Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2009 r.
21:37
Edytuj ten wpis

Kościół chce otworzyć azyl dla molestowanych dziewcząt

0 13 A A

Lubelska kuria chce stworzyć pierwszy w Polsce dom dla skrzywdzonych dziewcząt. Miałyby tam zapewnioną kompleksową pomoc psychologiczną, prawną i duchową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Problem molestowanych dziewczyn nie jest rzadkością w naszym kraju, a rozwiązanie go nie jest łatwe – mówił w radiu eR metropolita lubelski abp Józef Życiński. – Złożoność sytuacji sprawiała, że najłatwiejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest znalezienie domu, w którym zamieszka kilka dziewczyn. W takim ośrodku będą miały możliwość powstania na nogi po bolesnych przeżyciach.

– Chcemy, aby ośrodek miał wymiar terapeutyczny – mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik kurii. – Prawdopodobnie będzie działał jako hostel, pewnego rodzaju azyl dla poszkodowanych dziewczyn.

Jest już budynek po byłej szkole, w którym będą mogły zamieszkać dziewczyny. Gdzie? Kuria jeszcze tego nie zdradza. – Szczegóły podamy, kiedy wszystkie formalności będą zakończone – dodaje ks. Puzewicz.

Jak przedstawiają się statystyki policyjne? – W 2007 roku było 79 przypadków molestowania małoletnich, w ubiegłym roku 72. Od stycznia do lipca tego roku zanotowaliśmy 31 takich przypadków – mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji.

Jednak policjanci przyznają, że może to być wierzchołek góry lodowej, bo o sporej części tych przestępstw nikt nigdy się nie dowiaduje. – Często sprawcy są z kręgu rodziny – dodaje policjantka. – Wtedy, jeśli ktoś z otoczenia nie zareaguje, ciężko wykryć tego typu przestępstwa.

Psycholodzy twierdzą, że aby dobrze pomóc, trzeba działać szybko. – Najważniejsze jest zmniejszenie poczucia bezradności, pomoc w powrocie do środowiska i do normalności – mówi dr Robert Porzak, psycholog z UMCS.

– Najlepiej, żeby zło się nie działo, ale jeśli już do tego dojdzie najważniejsza jest szybka pomoc. Musi być to jednak rozsądnie prowadzony ośrodek. Chodzi o profesjonalną ocenę przypadków osób, które się tam zgłoszą.

Kuria twierdzi, że zapewni kompleksową pomoc psychologiczna, prawną i duchową. W azylu będzie można mieszkać nawet kilka miesięcy.

W tej chwili osoby molestowane znajdują wsparcie w Centrum Interwencji Kryzysowej i policji. – Dzwonią do nas osoby szukające wsparcia, tylko w tym roku odebraliśmy telefony od 80 skrzywdzonych osób – mówi Agnieszka Zielińska, kierownik CIK.

