Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2010 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Kontrole ITD: Kolejny bus wiózł zbyt wielu pasażerów

0 11 A A

15 osób więcej niż powinno jechało dziś busem na trasie Lublin-Kawka. Samochód przewożący osoby kontrolowała po południu Inspekcja Transportu Drogowego. To nie pierwsza tego typu sytuacja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolują wytypowane busy, jeśli istnieje podejrzenie, że samochodami może jechać więcej pasażerów niż powinno.

Przed południem inspektorzy zatrzymali bus kursujący na trasie między Lublinem, a Kawką w gminie Niemce. Samochód jechał przepełniony.

- W tym pojeździe zamiast 18 osób, znajdowało się 33, czyli o 15 więcej – informuje Mariusz Szabała, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. – Takie sytuacje spotykamy najczęściej w godzinach przejazdu uczniów do szkoły lub w dni świąteczne – dodaje Szabała.

Zdaniem inspektów 100-złotowy mandat nie odstrasza przewoźników. – Należałoby tą karę podwyższyć – proponuje przedstawiciel ITD. Należałoby też pomyśleć czy nie cofać uprawnień przewoźnikom, którzy nie przestrzegają prawa.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
X / 9 grudnia 2010 r. o 08:21
Ale NEWS!
A który bus nie jest przepełniony? Jakby komuś zależało na bezpieczeństwie, to by było więcej kontroli i więcej busów-autobusów w godzinach szczytu. Ale po co... jak zawsze można upchać ludzi "ile wlezie i jeszcze troche"! Liczy się zarobiona kasa a nie bezpieczeństwo. A ludzie wsiadają, bo nie będą czekać godzinami na wyjazd/powrót.
Avatar
stefan / 9 grudnia 2010 r. o 08:17
[quote name='maria' timestamp='1291876521' post='401698']
jasne niech ITD się szczyci swoimi akcjami i robi łapanki, a może wiecie czym te biedne, zmarznięte dzieci mają dojechać do szkoły, jest wiele takich, które z busa mają bliżej do domu, a od dworca parę km. widzę często zmarznięte i głodne na przystankach, kierowcy zabierają je po prostu z litości, macie jakiś pomysł ?
[/quote]
komuno wróć !
Avatar
dasda / 9 grudnia 2010 r. o 07:42
[quote name='maria' timestamp='1291876521' post='401698']
jasne niech ITD się szczyci swoimi akcjami i robi łapanki, a może wiecie czym te biedne, zmarznięte dzieci mają dojechać do szkoły, jest wiele takich, które z busa mają bliżej do domu, a od dworca parę km. widzę często zmarznięte i głodne na przystankach, kierowcy zabierają je po prostu z litości, macie jakiś pomysł ?
[/quote]
z litości?? buahahaha
Avatar
maria / 9 grudnia 2010 r. o 07:35
jasne niech ITD się szczyci swoimi akcjami i robi łapanki, a może wiecie czym te biedne, zmarznięte dzieci mają dojechać do szkoły, jest wiele takich, które z busa mają bliżej do domu, a od dworca parę km. widzę często zmarznięte i głodne na przystankach, kierowcy zabierają je po prostu z litości, macie jakiś pomysł ?
Avatar
"jagodziorz" / 9 grudnia 2010 r. o 03:47
....ten ostatni na zdjęciu "pasażer" nie jest zbyt zainteresowany wsiadaniem do busa ????....Lublin - Opole Lub. ta trasa wymaga szczególnej kontroli......
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 r. o 00:43
[quote name='ruchu rychu ruchu' timestamp='1291841254' post='401568']
