Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2016 r.
20:31

Kto i za co płacił służbową kartą Urzędu Miasta? Radny pyta, Ratusz odmawia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
45 66 A A

Kto, gdzie i za co płacił służbowymi kartami Urzędu Miasta? Ujawnienia takich wyciągów Ratusz odmawia już po raz drugi, tym razem radnemu opozycji. Odpisuje mu, że pytanie o wyciąg to wręcz kontrola, a pojedynczy radny nie jest od kontrolowania władz miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Służbową kartę płatniczą ma w Urzędzie Miasta piętnaście osób. To prezydent i jego zastępcy, kilkoro urzędników i jeden kierowca. Każda z kart ma określony limit, a największego limitu wcale nie ma prezydent bądź ktoś jego z zastępców, bo dwa razy więcej od każdego z nich może wydać jedna z urzędniczek Wydziału Kultury.

Karty używane są w hotelach i restauracjach. Zarówno w podróżach służbowych, jak i wtedy, gdy urząd musi ugościć oficjeli. Wykaz transakcji był dotąd ujawniany przez miasto na życzenie Fundacji Wolności, która (w trybie dostępu do informacji publicznej) otrzymała takie wyciągi za lata 2014 i 2015. W tym roku Ratusz nie pokazał bieżącego zestawienia.

– Wyciągi ze służbowych kart płatniczych nie stanowią dokumentów urzędowych – odpisał fundacji Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina powołując się na przepis, który... nie zmienił się od czasu, gdy ujawniano tabelki.

– Zmieniło się orzecznictwo sądowe – tłumaczyła Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Sprawą zajmie się sąd, bo fundacja złożyła skargę na prezydenta i chce, by sąd ukarał go grzywną. Tłumaczy, że wydatek publicznych pieniędzy musi być jawny. – Czekamy na termin rozprawy – mówi Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

Z odmową zderzył się kilka dni temu również radny Piotr Breś (PiS). O wyciągi ze służbowych kart Urzędu Miasta prosił w swojej interpelacji, bo tak nazywa się pismo, w którym radni proszą prezydenta o informacje na dany temat.

Zamiast tabeli dostał wyjaśnienie, że pojedynczy radny nie może żądać okazania dokumentów i że może to zrobić pełniąca funkcję kontrolną Komisja Rewizyjna Rady Miasta.

– Interpelacja służy przede wszystkim pozyskiwaniu informacji, wiedzy na określony temat, podczas gdy kontrola komisji rewizyjnej polega na badaniu rzeczywistego stanu rzeczy poprzez m.in. badanie i ocenę dokumentów – odpisuje radnemu Irena Szumlak, skarbnik miasta.

– Nie rozumiem tej odpowiedzi – komentuje Breś. – To karty służbowe, a pani skarbnik mówiła, że to publiczna informacja. Nie wiem, co prezydent ma do ukrycia. Ponownie wystąpię o wyciągi – zapowiada. Dodajmy, że radny prosił o wyciągi od listopada 2014, a więc Ratusz odmówił mu ujawnienia także tych wykazów, które już wcześniej ujawnił fundacji.

Czy dla Ratusza nie byłoby wygodniej, dla świętego spokoju ujawnić tegoroczne wyciągi z kart, zwłaszcza że w tabelach z dwóch poprzednich lat nie było nic, co wstrząsnęłoby opinią publiczną? – Opieramy się na obowiązujących przepisach i orzecznictwie mówiącym, że prawo do informacji publicznej obejmuje jedynie wgląd do dokumentów urzędowych – odpowiada Krzyżanowska.

