Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 maja 2020 r.
21:25

Kto dostał 56 tys. zł nagrody? Są tylko plotki, marszałek oficjalnie nie odpowiada

23 7 A A

Urząd Marszałkowski wciąż nie ujawnił nazwisk pracowników najhojniej nagrodzonych za pracę w 2019 roku. Zwłokę w udzieleniu odpowiedzi na pytania w tej sprawie urzędnicy tłumaczą powołując się na… zapisy ustawy dotyczącej walki z Covid-19.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O przyznanych przez marszałka nagrodach pisaliśmy pod koniec kwietnia. Na ten cel wydano ponad 6,5 mln zł, nagradzając 1235 spośród 1333 zatrudnionych urzędników.

Najniższe dodatki wyniosły po 100 zł. Rekordzista otrzymał aż 56 tys. zł. Nie wiadomo jednak, do kogo trafiła tak duża kwota, bo urząd wyjawił personalia jedynie 26 osób pełniących funkcje publiczne.

Wśród urzędników huczy jednak od plotek, kogo tak hojnie wynagrodzono. Najczęściej pada nazwisko Pawła Ciocha, byłego prawnika urzędu, który zajmował się m.in. jego reorganizacją. Ze wskazania marszałka zasiadał też w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin. Z obu funkcji zrezygnował, gdy w lutym został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. korporacyjnych w Polskiej Grupie Energetycznej.

Sam zainteresowany zaprzecza tym plotkom. – Otrzymałem nagrodę, tak jak większość pracowników urzędu. Ale nie tak wysoką. Mogę zagwarantować, że nie mieszczę się w limicie, który był przedmiotem zainteresowania fundacji – mówi w rozmowie z nami Paweł Cioch.

Chodzi o Fundację Wolności, która wnioskowała, by te informacje były jawne. W piśmie wysłanym do marszałka 28 kwietnia domagała się ujawnienia nazwisk wszystkich, którzy zostali nagrodzeni kwotą powyżej 20 tys. zł.

14-dniowy termin na udostępnienie informacji publicznej minął w ubiegłym tygodniu, ale odpowiedź przyszła dopiero po dwukrotnym ponagleniu przez fundację. Jej treść zaskoczyła adresata. Urzędnicy poinformowali, że wniosek zostanie rozpatrzony w trybie ustawy dotyczącej walki z koronawirusem.

– Marszałek błędnie przyjmuje, że przepis ustawy w sprawie Covid-19 zwalnia go z obowiązku rozpoznania wniosku o udzielenie dostępu do informacji publicznej. Nie zwrócił uwagi, iż wstrzymanie rozpoczęcia i zawieszenie biegów terminu nie dotyczy spraw uznanych przez ustawodawcę za pilne – w tym takich, które termin rozpatrzenia przez sąd określa ustawa. Do takich spraw należą też sprawy z zakresu udostępniania informacji publicznej – przekonuje Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Rzecznik prasowy marszałka Remigiusz Małecki informuje, że odpowiedź na wniosek fundacji zostanie udzielona w piątek. Ale – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – dane dotyczące najhojniej nagrodzonych nie zostaną upublicznione. Na takim stanowisku stoją urzędowi prawnicy.

