Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 kwietnia 2013 r.
13:30
Edytuj ten wpis

Kowalczyk doniósł do prokuratury na posła Kabacińskiego

Autor: Zdjęcie autora drs rp
0 21 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Jest kolejne pismo do prokuratury w sprawie powołania bez konkursu na stanowisko prezesa LPEC byłego szefa kopalni w Bogdance, Mirosława Tarasa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypomnijmy, że kilka dni przed wyborem prezesa prezydent zmienił swym zarządzeniem zasady wyboru szefów spółek komunalnych. Zniósł obowiązek przeprowadzania konkursu, jeśli rada nadzorcza spółki zamierza powołać na fotel prezesa osobę z doświadczeniem w kierowaniu spółkami giełdowymi. Później zmienił zarządzenie o wynagradzaniu zarządu LPEC tak, że Tarasowi po objęciu funkcji od 1 kwietnia zaczęło przysługiwać wynagrodzenie wyższe o prawie 4 tys. zł brutto od tego, które otrzymywał poprzedni szef spółki.

Kilka dni temu o zbadanie tej sprawy wystąpił do prokuratury poseł Ruchu Palikota, Michał Kabaciński. Powiadomił on śledczych o tym, że prezydent mógł przekroczyć swoje uprawnienia i przyjąć korzyść majątkową.

Rzeczniczka prezydenta komentowała, że prawo nie wymaga od samorządów przeprowadzania konkursów na stanowiska prezesów spółek komunalnych. Ratusz podkreślał też, że również podwyżka wynagrodzenia prezesa LPEC była zgodna z prawem.

Dzisiaj swoje pismo w tej sprawie złożył przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk. Chce, by prokuratura zbadała, czy poseł składając doniesienie sam nie złamał prawa. Kowalczyk powołuje się tu na artykuł Kodeksu karnego mówiący, że karze do 2 lat więzienia podlega ten, kto składa zawiadomienie o przestępstwie wiedząc, że do przestępstwa nie doszło.

– Prezydent wielokrotnie uzasadniał tryb wyboru nowego prezesa w sposób nie budzący wątpliwości co do prawidłowości całego procesu – pisze Kowalczyk w piśmie do prokuratury. Dodaje, że poseł Kabaciński w zeszłym roku skończył studia prawnicze i powinien znać przepisy. Wytyka mu też, że nie korzysta z wysyłanych mu regularnie zaproszeń na sesje Rady Miasta, na których mógłby swobodnie pytać o to, co go nurtuje.

- Ja nie stwierdziłem faktu, że prezydent złamał prawo. Prosili mnie o interwencję mieszkańcy Lublina, którzy oczekują, że wyjaśnię tą sprawę. Zadałem pytanie prokuraturze czy doszło do nieprawidłowości i tylko prokurator może ocenić czy podejrzenia są bezpodstawne. Prezydent miał prawo zmienić zarządzenie. Mnie interesują okoliczności: zarządzenia jest zmienione, a po trzech dniach wybrany nowy prezes – stwierdza Kabaciński. I dodaje: - Nie rozumiem co ma pan Kowalczyk do mojego zawiadomienia? Czy chce się przypodobać prezydentowi żeby znaleźć się na proprezydenckiej liście wyborczej?


Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 5 kwietnia 2013 o 09:07
0
A jednak Kowalczyk się wpisuje w złodziejski proceder!Najpierw niech pomyśli o ludziach w Lublinie ,ktorzy nie mają z czego żyć,a potem niech bierze w obronę hazardzistów.Popdejrzewałem Kowalczyka o prawdziwie obywatelską postawę,zasługującą na miano przewodniczącego.On jednak przewodniczy hazardzistom i gumo filcowym,ktorych ręce są bardzo lepkie! Jednak lepiej ,że nie pozwolono mu w PIS-ie rozwinąć skrzydeł,bo do końca by wszystko zepsuł.!!!
Avatar
SB / 5 kwietnia 2013 o 08:43
0
Na trawkę ....kto doniesie teraz na Kowalczyka ?



Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził te rzepkę oglądać co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!

Zawołał dziadek na pomoc babcię:
"Ja złapię rzepkę, ty za mnie złap się!"
I biedny dziadek z babcią niebogą
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!

