowiada Małgorzata Żurkowska z Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta.

Drugie miejsce (80 tys. zł) zdobyła lubelska pracownia ARCHIM Studio. Na ich planszach jest więcej szczegółów: kładka widokowa nad ul. Ruską, pl. Trzech Kultur na terenie PKS z zabytkową studnią jako centralnym punktem czy przystanki przesiadkowe PKS przeniesione na ul. Ruską.

W parterach nowych budynków planowanych wzdłuż al. Tysiąclecia pojawiają się podcienia, a za al. Unii Lubelskiej – Planetarium. Z pl. Zamkowego przechodzilibyśmy przejściem podziemnym pod dwupasmówką, targ ma zostać zlokalizowany na parterach budynków po północnej stronie Ruskiej i jest… całodobowy.

Pl. Zamkowy jest zamknięty dla ruchu, architekci zaplanowali też dwupoziomowy parking podziemny między ul. Ruską, Nadstawną, Targową i ul. Nowy Plac Targowy.

Trzecie miejsce (40 tys. zł) zdobyli lubelscy architekci Jerzy Korszeń i Mariusz Plewa. Pod pl. Zamkowym przewidzieli podziemny parking, dworzec przesiadkowy widzą w miejscu dzisiejszego Transpedu, al. Tysiąclecia byłaby wpuszczona częściowo pod ziemię, obok powstałaby kładka dla pieszych.

Wyróżnienie (20 tys. zł) otrzymała warszawska pracownia SWECO Architekci.

Co miasto zrobi dalej? – W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów – dodaje. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów: są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i LSS Społem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubliniak / 31 stycznia 2012 r. o 07:46
0
wydano 260tys zł za bajki za marzenia. za fikcje która nigdy nie zostanie zrealizowana gratulujemy gospodarności. teraz to jak najwyższy czas na wypłacenie sobie premii albo 14tek. krew sie gotuje . a ja wokół bloku od 6 lat nie mam normalnego chodnika.
teraz czekamy na konkurs nt: "pierwsza wycieczka władz lublina na marsie" , albo " miasto drapaczy chmur w świdniku"

widze łatwo wydaje sie nie swoje pieniążki. szkoda ze nikt nie ponosi odpowiedzialności za niegospodarność
Avatar
Piotrek / 30 stycznia 2012 r. o 22:24
0
120 tysięcy za co???za "założenie" które i tak trafi do śmietnika?głupiego tunelu nie potrafili wykopać pod al. Racławickimi a tu kladka nad al. Tysiąclecia wielkości przejazdu pod Starym Miastem w Warszawie..pogratulują sobie tumany, rozdadzą publiczne pieniążki i niech mieszkańcy się łudzą pare lat:)
Avatar
Lublinianin / 30 stycznia 2012 r. o 20:58
0
Gdzie jest RZEKA?
Avatar
Daniel Zamojski / 30 stycznia 2012 r. o 20:55
0
Miejsce pierwsze - zawiera podstawowe błędy jakie można byłom popełnić w tym temacie.
1. Nie rozwiązano problemu rzeki w mieście. Czechówkę należy odkopać i połączyć ją z zabudową śródmiejską. Udostepnić ją ludziom. Zrobić zejścia, kaskady, bulwar połączony w jakiś sposób z miejską zabudową.
2. Efkciarskie rozwiązanie na połączenie cześci miasta rozdzielonych trasą W-Z jest niemożliwy do wprowadzenia w tym terenie (wiele czynników i uwarunkowań formalno prawnych oraz ekonomicznych).
Należało zastosować lekkie i ażurowe pomosty i kładki. Da się to zrobić funkcjonalnie, efektownie i skutecznie.

