Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 sierpnia 2019 r.
19:11

Ks. Łukasz Kachnowicz wezwany do pokuty. Odpowiada na Facebooku

Autor: Zdjęcie autora dw
83 72 A A
Łukasz Kachnowicz
Łukasz Kachnowicz

Jak poinformował we wtorek ks. Adam Jaszcz, rzecznik Archidiecezji Lubelskiej, arcybiskup Stanisław Budzik podjął wobec ks. Łukasza Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji.  – Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – oświadczył rzecznik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Reakcja arcybiskupa ma związek z opublikowaniem pod koniec czerwca na Facebooku przez ks. Kachnowicza osobistego wpisu.

Pochodzący z Lublina duchowny napisał m.in. „Wszedłem do mojego nowego mieszkania. Pierwszy raz od 9 lat nie przeprowadzam się na plebanię, tylko do mieszkania w bloku. Będę zwykłym sąsiadem moich sąsiadów. Tak, oficjalnie poszedłem na urlop.”

Dodał też: „Od najbliższej niedzieli nie będę wykonywał czynności kapłańskich. Będę żył i pracował jak inni świeccy ludzie (...)

Wówczas ks. Jaszcz tak skomentował na Twitterze „urlop” ks. Kachnowicza: „Kapłaństwo nie jest umową o pracę”. 

Tymczasem na Facebooku Łukasz Kachnowicz napisał wczoraj w nocy: - Dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, ze jestem na urlopie. Nie jestem.