Tymczasem Krzysztof Jakubowski zapowiada, że w razie odmowy sprawa trafi na drogę sądową. – Naszym zdaniem w przypadku tak wysokich nagród urząd nie może zasłaniać się ochroną prywatności pracowników. Mówimy tu o pieniądzach publicznych – podsumowuje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LAS / 21 maja 2020 r. o 21:43
+48
Nawet jedna złotówka wydana ze środków za przeproszeniem publicznych powinna być uzasadniona w sposób jawny. Powoływanie się na ustawy i inne przepisy jest nie tyle nie na miejscu, ile wręcz urzędniczą arogancją. Fundacja Wolności powinna przyjąć narrację marszałka województwa lubelskiego i powiedzieć mu won z zajmowanej funkcji i mandatu społecznego! Jeżeli obecnemu marszałkowi obca jest pełna transparentność w wydawaniu pieniędzy podatników, to droga wolna do własnej działalności gospodarczej, czy też zmywaka w Wielkiej Brytfance.
Avatar
annabo03 / 21 maja 2020 r. o 21:47
+47
Dober jednemu 100 zł a drugiemu 56000 zł .Czy to nie nazywa sie krad..ż ??????
Avatar
Motormaxx / 21 maja 2020 r. o 22:38
+37
Tak się bawi władza... Za nasze podatników pieniądze. A potem nie chcą ujawniać kto i ile dostał. To jest po prostu żenada i skandal. Cały ten PIS coraz bardziej trąci komuną, układami i kolesiostwem. Dali ludziom więcej niż PO, które tylko zamiatało do siebie ale to nie zwalnia ich z obowiązku przejrzystości i klarowności wydatków z publicznych pieniędzy. Tu nie ma prawa być żadnych tajemnic czy utajnień informacji. To nie są osoby prywatne tylko urzędnicy państwowi finansowani z pieniędzy podatników. I choćby z tego powodu Urząd Marszałkowski na OBOWIĄZEK ujawnienia wszelkich tego typu wydatków. Ludzie nie są głupi panie Stawiarski.... Proszę zatem o szacunek do ludzi, choć nie powinienem nawet o to prosić bo to pański obowiązek sprawować urząd godnie i prowadzić politykę w sposób dostępny i przejrzysty zwłaszcza w kwestiach finansowych dla każdego Polaka. Tajne przez poufne nie przejdzie. Tym bardziej, jeśli ktoś otrzymuje tak wysokie dodatkowe uposażenie. Pytanie, czy pracował po 24 godziny przez miesiąc, czy zasłużył się jakimś niebotycznym kontraktem, na którym miasto zarobiło setki tysięcy złotych? A może po prostu kolega kogo trzeba...? Prawo i Sprawiedliwość? No ciekawe bardzo, czy jesteście tacy prawi i sprawiedliwi... Utajnieni na pewno...
Tak się bawi władza... Za nasze podatników pieniądze. A potem nie chcą ujawniać kto i ile dostał. To jest po prostu żenada i skandal. Cały ten PIS coraz bardziej trąci komuną, układami i kolesiostwem. Dali ludziom więcej niż PO, które tylko zamiatało do siebie ale to nie zwalnia ich z obowiązku przejrzystości i klarowności wydatków z publicznych pieniędzy. Tu nie ma prawa być żadnych tajemnic czy utajnień informacji. To nie są osoby prywatne tylko urzędnicy państwowi finansowani z pieniędzy podatników. I choćby z tego powodu Urząd Marszałkow... rozwiń
Avatar
stefanek / 21 maja 2020 r. o 22:56
+34
Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi ?;=)
Avatar
Janusz_Paliwas / 21 maja 2020 r. o 21:48
+19
I słusznie. Im się po prostu należy. Wystarczy tylko nie kraść a pieniądze się znajdą.
Avatar
Sztywniutko_w_LBNie / 22 maja 2020 r. o 10:07
+14