Miejsce drugie - szkoda wogóle pisać. Wstyd i hańba dla Lublina. Chciałbym ten projekt wymazać z pamięci.tffu
Miejsce pierwsze - zawiera podstawowe błędy jakie można byłom popełnić w tym temacie.
1. Nie rozwiązano problemu rzeki w mieście. Czechówkę należy odkopać i połączyć ją z zabudową śródmiejską. Udostepnić ją ludziom. Zrobić zejścia, kaskady, bulwar połączony w jakiś sposób z miejską zabudową.
2. Efkciarskie rozwiązanie na połączenie cześci miasta rozdzielonych trasą W-Z jest niemożliwy do wprowadzenia w tym terenie (wiele czynników i uwarunkowań formalno prawnych oraz ekonomicznyc... rozwiń
Avatar
lenka / 30 stycznia 2012 r. o 20:27
0
Żenada, jak przeprowadzić przyjezdnych z dworca autobusowego, żeby nie oglądali tego syfu i tych majtek obwieszających dworzec???? Ludzie, takiego gnoju nie ma w żadnym mieście w Polsce.
Avatar
to-to / 30 stycznia 2012 r. o 19:56
0
O KhURCZĘ! -to aż z Gliwic trza było importować fachowców do architektury? A w Lublinie fachowców ni ma?
Avatar
gbdfgfsgfhdgnfghdghgdhsfgv / 30 stycznia 2012 r. o 19:12
0
[quote name='podinspektor' timestamp='1327945659' post='590368']
...do kogo adresowany jest ten artykuł??
[/quote]
do naiwnych mieszkanców Lublina?
Avatar
podinspektor / 30 stycznia 2012 r. o 18:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1327941280' post='590337']
"Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.
W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów : są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i LSS Społem"


Ewentualne rozpoczęcie jakichkolwiek prac budowlanych najwcześniej za 3 lata, a już urzędnicy biją pianę.
Nie ma wbitej pierwszej łopaty w ziemię, to nie ma NICZEGO.
Nauczcie się tego, budżetowi pijarowcy z zadupia UE.
[/quote]

ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ, MOŻNA TEŻ DODAĆ, ŻE TEREN OBJĘTY JEST NADZOREM KONSERWATORA ZBYTKÓW...NA 100% niestety się nie uda...do kogo adresowany jest ten artykuł??
[quote name='Gość' timestamp='1327941280' post='590337']
"Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.
W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów : są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i L... rozwiń
Avatar
Prorok / 30 stycznia 2012 r. o 18:19
0
[i][color="#4B0082"]"re[color="#FF0000"]KUL[/color]-tywacja SZTUKI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

O ile pamięć nie zawodzi (niczym Chór Dewotek, lub Universytetu [color="#FF0000"]MARYI SKŁODOWSKIEJ – KURII[/color]) to już raz był podobny konKULs i[color="#FF0000"] Lublin nie miał nycz do powiedzenia[/color]!

Od chwili gdy Aminencje z Axcelencjami i księŻULKAMI zaczęły wręczać dyplomy i Oskary wszystko nabrało [color="#FF0000"]KUL[/color]-towego i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznego wymiaru pokazując jak można dokonać CUDU zamieniając JEDNO NA DRUGIE czyli dokonać re[color="#FF0000"]KUL[/color]tywacji intelektualnej! na wstecznym biegu wywodzącym się[color="#FF0000"] z KSIĘGI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color].

Uniwerystet [color="#FF0000"]MARYI SKŁODWSKIEJ – KURII [/color]prowadząc Wydział Autystyczny [color="#FF0000"]jest w stanie odstawiać SZ[/color](k)[color="#FF0000"]OPKĘ i[/color] …
... i tyle!
W omawianym miejscu Szefowa owego Wydziału – [color="#FF0000"]Siostra Przełożona Urszula [/color]– [color="#FF0000"]z błogosławieństwem Brata Rektora odstawią KUL-ejną SZ[/color](k)[color="#FF0000"]OPKĘ nycz nie znaczącymi projektami[/color]!
Przed wszystkimi dyplomami [color="#FF0000"]nadanymi Uniwersytetowi MARYI SKŁODWSKIEJ – KURII [/color]przez [color="#FF0000"]ArcyLubelskich należy ustawić Klęczniki[/color], aby [color="#FF0000"]studenci na KUL[/color]anach [color="#FF0000"]oddawali cześć Boskiej Mądrości patrząc jak wielką przegraną jest Stolica Mądrości[/color]!, a Adoracja powinna trwać wiecznie...

