Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2013 r.
13:19
Edytuj ten wpis

Kontrolerzy w Lublinie bez odblasków, pod krawatem i z drukarką

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

W przyszłym tygodniu zmienią się zasady kontroli biletów w lubelskich autobusach i trolejbusach. Kontrolerów będzie więcej, założą jednakowe mundurki, a gapowiczom nie powinno być już tak łatwo posługiwać się czyimiś danymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kontrola w liczbach

300 – średnia dzienna liczba kontroli
70 tys. – średnia roczna liczba kontroli
33 tys. – tyle "mandatów” wystawiono w 2012 r.
24 tys. – tyle "mandatów” wystawiono od stycznia do października b.r.
3029 – tyle spośród tegorocznych kar zapłacono w ciągu 7 dni, czyli z 30 proc. zniżką
3 tys. – średnia miesięczna liczba wezwań do zapłaty
2,5 proc. – to szacowany odsetek gapowiczów
17 tys. zł – to kwota kar dla gapowicza-rekordzisty. Ma ponad 130 wezwań, to niepracujący 42-latek
35 proc. – taka jest średnia ściągalność opłat za jazdę na gapę, pomimo ścigania przez komorników
94 –tyle policja dostała wniosków o ściganie osób, które popełniły wykroczenie jadąc na gapę trzeci raz w ciągu roku

Kto jeździ na gapę?

28 proc.– studenci
19 proc. – uczniowie szkół średnich
16 proc. – osoby w wieku 25-30 lat
11 proc. – osoby w wieku 31-40 lat
8 proc. – osoby w wieku przedemerytalnym
8 proc. – gimnazjaliści
7 proc. – osoby w wieku 41-50 lat

Konkurs ZTM

Tablet, czytnik e-booków, cyfrowa ramka na zdjęcia oraz bilety okresowe: 150-, 90- i 30-dniowy czekają na laureatów konkursu, który ogłosił ZTM. Od 2 do 15 grudnia przyjmowane będą scenariusze komiksowych historyjek (od 1 do 6 scenek) ukazujących w humorystyczny sposób kontrolę biletów. Szczegóły na internetowej stronie ZTM.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 listopada 2013 o 13:40
0

Ja się lepiej wypowiadać nie będę.


Słuchajcie znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizacja-polozenia
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Bolec / 29 listopada 2013 o 10:13
0

Fajna babeczka na filmiku, pozdrawiam.

Avatar
jan / 29 listopada 2013 o 07:18
0

33000 mandatów pomniejszone o 10%/które anulowano/,razy mandat za przejazd na gapę.Całość pomniejszyć o koszty zatrudnienia kontrolerów/prawie 2.000 000,00zł rocznie/. Ile zostaje w kasie,a może trzeba jeszcze dołożyć do tego interesu.

Avatar
Emil / 28 listopada 2013 o 21:15
0

Haha  Kanar lepiej ubrany od kierowcy.  Brawo

Avatar
qe / 28 listopada 2013 o 16:43
0

8,5 minuty ? Wymysł tego siedzącego na Północnej... A jak będę leciał na sygnale do napadniętego i będę miał kolizje to każe mi wypisać 500 zł... Ten interes mi nie odpowiada.

Avatar
COOLejaż / 28 listopada 2013 o 16:31
0

He! He! Pic na wodę!!! A i tak największy odsetek gapowiczów to: osoby jeżdżące na obrzeżach miasta oraz "dojeżdżające" na gapę do kościoła w niedzielę rano (bo kontroli wtedy nie ma!). Mpk/Ztm -ogarnijcie się!!! Szanowni Państwo kontrolerzy!- nie róbcie z siebie kretynów i zacznijcie kontrolować w ponadstandardowych miejscach! Może już najwyższy czas opuścić "cieplutkie okolice": Lipowej, Alei Racławickich,Dworca PKS  tudzież im podobnych miejsc...