amknięte cmentarze, to na skutek zdarzeń ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń. Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy, tak jak i Ty, tak jak i Ty. Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom, czy jednak się rzeczy inaczej potoczą, podbiegam, Twoje karki krzyczą stój, bo Twój ból jest lepszy niż mój, Twój ból jest lepszy niż mój. Ból ukoić możesz Ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę, limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz Twój, lepszy niż mój. Na ulicach i w mieszkaniach duch miłości się wyłania limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój, większy niż mój. 4 lata temu 10 kwietnia Marii prosto pod koła córka uciekła. Maria nie przekroczy bramy dziś tej, bo Twój ból jest lepszy niż jej, Twój ból jest lepszy niż jej. Józef miał ojca, żonę i syna i tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał. Józef nie wspomni dzisiaj dnia tego. Twój ból jest lepszy niż jego, Twój ból jest lepszy niż jego. Ból ukoić możesz Ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę. Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz Twój, leszy niż mój. Na ulicach i w mieszkaniach duch miłości się wyłania. Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz Twój, lepszy niż mój. Ja tam po prawdzie nie kocham cmentarzy, gdy mama mnie prosi, to z nią tam pojadę. Na grobie ojca kładę kwiatów strój. Twój ból jest lepszy niż mój, Twój ból jest lepszy niż mój. Co za piękny dzień dzisiaj nam wszystkim dano pamiętać o wszystkich, których zabrano. Po drugiej stronie stoją i ronią łzy, tak jak i TY, tak jak i TY, tak jak i TY, tak jak i TY.
amknięte cmentarze, to na skutek zdarzeń ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń. Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy, tak jak i Ty, tak jak i Ty. Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom, czy jednak się rzeczy inaczej potoczą, podbiegam, Twoje karki krzyczą stój, bo Twój ból jest lepszy niż mój, Twój ból jest lepszy niż mój. Ból ukoić możesz Ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę, limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz Twój, lepszy niż mój. Na ulicach i w mieszkaniach duch miłości się wyłania limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój, większy niż mój... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 22 maja 2020 r. o 02:28
+1
Prezydent Lublina ładnie wszystkie premie dla swoich pupilków uzasadnił... bo wykonali pracę, do której ich zatrudniono i wyplacano regularnie pensję. Przecież mogli nie pracować? Malutkie miasteczko to i premie po 20 tysi wypadły. To teraz Marszałek mógłby tak samo uzasadnić premie... bo łaskawie wykonali robotę, do której byli zatrudnieni. I to jak skromnie, gdy przyrownamy całe województwo do folwarku Żuka. Tak. Można być wkurzonym, gdy jednym daje się pensję 2600 zł brutto wymagając wyższego wykształcenia i ponad czterdzieści punktów, które trzeba spełnić. Prawda panie prezydencie Chełma? Wystarczy zajrzeć na ofertę pracy PUPy Chełmskiej. Dajecie dziadowską pensję, by ludzi zniechęcić, a później zatrudniacie pociotków, którzy nawet połowy z żądanych predyspozycji kandydata nie spełniają. A potem pociotkom po kiilkadziesiąt tysięcy premie się wyplaca. Ta jak w Lublinie i u Marszałka. I by nie było złudzeń. Gdy ktoś się uprze pracować z poza pociotków to o premii może zapomnieć. Ja za 2600 brutto, to zapominam nawet jak wiązać buty. Za tyle to bezmózgiego ciecia na ciągłym odwyku mogą nabyć.
Prezydent Lublina ładnie wszystkie premie dla swoich pupilków uzasadnił... bo wykonali pracę, do której ich zatrudniono i wyplacano regularnie pensję. Przecież mogli nie pracować? Malutkie miasteczko to i premie po 20 tysi wypadły. To teraz Marszałek mógłby tak samo uzasadnić premie... bo łaskawie wykonali robotę, do której byli zatrudnieni. I to jak skromnie, gdy przyrownamy całe województwo do folwarku Żuka. Tak. Można być wkurzonym, gdy jednym daje się pensję 2600 zł brutto wymagając wyższego wykształcenia i ponad czterdzieści punktów, kt... rozwiń