– Sami dysponujemy mieszkaniem interwencyjnym, ale wiemy, że to za mało. Taki ośrodek to bardzo dobry pomysł. Policja także czeka na wszelkie zgłoszenia, zarówno od osób poszkodowanych, jak i tych, którzy widzą, że komuś dzieje się krzywda.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malgoska / 29 września 2009 o 14:47
0
O czym oni mowia? Puzewicz?! Sama bylam przez niego molestowana, a teraz chce pomagac innym dziewczynom? Juz ja wiem jak ta pomoc bedzie wygladala...!
Avatar
antydiabeł / 27 września 2009 o 09:07
0
lepiej jakby porządki u siebie najpierw zrobili - azyl dla molestowanych kleryków a później dla molestowanych przez księży dzieci
Avatar
MUMIA / 23 września 2009 o 14:32
0
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, a kościoły mają Święty Spokój – można se wejść, złożyć ręce, klęknąć wygodnie, wznieść oczy do nieba i... modły słać prosto do najnowszego typu Świętych „XXX”, a w języku liturgicznym chyba [color="#2E8B57"]„+++” - czyli wszystko jak w Raju – na golca![/color]W takiej też scenerii odbywają się nawet Msze Święte – te dla dzieci też, podczas których można nawet przystąpić do Komunii Świętej – od Watykanu poczynając po najmniejsze parafie...
Zaglądał Kler w d... przy okazji IN VITRO hołdując jedynej słusznej [color="#2E8B57"]watykańskiej teorii Penis Angelicus, której owocem są księżowskie dzieci [/color]– w Lublinie trudno odróżnić, które to dziecko księżowskie, a które nie! [color="#2E8B57"]Ilu było proboszczów – tyle osadu pozostało w charakterze księżowskich dzieci aktualnie zajmujących stanowiska![/color]Od lat na ten temat panuje Święty Spokój , na co też nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.
Rozwodnicy byli i są tak opier...niczani z ambon i od ołtarzy, że nawet dzieci się boją, a dzieciaci księża mają jak zwykle Święty Spokój, wszystkie zaś [color="#FF0000"]Axcelencje z Aminencjami straszą dzieciatych kapłanów, aby nie przyznawali się do własnego potomstwa [/color]– wszak jedynym świętym modelem Świętej Rodziny jest:
1)Gipsowa Mańka;
2)Gipsowy Józek;
3)Gipsowy Jezus...
KZNSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przypomina Kościołowi w tym miejscu, że nie raz media donosiły o molestowaniu w wydaniu kapłańskim i w tym miejscu pasuje nawet pieśń nabożna „Z Rąk Kapłańskich przyjmij Panie...”
Dziwna troska o molestowane wygląda tez dziwnie, tak samo dziwnie jak dziwnie wyglądały Targi Kościelne, na których eksponowany był alkohol pod Świętą Nazwą Krew Pańska - mimo, że Pańska to wali w czub jak zwykły patol!
Jeśli molestowane liczą na to, że znajdą tam opiekę – to się nie mylą, a jedyną gwarantowaną będzie: „Kto się w Opiekę odda Panu Swemu” - i tu KULejny problem – kto będzie tym Panem?
Molestowane będą tez mogły liczyć na wszelkie Światłości Kościelne – od Światłości Łaski Uświęcającej po Światłość Wiekuistą, nie zapominając o Światłości Ducha Świętego.
Tylko mały problem został do tej pory nie rozwiązany – nawet na Targach Nau(cz)ki, w których brali udział KULawi naukowcy -
Duchowieństwo płci obojga twierdzi, że to wszystko działa, a większość ludzi – w tym KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC -, że nie.
[color="#008000"]Płynie stąd prosty wniosek, że wszystkie Kościelne Światłości nie działają na trzeźwo, stąd trudno też zrezygnować z Krwi Pańskiej, bo na trzeźwo nawet Msza Święta nie jest ważna.
No cóż nie tylko Krew Pańska jest smaczna..., bo Ludziom „nie wolno”, a Księdzu wolno. I gdzie tu Boska Sprawiedliwość?

Zostańcie z B(L)OGIEM...[/color]
Rektorem ASC jest *************** ***************, tel. +** *** *** ***,
www.***************/*********.***. e-mail **********@****.**

