Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2019 r.
11:33

Ksiądz Kachnowicz ukarany suspensą. Nie może wykonywać czynności kapłańskich

Autor: Zdjęcie autora Patryk Pytlak
141 48 A A

Po tym jak ks. Łukasz Kachnowicz oznajmił, że jest gejem kuria lubelska nałożyła na niego suspensę. Nie może on teraz wykonywać obowiązków kapłańskich. Poinformował za pomocą mediów społecznościowych rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę wieczorem rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz napisał na twitterze:

„Abp Stanisław Budzik wymierzył ks. Łukaszowi Kachnowiczowi karę suspensy w związku z porzuceniem obowiązków kapłańskich i zgorszeniem wywołanym jego zachowaniem oraz wypowiedziami sprzecznymi z nauczaniem Kościoła”.

Do tych słów odwołał się ks. Kachnowicz, również za pomocą mediów społecznościowych „Abp Lubelski ukarał mnie dzisiaj karą suspensy. Raz jeszcze przyznaję się do winy: tak, jestem i będę razem z moimi siostrami i braćmi, osobami LGBT #JestemLGBT To nie jest sprzeniewierzenie się Ewangelii. Ale jeśli jest to wina wg Kościoła, to jestem winny i nie żałuję”

Przypomnijmy w ostatnim czasie ksiądz Łukasz Kachnowicz ogłosił, że jest gejem i odszedł z kapłaństwa.

