Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 sierpnia 2019 r.
19:11

Ks. Łukasz Kachnowicz wezwany do pokuty. Odpowiada na Facebooku

Autor: Zdjęcie autora dw
83 72 A A
Łukasz Kachnowicz
Łukasz Kachnowicz

Jak poinformował we wtorek ks. Adam Jaszcz, rzecznik Archidiecezji Lubelskiej, arcybiskup Stanisław Budzik podjął wobec ks. Łukasza Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji.  – Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – oświadczył rzecznik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Reakcja arcybiskupa ma związek z opublikowaniem pod koniec czerwca na Facebooku przez ks. Kachnowicza osobistego wpisu.

Pochodzący z Lublina duchowny napisał m.in. „Wszedłem do mojego nowego mieszkania. Pierwszy raz od 9 lat nie przeprowadzam się na plebanię, tylko do mieszkania w bloku. Będę zwykłym sąsiadem moich sąsiadów. Tak, oficjalnie poszedłem na urlop.”

Dodał też: „Od najbliższej niedzieli nie będę wykonywał czynności kapłańskich. Będę żył i pracował jak inni świeccy ludzie (...)

Wówczas ks. Jaszcz tak skomentował na Twitterze „urlop” ks. Kachnowicza: „Kapłaństwo nie jest umową o pracę”. 

Tymczasem na Facebooku Łukasz Kachnowicz napisał wczoraj w nocy: - Dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, ze jestem na urlopie. Nie jestem.

