Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2015 r.
16:45
Edytuj ten wpis

"Konsul Banderowiec Won z Lublina”. Piskorski i Rękas razem na pikiecie

Autor: Zdjęcie autora dd
1 33 A A

W poniedziałek pod konsulatem Ukrainy przy ul. 3 maja odbyła się pikieta przeciwko nominacji Wasyla Pawluka na konsula. Konrad Rękas, organizator pikiety, zarzuca przyszłemu dyplomacie probanderowskie i szowinistyczne sympatie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
wideo: ŁM

W pikiecie wzięło udział ok. 30 osób. Aktywiści przynieśli transparenty z hasłami: "Konsul Banderowiec Won z Lublina” lub "Ludobójstwo Wołynia i Małopolski - Pamiętamy”.

- Pamiętamy te wszystkie krwawe łuny na Lubelszczyźnie, teraz następca tych ludzi, człowiek który stawia im pomniki przyjechał do Lublina i ma być konsulem - przemawiał Rękas. - Ile razy mamy jeszcze nadstawiać drugi policzek i przepraszać za krzywdy, które nam wyrządzono?

Organizatorzy pikiety należą do stowarzyszenia Powiernictwo Kresowe, której celem jest uregulowanie kwestii polskiej własności na terenach leżących obecnie w granicach Ukrainy. - Wszystkie szanse, by polskość na kresach odbudowano przepadły - stwierdził Rękas.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xc / 19 kwietnia 2015 o 12:03
0

Przygłupy i oszołomy w liczbie 30 - ści 

jesteś debilem

Avatar
won / 18 kwietnia 2015 o 18:23
0

Won z Lublina sowieckie szumowiny!

Avatar
radek / 18 kwietnia 2015 o 11:13
0

klasyka - kremlowska 5ta kolumna: partia Zmiana, OWP, Isakowicz-zalewski i cała reszta kremlowskich faszystów, Dugin'owskich Euroazjatów-oszołomów, pseudokresowiaków zapominających o 2 milionach pomordowanych na Kresach Rzeczpospolitej przez NKVD. Wszystkich tych zdrajców zapamiętać, bo po tym jak Putin uwolni swój blitzkrieg trzeba wyłapać.

klasyka - postbanserowska 5ta kolumna: Po, PiS, "Gaety Polskie" i " Wyborcze", różne Szeremietewy, Macierewicze, Wojciechowskie, Kowale, Michały i inne ukrofilskie typy i archetypy atlantyckich oszołomów i tchórzy, zapominających o bestialskich mordach na Kresach Rzeczpospolitej przez UPA. Wszystkich tych zdrajców należy zapamiętać, bo po tym jak "niezawisły" ukraiński diabeł rozpęta piekło na wschodzie Polski, to należy ich wyłapać i pod sąd.

klasyka - postbanserowska 5ta kolumna: Po, PiS, "Gaety Polskie" i " Wyborcze", różne Szeremietewy, Macierewicze, Wojciechowskie, Kowale, Michały i inne ukrofilskie typy i archetypy atlantyckich oszołomów i tchórzy, zapominających o bestialskich mordach na Kresach Rzeczpospolitej przez UPA. Wszystkich tych zdrajców należy zapamiętać, bo po tym jak "niezawisły" ukraiński diabeł rozpęta piekło na wschodzie Polski, to należy ich wyłapać i pod sąd.

rozwiń
Avatar
Michal / 16 kwietnia 2015 o 13:13
0

klasyka - kremlowska 5ta kolumna: partia Zmiana, OWP, Isakowicz-zalewski i cała reszta kremlowskich faszystów, Dugin'owskich Euroazjatów-oszołomów, pseudokresowiaków zapominających o 2 milionach pomordowanych na Kresach Rzeczpospolitej przez NKVD. Wszystkich tych zdrajców zapamiętać, bo po tym jak Putin uwolni swój blitzkrieg trzeba wyłapać.