Posiadacze kart i ich limity

• 20 000 zł – Ewelina Graban, Wydział Kultury

• 10 000 zł – Krzysztof Żuk, prezydent miasta

• 10 000 zł – Artur Szymczyk, zastępca prezydenta

• 10 000 zł – Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta

• 10 000 zł – Monika Lipińska, zastępca prezydenta

• 10 000 zł – Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta

• 10 000 zł – Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta

• 10 000 zł – Krzysztof Łątka, dyr. Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych

• 10 000 zł – Marcin Chrapowicki, Wydział Projektów Nieinwestycyjnych

• 10 000 zł – Anna Grabowska-Kłoda, Wydział Projektów Nieinwestycyjnych

• 10 000 zł – Anna Szeląg, kierownik Referatu Współpracy Międzynarodowej

• 10 000 zł – Michał Trzewik, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków

• 7 000 zł – Myrovych Andrii, Wydział Projektów Nieinwestycyjnych

• 5 000 zł – Olbromski Mariusz, kierowca prezydenta

• 3 000 zł – Mariusz Sagan, dyr. Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krzysztof.jakubowski / 2 grudnia 2016 r. o 11:43
+2
dzień dobry, odniosę się do kilku kwestii poruszonych w komentarzach: 1. co do "paraliżowania" pracy urzędu, proszę zwrócić uwagę, że urząd miasta lublin zatrudnia 1200 pracowników, a wyciąg z konta bankowego generuje się automatycznie, nikt nie musi przepisywać poszczególnych wydatków. 2. w kwestii ujawnienia dochodów fundacji wolności - dane za lata 2012-2015 publikujemy w swoim bipie. w 2016 roku ze środków publicznych otrzymaliśmy 0 zł. aktualnie utrzymujemy się tylko z darowizn - korzystając z okazji, zachęcam do wpłacania. 3. w sprawie mojego kandydowania sprzed 6 lat proszę o przeczytanie wpisu: ***krzysztofjakubowski.pl/gdy-komus-brakuje-argumentow-w-dyskusji 4. jestem otwarty na dyskusję, pod warunkiem, że wypowiedzi będą na temat a komentujący nie będą anonimowi. na stronie fundacji jest zarówno nr tel jak i adres email. ps. proszę nie generalizować i nie obrażać urzędników, bo wielu z nich stara się dobrze wykonywać swoją pracę.
dzień dobry, odniosę się do kilku kwestii poruszonych w komentarzach: 1. co do "paraliżowania" pracy urzędu, proszę zwrócić uwagę, że urząd miasta lublin zatrudnia 1200 pracowników, a wyciąg z konta bankowego generuje się automatycznie, nikt nie musi przepisywać poszczególnych wydatków. 2. w kwestii ujawnienia dochodów fundacji wolności - dane za lata 2012-2015 publikujemy w swoim bipie. w 2016 roku ze środków publicznych otrzymaliśmy 0 zł. aktualnie utrzymujemy się tylko z darowizn - korzystając z okazji, zachęcam do wpłacania. 3.... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 r. o 21:34
+1
Nie pasuje odpowiadać na pytania o wydatki z pieniędzy publicznych, to na swoje albo do prywatnej firmy. Za taką odpowiedź właścicielowi prywatnej firmy byłby wilczy bilet.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 r. o 21:09
+1
pieniadz publiczny to rzecz świeta, i nie robi łaski nikt kto nimi obraca ujawniając społeczeństwu na co to poszło, przed wojna urzędnik musiał pilnować publicznych pieniędzy bardziewj ni własnych no inaczej był na to paragraf
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 r. o 21:02
+1
jak dotrzeć z informacjami do Pana radnego i Pana Jakubowskiego, bo coś na ten temat mogła bym powiedzieć
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 r. o 20:51
+1
Hmm...Czego się wstydzić?? Czyżby ktoś płacił w Cocomo???
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 r. o 14:55
0
150 tys wywalone w błoto
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 r. o 01:25
0
Radny pisiorek chcial zaistniec pod dyktando prezesa a sie tylko zblaznil.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 22:52
0
ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej mówi jasno: art. 6. ust. 1. pkt 2 lit. f udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o podmiotach, o których mowa w art. 4 ust. 1, w tym o majątku, którym dysponują;" oraz art. 6. ust. 1. pkt 5: "udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o majątku publicznym. sąd powinien być bezlitosny dla urzędnika, który udostępnia tylko "dokumenty urzędowe", którego to definicja jest zawarta w art. 6. ust. 2 ww. ustawy. walczmy z obłudą urzędniczą (bez względu jakich jest poglądów). (***isap.sejm.gov.pl/detailsservlet?id=wdu20011121198)
ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej mówi jasno: art. 6. ust. 1. pkt 2 lit. f udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o podmiotach, o których mowa w art. 4 ust. 1, w tym o majątku, którym dysponują;" oraz art. 6. ust. 1. pkt 5: "udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o majątku publicznym. sąd powinien być bezlitosny dla urzędnika, który udostępnia tylko "dokumenty urzędowe", którego to definicja jest zawarta w art. 6. ust. 2 ww. ustawy. walczmy z o... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 19:06
0
Patrzcie za co my płacimy ratuszowym. Godziny pracy się skończyły i wpisy też. Czy to nie bezczelność. Żukowi coś się po...ło. Jemu i ratuszowym płacimy my i nam mają służyć. I powiedzcie, że tylko dwie kadencje to bzdura.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 15:55