Łukasz Kachnowicz przyjął święcenia kapłańskie w 2010 roku. Pracował m.in. w Puławach i Lublinie.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zzz / 13 sierpnia 2019 o 19:40
+36
Co ciekawe jeśli chodzi o alkoholika Głódzia albo biznesmena zakonnika z Torunia nikt do pokuty ich nie wzywał publicznie ze strony możnowładców kościelnych....
Avatar
A..... / 14 sierpnia 2019 o 06:58
+27
Do Kościoła nie idziemy dla Księdza, idziemy przyjąć Eucharystie
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2019 o 01:34
+23
Każdy ma prawo do swoich decyzji i wyborów, nie krytykujcie i nie osądzajcie. Popatrzcie na swoje sumienie! (katoliczka wierząca, nie praktykujaca)
Avatar
obiektywny / 13 sierpnia 2019 o 21:38
+22
Gej poszedł za gejami a nie za Chrystusem.
 A gdyby tak wszyscy księża-geje i księża będący w kapłaństwie z wygody (mający kobiety i często dzieci)  nagle porzucili swe wygodne życie, to jak myślicie, ilu by zostało? Może powinni stanąć w prawdzie przed Bogiem, wiernymi, a przede wszystkim przed samym sobą i przestać prowadzić dwutorowe życie?  To zakłamanie lejące się strumieniem z ust księży czy biskupów jest odpychające od kościoła. Mówią jedno, a robią drugie! Mówią: Nie trzeba zbierać dóbr materialnych tu na ziemi!  Robią: Budują plebanie-pałace, wożą zady w wypasionych brykach, noszą zegarki o wartości rocznej emerytury szarego Kowalskiego. I to wszystko w poczuciu wielkiej skromności ...  Zakłamanie jakich mało!   Może dlatego tak bardzo Papież Franciszek nie jest lubiany = słuchany przez polskich hierarchów, bo chciałby im zmienić życie na mniej wygodne?
 A gdyby tak wszyscy księża-geje i księża będący w kapłaństwie z wygody (mający kobiety i często dzieci)  nagle porzucili swe wygodne życie, to jak myślicie, ilu by zostało? Może powinni stanąć w prawdzie przed Bogiem, wiernymi, a przede wszystkim przed samym sobą i przestać prowadzić dwutorowe życie?  To zakłamanie lejące się strumieniem z ust księży czy biskupów jest odpychające od kościoła. Mówią jedno, a robią drugie! Mówią: Nie trzeba zbierać dóbr materialnych tu na ziemi!  Robią: Budują plebanie-pałace, ... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 13 sierpnia 2019 o 22:58
+18
Panie Łukaszu! Podjął Pan decyzję o wystąpieniu ze stanu kapłańskiego to Pana sprawa ale po co robić z siebie celebrytę? Teraz biskup się wygłupia i wzywa do określonych działań jakby miał na to wpływ.
Avatar
Marek68 / 14 sierpnia 2019 o 14:45
+15
Nie rób scen... Człowiek był na tyle uczciwy wobec Boga i siebie, że postanowił odejśc ze stanu kapłańskiego. Homoseksualizm nie przeszkadza w byciu księdzem. Ale zawsze dobrze jest mieć komfort psychiczny spoglądając sobiie codziennie w oczy w lustrze.  Kościół bardzo traci na swoim wizerunku, broniąc niektórych uwikłanych w róznorakie skandale księży. Pełne pychy nawoływania do zwalczania, zabraniania, sprzeciwiania się... Człowiek ma po to wolną wolę i rozum, żeby mógł sie nimi kierować w zgodzie z własnym sumieniem. Pan Łukasz (bo można juz tak mówić o Księdzu Łukaszu) postąpił w zgodzie z własnym sumieniem. W mojej ocenie postąpił słusznie. Można go tylko za to podziwiać. Zachował sie uczciwie. I obojętne mi jest, czy jest gejem, czy tylko sie z tym środowiskiem w jakiś sposób utożsamia. Z mojej strony Szacunek!
Nie rób scen... Człowiek był na tyle uczciwy wobec Boga i siebie, że postanowił odejśc ze stanu kapłańskiego. Homoseksualizm nie przeszkadza w byciu księdzem. Ale zawsze dobrze jest mieć komfort psychiczny spoglądając sobiie codziennie w oczy w lustrze.  Kościół bardzo traci na swoim wizerunku, broniąc niektórych uwikłanych w róznorakie skandale księży. Pełne pychy nawoływania do zwalczania, zabraniania, sprzeciwiania się... Człowiek ma po to wolną wolę i rozum, żeby mógł sie nimi kierować w zgodzie z własnym sumieniem. Pan Łukasz (bo możn... rozwiń
Avatar
Kopernik / 13 sierpnia 2019 o 19:20
+13
Odważna decyzja, na pewno przemyślana. Facet postąpił fair w stosunku do trzódki. W przeciwieństwie do pozostałych sług bożych żyjących w zakłamaniu, prowadzących podwójne życie. Szacunek za uczciwość i szczerość.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 o 21:46
+11
Celibat nie jest dogmatem KK przekazanym nam przez Jezusa Chrystusa, tylko przepisem stworzonym przez ludzi w określonym celu.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 o 21:26
+11
Hierarchowie KK nie od dziś są drugą siła polityczną w tym kraju. Na całym świecie wiadomo że nie żyje się biskupom tak dobrze jak w Polsce. Nie płacą podatków składek na NFZ są po za prawem świeckim. Największą tajemnicą Polischinela jest działalność ojca z Torunia który ma większą władzę w tym kraju niż prezydent premier z obiema izbami sejmu i senatu oraz jest ponad prawem kanonicznym i polskimi biskupami. Należy zastanowić się skąd tak potężna władza w rękach jednego człowieka nawet nie księdza a zakonnika. Ubustwo pomoc bliźniemu czy dzielenie się z ubogimi w KK to czysta fikcja. Śluby chrzciny a nawet pogrzeby to już komercja która zaczyna dominować w Polskim kościele. Bissnes zaczyna się kręcić i dzięki dobrej koninkturze zaczyna przynosić zyski bo żyjemy w kraju katolickim a wg badań 85 %, obywateli polskich to katolicy którzy chcą być ochrzczeni wybierzmowani w legalnych związkach małżeńskich czy po katolicku pochowani. A za to trzeba zapłacić. Raczej nikt jeszcze nie przeprowadził badań pod względem Ile kosztuje w Polsce bycie przykładnym katolikiem. Oczywiście żyjemy w kraju demokratycznym i każdy obywatel ma swój wybór co do wyznania ale każda instytucja która funkcjonuje w tym kraju powinna być traktowana równo bez żadnych odrębnych przywilei. W myśl zasady Co boskie Bogu co cesarskie cesarzowi.