Avatar
krzysztof_gps / 15 kwietnia 2015 o 01:57
0

Nigdy nie staneły do otwartej walki? A Powstanie Chmielnickiego? Korsuń? Żółte Wody? Mówi Ci to cos? 

To byli Kozacy. Współcześni Ukraińcy mają z nimi tyle wspólnego, że zamieszkują te same ziemie.

Avatar
folkatka / 14 kwietnia 2015 o 12:45
0

Nigdy nie staneły do otwartej walki? A Powstanie Chmielnickiego? Korsuń? Żółte Wody? Mówi Ci to cos? 

Avatar
nikolka / 14 kwietnia 2015 o 12:12
0

ukraińska V kolumna w polsce  jest coraz liczniejsza i ma coraz większe wpływy.na razie ten kraj nie jest dla nas zagrożeniem, ale za 20-30 lat wiele może się zmienić.to fałszywy naród z zakorzenioną nienawiścią do polaków.te prymitywy nigdy nie stanęły z nami do otwartej walki ,ale pogromy urządzały nam regularnie.

Avatar
folkatka / 14 kwietnia 2015 o 11:54
0

Warto pamiętać, ze poczatek państwowemu kultowi UPA dał Juszczenko - który swego czasu miał tak spore poparcie wsrod Polaków...Jeżdzę na Ukraine regularnie, i moge powiedzieć, ze w czasach przedjuszczenkowskich kultu Bandery ani UPA nie było, przynajmniej był on niewidoczny. W pewnym momencie pojawiy sie stragany z koszulkami, płytami, flagami UPOwskimi, zaś wszelkie protesty zaczęły być marginalizowane - bo UPA i wsród wielu Ukrainców zapisało sie złą sławą. Na Ukrainie po prostu w ogóle nie mówi się o ciemnej stronie działalności tej organizacji. Dla wielu ludzi UPA stała sie symbolem walki o wolność Ukrainy - tak ja przedstawia oficjalna propaganda, szkolne podręczniki etc. "Da nas UPA to bohaterowie, walczący o wolność Ukrainy, w, Polacy, tez macie swoja AK" - tak mi powiedział niedawno pewien młody Ukrainiec. Zapytany o Wołyń, odparł, że mordy były wywołane przez sowiecka agenturę, która umiejętnie podburzyła ukrainską ludność - wykorzystując zadawnione poczucie krzywdy, jaka do Polaków wielu z nich zywiło. Największa rolę powinny tu odegrać polskie władze państwowe. Niestety, Polska po raz kolejny pokazała, ze polityka historyczna na najwyzszym szczeblu nie istnieje. Było mi zwyczajnie wstyd, kiedy przeczytałam bredzenie Komorowskiego o "swarach". W ten sposób określił on bestialskie wymordowanie tysięcy ludzi...mianem swar. O ile jeszcze nie tak dawno brałam pod uwagę możliwość zagłosowania na niego, to teraz juz wiem, że jest to niemożliwe. Czym rózni sie Komorowski od czerwonych, przez całe dekady fałszujacych prawde o Katyniu? Dla mnie - niczym.

Pozostaje tylko bardzo smutnym ten fakt, ze za obronę pamięci ofiar Wołynia biora się polscy neostalinowcy. Tak - ponieważ w szeregach partii "Zmiana" nie brakuje ludzi o pogladach, które jak do tej pory były w polskiej polityce totalnym marginesem - dzisiaj zaś zaczynaja wypływać na szersze wody, dzieki tchórzliwej postawie naszych głównych polityków. .  Polecam wszystkim fejsbukowy profil "Rosyjska V Kolumna w Polsce" która dość informuje na ten temat. Polecam również bardzo dobry tekst z bloga janusza Wojciechowskiego - ten z 13 kwietnia. W całosci moge sie pod nim podpisać