0
dziwne, czyzby mieli cos do ukrycia?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 r. o 14:55
0
150 tys wywalone w błoto
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 r. o 01:25
0
Radny pisiorek chcial zaistniec pod dyktando prezesa a sie tylko zblaznil.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 22:52
0
ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej mówi jasno: art. 6. ust. 1. pkt 2 lit. f udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o podmiotach, o których mowa w art. 4 ust. 1, w tym o majątku, którym dysponują;" oraz art. 6. ust. 1. pkt 5: "udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o majątku publicznym. sąd powinien być bezlitosny dla urzędnika, który udostępnia tylko "dokumenty urzędowe", którego to definicja jest zawarta w art. 6. ust. 2 ww. ustawy. walczmy z obłudą urzędniczą (bez względu jakich jest poglądów). (***isap.sejm.gov.pl/detailsservlet?id=wdu20011121198)
ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej mówi jasno: art. 6. ust. 1. pkt 2 lit. f udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o podmiotach, o których mowa w art. 4 ust. 1, w tym o majątku, którym dysponują;" oraz art. 6. ust. 1. pkt 5: "udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o majątku publicznym. sąd powinien być bezlitosny dla urzędnika, który udostępnia tylko "dokumenty urzędowe", którego to definicja jest zawarta w art. 6. ust. 2 ww. ustawy. walczmy z o... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 19:06
0
Patrzcie za co my płacimy ratuszowym. Godziny pracy się skończyły i wpisy też. Czy to nie bezczelność. Żukowi coś się po...ło. Jemu i ratuszowym płacimy my i nam mają służyć. I powiedzcie, że tylko dwie kadencje to bzdura.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 15:55
0
dziwne, czyzby mieli cos do ukrycia?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 15:01
0
zawracanie d... to chyba jedyny cel fundacji
Avatar
krio / 2 grudnia 2016 r. o 12:35
0
jak za audiotele płacili z kart to nic nie nauczyło?
Avatar
pietnascie / 2 grudnia 2016 r. o 12:29
0
po to, żeby nie było takich przypadków, że za 1,5 mln jedzie się na 2 godzinną prezentacje, i po to, żeby ludzie wiedzieli, co się dzieje z ich pieniędzy, i po to, żeby urzędnicy nie odlecieli w kosmos.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 r. o 12:19
0
Panie Krzysztofie wyciągi wyciągami ale niech pan uczciwie przyzna ile w roku 2016 złożył pan pism w urzędzie o udostępnienie danych? Nie ma tygodnia, żeby o czymś nie pisali w gazetach. Pisze pan o 1200 urzędników, pytanie tylko czy każdy z nich nie ma swoich obowiązków? Przecież żaden nie przychodzi do pracy tylko po to, żeby wytwarzać dokumenty dla Fundacji Wolności. Ktoś wspomniał o nadgorliwości i faktycznie niektóre działania Fundacji tak wyglądają. Byleby zasypać urząd prośbami i żądaniami. Trochę to jednak wygląda jak próba sparaliżowania pracy urzędników.
Panie Krzysztofie wyciągi wyciągami ale niech pan uczciwie przyzna ile w roku 2016 złożył pan pism w urzędzie o udostępnienie danych? Nie ma tygodnia, żeby o czymś nie pisali w gazetach. Pisze pan o 1200 urzędników, pytanie tylko czy każdy z nich nie ma swoich obowiązków? Przecież żaden nie przychodzi do pracy tylko po to, żeby wytwarzać dokumenty dla Fundacji Wolności. Ktoś wspomniał o nadgorliwości i faktycznie niektóre działania Fundacji tak wyglądają. Byleby zasypać urząd prośbami i żądaniami. Trochę to jednak wygląda jak próba sparaliżo... rozwiń
Avatar
lu / 2 grudnia 2016 r. o 11:44
0
ez napisał:
Odmowa udostępnienia takiej informacji pociąga za sobą zdecydowanie więcej straconego czasu i pieniędzy niż przychylenie się do wniosku o udostępnienie informacji. Oni w komputerze mają już odpowiedni plik, który wystarczyłoby jako załącznik dodać do jednozdaniowego pisemka i po sprawie. Sprzedajny urzędnik jednak, będzie przez 3 lata woził się po sądach ze sprawą.  Potem na forach internetowych jeszcze narzeka, że chcą mu urząd sparaliżować! Taki szkodnik nie zapłaci za to ani grosza, co więcej, będzie na tym zarabiał (np. 10 000 nagrody dostanie). Trzeba wziąć się za takich!!!
Ale po co? Po to, żeby potem jeden jasio z drugim wmawiali pod artykułami, że obiad za 35 zł. to przesada bo można zjeść za 16,5? Albo, że nocleg za 200 zł to przesada bo można się przespać w akademiku 5x taniej? Specjalnie mnie nie dziwi, że nikt nie chce się chwalić takimi danymi bo te często wykorzystywane są do tworzenia proppagandowych treści.
Ale po co? Po to, żeby potem jeden jasio z drugim wmawiali pod artykułami, że obiad za 35 zł. to przesada bo można zjeść za 16,5? Albo, że nocleg za 200 zł to przesada bo można się przespać w akademiku 5x taniej? Specjalnie mnie nie dziwi, że nikt nie chce się chwalić takimi danymi bo te często wykorzystywane są do tworzenia proppagandowych treści. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bo muzyka była za głośno. W ruch poszedł lakier do paznokci