Łukasz Kachnowicz przyjął święcenia kapłańskie w 2010 roku. Pracował m.in. w Puławach i Lublinie.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zzz / 13 sierpnia 2019 o 19:40
+36
Co ciekawe jeśli chodzi o alkoholika Głódzia albo biznesmena zakonnika z Torunia nikt do pokuty ich nie wzywał publicznie ze strony możnowładców kościelnych....
Avatar
A..... / 14 sierpnia 2019 o 06:58
+27
Do Kościoła nie idziemy dla Księdza, idziemy przyjąć Eucharystie
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2019 o 01:34
+23
Każdy ma prawo do swoich decyzji i wyborów, nie krytykujcie i nie osądzajcie. Popatrzcie na swoje sumienie! (katoliczka wierząca, nie praktykujaca)
Avatar
obiektywny / 13 sierpnia 2019 o 21:38
+22
Gej poszedł za gejami a nie za Chrystusem.
 A gdyby tak wszyscy księża-geje i księża będący w kapłaństwie z wygody (mający kobiety i często dzieci)  nagle porzucili swe wygodne życie, to jak myślicie, ilu by zostało? Może powinni stanąć w prawdzie przed Bogiem, wiernymi, a przede wszystkim przed samym sobą i przestać prowadzić dwutorowe życie?  To zakłamanie lejące się strumieniem z ust księży czy biskupów jest odpychające od kościoła. Mówią jedno, a robią drugie! Mówią: Nie trzeba zbierać dóbr materialnych tu na ziemi!  Robią: Budują plebanie-pałace, wożą zady w wypasionych brykach, noszą zegarki o wartości rocznej emerytury szarego Kowalskiego. I to wszystko w poczuciu wielkiej skromności ...  Zakłamanie jakich mało!   Może dlatego tak bardzo Papież Franciszek nie jest lubiany = słuchany przez polskich hierarchów, bo chciałby im zmienić życie na mniej wygodne?
 A gdyby tak wszyscy księża-geje i księża będący w kapłaństwie z wygody (mający kobiety i często dzieci)  nagle porzucili swe wygodne życie, to jak myślicie, ilu by zostało? Może powinni stanąć w prawdzie przed Bogiem, wiernymi, a przede wszystkim przed samym sobą i przestać prowadzić dwutorowe życie?  To zakłamanie lejące się strumieniem z ust księży czy biskupów jest odpychające od kościoła. Mówią jedno, a robią drugie! Mówią: Nie trzeba zbierać dóbr materialnych tu na ziemi!  Robią: Budują plebanie-pałace, ... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 13 sierpnia 2019 o 22:58
+18
Panie Łukaszu! Podjął Pan decyzję o wystąpieniu ze stanu kapłańskiego to Pana sprawa ale po co robić z siebie celebrytę? Teraz biskup się wygłupia i wzywa do określonych działań jakby miał na to wpływ.
Avatar
Marek68 / 14 sierpnia 2019 o 14:45
+15
Nie rób scen... Człowiek był na tyle uczciwy wobec Boga i siebie, że postanowił odejśc ze stanu kapłańskiego. Homoseksualizm nie przeszkadza w byciu księdzem. Ale zawsze dobrze jest mieć komfort psychiczny spoglądając sobiie codziennie w oczy w lustrze.  Kościół bardzo traci na swoim wizerunku, broniąc niektórych uwikłanych w róznorakie skandale księży. Pełne pychy nawoływania do zwalczania, zabraniania, sprzeciwiania się... Człowiek ma po to wolną wolę i rozum, żeby mógł sie nimi kierować w zgodzie z własnym sumieniem. Pan Łukasz (bo można juz tak mówić o Księdzu Łukaszu) postąpił w zgodzie z własnym sumieniem. W mojej ocenie postąpił słusznie. Można go tylko za to podziwiać. Zachował sie uczciwie. I obojętne mi jest, czy jest gejem, czy tylko sie z tym środowiskiem w jakiś sposób utożsamia. Z mojej strony Szacunek!
Nie rób scen... Człowiek był na tyle uczciwy wobec Boga i siebie, że postanowił odejśc ze stanu kapłańskiego. Homoseksualizm nie przeszkadza w byciu księdzem. Ale zawsze dobrze jest mieć komfort psychiczny spoglądając sobiie codziennie w oczy w lustrze.  Kościół bardzo traci na swoim wizerunku, broniąc niektórych uwikłanych w róznorakie skandale księży. Pełne pychy nawoływania do zwalczania, zabraniania, sprzeciwiania się... Człowiek ma po to wolną wolę i rozum, żeby mógł sie nimi kierować w zgodzie z własnym sumieniem. Pan Łukasz (bo możn... rozwiń
Avatar
Kopernik / 13 sierpnia 2019 o 19:20
+13
Odważna decyzja, na pewno przemyślana. Facet postąpił fair w stosunku do trzódki. W przeciwieństwie do pozostałych sług bożych żyjących w zakłamaniu, prowadzących podwójne życie. Szacunek za uczciwość i szczerość.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 o 21:46
+11
Celibat nie jest dogmatem KK przekazanym nam przez Jezusa Chrystusa, tylko przepisem stworzonym przez ludzi w określonym celu.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 o 21:26
+11
Hierarchowie KK nie od dziś są drugą siła polityczną w tym kraju. Na całym świecie wiadomo że nie żyje się biskupom tak dobrze jak w Polsce. Nie płacą podatków składek na NFZ są po za prawem świeckim. Największą tajemnicą Polischinela jest działalność ojca z Torunia który ma większą władzę w tym kraju niż prezydent premier z obiema izbami sejmu i senatu oraz jest ponad prawem kanonicznym i polskimi biskupami. Należy zastanowić się skąd tak potężna władza w rękach jednego człowieka nawet nie księdza a zakonnika. Ubustwo pomoc bliźniemu czy dzielenie się z ubogimi w KK to czysta fikcja. Śluby chrzciny a nawet pogrzeby to już komercja która zaczyna dominować w Polskim kościele. Bissnes zaczyna się kręcić i dzięki dobrej koninkturze zaczyna przynosić zyski bo żyjemy w kraju katolickim a wg badań 85 %, obywateli polskich to katolicy którzy chcą być ochrzczeni wybierzmowani w legalnych związkach małżeńskich czy po katolicku pochowani. A za to trzeba zapłacić. Raczej nikt jeszcze nie przeprowadził badań pod względem Ile kosztuje w Polsce bycie przykładnym katolikiem. Oczywiście żyjemy w kraju demokratycznym i każdy obywatel ma swój wybór co do wyznania ale każda instytucja która funkcjonuje w tym kraju powinna być traktowana równo bez żadnych odrębnych przywilei. W myśl zasady Co boskie Bogu co cesarskie cesarzowi.
