Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2019 r.
20:07

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs toma
97 67 A A
Zaczynamy i kończymy na pl. Teatralnym – deklaruje Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów Marszu Równości w Lublinie
Zaczynamy i kończymy na pl. Teatralnym – deklaruje Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów Marszu Równości w Lublinie (fot. Krzysztof Mazur)

Jak grzyby po deszczu pojawiają się zgłoszenia demonstracji zbiegających się w czasie z Marszem Równości. Wśród nich jest nawet… publiczne rysowanie Zamku. Każde takie zgłoszenie zmniejsza możliwości wyznaczenia nowej trasy tęczowego pochodu, gdyby nie mógł on wyruszyć z pl. Teatralnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Organizatorzy zaplanowanego na 28 września Marszu Równości już od dwóch tygodni mają problem z ustaleniem takiej trasy pochodu, do której nie będą mieć zastrzeżeń miejscy urzędnicy. Pierwotnie planowali wymarsz z pl. Zamkowego, ale okazało się, że w tym samym czasie ma tam trwać planowana wcześniej przysięga wojskowa. Z tego powodu aktywiści przenieśli punkt startowy marszu na pl. Teatralny. Także tu pojawił się problem, bo dzierżawiące ten plac od miasta Centrum Spotkania Kultur poinformowało, że w tym samym miejscu i czasie ma się odbywać wystawa militariów.

Do minionego piątku organizatorzy Marszu Równości mieli się zastanowić nad kolejną zmianą trasy. Ostatecznie zdecydowali, że zmiany nie będzie. – Zaczynamy i kończymy na pl. Teatralnym – mówi Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów tęczowego marszu. Przekonuje, że ma każdy prawo korzystać z publicznego placu bez względu na to, kto nim zarządza. Twierdzi też, że nie musiał prosić CSK o zgodę. – Z naszych rozmów z prawnikami wynika jasno, że nie mieliśmy takiego obowiązku. Tak było zresztą rok temu: CSK odpowiedziało nam, że nie musimy rezerwować pl. Teatralnego.

Jeśli Marsz Równości nie będzie mógł wyruszyć z placu przy CSK (Urząd Miasta jeszcze tego nie rozstrzygnął), to organizatorom tęczowego pochodu trudno będzie znaleźć inne miejsce zbiórki. Kolejne śródmiejskie place są rezerwowane na potrzeby innych zgromadzeń, dokładnie w tych godzinach, w których miałby się odbywać Marsz Równości.

Jedno z takich zgromadzeń planowane jest na pl. Wolności. – Jego celem jest przeprowadzenie publicznej modlitwy różańcowej – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Kolejne zgłoszenie „zarezerwowało” pl. Po Farze. – Organizator, którym jest osoba prywatna, poinformował, że celem zgromadzenia są warsztaty rysunków i malowania Zamku Lubelskiego.

Wyjaśnijmy, że ustawa Prawo o zgromadzeniach daje władzom miasta możliwość wydania zakazu przeprowadzenia demonstracji w miejscu zarezerwowanym już wcześniej na inną manifestację mającą się odbyć w tym samym czasie. Kluczowe jest wtedy to, kto pierwszy złożył zawiadomienie o swojej akcji, a zgłoszenia są rejestrowane z dokładnością co do minuty.

Piątek przyniósł prawdziwy wysyp takich zawiadomień. Tego dnia z listy miejsc mogących posłużyć za punkt wyjścia tęczowego pochodu zniknął nie tylko pl. Po Farze, ale także pl. Rybny oraz pl. Łokietka, bo również tam miałyby się odbyć demonstracje zbiegające się w czasie z Marszem Równości. Kolejne takie zgłoszenie dotyczy niepozornego pl. Balickiego (u zbiegu Narutowicza i Okopowej), którym nie interesowali się dotychczas organizatorzy jakichkolwiek demonstracji. (drs, toma)

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aswd / 15 września 2019 r. o 20:25
+21
Może zwiezek też byc nieformalny, mogą żyć na kocią łapę. Tylko po co ten obwoźny cyrk?
Avatar
Stop dewiacjom / 15 września 2019 r. o 20:33
+20
PROFANUJA I DEPCZA SWIETOSCI KATOLIKOW, a później domagają się szacunku i praw większych niż pozostali???
Avatar
pit / 15 września 2019 r. o 20:38
+19
Mam kolegę pedała. To co kolorowi wyprawiają nie ma nic wspólnego z nimi. To jest jakaś idiotyczna opłacana zagrywka.
Avatar
Czytelnik / 15 września 2019 r. o 20:33
+18
Precz z neomarksistowską ideologią! Murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i profesorem Aleksandrem Nalaskowskim.
Avatar
a. / 15 września 2019 r. o 21:33
+14
Nikt się z nikim nie ściga. Te marsze stały się niesamowicie nachalne, a ich uczestnicy coraz bardziej bezczelni. I to tylko dlatego, że odkąd one są ludzie nie przywiązywali do nich wagi nie widząc w nich zagrożenia, a raczej dziwowisko. Teraz już wiadomo o co chodzi i że nie ma to nic wspólnego z walką o równość, bo wszyscy mają takie same prawa, ani o tolerancję, bo ta była zawsze i jakieś argumenty, że gdzieś pobito geja są niczym uderzenie kulą w płot, bo przestępstwa popełniane są wobec różnych ludzi i z różnych powodów. Nie chodzi też i zabieganie o prawo do miłości, bo nikt nikomu nie zabrania kochać. W związku z tym, że prawdziwy powód tych marszy przedstawił w swojej wypowiedzi p. Rabiej i coraz częściej widać, iż nikt nie może mieć odmiennego zdania na temat LGBT, niż tego jakie propaguje LGBT, ludzie w końcu znaleźli alternatywę dla marszy równości nie wnoszących nic cennego ani do naszej kultury, ani dla społeczeństwa.
Nikt się z nikim nie ściga. Te marsze stały się niesamowicie nachalne, a ich uczestnicy coraz bardziej bezczelni. I to tylko dlatego, że odkąd one są ludzie nie przywiązywali do nich wagi nie widząc w nich zagrożenia, a raczej dziwowisko. Teraz już wiadomo o co chodzi i że nie ma to nic wspólnego z walką o równość, bo wszyscy mają takie same prawa, ani o tolerancję, bo ta była zawsze i jakieś argumenty, że gdzieś pobito geja są niczym uderzenie kulą w płot, bo przestępstwa popełniane są wobec różnych ludzi i z różnych powodów. Nie chodzi też... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 21:46
+13
Społeczność swe przetrwanie zawdzięcza rodzinie opierającej się na małżeństwie mężczyzny i kobiety. Każdy inny wariant nie prowadzi do przetrwania ludzkości.
Avatar
KNW / 15 września 2019 r. o 21:48
+12
"Szacunek dla osób homoseksualnych nie może w żadnym wypadku prowadzić do aprobowania zachowania homoseksualnego albo do zalegalizowania związków homoseksualnych. "
Avatar
Zbyszko / 16 września 2019 r. o 08:08
+11
Polska pod krzyżem i z Różańcem.. Uwolnijmy umysły i serca biednych pogubionych Polaków!
Avatar
Tado / 16 września 2019 r. o 08:21
+10
demony dążą do tego by grzech stał się publiczną świętością. Szukają absolucji powszechnej.. Już prywatny grzech im nie wystarcza, bo muszą zagłuszyć sumienia procesją z hasłami herezji i apostazji..  w piekło czwórkami szli ..
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 05:56
+10
Po prostu zbierzmy się przed CSK i oglądajmy militaria. Zapełnić plac.
Avatar
Robson / 18 września 2019 r. o 10:20
-1
*** *** maczetamio
Avatar
Gość / 17 września 2019 r. o 12:05
-1
dobra ta stara lesba na przodzie hahahahha
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 16:09
-3
Jak naziści idą to nikt nie protestuje jakoś.
Avatar
tzw. katol / 16 września 2019 r. o 15:07
0
Prof. Aleksander Nalaskowski: "Bardziej cenię swoje sumienie niż pracę na uniwersytecie, który mnie nie chce. Jeśli uniwersytet mnie nie chce, to nie będę na nim pracował". "Idę swoją drogą, zgodnie z własnym sumieniem i nie ma takiej rzeczy, której bym się sprzedał."
 Widać tą równość - pokazuje to nawet wyższa uczelnia, ikea. HIPOKRYZJA, ZAKŁAMANIE, OTUMANIENIE. Gdzie podziali się ci z pod organizacji OTUA?.
Avatar
WIELKI SZACUNEK DLA PROF. NALASKOWSKIEGO / 16 września 2019 r. o 12:44
+3
Prof. Aleksander Nalaskowski: "Bardziej cenię swoje sumienie niż pracę na uniwersytecie, który mnie nie chce. Jeśli uniwersytet mnie nie chce, to nie będę na nim pracował". "Idę swoją drogą, zgodnie z własnym sumieniem i nie ma takiej rzeczy, której bym się sprzedał."
Avatar
Jan / 16 września 2019 r. o 11:45
+3
Można rozdawać podczas marszu równości ulotkę z adresami poradni psychologicznych gdzie mogą pomóc osobą LGBT. Np: ul. ul. Pogodna 54 lub B. Głowackiego 35, A nie tylko wykrzykiwać lub się modlić, trzeba działać.
  Jesli żależy nam na zdrowym społeczeństwie to my musimy zadbać o zdrowie osób LGBT i pokazać że mogą się leczyć. Oni napewno chcieli by żyć normalnie tylko nik im nie pomógł w odpowiednim czsie.
Avatar
Jan / 16 września 2019 r. o 11:43
-1
Jesli żależy nam na zdrowym społeczeństwie to my musimy zadbać o zdrowie osób LGBT i pokazać że mogą się leczyć. Oni napewno chcieli by żyć normalnie tylko nik im nie pomógł w odpowiednim czsie.
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 10:11
-9
Z oparów kadzidła wychodzi małość Lublina największego miasta na wschód od Wisły. Kiedy parada równości pod tęczą zgłosiła swój termin pokazały się po niej inne imprezy, które dla urzędników miasta Lublin są pierwsze przed nią. Z "tradycyjną" z okazji okrągłej rocznicy powstania przysięgą żołnierzy WOT na czele, którzy jak wiemy istnieją od Mieszka I, Piasta Kołodzieja a niech będzie że i od Ramzesa w lasach Polan, Wiślan i Lędzian działali. A taki chciał być prezydent Żuk nowoczesny, stolica europejska kultury miała być ledwie kilka lat wstecz. Z czym do ludzi kiedy słoma z dziur w butach wychodzi.
Z oparów kadzidła wychodzi małość Lublina największego miasta na wschód od Wisły. Kiedy parada równości pod tęczą zgłosiła swój termin pokazały się po niej inne imprezy, które dla urzędników miasta Lublin są pierwsze przed nią. Z "tradycyjną" z okazji okrągłej rocznicy powstania przysięgą żołnierzy WOT na czele, którzy jak wiemy istnieją od Mieszka I, Piasta Kołodzieja a niech będzie że i od Ramzesa w lasach Polan, Wiślan i Lędzian działali. A taki chciał być prezydent Żuk nowoczesny, stolica europejska kultury miała być ledwie kil... rozwiń
Avatar
PLATFORMA HI-P0-KRYZJI / 16 września 2019 r. o 10:01
+5
Za wycięcie jednego drzewa bez pozwolenia można zapłacić kilkaset złotych kary, jak nie lepiej. Tymczasem prezydent Warszawy mówi, że nie ma większego problemu z tym, że największa rzeka w kraju jest zalana fekaliami z połowy miasta.... Grünpeace oczywiście też ma na to wy....ne.
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 10:01
+7
Jaki Marsz Równości, skoro w efekcie wychodzi marsz Policji ?
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Do końca listopada miasto miało ogłosić wielki przetarg na remont pałacu Potockich. Tak się jednak nie stało. Urzędnicy tłumaczą… to koniecznością przetłumaczenia ogłoszenia na 27 języków.

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę
5 grudnia 2020, 17:00

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę

Pracowania Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do obejrzenia wyjątkowego familijnego performance'u "Ratujemy Mikołajki", który zostanie zaprezentowany na Facebooku 5 i 6 grudnia o godz. 17.

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Sześciopiętrowy budynek nieukończonego sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Nałęczowie, po latach starań i ośmiu przetargach, znalazł nabywcę. Agencja Mienia Wojskowego otrzymała za niego 8 mln zł. Nowy właściciel, spółka Arche zamierza przeprowadzić w nim kapitalny remont.

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Wyjazdowym przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Sandra SPA Pogoń Szczecin. Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16.

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Uczniowie w całej Polsce będą odpoczywali w czasie ferii zimowych w tym samym czasie: od 4 do 17 stycznia. Wyjechać na zimowiska nie będą mogli, ale będą mogli brać udział w półkoloniach w szkołach i placówkach oświatowych. W tych zajęciach udział wezmą jednak tylko nieliczni.

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Metformina, stosowana w leczeniu cukrzycy, ma związek z mniejszym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 wśród kobiet – wynika z badań opublikowanych w piśmie „The Lancet Healthy Longevity”.

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie
film

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie

Dwaj mężczyźni zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Krośnie za śmiertelne potrącenie kobiety i nieudzielenie pomocy. Obaj usłyszeli wyroki dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd uchylił zarzut zabójstwa.

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

13 tys. zł wyda miasto na przekonywanie mieszkańców jednej z dzielnic, że mogą ogrzewać domy mniej uciążliwie dla środowiska i sąsiadów. O taką akcję poprosiła Rada Dzielnicy Dziesiąta, gdzie bywa aż siwo od dymu. Czy palących w piecu śmieciami uda się nakłonić do wydatków na inne ogrzewanie?

Kolizja na rondzie w Lublinie. Są utrudnienia w ruchu

Kolizja na rondzie w Lublinie. Są utrudnienia w ruchu

W piątek po południu na rondzie Mohyły zderzyły się ze sobą osobowe bmw i renault. Na miejscu trwa interwencja policji i straży pożarnej. Są utrudnienia w ruchu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.