Bo muzyka była za głośno. W ruch poszedł lakier do paznokci

Pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który uszkodził zaparkowane volvo. Zrobił to lakierem do paznokci.

Kolejne transfery LUK Politechniki Lublin

Kolejne transfery LUK Politechniki Lublin

LUK Politechnika Lublin pozyskała zawodników na środek bloku, rozegranie i przyjęcie.

Nie wszyscy kibice stracili wiarę w Biało-Czerwonych. "Autografu nie udało się złapać, ale będzie zwycięstwo"
film

Nie wszyscy kibice stracili wiarę w Biało-Czerwonych. "Autografu nie udało się złapać, ale będzie zwycięstwo"

W piątek (18 czerwca) piłkarze reprezentacji Polski wylecieli z Gdańska do Sewilli na mecz z Hiszpanią. Pod hotel, w którym mieszkają nasi reprezentanci przyszło kilkudziesięciu kibiców. Biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanią w sobotę (19 czerwca) o 21:00.

Start Krasnystaw, Grom Różaniec i Kłos Gmina Chełm przed ostatnią kolejką, czyli kto uniknie spadku?

Start Krasnystaw, Grom Różaniec i Kłos Gmina Chełm przed ostatnią kolejką, czyli kto uniknie spadku?

W sobotę tuż przed 19 będzie już jasne, który z trójki zespołów: Start Krasnystaw, Grom Różaniec i Kłos Gmina Chełm będzie blisko utrzymania. O tym, czy jedna z tych ekip na pewno zachowa ligowy byt przekonamy się dopiero w niedzielę wieczorem, kiedy poznamy rozstrzygnięcia w grupie czwartej III ligi.