[color="#FF0000"]Aby „Naukowcy”[/color] Wydziału Autystycznego[color="#FF0000"] nie popadli w Deprechę [/color](większą niż mają) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podrzuca[color="#FF0000"] Filmową Wersję 5-ciu Przykazań Kościelnych [/color]pod hasłem „[color="#FF0000"]CO WOLNO ZAKONNICY, AMINENCJI, AXCELENCJI i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKOWI TEGO NIE WOLNO LUDOWI[/color]”:

1) http://www.hugesextube.com/best/Nuns
2) http://www.tubesamples.com/best/Nuns
3) http://www.likexxxtube.com/best/Nuns
4)http://www.erotube7.com/category/Nun/?xxx=30x84x114009
5) http://fancy7.com/gallery/la-monaca-lussuriosa/index.html

[color="#FF0000"]Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne [/color](Wyższe) przygotowani są wszyscy [color="#FF0000"]do odgrywania ino jednej roli [/color]sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

Niezłym [color="#FF0000"]KUL[/color]-towym i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznym spektaklem jest prezentacja każdego dnia[color="#FF0000"] ŚW.[/color](irniętej)[color="#FF0000"] Teorii jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem i [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIŁA ŚWIAT [/color]zapewniając przy okazji Królestwo Boże!

Dla Leniwych: Leniwi mogą sobie kliknąć w stronki zamieszczone w obecnym tekście, a zanim doczytają do końca wszystkie się otworzą – niczym BRAMY (z)BAWIENIA!

Po wystawionej KUL-towej Ry(d)zykownej Sztuce „JESZCZE TRWAM” można zaśpiewać znaną i popularną KUL-ęde: „[color="#FF0000"]Któż to widział takie Dziwy[/color]...”(*)

Jednym słowem [color="#FF0000"]KUL[/color]-awi i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologiczni Hab.(itowi) [color="#FF0000"]mają[/color] nie po [color="#FF0000"]KUL[/color]ei [color="#FF0000"]w głowie[/color]!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – poziom inteligencji mierzony w [color="#FF0000"]INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć:[color="#FF0000"] jeden [/color]Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [color="#FF0000"]trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – [color="#FF0000"]Kurrrr...ia Jego Mać [/color]- , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC [color="#FF0000"]kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁ
[i][color="#4B0082"]"re[color="#FF0000"]KUL[/color]-tywacja SZTUKI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!rozwiń
Avatar
bubu / 30 stycznia 2012 r. o 17:36
0
A co sie stanie z mieszkańcami kamienic? Lubartowskiej Ruskiej itp?
Avatar
lubliniak / 31 stycznia 2012 r. o 07:46
0
wydano 260tys zł za bajki za marzenia. za fikcje która nigdy nie zostanie zrealizowana gratulujemy gospodarności. teraz to jak najwyższy czas na wypłacenie sobie premii albo 14tek. krew sie gotuje . a ja wokół bloku od 6 lat nie mam normalnego chodnika.
teraz czekamy na konkurs nt: "pierwsza wycieczka władz lublina na marsie" , albo " miasto drapaczy chmur w świdniku"

widze łatwo wydaje sie nie swoje pieniążki. szkoda ze nikt nie ponosi odpowiedzialności za niegospodarność
Avatar
Piotrek / 30 stycznia 2012 r. o 22:24
0
120 tysięcy za co???za "założenie" które i tak trafi do śmietnika?głupiego tunelu nie potrafili wykopać pod al. Racławickimi a tu kladka nad al. Tysiąclecia wielkości przejazdu pod Starym Miastem w Warszawie..pogratulują sobie tumany, rozdadzą publiczne pieniążki i niech mieszkańcy się łudzą pare lat:)
Avatar
Lublinianin / 30 stycznia 2012 r. o 20:58
0
Gdzie jest RZEKA?
Avatar
Daniel Zamojski / 30 stycznia 2012 r. o 20:55
0
Miejsce pierwsze - zawiera podstawowe błędy jakie można byłom popełnić w tym temacie.
1. Nie rozwiązano problemu rzeki w mieście. Czechówkę należy odkopać i połączyć ją z zabudową śródmiejską. Udostepnić ją ludziom. Zrobić zejścia, kaskady, bulwar połączony w jakiś sposób z miejską zabudową.
2. Efkciarskie rozwiązanie na połączenie cześci miasta rozdzielonych trasą W-Z jest niemożliwy do wprowadzenia w tym terenie (wiele czynników i uwarunkowań formalno prawnych oraz ekonomicznych).
Należało zastosować lekkie i ażurowe pomosty i kładki. Da się to zrobić funkcjonalnie, efektownie i skutecznie.