ja tam mam mile wspomnienia z jazdy busami. Szczególnie jak kierowca bierze dużo ludzi. Raz jak jechalo nas z 40 w busie nieżle moglem sobie pomacać i poocierać się o taaaką laskę. Nie miala stanika ;d. ale po tym jak zlapalem ją za krocze skapnela sie i wysiadla w srodku drogi. NIECH ŻYJĄ BUSY stooo lat stoo lat niech żyyyyjąaaa żyyyjąąą nam
[/quote]
współczuje tej dziewczynie co musiala jechać obok ciebie zboczeńcu. Gdzie ją jeszcze dotykałeś, co? Skoro jesteś taki kozak to powiedz o niej coś jeszcze, a nie tylko, ze nie miala stanika.
[quote name='ruchu rychu ruchu' timestamp='1291841254' post='401568']
ja tam mam mile wspomnienia z jazdy busami. Szczególnie jak kierowca bierze dużo ludzi. Raz jak jechalo nas z 40 w busie nieżle moglem sobie pomacać i poocierać się o taaaką laskę. Nie miala stanika ;d. ale po tym jak zlapalem ją za krocze skapnela sie i wysiadla w srodku drogi. NIECH ŻYJĄ BUSY stooo lat stoo lat niech żyyyyjąaaa żyyyjąąą nam
[/quote]
współczuje tej dziewczynie co musiala jechać obok ciebie zboczeńcu. Gdzie ją jesz... rozwiń
Avatar
Paul / 8 grudnia 2010 r. o 23:54
jAAA....:>Przecież Łęcztransa nic nie obowiązuje bo jest ktoś w kieszeni co??:>Dajcie to od razu do TVN uwaga,może wtedy ktoś coś zrozumie.
Avatar
ala / 8 grudnia 2010 r. o 22:01
nie rozumiem po co ta nagonka, jak widzę że nie ma wolnych miejsc to nie wsiadam. Nikt nikogo nie zmusza do jazdy na stojaka...
Avatar
ruchu rychu ruchu / 8 grudnia 2010 r. o 21:47
[quote name='OO' timestamp='1291839061' post='401531']
Skończcie z tymi busami(czytaj rikszami)w 21 wieku. Tylko autobusy i to z klimatyzacją. Koniec dziadostwa i śmierci.
[/quote]
ja tam mam mile wspomnienia z jazdy busami. Szczególnie jak kierowca bierze dużo ludzi. Raz jak jechalo nas z 40 w busie nieżle moglem sobie pomacać i poocierać się o taaaką laskę. Nie miala stanika ;d. ale po tym jak zlapalem ją za krocze skapnela sie i wysiadla w srodku drogi. NIECH ŻYJĄ BUSY stooo lat stoo lat niech żyyyyjąaaa żyyyjąąą nam
Avatar
OO / 8 grudnia 2010 r. o 21:11
Skończcie z tymi busami(czytaj rikszami)w 21 wieku. Tylko autobusy i to z klimatyzacją. Koniec dziadostwa i śmierci.
Avatar
X / 9 grudnia 2010 r. o 08:21
Ale NEWS!
A który bus nie jest przepełniony? Jakby komuś zależało na bezpieczeństwie, to by było więcej kontroli i więcej busów-autobusów w godzinach szczytu. Ale po co... jak zawsze można upchać ludzi "ile wlezie i jeszcze troche"! Liczy się zarobiona kasa a nie bezpieczeństwo. A ludzie wsiadają, bo nie będą czekać godzinami na wyjazd/powrót.
Avatar
stefan / 9 grudnia 2010 r. o 08:17
[quote name='maria' timestamp='1291876521' post='401698']
jasne niech ITD się szczyci swoimi akcjami i robi łapanki, a może wiecie czym te biedne, zmarznięte dzieci mają dojechać do szkoły, jest wiele takich, które z busa mają bliżej do domu, a od dworca parę km. widzę często zmarznięte i głodne na przystankach, kierowcy zabierają je po prostu z litości, macie jakiś pomysł ?
[/quote]
komuno wróć !
Avatar
dasda / 9 grudnia 2010 r. o 07:42
[quote name='maria' timestamp='1291876521' post='401698']