Przyleciał wnuczek, babci się złapał,
Poci się, stęka, aż się zasapał!
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Zawołał wnuczek szczeniaczka Mruczka,
Przyleciał Mruczek i ciągnie wnuczka!
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Na kurkę czyhał kotek w ukryciu,
Zaszczekał Mruczek: "Pomóż nam, Kiciu!"
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Więc woła Kicia kurkę z podwórka,
Wnet przyleciała usłużna kurka.
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Szła sobie gąska ścieżynką wąską,
Krzyknęła kurka: "Chodź no tu gąsko!"
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Leciał wysoko bocian-długonos,
"Fruńże tu, boćku, do nas na pomoc!"
Bociek za gąskę,
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Skakała drogą zielona żabka,
Złapała boćka - rzadka to gradka!
Żabka za boćka,
Bociek za gąskę,
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
A na przyczepkę
Kawka za żabkę
Bo na tę rzepkę
Też miała chrapkę.

Tak się zawzięli,
Tak się nadęli,
Ze nagle rzepkę
Trrrach!! - wyciągnęli!
Aż wstyd powiedzieć,
Co było dalej!
Wszyscy na siebie
Poupadali:
Rzepka na dziadka,
Dziadek na babcię,
Babcia na wnuczka,
Wnuczek na Mruczka,
Mruczek na Kicię,
Kicia na kurkę,
Kurka na gąskę,
Gąska na boćka,
Bociek na żabkę,
Żabka na kawkę
I na ostatku
Kawka na trawkę.
Na trawkę ....kto doniesie teraz na Kowalczyka ?



Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził te rzepkę oglądać co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!