Miejsce drugie - szkoda wogóle pisać. Wstyd i hańba dla Lublina. Chciałbym ten projekt wymazać z pamięci.tffu
Miejsce pierwsze - zawiera podstawowe błędy jakie można byłom popełnić w tym temacie.
1. Nie rozwiązano problemu rzeki w mieście. Czechówkę należy odkopać i połączyć ją z zabudową śródmiejską. Udostepnić ją ludziom. Zrobić zejścia, kaskady, bulwar połączony w jakiś sposób z miejską zabudową.
2. Efkciarskie rozwiązanie na połączenie cześci miasta rozdzielonych trasą W-Z jest niemożliwy do wprowadzenia w tym terenie (wiele czynników i uwarunkowań formalno prawnych oraz ekonomicznyc... rozwiń
Avatar
lenka / 30 stycznia 2012 r. o 20:27
0
Żenada, jak przeprowadzić przyjezdnych z dworca autobusowego, żeby nie oglądali tego syfu i tych majtek obwieszających dworzec???? Ludzie, takiego gnoju nie ma w żadnym mieście w Polsce.
Avatar
to-to / 30 stycznia 2012 r. o 19:56
0
O KhURCZĘ! -to aż z Gliwic trza było importować fachowców do architektury? A w Lublinie fachowców ni ma?
Avatar
gbdfgfsgfhdgnfghdghgdhsfgv / 30 stycznia 2012 r. o 19:12
0
[quote name='podinspektor' timestamp='1327945659' post='590368']
...do kogo adresowany jest ten artykuł??
[/quote]
do naiwnych mieszkanców Lublina?
Avatar
podinspektor / 30 stycznia 2012 r. o 18:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1327941280' post='590337']
"Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.
W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów : są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i LSS Społem"


Ewentualne rozpoczęcie jakichkolwiek prac budowlanych najwcześniej za 3 lata, a już urzędnicy biją pianę.
Nie ma wbitej pierwszej łopaty w ziemię, to nie ma NICZEGO.
Nauczcie się tego, budżetowi pijarowcy z zadupia UE.
[/quote]

ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ, MOŻNA TEŻ DODAĆ, ŻE TEREN OBJĘTY JEST NADZOREM KONSERWATORA ZBYTKÓW...NA 100% niestety się nie uda...do kogo adresowany jest ten artykuł??
[quote name='Gość' timestamp='1327941280' post='590337']
"Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.
W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów : są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i L... rozwiń
Avatar
Prorok / 30 stycznia 2012 r. o 18:19
0
[i][color="#4B0082"]"re[color="#FF0000"]KUL[/color]-tywacja SZTUKI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

O ile pamięć nie zawodzi (niczym Chór Dewotek, lub Universytetu [color="#FF0000"]MARYI SKŁODOWSKIEJ – KURII[/color]) to już raz był podobny konKULs i[color="#FF0000"] Lublin nie miał nycz do powiedzenia[/color]!

Od chwili gdy Aminencje z Axcelencjami i księŻULKAMI zaczęły wręczać dyplomy i Oskary wszystko nabrało [color="#FF0000"]KUL[/color]-towego i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznego wymiaru pokazując jak można dokonać CUDU zamieniając JEDNO NA DRUGIE czyli dokonać re[color="#FF0000"]KUL[/color]tywacji intelektualnej! na wstecznym biegu wywodzącym się[color="#FF0000"] z KSIĘGI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color].

Uniwerystet [color="#FF0000"]MARYI SKŁODWSKIEJ – KURII [/color]prowadząc Wydział Autystyczny [color="#FF0000"]jest w stanie odstawiać SZ[/color](k)[color="#FF0000"]OPKĘ i[/color] …
... i tyle!
W omawianym miejscu Szefowa owego Wydziału – [color="#FF0000"]Siostra Przełożona Urszula [/color]– [color="#FF0000"]z błogosławieństwem Brata Rektora odstawią KUL-ejną SZ[/color](k)[color="#FF0000"]OPKĘ nycz nie znaczącymi projektami[/color]!
Przed wszystkimi dyplomami [color="#FF0000"]nadanymi Uniwersytetowi MARYI SKŁODWSKIEJ – KURII [/color]przez [color="#FF0000"]ArcyLubelskich należy ustawić Klęczniki[/color], aby [color="#FF0000"]studenci na KUL[/color]anach [color="#FF0000"]oddawali cześć Boskiej Mądrości patrząc jak wielką przegraną jest Stolica Mądrości[/color]!, a Adoracja powinna trwać wiecznie...

