Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2009 r.
21:37
Edytuj ten wpis

Kościół chce otworzyć azyl dla molestowanych dziewcząt

0 13 A A

Lubelska kuria chce stworzyć pierwszy w Polsce dom dla skrzywdzonych dziewcząt. Miałyby tam zapewnioną kompleksową pomoc psychologiczną, prawną i duchową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Problem molestowanych dziewczyn nie jest rzadkością w naszym kraju, a rozwiązanie go nie jest łatwe – mówił w radiu eR metropolita lubelski abp Józef Życiński. – Złożoność sytuacji sprawiała, że najłatwiejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest znalezienie domu, w którym zamieszka kilka dziewczyn. W takim ośrodku będą miały możliwość powstania na nogi po bolesnych przeżyciach.

– Chcemy, aby ośrodek miał wymiar terapeutyczny – mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik kurii. – Prawdopodobnie będzie działał jako hostel, pewnego rodzaju azyl dla poszkodowanych dziewczyn.

Jest już budynek po byłej szkole, w którym będą mogły zamieszkać dziewczyny. Gdzie? Kuria jeszcze tego nie zdradza. – Szczegóły podamy, kiedy wszystkie formalności będą zakończone – dodaje ks. Puzewicz.

Jak przedstawiają się statystyki policyjne? – W 2007 roku było 79 przypadków molestowania małoletnich, w ubiegłym roku 72. Od stycznia do lipca tego roku zanotowaliśmy 31 takich przypadków – mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji.

Jednak policjanci przyznają, że może to być wierzchołek góry lodowej, bo o sporej części tych przestępstw nikt nigdy się nie dowiaduje. – Często sprawcy są z kręgu rodziny – dodaje policjantka. – Wtedy, jeśli ktoś z otoczenia nie zareaguje, ciężko wykryć tego typu przestępstwa.

Psycholodzy twierdzą, że aby dobrze pomóc, trzeba działać szybko. – Najważniejsze jest zmniejszenie poczucia bezradności, pomoc w powrocie do środowiska i do normalności – mówi dr Robert Porzak, psycholog z UMCS.

– Najlepiej, żeby zło się nie działo, ale jeśli już do tego dojdzie najważniejsza jest szybka pomoc. Musi być to jednak rozsądnie prowadzony ośrodek. Chodzi o profesjonalną ocenę przypadków osób, które się tam zgłoszą.

Kuria twierdzi, że zapewni kompleksową pomoc psychologiczna, prawną i duchową. W azylu będzie można mieszkać nawet kilka miesięcy.

W tej chwili osoby molestowane znajdują wsparcie w Centrum Interwencji Kryzysowej i policji. – Dzwonią do nas osoby szukające wsparcia, tylko w tym roku odebraliśmy telefony od 80 skrzywdzonych osób – mówi Agnieszka Zielińska, kierownik CIK.