Zawołał dziadek na pomoc babcię:
"Ja złapię rzepkę, ty za mnie złap się!"
I biedny dziadek z babcią niebogą
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!
Babcia za dz... rozwiń
Avatar
Rak teeż ryba / 5 kwietnia 2013 o 08:31
0
Kowalczyk oczerniał PO .....teraz ,,Przyjaciel ,,co za obłuda kupił PUSTE OBIETNICE
http://www.youtube.com/watch?v=JLn-sSMjDp0
Avatar
Egon / 5 kwietnia 2013 o 07:58
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365119767' post='754831']
-----------------------------CZŁOWIEK PREZYDENTA W PONIŻAJĄCEJ AKCJI------------------------------- Już nie tylko Prezydent ale i Prezydenta "ludzie" kompromitują Urząd Miasta Lublina !. Pozostawiam swoją opinie o "Ruchu Palikota" ale tym razem Poseł Kabaciński w dodatku absolwent PRAWA ma absolutną rację . Poseł Kabaciński jako Poseł miał prawo a nawet OBOWIĄZEK powiadomienia Prokuratury o "ekscesach" Prezydenta ingerującego w decyzje Zarządów i Spółek !. Lubin nie jest "folwarkiem" Prezydenta i nie ma prawa ingerencji w prawa kadrowe Instytucji lubelskich . A pan Kowalczyk niech wreszcie zrozumie , że każdy ma prawo złóżenia Doniesienia o ewentualnym przestępstwie a zadaniem Prokuratury jest to Doniesienie sprawdzić i jeżeli rzeczywiście narusza prawo , rozpocząć Dochodzenie wyjaśniające !. Pan Kowalczyk (PO) chce straszyć Lublinian aby ewentualne Doniesienia na Prezydenta nie mogły być składane (sic?). Ja osobiście mam już kilka takich Doniesień na Prezydenta przygotowane ale oczekuje na Instytucje związkowe lub lubelskich Radnych którzy bardziej skutecznie złożą Doniesienia na Prezydenta Lublina p.Zuka (PO) . Jeżeli już to Prokuratura powinna zainteresować się także "ludżmi Prezydenta" w których gronie jest p. Kowalczyk (PO) . Pan Radny Kabaciński zapomniał Donieść ingerencji Prezydenta Zuka w wybór Prezesa "MZK" i w innych Firmach i Spółkach . Najważniejsze Panie Kabaciński jest przeprowadzenie kontroli DOTACJI "UE" i Inwestycji oraz "Spółek" tzw. "prezydenckich" które bazują na DOTACJACH "UE" . W tej dziedzinie obraca się...MILIONAMI ! . UWAGA ! , może Pan uratuje nasze miasto Lublin od utraty 140 MILIONÓW które Prezydent chce "utopić" w BAGNIE po cukrowni !. Odkupił Prezydent za 10 MILIONÓW od kumpla BAGNO po cukrowni, choć facet płacił miastu podatek i teraz to...BAGNO jest inwestycyjnie BEZUŻYTECZNE a Prezydent wykombinował postawienie na tym BAGNIE stadionu "kurnika" za 140 MILIONÓW (?) . Aby taki stadion postawić potrzeba jest WBIĆ W BAGNO... 160 KILOMETRÓW BETONOWYCH BALI i dopiero na tych balach ma stanąć sta dion . Ryzyko utraty 140 MILIONÓW jest bardzo duże , bo nikt nie daje gwarancji , że ten stad ion nie będzie SIĘ ZAPADAŁ (?) . Prokuratura może uratowaćź 140 MILIONÓW W KILKUDNIOWYM DOCHODZENIU . "NIK" był w Ratuszu i przez kilka miesięcy nie mogli ustalić , POMYSŁODAWCE BUDOWY STADIONU NA BAGNIE (sic?). Wystarczyło tylko sprawdzić KTO KUPIŁ TO BAGNO I ROZPOCZĄĆ ŚLEDZTWO MARNOTRAWIENIA PUBLICZNYCH FUNDUSZY NA TO BAGNO !. Nie popieram Ruchu Palikota ale Pan może jako Poseł dużo dobrego zrobić dla Lublina .
[/quote]
SYLWESTER weź leki!!!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365119767' post='754831']
-----------------------------CZŁOWIEK PREZYDENTA W PONIŻAJĄCEJ AKCJI------------------------------- Już nie tylko Prezydent ale i Prezydenta "ludzie" kompromitują Urząd Miasta Lublina !. Pozostawiam swoją opinie o "Ruchu Palikota" ale tym razem Poseł Kabaciński w dodatku absolwent PRAWA ma absolutną rację . Poseł Kabaciński jako Poseł miał prawo a nawet OBOWIĄZEK powiadomienia ... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 5 kwietnia 2013 o 01:56
0