Hierarchowie KK nie od dziś są drugą siła polityczną w tym kraju. Na całym świecie wiadomo że nie żyje się biskupom tak dobrze jak w Polsce. Nie płacą podatków składek na NFZ są po za prawem świeckim. Największą tajemnicą Polischinela jest działalność ojca z Torunia który ma większą władzę w tym kraju niż prezydent premier z obiema izbami sejmu i senatu oraz jest ponad prawem kanonicznym i polskimi biskupami. Należy zastanowić się skąd tak potężna władza w rękach jednego człowieka nawet nie księdza a zakonnika. Ubustwo pomoc bliźniemu czy dz... rozwiń
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 o 19:37
+10
G mnie obchodzi czy on hetero czy nie. Istotne jest to, że wybrał życie bez hipokryzji jak 99% kleru. Każdy klecha mówi co innego robi coś kompletnie odwrotnego. Nie ufam księżom. Nie są dla mnie wzorcem moralności i uczciwości. Są ich zaprzeczeniem.
Avatar
hehe / 3 dni temu o 17:57
0
Wydaje się, że Mądra Księga mówi o takich jak ten pseudo ksiądz, że "lepiej by było żeby sobie kamień młyński do szyi uwiązali  ......" i tak dalej. Jesteś zwykłym draniem towarzyszu gej, uczyniłeś wiele zła ludziom którzy ci ufali.
 w dobie elektrycznych palenisk w piekle i młynów  też elektrycznych, działanie odstraszające  tej przypowieści jest żadne, mianowicie jak by sobie  Łukasz w d... wsadził kabel ,a potem wsadził wtyczke do gniazdka ,to co innego by było,bywszy katabas tenczowy dostałby emocjonalnego szoku i w spazmach leżałby do rana
 w dobie elektrycznych palenisk w piekle i młynów  też elektrycznych, działanie odstraszające  tej przypowieści jest żadne, mianowicie jak by sobie  Łukasz w d... wsadził kabel ,a potem wsadził wtyczke do gniazdka ,to co innego by było,bywszy katabas tenczowy dostałby emocjonalnego szoku i w spazmach leżałby do rana rozwiń
Avatar
Bartosz / 4 dni temu o 07:23
0
Wydaje się, że Mądra Księga mówi o takich jak ten pseudo ksiądz, że "lepiej by było żeby sobie kamień młyński do szyi uwiązali ......" i tak dalej. Jesteś zwykłym draniem towarzyszu gej, uczyniłeś wiele zła ludziom którzy ci ufali.
Avatar
efr.vfef / 6 dni temu o 15:15
+1
stał sie celebrytą czekać jak bedzie oPOwiadał o swoich turbulencjach odbytniczych w studiu WSI u red Kini Rusin. Ale wstydu narobił rodzinie ze az jej współczuję
Avatar
Mih / 16 sierpnia 2019 o 07:32
+2
Marek68 homoseksualizm nie przeszkadza w byciu ksiedzem? To tak jak zlodziejstwo nie przeszkadza w byciu policjantem
Avatar
parafianka / 16 sierpnia 2019 o 02:20
+1
Pewien głośny ,młody i gniewny  exksiądz ,blondyn  powiedział ze lubelska archid jest bardzo zagejona,  hmm,ale może miało być - zagojona.
Avatar
as / 15 sierpnia 2019 o 23:43
+2
Gdybys wiedział cokolwiek o biologii, genetyce etc. wiedziałbyś, że "to mu się stało" w jeszcze życiu prenatalnym. Homoseksualizm jest wrodzoną ORIENTACJĄ. Nie chorobą, nie wadą, ale właśnie orientacją, występującą zresztą wśród większości gatunków ssaków.
 To w takim razie razie dokłądnie tłumaczy jego wybór (ten wcześniejszy), a co tłumaczy ostatni to będzie jego tajemnica 
Avatar
zaz / 15 sierpnia 2019 o 23:38
+1
Wiesz, wydaje mi się, że oni raczej bezwiednie otarli się o nazistę-Heideggera :) Pozdrawiam.
Avatar
zaz / 15 sierpnia 2019 o 23:36
+1
Gdybys wiedział cokolwiek o biologii, genetyce etc. wiedziałbyś, że "to mu się stało" w jeszcze życiu prenatalnym. Homoseksualizm jest wrodzoną ORIENTACJĄ. Nie chorobą, nie wadą, ale właśnie orientacją, występującą zresztą wśród większości gatunków ssaków.
Avatar
zaz / 15 sierpnia 2019 o 23:32
+4
I jeszcze jedno: JAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE TAK DOBRY KAPŁAN (CO Z TEGO, ŻE GEJ?!) MUSI ODEJŚĆ, A SETKI PEDOFILI PRZENOSI SIĘ JEDYNIE NA INNĄ PARAFIĘ?!!! HIERARCHOWIE, TO PRZEZ WAS LUDZIE ROZWAŻAJĄ ODEJŚCIE Z KOŚCIOŁA!!!
Avatar
zaz / 15 sierpnia 2019 o 23:25
+1
Do: Marka68 - Zgadzam się z Tobą w zupełności i pozdrawiam. Bycie gejem nie przeszkadza w byciu dobrym księdzem, a ks. Łukasz słynął z pomocy innym. To jedno. Drugie zaś - parszywa nagonka ze strony części spośród polskich hierarchów, posługujących się zresztą nomenklaturą nazistów, (to oni mówili i pisali o "zarazie homoseksualizmu"). Jak tak można?! Ileż w tym pychy! A to, jak wiadomo grzech rozpoczynający śliską drogę do piekła.. mam nadzieję, że ks. Łukasz będzie szczęśliwy, także i tę, że Kościół w Polsce przejrzy na oczy.
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 0 9

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 9

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 293 6

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 295 37

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 19

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 11 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.