– Sami dysponujemy mieszkaniem interwencyjnym, ale wiemy, że to za mało. Taki ośrodek to bardzo dobry pomysł. Policja także czeka na wszelkie zgłoszenia, zarówno od osób poszkodowanych, jak i tych, którzy widzą, że komuś dzieje się krzywda.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malgoska / 29 września 2009 o 14:47
0
O czym oni mowia? Puzewicz?! Sama bylam przez niego molestowana, a teraz chce pomagac innym dziewczynom? Juz ja wiem jak ta pomoc bedzie wygladala...!
Avatar
antydiabeł / 27 września 2009 o 09:07
0
lepiej jakby porządki u siebie najpierw zrobili - azyl dla molestowanych kleryków a później dla molestowanych przez księży dzieci
Avatar
MUMIA / 23 września 2009 o 14:32
0
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, a kościoły mają Święty Spokój – można se wejść, złożyć ręce, klęknąć wygodnie, wznieść oczy do nieba i... modły słać prosto do najnowszego typu Świętych „XXX”, a w języku liturgicznym chyba [color="#2E8B57"]„+++” - czyli wszystko jak w Raju – na golca![/color]W takiej też scenerii odbywają się nawet Msze Święte – te dla dzieci też, podczas których można nawet przystąpić do Komunii Świętej – od Watykanu poczynając po najmniejsze parafie...
Zaglądał Kler w d... przy okazji IN VITRO hołdując jedynej słusznej [color="#2E8B57"]watykańskiej teorii Penis Angelicus, której owocem są księżowskie dzieci [/color]– w Lublinie trudno odróżnić, które to dziecko księżowskie, a które nie! [color="#2E8B57"]Ilu było proboszczów – tyle osadu pozostało w charakterze księżowskich dzieci aktualnie zajmujących stanowiska![/color]Od lat na ten temat panuje Święty Spokój , na co też nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.
Rozwodnicy byli i są tak opier...niczani z ambon i od ołtarzy, że nawet dzieci się boją, a dzieciaci księża mają jak zwykle Święty Spokój, wszystkie zaś [color="#FF0000"]Axcelencje z Aminencjami straszą dzieciatych kapłanów, aby nie przyznawali się do własnego potomstwa [/color]– wszak jedynym świętym modelem Świętej Rodziny jest:
1)Gipsowa Mańka;
2)Gipsowy Józek;
3)Gipsowy Jezus...
KZNSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przypomina Kościołowi w tym miejscu, że nie raz media donosiły o molestowaniu w wydaniu kapłańskim i w tym miejscu pasuje nawet pieśń nabożna „Z Rąk Kapłańskich przyjmij Panie...”
Dziwna troska o molestowane wygląda tez dziwnie, tak samo dziwnie jak dziwnie wyglądały Targi Kościelne, na których eksponowany był alkohol pod Świętą Nazwą Krew Pańska - mimo, że Pańska to wali w czub jak zwykły patol!
Jeśli molestowane liczą na to, że znajdą tam opiekę – to się nie mylą, a jedyną gwarantowaną będzie: „Kto się w Opiekę odda Panu Swemu” - i tu KULejny problem – kto będzie tym Panem?
Molestowane będą tez mogły liczyć na wszelkie Światłości Kościelne – od Światłości Łaski Uświęcającej po Światłość Wiekuistą, nie zapominając o Światłości Ducha Świętego.
Tylko mały problem został do tej pory nie rozwiązany – nawet na Targach Nau(cz)ki, w których brali udział KULawi naukowcy -
Duchowieństwo płci obojga twierdzi, że to wszystko działa, a większość ludzi – w tym KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC -, że nie.
[color="#008000"]Płynie stąd prosty wniosek, że wszystkie Kościelne Światłości nie działają na trzeźwo, stąd trudno też zrezygnować z Krwi Pańskiej, bo na trzeźwo nawet Msza Święta nie jest ważna.
No cóż nie tylko Krew Pańska jest smaczna..., bo Ludziom „nie wolno”, a Księdzu wolno. I gdzie tu Boska Sprawiedliwość?

Zostańcie z B(L)OGIEM...[/color]
Rektorem ASC jest *************** ***************, tel. +** *** *** ***,
www.***************/*********.***. e-mail **********@****.**