-----------------------------CZŁOWIEK PREZYDENTA W PONIŻAJĄCEJ AKCJI------------------------------- Już nie tylko Prezydent ale i Prezydenta "ludzie" kompromitują Urząd Miasta Lublina !. Pozostawiam swoją opinie o "Ruchu Palikota" ale tym razem Poseł Kabaciński w dodatku absolwent PRAWA ma absolutną rację . Poseł Kabaciński jako Poseł miał prawo a nawet OBOWIĄZEK powiadomienia Prokuratury o "ekscesach" Prezydenta ingerującego w decyzje Zarządów i Spółek !. Lubin nie jest "folwarkiem" Prezydenta i nie ma prawa ingerencji w prawa kadrowe Instytucji lubelskich . A pan Kowalczyk niech wreszcie zrozumie , że każdy ma prawo złóżenia Doniesienia o ewentualnym przestępstwie a zadaniem Prokuratury jest to Doniesienie sprawdzić i jeżeli rzeczywiście narusza prawo , rozpocząć Dochodzenie wyjaśniające !. Pan Kowalczyk (PO) chce straszyć Lublinian aby ewentualne Doniesienia na Prezydenta nie mogły być składane (sic?). Ja osobiście mam już kilka takich Doniesień na Prezydenta przygotowane ale oczekuje na Instytucje związkowe lub lubelskich Radnych którzy bardziej skutecznie złożą Doniesienia na Prezydenta Lublina p.Zuka (PO) . Jeżeli już to Prokuratura powinna zainteresować się także "ludżmi Prezydenta" w których gronie jest p. Kowalczyk (PO) . Pan Radny Kabaciński zapomniał Donieść ingerencji Prezydenta Zuka w wybór Prezesa "MZK" i w innych Firmach i Spółkach . Najważniejsze Panie Kabaciński jest przeprowadzenie kontroli DOTACJI "UE" i Inwestycji oraz "Spółek" tzw. "prezydenckich" które bazują na DOTACJACH "UE" . W tej dziedzinie obraca się...MILIONAMI ! . UWAGA ! , może Pan uratuje nasze miasto Lublin od utraty 140 MILIONÓW które Prezydent chce "utopić" w BAGNIE po cukrowni !. Odkupił Prezydent za 10 MILIONÓW od kumpla BAGNO po cukrowni, choć facet płacił miastu podatek i teraz to...BAGNO jest inwestycyjnie BEZUŻYTECZNE a Prezydent wykombinował postawienie na tym BAGNIE stadionu "kurnika" za 140 MILIONÓW (?) . Aby taki stadion postawić potrzeba jest WBIĆ W BAGNO... 160 KILOMETRÓW BETONOWYCH BALI i dopiero na tych balach ma stanąć sta dion . Ryzyko utraty 140 MILIONÓW jest bardzo duże , bo nikt nie daje gwarancji , że ten stad ion nie będzie SIĘ ZAPADAŁ (?) . Prokuratura może uratowaćź 140 MILIONÓW W KILKUDNIOWYM DOCHODZENIU . "NIK" był w Ratuszu i przez kilka miesięcy nie mogli ustalić , POMYSŁODAWCE BUDOWY STADIONU NA BAGNIE (sic?). Wystarczyło tylko sprawdzić KTO KUPIŁ TO BAGNO I ROZPOCZĄĆ ŚLEDZTWO MARNOTRAWIENIA PUBLICZNYCH FUNDUSZY NA TO BAGNO !. Nie popieram Ruchu Palikota ale Pan może jako Poseł dużo dobrego zrobić dla Lublina .
-----------------------------CZŁOWIEK PREZYDENTA W PONIŻAJĄCEJ AKCJI------------------------------- Już nie tylko Prezydent ale i Prezydenta "ludzie" kompromitują Urząd Miasta Lublina !. Pozostawiam swoją opinie o "Ruchu Palikota" ale tym razem Poseł Kabaciński w dodatku absolwent PRAWA ma absolutną rację . Poseł Kabaciński jako Poseł miał prawo a nawet OBOWIĄZEK powiadomienia Prokuratury o "ekscesach" Prezydenta ingerującego w decyzje Zarządów i Spółek ... rozwiń
Avatar
Marcin / 5 kwietnia 2013 o 00:04
0
Dlaczego klamiecie pisząc nieprawdę panowie z PIS, a może od Palikota ( bo prowadzicie razem uzgodniony -co jest zadziwiające - skoordynowany atak na Żuka i Kowalczyka ) Kowalczyk jeździ do Ratusza (tak jak Żuk) swoim samochodem prywatnym więc nie kłamcie.
Avatar
obiektywny / 4 kwietnia 2013 o 23:05
0
[quote name='pyskaty' timestamp='1365082707' post='754461']
Popatrzcie winny jest Kubaciński. a m oże wypowiecie się czy ustanowienie podwyżki na a potem przyjęcie tego pana z bogdanki jest OK? podoba wam się,ze z waszej kieszeni wyrywa sie następne tysiace złotych. Może podoba się wam jaką jkase zdzieraja samorządowcy z was? jakie maja uposażenia? i to wszystko za taką jakość rządzenia? podoba wam sie czy może komentarze pisza, ci którym zależy na podwyżkach? Moze cały atak na Kubacińskiego jest odwróceniem uwagi od problemów Lublina i wyjasnienia sprawy z zatrudnieniem tego pana górnika, który jak pisze, zrobił łaskę lubelszczyźnie przyjmując ubogą ofertę miasta Lublin?