http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/

Warto pamiętać, ze poczatek państwowemu kultowi UPA dał Juszczenko - który swego czasu miał tak spore poparcie wsrod Polaków...Jeżdzę na Ukraine regularnie, i moge powiedzieć, ze w czasach przedjuszczenkowskich kultu Bandery ani UPA nie było, przynajmniej był on niewidoczny. W pewnym momencie pojawiy sie stragany z koszulkami, płytami, flagami UPOwskimi, zaś wszelkie protesty zaczęły być marginalizowane - bo UPA i wsród wielu Ukrainców zapisało sie złą sławą. Na Ukrainie po prostu w ogóle nie mówi się o ciemnej stronie działalności tej or... rozwiń

Avatar
radek / 14 kwietnia 2015 o 11:39
0

Pełno idiotów na tym forum. Ty jesteś jednym z nich. Nie daj Boże takich "patriotów" i "przyjaciół" Polski. Z wrogami sami sobie poradzimy.

Do "Gościa"

A ty nie jesteś idiotą?! Takich jak ty "patriotów" są całe ogłupiałe stada. Widziśz wszędzie krew rozlaną przez Putina. A może twoja partia też ma krew na rękach. Przyznaj się, którą partię wspierasz? Taki jesteś czysty, faryzeuszu?

Nie daj Boże takich "patriotów" i "przyjaciół"  polski.

Widać, że nie zrozumiałeś mojego wpisu, a to tylko potwierdza, że możesz mieć dużo wspólnego z banderowską bracią.

Do "Gościa"

A ty nie jesteś idiotą?! Takich jak ty "patriotów" są całe ogłupiałe stada. Widziśz wszędzie krew rozlaną przez Putina. A może twoja partia też ma krew na rękach. Przyznaj się, którą partię wspierasz? Taki jesteś czysty, faryzeuszu?

Nie daj Boże takich "patriotów" i "przyjaciół"  polski.

Widać, że nie zrozumiałeś mojego wpisu, a to tylko potwierdza, że możesz mieć dużo wspólnego z banderowską bracią.

rozwiń
Avatar
mzły77 / 14 kwietnia 2015 o 11:20
0

O TYM POWINNIŚMY MÓWIĆ GŁOŚNO: Ukraińcy wymordowali w latach 40-tych około 100 TYSIĘCY (!) Polaków - mężczyzn i kobiet, starców i dzieci, w BESTIALSKI sposób ZARZYNAJĄC ich, WYPRUWAJĄC WNĘTRZNOŚCI, PALĄC ŻYWCEM, ROZRYWAJĄC NIEMOWLĘTA I ROZBIJAJĄC JE O ŚCIANY DOMÓW. Siekierą odrąbywali jedną dłoń lub stopę lub 2 stopy po czym puszczali „wolno”. Dzieci, na oczach ich rodziców wrzucali do studni. Kobietom obrzynali piersi. W vaginę, a mężczyznom w odbyt wpychali na siłę szyszki specjalnie w taki sposób aby rozchylające się łuski uniemożliwiały ich wyjęcie. Wpychano butelki po czym kopali i bili po brzuchu tak aby szkło w środku pękło. Cała lista UPAińskich WYCZYNÓW jest dostępna w sieci. Było to systematyczne ludobójstwo, starannie zaplanowane i przeprowadzone ze ZWIERZĘCĄ NIENAWIŚCIĄ do Polski, POLAKÓW I WSZYSTKIEGO CO POLSKIE !!! Te zbrodnie NIGDY NIE zostały przez Ukraińców POTĘPIONE a sprawcy pozostają bezkarni ! Co więcej na Ukrainie OFICJALNIE (!) GLORYFIKUJE SIĘ (!) inspiratorów i wykonawców ludobójstwa na Polakach, uznaje ich za bohaterów narodowych, buduje się im pomniki, STAWIA ZA WZÓR dzieciom i młodzieży !!! Ukraińska administracja OD LAT konsekwentnie UTRUDNIA, a GDZIE TYLKO MOŻE (!!!!) udaremnia dokładne policzenie ofiar tej potwornej zbrodni, ich identyfikację i ustalenie miejsc, gdzie zostały zakopane, bo nie można tu mówić o pochówku należnym ludzkim istotom. Tam, gdzie udało się upamiętnić ofiary, na tabliczkach wolno wspomnieć tylko, że to "zmarli w 1943 roku" - mówienie wprost o ukraińskim ludobójstwie jest zabronione. Ukraina twierdzi, że zmierza do demokracji i wspólnoty cywilizowanych państw, ale SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ BUDUJE NA ZBRODNI I KŁAMSTWIE. To NIE SĄ podstawy, na których można stworzyć cywilizowane państwo, BEZPIECZNE DLA SĄSIADÓW, zwłaszcza (!) dla Polski. Dopóki te sprawy nie zostaną uregulowane, dopóki Ukraina oficjalnie nie przyzna się do ludobójstwa na Polakach, nie ukarze żyjących sprawców, nie przestanie ich gloryfikować i STAWIAĆ IM POMNIKI, WSZELKIE stosunki z UPAiną czy jakakolwiek ukrainą są dla Polski HANIEBNE I NIEBEZPIECZNE (!), a dla Ukrainy NIE MA (!) MIEJSCA w cywilizowanym świecie ! Dopóki nie uznają swej ludobójczej przeszłości za złą, nie wyrażą szczerej skruchy i nie przeproszą, a rodziny ich ofiar nie otrzymają zadośćuczynienia, Ukraińcy ze strony Polaków POWINNI spodziewać się JEDYNIE pogardy !

Wszystko się zgadza, jedynie Kuczma swoim dekretem zakazał gloryfikowania UPA, Bandery i innego ścierwa. Wszystkim kombatantom tych organizacji cofnął emerytury lecz ich kult jest mocno zakorzeniony w ukraińskiej świadomości. Władze lokalne nadal dbają o pamięć morderców fundując im kolejne pomniki oraz wypłacając "należne świadczenia" jednocześnie utrudniając przywrócenie godności pomordowanym. Najgorsze jest to że listę wymordowanych i spalonych polskich wsi na dzisiejszej Ukrainie nazywa się szlakiem bojowym wyzwoleńczych oddziałów ukraińskich.

Wszystko się zgadza, jedynie Kuczma swoim dekretem zakazał gloryfikowania UPA, Bandery i innego ścierwa. Wszystkim kombatantom tych organizacji cofnął emerytury lecz ich kult jest mocno zakorzeniony w ukraińskiej świadomości. Władze lokalne nadal dbają o pamięć morderców fundując im kolejne pomniki oraz wypłacając "należne świadczenia" jednocześnie utrudniając przywrócenie godności pomordowanym. Najgorsze jest to że listę wymordowanych i spalonych polskich wsi na dzisiejszej Ukrainie nazywa się szlakiem bojowym wyzwoleńczych... rozwiń

Avatar
xc / 19 kwietnia 2015 o 12:03
0

Przygłupy i oszołomy w liczbie 30 - ści 

jesteś debilem

Avatar
won / 18 kwietnia 2015 o 18:23
0

Won z Lublina sowieckie szumowiny!

Avatar
radek / 18 kwietnia 2015 o 11:13
0

klasyka - kremlowska 5ta kolumna: partia Zmiana, OWP, Isakowicz-zalewski i cała reszta kremlowskich faszystów, Dugin'owskich Euroazjatów-oszołomów, pseudokresowiaków zapominających o 2 milionach pomordowanych na Kresach Rzeczpospolitej przez NKVD. Wszystkich tych zdrajców zapamiętać, bo po tym jak Putin uwolni swój blitzkrieg trzeba wyłapać.

klasyka - postbanserowska 5ta kolumna: Po, PiS, "Gaety Polskie" i " Wyborcze", różne Szeremietewy, Macierewicze, Wojciechowskie, Kowale, Michały i inne ukrofilskie typy i archetypy atlantyckich oszołomów i tchórzy, zapominających o bestialskich mordach na Kresach Rzeczpospolitej przez UPA. Wszystkich tych zdrajców należy zapamiętać, bo po tym jak "niezawisły" ukraiński diabeł rozpęta piekło na wschodzie Polski, to należy ich wyłapać i pod sąd.

klasyka - postbanserowska 5ta kolumna: Po, PiS, "Gaety Polskie" i " Wyborcze", różne Szeremietewy, Macierewicze, Wojciechowskie, Kowale, Michały i inne ukrofilskie typy i archetypy atlantyckich oszołomów i tchórzy, zapominających o bestialskich mordach na Kresach Rzeczpospolitej przez UPA. Wszystkich tych zdrajców należy zapamiętać, bo po tym jak "niezawisły" ukraiński diabeł rozpęta piekło na wschodzie Polski, to należy ich wyłapać i pod sąd.

rozwiń
Avatar
Michal / 16 kwietnia 2015 o 13:13
0

klasyka - kremlowska 5ta kolumna: partia Zmiana, OWP, Isakowicz-zalewski i cała reszta kremlowskich faszystów, Dugin'owskich Euroazjatów-oszołomów, pseudokresowiaków zapominających o 2 milionach pomordowanych na Kresach Rzeczpospolitej przez NKVD. Wszystkich tych zdrajców zapamiętać, bo po tym jak Putin uwolni swój blitzkrieg trzeba wyłapać.

Avatar
krzysztof_gps / 15 kwietnia 2015 o 01:57
0

Nigdy nie staneły do otwartej walki? A Powstanie Chmielnickiego? Korsuń? Żółte Wody? Mówi Ci to cos? 

To byli Kozacy. Współcześni Ukraińcy mają z nimi tyle wspólnego, że zamieszkują te same ziemie.

Avatar
folkatka / 14 kwietnia 2015 o 12:45
0

Nigdy nie staneły do otwartej walki? A Powstanie Chmielnickiego? Korsuń? Żółte Wody? Mówi Ci to cos? 

Avatar
nikolka / 14 kwietnia 2015 o 12:12
0

ukraińska V kolumna w polsce  jest coraz liczniejsza i ma coraz większe wpływy.na razie ten kraj nie jest dla nas zagrożeniem, ale za 20-30 lat wiele może się zmienić.to fałszywy naród z zakorzenioną nienawiścią do polaków.te prymitywy nigdy nie stanęły z nami do otwartej walki ,ale pogromy urządzały nam regularnie.

Avatar
folkatka / 14 kwietnia 2015 o 11:54
0

Warto pamiętać, ze poczatek państwowemu kultowi UPA dał Juszczenko - który swego czasu miał tak spore poparcie wsrod Polaków...Jeżdzę na Ukraine regularnie, i moge powiedzieć, ze w czasach przedjuszczenkowskich kultu Bandery ani UPA nie było, przynajmniej był on niewidoczny. W pewnym momencie pojawiy sie stragany z koszulkami, płytami, flagami UPOwskimi, zaś wszelkie protesty zaczęły być marginalizowane - bo UPA i wsród wielu Ukrainców zapisało sie złą sławą. Na Ukrainie po prostu w ogóle nie mówi się o ciemnej stronie działalności tej organizacji. Dla wielu ludzi UPA stała sie symbolem walki o wolność Ukrainy - tak ja przedstawia oficjalna propaganda, szkolne podręczniki etc. "Da nas UPA to bohaterowie, walczący o wolność Ukrainy, w, Polacy, tez macie swoja AK" - tak mi powiedział niedawno pewien młody Ukrainiec. Zapytany o Wołyń, odparł, że mordy były wywołane przez sowiecka agenturę, która umiejętnie podburzyła ukrainską ludność - wykorzystując zadawnione poczucie krzywdy, jaka do Polaków wielu z nich zywiło. Największa rolę powinny tu odegrać polskie władze państwowe. Niestety, Polska po raz kolejny pokazała, ze polityka historyczna na najwyzszym szczeblu nie istnieje. Było mi zwyczajnie wstyd, kiedy przeczytałam bredzenie Komorowskiego o "swarach". W ten sposób określił on bestialskie wymordowanie tysięcy ludzi...mianem swar. O ile jeszcze nie tak dawno brałam pod uwagę możliwość zagłosowania na niego, to teraz juz wiem, że jest to niemożliwe. Czym rózni sie Komorowski od czerwonych, przez całe dekady fałszujacych prawde o Katyniu? Dla mnie - niczym.