Hierarchowie KK nie od dziś są drugą siła polityczną w tym kraju. Na całym świecie wiadomo że nie żyje się biskupom tak dobrze jak w Polsce. Nie płacą podatków składek na NFZ są po za prawem świeckim. Największą tajemnicą Polischinela jest działalność ojca z Torunia który ma większą władzę w tym kraju niż prezydent premier z obiema izbami sejmu i senatu oraz jest ponad prawem kanonicznym i polskimi biskupami. Należy zastanowić się skąd tak potężna władza w rękach jednego człowieka nawet nie księdza a zakonnika. Ubustwo pomoc bliźniemu czy dz... rozwiń
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 o 19:37
+10
G mnie obchodzi czy on hetero czy nie. Istotne jest to, że wybrał życie bez hipokryzji jak 99% kleru. Każdy klecha mówi co innego robi coś kompletnie odwrotnego. Nie ufam księżom. Nie są dla mnie wzorcem moralności i uczciwości. Są ich zaprzeczeniem.
Avatar
hehe / 3 dni temu o 17:57
0
Wydaje się, że Mądra Księga mówi o takich jak ten pseudo ksiądz, że "lepiej by było żeby sobie kamień młyński do szyi uwiązali  ......" i tak dalej. Jesteś zwykłym draniem towarzyszu gej, uczyniłeś wiele zła ludziom którzy ci ufali.
 w dobie elektrycznych palenisk w piekle i młynów  też elektrycznych, działanie odstraszające  tej przypowieści jest żadne, mianowicie jak by sobie  Łukasz w d... wsadził kabel ,a potem wsadził wtyczke do gniazdka ,to co innego by było,bywszy katabas tenczowy dostałby emocjonalnego szoku i w spazmach leżałby do rana
 w dobie elektrycznych palenisk w piekle i młynów  też elektrycznych, działanie odstraszające  tej przypowieści jest żadne, mianowicie jak by sobie  Łukasz w d... wsadził kabel ,a potem wsadził wtyczke do gniazdka ,to co innego by było,bywszy katabas tenczowy dostałby emocjonalnego szoku i w spazmach leżałby do rana rozwiń
Avatar
Bartosz / 4 dni temu o 07:23
0
Wydaje się, że Mądra Księga mówi o takich jak ten pseudo ksiądz, że "lepiej by było żeby sobie kamień młyński do szyi uwiązali ......" i tak dalej. Jesteś zwykłym draniem towarzyszu gej, uczyniłeś wiele zła ludziom którzy ci ufali.
Avatar
efr.vfef / 6 dni temu o 15:15
+1
stał sie celebrytą czekać jak bedzie oPOwiadał o swoich turbulencjach odbytniczych w studiu WSI u red Kini Rusin. Ale wstydu narobił rodzinie ze az jej współczuję
Avatar
Mih / 16 sierpnia 2019 o 07:32
+2
Marek68 homoseksualizm nie przeszkadza w byciu ksiedzem? To tak jak zlodziejstwo nie przeszkadza w byciu policjantem
Avatar
parafianka / 16 sierpnia 2019 o 02:20
+1
Pewien głośny ,młody i gniewny  exksiądz ,blondyn  powiedział ze lubelska archid jest bardzo zagejona,  hmm,ale może miało być - zagojona.
Avatar
as / 15 sierpnia 2019 o 23:43
+2
Gdybys wiedział cokolwiek o biologii, genetyce etc. wiedziałbyś, że "to mu się stało" w jeszcze życiu prenatalnym. Homoseksualizm jest wrodzoną ORIENTACJĄ. Nie chorobą, nie wadą, ale właśnie orientacją, występującą zresztą wśród większości gatunków ssaków.
 To w takim razie razie dokłądnie tłumaczy jego wybór (ten wcześniejszy), a co tłumaczy ostatni to będzie jego tajemnica 
Avatar
zaz / 15 sierpnia 2019 o 23:38
+1
Wiesz, wydaje mi się, że oni raczej bezwiednie otarli się o nazistę-Heideggera :) Pozdrawiam.
Avatar
zaz / 15 sierpnia 2019 o 23:36
+1
Gdybys wiedział cokolwiek o biologii, genetyce etc. wiedziałbyś, że "to mu się stało" w jeszcze życiu prenatalnym. Homoseksualizm jest wrodzoną ORIENTACJĄ. Nie chorobą, nie wadą, ale właśnie orientacją, występującą zresztą wśród większości gatunków ssaków.
Avatar
zaz / 15 sierpnia 2019 o 23:32
+4
I jeszcze jedno: JAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE TAK DOBRY KAPŁAN (CO Z TEGO, ŻE GEJ?!) MUSI ODEJŚĆ, A SETKI PEDOFILI PRZENOSI SIĘ JEDYNIE NA INNĄ PARAFIĘ?!!! HIERARCHOWIE, TO PRZEZ WAS LUDZIE ROZWAŻAJĄ ODEJŚCIE Z KOŚCIOŁA!!!
Avatar
zaz / 15 sierpnia 2019 o 23:25
+1
Do: Marka68 - Zgadzam się z Tobą w zupełności i pozdrawiam. Bycie gejem nie przeszkadza w byciu dobrym księdzem, a ks. Łukasz słynął z pomocy innym. To jedno. Drugie zaś - parszywa nagonka ze strony części spośród polskich hierarchów, posługujących się zresztą nomenklaturą nazistów, (to oni mówili i pisali o "zarazie homoseksualizmu"). Jak tak można?! Ileż w tym pychy! A to, jak wiadomo grzech rozpoczynający śliską drogę do piekła.. mam nadzieję, że ks. Łukasz będzie szczęśliwy, także i tę, że Kościół w Polsce przejrzy na oczy.
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 0 9

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 9

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 293 6

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 295 37

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 19

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 11 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!