[/quote]Nawet nie wiesz, jak twój "trybun" ma na nazwisko. To jest właśnie poziom reprezentowany przez większośc forumowych "mędrców", co zjedli wszystkie rozumy.
[quote name='pyskaty' timestamp='1365082707' post='754461']
Popatrzcie winny jest Kubaciński. a m oże wypowiecie się czy ustanowienie podwyżki na a potem przyjęcie tego pana z bogdanki jest OK? podoba wam się,ze z waszej kieszeni wyrywa sie następne tysiace złotych. Może podoba się wam jaką jkase zdzieraja samorządowcy z was? jakie maja uposażenia? i to wszystko za taką jakość rządzenia? podoba wam sie czy może komentarze pisza, ci którym zależy na podwyżkach? Moze cały atak na Kubacińskiego jest odwróceniem ... rozwiń
Avatar
też_prześladowca_obłudy / 4 kwietnia 2013 o 22:59
0
[quote name='Prześladowca obłudy' timestamp='1365088519' post='754550']
Kowaczyk to znany donosiciel. Kiedyś doniósł do CBA na swoje miasto zawiadamiając ,że za szybko wybudowało drogę w strefie ekonomicznej. Pretekstem było to,że na czas nie przedstawiło jakiegoś podpisu. Dla Kowalczyka wrogiem jest każdy kto odnosi sukcesy bez niego.
Spróbujcie odzielić plewy Kowaczyka i jego obłudny lans od tych działań, które ludzie robią bezinteresownie.
"Modli się pod figurą a diabła nosi za skórą".
[/quote]A jakiż to "sukces" odniósł ten polityczny kabotyn i pieniacz, wybrany przez pomyłkę na posła?! Co takiego zrobił dla miasta, regionu, dla innych ludzi?! Co może przeciwstawic Kowalczykowi ten chłystek poza walką z krzyżem i religią? Co w zamian proponuje młodzieży, jakie wartości, ideały? Poziom pychy tego "posła" przekroczył dopuszczalne granice. Czas uświadomic mu jego rzeczywistą wartośc. Popieram Kowalczyka. Co mnie utwierdza w mym przekonaniu? To, że Kabaciński donosi, choc, jak sam przyznaje, nie ma dowodów. Jeśli tak, to jego publiczna wypowiedź jest zwykłym pomówieniem prezydenta (art. 212 kk). Rozumiem, że jest świeżo po studiach, ale mógłby przynajmniej się nie kompromitowac.
[quote name='Prześladowca obłudy' timestamp='1365088519' post='754550']
Kowaczyk to znany donosiciel. Kiedyś doniósł do CBA na swoje miasto zawiadamiając ,że za szybko wybudowało drogę w strefie ekonomicznej. Pretekstem było to,że na czas nie przedstawiło jakiegoś podpisu. Dla Kowalczyka wrogiem jest każdy kto odnosi sukcesy bez niego.
Spróbujcie odzielić plewy Kowaczyka i jego obłudny lans od tych działań, które ludzie robią bezinteresownie.
"Modli się pod figurą a diabła nosi za skórą".rozwiń
Avatar
KierowNIK / 4 kwietnia 2013 o 21:44
0
A korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych jest przestępstwem czy tylko wykroczeniem panie przewodniczący rady miasta, któremu prezydent przydzielił auto utrzymywane z pieniędzy podatników?
Avatar
IPNs / 4 kwietnia 2013 o 17:51
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1365090522' post='754579']
Po co ruszacie tego żałosnego posła-osła? Był już Lepper, Paligłup teraz jest przeKabaciński. Historia kołem się toczy i czas zapamiętać "Nie ruszaj gó___na bo śmierdzi".
[/quote]To wszystko CZERWONE BYDŁO, sami konfidenci !!!
Avatar
Josef / 5 kwietnia 2013 o 09:07
0
A jednak Kowalczyk się wpisuje w złodziejski proceder!Najpierw niech pomyśli o ludziach w Lublinie ,ktorzy nie mają z czego żyć,a potem niech bierze w obronę hazardzistów.Popdejrzewałem Kowalczyka o prawdziwie obywatelską postawę,zasługującą na miano przewodniczącego.On jednak przewodniczy hazardzistom i gumo filcowym,ktorych ręce są bardzo lepkie! Jednak lepiej ,że nie pozwolono mu w PIS-ie rozwinąć skrzydeł,bo do końca by wszystko zepsuł.!!!
Avatar
SB / 5 kwietnia 2013 o 08:43
0
Na trawkę ....kto doniesie teraz na Kowalczyka ?



Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził te rzepkę oglądać co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!

Zawołał dziadek na pomoc babcię:
"Ja złapię rzepkę, ty za mnie złap się!"
I biedny dziadek z babcią niebogą
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!

Przyleciał wnuczek, babci się złapał,
Poci się, stęka, aż się zasapał!
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Zawołał wnuczek szczeniaczka Mruczka,
Przyleciał Mruczek i ciągnie wnuczka!
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Na kurkę czyhał kotek w ukryciu,
Zaszczekał Mruczek: "Pomóż nam, Kiciu!"
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Więc woła Kicia kurkę z podwórka,
Wnet przyleciała usłużna kurka.
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Szła sobie gąska ścieżynką wąską,
Krzyknęła kurka: "Chodź no tu gąsko!"
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Leciał wysoko bocian-długonos,
"Fruńże tu, boćku, do nas na pomoc!"
Bociek za gąskę,
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!

Skakała drogą zielona żabka,
Złapała boćka - rzadka to gradka!
Żabka za boćka,
Bociek za gąskę,
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
A na przyczepkę
Kawka za żabkę
Bo na tę rzepkę
Też miała chrapkę.

Tak się zawzięli,
Tak się nadęli,
Ze nagle rzepkę
Trrrach!! - wyciągnęli!
Aż wstyd powiedzieć,
Co było dalej!
Wszyscy na siebie
Poupadali:
Rzepka na dziadka,
Dziadek na babcię,
Babcia na wnuczka,
Wnuczek na Mruczka,
Mruczek na Kicię,
Kicia na kurkę,
Kurka na gąskę,
Gąska na boćka,
Bociek na żabkę,
Żabka na kawkę
I na ostatku
Kawka na trawkę.
Na trawkę ....kto doniesie teraz na Kowalczyka ?



Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził te rzepkę oglądać co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!