Avatar
moj_lublin / 28 listopada 2013 o 15:19
0

W większości miast "kanary" chodzą ubrani albo w specjalne uniformy(tak jak te, które będą obowiązywały u nas), albo jak inni, zwyczajni ludzie. Mają jednie swoją plakietkę. Jeździsz - kupujesz bilet. Prosta sprawa. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby to, które obowiązuje np. w Londynie. Nie masz biletu, nie wsiądziesz do autobusu.
 

Avatar
abcde / 28 listopada 2013 o 15:05
0

Może teraz  KANARY bd mieli więcej szacunku dla ludzi 

Avatar
Katia / 28 listopada 2013 o 14:53
0

A mi nowe stroje podobają się bardzo! Mam nadzieje,że dzięki nim, przede wszystkim młodzi ludzie okażą szacunek ludziom wykonującym ten mało "wygodny" zawód.

Avatar
ojoj / 28 listopada 2013 o 14:37
0

Kupa, nawet najlepiej ubrana nadal pozostaje kupą...

Kozaki do kobiet i starszych ludzi, płochliwe króliczki w zderzeniu z dresami.

Avatar
Gość / 29 listopada 2013 o 13:40
0

Ja się lepiej wypowiadać nie będę.


Słuchajcie znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizacja-polozenia
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Bolec / 29 listopada 2013 o 10:13
0

Fajna babeczka na filmiku, pozdrawiam.

Avatar
jan / 29 listopada 2013 o 07:18
0

33000 mandatów pomniejszone o 10%/które anulowano/,razy mandat za przejazd na gapę.Całość pomniejszyć o koszty zatrudnienia kontrolerów/prawie 2.000 000,00zł rocznie/. Ile zostaje w kasie,a może trzeba jeszcze dołożyć do tego interesu.

Avatar
Emil / 28 listopada 2013 o 21:15
0

Haha  Kanar lepiej ubrany od kierowcy.  Brawo

Avatar
qe / 28 listopada 2013 o 16:43
0

8,5 minuty ? Wymysł tego siedzącego na Północnej... A jak będę leciał na sygnale do napadniętego i będę miał kolizje to każe mi wypisać 500 zł... Ten interes mi nie odpowiada.

Avatar
COOLejaż / 28 listopada 2013 o 16:31
0

He! He! Pic na wodę!!! A i tak największy odsetek gapowiczów to: osoby jeżdżące na obrzeżach miasta oraz "dojeżdżające" na gapę do kościoła w niedzielę rano (bo kontroli wtedy nie ma!). Mpk/Ztm -ogarnijcie się!!! Szanowni Państwo kontrolerzy!- nie róbcie z siebie kretynów i zacznijcie kontrolować w ponadstandardowych miejscach! Może już najwyższy czas opuścić "cieplutkie okolice": Lipowej, Alei Racławickich,Dworca PKS  tudzież im podobnych miejsc...

Avatar
moj_lublin / 28 listopada 2013 o 15:19
0

W większości miast "kanary" chodzą ubrani albo w specjalne uniformy(tak jak te, które będą obowiązywały u nas), albo jak inni, zwyczajni ludzie. Mają jednie swoją plakietkę. Jeździsz - kupujesz bilet. Prosta sprawa. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby to, które obowiązuje np. w Londynie. Nie masz biletu, nie wsiądziesz do autobusu.
 

Avatar
abcde / 28 listopada 2013 o 15:05
0

Może teraz  KANARY bd mieli więcej szacunku dla ludzi 

Avatar
Katia / 28 listopada 2013 o 14:53
0

A mi nowe stroje podobają się bardzo! Mam nadzieje,że dzięki nim, przede wszystkim młodzi ludzie okażą szacunek ludziom wykonującym ten mało "wygodny" zawód.

Avatar
ojoj / 28 listopada 2013 o 14:37
0

Kupa, nawet najlepiej ubrana nadal pozostaje kupą...

Kozaki do kobiet i starszych ludzi, płochliwe króliczki w zderzeniu z dresami.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 2 3

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 8 5

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!