Avatar
Sztywniutko_w_LBNie / 22 maja 2020 r. o 10:07
+14
amknięte cmentarze, to na skutek zdarzeń ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń. Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy, tak jak i Ty, tak jak i Ty. Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom, czy jednak się rzeczy inaczej potoczą, podbiegam, Twoje karki krzyczą stój, bo Twój ból jest lepszy niż mój, Twój ból jest lepszy niż mój. Ból ukoić możesz Ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę, limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz Twój, lepszy niż mój. Na ulicach i w mieszkaniach duch miłości się wyłania limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój, większy niż mój. 4 lata temu 10 kwietnia Marii prosto pod koła córka uciekła. Maria nie przekroczy bramy dziś tej, bo Twój ból jest lepszy niż jej, Twój ból jest lepszy niż jej. Józef miał ojca, żonę i syna i tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał. Józef nie wspomni dzisiaj dnia tego. Twój ból jest lepszy niż jego, Twój ból jest lepszy niż jego. Ból ukoić możesz Ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę. Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz Twój, leszy niż mój. Na ulicach i w mieszkaniach duch miłości się wyłania. Limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz Twój, lepszy niż mój. Ja tam po prawdzie nie kocham cmentarzy, gdy mama mnie prosi, to z nią tam pojadę. Na grobie ojca kładę kwiatów strój. Twój ból jest lepszy niż mój, Twój ból jest lepszy niż mój. Co za piękny dzień dzisiaj nam wszystkim dano pamiętać o wszystkich, których zabrano. Po drugiej stronie stoją i ronią łzy, tak jak i TY, tak jak i TY, tak jak i TY, tak jak i TY.
amknięte cmentarze, to na skutek zdarzeń ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń. Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy, tak jak i Ty, tak jak i Ty. Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom, czy jednak się rzeczy inaczej potoczą, podbiegam, Twoje karki krzyczą stój, bo Twój ból jest lepszy niż mój, Twój ból jest lepszy niż mój. Ból ukoić możesz Ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę, limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz Twój, lepszy niż mój. Na ulicach i w mieszkaniach duch miłości się wyłania limuzyny dwie, jedna, cały cmentarz twój, większy niż mój... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 22 maja 2020 r. o 02:28
+1
Prezydent Lublina ładnie wszystkie premie dla swoich pupilków uzasadnił... bo wykonali pracę, do której ich zatrudniono i wyplacano regularnie pensję. Przecież mogli nie pracować? Malutkie miasteczko to i premie po 20 tysi wypadły. To teraz Marszałek mógłby tak samo uzasadnić premie... bo łaskawie wykonali robotę, do której byli zatrudnieni. I to jak skromnie, gdy przyrownamy całe województwo do folwarku Żuka. Tak. Można być wkurzonym, gdy jednym daje się pensję 2600 zł brutto wymagając wyższego wykształcenia i ponad czterdzieści punktów, które trzeba spełnić. Prawda panie prezydencie Chełma? Wystarczy zajrzeć na ofertę pracy PUPy Chełmskiej. Dajecie dziadowską pensję, by ludzi zniechęcić, a później zatrudniacie pociotków, którzy nawet połowy z żądanych predyspozycji kandydata nie spełniają. A potem pociotkom po kiilkadziesiąt tysięcy premie się wyplaca. Ta jak w Lublinie i u Marszałka. I by nie było złudzeń. Gdy ktoś się uprze pracować z poza pociotków to o premii może zapomnieć. Ja za 2600 brutto, to zapominam nawet jak wiązać buty. Za tyle to bezmózgiego ciecia na ciągłym odwyku mogą nabyć.