[color="#FF0000"]Aby „Naukowcy”[/color] Wydziału Autystycznego[color="#FF0000"] nie popadli w Deprechę [/color](większą niż mają) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podrzuca[color="#FF0000"] Filmową Wersję 5-ciu Przykazań Kościelnych [/color]pod hasłem „[color="#FF0000"]CO WOLNO ZAKONNICY, AMINENCJI, AXCELENCJI i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKOWI TEGO NIE WOLNO LUDOWI[/color]”:

1) http://www.hugesextube.com/best/Nuns
2) http://www.tubesamples.com/best/Nuns
3) http://www.likexxxtube.com/best/Nuns
4)http://www.erotube7.com/category/Nun/?xxx=30x84x114009
5) http://fancy7.com/gallery/la-monaca-lussuriosa/index.html

[color="#FF0000"]Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne [/color](Wyższe) przygotowani są wszyscy [color="#FF0000"]do odgrywania ino jednej roli [/color]sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

Niezłym [color="#FF0000"]KUL[/color]-towym i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznym spektaklem jest prezentacja każdego dnia[color="#FF0000"] ŚW.[/color](irniętej)[color="#FF0000"] Teorii jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem i [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIŁA ŚWIAT [/color]zapewniając przy okazji Królestwo Boże!

Dla Leniwych: Leniwi mogą sobie kliknąć w stronki zamieszczone w obecnym tekście, a zanim doczytają do końca wszystkie się otworzą – niczym BRAMY (z)BAWIENIA!

Po wystawionej KUL-towej Ry(d)zykownej Sztuce „JESZCZE TRWAM” można zaśpiewać znaną i popularną KUL-ęde: „[color="#FF0000"]Któż to widział takie Dziwy[/color]...”(*)

Jednym słowem [color="#FF0000"]KUL[/color]-awi i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologiczni Hab.(itowi) [color="#FF0000"]mają[/color] nie po [color="#FF0000"]KUL[/color]ei [color="#FF0000"]w głowie[/color]!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – poziom inteligencji mierzony w [color="#FF0000"]INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć:[color="#FF0000"] jeden [/color]Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [color="#FF0000"]trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – [color="#FF0000"]Kurrrr...ia Jego Mać [/color]- , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC [color="#FF0000"]kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁ
[i][color="#4B0082"]"re[color="#FF0000"]KUL[/color]-tywacja SZTUKI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!rozwiń
Avatar
bubu / 30 stycznia 2012 r. o 17:36
0
A co sie stanie z mieszkańcami kamienic? Lubartowskiej Ruskiej itp?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Na brudne chodniki wjeżdża zamiatarka

Biała Podlaska: Na brudne chodniki wjeżdża zamiatarka

Spółka Zieleń zadba o czyste chodniki. Pomoże jej w tym nowy sprzęt – zamiatarka.

Lublin: Człowiek wchodzi do sklepu i płaci ręką. Implant płatniczy mają w Polsce 33 osoby [wideo]
Magazyn
galeria
film

Lublin: Człowiek wchodzi do sklepu i płaci ręką. Implant płatniczy mają w Polsce 33 osoby [wideo]

Z Wojciechem Paprotą z Lublina, twórcą firmy Walletmor, która sprzedaje pierwszy na świecie implant płatniczy, rozmawiamy o jego innowacyjnym wynalazku.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 32:27. Spokojna wygrana puławian

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 32:27. Spokojna wygrana puławian

W spotkaniu 20. kolejki Azoty Puławy pokonały Chrobrego Głogów 32:27

Lublin: Społecznicy będą w sobotę sprzątać górki czechowskie

Lublin: Społecznicy będą w sobotę sprzątać górki czechowskie

Już w sobotę społecznicy będą zbierać śmieci z terenu górek czechowskich. Liczą na pomoc wszystkich chętnych

Brodka, Rojek, Sanah i inni. Letnie Brzmienia w Lublinie
18 czerwca 2021, 0:00

Brodka, Rojek, Sanah i inni. Letnie Brzmienia w Lublinie

Muzyczne gwiazdy odwiedzą w wakacje Lublin w ramach trasy Letnie Brzmienia organizowanej w największych polskich miastach. Good Taste Production ogłosiło, że w okresie od 18 czerwca do 8 sierpnia w Browarze Perła odbędzie się aż osiem koncertów.