Pozostaje tylko bardzo smutnym ten fakt, ze za obronę pamięci ofiar Wołynia biora się polscy neostalinowcy. Tak - ponieważ w szeregach partii "Zmiana" nie brakuje ludzi o pogladach, które jak do tej pory były w polskiej polityce totalnym marginesem - dzisiaj zaś zaczynaja wypływać na szersze wody, dzieki tchórzliwej postawie naszych głównych polityków. .  Polecam wszystkim fejsbukowy profil "Rosyjska V Kolumna w Polsce" która dość informuje na ten temat. Polecam również bardzo dobry tekst z bloga janusza Wojciechowskiego - ten z 13 kwietnia. W całosci moge sie pod nim podpisać

http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/

Warto pamiętać, ze poczatek państwowemu kultowi UPA dał Juszczenko - który swego czasu miał tak spore poparcie wsrod Polaków...Jeżdzę na Ukraine regularnie, i moge powiedzieć, ze w czasach przedjuszczenkowskich kultu Bandery ani UPA nie było, przynajmniej był on niewidoczny. W pewnym momencie pojawiy sie stragany z koszulkami, płytami, flagami UPOwskimi, zaś wszelkie protesty zaczęły być marginalizowane - bo UPA i wsród wielu Ukrainców zapisało sie złą sławą. Na Ukrainie po prostu w ogóle nie mówi się o ciemnej stronie działalności tej or... rozwiń

Avatar
radek / 14 kwietnia 2015 o 11:39
0

Pełno idiotów na tym forum. Ty jesteś jednym z nich. Nie daj Boże takich "patriotów" i "przyjaciół" Polski. Z wrogami sami sobie poradzimy.

Do "Gościa"

A ty nie jesteś idiotą?! Takich jak ty "patriotów" są całe ogłupiałe stada. Widziśz wszędzie krew rozlaną przez Putina. A może twoja partia też ma krew na rękach. Przyznaj się, którą partię wspierasz? Taki jesteś czysty, faryzeuszu?

Nie daj Boże takich "patriotów" i "przyjaciół"  polski.

Widać, że nie zrozumiałeś mojego wpisu, a to tylko potwierdza, że możesz mieć dużo wspólnego z banderowską bracią.

Do "Gościa"

A ty nie jesteś idiotą?! Takich jak ty "patriotów" są całe ogłupiałe stada. Widziśz wszędzie krew rozlaną przez Putina. A może twoja partia też ma krew na rękach. Przyznaj się, którą partię wspierasz? Taki jesteś czysty, faryzeuszu?

Nie daj Boże takich "patriotów" i "przyjaciół"  polski.