Zawołał dziadek na pomoc babcię:
"Ja złapię rzepkę, ty za mnie złap się!"
I biedny dziadek z babcią niebogą
Ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!
Babcia za dz... rozwiń
Avatar
Rak teeż ryba / 5 kwietnia 2013 o 08:31
0
Kowalczyk oczerniał PO .....teraz ,,Przyjaciel ,,co za obłuda kupił PUSTE OBIETNICE
http://www.youtube.com/watch?v=JLn-sSMjDp0
Avatar
Egon / 5 kwietnia 2013 o 07:58
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365119767' post='754831']
-----------------------------CZŁOWIEK PREZYDENTA W PONIŻAJĄCEJ AKCJI------------------------------- Już nie tylko Prezydent ale i Prezydenta "ludzie" kompromitują Urząd Miasta Lublina !. Pozostawiam swoją opinie o "Ruchu Palikota" ale tym razem Poseł Kabaciński w dodatku absolwent PRAWA ma absolutną rację . Poseł Kabaciński jako Poseł miał prawo a nawet OBOWIĄZEK powiadomienia Prokuratury o "ekscesach" Prezydenta ingerującego w decyzje Zarządów i Spółek !. Lubin nie jest "folwarkiem" Prezydenta i nie ma prawa ingerencji w prawa kadrowe Instytucji lubelskich . A pan Kowalczyk niech wreszcie zrozumie , że każdy ma prawo złóżenia Doniesienia o ewentualnym przestępstwie a zadaniem Prokuratury jest to Doniesienie sprawdzić i jeżeli rzeczywiście narusza prawo , rozpocząć Dochodzenie wyjaśniające !. Pan Kowalczyk (PO) chce straszyć Lublinian aby ewentualne Doniesienia na Prezydenta nie mogły być składane (sic?). Ja osobiście mam już kilka takich Doniesień na Prezydenta przygotowane ale oczekuje na Instytucje związkowe lub lubelskich Radnych którzy bardziej skutecznie złożą Doniesienia na Prezydenta Lublina p.Zuka (PO) . Jeżeli już to Prokuratura powinna zainteresować się także "ludżmi Prezydenta" w których gronie jest p. Kowalczyk (PO) . Pan Radny Kabaciński zapomniał Donieść ingerencji Prezydenta Zuka w wybór Prezesa "MZK" i w innych Firmach i Spółkach . Najważniejsze Panie Kabaciński jest przeprowadzenie kontroli DOTACJI "UE" i Inwestycji oraz "Spółek" tzw. "prezydenckich" które bazują na DOTACJACH "UE" . W tej dziedzinie obraca się...MILIONAMI ! . UWAGA ! , może Pan uratuje nasze miasto Lublin od utraty 140 MILIONÓW które Prezydent chce "utopić" w BAGNIE po cukrowni !. Odkupił Prezydent za 10 MILIONÓW od kumpla BAGNO po cukrowni, choć facet płacił miastu podatek i teraz to...BAGNO jest inwestycyjnie BEZUŻYTECZNE a Prezydent wykombinował postawienie na tym BAGNIE stadionu "kurnika" za 140 MILIONÓW (?) . Aby taki stadion postawić potrzeba jest WBIĆ W BAGNO... 160 KILOMETRÓW BETONOWYCH BALI i dopiero na tych balach ma stanąć sta dion . Ryzyko utraty 140 MILIONÓW jest bardzo duże , bo nikt nie daje gwarancji , że ten stad ion nie będzie SIĘ ZAPADAŁ (?) . Prokuratura może uratowaćź 140 MILIONÓW W KILKUDNIOWYM DOCHODZENIU . "NIK" był w Ratuszu i przez kilka miesięcy nie mogli ustalić , POMYSŁODAWCE BUDOWY STADIONU NA BAGNIE (sic?). Wystarczyło tylko sprawdzić KTO KUPIŁ TO BAGNO I ROZPOCZĄĆ ŚLEDZTWO MARNOTRAWIENIA PUBLICZNYCH FUNDUSZY NA TO BAGNO !. Nie popieram Ruchu Palikota ale Pan może jako Poseł dużo dobrego zrobić dla Lublina .
[/quote]
SYLWESTER weź leki!!!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365119767' post='754831']
-----------------------------CZŁOWIEK PREZYDENTA W PONIŻAJĄCEJ AKCJI------------------------------- Już nie tylko Prezydent ale i Prezydenta "ludzie" kompromitują Urząd Miasta Lublina !. Pozostawiam swoją opinie o "Ruchu Palikota" ale tym razem Poseł Kabaciński w dodatku absolwent PRAWA ma absolutną rację . Poseł Kabaciński jako Poseł miał prawo a nawet OBOWIĄZEK powiadomienia ... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 5 kwietnia 2013 o 01:56
0
-----------------------------CZŁOWIEK PREZYDENTA W PONIŻAJĄCEJ AKCJI------------------------------- Już nie tylko Prezydent ale i Prezydenta "ludzie" kompromitują Urząd Miasta Lublina !. Pozostawiam swoją opinie o "Ruchu Palikota" ale tym razem Poseł Kabaciński w dodatku absolwent PRAWA ma absolutną rację . Poseł Kabaciński jako Poseł miał prawo a nawet OBOWIĄZEK powiadomienia Prokuratury o "ekscesach" Prezydenta ingerującego w decyzje Zarządów i Spółek !. Lubin nie jest "folwarkiem" Prezydenta i nie ma prawa ingerencji w prawa kadrowe Instytucji lubelskich . A pan Kowalczyk niech wreszcie zrozumie , że każdy ma prawo złóżenia Doniesienia o ewentualnym przestępstwie a zadaniem Prokuratury jest to Doniesienie sprawdzić i jeżeli rzeczywiście narusza prawo , rozpocząć Dochodzenie wyjaśniające !. Pan Kowalczyk (PO) chce straszyć Lublinian aby ewentualne Doniesienia na Prezydenta nie mogły być składane (sic?). Ja osobiście mam już kilka takich Doniesień na Prezydenta przygotowane ale oczekuje na Instytucje związkowe lub lubelskich Radnych którzy bardziej skutecznie złożą Doniesienia na Prezydenta Lublina p.Zuka (PO) . Jeżeli już to Prokuratura powinna zainteresować się także "ludżmi Prezydenta" w których gronie jest p. Kowalczyk (PO) . Pan Radny Kabaciński zapomniał Donieść ingerencji Prezydenta Zuka w wybór Prezesa "MZK" i w innych Firmach i Spółkach . Najważniejsze Panie Kabaciński jest przeprowadzenie kontroli DOTACJI "UE" i Inwestycji oraz "Spółek" tzw. "prezydenckich" które bazują na DOTACJACH "UE" . W tej dziedzinie obraca się...MILIONAMI ! . UWAGA ! , może Pan uratuje nasze miasto Lublin od utraty 140 MILIONÓW które Prezydent chce "utopić" w BAGNIE po cukrowni !. Odkupił Prezydent za 10 MILIONÓW od kumpla BAGNO po cukrowni, choć facet płacił miastu podatek i teraz to...BAGNO jest inwestycyjnie BEZUŻYTECZNE a Prezydent wykombinował postawienie na tym BAGNIE stadionu "kurnika" za 140 MILIONÓW (?) . Aby taki stadion postawić potrzeba jest WBIĆ W BAGNO... 160 KILOMETRÓW BETONOWYCH BALI i dopiero na tych balach ma stanąć sta dion . Ryzyko utraty 140 MILIONÓW jest bardzo duże , bo nikt nie daje gwarancji , że ten stad ion nie będzie SIĘ ZAPADAŁ (?) . Prokuratura może uratowaćź 140 MILIONÓW W KILKUDNIOWYM DOCHODZENIU . "NIK" był w Ratuszu i przez kilka miesięcy nie mogli ustalić , POMYSŁODAWCE BUDOWY STADIONU NA BAGNIE (sic?). Wystarczyło tylko sprawdzić KTO KUPIŁ TO BAGNO I ROZPOCZĄĆ ŚLEDZTWO MARNOTRAWIENIA PUBLICZNYCH FUNDUSZY NA TO BAGNO !. Nie popieram Ruchu Palikota ale Pan może jako Poseł dużo dobrego zrobić dla Lublina .