Prezydent Lublina ładnie wszystkie premie dla swoich pupilków uzasadnił... bo wykonali pracę, do której ich zatrudniono i wyplacano regularnie pensję. Przecież mogli nie pracować? Malutkie miasteczko to i premie po 20 tysi wypadły. To teraz Marszałek mógłby tak samo uzasadnić premie... bo łaskawie wykonali robotę, do której byli zatrudnieni. I to jak skromnie, gdy przyrownamy całe województwo do folwarku Żuka. Tak. Można być wkurzonym, gdy jednym daje się pensję 2600 zł brutto wymagając wyższego wykształcenia i ponad czterdzieści punktów, kt... rozwiń
Avatar
stefanek / 21 maja 2020 r. o 22:56
+34
Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi ?;=)
Avatar
Motormaxx / 21 maja 2020 r. o 22:38
+37
Tak się bawi władza... Za nasze podatników pieniądze. A potem nie chcą ujawniać kto i ile dostał. To jest po prostu żenada i skandal. Cały ten PIS coraz bardziej trąci komuną, układami i kolesiostwem. Dali ludziom więcej niż PO, które tylko zamiatało do siebie ale to nie zwalnia ich z obowiązku przejrzystości i klarowności wydatków z publicznych pieniędzy. Tu nie ma prawa być żadnych tajemnic czy utajnień informacji. To nie są osoby prywatne tylko urzędnicy państwowi finansowani z pieniędzy podatników. I choćby z tego powodu Urząd Marszałkowski na OBOWIĄZEK ujawnienia wszelkich tego typu wydatków. Ludzie nie są głupi panie Stawiarski.... Proszę zatem o szacunek do ludzi, choć nie powinienem nawet o to prosić bo to pański obowiązek sprawować urząd godnie i prowadzić politykę w sposób dostępny i przejrzysty zwłaszcza w kwestiach finansowych dla każdego Polaka. Tajne przez poufne nie przejdzie. Tym bardziej, jeśli ktoś otrzymuje tak wysokie dodatkowe uposażenie. Pytanie, czy pracował po 24 godziny przez miesiąc, czy zasłużył się jakimś niebotycznym kontraktem, na którym miasto zarobiło setki tysięcy złotych? A może po prostu kolega kogo trzeba...? Prawo i Sprawiedliwość? No ciekawe bardzo, czy jesteście tacy prawi i sprawiedliwi... Utajnieni na pewno...
Tak się bawi władza... Za nasze podatników pieniądze. A potem nie chcą ujawniać kto i ile dostał. To jest po prostu żenada i skandal. Cały ten PIS coraz bardziej trąci komuną, układami i kolesiostwem. Dali ludziom więcej niż PO, które tylko zamiatało do siebie ale to nie zwalnia ich z obowiązku przejrzystości i klarowności wydatków z publicznych pieniędzy. Tu nie ma prawa być żadnych tajemnic czy utajnień informacji. To nie są osoby prywatne tylko urzędnicy państwowi finansowani z pieniędzy podatników. I choćby z tego powodu Urząd Marszałkow... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 21 maja 2020 r. o 21:48
+19
I słusznie. Im się po prostu należy. Wystarczy tylko nie kraść a pieniądze się znajdą.
Avatar
annabo03 / 21 maja 2020 r. o 21:47
+47
Dober jednemu 100 zł a drugiemu 56000 zł .Czy to nie nazywa sie krad..ż ??????
Avatar
LAS / 21 maja 2020 r. o 21:43
+48
Nawet jedna złotówka wydana ze środków za przeproszeniem publicznych powinna być uzasadniona w sposób jawny. Powoływanie się na ustawy i inne przepisy jest nie tyle nie na miejscu, ile wręcz urzędniczą arogancją. Fundacja Wolności powinna przyjąć narrację marszałka województwa lubelskiego i powiedzieć mu won z zajmowanej funkcji i mandatu społecznego! Jeżeli obecnemu marszałkowi obca jest pełna transparentność w wydawaniu pieniędzy podatników, to droga wolna do własnej działalności gospodarczej, czy też zmywaka w Wielkiej Brytfance.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dyrektor V LO w Lublinie odchodzi. Dobrowolna dymisja