Szef WHO: Wskaźnik zakażeń na świecie bliski najwyższemu odnotowanemu dotąd w pandemii

Szef WHO: Wskaźnik zakażeń na świecie bliski najwyższemu odnotowanemu dotąd w pandemii

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła prawie dwukrotnie na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zbliżając się do najwyższego wskaźnika obserwowanego do tej pory podczas pandemii – powiadomił w piątek szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Książę Filip na „Roztoczu”. Mąż królowej Elżbiety II był na lubelskim jachcie [zdjęcia]
galeria

Książę Filip na „Roztoczu”. Mąż królowej Elżbiety II był na lubelskim jachcie [zdjęcia]

W sobotę odbędzie się pogrzeb księcia Filipa. Mało kto wie, ale zmarły przed tygodniem mąż królowej Elżbiety II w latach 80. ubiegłego wieku gościł na „Roztoczu”. Chodzi o jacht będący własnością Lubelskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

Puławy: Położą kostkę zamiast betonowych płyt

Puławy: Położą kostkę zamiast betonowych płyt

Prawie 1,5 mln zł miasto wyda w tym roku na przebudowę ul. Sypniewskiego na os. Włostowice oraz przylegających do niej dróg. Na miejscu pracuje już ciężki sprzęt. Prace zakończą się jesienią.

Warsztaty zdobienia ceramiki online
27 kwietnia 2021, 17:00

Warsztaty zdobienia ceramiki online

Ostatnią kwietniową propozycją zajęć Pracowni Kultury Maki są warsztaty zdobienia ceramiki dla dzieci powyżej 7 roku życia i młodzieży, które odbędą się online 27 kwietnia o godz. 17.

13-latek podniósł ręce, policjant strzelił. Mimo próby reanimacji, nastolatka nie udało się uratować
film

13-latek podniósł ręce, policjant strzelił. Mimo próby reanimacji, nastolatka nie udało się uratować

Chicago, Illinois, USA. Władze Chicago opublikowały nagranie z kamer policyjnych, które ujawnia okoliczności zastrzelenia przez policjanta 13-letniego Adama Toledo. Jak widać na filmie, wygląda na to, że funkcjonariusz użył broni, gdy chłopak miał ręce uniesione w górze. Mimo próby reanimacji, nastolatka nie udało się uratować.

Co ze szkołami "Żak" w Lublinie? "Nie wiemy, czy nasze dzieci będą mogły ukończyć szkołę"

Co ze szkołami "Żak" w Lublinie? "Nie wiemy, czy nasze dzieci będą mogły ukończyć szkołę"

Temat szkół „Żak” wciąż budzi emocje. Rodzice uczniów placówki zastanawiają się, czy szkoła może i będzie działać. W ubiegłym roku placówka została wykreślona z ewidencji.

Biała Podlaska: Mural i obelisk. Lotnicy chcą przypomnieć o tradycjach

Biała Podlaska: Mural i obelisk. Lotnicy chcą przypomnieć o tradycjach

Byli lotnicy chcą przypomnieć mieszkańcom o bogatych tradycjach lotniczych Białej Podlaskiej. Przy ulicy Sidorskiej powstanie mural oraz obelisk.

Julian Lesiński wystąpi w Radiu Lublin
23 kwietnia 2021, 19:00

Julian Lesiński wystąpi w Radiu Lublin

Kolejnym gościem cyklu koncertów w Radiu Lublin będzie aktor i wokalista Julian Lesiński. Koncert odbędzie się 23 kwietnia o godz. 19 i będzie transmitowany online na Facebooku.

Punkt szczepień powszechnych w Kraśniku jest gotowy. Ma być ponad 400 szczepień dziennie
galeria

Punkt szczepień powszechnych w Kraśniku jest gotowy. Ma być ponad 400 szczepień dziennie

Punkt szczepień powszechnych w Kraśniku czeka na pierwszych pacjentów. Na poniedziałek nie ma już wolnych miejsc.

Lublin: Ratusz chwali się monitoringiem w parku Ludowym. Umie liczyć, jak pilnuje?

Lublin: Ratusz chwali się monitoringiem w parku Ludowym. Umie liczyć, jak pilnuje?

Ponad 284 tys. zł kosztował nowy system monitoringu zainstalowany w parku Ludowym. Ratusz chwali się kamerami, które liczą spacerowiczów i będą mogły liczyć nawet małe zwierzęta. Urzędnicy przekonują, że to przydatna wiedza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!