Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2010 r.
15:50
Edytuj ten wpis

Ks. Puzewicz nie jest już rzecznikiem abp. Życińskiego. Dlaczego nagle zrezygnował?

0 41 A A

Ksiądz Mieczysław Puzewicz przestał pełnić obowiązki rzecznika prasowego Archidiecezji Lubelskiej. Informację potwierdza kuria.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ksiądz Mieczysław Puzewicz sam złożył rezygnację ze stanowiska. Przyjął ją arcybiskup Józef Życiński – informuje ks. Wojciech Pęcherzewski, kanclerz kurii metropolitalnej.

Zrezygnował z powodów osobistych

Zapytany o powody rezygnacji ucina: – Ksiądz ma prawo do podjęcia takiej decyzji. W grę wchodziły motywy osobiste – dodaje. Nie wiadomo na razie, czy ksiądz przestanie też być szefem Duszpasterstwa Akademickiego w Lublinie. – Czekamy na to, co przyniosą najbliższe dni – dodaje ks. Wojciech Pęcherzewski.

Gdzie jest ksiądz?

Kilkakrotnie pytaliśmy o księdza w kościele p.w. św. Ducha, gdzie jest rektorem. Nikt z zapytanych nie był w stanie udzielić informacji na jego temat. – Nie wiemy, gdzie teraz jest ksiądz Puzewicz – usłyszeliśmy na plebanii. Nie zastaliśmy też zastępującego go ks. Pawła Szymańskiego. Zapytaliśmy o księdza w archidiecezji duszpasterstwa młodzieży, którym dotąd kierował. – Przebywa na urlopie za granicą i nie ma możliwości, by teraz z nim się skontaktować – usłyszeliśmy.

Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku dni dowiemy się, czy Puzewicz przestanie też pełnić pozostałe funkcje.

Rzecznik i nie tylko

Ks. Mieczysław Puzewicz jest kanonikiem honorowym Kapituły Lubelskiej, rektorem kościoła p.w. św. Ducha, szefem Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i opiekunem programów wolontariackich, a także asystentem diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Prowadzi też audycje na antenie Radia Lublin. Założył czasopismo "Spojrzenia”.

Pracuje też jako wikariusz biskupi do spraw młodzieży. Jest członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów, archidiecezjalnym koordynatorem d/s Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia” i przewodniczącym Komisji Stypendialnej FSAL. Dotąd pełnił też funkcję rzecznika prasowego arcybiskupa Józefa Życińskiego.