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color][/size]
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, ... rozwiń
Avatar
ojbaba / 23 września 2009 o 13:18
0
Ha ha ha
Avatar
Gość / 23 września 2009 o 11:26
0
Dobry pomysł. Popieram. Kościół poza budowaniem nowych budynków powinien pomagać potrzebującym.
Avatar
and / 23 września 2009 o 10:20
0
Człowieku niedojrzały jeden z drugim co tak piszesz, ty sam zrób cokolwiek dobrego dla drugiego i wtedy oceniaj innych.
Avatar
V1 / 23 września 2009 o 08:44
0
TRAFIĄ Z DESZCZU POD RYNNE [size="7"][/size]
Avatar
evo / 23 września 2009 o 08:34
0
Hhhmm do tej pory myślałem, że sukienkowi wolą chłopców - jak ten świat się zmienia!! Podobno szefem tego ośrodka ma zostać księżulo co się ostatnio ze Szczypińską zabawiał!! A tak poważnie to od tego typu pomocy są inne instytucje a nie sfrustrowani księża!
Avatar
4545 / 23 września 2009 o 07:49
0
nikt nie przeczy,że to może być pomoc.tylko dlaczego kościół.
Zobacz też jakie są plany watykanu.Dzieci księży mają byc przez nich uznane,dzieci beda mogly dziedziczyc po ojcu,nosic jego nazwisko.
Osrodek skupi się na pomocy dla takich wlasnie ofiar.Ofiar księży.Jest ich nie mało.
Avatar
mosquito / 23 września 2009 o 07:45
0
A co z molestowanymi chłopcami ? To dyskryminacja !
Avatar
Malgoska / 29 września 2009 o 14:47
0
O czym oni mowia? Puzewicz?! Sama bylam przez niego molestowana, a teraz chce pomagac innym dziewczynom? Juz ja wiem jak ta pomoc bedzie wygladala...!
Avatar
antydiabeł / 27 września 2009 o 09:07
0
lepiej jakby porządki u siebie najpierw zrobili - azyl dla molestowanych kleryków a później dla molestowanych przez księży dzieci
Avatar
MUMIA / 23 września 2009 o 14:32
0
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, a kościoły mają Święty Spokój – można se wejść, złożyć ręce, klęknąć wygodnie, wznieść oczy do nieba i... modły słać prosto do najnowszego typu Świętych „XXX”, a w języku liturgicznym chyba [color="#2E8B57"]„+++” - czyli wszystko jak w Raju – na golca![/color]W takiej też scenerii odbywają się nawet Msze Święte – te dla dzieci też, podczas których można nawet przystąpić do Komunii Świętej – od Watykanu poczynając po najmniejsze parafie...
Zaglądał Kler w d... przy okazji IN VITRO hołdując jedynej słusznej [color="#2E8B57"]watykańskiej teorii Penis Angelicus, której owocem są księżowskie dzieci [/color]– w Lublinie trudno odróżnić, które to dziecko księżowskie, a które nie! [color="#2E8B57"]Ilu było proboszczów – tyle osadu pozostało w charakterze księżowskich dzieci aktualnie zajmujących stanowiska![/color]Od lat na ten temat panuje Święty Spokój , na co też nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.
Rozwodnicy byli i są tak opier...niczani z ambon i od ołtarzy, że nawet dzieci się boją, a dzieciaci księża mają jak zwykle Święty Spokój, wszystkie zaś [color="#FF0000"]Axcelencje z Aminencjami straszą dzieciatych kapłanów, aby nie przyznawali się do własnego potomstwa [/color]– wszak jedynym świętym modelem Świętej Rodziny jest:
1)Gipsowa Mańka;
2)Gipsowy Józek;
3)Gipsowy Jezus...
KZNSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przypomina Kościołowi w tym miejscu, że nie raz media donosiły o molestowaniu w wydaniu kapłańskim i w tym miejscu pasuje nawet pieśń nabożna „Z Rąk Kapłańskich przyjmij Panie...”
Dziwna troska o molestowane wygląda tez dziwnie, tak samo dziwnie jak dziwnie wyglądały Targi Kościelne, na których eksponowany był alkohol pod Świętą Nazwą Krew Pańska - mimo, że Pańska to wali w czub jak zwykły patol!
Jeśli molestowane liczą na to, że znajdą tam opiekę – to się nie mylą, a jedyną gwarantowaną będzie: „Kto się w Opiekę odda Panu Swemu” - i tu KULejny problem – kto będzie tym Panem?
Molestowane będą tez mogły liczyć na wszelkie Światłości Kościelne – od Światłości Łaski Uświęcającej po Światłość Wiekuistą, nie zapominając o Światłości Ducha Świętego.
Tylko mały problem został do tej pory nie rozwiązany – nawet na Targach Nau(cz)ki, w których brali udział KULawi naukowcy -
Duchowieństwo płci obojga twierdzi, że to wszystko działa, a większość ludzi – w tym KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC -, że nie.
[color="#008000"]Płynie stąd prosty wniosek, że wszystkie Kościelne Światłości nie działają na trzeźwo, stąd trudno też zrezygnować z Krwi Pańskiej, bo na trzeźwo nawet Msza Święta nie jest ważna.
No cóż nie tylko Krew Pańska jest smaczna..., bo Ludziom „nie wolno”, a Księdzu wolno. I gdzie tu Boska Sprawiedliwość?

Zostańcie z B(L)OGIEM...[/color]
Rektorem ASC jest *************** ***************, tel. +** *** *** ***,
www.***************/*********.***. e-mail **********@****.**

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color][/size]
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, ... rozwiń
Avatar
ojbaba / 23 września 2009 o 13:18
0
Ha ha ha
Avatar
Gość / 23 września 2009 o 11:26
0
Dobry pomysł. Popieram. Kościół poza budowaniem nowych budynków powinien pomagać potrzebującym.
Avatar
and / 23 września 2009 o 10:20
0
Człowieku niedojrzały jeden z drugim co tak piszesz, ty sam zrób cokolwiek dobrego dla drugiego i wtedy oceniaj innych.
Avatar
V1 / 23 września 2009 o 08:44
0
TRAFIĄ Z DESZCZU POD RYNNE [size="7"][/size]
Avatar
evo / 23 września 2009 o 08:34
0
Hhhmm do tej pory myślałem, że sukienkowi wolą chłopców - jak ten świat się zmienia!! Podobno szefem tego ośrodka ma zostać księżulo co się ostatnio ze Szczypińską zabawiał!! A tak poważnie to od tego typu pomocy są inne instytucje a nie sfrustrowani księża!
Avatar
4545 / 23 września 2009 o 07:49
0
nikt nie przeczy,że to może być pomoc.tylko dlaczego kościół.
Zobacz też jakie są plany watykanu.Dzieci księży mają byc przez nich uznane,dzieci beda mogly dziedziczyc po ojcu,nosic jego nazwisko.
Osrodek skupi się na pomocy dla takich wlasnie ofiar.Ofiar księży.Jest ich nie mało.
Avatar
mosquito / 23 września 2009 o 07:45
0
A co z molestowanymi chłopcami ? To dyskryminacja !
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 0

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 2 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 4

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!