jasne niech ITD się szczyci swoimi akcjami i robi łapanki, a może wiecie czym te biedne, zmarznięte dzieci mają dojechać do szkoły, jest wiele takich, które z busa mają bliżej do domu, a od dworca parę km. widzę często zmarznięte i głodne na przystankach, kierowcy zabierają je po prostu z litości, macie jakiś pomysł ?
[/quote]
z litości?? buahahaha
Avatar
maria / 9 grudnia 2010 r. o 07:35
jasne niech ITD się szczyci swoimi akcjami i robi łapanki, a może wiecie czym te biedne, zmarznięte dzieci mają dojechać do szkoły, jest wiele takich, które z busa mają bliżej do domu, a od dworca parę km. widzę często zmarznięte i głodne na przystankach, kierowcy zabierają je po prostu z litości, macie jakiś pomysł ?
Avatar
"jagodziorz" / 9 grudnia 2010 r. o 03:47
....ten ostatni na zdjęciu "pasażer" nie jest zbyt zainteresowany wsiadaniem do busa ????....Lublin - Opole Lub. ta trasa wymaga szczególnej kontroli......
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 r. o 00:43
[quote name='ruchu rychu ruchu' timestamp='1291841254' post='401568']
ja tam mam mile wspomnienia z jazdy busami. Szczególnie jak kierowca bierze dużo ludzi. Raz jak jechalo nas z 40 w busie nieżle moglem sobie pomacać i poocierać się o taaaką laskę. Nie miala stanika ;d. ale po tym jak zlapalem ją za krocze skapnela sie i wysiadla w srodku drogi. NIECH ŻYJĄ BUSY stooo lat stoo lat niech żyyyyjąaaa żyyyjąąą nam
[/quote]
współczuje tej dziewczynie co musiala jechać obok ciebie zboczeńcu. Gdzie ją jeszcze dotykałeś, co? Skoro jesteś taki kozak to powiedz o niej coś jeszcze, a nie tylko, ze nie miala stanika.
[quote name='ruchu rychu ruchu' timestamp='1291841254' post='401568']
ja tam mam mile wspomnienia z jazdy busami. Szczególnie jak kierowca bierze dużo ludzi. Raz jak jechalo nas z 40 w busie nieżle moglem sobie pomacać i poocierać się o taaaką laskę. Nie miala stanika ;d. ale po tym jak zlapalem ją za krocze skapnela sie i wysiadla w srodku drogi. NIECH ŻYJĄ BUSY stooo lat stoo lat niech żyyyyjąaaa żyyyjąąą nam
[/quote]
współczuje tej dziewczynie co musiala jechać obok ciebie zboczeńcu. Gdzie ją jesz... rozwiń
Avatar
Paul / 8 grudnia 2010 r. o 23:54
jAAA....:>Przecież Łęcztransa nic nie obowiązuje bo jest ktoś w kieszeni co??:>Dajcie to od razu do TVN uwaga,może wtedy ktoś coś zrozumie.
Avatar
ala / 8 grudnia 2010 r. o 22:01
nie rozumiem po co ta nagonka, jak widzę że nie ma wolnych miejsc to nie wsiadam. Nikt nikogo nie zmusza do jazdy na stojaka...
Avatar
ruchu rychu ruchu / 8 grudnia 2010 r. o 21:47
[quote name='OO' timestamp='1291839061' post='401531']
Skończcie z tymi busami(czytaj rikszami)w 21 wieku. Tylko autobusy i to z klimatyzacją. Koniec dziadostwa i śmierci.
[/quote]
ja tam mam mile wspomnienia z jazdy busami. Szczególnie jak kierowca bierze dużo ludzi. Raz jak jechalo nas z 40 w busie nieżle moglem sobie pomacać i poocierać się o taaaką laskę. Nie miala stanika ;d. ale po tym jak zlapalem ją za krocze skapnela sie i wysiadla w srodku drogi. NIECH ŻYJĄ BUSY stooo lat stoo lat niech żyyyyjąaaa żyyyjąąą nam
Avatar
OO / 8 grudnia 2010 r. o 21:11
Skończcie z tymi busami(czytaj rikszami)w 21 wieku. Tylko autobusy i to z klimatyzacją. Koniec dziadostwa i śmierci.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uczelnia z Lublina w krajowej elicie w sporcie akademickim. Jak poradziły sobie inne szkoły wyższe z regionu?