e-Wydanie

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
I bardzo dobrze / 18 sierpnia 2019 o 12:51
+24
I bardzo dobrze, nie ma innej opcji, od początku nie powinien znaleźć się w seminarium i przebadany psychologicznie - takie są wytyczne od wielu już lat, co najmniej od 1998 r..
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2019 o 13:48
+16
Jak lublu dawac w *** to jego sprawa ale po co się tym chwalić i mówić Że to tak fajnie
Avatar
Miasuuu / 18 sierpnia 2019 o 12:28
+13
Pycha aż od niego bije. Chciał reformować Kościół-nie pozwolili. Teraz będzie nas reformował na paradach pychy, molestowania słowem i ubiorem.
Avatar
I bardzo dobrze / 18 sierpnia 2019 o 11:48
+13
I bardzo dobrze, nie ma innej opcji, od początku nie powinien znaleźć się w seminarium - takie są wytyczne
Avatar
I bardzo dobrze / 18 sierpnia 2019 o 12:03
+12
I bardzo dobrze, nie ma innej opcji, od początku nie powinien znaleźć się w seminarium - takie są wytyczne od wielu już lat.
Avatar
Anka / 18 sierpnia 2019 o 15:42
+11
A ja mam żal.... Z jednej strony do Kościoła.... że przez 6 lat seminarium nie znalazł metody żeby osobę z takimi skłonnościami wyrzucić z grona przyszłych księży Z drugiej do pana Kachnowicza ... że wiedząc że ma takie skłonności poszedł do seminarium. Mógł zostać przecież fryzjerem, stylistą... To co teraz robi Pan Kachnowicz jest dla mnie wstrętne. Obnosi się tym że był księdzem... chwali się że jest gejem... Będąc na urlopie kapłańskim - jeździ na marsze, obnosi się z tęczowym towarzystwem. Przez takie zachowanie nigdy nie zaakceptuje LGBT Dla mnie to porażka. Będę się mimo wszystko za niego modlić.
A ja mam żal.... Z jednej strony do Kościoła.... że przez 6 lat seminarium nie znalazł metody żeby osobę z takimi skłonnościami wyrzucić z grona przyszłych księży Z drugiej do pana Kachnowicza ... że wiedząc że ma takie skłonności poszedł do seminarium. Mógł zostać przecież fryzjerem, stylistą... To co teraz robi Pan Kachnowicz jest dla mnie wstrętne. Obnosi się tym że był księdzem... chwali się że jest gejem... Będąc na urlopie kapłańskim - jeździ na marsze, obnosi się z tęczowym towarzystwem. Przez takie zachowanie nigdy nie zaakc... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2019 o 12:22
+11
Na paradzie, będzie się przebierał za księdza.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2019 o 11:59
+11
Pycha. Tak jej dużo, że się ulewa. Nie ważne kim jesteś, jakie są Twoje przekonania. Jeśli podjąłeś decyzję o podjęciu wyzwania (jakie by ono nie było) dałeś słowo obiecując komuś, że wytrwasz w postanowieniu mimo trudności, a potem rzucasz to słowo na wiatr i chełpisz się tym. Na szczęście w ostatecznym rozrachunku to nie ludzie decydują, a miłosierny Bóg, a tam gdzie jest słabość, tam jest też pole do działania Boga Najwyższego.
Avatar
Ziemnicki / 18 sierpnia 2019 o 17:03
+10
juz przestańcie o nim pisac, to niedowarościowany celebryta, któremu zależy jedynie na rozgłosie. Niedługo będzie ekspertem w TVN w programie Kingi Rusin. Szkoda mi tylko jego rodziny, co ona wstydu sie najadła, że im współczuje
Avatar
Mamba wschodnia / 18 sierpnia 2019 o 12:38
+10
Samolub zrobi to, bo ma marzenia o akceptacji rzeczy, której większość ludzi nie akceptuje. Walczy o lgbt, wbrew ludzim, którzy nia maja ochoty na molestowanie słowem, marszami i performance z podżynaniem gardła. Oby nie walczył o marzenia innych -zoofili, pedofili i nekrofilów. Oni też chcą akceptacji. A czy to norma, czy nie,,decyduje kasa. Uznanie homoseksualizmu za wadę rozwoju ale będącą na pograniczu normy miało miejsce pod naciskiem (kasy), a decyzja psychiatrów i skreślenientej jednostki z DMS nie były jednomyślna. Sądząc po naciskach pedofilów, wkrotce będzie LGBTP.
Samolub zrobi to, bo ma marzenia o akceptacji rzeczy, której większość ludzi nie akceptuje. Walczy o lgbt, wbrew ludzim, którzy nia maja ochoty na molestowanie słowem, marszami i performance z podżynaniem gardła. Oby nie walczył o marzenia innych -zoofili, pedofili i nekrofilów. Oni też chcą akceptacji. A czy to norma, czy nie,,decyduje kasa. Uznanie homoseksualizmu za wadę rozwoju ale będącą na pograniczu normy miało miejsce pod naciskiem (kasy), a decyzja psychiatrów i skreślenientej jednostki z DMS nie były jednomyślna. Sądząc po naciskac... rozwiń
Avatar
xyzz / 21 sierpnia 2019 o 14:31
-1
Łukasz - Ty oszuście, przez 8 lat oszukiwałeś wszystkich. Hańba !
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 21:44
+3
Stop lgbt! Na wiosnę,w szkole,wśród celebrytów,w kościele. Wszędzie!
Avatar
młody / 19 sierpnia 2019 o 16:31
+6
dla mnie zwykły gniot ( oszust) , który oszukał wychowawców w seminarium, swojego biskupa gdy przyjmował święcenia - gdy głosił kazania , spowiadał innych - dzisiaj wielki obrońca LGTB- zdjęcia na instagramie ze swoim chłopem - dno i tyle
Avatar
. / 19 sierpnia 2019 o 11:41
-1
U kogo spowiadają się księża, którzy współżyją z innymi mężczyznami albo są pedofilami, mają kochanki i dzieci, zbyt kochają pieniądze, alkohol, hazard etc.??? Czy jako pokutę dostają litanię czy może hierarcha: biskup, arcybiskup czy kardynał powinien wydać w swojej diecezji czy archidiecezji okólnik, że spowiadający takim księżom powinni zadawać jako pokutę długie rekolekcje formacyjne etc. Powinno się tym księżom pomagać, a nie przenosić na inną parafię. Pan Kachnowicz głosząc kazania w kościele MBR w Puławach jawił się wiernym jako przeżywający miłość do Boga ksiądz. Napisał też prawdę o księżach podczas strajku nauczycieli. Szkoda, że nie rozumie iż związki jednopłciowe oznaczają zerowy przyrost ludności na świecie czyli koniec ludzkości.
U kogo spowiadają się księża, którzy współżyją z innymi mężczyznami albo są pedofilami, mają kochanki i dzieci, zbyt kochają pieniądze, alkohol, hazard etc.??? Czy jako pokutę dostają litanię czy może hierarcha: biskup, arcybiskup czy kardynał powinien wydać w swojej diecezji czy archidiecezji okólnik, że spowiadający takim księżom powinni zadawać jako pokutę długie rekolekcje formacyjne etc. Powinno się tym księżom pomagać, a nie przenosić na inną parafię. Pan Kachnowicz głosząc kazania w kościele MBR w Puławach jawił się wiernym jako przeż... rozwiń
Avatar
kotlet schabowy / 19 sierpnia 2019 o 11:11
0
Przecież on SAM wystąpił, poco ten cyrk z ogłaszaniem suspendowania?
 Aby pokazać kto rządzi i czyje jest na wierzchu. Ale to im się tak tylko wydaje, bo co ludzie sądzą o tej sekcie... wystarcyz posłuchać na ulicy.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 11:08
-7
To nie mogą go starym zwyczajem przenieść do innej parafii ?
Avatar
Xx / 19 sierpnia 2019 o 09:30
+4
Przecież on SAM wystąpił, poco ten cyrk z ogłaszaniem suspendowania? 
Avatar
..... / 19 sierpnia 2019 o 07:30
-4
Głupi starzy ludzie komentujący, co wy o wstydzie piszecie, jak proboszcz kochankę ma a Abp Głódź prostytutki zamawia to dobrze, bo po kryjomu. Ale jak ktoś otwarcie przyznaje że jest gejem to go wyzywacie. Wy nędzni, starzy, tępi ludzie o marnym intelekcie.
 Jak proboszcz ma kochankę, to znaczy zdrowy chłop 
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2019 o 23:30
-4
I dziwić się PiS...
Avatar
A fuj / 18 sierpnia 2019 o 22:35
0
Tyle bezmyslnego jadu w dyskusji dawno nie było. To trudno nazwać dyskucją , poziom żenujący, przykre ale to obraz poziomu naszego społeczenstwa, nietolerancyjnego, zaściankowego, niedouczonego i głupiego.
 Jad, może trupi? A to problem nekrofilów. I ty ich bronisz?