-----------------------------CZŁOWIEK PREZYDENTA W PONIŻAJĄCEJ AKCJI------------------------------- Już nie tylko Prezydent ale i Prezydenta "ludzie" kompromitują Urząd Miasta Lublina !. Pozostawiam swoją opinie o "Ruchu Palikota" ale tym razem Poseł Kabaciński w dodatku absolwent PRAWA ma absolutną rację . Poseł Kabaciński jako Poseł miał prawo a nawet OBOWIĄZEK powiadomienia Prokuratury o "ekscesach" Prezydenta ingerującego w decyzje Zarządów i Spółek ... rozwiń
Avatar
Marcin / 5 kwietnia 2013 o 00:04
0
Dlaczego klamiecie pisząc nieprawdę panowie z PIS, a może od Palikota ( bo prowadzicie razem uzgodniony -co jest zadziwiające - skoordynowany atak na Żuka i Kowalczyka ) Kowalczyk jeździ do Ratusza (tak jak Żuk) swoim samochodem prywatnym więc nie kłamcie.
Avatar
obiektywny / 4 kwietnia 2013 o 23:05
0
[quote name='pyskaty' timestamp='1365082707' post='754461']
Popatrzcie winny jest Kubaciński. a m oże wypowiecie się czy ustanowienie podwyżki na a potem przyjęcie tego pana z bogdanki jest OK? podoba wam się,ze z waszej kieszeni wyrywa sie następne tysiace złotych. Może podoba się wam jaką jkase zdzieraja samorządowcy z was? jakie maja uposażenia? i to wszystko za taką jakość rządzenia? podoba wam sie czy może komentarze pisza, ci którym zależy na podwyżkach? Moze cały atak na Kubacińskiego jest odwróceniem uwagi od problemów Lublina i wyjasnienia sprawy z zatrudnieniem tego pana górnika, który jak pisze, zrobił łaskę lubelszczyźnie przyjmując ubogą ofertę miasta Lublin?
[/quote]Nawet nie wiesz, jak twój "trybun" ma na nazwisko. To jest właśnie poziom reprezentowany przez większośc forumowych "mędrców", co zjedli wszystkie rozumy.
[quote name='pyskaty' timestamp='1365082707' post='754461']
Popatrzcie winny jest Kubaciński. a m oże wypowiecie się czy ustanowienie podwyżki na a potem przyjęcie tego pana z bogdanki jest OK? podoba wam się,ze z waszej kieszeni wyrywa sie następne tysiace złotych. Może podoba się wam jaką jkase zdzieraja samorządowcy z was? jakie maja uposażenia? i to wszystko za taką jakość rządzenia? podoba wam sie czy może komentarze pisza, ci którym zależy na podwyżkach? Moze cały atak na Kubacińskiego jest odwróceniem ... rozwiń
Avatar
też_prześladowca_obłudy / 4 kwietnia 2013 o 22:59
0
[quote name='Prześladowca obłudy' timestamp='1365088519' post='754550']
Kowaczyk to znany donosiciel. Kiedyś doniósł do CBA na swoje miasto zawiadamiając ,że za szybko wybudowało drogę w strefie ekonomicznej. Pretekstem było to,że na czas nie przedstawiło jakiegoś podpisu. Dla Kowalczyka wrogiem jest każdy kto odnosi sukcesy bez niego.
Spróbujcie odzielić plewy Kowaczyka i jego obłudny lans od tych działań, które ludzie robią bezinteresownie.
"Modli się pod figurą a diabła nosi za skórą".
[/quote]A jakiż to "sukces" odniósł ten polityczny kabotyn i pieniacz, wybrany przez pomyłkę na posła?! Co takiego zrobił dla miasta, regionu, dla innych ludzi?! Co może przeciwstawic Kowalczykowi ten chłystek poza walką z krzyżem i religią? Co w zamian proponuje młodzieży, jakie wartości, ideały? Poziom pychy tego "posła" przekroczył dopuszczalne granice. Czas uświadomic mu jego rzeczywistą wartośc. Popieram Kowalczyka. Co mnie utwierdza w mym przekonaniu? To, że Kabaciński donosi, choc, jak sam przyznaje, nie ma dowodów. Jeśli tak, to jego publiczna wypowiedź jest zwykłym pomówieniem prezydenta (art. 212 kk). Rozumiem, że jest świeżo po studiach, ale mógłby przynajmniej się nie kompromitowac.
[quote name='Prześladowca obłudy' timestamp='1365088519' post='754550']
Kowaczyk to znany donosiciel. Kiedyś doniósł do CBA na swoje miasto zawiadamiając ,że za szybko wybudowało drogę w strefie ekonomicznej. Pretekstem było to,że na czas nie przedstawiło jakiegoś podpisu. Dla Kowalczyka wrogiem jest każdy kto odnosi sukcesy bez niego.
Spróbujcie odzielić plewy Kowaczyka i jego obłudny lans od tych działań, które ludzie robią bezinteresownie.
"Modli się pod figurą a diabła nosi za skórą".rozwiń
Avatar
KierowNIK / 4 kwietnia 2013 o 21:44
0
A korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych jest przestępstwem czy tylko wykroczeniem panie przewodniczący rady miasta, któremu prezydent przydzielił auto utrzymywane z pieniędzy podatników?
Avatar
IPNs / 4 kwietnia 2013 o 17:51
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1365090522' post='754579']
Po co ruszacie tego żałosnego posła-osła? Był już Lepper, Paligłup teraz jest przeKabaciński. Historia kołem się toczy i czas zapamiętać "Nie ruszaj gó___na bo śmierdzi".
[/quote]To wszystko CZERWONE BYDŁO, sami konfidenci !!!
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!