Dyrektor V LO w Lublinie odchodzi. Dobrowolna dymisja

Po wielu latach ze stanowiskiem żegna się Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO. Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent miasta. W szkole dwukrotnie wykryte zostały poważne nieprawidłowości finansowe.

Kino Stylowy w Zamościu wraca z nowoczesnym sprzętem. Otwarcie w sobotę
6 czerwca 2020, 14:00

Kino Stylowy w Zamościu wraca z nowoczesnym sprzętem. Otwarcie w sobotę

Są już kinomani, którzy zarezerwowali bilety. W sobotę pierwszy raz po epidemii otwiera się Stylowy w Zamościu. Nowy szyld informuje o zmianach jakie tu zaszły

Spotkanie z cyklu "Dookoła Świata" online - Portugalia
18 czerwca 2020, 18:00

Spotkanie z cyklu "Dookoła Świata" online - Portugalia

Organizatorzy Festiwalu Globtroterskiego "Dookoła Świata" zapraszają na wirtualne spotkanie podróżnicze poświęcone Portugalii. Gościem wydarzenia będzie Tomasz Zawadzki. Transmisja na żywo 18 czerwca o godz. 18 na Facebooku Festiwalu.

Kolejka na deptaku w Lublinie. Platforma Obywatelska zbiera podpisy dla Trzaskowskiego

Kolejka na deptaku w Lublinie. Platforma Obywatelska zbiera podpisy dla Trzaskowskiego

Zebraniem w Lublinie 4100 podpisów poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP pochwalili się dzisiaj parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. Zbiórka ma być prowadzona do wtorku.

Dzik zjadł dzieciom pierogi, a potem zaczął na nie warczeć
film

Dzik zjadł dzieciom pierogi, a potem zaczął na nie warczeć

Oficjalne zgłoszenie dotyczyło "dzika, który zjadł dzieciom pierogi". Policjanci nakłonili zwierzę by udało się w odludne miejsce.

Motor rozbił Siarkę w sparingu 4:0. Nowi gracze na testach

Motor rozbił Siarkę w sparingu 4:0. Nowi gracze na testach

W piątek podopieczni Mirosława Hajdy mięli wreszcie okazję zagrać mecz kontrolny. W Tarnobrzegu zmierzyli się z tamtejszą Siarką i bez najmniejszych problemów pokonali rywali aż 4:0. Wynik w pełni odzwierciedla to, co działo się na boisku, bo przyjezdni mieli zdecydowaną przewagę.

Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna): Chciałam zdobyć 50 bramek

Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna): Chciałam zdobyć 50 bramek

Rozmowa z Eweliną Kamczyk, piłkarką nożną Górnika Łęczna

Prezydent Lublina czuje się pomówiony i żąda oświadczenia. Radni PiS poproszą o pomoc miejskiego prawnika
film

Prezydent Lublina czuje się pomówiony i żąda oświadczenia. Radni PiS poproszą o pomoc miejskiego prawnika

Jest oficjalna reakcja radnych PiS na żądanie prezydenta Lublina, który domaga się od nich odwołania urażających go jego zdaniem słów w sprawie nocnego przesadzania drzew z ul. Lipowej. Raczej nie zanosi się na to, by radni opublikowali żądane przez prezydenta oświadczenie. Żuk zagroził, że jeśli nie zrobią tego do 12 czerwca, to złoży do sądu pozew z żądaniem zapłaty 30 tys. zł na lubelskie hospicjum dla dorosłych.

Tak ma wyglądać nowy dworzec kolejowy w Chełmie
Wizualizacje
galeria

Tak ma wyglądać nowy dworzec kolejowy w Chełmie

Jak zapewniają kolejowi planiści, wybudowany w latach 60. XX wieku dworzec przejdzie olbrzymią metamorfozę. Będzie się składał z trzech kondygnacji. Na parterze zaprojektowano utrzymane w wysokim standardzie przestrzenie związane z obsługą podróżnych, czyli hol, poczekalnie, kasy biletowe, toalety oraz przestrzeń na punkty komercyjne. Z kolei na pierwszym piętrze będą mieściły się biura, zaś w piwnicach zaplecze techniczne budynku. Spółka nie informuje ile będą kosztowały i kiedy rozpoczną się prace.

Food Trucki przyjadą do Łukowa. Trzydniowa impreza na początku lipca
3 lipca 2020, 10:00

Food Trucki przyjadą do Łukowa. Trzydniowa impreza na początku lipca

W Łukowie sezon na Food Trucki rozpocznie się w przyszłym miesiącu. W weekend - 3-5 lipca na Placu Wolności i Solidarności pojawią się wozy z jedzeniem z całego kraju. To gwarancja kulinarnych wrażeń.