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color][/size]
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, ... rozwiń
Avatar
ojbaba / 23 września 2009 o 13:18
0
Ha ha ha
Avatar
Gość / 23 września 2009 o 11:26
0
Dobry pomysł. Popieram. Kościół poza budowaniem nowych budynków powinien pomagać potrzebującym.
Avatar
and / 23 września 2009 o 10:20
0
Człowieku niedojrzały jeden z drugim co tak piszesz, ty sam zrób cokolwiek dobrego dla drugiego i wtedy oceniaj innych.
Avatar
V1 / 23 września 2009 o 08:44
0
TRAFIĄ Z DESZCZU POD RYNNE [size="7"][/size]
Avatar
evo / 23 września 2009 o 08:34
0
Hhhmm do tej pory myślałem, że sukienkowi wolą chłopców - jak ten świat się zmienia!! Podobno szefem tego ośrodka ma zostać księżulo co się ostatnio ze Szczypińską zabawiał!! A tak poważnie to od tego typu pomocy są inne instytucje a nie sfrustrowani księża!
Avatar
4545 / 23 września 2009 o 07:49
0
nikt nie przeczy,że to może być pomoc.tylko dlaczego kościół.
Zobacz też jakie są plany watykanu.Dzieci księży mają byc przez nich uznane,dzieci beda mogly dziedziczyc po ojcu,nosic jego nazwisko.
Osrodek skupi się na pomocy dla takich wlasnie ofiar.Ofiar księży.Jest ich nie mało.
Avatar
mosquito / 23 września 2009 o 07:45
0
A co z molestowanymi chłopcami ? To dyskryminacja !
Avatar
Malgoska / 29 września 2009 o 14:47
0
O czym oni mowia? Puzewicz?! Sama bylam przez niego molestowana, a teraz chce pomagac innym dziewczynom? Juz ja wiem jak ta pomoc bedzie wygladala...!
Avatar
antydiabeł / 27 września 2009 o 09:07
0
lepiej jakby porządki u siebie najpierw zrobili - azyl dla molestowanych kleryków a później dla molestowanych przez księży dzieci
Avatar
MUMIA / 23 września 2009 o 14:32
0
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, a kościoły mają Święty Spokój – można se wejść, złożyć ręce, klęknąć wygodnie, wznieść oczy do nieba i... modły słać prosto do najnowszego typu Świętych „XXX”, a w języku liturgicznym chyba [color="#2E8B57"]„+++” - czyli wszystko jak w Raju – na golca![/color]W takiej też scenerii odbywają się nawet Msze Święte – te dla dzieci też, podczas których można nawet przystąpić do Komunii Świętej – od Watykanu poczynając po najmniejsze parafie...
Zaglądał Kler w d... przy okazji IN VITRO hołdując jedynej słusznej [color="#2E8B57"]watykańskiej teorii Penis Angelicus, której owocem są księżowskie dzieci [/color]– w Lublinie trudno odróżnić, które to dziecko księżowskie, a które nie! [color="#2E8B57"]Ilu było proboszczów – tyle osadu pozostało w charakterze księżowskich dzieci aktualnie zajmujących stanowiska![/color]Od lat na ten temat panuje Święty Spokój , na co też nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.
Rozwodnicy byli i są tak opier...niczani z ambon i od ołtarzy, że nawet dzieci się boją, a dzieciaci księża mają jak zwykle Święty Spokój, wszystkie zaś [color="#FF0000"]Axcelencje z Aminencjami straszą dzieciatych kapłanów, aby nie przyznawali się do własnego potomstwa [/color]– wszak jedynym świętym modelem Świętej Rodziny jest:
1)Gipsowa Mańka;
2)Gipsowy Józek;
3)Gipsowy Jezus...
KZNSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przypomina Kościołowi w tym miejscu, że nie raz media donosiły o molestowaniu w wydaniu kapłańskim i w tym miejscu pasuje nawet pieśń nabożna „Z Rąk Kapłańskich przyjmij Panie...”
Dziwna troska o molestowane wygląda tez dziwnie, tak samo dziwnie jak dziwnie wyglądały Targi Kościelne, na których eksponowany był alkohol pod Świętą Nazwą Krew Pańska - mimo, że Pańska to wali w czub jak zwykły patol!
Jeśli molestowane liczą na to, że znajdą tam opiekę – to się nie mylą, a jedyną gwarantowaną będzie: „Kto się w Opiekę odda Panu Swemu” - i tu KULejny problem – kto będzie tym Panem?
Molestowane będą tez mogły liczyć na wszelkie Światłości Kościelne – od Światłości Łaski Uświęcającej po Światłość Wiekuistą, nie zapominając o Światłości Ducha Świętego.
Tylko mały problem został do tej pory nie rozwiązany – nawet na Targach Nau(cz)ki, w których brali udział KULawi naukowcy -
Duchowieństwo płci obojga twierdzi, że to wszystko działa, a większość ludzi – w tym KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC -, że nie.
[color="#008000"]Płynie stąd prosty wniosek, że wszystkie Kościelne Światłości nie działają na trzeźwo, stąd trudno też zrezygnować z Krwi Pańskiej, bo na trzeźwo nawet Msza Święta nie jest ważna.
No cóż nie tylko Krew Pańska jest smaczna..., bo Ludziom „nie wolno”, a Księdzu wolno. I gdzie tu Boska Sprawiedliwość?

Zostańcie z B(L)OGIEM...[/color]
Rektorem ASC jest *************** ***************, tel. +** *** *** ***,
www.***************/*********.***. e-mail **********@****.**

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color][/size]
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, ... rozwiń
Avatar
ojbaba / 23 września 2009 o 13:18
0
Ha ha ha
Avatar
Gość / 23 września 2009 o 11:26
0
Dobry pomysł. Popieram. Kościół poza budowaniem nowych budynków powinien pomagać potrzebującym.
Avatar
and / 23 września 2009 o 10:20
0
Człowieku niedojrzały jeden z drugim co tak piszesz, ty sam zrób cokolwiek dobrego dla drugiego i wtedy oceniaj innych.
Avatar
V1 / 23 września 2009 o 08:44
0
TRAFIĄ Z DESZCZU POD RYNNE [size="7"][/size]
Avatar
evo / 23 września 2009 o 08:34
0
Hhhmm do tej pory myślałem, że sukienkowi wolą chłopców - jak ten świat się zmienia!! Podobno szefem tego ośrodka ma zostać księżulo co się ostatnio ze Szczypińską zabawiał!! A tak poważnie to od tego typu pomocy są inne instytucje a nie sfrustrowani księża!
Avatar
4545 / 23 września 2009 o 07:49
0
nikt nie przeczy,że to może być pomoc.tylko dlaczego kościół.
Zobacz też jakie są plany watykanu.Dzieci księży mają byc przez nich uznane,dzieci beda mogly dziedziczyc po ojcu,nosic jego nazwisko.
Osrodek skupi się na pomocy dla takich wlasnie ofiar.Ofiar księży.Jest ich nie mało.
Avatar
mosquito / 23 września 2009 o 07:45
0
A co z molestowanymi chłopcami ? To dyskryminacja !
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 0

Aplikacja poszukiwana. Chodzi o takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 8 1

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 138 16

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 0

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 13 7

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 5

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 12

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 29 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 14 9

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 55 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 161 11

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską