Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2010 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Krocionogi atakują lubelskie osiedla

0 24 A A

Bloki na Kalinowszczyźnie atakują niebezpieczne krocionogi – alarmują nasi Czytelnicy. Okazuje się, że taki problem występuje także na innych dzielnicach. Robaki są niebezpieczne dla człowieka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To okropne robaki, widać je na elewacji bloku, w piwnicach. Czy nikt nie może z tym nic zrobić? – irytuje się Czytelnik z Kalinowszczyzny, który zauważył, że małych robaków jest coraz więcej na ścianach budynku. – To krocionogi. One są niebezpieczne dla człowieka, nie chcę żyć w miejscu, gdzie mogę się obawiać się o swoje zdrowie – dodaje.

Administracja osiedla przyznaje, że rzeczywiście jest problem z krocionogami.

– To już drugi raz w tym roku, kiedy one się pojawiły – mówi Edmund Waryszak ze spółdzielni mieszkaniowej Kolejarz. – Pierwszy raz były na wiosnę. Krocionogi lubią wilgoć, dlatego teraz jest ich tak dużo. Widać je na budynkach przy ulicy Lwowskiej i Dembowskiego – dodaje.
Okazuje się, że sygnały Czytelników z Kalinowszczyzny, to nie jedyny przypadek atakowana budynków mieszkalnych przez krocionogi.

Administracja wbrew zarzutom mieszkańców zapewnia, ze walczy z robakami. – Od dwóch tygodni robimy dezynfekcję – mówi Waryszak.
Na krocionogi narzekają też mieszkańcy z osiedla Nałkowskich. – Widać je najczęściej po opadach. Wychodzą z najcieplejszych miejsc, na przykład opasek przy blokach – mówi Jan Kłos, prezes SM Nałkowskich. – Demontujemy opaski, by je wytępić, jednak one wracają.

Podobnego zdania jest Jan Gąbka, prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Oczywiście, że się u nas pojawiają. Nie jest trudno je usunąć, ale o tym jak im zapobiegać nie mamy pojęcia – zaznacza Jan Gąbka.

Dr Grzegorz Kania z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie bada krocionogi od kilkunastu lat. – Krocionogi pojawiały się na w innych częściach miasta. Najczęściej można je zaobserwować na wiosnę – przyznaje dr Kania. Według naukowców krocionogi występują masowo w Polsce, Europie i w ogóle na świecie. W tropikach są gatunki, które mają nawet 30 centymetrów długości.

Czy krocionogi są niebezpieczne dla człowieka? – Tak. Z moich badań wynika, że przenoszą bakterie, które mogą doprowadzić do zapalenia płuc oraz zaburzeń przewodu pokarmowego. A jeśli dotkniemy krocionoga może to spowodować miejscowe zapalenie skóry – dodaje doktor.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piter / 22 września 2010 o 23:54
0
Ty bydgoski parchu:-)
Chyba we wrześniu 39 nasi za mało wytłukli volksdeutschów,że się twoja linia ostała...
wieś bez wyrazu,kompleksy na wierzchu...
[quote name='pancio' date='21 wrzesień 2010 - 17:54 ' timestamp='1285084445' post='350818']
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać o higienę, myjcie się częściej niż 1 w tygodniu, myjcie ręce kilka razy dziennie, poczytajcie troche o podstawowych zasadach higieny! WSTYD!!! Jak długo jeszcze będziecie zakałą Polski (tzw. Polska kategorii C).
[/quote]
Ty bydgoski parchu:-)
Chyba we wrześniu 39 nasi za mało wytłukli volksdeutschów,że się twoja linia ostała...
wieś bez wyrazu,kompleksy na wierzchu...
[quote name='pancio' date='21 wrzesień 2010 - 17:54 ' timestamp='1285084445' post='350818']
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać... rozwiń
Avatar
Andrzej / 22 września 2010 o 10:18
0
Szanowny Panie z Bydgoszczy. Nie wiem ile razy się Pan myje ale takie określenia "Jak długo jeszcze będziecie zakałą Polski (tzw. Polska kategorii C)" nie przystoi osobie, która przdstawia Sobą poziom odpowiadjacy normalnej dyskusji. Cóż nie zauważyłem , ze żyję w Polsce "C" ale tez nie wiem czy Bydgoszcz jest tą Polską A?jest takie przysłowie: "człowiek stanie na gazecie i wydaje mu się ,że jest wyższy". Może jest tak i w Pana przypadku?

pozdrawiam
Alien
Avatar
kasia / 21 września 2010 o 22:02
0
"Administracja wbrew zarzutom mieszkańców zapewnia, ze walczy z robakami. ? Od dwóch tygodni robimy dezynfekcję ? mówi Waryszak." Zamiast dezynfekcji polecam dezynsekcje, jest bardziej skuteczna w walce z niechcianymi owadami
Avatar
dziennik / 21 września 2010 o 22:01
0
[quote name='pancio' date='21 wrzesień 2010 - 17:54 ' timestamp='1285084445' post='350818']
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać o higienę, myjcie się częściej niż 1 w tygodniu, myjcie ręce kilka razy dziennie, poczytajcie troche o podstawowych zasadach higieny! WSTYD!!! Jak długo jeszcze będziecie zakałą Polski (tzw. Polska kategorii C).
[/quote]
Zamknij ryj wsioku z Bydgoszcy bo cię odnajdę po IP i dostaniesz porządny wpier***, a wtedy odechce ci się ludzi obrażać !!
[quote name='pancio' date='21 wrzesień 2010 - 17:54 ' timestamp='1285084445' post='350818']
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać o higienę, myjcie się częściej niż 1 w tygodniu, myjcie ręce kilka razy dziennie, poczytajcie troche o podstawowych zasadach higieny! WSTYD!!! Jak długo j... rozwiń
Avatar
ja / 21 września 2010 o 21:51
0
Do Bydgoszczanina...
Polskę C stworzyli tacy jak Ty - którzy garną wszystko do siebie. Ludzie w Lublinie są biedni (przez działania rządu i takich jak TY-narcyzów) a nie brudni.
Avatar
janek / 21 września 2010 o 18:48
0
a u was w bydgoszczy szczury jak konie - ja nigdy tekich wielkich nawet w książkach nie widziałem, sprzątajcie częściej nauczcie sie higieny
Avatar
ja / 21 września 2010 o 18:45
0
ul. Muzyczna 7 SM Centrum przy wejściu do klatek schodowych jest ich dużo
Avatar
rico / 21 września 2010 o 18:17
0
sam jesteś brudasem kocmołuchu i popaprańcem
Avatar
pancio / 21 września 2010 o 17:54
0
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać o higienę, myjcie się częściej niż 1 w tygodniu, myjcie ręce kilka razy dziennie, poczytajcie troche o podstawowych zasadach higieny! WSTYD!!! Jak długo jeszcze będziecie zakałą Polski (tzw. Polska kategorii C).
Avatar
lublinianin / 21 września 2010 o 16:29
0
Tego robactwa jest pełno wewnątrz garaży na oś piastowskim LSM. Chowają się za półkami, oponami i innym rzeczami stojącymi na podłodze.
Avatar
piter / 22 września 2010 o 23:54
0
Ty bydgoski parchu:-)
Chyba we wrześniu 39 nasi za mało wytłukli volksdeutschów,że się twoja linia ostała...
wieś bez wyrazu,kompleksy na wierzchu...
[quote name='pancio' date='21 wrzesień 2010 - 17:54 ' timestamp='1285084445' post='350818']
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać o higienę, myjcie się częściej niż 1 w tygodniu, myjcie ręce kilka razy dziennie, poczytajcie troche o podstawowych zasadach higieny! WSTYD!!! Jak długo jeszcze będziecie zakałą Polski (tzw. Polska kategorii C).
[/quote]
Ty bydgoski parchu:-)
Chyba we wrześniu 39 nasi za mało wytłukli volksdeutschów,że się twoja linia ostała...
wieś bez wyrazu,kompleksy na wierzchu...
[quote name='pancio' date='21 wrzesień 2010 - 17:54 ' timestamp='1285084445' post='350818']
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać... rozwiń
Avatar
Andrzej / 22 września 2010 o 10:18
0
Szanowny Panie z Bydgoszczy. Nie wiem ile razy się Pan myje ale takie określenia "Jak długo jeszcze będziecie zakałą Polski (tzw. Polska kategorii C)" nie przystoi osobie, która przdstawia Sobą poziom odpowiadjacy normalnej dyskusji. Cóż nie zauważyłem , ze żyję w Polsce "C" ale tez nie wiem czy Bydgoszcz jest tą Polską A?jest takie przysłowie: "człowiek stanie na gazecie i wydaje mu się ,że jest wyższy". Może jest tak i w Pana przypadku?