Kilkakrotnie próbowaliśmy też skontaktować się z księdzem Puzewiczem telefonicznie i osobiście. Bez skutku.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ANNA / 18 grudnia 2010 o 23:25
0
myślę,że gdyby w ślad za KS.Puzewiczem poszło jeszcze kilku odważnych kapłanów to może PAPIEŻ podjąłby decyzję o tak bardzo oczekiwanej przez nas wiernych,wymianie naszego Arcybiskupa.TO że KS. zrezygnował? nie dziwie się. To wcale nie musi oznaczać że Puzewicz stracił wiarę.GRATULUJĘ ODWAGI!! może to jest rodzaj buntu na władzę arcybiskupa.to nie te czasy kiedy ludzie byli zaciemnieni.drogi ARCY na szacunek trzeba sobie zapracować i nie wystarczą tytuły,które posiada się przed imieniem, wystarczy być człowiekiem.
myślę,że gdyby w ślad za KS.Puzewiczem poszło jeszcze kilku odważnych kapłanów to może PAPIEŻ podjąłby decyzję o tak bardzo oczekiwanej przez nas wiernych,wymianie naszego Arcybiskupa.TO że KS. zrezygnował? nie dziwie się. To wcale nie musi oznaczać że Puzewicz stracił wiarę.GRATULUJĘ ODWAGI!! może to jest rodzaj buntu na władzę arcybiskupa.to nie te czasy kiedy ludzie byli zaciemnieni.drogi ARCY na szacunek trzeba sobie zapracować i nie wystarczą tytuły,które posiada się przed imieniem, wystarczy być człowiekiem. rozwiń
Avatar
m / 28 listopada 2010 o 20:59
0
olinka jak ty się kwalifikujesz na odwyk to już jest twój problem a od Mietka się odpier*** lepiej zrobisz jak byś miała tyle spraw na głowie to też byś po tylu latach miał dosyć więc nie wiesz a komentujesz a tak na marginesie to co jakiś czas księży przenoszą na inne parafie tym bardzie że sam zrezygnował z funkcji rzecznika czytajcie artykuł ze zrozumieniem i dopiero się wypowiadajcie
Avatar
olinka / 28 listopada 2010 o 20:42
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
aa / 28 listopada 2010 o 19:50
0
jest na odwyku
Avatar
pamietac / 28 listopada 2010 o 10:58
0
wiem jedno. Gdyby takich ludzi, jak ks. Mietek, było więcej(z podkreśleniem - i księży, i w ogóle ludzi), to świat byłby imponująco lepszy. O niebo lepszy. Ale jeden też wiele może. I jakby ktoś nie widział, to zaznaczam - x. Puzewicz swoją troską, pracą i pomocą innym zmienia świat na lepsze. I jest w tym wielki.
Avatar
Olgierd J. / 27 listopada 2010 o 22:33
0
IMHO Mietka-POdnietka zwyczajnie suspendowano... Kopa w końcu wpadła w wentylator :-/
Avatar
Chłop Polski / 27 listopada 2010 o 16:01
0
[quote name='Paweł Wójcik' timestamp='1290867400' post='392199']
Jak czytam komentarze niektórych "życzliwych", "poinformowanych", "uprzejmych" jest mi smutno, że pod pseudonimem i w internecie macie odwagę pisać różne wymyślone niejednokrotnie przez was samych historie, nie znając dokładnych informacji. Prasa ma takie zadanie do spełnienia, żeby do informacji oficjalnej dopisać treść, która w 75% jest tylko domysłem dziennikarza. Jeżeli opieracie swoje teorie tylko po przeczytaniu artykułu jednego periodyku, to nie dziwie się, że ks. Puzewicz nie będzie odpowiadał na różne zaczepki, czy pytania.
Nie wiem czy chodź jeden z was miałby odwagę powtórzyć te słowa, które napisaliście na forum, w kontakcie face to face...
Te słowa, które tu przeczytałem to zbiór bezpodstawnych oskarżeń, domysłów...
I mam wrażenie, że piszą takie rzeczy osoby, które bardzo nie lubią duchowieństwa, duszpasterzy, czy samych wiernych...

Mam nadzieję, że ks. Puzewicz nie będzie miał wam tego za złe, i mam nadzieje, że Bóg wam przebaczy.
Bądźcie w Pokoju z Panem Jezusem.
[/quote]

Zaręczam,że nie chcę " rzucać kamieniem" ani w ks.Puzewicza ani w b-pa Życińskiego ponieważ należę do wspólnoty kościoła. Zastanawiawia mnie jedynie jak może zaistnieć taka sytuacja w społeczności gdzie obowiązuje dekalog????. Takie pytanie,bez obawy mógłbym zadać i jednemu i drugiemu nawet w kontakcie jak piszesz "face to face" chociaż wolę formę -prosto w oczy.
Wielu potrafi głosić treści pełne patosu ale strach zajrzeć im duszę w obawie aby nie zobaczyć martwej pustyni po ktorej jedynie co to nic nie warte echo się roznosi.
Tak Panie Pawle Wójcik chciałbym ich zapytać o powód tej niezrozumiałej sytuacji,ale jak mam to zrobić skoro Ci pochowali się jeden nie wiadomo gdzie a drugi za pałacowymi murami ???? - przy ołtarzu ???...sam wiesz że tam nie wypada-bo tam rozmawiamy z Bogiem.
[quote name='Paweł Wójcik' timestamp='1290867400' post='392199']
Jak czytam komentarze niektórych "życzliwych", "poinformowanych", "uprzejmych" jest mi smutno, że pod pseudonimem i w internecie macie odwagę pisać różne wymyślone niejednokrotnie przez was samych historie, nie znając dokładnych informacji. Prasa ma takie zadanie do spełnienia, żeby do informacji oficjalnej dopisać treść, która w 75% jest tylko domysłem dziennikarza. Jeżeli opieracie swoje teorie tylko po przeczytaniu ... rozwiń
Avatar
az / 27 listopada 2010 o 15:49
0
wszystkim ogarnietych bezrozumna nienawiscia do "tych czarnych w sukienkach" licealistom odpowiem tylko tyle:
a co ty baranie mlody zrobiles dla powodzian?

Bo Puzewicz zorganizowal grupe w sumie 700 wolontariuszy ktorzy bezposrednio w domach powodzian ciezko pracowali przy usuwaniu skutkow powodzi przez 3 miesiace. I byla to jedyna oprocz wiezniow i Strazy pozarnej zorganizowana grupa w wilkowie.
Nie mowiac juz o darach, stypendiach dla dzieci powodzian i innych...

no smialo... czekam na odpowiedz...
Avatar
Chłop Polski / 27 listopada 2010 o 15:26
0
[quote name='maaa' timestamp='1290814216' post='391876']
X Mieczysław Puzewicz to fantastyczny Kapłan i człowiek. Nieprzeciętnie mądry i rozważny, jednocześnie bardzo pracowity i zdyscyplinowany... przede wszystkim niesamowicie dobry. Na prawdę wielu ludziom w Lublinie, w Polsce i poza nią doświadczyło dzięki Niemu wielkiego dobra!.
A Jego przemyślenia na szczęście dalej możemy czytać gdyż wciąż regularnie spisuje "itinerarium" http://duch.lublin.pl/itinerarium/index.html

pozdrawiam mądrze komentujących, spisującym obelgi bez podstaw wiedzy życzę przemyślenia czy rzeczywiście mają coś do powiedzenia
[/quote]
Komentować jak komentować ale zastanawiać nie jeden się zastanawia-boć przecież nie krowa a sprawa dotyczy jego duchowych zwierzchników .....dlaczego jeden "ACH" a drugi "OCH" i nie mogą się ze sobą zgodzić ? Tocz czy to nie oni zza ołtarza mówią nam o ;miłości i przebaczeniu ?....a czegoż więcej trzeba niż spełnienia boskiego przykazania ,miłuj bliźniego swego....aby przetrwać w zgodzie na dobre i na złe bez "rozwodów" i publicznych fochów ?.
[quote name='maaa' timestamp='1290814216' post='391876']
X Mieczysław Puzewicz to fantastyczny Kapłan i człowiek. Nieprzeciętnie mądry i rozważny, jednocześnie bardzo pracowity i zdyscyplinowany... przede wszystkim niesamowicie dobry. Na prawdę wielu ludziom w Lublinie, w Polsce i poza nią doświadczyło dzięki Niemu wielkiego dobra!.
A Jego przemyślenia na szczęście dalej możemy czytać gdyż wciąż regularnie spisuje "itinerarium" http://duch.lublin.pl/itinerarium/index.html

pozdra... rozwiń
Avatar
Paweł Wójcik / 27 listopada 2010 o 15:16
0
Jak czytam komentarze niektórych "życzliwych", "poinformowanych", "uprzejmych" jest mi smutno, że pod pseudonimem i w internecie macie odwagę pisać różne wymyślone niejednokrotnie przez was samych historie, nie znając dokładnych informacji. Prasa ma takie zadanie do spełnienia, żeby do informacji oficjalnej dopisać treść, która w 75% jest tylko domysłem dziennikarza. Jeżeli opieracie swoje teorie tylko po przeczytaniu artykułu jednego periodyku, to nie dziwie się, że ks. Puzewicz nie będzie odpowiadał na różne zaczepki, czy pytania.
Nie wiem czy chodź jeden z was miałby odwagę powtórzyć te słowa, które napisaliście na forum, w kontakcie face to face...
Te słowa, które tu przeczytałem to zbiór bezpodstawnych oskarżeń, domysłów...
I mam wrażenie, że piszą takie rzeczy osoby, które bardzo nie lubią duchowieństwa, duszpasterzy, czy samych wiernych...

Mam nadzieję, że ks. Puzewicz nie będzie miał wam tego za złe, i mam nadzieje, że Bóg wam przebaczy.
Bądźcie w Pokoju z Panem Jezusem.
Jak czytam komentarze niektórych "życzliwych", "poinformowanych", "uprzejmych" jest mi smutno, że pod pseudonimem i w internecie macie odwagę pisać różne wymyślone niejednokrotnie przez was samych historie, nie znając dokładnych informacji. Prasa ma takie zadanie do spełnienia, żeby do informacji oficjalnej dopisać treść, która w 75% jest tylko domysłem dziennikarza. Jeżeli opieracie swoje teorie tylko po przeczytaniu artykułu jednego periodyku, to nie dziwie się, że ks. Puzewicz nie będzie odpowiadał na różne z... rozwiń
Avatar
ANNA / 18 grudnia 2010 o 23:25
0
myślę,że gdyby w ślad za KS.Puzewiczem poszło jeszcze kilku odważnych kapłanów to może PAPIEŻ podjąłby decyzję o tak bardzo oczekiwanej przez nas wiernych,wymianie naszego Arcybiskupa.TO że KS. zrezygnował? nie dziwie się. To wcale nie musi oznaczać że Puzewicz stracił wiarę.GRATULUJĘ ODWAGI!! może to jest rodzaj buntu na władzę arcybiskupa.to nie te czasy kiedy ludzie byli zaciemnieni.drogi ARCY na szacunek trzeba sobie zapracować i nie wystarczą tytuły,które posiada się przed imieniem, wystarczy być człowiekiem.
myślę,że gdyby w ślad za KS.Puzewiczem poszło jeszcze kilku odważnych kapłanów to może PAPIEŻ podjąłby decyzję o tak bardzo oczekiwanej przez nas wiernych,wymianie naszego Arcybiskupa.TO że KS. zrezygnował? nie dziwie się. To wcale nie musi oznaczać że Puzewicz stracił wiarę.GRATULUJĘ ODWAGI!! może to jest rodzaj buntu na władzę arcybiskupa.to nie te czasy kiedy ludzie byli zaciemnieni.drogi ARCY na szacunek trzeba sobie zapracować i nie wystarczą tytuły,które posiada się przed imieniem, wystarczy być człowiekiem. rozwiń
Avatar
m / 28 listopada 2010 o 20:59
0
olinka jak ty się kwalifikujesz na odwyk to już jest twój problem a od Mietka się odpier*** lepiej zrobisz jak byś miała tyle spraw na głowie to też byś po tylu latach miał dosyć więc nie wiesz a komentujesz a tak na marginesie to co jakiś czas księży przenoszą na inne parafie tym bardzie że sam zrezygnował z funkcji rzecznika czytajcie artykuł ze zrozumieniem i dopiero się wypowiadajcie
Avatar
olinka / 28 listopada 2010 o 20:42
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
aa / 28 listopada 2010 o 19:50
0
jest na odwyku
Avatar
pamietac / 28 listopada 2010 o 10:58
0
wiem jedno. Gdyby takich ludzi, jak ks. Mietek, było więcej(z podkreśleniem - i księży, i w ogóle ludzi), to świat byłby imponująco lepszy. O niebo lepszy. Ale jeden też wiele może. I jakby ktoś nie widział, to zaznaczam - x. Puzewicz swoją troską, pracą i pomocą innym zmienia świat na lepsze. I jest w tym wielki.
Avatar
Olgierd J. / 27 listopada 2010 o 22:33
0
IMHO Mietka-POdnietka zwyczajnie suspendowano... Kopa w końcu wpadła w wentylator :-/
Avatar
Chłop Polski / 27 listopada 2010 o 16:01
0
[quote name='Paweł Wójcik' timestamp='1290867400' post='392199']
Jak czytam komentarze niektórych "życzliwych", "poinformowanych", "uprzejmych" jest mi smutno, że pod pseudonimem i w internecie macie odwagę pisać różne wymyślone niejednokrotnie przez was samych historie, nie znając dokładnych informacji. Prasa ma takie zadanie do spełnienia, żeby do informacji oficjalnej dopisać treść, która w 75% jest tylko domysłem dziennikarza. Jeżeli opieracie swoje teorie tylko po przeczytaniu artykułu jednego periodyku, to nie dziwie się, że ks. Puzewicz nie będzie odpowiadał na różne zaczepki, czy pytania.
Nie wiem czy chodź jeden z was miałby odwagę powtórzyć te słowa, które napisaliście na forum, w kontakcie face to face...
Te słowa, które tu przeczytałem to zbiór bezpodstawnych oskarżeń, domysłów...
I mam wrażenie, że piszą takie rzeczy osoby, które bardzo nie lubią duchowieństwa, duszpasterzy, czy samych wiernych...

Mam nadzieję, że ks. Puzewicz nie będzie miał wam tego za złe, i mam nadzieje, że Bóg wam przebaczy.
Bądźcie w Pokoju z Panem Jezusem.
[/quote]

Zaręczam,że nie chcę " rzucać kamieniem" ani w ks.Puzewicza ani w b-pa Życińskiego ponieważ należę do wspólnoty kościoła. Zastanawiawia mnie jedynie jak może zaistnieć taka sytuacja w społeczności gdzie obowiązuje dekalog????. Takie pytanie,bez obawy mógłbym zadać i jednemu i drugiemu nawet w kontakcie jak piszesz "face to face" chociaż wolę formę -prosto w oczy.
Wielu potrafi głosić treści pełne patosu ale strach zajrzeć im duszę w obawie aby nie zobaczyć martwej pustyni po ktorej jedynie co to nic nie warte echo się roznosi.
Tak Panie Pawle Wójcik chciałbym ich zapytać o powód tej niezrozumiałej sytuacji,ale jak mam to zrobić skoro Ci pochowali się jeden nie wiadomo gdzie a drugi za pałacowymi murami ???? - przy ołtarzu ???...sam wiesz że tam nie wypada-bo tam rozmawiamy z Bogiem.
[quote name='Paweł Wójcik' timestamp='1290867400' post='392199']
Jak czytam komentarze niektórych "życzliwych", "poinformowanych", "uprzejmych" jest mi smutno, że pod pseudonimem i w internecie macie odwagę pisać różne wymyślone niejednokrotnie przez was samych historie, nie znając dokładnych informacji. Prasa ma takie zadanie do spełnienia, żeby do informacji oficjalnej dopisać treść, która w 75% jest tylko domysłem dziennikarza. Jeżeli opieracie swoje teorie tylko po przeczytaniu ... rozwiń
Avatar
az / 27 listopada 2010 o 15:49
0
wszystkim ogarnietych bezrozumna nienawiscia do "tych czarnych w sukienkach" licealistom odpowiem tylko tyle:
a co ty baranie mlody zrobiles dla powodzian?

Bo Puzewicz zorganizowal grupe w sumie 700 wolontariuszy ktorzy bezposrednio w domach powodzian ciezko pracowali przy usuwaniu skutkow powodzi przez 3 miesiace. I byla to jedyna oprocz wiezniow i Strazy pozarnej zorganizowana grupa w wilkowie.
Nie mowiac juz o darach, stypendiach dla dzieci powodzian i innych...

no smialo... czekam na odpowiedz...
Avatar
Chłop Polski / 27 listopada 2010 o 15:26
0
[quote name='maaa' timestamp='1290814216' post='391876']
X Mieczysław Puzewicz to fantastyczny Kapłan i człowiek. Nieprzeciętnie mądry i rozważny, jednocześnie bardzo pracowity i zdyscyplinowany... przede wszystkim niesamowicie dobry. Na prawdę wielu ludziom w Lublinie, w Polsce i poza nią doświadczyło dzięki Niemu wielkiego dobra!.
A Jego przemyślenia na szczęście dalej możemy czytać gdyż wciąż regularnie spisuje "itinerarium" http://duch.lublin.pl/itinerarium/index.html

pozdrawiam mądrze komentujących, spisującym obelgi bez podstaw wiedzy życzę przemyślenia czy rzeczywiście mają coś do powiedzenia
[/quote]
Komentować jak komentować ale zastanawiać nie jeden się zastanawia-boć przecież nie krowa a sprawa dotyczy jego duchowych zwierzchników .....dlaczego jeden "ACH" a drugi "OCH" i nie mogą się ze sobą zgodzić ? Tocz czy to nie oni zza ołtarza mówią nam o ;miłości i przebaczeniu ?....a czegoż więcej trzeba niż spełnienia boskiego przykazania ,miłuj bliźniego swego....aby przetrwać w zgodzie na dobre i na złe bez "rozwodów" i publicznych fochów ?.
[quote name='maaa' timestamp='1290814216' post='391876']
X Mieczysław Puzewicz to fantastyczny Kapłan i człowiek. Nieprzeciętnie mądry i rozważny, jednocześnie bardzo pracowity i zdyscyplinowany... przede wszystkim niesamowicie dobry. Na prawdę wielu ludziom w Lublinie, w Polsce i poza nią doświadczyło dzięki Niemu wielkiego dobra!.
A Jego przemyślenia na szczęście dalej możemy czytać gdyż wciąż regularnie spisuje "itinerarium" http://duch.lublin.pl/itinerarium/index.html

pozdra... rozwiń
Avatar
Paweł Wójcik / 27 listopada 2010 o 15:16
0
Jak czytam komentarze niektórych "życzliwych", "poinformowanych", "uprzejmych" jest mi smutno, że pod pseudonimem i w internecie macie odwagę pisać różne wymyślone niejednokrotnie przez was samych historie, nie znając dokładnych informacji. Prasa ma takie zadanie do spełnienia, żeby do informacji oficjalnej dopisać treść, która w 75% jest tylko domysłem dziennikarza. Jeżeli opieracie swoje teorie tylko po przeczytaniu artykułu jednego periodyku, to nie dziwie się, że ks. Puzewicz nie będzie odpowiadał na różne zaczepki, czy pytania.
Nie wiem czy chodź jeden z was miałby odwagę powtórzyć te słowa, które napisaliście na forum, w kontakcie face to face...
Te słowa, które tu przeczytałem to zbiór bezpodstawnych oskarżeń, domysłów...
I mam wrażenie, że piszą takie rzeczy osoby, które bardzo nie lubią duchowieństwa, duszpasterzy, czy samych wiernych...

Mam nadzieję, że ks. Puzewicz nie będzie miał wam tego za złe, i mam nadzieje, że Bóg wam przebaczy.
Bądźcie w Pokoju z Panem Jezusem.
Jak czytam komentarze niektórych "życzliwych", "poinformowanych", "uprzejmych" jest mi smutno, że pod pseudonimem i w internecie macie odwagę pisać różne wymyślone niejednokrotnie przez was samych historie, nie znając dokładnych informacji. Prasa ma takie zadanie do spełnienia, żeby do informacji oficjalnej dopisać treść, która w 75% jest tylko domysłem dziennikarza. Jeżeli opieracie swoje teorie tylko po przeczytaniu artykułu jednego periodyku, to nie dziwie się, że ks. Puzewicz nie będzie odpowiadał na różne z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 1 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 40

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 9 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.