Widać, że nie zrozumiałeś mojego wpisu, a to tylko potwierdza, że możesz mieć dużo wspólnego z banderowską bracią.

rozwiń
Avatar
mzły77 / 14 kwietnia 2015 o 11:20
0

O TYM POWINNIŚMY MÓWIĆ GŁOŚNO: Ukraińcy wymordowali w latach 40-tych około 100 TYSIĘCY (!) Polaków - mężczyzn i kobiet, starców i dzieci, w BESTIALSKI sposób ZARZYNAJĄC ich, WYPRUWAJĄC WNĘTRZNOŚCI, PALĄC ŻYWCEM, ROZRYWAJĄC NIEMOWLĘTA I ROZBIJAJĄC JE O ŚCIANY DOMÓW. Siekierą odrąbywali jedną dłoń lub stopę lub 2 stopy po czym puszczali „wolno”. Dzieci, na oczach ich rodziców wrzucali do studni. Kobietom obrzynali piersi. W vaginę, a mężczyznom w odbyt wpychali na siłę szyszki specjalnie w taki sposób aby rozchylające się łuski uniemożliwiały ich wyjęcie. Wpychano butelki po czym kopali i bili po brzuchu tak aby szkło w środku pękło. Cała lista UPAińskich WYCZYNÓW jest dostępna w sieci. Było to systematyczne ludobójstwo, starannie zaplanowane i przeprowadzone ze ZWIERZĘCĄ NIENAWIŚCIĄ do Polski, POLAKÓW I WSZYSTKIEGO CO POLSKIE !!! Te zbrodnie NIGDY NIE zostały przez Ukraińców POTĘPIONE a sprawcy pozostają bezkarni ! Co więcej na Ukrainie OFICJALNIE (!) GLORYFIKUJE SIĘ (!) inspiratorów i wykonawców ludobójstwa na Polakach, uznaje ich za bohaterów narodowych, buduje się im pomniki, STAWIA ZA WZÓR dzieciom i młodzieży !!! Ukraińska administracja OD LAT konsekwentnie UTRUDNIA, a GDZIE TYLKO MOŻE (!!!!) udaremnia dokładne policzenie ofiar tej potwornej zbrodni, ich identyfikację i ustalenie miejsc, gdzie zostały zakopane, bo nie można tu mówić o pochówku należnym ludzkim istotom. Tam, gdzie udało się upamiętnić ofiary, na tabliczkach wolno wspomnieć tylko, że to "zmarli w 1943 roku" - mówienie wprost o ukraińskim ludobójstwie jest zabronione. Ukraina twierdzi, że zmierza do demokracji i wspólnoty cywilizowanych państw, ale SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ BUDUJE NA ZBRODNI I KŁAMSTWIE. To NIE SĄ podstawy, na których można stworzyć cywilizowane państwo, BEZPIECZNE DLA SĄSIADÓW, zwłaszcza (!) dla Polski. Dopóki te sprawy nie zostaną uregulowane, dopóki Ukraina oficjalnie nie przyzna się do ludobójstwa na Polakach, nie ukarze żyjących sprawców, nie przestanie ich gloryfikować i STAWIAĆ IM POMNIKI, WSZELKIE stosunki z UPAiną czy jakakolwiek ukrainą są dla Polski HANIEBNE I NIEBEZPIECZNE (!), a dla Ukrainy NIE MA (!) MIEJSCA w cywilizowanym świecie ! Dopóki nie uznają swej ludobójczej przeszłości za złą, nie wyrażą szczerej skruchy i nie przeproszą, a rodziny ich ofiar nie otrzymają zadośćuczynienia, Ukraińcy ze strony Polaków POWINNI spodziewać się JEDYNIE pogardy !

Wszystko się zgadza, jedynie Kuczma swoim dekretem zakazał gloryfikowania UPA, Bandery i innego ścierwa. Wszystkim kombatantom tych organizacji cofnął emerytury lecz ich kult jest mocno zakorzeniony w ukraińskiej świadomości. Władze lokalne nadal dbają o pamięć morderców fundując im kolejne pomniki oraz wypłacając "należne świadczenia" jednocześnie utrudniając przywrócenie godności pomordowanym. Najgorsze jest to że listę wymordowanych i spalonych polskich wsi na dzisiejszej Ukrainie nazywa się szlakiem bojowym wyzwoleńczych oddziałów ukraińskich.