pozdrawiam
Alien
Avatar
kasia / 21 września 2010 o 22:02
0
"Administracja wbrew zarzutom mieszkańców zapewnia, ze walczy z robakami. ? Od dwóch tygodni robimy dezynfekcję ? mówi Waryszak." Zamiast dezynfekcji polecam dezynsekcje, jest bardziej skuteczna w walce z niechcianymi owadami
Avatar
dziennik / 21 września 2010 o 22:01
0
[quote name='pancio' date='21 wrzesień 2010 - 17:54 ' timestamp='1285084445' post='350818']
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać o higienę, myjcie się częściej niż 1 w tygodniu, myjcie ręce kilka razy dziennie, poczytajcie troche o podstawowych zasadach higieny! WSTYD!!! Jak długo jeszcze będziecie zakałą Polski (tzw. Polska kategorii C).
[/quote]
Zamknij ryj wsioku z Bydgoszcy bo cię odnajdę po IP i dostaniesz porządny wpier***, a wtedy odechce ci się ludzi obrażać !!
[quote name='pancio' date='21 wrzesień 2010 - 17:54 ' timestamp='1285084445' post='350818']
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać o higienę, myjcie się częściej niż 1 w tygodniu, myjcie ręce kilka razy dziennie, poczytajcie troche o podstawowych zasadach higieny! WSTYD!!! Jak długo j... rozwiń
Avatar
ja / 21 września 2010 o 21:51
0
Do Bydgoszczanina...
Polskę C stworzyli tacy jak Ty - którzy garną wszystko do siebie. Ludzie w Lublinie są biedni (przez działania rządu i takich jak TY-narcyzów) a nie brudni.
Avatar
janek / 21 września 2010 o 18:48
0
a u was w bydgoszczy szczury jak konie - ja nigdy tekich wielkich nawet w książkach nie widziałem, sprzątajcie częściej nauczcie sie higieny
Avatar
ja / 21 września 2010 o 18:45
0
ul. Muzyczna 7 SM Centrum przy wejściu do klatek schodowych jest ich dużo
Avatar
rico / 21 września 2010 o 18:17
0
sam jesteś brudasem kocmołuchu i popaprańcem
Avatar
pancio / 21 września 2010 o 17:54
0
Ale z Was BRUDASY, Lubelacy. U nas w Bydgoszczy to nie do pomyślenia, w życiu (prócz książek i internetu) nie widziałem takiego robaka. Ale skoro u was taki poziom higieny jak pokazują w TV (słynny Jeszburger) to czemu się dziwić. Zacznijcie dbać o higienę, myjcie się częściej niż 1 w tygodniu, myjcie ręce kilka razy dziennie, poczytajcie troche o podstawowych zasadach higieny! WSTYD!!! Jak długo jeszcze będziecie zakałą Polski (tzw. Polska kategorii C).
Avatar
lublinianin / 21 września 2010 o 16:29
0
Tego robactwa jest pełno wewnątrz garaży na oś piastowskim LSM. Chowają się za półkami, oponami i innym rzeczami stojącymi na podłodze.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!