Starsza pani z Zamościa straciła wszystkie oszczędności. Mogła nie odbierać telefonu

Starsza pani z Zamościa straciła wszystkie oszczędności. Mogła nie odbierać telefonu

74-letnia kobieta straciła ponad 70 tys. złotych. Chciała zarobić na kryptowalutach.

Klimatyzacja w domu: jak prawidłowo ją zaplanować?

Klimatyzacja w domu: jak prawidłowo ją zaplanować?

System klimatyzacji to system chłodzenia powietrzem, który działa w trybie recyrkulacji. Klimatyzatory obniżają temperaturę, utrzymując ustawioną wartość, ale nie wpływają na wymianę powietrza.

Ogłoszenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" w Puławach o przetargu nieograniczonym

Ogłoszenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" w Puławach o przetargu nieograniczonym

 Program TV 18-20 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć?
18 czerwca 2021, 20:00

Program TV 18-20 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć?

W najbliższy weekend w naziemnej telewizji cyfrowej będą dominować filmy rozrywkowe - propozycje dla najmłodszych, komedie dla starszych widzów, kino superbohaterskie oraz kino akcji. Prezentujemy wybrane produkcje dostępne w weekend w telewizji.

Porsche warte ponad ćwierć miliona zatrzymane na granicy w Dorohusku

Porsche warte ponad ćwierć miliona zatrzymane na granicy w Dorohusku

Samochód został skradziony na terytorium Andory. Odzyskali je pogranicznicy.

Referendum ws. odwołania burmistrza Bełżyc. Mieszkańcy zagłosują czy pojadą na piknik?

Referendum ws. odwołania burmistrza Bełżyc. Mieszkańcy zagłosują czy pojadą na piknik?

Na 27 czerwca został wyznaczony termin referendum ws. odwołania burmistrza Bełżyc przed upływem kadencji. Inicjatorzy zapowiadają akcje, poprzez które będą zachęcać mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu. Burmistrz z kolei już teraz zaprasza na organizowane w referendalną niedzielę rodzinną imprezę w plenerze.

Pewna praca w Niemczech czeka

Pewna praca w Niemczech czeka

Sprawdzone miejsce, pewne dochody, warunki dokładnie znane przed wyjazdem, do tego opieka polskiej firmy, zapewniony transport i nawet kurs językowy za darmo.

Jak znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę bez BIK?

Jak znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę bez BIK?

Jeżeli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie jesteś jedną z osób, której bank odmówił udzielenia kredytu z powodu braku zdolności kredytowej. Zdarzało ci się nie spłacać poprzednich zobowiązań w terminie i chciałbyś pominąć weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej? W takim przypadku wciąż są możliwe alternatywne sposoby na otrzymanie pożyczki, o których będzie szerzej opisane w dalszej części tego artykułu.

Lublin. Będą podwyżki płac w miejskich przedszkolach

Lublin. Będą podwyżki płac w miejskich przedszkolach

Po 200 zł podwyżki mają dostać niektórzy pracownicy lubelskich przedszkoli prowadzonych przez miasto. Urząd Miasta wyjaśnia, że chodzi o wyrównanie różnic w płacach między szkołami i przedszkolami.

Wyprzedaż garażowa w Lublinie: przyjdź, kup, sprzedaj
galeria

Wyprzedaż garażowa w Lublinie: przyjdź, kup, sprzedaj

W dwie najbliższe niedziele, 20 i 27 czerwca odbędą się Wyprzedaży Garażowych na Targu pod Zamkiem.

Tribute to Abba. Rewia musicalowa w Lublinie
19 czerwca 2021, 20:00

Tribute to Abba. Rewia musicalowa w Lublinie

W sobotę, 19 czerwca o godz. 20 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) będzie można zobaczyć show artystów Teatru Variete Muza z Koszalina - "Tribute to Abba".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.