Uczelnia z Lublina w krajowej elicie w sporcie akademickim. Jak poradziły sobie inne szkoły wyższe z regionu?

Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie spisał się najlepiej z uczelni z naszego regionu w zakończonym już sezonie Akademickich Mistrzostw Polski. Medale zdobywali sportowcy także z innych szkół wyższych

Syn uderzał swoją matkę młotkiem w głowę. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła

Syn uderzał swoją matkę młotkiem w głowę. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła

88-latka otrzymała kilka ciosów w głowę młotkiem, trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami i tam zmarła. Policjanci z Chełma zatrzymali jej 61-letniego syna, który usłyszał już zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

Dwa miesiące plenerowych atrakcji. Wraca Centralny Plac Zabaw
2 lipca 2022, 16:00

Dwa miesiące plenerowych atrakcji. Wraca Centralny Plac Zabaw

Warsztaty dla osób w każdym wieku, koncerty, spektakle i wiele więcej. 2 lipca wystartuje letnia inicjatywa dla wszystkich mieszkańców, czyli Centralny Plac Zabaw. Na atrakcje można liczyć codziennie nie tylko na placu przed Centrum Kultury, bowiem podobnie jak przed rokiem CPZ zawita także w inne rejony miasta: do Domu Kultury LSM i Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.

Wypadek w szpitalu w Szczebrzeszynie. Zerwał się przewód z tlenem

Wypadek w szpitalu w Szczebrzeszynie. Zerwał się przewód z tlenem

Pracownik techniczny szpitala w Szczebrzeszynie został poszkodowany, gdy w poniedziałek, w pomieszczeniu, gdzie znajduje się instalacja tlenowa, doszło do zerwania jednego z przewodów.

Sąd nad drzewami, których już nie ma. Ratusz i deweloper odwołują się

Sąd nad drzewami, których już nie ma. Ratusz i deweloper odwołują się

Do sali rozpraw przenosi się spór o legalność zgód na wycinkę 37 drzew kolidujących z planami zaprzyjaźnionego z prezydentem dewelopera. Zezwolenia zostały unieważnione z powodu „rażącego naruszenia prawa”. Ratusz i deweloper odwołali się do sądu.

Nowe twarze w Keeza lubelskiej klasie okręgowej

Nowe twarze w Keeza lubelskiej klasie okręgowej

KS Góra Puławska, Tur Milejów i Stok Zakrzówek to nowi beniaminkowie rozgrywek

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"
Magazyn

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"

W Polsce rośnie ponad 3000 roślin, z tego około 1000 jest jadalnych. Nie ma atlasu ani książki, gdzie wszystkie te rośliny jadalne były zebrane - rozmowa z Justyną Pargiełą, zielarzem fitoterapeutą, dyplomowanym ziołoznawcą, uczennicą Łukasza Łuczaja, wegetarianką, pasjonatką dzikich roślin jadalnych

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?
galeria

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?

Prokuratura Rejonowa w Zamościu wyjaśnia, jak doszło do tragicznej śmierci 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce, którego zwłoki wyłowiono w weekend z zalewu w Zamościu. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Albert Krukow utrzelił hat-tricka dla ŁKS Łazy w spotkaniu z Tytanem Wisznice. Bramki gości bronił 59-letni prezes Zenon Stawecki. Bizon Jeleniec pokonał Orła Czemierniki 1:0 po ładnym golu Arkadiusza Osiaka